Reklama

pátek 7. prosince 2018

Die Welt: Kde Kyjev zakazuje, Putin povoluje!

-kou-
7. 12. 2018 DieWelt a PrvníZprávy

Na pozadí zákazu vstupu Rusům do země, který nedávno představila ukrajinská vláda, vypadá migrační politika Moskvy poměrně liberálně, napsal Die Welt.

Hlava Kremlu, Vladimir Putin vystupuje jako „prozíravý státník", který ví, jaký je vidět rozdíl mezi vládou Ukrajiny a jejími lidmi. Ruský prezident navíc řeší problémy s demografií, uvedl německý deník.

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko zakázal vstup do země mužům z Ruska ve věku 16 až 60 let, připomněl Die Welt. Udělal to proto, aby zmařil údajné záměry Moskvy vytvořit na Ukrajině „soukromé armády". A tento vývoj není překvapující, protože tento krok zapadá do již známého scénáře: Kyjev přijímá všechna nová omezení, kvůli nimž trpí nejen Rusové.

V loňském roce navštívilo Ukrajinu 1,5 milionu Rusů. Současně od roku 2014 v zemi působí řada omezení, kvůli kterým se do země nedostalo 20 000 ruských občanů. V říjnu 2015 Kyjev zakázal tranzitní lety do Ruska pro všechny letecké společnosti, a to jak ukrajinské, tak ruské. Ale noční můrou pro občany obou zemí obávají, že mezinárodní autobusová doprava a železniční spojení budou zrušeny. Pro chudší je to jediný způsob, jak se dostat do sousední země, vysvětlila publikace.

Ukrajina zakázala vstup ruským mužům od 16 do 60 let!

Toto rozhodnutí bude silným úderem obyvatelům obou zemí, protože navzdory konfliktu v Donbasu a „okupaci" Krymu, Rusové a Ukrajinci navzájem nadále udržují úzké vztahy. Milióny z nich mají rodiny v sousední zemi. Podle ukrajinského ministerstva zahraničí je v Rusku 3,5 milionu Ukrajinců, včetně mnoha pracovníků, kteří posílají domů peníze.

Zároveň zákaz vstupu Kyjeva pro Rusy hraje do rukou hlavy Kremlu, Vladimira Putina. Vystupuje jako „prozíravý státník", který ví, jaký je vidět rozdíl mezi vládou Ukrajiny a jejími lidmi. Přes „protiukrajinskou hysterii" v ruských médiích, Moskva nikdy neomezila svobodu pohybu Ukrajinců. Nepotřebují ani pas pro vstup do země, zdůraznil Die Welt.

Na tiskové konferenci po summitu G20 Putin řekl, že nebude následovat příklad Kyjeva. „Půjdeme cestou liberalizace pobytu občanů Ukrajiny na našem území a liberalizaci jejich získání ruského občanství," zdůraznil. Prezident učinil takový krok, protože na Ukrajině a v pobaltských státech přepisují historii a bojují s ruským jazykem. Ve skutečnosti šéf Kremlu současně řeší demografický problém v Rusku. Současná pracovní síla a dočasní uprchlíci mu nestačí. A Putinův kalkul může být zdůvodněn: právě teď jsou to Ukrajinci, kteří dostávají ruské občanství, dodal německý deník.93 komentářů :

 1. ČT ale referovala, že přece Rusko recipročně omezilo vstup Ukrajincům!? Že by Die Welt rozšiřoval "fakenews", asi jejich BIS nepracuje tak dobře, jako naše. Máme štěstí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a Nová republika zase referovala, že Rusku se náramně daří a díky tomu roste porodnost a zvyšuje se počet obyvatel. A teď tady čtu, že Putin řeší demografický problém imigranty. Hmmm.

   Smazat
  2. Tak urcite lepsi řešeni než to Evropské islamisty :-)

   Smazat
  3. 11:15

   Ale o tom to není. Nečekal jsem ani, že mou repliku pochopíš.

   Smazat
  4. Chytrost z Vás přímo srší, ani v Rusko snad nemohou pracovat děti, protože porodnost je záležitost generační, t.z. dlouhodobá. V.J.Horák

   Smazat
  5. To 11.03
   Jo jo,a přitom stačí umět číst,ne NR ale Die welt to napsal a to je sakra rozdíl.Clovece stačí mít oči a myslet než něco planetě.

   Smazat
  6. 11:03

   Nevím o tom, že by něco takového psala NR a že by spojovala Ruský hospodářský růst s porodností, což je pitomost jako od fanouška USA. Přeci v tom případě by musely být hospodářskými tygry rozvojové státy v Africe či Asii.
   Každopádně stojí za pozornost srovnání i tohoto ukazatele.
   https://www.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=sp_dyn_tfrt_in&hl=cs&dl=cs#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_dyn_tfrt_in&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:RUS:CZE:DEU&ifdim=region&hl=cs&dl=cs&ind=false


   Opět to jen ukazuje, jaký jste mimořádně hloupý člověk.

   Smazat
  7. 14:10

   Právě, že tam nemáš 2017 (1.62), troubelíne.
   A když o něčem něco nevíš, tak o tom nepiš.
   A nauč se používat url shortener, negramote.

   Smazat
  8. 14;22
   Signifikantní závěry výzkumu se vydávají NEJMÉNĚ po 5 letech TY ceně no z kachny!!!!!!

   Smazat
  9. Vemeno z kachny....

   Smazat
  10. 14:22
   Ani vy, hňupe. Ale určitě ten mírný pokles v r. 2017 nadále převyšující porodnost v ČR nebo Německu kde to i tak dotují zejména ušlechtilá plemena jako jsou cikáni a muslimové, bude mít pro Rusko strašlivý dopad :-)


   A když už jste se tak razantně rozhodl vyválet se ve svém blbství, můžete prosím rozvést vaše teorie o vztahu mezi porodností a prosperitou? Demonstrovat to můžete třeba na Somálsku, trotle.

   A abyste toli neplakal, tady máte tedy ten odkaz ve zkrácené podobě, vy náš malý "shortenere".
   Není zač, vemeno.

   Smazat
  11. 14:40

   Hele, ruský šuldo, článek je o tom jaký je prý tvůj gosudar Putin moudrý, šlechetný a dobrý, když nechává nebohé Ukrajince migrovat do Ruska.

   Já tvrdím že je to jen z nouze ctnost, že se Putin takto snaží zachránit vymýrající (kombinace nízké porodnosti a vysoké úmrtnosti) Rusko.

   Nejen, že je nechá migrovat, ale dokonce je láká. A nejen Ukrajince, ale prakticky kohokoli.

   https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/238540-rusko-meni-migracni-politiku-mely-by-se-mit-okolni-staty-na-pozoru/

   https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/225117-zachrani-nas-muslimsti-migranti-rusko-vola-o-pomoc/

   Tohoto jsi si ty přiblblý rusáku na svých cestách domovinou už určitě všiml:

   https://bit.ly/2QArxdU

   A o vztahu mezi porodností a prosperitou už tady na NR bylo mnoho článků a diskusí. Problém vás, ruských idiotů je, že už nevíte co jste tu mleli včera. Tak si osvěž paměť, mongole.

   http://www.novarepublika.cz/2018/08/to-si-vuci-nam-ani-hitler-nedovolil.html

   http://www.novarepublika.cz/2017/10/proc-zustavame-chudymi.html

   http://www.novarepublika.cz/2016/01/budoucnost-naroda.html

   Smazat
  12. 15:24
   Samozřejmě se opět mýlíte. Článek je pouze převzatý ze "štvavé vysílačky" Die Welt a ani spekulace, že Rusko tím řeší demografický problém, není váš objev. Je to v článku přesně takto napsáno. Ale chápu, že při vaší mentální výbavě je nemožné přečíst a pochopit tolik písmenek.
   Chápu tudíž i to, že vy nechápete obsah textu, který jste předložil jako "důkaz svého objevu". V něm se totiž píše, že "Ruská vláda schválila novou koncepci migrační politiky, která má do země přilákat hlavně krajany žijící v zahraničí a ruskojazyčné cizince, ale i všechny ostatní, kdo projeví loajalitu vůči Rusku a ochotu integrovat se do ruské společnosti. Putin letos prohlásil, že liberalizace migračních zákonů se má týkat hlavně osob "pokrevně spojených s ruským světem a ovládajících ruštinu, kteří chtějí v Rusku pracovat a mají příslušné kompetence.

   To je velice rozumná politika a kdybyste nebyl blb, tak byste to musel uznat také.

   Takže Rusko láká krajany a spřízněné lidi ze zemí bývalého SSSR a Evropa láká překypujících jadernými inženýry, fyziky, doktory a bilology z Afghánistánu, Seneagalu, Etiopie, Somálska, Nigerie, Sůdanu a dalších vyspělých zemí.
   Vím že jste zcela mimořádný blb, ale přesto, pokuste se aspoň jednou v životě zamyslet a zodpovědět si, která politika je rozumnější. Nespěchejte na sebe, pěkně pomalinku.

   A mimochodem, chápete to, proč ti bláhoví Ukrajinci tak masivně migrují zrovna do Ruska? Když přeci všichni blbové díky "našim" důvěryhodným médiím ví, že je to krvelačná šelma, agresor, vrah a arcilotr, zapletený do všeho zla na Zemi i v přilehlém vesmíru. Pro Boha živého, utíkejte na tu vzkvétající Ukrajinu a odraďte ty pomatence, jež pálí dobré bydlo, od cesty zkázy. Jenom vy je můžete zachránit, na vás oni dají!

   Mě nezajímají články štvavé vysílačky Nová republika, já věřím že jedině vy mi dokážete vysvětlit jak se mají dobře lidé v Somálsku a dalších perspektivních zemích, kde to ze sebe samice střílejí jako za nároďák. Jedině vy to dokážete, musíte si věřit!

   P.S. To není pro vás, blbe, z toho byste neměl rozum.
   Zde je pro náhodné čtenáře graf vývoje populace lidí na Zemi za posledních 10 tisíc let. Skutečně alarmující data. V takové situaci může kníkat nad "malým populačním růstem" skutečně jen ultrablb. Nemluvě o tom, že v tom až pandemickém růstu samozřejmě nejvíce přibývá blbů. Mnohdy i blbějších než ten, s kterým vedu tuto komickou debatu.

   Smazat
  13. Porošenkovi už docházejí nápady, ani nacpání břicha maskáčů moc nepomohlo. Na Kerčský incident dost chladná odezva ve světě a mezitím zase Ukrajina upadá v zapomnění - Buenos Aires, smrt Busche, takřka revoluce ve Francii, Merkelová na ústupu a pořád něco. Tak co vymyslí Porošenko nového?

   Smazat
  14. 11,03
   To jste si spletl. To Brusel a ne Moskva, spojuje udržitelnost ekonomiky s demografií. Proto se nám snaží vnutit miliony primitivních netáhel. Svět se sune ke stavu, kdy drtivou většinu výroby budou zastávat roboti a o primitivy žádný výrobce nestojí a stát nebude. Tak že tato "obhajoba" migrace kulhá na obě nohy.
   A co se týká migrace Ukrajinců do Ruska, být Putinem, rozhodně bych se tomu nebránil. Ti ze západu do Ruska nepůjdou a ti z východu jsou v podstatě Rusové. Nebo jimi alespoň do vzniku SSSR byli.

   Smazat
  15. Vážený 17:06 obdivuji vaši svatou trpělivost s oním vemenem z CTHH. Oni tam nabrali mladé s maturitou, ale jak vidno, úroveň našeho školství stejně jako úroveň zkoušek dospělosti je silně pokleslá.

   Ono je samozřejmě jednodušší obhajovat pravdu proti protiruským žvástům.

   Smazat
  16. 18:05
   Souhlasím, pravdu není těžké obhajovat. Tedy dokud není lež prosazována fyzickou likvidací zastánců pravdy. Už proto je snazší argumentovat pravdou, protože je logická a jednotlivé argumenty dávají smysl. Oproti primitivním lžím, kterými jsme denně ochlístáváni.

   I když se to možná nezdá, jsem ve skutečnosti trochu snílek, naiva a idealista. Proto mě někdy napadají takové věci, že když téma dotáhnu až na dřeň, když to polopaticky vysvětlím a zdůrazním nesmyslnost jejich fantasmagorických lží, něco se v blbech pohne a oni začnou o věcech aspoň trochu přemýšlet. Nevím, jestli se mi to někdy povedlo, ale tu naději v sobě živím dál. Kdyby to aspoň jednomu nahodilo mozek, mělo by to smysl.
   No, upřímně, když to po sobě čtu, tak bych to celé smazal a napsal znovu. Bez chyb, gramaticky a stylisticky správně. ...ale zase tak moc zapálený nejsem, bude to muset stačit jak je.

   Smazat
  17. Vážený anonyme 19:51, spojte se laskavě s redakcí Nové republiky (např. nezavislamedia@gmail.com).

   Rádi vás uvítáme v redakční radě.

   Samozřejmě budete-li chtít.

   Smazat
  18. 8:01

   Čína vymírá - https://www.google.com/search?tbm=isch&sa=1&ei=cr8LXOzcNvLisAeesqn4BA&q=china+abandoned+deserted+town&oq=china+abandoned+deserted+town

   https://www.youtube.com/watch?v=sEqU-jW9xQ0

   Indie vymírá - https://www.google.com/search?q=Fatehpur+Sikri&num=20&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjV94K6ppDfAhVO-6QKHRRfDn4Q_AUIDigB&

   Afrika vymírá - https://www.google.com/search?q=Lukangol&num=20&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwikw7apqJDfAhWlM-wKHSYJCL8Q_AUIDigB

   USA vymírají - https://www.google.com/search?q=usa+ghost+town&num=20&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjSpNPkqJDfAhUMGuwKHWceAi4Q_AUIDigB

   Polsko vymírá - https://www.google.com/search?q=K%C5%82omino,&num=20&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5rsPNp5DfAhXQGuwKHRkHACwQ_AUIDigB

   Česká republika vymírá - https://www.google.com/search?q=vybydlen%C3%A9+s%C3%ADdli%C5%A1t%C4%9B&num=20&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj27cuJqZDfAhUSyqQKHa49CtgQ_AUIDigB

   FŠICKY VYMÍRAJÍ! - http://truehuenews.com/wp-content/uploads/2016/08/Pop-growth.png

   Smazat
  19. 16:15

   Obrázky hovoří jasnou řečí. Fšicky vymírají, to je bez debat!

   Smazat
  20. 16:40 Nevymíraj, pouze stárnou a většinou s elegancí, krom mládnoucí Afriky, která je ale v tomto směru specifickou. Pouze Putlerstan doslova vychípává a degeneruje, mění se v "pouť osídlenou bílými negry", jak to doslova předpověděl Žid Bronštejn!

   Co se nás týká - viz ten odkaz tam, tak is asi všiml že poukazuje na místa, kde se koncentrují podlidé, Putinovi agenti, který každý v socce lehce pozná podle podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné prdele.

   No jo, kluci putleroffský, vychcípáváte! Halt demografie je svině! Už zanedlouho si i pro lŽIDavida s lŽIDvořákem přijde ta kmotra co si vodnesla i tohodle jejich předchůdce, kterej už na ně v pekle čeká!:) - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
  21. 15:46

   :-)

   "Pouze stárnou a většinou s elegancí"

   Vy umíte pobavit, jistě budete ve svém okolí velice populární.

   V USA dokonce "stárnou" tak rychle, že na Wikipedii museli ohledně tohoto tématu založit kvůli rozsahu extra stránku.
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ghost_towns_by_country
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ghost_towns_in_the_United_States

   Jste zřejmě nevyčerpatelným zdrojem zábavy.

   :-)

   Smazat
  22. 16:51 Né, to jen kometuju ten odkaz toho trouby z 14:23 kde coby důkaz vymírání USA (kde počet obyvatel rok co rok roste i bez imigrace) ukazuje skanzeny vesnic a městeček z doby kolonizace Divokého Západu, oproti tomu v Chujlostanu se vylidňují celé oblasti a počet Rusů trvale klesá! V roce 2050 bude mít méně obyvatel než stárnoucí a nemnožící s Japonsko ... ale hlavně jde o tu struktúru! Zatímco v tom Japonsku zbydou alespoň vzdělaní a společensky etablovaní lidé, v Chujlostanu jen tento geneticky zdegenerovaný odpad (a voličů Putlera vesměs!) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
  23. 17:24
   Vůbec nic jste nepochopil...

   Smazat
  24. 18:24 Hlavně že to "pochopil" ten blb co sem nacpal tyhle odkazy jako reakci na odkaz z 8:03 (níže), kde je jasně vidět nejen celé zlo v jeho šíři, ale i zdroj zla a tedy příčina té bídy ....

   Smazat
  25. 7:30
   Myslím že kromě vás pochopili naprosto všichni, že jde o hrubou ironii, že jste se svými argumenty směšný.
   Vymírající Čína, vymírající Indie, vymírající Afrika, ..., vymírající svět, vždy to by působilo směšně snad i na předškolní dítě.
   Jen stěží si umím představit obsah kedlubny toho, kdo by to mohl chápat jinak.

   Smazat
  26. 9:49 Ale to jsem odsoudil ve smazaným komentáři jako jasnou pitomost - tam se vylidňuje pouze a jen venkov, o tom nic nepíšu. Koukni pitom(i)p radši na nás! Co tam ten vohnout dal a uvidíš příběh jednoho cikánskýho sídliště v Chomutově. To samé USA - tam uvídíš jen ty historické kulisy Divokého Západu kde filmaři točí westerny. U mýho odkazu ale uvídíš skutečně komplet Chujlostán i Chujlem samotným v obrazech Chujlostanců, zdegenerovaných chlastem, bídou a putlerizmem, který je jen formou neo-bolševismu! Je tam taky spousta tabulek a grafů s přesnými daty o vylidňování jejich země! Docela jiná, vypovídající kvalita! Vo to go ...

   To kouzlo, čož blbec s odkazy nepchopil je v tom slůvku "gorodov"! Kdyby adjektivum zasal u USA, možná by mu vyjely polorozpadlé slumy zkrachovalého Detroitu a mohl se byl býval vytěšovat aspoň nad tímhle jedním městem, jakých ovšem v putleroffském v Chujlostanu jsou desítky a možná už stovky! - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   Smazat
  27. 16:05
   Nevím kde zrovna vy jste co odsoudil(ostatně prd na tom záleží), ale byl jste to vy, kdo dal odkaz na jakési opuštěné domy(možná i v Rusku) a na základě toho jste vypotil nesmysl o nějakém katastrofálním vymírání Ruska.
   Přitom Rusů je přes 140 milionů(140 000 000) a po letech hrůzovlády Západem velebeného "demokrata" Jelcina, kdy se v Rusku skutečně propadla populace zejména kvůli emigraci o několik milionů a z jehož éry zřejmě pochází ta opuštěná sídliště, je země opět stabilizovaná a populace opět zvolna roste. Zvolna, tedy rozumně, to je třeba zdůraznit.
   https://www.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=sp_pop_totl&hl=cs&dl=cs#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_pop_totl&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:RUS&ifdim=region&hl=cs&dl=cs&ind=false

   Ale i kdyby se populace nezvyšovala, nepředstavovalo by to naprosto žádný problém. Naopak, populace na Zemi roste raketovou rychlostí a závodit v tom, kdo se bude množit rychleji, není moc chytré. Naopak, je to velice hloupé a odpovídá to mentální úrovni černochů, cikánů a zřejmě vás.

   Mimochodem, vy jste si ty obrázky evidentně vůbec neprolistoval, nebo spíše nepochopil. Jaké "jedno cikánské sídliště"? Jaké "historické kulisy Divokého západu"? Vždyť v těch odkazech jsou opuštěná a vybydlená města a domy různě po světě, většinou z nedávné doby.
   Ale asi jen blb vašeho kalibru na základě takových obrázků, které se dají pořídit snad v každé zemi, dokáže vyvodit, že ta země vymírá. Vymírající Čína, Indie, Afrika... Pane bože, vy jste blbej až to dveřma tříská.

   Shrnuto, Rusko možná vymírá, ale pouze ve vaší blbé hlavě. Ruská populace ovšem nenarůstá tak obludně, jako je tomu v mnoha jiných přelidněných zemích a celkově na světě.

   Smazat
  28. Prostě ty linky tam vložený jsou rudocancy, ukazujou fotky Chánova a nějakých westernových skaznenů, kde by asi sotva někdo ve 20. století chtěl bydlet, že? Kdežto vychcípávání Chujlostánu je zjevná věc! Bez dalších rudocanců potvzené i putlerským kremlogangem! - https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/214156-rusko-vymira-porodnost-prudce-klesla-znepokojen-je-i-kreml/


   Putler to ví, na těch fotkách je proto tak škaredý! Víc než jindy, kdy je vilnej na clapečky a to mu pak ty azijatský lícovky trčej z dršky jak sáně!

   - https://plus.rozhlas.cz/prezident-putin-se-pysni-druhym-vnukem-rusko-ale-vymira-6515423

   - https://www.lidovky.cz/svet/maticka-rus-prichazi-o-sve-deti-od-zacatku-roku-zemrelo-o-150-tisic-lidi-vic-nez-se-narodilo.A180920_204102_ln_zahranici_ele

   Smazat
  29. 19:51
   Prostě jste blb a nic jste nepochopil, vy (ne)westernový skanzene z Chanova. Překládat vám doprovodné texty nebudu, za to mi nestojíte.

   Tak mohu jen opakovat stále tentýž fakt, dokládající naprosto zřetelně, jaký jste hloupý a navíc nepoučitelný člověk:

   Rusů je přes 140 milionů(140 000 000) a po letech hrůzovlády Západem velebeného "demokrata" Jelcina, kdy se v Rusku skutečně propadla populace zejména kvůli emigraci o několik milionů a z jehož éry zřejmě pochází ta opuštěná sídliště, je země opět stabilizovaná a populace opět zvolna roste. Zvolna, tedy rozumně, to je třeba zdůraznit.
   https://www.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=sp_pop_totl&hl=cs&dl=cs#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_pop_totl&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:RUS&ifdim=region&hl=cs&dl=cs&ind=false

   Určitě mě nezapomeňte informovat, až bude umírat poslední Rus.

   P.S. O vymírání Ruska hovoří ve vašem odkazu pouze "Ilan Berman, místopředseda Americké rady pro americkou zahraniční politiku a expert na bezpečnostní problémy Blízkého východu, Střední Asie a Ruské federace", který je buď ze stejného ústavu jako vy, nebo je spíše placen za "přinášení dobrých zpráv". Každopádně je to v příkrém rozporu se statisticky zachycenou realitou.
   Naproti tomu Putin hovoří o "nutnosti podpoře porodnosti hlavně vzhledem k demografickému poklesu po rozpadu Sovětského svazu, který Putin přirovnal k válečným ztrátám". Což je naopak zcela v souladu s demografickou křivkou.
   No může se někdo divit, že člověk už nevěří americkým funkcionářům ani pozdrav? Vždyť ti už poví pravdu jedině když se spletou.
   Aspoň že se najde vždy nějaký blb, který jim to odkývá.

   Smazat
  30. 21:10 No konečně pochopil! Putler zabil za polovinu doby vlády tatíčka Stalina na 7 milionů Rusů, má tedy ještě co dohánět, to je pravda. Ale co je typický, že těch pár chytrých Rusů uteklo - https://zpravy.idnes.cz/rusko-emigrace-odliv-mozku-ddo-/zahranicni.aspx?c=A180124_151952_zahranicni_aha

   - https://archiv.ihned.cz/c1-65469400-za-ctvrtstoleti-z-ruska-emigrovalo-az-18-milionu-obyvatel

   A ten zbytek začíná vymýšlet jejich obvyklý lžidmitrijský a lžipetrovský fantasmagorie, aby si zločiny svýho Púti nějak dokázali zdůvodnit! - https://www.youtube.com/watch?v=1GzsK-P-Unc

   Prostě Rusové, jak zpívá Boney M! (v písničce ou ou Raspuči lalananalala...)

   Smazat
  31. 7:27
   Nevím co jste pochopil či spíše nepochopil, ale Jelcinova Západem podporovaná hrůzovláda měla na Rusko podobně katastrofální vliv, jako Západem vyrobená 2 světová válka.
   Naštěstí ale tato éra už je jen temnou vzpomínkou, Rusko se probralo k životu a navzdory enormnímu a sebezničujícímu úsilí Západu škodit jak jen to jde, obnovuje svůj přirozený vývoj. Myslím že toto zcela mimořádně chápete už i vy a jako dokonalý otrok sdílíte páničkovu nelibost. V současném nejistém světě se snad jen na toto vaše sdílené rostoucí neštěstí dá spolehnout.

   Smazat
  32. Já věřím Rusům víc než čechomužikům, sorry. Viz 7:37

   Smazat
 2. Je to správny štátnický krok od Putina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Porošenko to schvaluje, aspoň budou s Plynovou Julčou konečně sami.

   Smazat
 3. Putin se pět let díval, jak západ vykrádá Ukrajinu a likviduje její budoucnost. To vykrádání zahrnovalo i lidské zdroje. Nyní mu asi došlo, že už Ukrajinu nikdo v celku nezachrání, že se bude atomizovat. Na území Ruska dnes dlouhodobě pracuje odhadem 4 až 7 miliónů Ukrajinců, kteří udržovali při životě svoje rodiny doma. Rusku došlo, že bude jednodušší celé tyto rodiny přizvat k sobě dříve, než to udělá slavný západ. P.S.: Maďarsko bylo stejně prozíravější, pasy rozdávalo zakarpatským Ukrajincům již dříve :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak. Jazyk stejný, kultura stejná, náboženství také, tak hurá k nám! Už při prvním exodu (po vyhlášení jedné z "mobilizací") kdy desetitisíce mladých Ukrajinců prchalo před Turčinovovými komandy verbířů kam se dalo, nabídl všem uprchlíkům bydlení a práci v Rusku. Odhad Ukrajinců je 80 tisíc mladých můžů této nabídky využilo. Co by nás stálo 80 tis. třeba Kosovských Albánců, abychom nechodili daleko? V případě Súdánců a nebo Somálců, kteří se sem hrnou?

   Smazat
 4. Blbe 11.03 měl bys vědět že zvýšená porodnost se demograficky projeví až v následující generaci tj. cca za 20 let. Přemýšlej než hodíš hedovatou slinu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zjisti si, co je to "fertilita", česky "porodnost", blbe.

   Fertility rate, Russia:

   2015....1.78
   2016....1.76
   2017....1.62

   Smazat
  2. Ještě,
   2017
   počet narozených....1690000
   počet zemřelých.....1826000
   úbytek...............140000

   Smazat
  3. 12:01 To je ale problem kapitalismu...nebo je to na "Zapade" jinak? My jsme vychovani tak,ze nejdriv si poridime bydleni a pak deti.....kdyz na to bydleni nemame....tak se to samozrejme projevi na ubytku obyvatelstva...Nejsme Afrika abychom mohli zit v chysich

   Smazat
  4. Z uvedených údajů je vidět, že se Rusko v této oblasti již dostalo na úroveň vyspělých evropských států. Problémy v této oblasti řeší Rusko otevřenou migrační politikou vůči ukrajinským rodinám, které jsou z velké části ruské národnosti, ve vyspělé západní Evropě řeší problém vymírání národa otevřenou migrační politikou vůči lékařům, inženýrům, politologům a dalším vzdělaným lidem z Afghánistánu, Pákistánu, Jemenu, Čadu, Mali a dalších obdobných států. Uvidíme časem, kdo zvolil lepší řešení.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 11:57 Dovolím si dotaz: Kdy se rodili lidé, kteří v roce 2017 měli udržovat populační růst? Nebylo to náhodou za Jelcina, kdy se porodnost v Rusku dramaticky propadla díky nastolení "blahobytu a demokracii"? Současný demografický úbytek je kromě zničeného hospodéřství jen dalším následkem přechodu Ruska ke kapitalismu.

   Smazat
  7. No , mezi lety 1989-2011 ztratilo Rusko necelá 3% obyvatel . Bělorusko přes 7% , Ukrajina 11,5% . O pobaltí nemluvě , tam jsou okolo 20% . ČR po odečtu 500000 cizinců ztratilo zhruba 250000 obyvatel . To je 2,5 % - cca . Takže srovnatelně . A to mezi Čechy počítám i spoluobčany , kteří se jistě množili aktivněji , ba i některé dříve počítali mezi Slováky.

   Smazat
  8. Někteří tvrdí že zločinná klika kremlovorů má na svědomí dokonce rovných 10,5 milionu občanů Rusů! - https://www.youtube.com/watch?v=hLGejI95T4s

   Smazat
  9. Ruský komunista (podle ikonky u nicku) v diskusi pod debatou expertů napasl toto:

   "Сходил на новое кладбище открытое В 2017 г и ухуел от количества умерших за 1.5 года , мы вымираем благодаря политике пупкина!"

   Ovšem náš připitomělý čechomužik a Putinův agent a sockovitý trol, kterýho každý v socce či na ulici pozná podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení by ho "poučil", že ty kříže na hřbitově s neexistujícími nebožtíky vysadili placení agenti ročílda a séreše, aby poškodili taťku Putíka!:))))

   Smazat
 5. A co je to morbidní debilita.....to je tvůj případ!!!!!!
  Že jsi tady nenalinkoval porodnost BANDEROSTÁNU,kterej je prolezlej vším možným,ovšem pojem zdraví a porodnost tam NEFIGURUJE!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeden parchanát jako druhej, Mendělejevova vize se nenaplní - - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   Smazat
 6. Dobře to Putin dělá v banderostánu zůstane jen prasečenko a pluk azov.

  OdpovědětSmazat
 7. Od r. 1993 ztratila Ukrajina 20% obyvatelstva. A nějaký anonym tady zase po faganovsku perlí.

  OdpovědětSmazat
 8. Nejen, že Putin povoluje, ale přímo podporuje imigraci ze všech postsovětských zemí (převážně muslimských), aby zachránil vymírající Rusko.

  https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/225117-zachrani-nas-muslimsti-migranti-rusko-vola-o-pomoc/

  https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/238540-rusko-meni-migracni-politiku-mely-by-se-mit-okolni-staty-na-pozoru/

  OdpovědětSmazat
 9. https://zpravy.idnes.cz/bezpecnostni-informacni-sluzba-bis-rozbila-sit-ruska-cinnost-koudelka-zeman-reakce-gm0-/domaci.aspx?c=A181207_132222_domaci_pmk

  Takže vlastizrádný Zeman, agent kremlu, byl přichycen při lhaní. Jeho lži už jsou tak do očí bijící, že se ho tentokrát nezastal ani Babiš, ani Okamura. Pouze soudruh Filip.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádnou síť nerozbili , přečtěte si ten článek pořádně !!

   Smazat
  2. 15:32 To byste na něm chtěl moc. On čte jen titulky. A i kdyby si to přečetl celé, stejně pochopí jen jednotlivá slova, ale celkový smysl ne. Duševní omezenost až tupost je příznačná pro všechny rusofóby a "demokraty", těm žádné vysvětlování nepomůže.

   Smazat
  3. Ministr Chovanec nechal takhle vybírat nové adepty pro CTHH. Blb/blbka je důležité kritérium. Hamáček v tomhle trendu pokračuje.

   Smazat
 10. Opět geniální tah od Putina, kdo to neví tak tomu se říká asymetrická odpověď a na ně je Putin odborník. Rusofobů je mi líto, oni zas tak hloupí nejsou aby to nechápali a proto je podobné události rozpálí do běla. Hoši a bude pro vás ještě hůře, lepší bude když se spakujete prudit někam jinam, kde určitě dojdete ocenění. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci zatím utíkali z Banderostánu většinou beze zbraně (s výjimkou kriminálníků a mafie). Vzhledem k tomu, že vojenské správy po celé zemi chytají brance přímo na ulicích, tak se nyní bude ze země utíkat většinou se zbraní v ruce :-)

   Smazat
  2. Aottj, rozumím vám. Taky si myslím, že když se do diskuze pustí primitivové, tak prozradí statní tajemství (kolik máme blbů a sprosťáků). Pomohlo, by koupit jim volňásky na fotbal, nebo hokej a vyměnit je za absenci v četech. Když by podváděli, tak permice odebrat. Možná to není demokratické, ale musíme je pro demokracii vychovat. Jinak nám z demokracie udělají pavlač, ulice zežloutne a místo lamp ji osvítí hořící auta. To snad nechceme.

   Smazat
  3. 17:20 Možná to tak udělali na Ukrajině. A z těch fanoušků (od slova fanatik) si pak vypěstovali Pravý sektor. Údernou pěst Majdanistů a kárných bataliónů. Tam je to také samý idiot, jako jsou ti zdejší.

   Smazat
  4. Demografický problém dnes řeší celá Evropa, včetně Ruska, přičemž současně platí, že je Evropa, s výjimkou Ruska přelidněná. Rusko má však na rozdíl od západní Evropy perspektivu demografického růstu. V západní Evropě prudce narůstá počet obyvatel (např. ve Francii je to 10 000 000 obyvatel za posledních dvacet let), přičemž původní bílé obyvatelstvo rychle vymírá. Kdo asi vyrovnal úbytek a zařídil ten obrovský nárůst? Až se tyto země stanou chalifáty, což se nepochybně stane do dvaceti let, tak dojde doslova k exodu původních obyvatel na východ. Jenže v té době už ani Česko, Slovensko nebo Maďarsko nebudou obyvatelné země. I v ČR Češi vymírají, ačkoliv počet obyvatel stoupá. Kromě přistěhovalých cizinců z pochybných zemí se množí hlavně nepřizpůsobiví, o jejichž počtech vám nikdo neřekne pravdu, ale určitě jich bude víc než půl miliónu. U těchto lidí je rození dětí výnosný byznys. A to se k nám zatím nehrnou davy muslimských obohacovačů, po kterých tolik touží naši kolaborantští politikové, jako např. Kalousek, Gazdík a hlavně Bartoš. Jednou se to ale pražské kavárně podaří, přece jen mají neomezené finanční zdroje, politickou podporu Bruselu, médií (hlavně ČT, NOVA, ČRo), Seznam.cz), neziskovek, akademiků a jejich naivních studentů. Už nyní ze západu lidé emigrují na východ po strašných zkušenostech s "mírumilovnými" islámem (sám jsem s mnoha hovořil), mnozí se usazují i v Rusku. V situaci, kdy už ani východoevropské země nebudou obyvatelné (snad s výjimkou pobaltských republik a Polska, bude Rusko jedinou zemí na světě, kde tito lidé najdou útočiště (pokud nebudou chtít osídlovat australskou pouť). Mimochodem hezky to vyjádřil Ortel ve své vizionářské písni "Zůstaň mým domovem", kde zpívá, cituji: "Vlastí už nebude tvá rodná zem". Znám řadu vzdělaných rodičů (nikoliv havlo-kavárenských blbů), kteří své děti, kromě angličtiny, nechávají studovat ruštinu, jakožto jazyka, bez kterého se v dospělosti ve své nové vlasti neobejdou. Myslím, že u nás se tento vývoj snad ještě dá zvrátit, bojím se však, že je to jen teoretická možnost. Zatím to vypadá tak, že globalisté nakonec zvítězí(dílčí porážky je neodradí), tím však prohraje celé lidstvo.

   Smazat
  5. 13:23 Chujlostan má perspektivu stát se nejlidnatější muslimskou zemí, opravdovou Bangladéší s jadernými hlavicemi, jak o tom hovořila Židovka Allbrightová! Pouští osídlenou "bílými negry" jak o tom hovořil Žid Brontejn už drahnou dobu je!:))) - http://literarky.cz/politika/svet/20743-bude-v-roce-2050-v-rusku-prezidentem-muslim

   Smazat
 11. NWO je nerealizovatelný bez Ruska, přesněji bez jeho surovin a přírodního bohatství: https://aeronet.cz/news/revoluce-zlutych-vest-hori-uz-nejen-pariz-ale-nove-i-brusel-protesty-organizuje-socialni-sit-facebook-ktera-odmita-blokovat-prispevky-ktere-vyzyvaji-k-nasilnostem-v-ulicich/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to velmi jednoduché, ale proameričtí blbečci mají delší vedení - čím hůře pro Evropu, tím lépe pro Ameriku :-)

   Smazat
  2. 16:19 aby zachránily svoji životní úroveň, tak dělaly USA bordel všude ve světě, nyní došla řada i na Evropu, i ta se bude muset více zapojit

   Smazat
  3. Tak Facebook organizuje žluté vesty ve Francii. A vzpoury ve Francii mají za cíl útok na Rusko a zavedení NWO :-D Tak pitomost zdejších ruských poskoků se už dotkla hvězd :-D

   Smazat
  4. Tři nejsilnější státy EU jdou do kytek. V Británii binec kvůli brexitu, v Německu kvůli imigrantům no a o Francii škoda slov - viz Tereza Spencerová: "francouzské policejní odbory vyzvaly všechny své členy, aby okamžitě vyhlásili stávku a přidali se k demonstrantům… Macron měl přitom v plánu povolat do Paříže na víkendovou vlnu protestů „žlutých vest“ 89 tisíc policistů… znamená to, že bude donucen pozvat armádu?"

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 16:36 právě jste nám všem ukázal, že vůbec nedokážete analyzovat přečtený text, jste takový rusofob prosťáček poněkud chudý duchem :-D

   Smazat
  7. 16:46

   Jaký text, demente? :-D Sesmolil jsi jednu větu o snaze realizovat NWO a připojil jsi k ní odkaz, z Aeronetu o tom, že násilnosti v Paříži organizuje Facebook.
   Co na té blbosti má kdo analyzovat? :-D

   Smazat
  8. Trouba 16:53 si trvá na své pitomosti.
   To by se mělo ukazovat z klece a vybírat vstupné. Konečně by z něj byl nějaký užitek.

   Smazat
 12. Další článek pro rusofoba-blbečka, co neumí číst, natož analyzovat přečtené: https://aeronet.cz/news/video-cinsky-social-credit-system-ktery-vam-vyrazi-dech-i-se-zubama-george-orwell-tise-v-hrobe-bledne-zavisti-cina-dovedla-jeho-roman-1984-nejen-do-praxe-ale-naprosto-ho-prekonala/

  OdpovědětSmazat
 13. Brouku Pytlíku-anonyme 15:24,když už tady oplýváš vulgarizmy,nauč se správně "vymýrat".Nadávky ti jdou co tak ještě správný pravopis.Nebo je to snad vyňaté slovo?Vypadá to tak že jsi předčasně absolvoval inkluzi,nebo nedej Bože zvláštní školu!I když ovládáš počitač a internet neznamená to,že jsi moudrý.Bohužel znám hromadu lidí,kteří jsou chytří jak sám Pánbůh,ale nejsou MOUDŘÍ.Písmo praví:blahoslavení chudí duchen,nebo%t jejich je království nebeské.Cesta je dlouhá.Proto-dobro došli!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsměšnější jsou takoví kašpárci jako jsi ty, kteří si dovolují kritizovat něčí pravopis, ale přitom sami píší jako prasata. Neděláš mezery po interpunkčních znaménkách, máš tam plno překlepů...

   A to, že si hraješ na chytráka, dovoluješ si brát do huby Písmo a přitom evidentně vůbec netušíš význam toho blahoslavenství jen svědčí o tom jaký jsi blb. "Chudí duchem" nemá opravdu nic společného s moudrostí ani chytrostí. Dovzdělej se, hlupče, do té doby mlč.

   Smazat
  2. 17:14 To je známá figura. Ten si tak dlouho bude hrát s tím svým gůglem, až z toho bude mít chlupaté dlaně.

   Smazat
  3. Význam slov "chudý duchem" je velmi posunut a zastřen. Původní biblický smysl je ten, že jen člověk, který se dobrovolně vydá majetku (chudý duchem, čili člověk, který k odvržení svého majetku došel rozumem) má otevřené království nebeské.
   Jestliže Anonym 17:27 opravuje diskutéra 17:14, tak se také dopouští chyby v interpretaci.
   Bylo by vhodné,, aby i on se dovzdělal.

   Leo

   Smazat
 14. To je dokonalé, co se zde vydává za český jazyk. Učitelky ze ZŠ asi hledají červenou propisku.

  OdpovědětSmazat
 15. Nevím proč se vzájemně urážíte. Pro mě začíná východ na hranicích Moravy. A co se děje tam za hranicí mám na háku. Jak řekl bývalý agent- Sorry jako.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlatej agent, za nich by pan Lauder nepumpnul republiku o 11 miliard a bezdomovce lidé znali akorát z černobílích filmů.

   Smazat
  2. pardon bílých :)

   Smazat
  3. Jeden Pražák tvrdil, že pro něho začínají Uhry za Kolínem. Hlavně, že mu nesmrdí peníze z Moravy.

   Smazat
 16. Rusové mají rutube.ru. Toto je dizel-show z Ukrajiny

  https://rutube.ru/video/1f76de07cea5be4a9ed38a0cfe64e353/?ref=search

  Na Ukrajině prý krade každý třetí. No rozumíte tomu, jak má všechno Poroš pod kontrolou?

  OdpovědětSmazat
 17. Rudi dedkove v posranych podvlikackach tady zbesile pobihaji za zvuku Internacionaly:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nad takovýmto sdělením jste jistě musel hodně dlouho přemýšlet. Holt takový mentální výkon dá zabrat...

   Smazat
 18. Rusko, je dnes ta pověstná kobyla, která je v posledním tažení kolem sebe kope.Na dnešním Rusku není nic dobré. Hospodářsky totálně na dně, nemít fos. peliva a voj. techniku, tak už pochcípají. V podstatě to je neustále SSSSR, pouze se přemalovala firma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že je Rusko chcípající kobyla? No prosím. Ale západní demokracie jsou vrazi, kteří pozabíjeli humanitárním bombardováním miliony lidí v Jugoslávií, Iráku, Libyi, Sýrii, Afganistanu. Co dělal výspa demokracie USA ve Vietnamu? Zabíjeli lidi na území kde vůbec neměli co dělat. Západní demokracie zorganizovaly obě světové nejstrašnější války, kde v první zahynulo 30 milionů lidí a v té druhé 70 milionů lidí. Západní demokracie zbrojí několikanásobně víc než samotné Rusko, které je prý ohrožuje. USA zbrojí 10 X víc než Rusko a západní Evropa 8 X víc než Rusko. Západní demokracie včetně výspy demokracie USA jsou hydra, která zapříčiní i třetí světovou válku.

   Smazat
  2. 11:51 Soudruhu ty TVÉ bláboly nemají chybu. Nebudu rozebírat TVÉ bludy, pouze dvě .V Jugoslavii rozpoutal válku Srbský zločinec Miloševič a dostal naprosto v pořádku po držce od spojencu. Vietnam byl něco podobného, kdy rudá severní luza chtěla ovládnout celý Vietnam podporovanej Ruskem. Tak sklapni a přestaň psát svoje tupé lži. BLBE.To tvé fašounské Rusko anektovalo Krym a nyní Ukrajinské moře, tak kdo je tady okupant- HLUPČE.Dnesw žádný stát světa nechce mít nic společného s Rus. fašismem, nikdo je nebere vážně, dobře tak.

   Smazat
  3. "Rusko, je dnes ta pověstná kobyla, která je v posledním tažení "

   To je snad ve světle faktů naprosto jasné :-)

   1. Ruský státní rozpočet skončí roku 2018 v přebytku, patrně o 2,5 %. Na Západě, kromě snad Německa, se topíme v bahně deficitního hospodaření. USA například směřují k deficitu státního rozpočtu - 700 mld. USD !

   2. Rusko letos do konce října nově vložilo do státních devizových rezerv už 227 tun zlata, za celý rok to bude zhruba + 280 tun. Tedy každých 24 hodin další skoro tuna zlata do rezerv.

   3. Ruský zahraniční obchod je vysoce přebytkový, vývoz mohutně převyšuje dovoz o 150 - 200 mld. USD ročně. To USA mají v obchodě zbožím obří deficit asi 700 mld. USD.

   4. Hrubé ruské státní zadlužení činí 17 % HDP, USA = 106 %, Itálie = 136 %, Japonska = 240 %.

   http://www.novarepublika.cz/2018/12/rusko-v-krizi-zapad-ve-vyborne-kondici.html

   Smazat
  4. 13:10 opět prokázal neznalost jak vzniku válek na území bývalé Jugoslávie, tak vietnamské války. Vymytý mozek duševně nevyrovnaného hlupáka. Hlavně že všechny kolem, jejichž texty nechápe, sprostě uráží a a tupí. Je mi ho na jednu stranu líto, na druhou stranu bych si přál, aby na ten duševně nemocný hmyz redakce Nové republiky vzala plácačku.

   Smazat
  5. 21:30 Vymytý mozek máš ty. To co jsem napsal je naprostá pravda, lehce dohledatelná, to jen tupoun jako ty spracovanej ruskou propagandou nemuže nikdy pochopit.Na tebe není potřeba plácačka, ty se umlátíš sám.

   Smazat
  6. 16:01 Zajímavé, ale neustále hraje ve světě desáté housle chcichi.HDP Ruska 9 700 US, HDP USA 59 800 US, TAK CO TROUBO.TA TVÁ CITACE Z NR JE K SMÍCHU CHCICHCI.

   Smazat
  7. 15:03
   Možná jsou uvedené a SNADNO OVĚŘITELNÉ údaje k smíchu, ale k smíchu velice strojeného, neupřímného a křečovitého. Ostatně sám to víte nejlépe, vy "desáté housle"

   Smazat
  8. 16:38 Že napatřej ani do G20 je z těch čísel snad jasný i větším trotlům než si ty, rudochu ... prostě Bangladéš s raketama:)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.