Reklama

středa 5. prosince 2018

I v Anglii? Aneb, je to možné?

Jiří Baťa
5. 12. 2018
Nejsem jediný kdo se domnívá nebo si myslí, že nedostatek financí na zdravotnictví ve státním rozpočtu na léčení některých specifických nemocí, chorob nebo úrazů má jen česká specialita. Mám tím na mysli ty skutečnosti, že některé případy onemocnění jsou nákladné a pro řadu lidí nedostupné a proto např. pro dětské pacienty se pořádají sbírky plastových víček, pro jiné se zakládají charitativní akce, dobrovolné finanční sbírky a příspěvky od občanů atd. Že se v našem zdravotnictví finanční prostředky na léčení některých nemocí, chorob či úrazů peníze nedostávají, je skutečnost. Důvodů a příčin je mnoho, mj. neodpovědné hospodaření s finančními prostředky, zbytečné režijní výdaje na 7 pojišťoven a mnohé jiné nedostatky. Ale to není to podstatné, byť to (nepřímo) souvisí s dále popisovaným případem. Dovolím si zmínit krátkou zprávu, kterou zveřejnil portál Aktuálně.cz:

Mistryně světa do 23 let na dvojskifu Anna Thorntonová z anglického Nottinghamu, studuje v USA zdravotnictví ve třetím ročníku na University of Washington v Seattlu. Tam také došlo k neštěstí, když nadějná veslařka spadla ze schodů, utrpěla vážná zranění a dosud je v kómatu. Rodina Thorntonové spustila crowdfundingovou kampaň, jejímž cílem je získat 80 tisíc liber (téměř 2,5 mil. korun) potřebných na převoz zraněné veslařky z USA do Velké Británie.
Proč to zmiňuji? Protože je udivující, že mladá sportovkyně-veslařka, mj. jedna z největších britských nadějí pro olympijské hry v Tokiu 2020, která na juniorských mistrovství světa a ze šampionátu do 23 let získala celkem pět medailí, má takové problémy! K tomu se pojí otázky jako zda je možné, aby taková sportovkyně nebyla vůbec pojištěna? Je možné, aby tak vyspělý demokratický stát, jakým je Anglie, nebyl schopen zajistit, resp. uhradit náklady na přepravu tak nadějné sportovkyně? Je vůbec možné, aby převoz zraněné sportovkyně, byť se nachází v kómatu, stál 80 tis. Liber, tj. cca 2,5 milionu korun? Neméně pozoruhodná je také Thorntonovou rodinou vyhlášená crowdfundingovou kampaň, což přeloženo do češtiny, je klasická finanční sbírka na podporu nějakého podpůrného záměru či cíle, jak je také běžně praktikujeme i u nás. Pravda, neznáme důvody, proč v případě tak vážného zranění nadějné sportovkyně dochází k těmto excesům, ale otázky okolo pojištění a neskutečně vysoké náklady na přepravu a v neposlední řadě potřeba vyhlášení sbírky na její přepravu do Anglie jsou opravdu zarážející.

29 komentářů :

 1. Nejspíš už z té nadějné sportovkyně nic nekouká, a pak, peníze
  jsou potřeba, třeba pro vyléčení traumat navrátivších chudáků muslimských bojovníků, frustrovaných výpraskem v Sýrii, to je přece pro Británii to nejdůležitější.
  OdpovědětSmazat
 2. Kamkoliv jedu,tím myslím do světa,vždy i na blbé rybaření na Aljašce,si sjednávám vlastní pojištění. Vzp mi sice dá nějaký bonus za zlatou plaketu Dr.Janského,ale přesto si zaplatím pořádné připojištění. Za pár stovek to stojí za to!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je otázka zda ti to vůbec bude platné.

   Smazat
  2. Samozřejmě, na tom se nedá nic zpochybnit. Jinak nevím, proč by se měla pořádat sbírka na převoz komatózní olympijské naděje, která už nadějná vůbec není.Ať počkají, až umře. Převoz mrtvoly je levnější. Pokud už ji tedy mermomoci musejí převážet.

   Smazat
  3. Prosím tě lepšolide 12:48, buď tak hodný a při dalším blbém lovu ryb na Aljašce tam raději zůstaň.

   Smazat
 3. https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/ruske-zdravotnictvi-je-v-troskach-stezovala-si-divka-po-roce-umrela_481221.html

  https://www.nasezdravotnictvi.cz/aktualita/ruske-zdravotnictvi-tehotnou-na-mraz-dokumentaci-na-wc

  Naděje dožití:
  Rusko...71.9
  Anglie..81.4
  ČR......79.2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:10 tím jste zřejmě chtěl povědět, že chápete rozdíl mezi životními podmínkami na našem území, na území Británie a území Ruské federace. Rozumí se, že včetně národnostních a kulturních skladeb na řečených územích i toho, odkud se šířila průmyslová revoluce a proč, zrovna odtud. Jistě nám to, pitomcům, stručně dovysvětlíte. Děkuji předem.

   Smazat
 4. TY se vyznáš ve zdravotnictví jako KRAĎOUSEK ve financích,kolorektální karcinome!!!!!!!Tyhle SRAČKY čtu už od HADRÁKU,JEBALE!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád čtu, jak se máme dobře a budeme se mít lepší, až nastoupí ta správná strana. V.Klaus st. řečnil, jak za 20 let doženeme Rakousko. Prozatím nic, jen V.Klaus udělil amnestii tzv.privatizátorům a na obyčejný lid hodil "bobek". A.Babiš je po převratu první politik, který toto splnil. Tím současně likviduje "buržoazní" KSČM, ale i ČSSD, které pro lidi nic neudělali, jen si hlídali svá plná koryta.

   Smazat
  2. Ale Babiš podobným způsobem odrovnává i parazity ze STAN, TOP a Lidovce - ostatně, oni si to také plně zaslouží!!!

   Smazat
  3. 8:19 Na to je snadná odpověď. Po vyhaslých a senilních agentech Klaus CSc. & Zeman CSc. nastupuje záložní lstivý, šimpanzovitý, drzý Putinův agent-oligarcha Bureš CStb, podbízející se parazitické, závistivé a neschopné sockovské lůze evidencí tržeb jemu konkurujících samostatných OSVČ a prskáním na konkurenční oligarchy, budováním státně-monopolistického kapitalizmu s následným přechodem k oligarchickému komunizmu.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu Miloše Burana a bačovského agenta Bureše - nástupce Husáka ??? Sám přivandrovalec - štve proti cizincům. Čo bolo, bolo, terazky som oligarchom !!!
   Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Každý buran ve funkci potřebuje svého vlastního třídního nepřítele – aby ho mohl předhodit sockám namísto žrádla a větší množství podlézavých zamindrákovaných ovčuráčkovských řiťolezů. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne, zatím chystá čistky. Bude vystřídán dalším čobolovským agentem krúpou ? A Zeman dalším Klausovým spoluagentem robejškem ? Na jiné vzory národ prostě nemá.
   Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Demokracie v Česku nemůže být "vyprázdněná" - prostě proto, že tu ještě vůbec nezakotvila. Vyprázdněná jsou pouze její falešná hesla.

   Smazat
 5. ...jak je možné, že v Anglii, za minulý rok, zahynulo více než dvě sta padesát bezdomovců...?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inu svoboda a demokracie...

   Smazat
  2. 21:31
   Pro tebe sprostá slova, že? Ve vlastním zájmu bys měl měl přesídlit do nějaké totalitní země. Uleví se ti.

   Smazat
  3. 5. prosince 2018 22:27
   ..v totalitním zřízení se už nacházíte.
   Ono kdyby jste chtěl třeba do Ruska,.
   tak pro vaši informaci,
   EU je obehnaná plotem a svévolné opuštění unie je trestným činem.Žijete v kolonii a proto že jste nikdy nepoznal jiný svět, připadá vám to normální, ba až tak dobré, hodné obrany...*

   Smazat
  4. Můžete dát prosím odkaz, který paragraf hovoří o tom, že opuštění EU je trestné?

   Smazat
  5. http://www.rukojmi.cz/clanky/1505-sever-se-opevnuje-finsko-uzavrelo-hranice-s-ruskem

   https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/74398/norsko-chce-postavit-na-hranici-s-ruskem-plot-jako-za-studene-valky.html

   ...v novinách lze dohledat případy zadržení.
   Na konkrétní paragrafy se zeptejte právníka*

   Smazat
 6. Pravidla svobodné ekonomiky jsou neúprosná. Urvi co můžeš, etika je slabost, silní jsou silnými neb nemají slabin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neexistuje žádné takové pravidlo, hlupáku! Ve svobodné ekonomice se naopak můžeš svobodně rozhodovat co je pro tebe důležité, čemu dáš v životě přednost, jak se budeš chovat.

   Smazat
  2. Ovšem anonyme 22.26 - a pro každého je důležité urvat co může. Bez skrupulí, bez ohledů,a přes mrtvoly. Vyučili nás to hlavy pomazané z míst nejvyšších - fungl nová politická šlechta.

   Smazat
 7. Anglie není vyspělý demokratický stát, je to jen nablejskaná fasáda. Jeďte se ta podívat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi máte pravdu,protože přestanou vyplácet sociální dávky a 3000 romských rodin se vrátí do ČR

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč oxiduješ v GB a neodtáhneš raději do Ruska, nácku?

   Smazat
  2. vaše připomínka nás má přesvědčit o tom že jste dementní?stalo se.....

   Smazat
  3. Podle toho co píšete se u nás máme ještě královsky .Se zdravotnictvím a lékařskou péčí můžeme být aspon podle mých zkušeností spokojeni .Jenom ,aby se nedostali k moci"demokratické strany"zejména ODS ,která se už těší jak vezme lidi u huby a bude krást

   Smazat
 9. Pokud hledáte zarytého odpůrce všeobecného zdravotního pojištění, pak jej najdete na webu
  Lucie Provazníková, web s prořízlou klávesnicí.Jako názorový extrém, který zdůvodní jakékoli ,,šetření" je to dokonalé.

  OdpovědětSmazat
 10. Jo jak u nás vážně nemocným dětem pojišťovna nezaplatí léčbu a ty co za to můžou nechají sbírat víčka a hrají si na hodný.

  OdpovědětSmazat
 11. Přeprava uvedené nemocné, která je v kómatu - klinické smrti, ke své rodině, nemá nic společného s léčením. Je jen humanitárním počinem. Ani zdravotní pojišťovny nebudou mít nikdy dost peněz na pokrytí všech požadavků lékařů, farmaceutů či potřeb nemocných. Pokud to obrátíme, ani platby pojistného zaměstnanci a státem nelze donekonečna zvyšovat. Jak by řešila laická veřejnost efektivitu hospodaření s omezenými financemi do zdravotnictví: investovala by je do nemocného, který stojí na prahu nevyhnutelné smrti, nebo do člověka v produktivním věku, ohroženého nemoci. To je dilema, o to větší, když se veřejnost kloní spíše k investicím do umírajícího!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.