Reklama

čtvrtek 13. prosince 2018

EU se zabývá margináliemi a přitom Hnutí žlutých vest stupňuje revoluci…

Jiří Vyvadil
13. 12. 2018
Cosi je podstatné a cosi nepodstatné. A velice často záleží na čase, kdy se to odvíjí. Tusk, Merkelová, Poláci, země Pobaltí chtějí přitvrdit vůči Rusku a vyhlásit zase nějaké sankce. Tak proč ne. Od majdanu a série sankcí se Rusko stalo světovou supervelmocí po boku Číny a USA. A v jistém smyslu se bez něj nic nezmění v Sýrii, a na Blízkém východě vůbec. Jen ať si přitvrdí. Rusko nikdy posledních 30 let nemělo takový geopolitický význam jako dnes. USA se před ním klepou a už i někteří idioti si myslí, že Putin organizuje žluté vesty. Proč ne. Legrace musí být.


Poté, co Evropská komise dusila kvůli justiční reformě Poláky a chtěla je vyrazit z EU a poté, co stejně kriticky postupovala proti Orbánovi, naprosto logicky zaútočila proti Babišovi. Problém Babiše je, že stále leckdy neví, která bije a nechápe, že pro zfanatizované klany evropských lidovců, socialistů a zelených je cosi jako kdysi Berlusconni nepřítelem číslo jedna. A nic s tím neudělá.

Ale nešť je to nepodstatné. Jestli Agrofert bude či nebude dostávat eurodotace, je zcela fuk. Trapné bylo, jak dalece se plazil před Evropskou komisí a stejně mu to nepomohlo. Ale jinak, pro běh Evropy a světa to význam nemá.

Co je ovšem možná nejpikantnější, jak probruselské elity dělají, jakoby nečetly manifest žlutých hvězd, který doslova rozmetává geopolitické a zřejmě i ekonomické uspořádání Evropy a vlastně i světa od roku 1945 a vyhlašuje mu válku..

Nechci řešit všechny body, ale některé mají brizanci změnu systému v západním světě.

Takže jen některé :

Politika 
 
1) Vystoupit z Evropské unie a navrátit Francii politickou, finanční a ekonomickou suverenitu.
2) V národním vzdělávacím systému: vyloučit ideologii ze vzdělávání a revidovat
3) Učinit veřejné sdělovací prostředky dostupné všem, zakázat v nich propagandu.Zastavit médiím dotace a zrušit daňové úlevy pro zástupce médií, a také zrušit „komploty“ mezi médii a politiky a rozbít mediální monopoly.

Geopolitika 
 
1) Vystoupit z NATO a zakázat nasazení francouzské armády v agresivních válkách.
2) Pokud jde o francouzsko-africké vztahy: ukončit politiku loupení, vojenského a politického vměšování.Vrátit africkým národům nespravedlivě zabavený majetek a prostředky diktátorů, stáhnout francouzská vojska do vlasti. Eliminovat koloniální systém, díky němuž jsou africké země nuceny udržovat devizové rezervy ve francouzské centrální bance a zůstávají v chudobě. Vyjednávat s nimi za rovných podmínek.
P.S.  NEVÍM, PROČ SE ÚČASTNÍME JAKO ČESKO AGRESIVNÍ MISE V MALI.
3) V Zastavit tok migrantů, na jejichž přijetí a integraci nemá Francie prostředky.
4) V oblasti zahraniční politiky: respektovat mezinárodní právo a podepsané dohody.

Ale je tam skvělé množství vynikajících námětů…

Ať si na summitu EU lídři plácají, co chtějí, a ať si je média pouští do nekonečna. Historie už jde jiným směrem.

A PŘÍSTÍ SOBOTU UVIDÍME…. VÍCEMÉNĚ UŽ SE JEDNÁ JEN O SYMBOL, ČILI O HLAVU Emanuela Macrona …

PADNE-LI, PADNE I EVROPA POSLEDNÍCH 50 TI LET.

BUDE – LI TO NEKRVAVÉ, JE TO SKVĚLÁ ZPRÁVA PRO VŠECHNY…

27 komentářů :

 1. Žlutí vesty jsou podle ČT prací Vladimíra Putina a když nebudete tomu viěřit tak se zeptejte pána Jandu aneb Juraja Smatanu a poslance jménem Šebej a muzikant Kocáb to vše visvětlí.

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty sametový nemluvně, vem si dudlíka a pozor na sliny. V.J.Horák

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Tam si ale nevolnická lumpenproletářská čecholůza dokoulela žvanila Miloše jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou rusofilí kuličku, estebácký opičák Bureš se prozatím musel smířit s šéfováním strakovlády!

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:40 To víš, všechno to ti "rudí hňupové" odkoukali od vás, skutečných hňupů. Copak vaše názory se nemění jako korouhvičky ve větru, podle potřeby, jak sám to zrovna hodí? Vám podvodníkům a lhářům se snad dá věřit alespoň půl slova? Právo vytýkat budeš mít, až se sám budeš chovat jinak. Jinak jsi jen neskutečný pokrytec a blb.

   Vymazat
  2. 19:40 Co tu meleš hnědý smradláku u nás to bylo jasné nechtěná menšina demožumpy vyřvávala v práglu. Ve Francii jde o masové demonstrace za správné požadavky.

   Vymazat
  3. Pardon, příspěvek 8:21 vložen do špatného vlákna!

   Vymazat
 5. Já bych jen tak vzpomenul takovou lidovou moudrost: každá revoluce sežere své revolucionáře.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chlapečku, nezdá se ti, že jsi nějak poplet barvy. Ty budeš čučet na nás křepčící dědečky a stát po kolena ve sněhu v RUDÝCH trenclích. Stejně tě máme rádi ty naše nebohé RUDÉ mimčo. Zatím co my ŽLUTÍ Santa Dědové ti chystáme dárky do punčošky, tak ty právě nabíráš rozum, neboj, až se vyklubeš ze skořapky tak pochopíš. Mimochodem žlutá je barva Vatikánu.

   Vymazat
  2. To by se vám , Bakalovým pohůnkům líbilo, abyste mohli zakročit. Zatím demokraticky zvolenou vládu chcete svrhnout vy. To, že jste ani za pomoci mainstreamu a veřejnoprávních médií, které vám musíme platit, nevyhráli, považujete za ohrožení demokracie.

   Vymazat
  3. 19:54 Beru sopláku bude koulovačka a ty budeš mít rudý rypák.

   Vymazat
  4. 23:09 Je to tak, skoro jako ten bohatýr s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 15. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
 7. Nás ve škole učili že všechno zlo pocházi z Ruska,a žiju v pupku EU a Izraele v Praze viď Prahu od Rusú osvobodil generál Paton,to nás učili ve škole.

  OdpovědětVymazat
 8. 21:15
  Co tím chtěl říct,Roubíček?

  OdpovědětVymazat
 9. Něco mně tam v tom programu chybí: Bohužel si myslím, že podobná politika jak je tam uvedená se neobejde bez rozsáhlé nacionalizace majetku. Pochybuji o tom, že v zájmů bohatců, tedy korporací v bankovnictví a v průmyslu bude dělat spravedlivou politiku vůči Africe, nebýt v EU, nebýt v NATO, nevystupovat negativně vůči Rusku atd. Já nerozumím vůbec ekonomii, ale myslím si, že takový systém, který je dnes nebude fungovat, tedy kapitalismus by měl být okrajovou záležitostí - pouze malé kapitaly /malé továrničky/, živnosti /služby/ v soukromých rukou. Systém, kde peníze určují vše je neživotaschopný a již to dvakrát prokázal v dějinách - 2 světové války a chce nás vehnat do války třetí.
  Že ve Francii se jedná o působení antisystémových sil, je vidno i z toho, že naše televize prakticky ve zprávách a komentářích o žlutých vestách nic nemluví. Prostě pokud se týče Francie má se jednat o nestojící za řeč pouliční nepokoje - holt Francouzi jsou liní a nechce se jim pracovat.

  OdpovědětVymazat
 10. Tak tahle směšná proruská figuka, kterou nikdo nebere vážně načmárá bláboly a NR (NOVÉ RUSKO),je se slávou otiskne. Na jaké smradlavé dno chce NR,až spadnout.?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kam by jako měli "padat"? Přestaňme si hrát na to, že NR je něco víc, než běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené a placené tímto gangem kremlovorů!- https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Vymazat
  2. 8:16 Co to? Dneska nic o žlučovitých pohledech a křivých hubách? Blíží se Vánoce tak asi nějak měkneš.

   Vymazat
  3. 15:31 To píše pan Ing. Pauk, nikoliv já, rudoprde! - https://plus.google.com/102483489539857983790

   On bojuje za prosazení jakési obskurní reformy volebního systému, kde by lůza tvýho ranku ztratila volební právo! Já žádné takové vůbec neuznávám, jsem pro absolutní monarchii, tedy pro skutečnou pravici! - http://www.vontartarus.cz/bibliotheca/pravda-o-pravici-a-levici-2

   Vymazat
  4. ZMRD jako ZMRD,výsledek je stejnej!!!!!!!!

   Vymazat
  5. 14:33 Souhlas - jeden za osmnáct, druhej bez dvou za dvacet!!!!!!!! - https://pp.vk.me/c638823/v638823068/6e6b/-Vnc10oW1Wc.jpg

   Vymazat
 11. 12:02: Politolog ze školy Peheho - běž svá moudra rozdávat někde jinde.

  OdpovědětVymazat
 12. Hele, to je moc hezký, co by všechno žluté vesty chtěly. Ale to by musely vyhrabat z hrobu de Gaulla. Jinak nevím...

  OdpovědětVymazat
 13. 17:26: v jistém smyslu jistě máte pravdu. Já osobně si myslím, že osobnosti se objevují vždy, když jsou za nimi nějaké sily. Jestli se nějaká osobnost ve Francii objeví, to ještě nevíme.
  Jinak na okraj zajimavé pro mně bylo: J. F. Kennedy nesnášel de Gaulla. Proč pak asi? Nebylo to určitě protože de Gaullovi se líbila jeho žena, což zřejmě vytušil. Komu by se asi nelíbila. To byla opravdu kouzelná žena.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.