Reklama

neděle 30. prosince 2018

Dedukce, indukce a další Putinovy agentky

Petr Hampl
30. 12. 2018  blog autora
680 nebezpečných slov o tom, co logicky vyplývá z bruselského sporu o český střet zájmů.

Varování: Následující text obsahuje narativy, které vyvolávají v pražské a brněnské kavárně výbuchy vzteku.
Máme za sebou týden, kdy jsme žili „střetem zájmů“ nejen u nás, ale kdy nám svou milostivou pozornost věnovali i evropští mocipáni. Je český premiér ve střetu zájmů? Samozřejmě, že ano! Alespoň měřeno obyčejným selským rozumem. Je ve střetu zájmů od chvíle, kdy začal sponzorovat ODS a ČSSD. Byl ve střetu zájmů jako ministr financí, kdy přiděloval dotace vlastním firmám a kdy nechával obstavovat účty svých konkurentů. Je ve střetu zájmů i jako předseda vlády. A pro úplnost musíme dodat, že ve stejném střetu zájmů byl i předchozí ministr financí Kalousek, který poskytoval nadstandardní dotační podmínky Karlu Schwarzenbergovi. A totéž lze říct o všech „solidních“ politických stranách. V české politice už dávno nejde o nic jiného než o rozkrádání státních peněz.

Ostatně, není to jen otázka nejvyšších pater české politiky. Není snad střetem zájmů, že lidé pracující na ministerstvu školství a sociálních věcí dostávají druhou výplatu od Georga Sorose a že mnozí významní novináři mají vedlejšáky v neziskovkách. Korupce? Kdeže, peníze z norských fondů nesmrdí. Pokud se vám to nelíbí jste ruský agent. Jakákoliv kritika korupce je v českém prostředí už dávno označována za „extrémistický postoj.“

Však on také Babišův střet zájmů po celé ty roky nikomu v Bruselu nevadil. Dokud nedošlo na lámání chleba v migrační politice. Andrej Babiš ale nedávno rozhodl, že ve věci migrace dá přednost postupnému obsazování země před jednorázovým masovým zaplavením, a taková neposlušnost se netoleruje.

Tím méně je tolerován xenofóbní extrémistický postoj, podle nějž by současní Češi a Moravané měli i nadále zůstat dominantním etnikem na území svého státu, ale tak absurdním úvahám se zde nemůžeme věnovat. Podívejme se raději, co spor o Babišův střet zájmů ukázal – resp. co se stejně vědělo a co minulý týden potvrdil.

Za prvé. S dotacemi to není tak, že by Evropská unie posílala České republice nějaké dary, a že by tudíž mohla čekat vděčnost. Ve skutečnosti Evropská unie realizuje svoje zájmy a realizuje je podle svých pravidel. Shodou okolností mimo jiné na území ČR. Můžeme spekulovat, jestli to je pro obyvatele ČR výhodné nebo nevýhodné, ale rozhodně to není dar.

Za druhé. Ty dotace nejsou technicky neutrální v tom smyslu, že by měly vést třeba k modernizaci strojního vybavení, prodloužení života, snížení dopadu na krajinu nebo jiný stanovený cíl. Kdyby tomu tak bylo, měly by o nich rozhodovat expertní týmy, včetně toho, co bude pokládáno za střet zájmů a co už nikoliv. Když o tom hlasují poslanci, je to z principu záležitost ideologického směřování. A samozřejmě se nabízí otázka, nakolik je slučitelné s demokracií, jestliže politické projekty v České republice rozhodovány podle výsledků voleb v České republice, nýbrž podle výsledků voleb ve Francii a Německu.

Co z toho vyplývá?

Jakákoliv vděčnost nepřichází v úvahu. Citové vydírání o tom, že „jsme si vzali peníze a musíme se na oplátku podřídit tomu nebo onomu“, je absurdní. Pokud vzniká nějaká morální závazek, pak je to závazek EU vůči nám, že si necháváme líbit její aktivity na našem území.

Vzniká dluh evropské unie vůči ČR. Čeští daňoví poplatníci hradí administrativní náklady bruselských projektů, které – jak teď EU jasně potvrdila – nejsou naše. Že současná vláda nemá dost odvahy tyto náklady vymáhat, to je irelevantní. Ona ta vláda beztak nemá odvahu vymáhat od nikoho nic – kromě toho, že se vybíjí na drobných živnostnících. Nicméně pokud jednou budeme mít normálně fungující vládu, mělo by být mezi jejími prvními kroky vystavení faktury vůči Bruselu. Evropská unie nám dluží miliardy. Tak to prostě je.

Kofinancování evropských dotací z českého státního rozpočtu je docela obyčejným rozkrádáním. Když ministerstvo financí doplňuje peníze EU, proč taky nedoplňuje peníze pana Nováka, když si chce pan Novák realizovat nějaký svůj projekt? Dnes je nemožné stavět kvůli tomu úředníky před soud, ale za pár let… kdo ví.

Možná to zní příliš radikálně, ale jednoznačně to vyplývá z kroku, který evropský parlament podnikl. Tím se dostávají do nepříjemné situaci místní euronadšenci. Jak mohou postup EU nadále obhajovat? Jedině tak, že usilovně bojují proti Putinovým agentkám, které si říkají „dedukce“ a „indukce“ a které spadají do sféry plukovníka „logické myšlení“. Zatím se toho nebezpečného vlivu dokázali zbavit ve vlastních hlavách.

- - -

A autor PhDr. Petr Hampl, Ph.D. ještě doporučuje:
PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
550 NEBEZPEČNÝCH SLOV O BEZDŮVODNÉ NADUTOSTI19 komentářů :

 1. Přeposlal jsem uživatelům koryt v EP-
  POC,
  POLČÁK,
  SEHNALOVÁ,
  ŠOJDROVÁ,
  TELIČKA,
  ZAHRADIL,
  ZDECHOVSKÝ,
  Dita CHARANZOVÁ,
  Jaromír Kohlíček Jaromír Kohlíček,
  Keller,
  kozusnik,
  niedermayer,
  miroslav. poche,
  stetina,
  TOŠENOVSKÝ ‌

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty kreace se na vás všichni vykašlou a zpupně a nadutě budou mlčet ani nepotvrdi,že něco dostali-natož aby odpověli k věci!

   Smazat
  2. Jsou to do jednoho hajzlové v EP za 0,5 milionu měsíčně z našich daní.

   Smazat
  3. Přidám ještě málo známou historicky podloženou informaci, kterou kavárnici by měli vědět....

   : https://lukassluka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=655727)

   Smazat
 2. PANE HAMPL,PŘIDEJTE SE K ŠPÍČCE OSV,MÁME NÁVRH PROGRAMU.

  s názvem NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ a je to bomba.
  Režim se prý třepe strachem v základech.
  Z toho konstruktu se stala podpultovka a ta liberálni podvodnická demokracie a jeji činitelé,si dali za úkol nás bít po hřbetě pendrekem cenzury tak dlouho až padnou!
  Všiml jste si,jak předřadili před svoji demokracii to cizi slovo liberálni?
  Demokraciie je jen jedna a nepotřebuje žádné přívěšky,prý to odkoukali od komunistů,ti taky měli před slovem demogracie slovo lidová a tak se dalo poznat,že to žádná demokracie nebyla.
  Ti liberálové to vysvětluji tak,že chtěji vládu menšiny nad většinou podporovanou prý terorem kakakrámu, jednoduše bordel neomarxismu!
  Co vy na to Hampl A OSTATNI LIDOVÍ KOMENTÁTOŘI?

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Hample popsal jste to naprosto přesně dotace zrušit jsou naprosto k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi kratky a vystizny clanek, neplytvani zbytecnych slov. neprestavejte psat. PRAVDY.

   Smazat
 4. V článku zmíněný Kalousek je král bláznů a guru všech pitomců, co je u nás v Kocourkově živíme. Měl by poslat všem občanům zase poštovní složenku s vypsanou částkou jakou přispíváme a přispějeme jemu a jeho kámošovi Halíkovi a spol. na rozkradení v rámci církevních restitucí. Pravověrní křesťanští věřící z toho balíku nic nedostanou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalousek je všechno, jenom ne blázen, nebo pitomec. Je to bezcharakterní gauner, demagog a zločinec. Vše co dělal a doposud se snaží dělat, je promyšlené zlo páchané na 99% tohoto národa.

   Smazat
  2. 14.10 Kalousek je král bláznů, to znamená že není obyčejný blázen, je navíc vypočítavý, bezcharakterní, a jak dále uvádíte ....
   Takových neobyčejných bláznů jsou plné lidské dějiny, a někdy v těch lidských dějinách zanechali i výraznou stopu ( u Kalouska to ale nehrozí ) ...

   Smazat
  3. 14,32
   Nesouhlasím. myslím, že o Kalouskovi se bude jednou psát v českých učebnicích historie. Tahle pošahaná doba jednou skončí a až se věci vrátí do normálu, vrátí se do normálu i pojmy a skutky. Zloděj bude opět zlodějem, gauner gaunerem,... jakkoliv se tyto přívlastky snaží dnes elity přelepovat demokracií.
   Jednou se věci vrátí tam, kam patří. Ať už s námi, nebo bez nás.

   Smazat
 5. Vážení, podívejte se na Seznam, jak se Hrušínský utvrzuje ve své blbosti. Tak to dopadá, když se pupek povyšuje nad rozum.
  Každý má nějaký ten svůj názor, ovšem k šíření svého zaručeně správného názoru nepotřebuje sponzora.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruda Pandrhola si zase otvírá hubu.

   Smazat
 6. 13:55 placený agente, retardovaný primitivečku Pepku Vyskoči, tak opět máte šichtu? Vůbec jste nám tu dnes nechyběl!

  OdpovědětSmazat
 7. každý prívlastok neguje obsah - kapitalizmus, demokracia, socializmus - s hocijakým prívlastkom sú ich popieraním

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus je liberály velebený společenský hodnotový systém, který teoreticky na vrchol hodnotové pyramidy staví ekonomickou výkonnost. Prakticky představuje kapitalismus takřka bezuzdnou honbu za bohatstvím. Hrdinou kapitalismu je zbohatlík, který se z chudáka vlastním úsilím vyšvihl na milionáře, jehož prostřednictvím liberálové (buržoazní levice) demonstrují onu kýženou „rovnost šancí“. Skutečná pravice vždy zaujímala vůči kapitalismu stejně jako k liberalismu rozhodný odpor, přirozeně však z poněkud odlišných důvodů nežli radikální levice.

   Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit.
   Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem?

   Socialismem rozumím takový společenský systém, v němž je zájem jednotlivce podřízen zájmu společnosti. Jde o to, aby tato společnost nebyla založená na falešné levičácké rovnoprávnosti! Skutečná (absolutní) pravice je generální reakcí proti levici.
   Pravice odmítá všechny formy rovnostářství.
   Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost. Alfred Rosenberg o tom ve svém díle Mýtus 20. století hovoří takto:

   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“

   Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku. V pokročilém stádiu ji již nelze vyléčit.

   Smazat
  2. Jdi do pordele se svými sračkami,my občané začináme věřit naši Společnosti občanů,která slibuje Nepodminěný základni přijem pro každého a co slibuješ ty sračkomete?

   Smazat
  3. Jsem za větší využití Paroubkových husitobolševických větrů ! Např. pro větrné elektrárny. Kdo z vás to má ?Ještě tak vybudovat Buranův kanál Balt-Orient a můžou tím kanálem chodit oba dva i s pročínským Nečasem, kterého pokrytecky pomáhal shodit ?
   „Kdo čím zachází, tím schází,“ řekl Vodičkovi Švejk. Já jsem znal nějakýho kořalečníka Paroubka v Libni. Jednou se mu tam opil nějakej dráteník (možná Babiš) jalovcovou a začal nadávat, že je to slabý, že do toho leje vodu, že kdyby drátoval sto let a za celej vejdělek si koupil samou jalovcovou a vypil ji najednou, že by moh ještě chodit po provaze a nosit ho, Paroubka, v náručí. Potom ještě řekl Paroubkovi, že je huncút a šaščínská bestie, tak ho milej Paroubek chyt, votlouk mu jeho pastě na myši a dráty vo hlavu a vyhodil ho ven a mlátil ho po ulici tyčí na stahování rolety až dolů na Invalidovnu a hnal ho, jak byl zdivočelej, přes Invalidovnu v Karlíně až nahoru na Žižkov, vodtud přes Židovský pece do Malešic, kde vo něj konečně tyč přerazil, takže se moh vrátit nazpátek do Libně. Jó, ale v tom rozčílení zapomněl na to, že má ještě asi to všechno obecenstvo v kořalně, že si tam asi budou ti syčani sami hospodařit. A taky se vo tom přesvědčil, když konečně se zas dostal do svý kořalny. U kořalny bylo napolovic stažený roló, u kterýho stáli dva policajti, taky silně nabraný, když dělali vevnitř pořádek. Dopolovic všechno vypitý, na ulici prázdnej soudek vod rumu, a pod pultama našel Paroubek dva vožralý chlapy, kteří byli přehlédnutý policajty a kteří, když je vytáhl, chtěli mu platit po dvou krejcařích, víc prej žitný nevypili. Tak se trestá přenáhlenost. To máš jako na vojně. Napřed nepřítele porazíme a potom pořád a pořád za nim, a nakonec nestačíme sami utíkat.“
   Výňatek z knihy J. Haška Osudy dobrého vojáka Švejka, kapitoly: Švejkovy příhody v Királyhidě.

   Smazat
 8. Ano, p.Hampl, jednoznačné, pravdivé, je třeba o tom psát a mluvit co nejvíce, aby lidé už prozřezeli a věděli koho nevolit a koho volit a co chtít po vládě celostátní ale i té regionální,....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.