Reklama

pátek 14. prosince 2018

Dedolarizace: Indie oznámila výši směnného kurzu za tureckou liru a korejský won

Dedolarizace: Indie oznámila výši směnného kurzu za tureckou liru a korejský won

© Fotolia / Givaga
14. 12. 2018   Sputnik
Dedolarizace, termín a synonymum globálního odporu proti hegemonii amerického dolaru, je stále více intenzivní. Indická vláda nyní také oznámila, že bude realizovat směnné kurzy s tureckou lirou a korejským wonem bez účasti dolaru.Jako krok k omezení používání amerického dolaru v obchodování se dvěma hlavními obchodními partnery indické ministerstvo financí ve středu oznámilo výši směnného kurzu turecké liry a korejského wonu, aby usnadnilo obchod s těmito dvěma zeměmi.
„Očekává se, že se sníží transakční náklady a usnadní se proces podnikání, což bude prospěšné pro indické, korejské i turecké podniky," prohlásilo ministerstvo financí.
Rozhodnutí indické vlády o oznámení směnných kurzů pro tyto měny bylo přijato v souvislosti s rostoucím bilaterálním obchodem a investicemi s Tureckem a Jižní Koreou. Bilaterální obchod mezi Indií a Jižní Koreou vzrostl v letech 2017-18 na 16,36 miliard dolarů z 12,59 miliard dolarů v letech 2016-17. Jižní Korea se v letech 2017-18 umístila na 8. místě na seznamu dovozních partnerů Indie.
„Indie také uzavřela dohodu o komplexním hospodářském partnerství (CEPA) s Jižní Koreou a očekává se, že obchodní tok mezi oběma zeměmi dále poroste," dodalo ministerstvo.
Pokud jde o indo-turecký bilaterální obchod, ten činil v roce 2017-18 7,2 miliardy dolarů. Více než 150 společností s indickým kapitálem zaregistrovalo své podnikání v Turecku. Jedná se o indo-turecké společné podniky, obchodní kanceláře nebo zastoupení.

- - - 


36 komentářů :

 1. no jo, hezky se to čte, ale zahraniční obchod Indie s USA činí $66 mld .. takže dedolarizace jen marginální ...
  https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/indie-zahranicni-obchod-a-investice-18275.html

  Ale souhlasím, začít se někde musí ...

  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O zahraniční obchod mezi Indií a USA přece vůbec nejde. Jde o zahraniční obchod mezi Indií a jinými státy. Asi tolik.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to několik let co jsem viděl na internetu nějakého amerického odborníka ekonoma, který přesně tuto situaci předpovídal, nebyl to žádný rudý dědeček. Říkal něco v tomto duchu "Oni to mohou udělat a oni to dělají i když tomu nikdo nevěří" Oni, to myslel Rusko a to, myslel dedolarizaci. A je to tu a je jen otázka času, kdy rudí dědečkové budou řičet nadšením a rusofobové vzteky. Chce si jenom v klidu počkat. Pokud někdo to video viděl a pamatuje si jak se jmenovalo, mohl by rudým dědečkům udělat radost a prozradit název. Aottj.

   Smazat
  2. Kde je prosím na této stránce jakákoli zmínka o zlatém rublu, mladíčku? Jisté je jedno, že US dolar dřív nebo později dojede ...

   Smazat
  3. Našel bych Vám i originál, ale nejsem si jistý, zda by jste si v angličtině početl... Dr. Ron Paul je všechno možné, jen ne ruský dědeček:
   http://www.upramene.cz/energie/view.php?cisloclanku=2006041401

   Smazat
  4. 19.31 jen se neboj, dočkáš se.. Raděj zajdi do Sberbank a nakup zavčas dokud je Rublik ještě zalevno

   Smazat
  5. 19.31

   a to je elfíku všechno co tě napadlo? no s takovou nás nepřepíčíš. je to velká argumentační slabota, doporučuju učit se...3x a i to bude málo. snažíte se reagovat první, ale na nás trolly nemáte

   Smazat
 3. Po druhé světové válce, byla USA svěřená světová měna a Američani se zasloužili o to, aby byla zneužitá ve prospěch USA a na placení astronomických amerických dluhů a na vojenské akce a převraty po celém světě. USA s tím, ne jenom, že nekončí, ale naopak v tom pokračuje ještě s větší intenzitou. Jedině, jak se vyhnout americkému diktátu je, opustit dolar a začít ho ignorovat. Některé státy, jako Libye a Irák na to již doplatily a byly zlikvidované. Další, kdo zákonitě opouští dolar jsou Rusko a Čína následovaná Indii. Musí se počítat s jednou věcí, že americký dolar sice nemá žádnou hodnotu, není podložen ani zlatem, ani jinými aktivy, ale je podložen atomovými zbraněmi a několika tisícovkami vojenských amerických základen po celém světě. Takže to je ten problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kromě Ruska, Číny a Íránu budou vyhlášeny americké a potažmo EU sankce i vůči Indii a pokračování na rozvrácení jejich režimů zevnitř!

   Smazat
  2. Pořád platí, kdo není s námi je proti nám. A kdo není připraven, ten je přepaden.

   Smazat
  3. Dolar je samozřejmě podepřen i technologickým potenciálem a celkovou ekonomickou výkonností USA. Většina globálních korporací tam má svůj domicil, USA je významným producentem ve všech odvětvích, včetně filmového průmyslu. Amerika je nejsilnější zemí světa i z hlediska vojenského, to je nepopiratelný fakt. Tohle jsou ty pravé hodnoty, technologie, výroba, přírodní zdroje, zemědělská produkce, služby. Ale faktem je také to, že není až tak velký hegemon, jak se jí přisuzuje a týká se to především bankovního sektoru, který je nejvýnosnější.

   Smazat
  4. 10:48
   Žijete v "pravěku", Čína hospodářsky překonala USA už v roce 2014.
   Dolar je podepřen už jen "hlavněmi zbraní", což poznal jak Saddám, tak Kaddáfí. Je jen otázkou, kdy i tento pilíř padne.

   Smazat
  5. 17:36 To jsou cancy bez praktickýho smyslu. Banglaséš taky překonala Rusko v mnoha faktorech, ale pořád je lepší žít na předměstí Moskvy než Dháky ...

   Smazat
 4. Nemusí hned pršet. Stačí když (zatím) alespoň kape. jenom nevím, zda se mám radovat, nebo brečet. Konec dolaru bude znamenat konec všech měn na dolar navázaných. A to, co tomu bude předcházet, asi nebude nic hezkého. Bohužel, dnes nestojíme na té správné straně barikády. Žádné světlé zítřky se konat nebudou. Lépe už jsme se měli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viděl jste, jak to vypadá v Číně?! Máte dojem, že jim dolar bude chybět? Jedou jako namydlení, protože nejsou na tu zlodějinu vázaní. Tam jim žádný Kalousek a Špidla nemůže tvrdit, že "zdroje jsou" a dělat dluhy, nemají šíkmé oči! Jejich organismus dokáže snadno rozpoznat parazita.

   Smazat
  2. tomu se lze vyhnout tak, že nebudeš tezaurovat potištěný papír v jakékoliv měně, ale postupně budeš přikupovat zlato, stříbro. Jejich hodnota nikdy nezmizí, naopak v době krize prudce stoupne.

   Smazat
  3. 21:14, a vy se radujete z Číny? Já mám spíš obavy. Amerika je možná není dokonalá, ale je to naše kultura.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:59
   Dědečkové snad ještě v pokoji dožijí. Ale Ty blbče a tobě podobní budou živořit a to jen v tom případě že je neutlučou hodní migranti.

   Smazat
  2. Buď v klidu, nerostné bohatsví není nesmyslné číslo v PC, to chce trpělivost. Dluhopisy se nebudou hodit ani očištění konečníku, proto se toho Čína i Rusové zbavují.

   Smazat
  3. 20:59
   Proto má celý USSA zlatem krytý toaletní papír.....ve FORT KNOXU SI DÁVÁ RANDE PRŮVAN S PRACHEM CESTY,ty Sybilo z Kraďouskova☺

   Smazat
  4. 21:20, ale Rusko není nadšené situací. Mnohem raději by dělalo korektní byznys s USA, bylo v úzkém vztahu s EU, mělo slušné vztahy s Čínou, Japonskem, Íránem a Indií a dělalo byznys z kontinentálního koridoru Evropa - Asie.

   Smazat
  5. 21:20 Ty sám jsi taky průvan, jehož semtam ze své lejnolíhně pustí tento Ivan! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  6. ZMLKNI PAUKOSRAČKO ZKURVENÁ!!!!!!#

   Smazat
  7. Oprava: ZMLKNI PUTLERSRAČKO ZKURVENÁ!!!!!!#

   I mistr tesař se utne, sorry ...

   Smazat
 6. Světově se to již hroutí, ale my jsme pevným článkem EU NATO. Asi až do doby než nás úplně vysají a odhodí. Třikrát hurá, hurá , hurá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hroutí se akorát USA a jejich vazalové, to není "světově".

   Smazat
  2. bohužel jejich vazalové jsme i my a cesta ven z toho není

   Smazat
 7. 20.59
  a proč myslíš že pořád zlato těží a nakupuje? Myslíš že se do trezoru státní banky chodí na to dívat a říká si ... to je všechno moooje...( bezva finta). amici jsou už tak zadlužení že svou měnu zpátky zlatem podložit nemohou i kdyby chtěli a hádej proč? musíš u toho svýho filozofování taky trochu přemýšlet než něco v diskuzi vybleješ

  OdpovědětSmazat
 8. Na Youtube je kreslený a dabovaný film "Americký sen". Tam je nádherně vysvětleno, jak ta zlodějina funguje.

  OdpovědětSmazat
 9. Jde to velmi pozvolna, ale už to nikdo nezastaví. Obchody se uzavírají bez účasti dolaru, centrální banky se zbavují dolarových aktiv. Americké perpetuum mobile se přeci jen (překvapivě?) vyčerpalo. Fungovalo to spolehlivě. Potištěný papír se vnutil celému světu, jako hlavní oběživo. Tento status se zejména v poslední době udržoval už pouze hrubou silou. Ale všechno má svůj nepřekročitelný limit. Co šlo v Iráku, Libyi ..., v případě Ruska, Číny, Indie atd. neprojde.

  OdpovědětSmazat
 10. Dal jsem si tu práci a vyhledal si kolik a jakého zboží Čína, která v USA vlastní i přístavy a spoustu fabrik,vyšlo mi, že kdyby jen Čína omezila dovoz do USA,také do jeho satelitů, byla by to katastrofa. Je to tam jako u nás. Nikdo už pomalu neumí pracovat a nemají se to od koho naučit. A odkud by asi to čínské zboží dováželi je mi také záhadou. Pěkně by se to na světě zhouplo. A to ani takový stát jako USA nebude riskovat. Vždyť na byznysu jsou životně závislí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kapitalisté se zbavují vzdělané dělnické třídy jako svého nesmiřitelného protikladu a tím si také podřezávají větev na které visí.

   Smazat
 11. No jo nemůžou nechat dolar padnout rychle to by bylo nebezpečné pro celý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je logický, páč svět nestojí na hajzlpapírcích zvaných rubliky, ale právě a jen na dolarech! Holt takovéto "lidské zdroje" nejsou příliš výkonné:)) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.