Reklama

neděle 23. prosince 2018

Dievčatá s vrkočmi a v sukniach, chlapci so svalnatou postavou: V Nemecku vyšla brožúrka o tom, ako spoznať deti extrémistov a ako ich prevychovať

Marína Kovačičová
23. 12. 2018
Podľa nemeckých liberálov poslušné, tiché a pasívne dieťa, ktoré nemá problémy s disciplínou a napĺňa tradičné “genderové roly”, je dôkazom toho, že ho vychovávajú krajne pravicoví a rastistickí rodičia a toto dieťa potrebuje prevýchovu. Názov Ene, mene, muh – und raus bist du, ako portál lidovky.cz naznačuje, možno preložiť ako “Ten, ten, alebo on – vyhoďme ho z kola von”


Nemci v týchto dňoch protestujú proti brožúrke, ktorá môže zásadne ovplyvniť ich rodiny. Kontroverznú brožúrku vydala nadácia Amadeu Antonio Foundation a môžete ju nájsť na tomto odkaze. Nemecká vláda prispela na brožúrku, ktorá má za cieľ zmeniť správanie predškolských detí, ktoré sú vychovávané, ako brožúrka uvádza, “pravicovými rodičmi, ktorí sa stavajú proti gender teórii, “sexuálnej diverzite”, sexualizácii detí a proti imigrácii, prispela sumou 4 600 eur. Predhovor k tejto publikácii napísala samotná sociálno-demokratická ministerka pre rodinné záležitosti Franziska Giffeyová.

“Dnešné deti budú zajtra patriť k oporám našej demokratickej spoločnosti. Preto je dôležité, aby sa ich výchova už odmalička niesla v demokratickom duchu”, uvádza ministerka.

Brožúrka vyšla v náklade 3000 kusov a je určená vychovávateľom a učiteľom v škôlkach a preškolských zariadeniach. Tí majú na základe brožúrky a jej jednoznačných príkladov z praxe spozornieť a zakročiť, keď sa niečo z toho objaví u detí, ktoré sú im zverené.

Rasistická rodina

V úvode tejto publikácie autori Enrico Glaser a Judith Rahnerová píšu o “extrémnych postojoch”a nerovnosti vo všeobecnosti, čo následne spájajú s “rasistickými” postojmi, ktoré pripisujú rodičom, ktorí sa stavajú proti veciam, ako sú genderová ideológia, tzv. sexuálna rozmanitosť a imigrácia. Rodičov, ktorí majú takéto postoje, možno podľa brožúry spoznať v ich “navonok bezpečných slovách, ktoré však vyvierajú zo žargóna novej (či starej) pravice, a ktoré implikujú hlboko mizantropický postoj”.

Profesorky Esther Lehnert a Heike Radvan – členky nadačnej pracovnej skupiny pre gender a rasizmus dávajú ako jeden z príkladov, kedy treba pri deťoch spozornieť, nasledujúci:

“Brat a sestra v škôlke v triede nerozprávajú veľa o tom, čo zažili cez víkend. Namiesto toho sú skor tichí a pasívni. Zároveň s nimi nie sú žiadne problémy s disciplínou, naopak, tieto deti sa javia mimoriadne poslušné.”

Ako ďalší príklad rasistickej rodiny uvádzajú, keď deti preukazujú tradičné genderové roly:

“Dievčatko nosí sukne a zapletené má vrkoče a rodičia ju vedú k tomu, aby pomáhala v domácnosti, či venovala sa ručným prácam; na druhej strane chlapec, ktorý má na svoj vek svalnatejšie telo, môže byť znakom toho, že ho v rodine “drilujú”, čo má byť charakteristické u rodín s pravicovým radikálnym smerovaním.

Nadácia, ktorá brožúrku vydala, už v minulosti vyvolala kontroverziu. Ako si všímajú lidovky.cz, tú pravidelne vyvoláva aj minulosť jej zakladateľky, ktorou je niekdajšia prominentná novinárka komunistickej NDR Anneta Kahaneová. Po zjednotení Nemecka a odhalení archívov vyšlo najavo, že bola roky spolupracovníčkou tajnej polície STASI.

15 komentářů :

 1. Tak zjišťuji, že podle zploditelů tihi svinstva jsou všichni slušní, normální lidé, rasisty. Hmm, ano. Proto moje kočky i můj pes jsou poctvivého českého zemského chovu" - jak je Lada maloval na vsích. Jsem tedy vlastenec, odmítám živit parazity všech národů i církve a zejména nečeské náboženské obce. Jsem-li podle samozvaných a Sorosisty jmenovaných inkvizitorů rasista, jsem na to hrdý. Oni jsou totiž rozbředlou kejdou přímo z ANUS MUNDI.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak takové hnusy vymýšlí odporní liberálové dělat z normálních lidí extrémisty chudáci děti.

  OdpovědětSmazat
 3. Však pozor dej na ně v té podivné době.

  Vždyť při této hraně jde o krk i tobě !

  OdpovědětSmazat
 4. Přátelé, toto je naprosto vypovídající... o tom co se na nás žene, masky jsou strženy, příchází čas boje o holé přežití. Děláním extrémistů z běžných rodin, které chtějí žít v souladu se svými osvědčenými kořeny - vyvolá pouze opravdový extrémismus. Největší odpor nakonec přinese většinový pocit nespravedlnosti. Po všech těch loupežnických letech a zkolonizováni, na hraně ekonomického přežití máme ještě nadšeně! plivat na naše rodiče, na naše předky? Jinak jsi vyvrhel, škůdce. A musí být proti tobě zakročeno. Tento liberální fašismus je odsouzen k zániku, krev nepřepereš. Otázka je co bude potom, obzvláště u nás, protože s naší určitou genovou a memovou homogenitou máme ještě teoretickou šanci to budoucí běsnění přežít. Chopíme se své šánce? Všem vlastencům třikrát: Na zdar! Klidné a pokojné svátky vánoční.

  OdpovědětSmazat
 5. Všem vlastencům přeji klidné vánoční svátky a v novém roce více odvahy ke skutečným činům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, připojuji se a všechny vlastence zdravím

   Smazat
  2. Hrozí otevřená válka - https://www.expres.cz/lucie-vondrackova-tomas-plekanec-rozvod-deti-valka-instagram-krev-10n-/celebrity.aspx?c=A181223_123736_dx-celebrity_lare

   a místní užgryndaní čechomužici místo aby se jasně postavili za Tomáše proti vlastizrádné Vondrajdě - Kanaďajdě, tak tu řeší problémy který se jich vůbec netýkaj a jsou plně v dikci Interpolu nebo Europolu!

   Smazat
 6. Viď nas to uči ve škole ze nej sem ten,tá,ale sem to a ono a že pes je kuře a genderovo je kuře pes,to nás učili ve škole.

  OdpovědětSmazat
 7. Genderově korektní dětská literatura: Pipi, dlouhá burka, Sněhurka a 7 uprchlíků, Děti z Buzerbynu...

  OdpovědětSmazat
 8. Vždyť je tomu tak i u nás v České kotlině . Naše mládež má být taky v budoucnu oporou tohoto zvrhlého systému . O tu "správnou" výchovu se starají na školách profesoři Pithart , Putna , pošuk a perfomer Kohout a mnoho jim podobných působících i na nižších stupních vzdělávání .

  OdpovědětSmazat
 9. U nás, na Moravských úvalech je to nemlich to samé.
  Ovšem, se šílenci se NEDEBATUJE!!!!
  Diskutovat mohu s normálním člověkem, nikoliv se šílencem.
  Vše pochází z přírody, i my, lidé. Podléháme přírodním zákonům.
  Žádné lidské šílenosti, zvrhlosti, ideologie, nic z toho nemá šanci tváří tvář přírodě!
  Tato nová, zvrhlá šílená ideologie má za účel zničit bílou rasu.
  Proč?
  Protože bílá rasa je překážkou v něčích genocidních, šílených plánech ovládnout lidstvo.
  Přátelé
  bez ohledu na politické smýšlení, musí být každý z nás vlastenec, hájící prastaré lidské hodnoty.
  Nastala doba "zakleknutí na matrace", bránit naši bílou rasu a naše hodnoty.
  Přeju vám všem hezké Vánoční svátky, pohodu a mír.

  OdpovědětSmazat
 10. Liberální extremismus přechází otevřeně do liberálního fašismu a liberální genocídy.

  OdpovědětSmazat
 11. přichází doba,kdy začíná být diskriminovaná heterosexuální většina lgbt minoritou...

  OdpovědětSmazat
 12. Mein kampf po evropsky. Už jenom chybí pro původní Evropany plán Konečné řešení pro bílé.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.