Reklama

čtvrtek 13. prosince 2018

Dr. Edvard Beneš v Moskvě

Přemysl Votava
13. 12. 2018
Každá historická zmínka o Sovětském svazu či Rusku, se hodí k protiruské rétorice. Před měsícem jsme si připomenuli 80.výročí mnichovské zrady, na politicích i médiích bylo vidět křečovitou snahu nevířit tyto události. Tedy rychle nechat zapomenout a hledat jiné vhodné téma. Kdo hledá najde, proto dnes usilovně hledáme ruské špiony, přitvrzujeme v sankcích, přepisujeme historii, odstraňujeme pomníky….

V těchto dnech si připomínáme 75let podpisu „Smlouvy o přátelství a vzájemné pomoci… “,  mezi Československem a SSSR, podepsané v Moskvě 12.prosince 1943. Tato smlouva navazovala na obdobnou smlouvu z května 1935. I toto výročí našlo živnou půdu pro protiruské výpady, pravicoví politici a jejich média hovoří opět o zradě prezidenta Beneše a o naší následné orientaci na Východ.
   
Vím, že je to marné, marné…. mají své noty.  Přesto je třeba zdůraznit, že Dr. Edvard Beneš přijel do Moskvy až  po Teheránské konferenci (28.11. - 1.12. 1943), která se konala za účasti nejvyšších představitelů USA, Británie a SSSR. Tedy Roosvelta, Churchilla a Stalina. Právě tato jednání v Teheránu byla zásadní pro poválečný vývoj v Evropě.

Prezident Beneš  ještě  před jednání v Moskvě se Stalinem,  jednal v květnu 1943 v USA s  F. D. Roosveltem. A právě na základě těchto všech jednání  Dr. E. Beneš vyhodnotil vzniklou politickou situaci a jel do Moskvy jednat, Beneš si byl vědom poválečného vývoje, tedy válkou oslabené Francie, Británie,  ale také rostoucího vlivu SSSR na poválečné uspořádání ve světě. Odhal zcela správně, že Československo bude osvobozeno Rudou armádou.  Zároveň  chtěl odstranit důsledky Mnichova, proto hledal bezpečnostní záruky a cestu  k obnovení Československa.      

Kdo dnes žije těmito událostmi před 75lety ?  Většina pamětníků této válečné doby již není mezi námi… Historie je mnohdy ohebná. Připomínám, že v době podpisu smlouvy Rudá armáda postupovala Ukrajinou, Běloruskem… S úctou připomínám, že 1. československá samostatná brigáda společně s Rudou armádou osvobodila 6.11.1943 Kyjev. Naši vojáci bojovali na východě proti agresorovi, naopak na západní frontě byl klid. Československo i díky jim patřilo ke státům  vítězné koalice.

Prezident Beneš si byl při jednání se Stalinem vědom i skutečnosti, že „Slovenský štát“ se v červnu 1941 po boku německé armády se vydal do boje proti SSSR, do boje  za „novou Evropu“.  Přes 100.000 vojáků se zúčastnilo tažení proti SSSR. Bylo tomu i v době jednání prezidenta Beneše se Stalinem v Moskvě. Za slovenskými jednotkami zůstaly tisíce mrtvých rudoarmějců, přes 16 000 zajatců, dle historické literatury slovenští letci sestřelili kolem 250 letadel….Příliš se o tom nemluví, možná časem, až se z nich stanou hrdinové. I to je možné.  

Přemysl Votava (Národní socialisté)   

21 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tobě, ty úchyle, hrabe, ale i kdyý to myslíš ironicky, tak v roce 1968 nás vstup vojsk VS skutečně na 20 let zachránil od reinkarnace zločinného kapitalismu, rozkradení naší země vytvoření protektorátu EU=IV.Reichu !

   Vymazat
  2. Máte naprostou pravdu v tom, že anonym "Radosta" je primitivní idiot, něco podobného jako pornoherec a strážce "válečné demokracie" Janda. To, že za zlodějským kapitalizmem stojí jen zloději a podobné kreatury ukazuje konec tohoto experimentu i u nás !!

   Vymazat
  3. Nežerte pindy od Radosty, pravě se vám chechtá, že se mu podařilo zbourat další diskuzi. Nereagujte, ať si prsty otlouká třebas do krve, vždyť mele stále totéž. Horší je , jestli to dělá za prachy, ale takových už bylo a nakonec je to jeho věc.

   Vymazat
  4. Rád bych, abys znovu napsal o tom J. A. Komenském a jeho skutečné úloze v boji za naši vlast, jak jich chtěl položit čemusi na oltář a o těch Turcích a Tokölym jako předkovi Orbána, nestihl jsem to nastudovat a pochopit!!!

   Vymazat
 2. Jo, Beneš. Kdyby byl aspoň jeden dnes a stačil by i desetiprocentní, ale my máme samé Gajdovce, Stříbrné, Kramáře, Háchy, Moravce a Bienerty a také ty poválečné hrdiny z nár. soc. či luďáků a bohužel v nákladu mnoha set. Z toho se náš národ jen tak snadno nevyhrabe. Zbavit se politických loutek v rukou diktatury kapitálu? Že by francouzský příklad? Ne, tak vysoko jsme dosud nevyspěli, snad až přijde krize kapitalismu a opět poroste počet nezaměstnaných. Ono vcelku vzato snaha kapitálu odstranit z politiky Babiše dává určité naděje, že se doba hospodářské krize přiblíží rychleji, než se nadějeme. Ovšem sociální vzpoura občanů musí zachvátit celou Evropu, jinak to opět po půl století ztroskotá. Jen ale kde najít Masaryky a Beneše, když máme samé Makrony, Mayovky....., kancléřky a hlavně neonaci byrokraty v Bruselu!

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za článek a připomenutí velmi důležité smlouvy o přátelství s bratrským, sovětským Ruskem!

  President Beneš byl velkým politikem, diplomatem a prozíravým a čestným , vlasteneckým mužem.
  Tento státník věděl moc dobře, co dělá, když nevehnal náš národ do zničující války se západem finančně podporovaným Hitlerem, což by si mnozí dnešní političtí idioti, kteří nebyli ani na základní voj. službě, přáli.
  Tento muž věděl moc dobře, že Londýn, ačkoli mu zpočátku důvěřoval a načas se tam uchýlil před Hitlerem, nám nic dobrého nepřinese ! A proto se i v r. 1948 zachoval tak, jak se zachoval. Velmi dobře.

  Děkuji i za fakta o tom, že Slovensko - Slovenský štát, je de facto poraženým státem, který stál na té špatné straně, nikoli vítěznou mocností, respekt. vítězným státem druhé sv. války !
  Myslím, že si to Slováci už dostatečně uvědomují.

  A proto apeluji nejen na Slováky, ale i na nás, Čechy, abychom obnovili slovanské národní obrození.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, nemám nic proti slovanské vzájemnosti, ale realita je prostě jiná. Stačí se podívat na vztahy Ukrajinců a Rusů, Poláků a Rusů, Srbů a Chorvatů atd. Slované se prostě chovají po staletí jako idioti, nechávají se stavět navzájem proti sobě a nic je neodradí od tohoto blbnutí. Mají tedy osud jaký si sami připravují...

   Vymazat
  2. Banderovec ani ustašovec NEPATŘÍ MEZI SLOVANY!

   Vymazat
  3. 7:21 Sohlasím, světlé vyjímky! Jinak se měl pan Adolf nechat, aby začistil a sterilizoval pro potřeby Říše slovanské podlidi. Bohužel byl tak hloupý, že se navážel do Židů a Romů a začal válku že Západem. To byla veliká chyba. Hitler nepochopil, že tím etnikem na likvidaci jsou Slované jako celek, ne Židé, jelikož už jeho vědci dokázali, že tahle část lidstva ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace.
   Právě Židé a Romové byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.
   Jen tak může svět dojít ke konečnému a trvalému míru.

   Vymazat
  4. 8:09
   Promluvil pravý degenerát.

   Vymazat
  5. Ad 8:09. Práve v TV na ČT2 běžel film o zločinech nacistických lékařů, jejich pokusech na lidech a pokračoval tím, jak tito "vědci" našli po válce ochranu v USA a jak se podíleli na vývoji amfetaminu, LSD, pervitinu, BZ aj. těžkých drog jako bojových látek, také o tom, jak pokusy s halucinogeny pokračovaly na USA vojácích, aby byli schopni bez studu vraždit mj. ve Vietnamu, jak heroin a další opiáty byly součástí výzbroje těchto "statečných", aby se zvýšila jejich mordovací schopnost. Pane 8:09, nemáte náhodou z té výzbroje US armády také doma ještě nějaký ten opiový drops a pak píšete ty šílenosti z chtivosti vraždit v pomatení? Běžte na odvykačku, třeba se ještě zachráníte. Pokud píšete při smyslech, ta tedy větší hnus jsem nečetl ani v dobách 3. Říše!

   Vymazat
  6. 17:01 Páč Třetí říše byla změklá, byl to víceméně slovanskej rajch (občané poloviny říše měli slovanské geny!), my jsme ale nelítostní coudenhovnisti-kalergisti, my stvoříme mongrelskýho podčlověka, v němž vaše geny utopíme a ten bude sloužit židovskému fýrernaciónu!

   Vymazat
 4. Slovanské bratry nikdo neporazi.FREE DNR,LNR.Smrt fašismu .

  OdpovědětVymazat
 5. Dík za článek, zase jsem dozvěděla něco, co jsem netušila

  OdpovědětVymazat
 6. Někde jsem si všiml, že ve wehrmachtu bojovaly statisíce Poláků. Dvě stě nebo tři sta tisíc jich Rusové vraceli domů jako válečné zajatce.

  Také náš general Pavel mlel něco o tom, že generálové NATO kritizovali naše chování na začátku druhé světové války. Nebylo mu rozumět. Možná, že si ti generálové mysleli, že jsme měli s Hitlerem táhnout na Rusko. Bylo by třeba myšlenky tohoto našeho fousatého myslitele prozkoumat, abychom věděli, s kým máme tu čest.

  OdpovědětVymazat
 7. Ta připomínka o Slovácích je správná však tu také klerofašisté vyskakovali a znevažovali Český odboj.

  OdpovědětVymazat
 8. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět oba své příspěvky z 13. prosince.


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 9. Kdo okrádá národního Vůdce, okrádá celý národ!

  Zločin proti našemu národu je dovršen!
  Ano, když jsme si už začínali myslet, že to nemůže být horší, tak se to ještě zhoršilo!!

  Euroameričanům a sionistům nestačí, že nás okradli o socialismus, Slovensko a vedoucí úlohu Strany ve společnosti: Dnes nás okradli o dotace našemu národnímu Vůdci Babišovi!!!

  Tím ovšem padl JEDINÝ důvod pro naše další otročení NATO a EU: Nyní je řada na našem druhém národním Vůdci Milošovi, aby URYCHLENĚ vypsal referendum o vystoupení naší vlasti z obou vražedných paktů.

  Až budeme opět svobodní a pevně spjatí s Ruskou federací, tak dotace už nebudeme potřebovat: Náš národní Vůdce Babiš povede naši vlast stejně úspěšně jako ANOfert a všechny ostatní své firmy, přímo do reálného babišizmu, předstupně putinismu.

  A v putinismu – jak my všichni roduvěrní Češi a Rusové víme, bude všechno zadarmo - i pivo a vodka.
  Co víc bychom si mohli od života přát?!

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 10. Všechno, ÚPLNĚ VŠECHNO se dědičnému nepříteli hodí k pomlouvání Velikého Ruska!

  Přesně jak píše náš drahý soudruh a soukmenovec Přemysl Votava: „Každá historická zmínka o Sovětském svazu či Rusku, se hodí k protiruské rétorice.“

  Kupříkladu dnes: Co tak děsného spáchala soudružka a soukmenovkyně Мари́я Вале́рьевна Бу́тина, roduvěrná Ruska a neochvějná putinistka?
  Jen hájila právo nás komunistů a putinistů na nošení českých a ruských zbraní. A teď byla v USA donucena k „přiznání viny“, dozajista BESTIÁLNÍM mučením.


  Kdo nás chce připravit o toto NEZADATELNÉ právo všech komunistů a putinistů?
  No přece neomarxističtí vrazi z Wall Streetu a Bilderbergu, ti nenapravitelní obránci evropských hodnot!

  My si ovšem toto právo vzít nenecháme, NIKDY!
  Právě nyní začíná končit okupace naší vlasti silami NATO a EU, v důsledku okradení našeho národního Vůdce Babiše o dotace.
  A po osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace budeme svobodně nosit zbraně VŠICHNI, my členové národních Stran (KSČM a ANO), my příslušníci a spolupracovníci StB, KGB a GRU, my členové Babišových všelidových milicí.

  Pak ať si přijdou, buržousti, kulaci, křesťani, sionisti – pro „své“ znárodněné majetky: Uděláme s nimi tradičně krátký proces, popřípadě VELMI krátký proces.
  A budeme mít opět klid na práci, a po práci legraci.

  Klidně se přiznám bez mučení: Já se na ty krásné časy těším víc než na tzv. Vánoce, fakticky!

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 11. Radosto, ty kluku ještě žiješ ?

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.