Reklama

úterý 4. prosince 2018

Gruzínský majdan a jeho sakrální oběti. Co je za zatčením ukrajinských bojovníků

4. 12. 2018    antifashist
Když se 2. prosince ve zprávách objevilo sdělení o zatčení šesti občanů Ukrajiny na pozadí masových protestů opozice, které toho dne začaly, jen málokdo tomu věnoval pozornost. Stejně jako skutečnosti, že zpočátku se mluvilo o šesti zatčených Ukrajincích, ale pak o pěti. Teprve v noci se ukázalo, že zadrženou bandu tvořili členové organizované zločinecké skupiny Donbas, a ten, komu se podařilo vysmeknout z chapadel gruzínské justice, nebyl nikdo jiný než lidový poslanec Ukrajiny Semjon Semenčenko.


Doslova jeden za druhým to sdělilo několik známých zástupců "patriotů" Ukrajiny, poradce Arsena Avakova Ilja Kiva, poradce Ministerstva obrany Ukrajiny Jurij Birjukov a stálý "aktivista" Andrej Dzindzja. Přičemž všichni tvrdí, že Semjon Semenčenko unikl zatčení pouze proto, že měl diplomatický pas, a tím uvrtal Ukrajinu do velkého diplomatického skandálu.

Samotný Semjon Semenčenko na své stránce uvádí jinou verzi toho, co se děje. Znamená to, že není pohlavárem bandy, který opustil své podřízené, ale takový Robin Hood, který chrání zájmy obyčejných Ukrajinců po celém světě, kde je to právě dnes potřeba.

A zatím jsou obvinění gruzínské strany proti Ukrajincům velmi závažná: nákup a nezákonné držení zbraní. Což přivádí na myšlenku, z jakého důvodu se ocitli v Gruzii, přičemž přímo v předvečer dalšího gruzínského majdanu.

Gruzínský majdan: pokus číslo dvě
2. prosince v Gruzii startovala akce občanské neposlušnosti. Opozice vyzvala občany země, aby vyšli do ulic a požadovali nejen zrušení výsledků druhého kola prezidentských voleb, při nichž její "jednotný" kandidát Grigol Vašadze prohrál se Salome Zurabišvili, ale i předčasné parlamentní volby.

Gruzínská opozice, jejíž kostru tvoří "patrioti" Michaila Saakašviliho, doufá, že znovu získá moc v zemi díky masovým protestům. Kvůli tomu se ničeho neštítí a je odhodlaná využít i služby zahraničních žoldnéřů ...

Proč "Ukrajinci" přiletěli do Gruzie?
Mimochodem, velmi dobrá otázka, na kterou by nebylo špatné, kdyby Semjon Semenčenko odpověděl. Osobně moc nevěřím tomu, že by přijeli do Gruzie, aby si jen pro sebe prostě koupili zbraně. To na pozadí jejich možností na Ukrajině vypadá tak směšně a nemyslně, že je třeba okamžitě hledat jiné vysvětlení.

A tady si okamžitě vybavíme velmi úzkou spolupráci Semjona Semenčenka a Michaila Saakašviliho během loňského neúspěšného pokusu o vyvolání další ukrajinského majdanu v Kyjevě. Jak si pamatujeme, byli to právě Semenčenkovi bandité, kteří tehdy představovali hlavní údernou silovou pěst exprezidenta Gruzie. Už tehdy členové organizované zločinecké skupiny Donbas velmi úzce spolupracovali se silovými strukturami samotného Saakašviliho, s těmi, jež SBU tak hbitě lovila na ulicích ukrajinského hlavního města a deportovala do Gruzie (přesto, že "patriotická" média kvílela o porušování něčích práv a o tom, že skuteční patrioti své země jsou vlastně vydáni na rozsápání gruzínskému režimu).

Takže toto je jasné. Ale před jakým konkrétním úkolem stáli militanti Semjona Semenčenka? Vždyť pět lidí je dokonce i pro Gruzii mizérie a jejich výskyt v řadách gruzínské opozice nemohl vést k významnému výsledku. A jak se v tom případě mají vysvětlit zbraně a tak upřená pozornost gruzínských silových struktur k incidentu?

Sakrální oběť majdanu: "Gruzínci" shazují "Ukrajince" a "Ukrajinci" shazují "Gruzínce".

A tady se dostáváme k podstatě. Abychom pochopili, čemu zamezily gruzínské orgány činné v trestním řízení, připomeňme si přiznání gruzínských odstřelovačů, kteří po několika letech, když se obávali o své životy (objednatelé se chystali je odstranit), řekli, jak stříleli do lidí na ukrajinském majdanu.

Podle jednoho z nich, Koby Nergadze, byl on i ostatní pro "práci" na Ukrajině zverbován poradcem exprezidenta Gruzie Michaila Saakašviliho Mamukou Mamulašvilim. A tam jim byl zadán úkol "pomoci protestujícím". Vedení ukrajinského majdanu si nebylo jisté, že bude moci najít mezi svými lidmi ty, kteří budou střílet lidi, proto se uchýlilo k vnější pomoci. Jak se později ukázalo, podařilo by se jim to zvládnout i bez nich, ale na konci roku 2013 a začátkem roku 2014 si nikdo nemohl být na 100% jistý.

Jak si dnes nemůže být úplně jistý svými "Gruzínci" Michail Saakašvili se svou bandou. Právě proto si z Ukrajiny zavolali své osvědčené věrné přátele, kteří by nezabíjeli neozbrojené lidi poprvé a jimž se nezachvěje ruka v nejdůležitějším okamžiku. Ukrajinští "patrioti" budou muset krví splatit dluh "patriotům" Gruzie. To vysvětluje vše, i podivnou služební cestu členů organizované zločinecké skupiny Donbas do Gruzie, i "nákup" (nebo spíše předání) zbraní, i takovou pozornost k tomu všemu ze strany místní policie.

A je velmi dobře, že gruzínská policie, na rozdíl od jejich ukrajinských kolegů (před pěti lety), zasáhla a splnila svou povinnost až do konce. To dává naději, že tentokrát nebudou moci být realizovány krvavé plány zločinců.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Kde vůbec je tan šmejd Saakašvili? Kde je Jaceňuk? A další "hrdinové" Majdanu? Kde je "hrdinka" Savčenková? Kalousek se za ni byl v prsa i na tribunách, lkal nad jrejím krutým osudem v ruských kobkách, nosil její placku na hrudi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za Savčenkovou, tehdy v ruském vězení, držela hladovku naše europoslankyně Šojdrová. Přežila to, asi proto, že ji držela jen jeden den, asi od 22 do 6 druhý den ráno.O Savčenkové teď není slyšet, je snad opět ve vězení, tentokrát ukrajinském. Je Šojdrová zase připravena na další strašnou hladovku na její záchranu?

   Smazat
 2. Nějak se zapomíná na českého tzv.europoslance Štětku Štětinu.
  ces,
  ty do Gruzie a nyní do Armenie ,kde s jemu vlastním přátelstvím ke nejtěžším zločincům pomáhá k tzv.barevným revolucím pod taktovkou CIA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že už by měli toho Štětinu vyhodit z KSČM, nevím, k čemu ho tam Filip pořád drží.

   Smazat
  2. Ty si pleteš pojmy s dojmy,Štětina je ve straně zelených,ale před 89tým byl hrdý komunista,nó jestliže ti je pod 40,tak jsi jeden z mnoha blbů co dříve čtou než myslí,a pokud ti je přes 50sát,zajdi k doktorovi,jestli ti nezačíná roztroušená skleróza.

   Smazat
  3. 13:52 Jen další hajzl z stop09.

   Smazat
  4. Ale vždyť to byl dobrý vtip.

   Smazat
 3. Zde se jasně ukazuje, kolik různých hráčů je kolem Ruska a bývalého SSSR.

  Na Ukrajině probíhal boj mezi Ruskem, EU a USA. Rusko vypadlo po Majdanu, když zdrhnul Janukovič, i když on zrovna moc proruský nebyl, jen nebyl protiruský. Zbyl Kličko a Turčinov, oba kořenní rusofobové. Kličko = Německo, Turčinov = USA (fuck the EU). A pak ještě "nezávislí" legální nacisté, které využívala jak evropská tak americká strana dle potřeby. Hlavně americká.

  Saakašvili a Porošenko patřili k americké straně, a pokud vyhraje Timošenko, USA v podstatě na Ukrajině končí. Dtto v Gruzii, Salome Zurabišvili je francouzskou občankou a rovněž Timošenko se nejeví být koněm USA.

  Spolu s USA působí i Británie, která na Ukrajinu přesunula svoje maso ze Sýrie. Je jen otázkou času, kdy přijdou islamisté, které evakuovali z Idlíbu. Na Ukrajinu můžou v podstatě přesunout většinu hlavořezných kozomrdů, i z Afghánu a Lybie.

  Je zde signál, že USA se pokoušejí zapálit celý region východní Evropy.

  OdpovědětSmazat
 4. Vzdy rikam: Za vsim zlem hledej USA, ted bych mohl pripsat i UA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vcelku logický - však také ruský filosof Platonov napsal, že USA vznikly jako epicentrum židozednářské civilizace. Tato země se formovala hlavně pod vlivem židovských živlů a slovy W. Sombarta byla „emanací židovského ducha“. Všechny síly zla, brutality, rozvratu a rozkladu, které jsou vlastní židozednářské civilizaci, se v historii USA uskutečnily nejúplněji a nejdůsledněji. Aby skrylo své zločinné plány před lidstvem, vytváří světové zákulisí propagandistické mýty, jejichž cílem je překrucovat historická fakta. Hlavním takovýmto mýtem je mýtus o „holocaustu Židů za druhé světové války“. Jsou podnikány pokusy podat věc tak, že hlavní obětí byli nikoli Slované, ale Židé. Podle výpočtů historiků za války podle maximalistických odhadů zahynulo ne více než 1,5 mil. Židů. Propagandisté holokaustu a především sionistické kruhy tento počet zečtyřnásobili, když rouhačsky uváděli počet šesti miliónů zemřelých Židů. Z kořenů staré slovanské civilizace vyrostl strom, jehož každá větvička se natáhla vlastním směrem. Je nutné vzít v potaz, že národům slovanské civilizace připadl obtížný historický úkol – být baštou, která stojí v cestě silám světového zla v nejširším smyslu tohoto slova – západní a osmanské agresi, fašismu a hlavně sionismu a jeho rudé odnoži! - https://vk.com/video32678291_171743331

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.