Reklama

pátek 28. prosince 2018

Jakov Kedmi o avizovanom odchode USA zo Sýrie. Američania už nič nekontrolujú

Jakov Kadmi
28. 12. 2018 HlavnéSprávy
Izraelský bezpečnostný analytik Jakov Kedmi na portáli politexpert komentuje avizovaný odchod Američanov zo Sýrie

Podľa Kedmiho rozhodnutie USA vyviesť svoje vojská zo Sýrie povedie k výrazným zmenám v geopolitickej situácii na Blízkom východe. Izrael sa tvári, že rátal aj s takýmto vývojom situácie, to však podľa Kedmiho nie je pravda.


Američania fakticky postavili Izrael pred nepríjemný fakt, odchod USA môže negatívne ovplyvniť aj bezpečnostnú situáciu Izraela.

Kedmi uviedol, že ak naozaj americký kontingent opustí Sýriu do 60 dní, sýrsky prezident Bašár Asad pomerne rýchlo obnoví absolútnu kontrolu nad Sýriou.

Moc teroristických skupín je prakticky zlomená. Ako silní hráči voči Asadovi stále ešte vystupujú Kurdi, keď však Američania odídu, pred Kurdami ostanú len dve možnosti – dohodnúť sa s Rusmi a Asadom, alebo si počkať na turecký útok.

Izrael sa ocitne osamotený a Irán v prípade Asadovej kontroly nad celou Sýriou bude spokojný s načrtnutým scenárom vývoja, takže sa iránske sily pokojne stiahnu od izraelskej hranice. Na Blízkom východe tak ostane len jediný silný hráč, a tým bude Rusko.

Turci nebudú vyhrocovať vzťahy s Rusmi kvôli Kurdom, Izrael bude na Blízkom východe komunikovať s Rusmi s cieľom posilniť svoje pozície a USA po odchode zo Sýrie budú upevňovať svoje pozície v Iraku a budú sa snažiť podržať Saudskú Arábiu, uviedol izraelský expert.

- - -


14 komentářů :

 1. Tak se nám to vytváří "zajímavý to kruh": Jeruzalém-Praha-Moskva-Jeruzalém. Náhoda nebo realita...?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a co ? Každý následek má svou příčinu. Co bylo příčinou té katastrofy na blízkém východě ? Od toho je třeba začít. Nebo snad někdo pořád pochybuje o tom, že Sýrie patří Syřanům, Irák Iráčanům atd.? Je tu jen jeden veliký problém. Pokud Asad dá nějakou autonomii Kurdům na syrském území, tak klid nebude. Kurdové v Turecku i v Íránu budou usilovat o to samé. Američani rozehráli s Kurdy nebezpečnou hru na jakousi ruletu. Jejich účelové spojení se s Kurdskými milicemi v Sýrii a v Iráku nebylo míněno vážně. I když tam amíci na těch územích byli téměř jako ilegálové, měli Kurdům dát nějaké záruky, ale protože to neudělali ani udělat do budoucna nehodlají, ukazuje to na svinskou politiku USA i jeho spojenců. Nějak mi to připomíná situaci na Blízkém východě po porážce Turecka v I. světové válce. Britové s Araby jednali velice podobně. Izrael bohužel není takový mírotvorce, aby mu Sýrie, či Libanon, potažmo Kurdové mohli vůbec věřit. Jak známo naftová pole, jsouc zapálena hoří intenzivně a dlouho. A tyto země jsou nasáklé ropou, tak že klid ? Ani náhodou.

   Smazat
 2. Jakov Kedmi, bývalý šéf izraelské speciální služby NATIV. Velmi zajímavé jeho názory, stojí za to sledovat jej při živém komentování mezinárodní situace. Izrael - spousta občanů Izraele má vztah k Rusku (bývalí občané SSSR či Ruska). Putin se s představiteli Izraele domluvil i ve složitých záležitostech. Mám za to, že Rusko bude garantem vztahů mezi Izraelem a Sýrií potažmo Iránem. Snad se situace na Blízkém východě částečně uklidní. Nepředvídaví zde jsou Turci, nikdy nevíte co od nich můžete očekávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepředvídatelní Turci? Nenechte se vysmát, v tom prostoru jsou nepředvídatelní všichni.To je to jediné tam jisté.Pokoj tam bude až tehdy, až se složí angláni - není snad na světě špína, ve které by neměli smočeno.

   Smazat
  2. Je zásluhou Brežněva, který podepsal Helsinský protokol a který tím umožnil rozsáhlou emigraci ruských židů do světa, že dnes třetina Izraele mluví rusky jako Kedmi, ruština je jejich rodný jazyk. Snáze proto pochopíte Putina, proč v Sýrii nestřílí po izraelských stíhačkách, i když by to logicky bylo třeba.

   Smazat
  3. dokonce s etam chlasta "ruska " vodka ktera s ejiz ale v Rusku nevyrabi ale je v rukach dalsiho lzida Putin:
   https://www.youtube.com/watch?v=uDorhU2UvmA&app=desktop

   Smazat
  4. 1:16 To nesporně! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/gk%D0%BE%D1%802.png

   Smazat
 3. Hmm, takže chápu dobře, že hrozí, že i IZRAEL SE BUDE MUSET chovat slušně a ohleduplně? Tak toho se nebojím. To nikdo nedokázal do 20. Tevet 5779 vůbec nikdo, ani za 5779 let!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No pokud to budou kočírovat Rusové, tak těch co se bude muset chovat slušně a ohleduplně bude daleko více. Pokud za Izraelem nebudou Ušáci, tak to bude skutečně zajímavé. Taky je dobré se podívat jednou týdně na Fenjamina Fulforda na Tadesco, rýsuje se to interesantně. Aottj.

   Smazat
 4. Co to povídá keci o nebezpečí Sýrie má války plné zuby a dlouho budou zemi obnovovat. Navíc nemají moderní zbraně aby je ohrožovali.

  OdpovědětSmazat
 5. Nasranej ministr obrany James Mattis, kterého Trump vyhnal po jednom roce z této funce za sebou pořádně bouchnul dveřma, když na plnou hubu v interview Newsweek prohlásil, že Bílé přilby lhaly a že Assad žádné chemické zbraně proti Syřanům nepoužil a že by to pro Assada nemělo ani žádný smysl. Jinými slovy označil za lháře všechny oficiální (nejenom americké) představitele počínaje Obamou a konče našimi loutkami. Doufám, že nám tuto zprávu v reálném čase sdělí i "nejpopulárnější TV stanice, Česká televize :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Proč nic nekontrolují?Protože jsou čučkaři ! Jak jednoduché....

  OdpovědětSmazat
 7. Taky se říká, že v oblíbené strategii v zastoupení v zastoupení někým jiným se údajně bude pokračovat. Američani budou možná asi dodávat zbraně.

  OdpovědětSmazat
 8. Američani údajně stahují svá vojska ze Sýrie, ale nebylo řečeno K A M ??

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.