Reklama

neděle 23. prosince 2018

Jaroslav Bašta: Už šestnáct let

Jaroslav Bašta
- rp -
23. 12. 2018  PrvníZprávy
Vždy na jaře a ke konci roku pořádá prezident Ruské federace Vladimír Putin své velké tiskové konference, které se spíše podobají všelidovému diskusnímu fóru, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Ta letošní, která se odehrávala v pátek 20. prosince se trochu odlišovala od těch předchozích, dokonce i pro nás v České republice – poprvé ji za ta léta přenášela v přímém přenosu Česká televize.

Ruská média trochu s pobavením komentovala výběr data pro tiskovku. 20. prosince je totiž oficiální svátek rozvědčíků, kontrarozvědčíků a přidružených profesí, tedy Den pracovníků bezpečnostních služeb. (Jde o jedno z dědictví ještě sovětských tradic, svůj profesní svátek mají snad všechna povolání, kdysi na Ukrajině jsem se účastnil oslav Dne archeologa). Ruský prezident tak po skončení tiskové konference jel na slavnostní večírek svých bývalých kolegů ze služeb.

Dotazy na hlavu ruského státu většinou nevybočovaly ze zaběhaného schématu, které obsáhlo vše od regionálních problémů přes nesmyslnou represi rapperů až po konec civilizace v důsledku jaderné války. Odrazilo se v nich také současné napětí mezi Ruskem a Ukrajinou, práce vlády – tam Vladimír Putin mírnil kritiku pomalých změn a reforem poukazem na to, že program vlády je rozpočítám na šest let, takže je třeba vyčkat.

Putin: Jako slušný člověk se někdy budu muset oženit (VIDEO)

Celkově je možno konstatovat, že tato tiskovka na rozdíl od mnoha předchozích příliš nerezonovala v ruských médiích, ovšem o to větší ohlas měla na Západě. Především za to mohl výrok ruského prezidenta o možném konci civilizace a vůbec života na Zemi. Ten se opíral o dotaz, zda se obyvatelé Sovětského svazu obávali jaderné války. Jeho odpověď zněla, že ano a naštěstí nejen oni. Bohužel, dnes Spojené státy systematicky snižují práh možného použití jaderných zbraní, čímž zvyšují pravděpodobnost vzniku rozsáhlého fatálního konfliktu s nedozírnými důsledky.

Zmínil pak odstoupení od smlouvy o zákazu raket krátkého a středního doletu, jejímž důsledkem bude rozmístění těchto zbraní s jadernými hlavicemi v evropských zemích. Poté budou následovat adekvátní kroky ze strany Ruské federace. Následoval jeho nejcitovanější výrok: „Ať potom (ti jež to ohrozí) nekvičej!“

Americká novinářka mu položila přímý dotaz, zda platí to, co se o něm píše, že chce ovládnout svět? Na to následovala ironická odpověď „Konečně, proč ne?“ Pak Vladimír Putin doplnil, že v Rusku dobře vědí, kde se nachází štáb těch, kdo se o to snaží. A v Moskvě to není.

Problematice mezinárodní politiky následně v západních médiích dominovala zpráva o rozhodnutí Donalda Trumpa stáhnout americké vojáky ze Sýrie, což část komentátorů považuje za vánoční dárek pro Vladimíra Putina. Ten to nevyvracel.

Tato tiskovka kupodivu vnesla i docela jasné světlo na to, jak si u nás část politiků hájících liberální demokracii představuje svobodu slova. Jan Farský z TOP 09 zkritizoval Českou televizi za to, že si dovolila Putinovu tiskovku vysílat v přímém přenosu. Odvolával se při tom na slova ředitele BIS Koudelky, že Rusko se nás snaží zničit. To je ideologické schéma z raných padesátých let o zlých imperialistech a hrdinech z StB. Jen ti svazáci jsou trochu přestárlí a trpí bludy, že jsou demokraty a piráty. Občas také elfy.

23 komentářů :

 1. Přesně tak pravda se nedá umlčet nebo uřvat stejně prozápadní poskoci v dnešní době cenzuru nezvládnou.

  OdpovědětSmazat
 2. Farský a jemu podobná hovádka jsou ovšem schopni o sobě tvrdit, že jsou demokrati. Navíc vůbec neváhají ostatní školit z toho, co je a co není demokratické. Drzost jim prostě nechybí..

  OdpovědětSmazat
 3. Samozřejmě se mohou vyjadřovat a diskutovat VŠICHNI členové OSV,

  jejichž počet může dosáhnout snad 8 395 132 zdá se zubožovaných dušiček.
  Jestliže jsou však spokojeni at tu klidně napíšii všichni a zdůvodni jak to přišlo a proč:

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo viděl jsem,že nějaký zástupce menšiny tu napsal,že se prý očekávaji velký nápor nových stran,které prý využivaji tohoto webu k lákáni jakýchsi nerozhodných voličů a slibuji vznik rájů,že on prý žádné ráje nechce a doporučuje,aby diskutujici to taky nechtěli.
   Nemohu to tady jaksi znovu najit,kde to mohlo zmizet a o jaké strany se jedná,nevi to někdo?
   On tam psal,že prý by dovolil tady jen ty stran,kterým hrozi dostast se pod pět procent a že jinak se tu psát nesmi.
   Je dost možná,že se za ně stejně ty jejich voliči za ně nepostavi i když to je kardinálni zájem a tady je budou mazat taky prý vnitřni obrana ČSSD.

   Smazat
  2. No a toho Baštu zvali ti voliči,aby se přidal do jejich elitni špice,ale Bašta to nemůže vidět nebot to taky zmizelo.
   To je naděleni, prý k Ježišku,no ušlapu je NA MARAS maras,nebot už asi i politici ví,že se dostali k moci podvody a ted si to musi držet hezky zubamy, ty koryta!

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. "... Rusko se nás snaží zničit."
  Bože, a co by u nás Rusové měli ničit?
  Průmysl? Žádný nemáme. Máme jenom přidruženou výrobu nadnárodních koncernů. Síť subdodavatelů.
  Zemědělství? Polovina zemědělců se zemědělstvím skončila a druhá živoří z trosek socialistického zemědělství. Jsme závislí nejméně z poloviny na dovozu základních potravin.
  Školství? Dá se tomu ještě říkat školství, když jeho vysokoškolský "produkt" není schopen napsat tři věty bez gramatických chyb a nezná historické skutečnosti z komunistické ZŠ?
  Zdravotnictví? Nevím jak v Praze, ale má někdo mimo Prahu zkušenost s ním? Sehnat v provinčních městech volného obvoďáka a zubaře je nadlidský výkon. To samé se týká specialistů jako je oční, nebo chirurgie. A bude hůř.
  Za co v téhle zemi chytnu, to mi zůstane v ruce. Všechno prohnilé a fungující pouze ze setrvačnosti. Do pohybu onen systém dali ti nenávidění bolševíci a všechny demokratické vlády jenom sypou písek do soukolí a zkouší, zdali ono soukolí bude ještě fungovat, když z něj vykradou některá kolečka.
  Nebyl jsem fanda komunistů a socialismu. O to hůř se mi přiznává skutečnost, že ten "Jejich" systém byl funkční a měl svou logiku.
  Co by tu ti Rusové měli vlastně zničit? Dejte nám ještě deset let a naši politici typu Farský to zvládnou sami!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti, co tu všechnu bídu způsobili, by si konečně měli začít sypat popel na hlavu a zpytovat svědomí.

   Smazat
  2. 4:44 Souhlas, vidím to stejně.

   Smazat
  3. Ono stačí že ničej naše lidi! Putinovi agenti a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, reprezentovaní Parlamentními žvásty, se poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné prdele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje Putlerstanu? Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Čínský chanát přijde na řadu později. Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA (i bez Trumpa) jako v obou světových válkách ?
   Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.

   Smazat
  4. Ale na druhou stranu je to nepochybně pravda, a proto taky zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné.
   Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.
   Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil).
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit. Patří za Ural.

   Smazat
 6. Už podruhé čtu nepravdu, že letos poprvé tuto tiskovou konferenci vysílala ČT. Není to pravda. Vysílala ji už několikrát předtím, ovšem vždy stylem, že cca 70 minut v televizi v přímém přenosu a zbytek online na webu taky v přímém přenosu. Následně se šlo v minulosti podívat na celý záznam v tom jejich archivu.
  Nevím, co proti stylu, jakým ČT působí, dělá konkrétně pan Bašta nebo pan Man, který byl ten druhý, kdo psal tuto nepravdu, ale já že své pozice řadového občana dělám to maximum, co můžu. Neplatim jim výpalné. Myslím, že to pocítí daleko více, než tyto trapné nepravdy, kterými se snad pan Bašta a pan Man snaží zdiskreditovat činnost alternativy, protože není nic nejhoršího, než když se proti lžím bojuje ještě víc okatymi lžemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si pamatuji, že ji ČT vysílala loni, nikdy předtím jsem ji nezaznamenal a ani v archivu ČT se mi nalézt nepodařila. Pomůžete mi?

   Smazat
  2. Vím, že to z toho archivu pak stahují. Možná je nějak omezují autorská práva, podrobnosti fakt nevím a vymyslel bych si. Ale co vím , je to, že ji davali minimálně i v roce 2016. O politiku jsem se začal zajímat v podstatě až potom, co začal Mejdan na Ukrajině, to byl přelom 2013/2014, a nechtěl bych tvrdit, že dávali už rok 2015, kdy v létě 2014 dostali Ukři poprvý přes držku u Ilovajsku, a pak následně v zimě , tzn. Už v roce 2015 v únoru u Debalceva. To byl dost velkej zlom, západ si v tu chvíli uvědomil, že na to vojensky nemá jen za použití jejich ukrajinských loutek a s nasazením max jejich tzv poradců. Píšu to proto, že od ty doby se dá registrovat jakýsi posun i v přístupu ze strany ČT, takže bych skoro řekl, že tuhle výroční Putinovi konferenci dávali v té zkrácené formě, kdy to následně samozřejmě tím správně ideologicky ukotveným způsobem okomentuji ty správné kádry. Ten rok 2016 jsem si pak už zcela jistý, že to dávali.

   Smazat
  3. Tu loňskou se mi v tom archivu teď podařilo najit.

   https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10997918455-mimoradne-porady-ct24/217411034000119-vyrocni-tiskova-konference-ruskeho-prezidenta-vladimira-putina/

   Smazat
 7. Basta je rusky slintal. Ten ani nevi, co mel vcera k veceri. Mozna i proto, protoze pravidelne pije tvrdy alkohol. Kazdy, kdo se s nim potka, to vi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žije slepičí rozum pěstovaný v neziskovkách pro poučení i opovržení budoucím generacím

   Smazat
  2. Kdyby jen v neziskovkách. On je určitě novinářský učeň. Takové blbečky mainstreem potřebuje nejvíc.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Bašta je stavitel mostů. P.Radosta je blb.

  OdpovědětSmazat
 10. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 24. prosince 3:42.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 11. Velké Rusko, ČLR a KLDR – vzory Leninské svobody a pravé socialistické demokracie!

  Náš drahý soudruh a soukmenovec Bašta udeřil rovnou na hlavičku: Skutečný národní Vůdce prostě hovoří s celým svým národem. Hovoří s ním opravdu PROSTĚ, slovy soudružskými, soukmenoveckými, nehledanými – jako Vedoucí soudruh se soudruhy, jako Vrchní soukmenovec se soukmenovci.
  Tak prostě hovořil s pracujícími Nesmrtelný Lenin, Veliký Stalin, L. I. Brežněv, Kl. Gottwald, G. Husák a další.
  Tak se svým národem hovoří Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.
  Tak hovoří Veliký Si Ťin-pching, i o něco málo menší Veliký Kim Čong-un.
  Tak k nám Čechům hovoří oba naši národní Vůdcové Miloš a Babiš.

  POZOR!
  Povšimněte si, drazí soudruzi a soukmenovci, jak SKVĚLE DISCIPLINOVANĚ daný lid hovoří se svými Vůdci: Lid klade svým Vůdcům jen rozumné otázky, a je PLNĚ spokojen s Vůdcovou odpovědí.
  Ano, i tato disciplína a zjevná spokojenost je prvořadou výsadou svobodného lidu, žijícího a tvořícího v:
  • socialismu
  • putinismu
  • kimirsenismu–kimčongilismu
  • siťinpchingismu
  • reálném babišismu

  Ano, kdyby taková tisková konference probíhala v některé z kapitalisticko-demokratických zemí, v nichž je proletariát utlačován, tak by lid i novináři kladli vrcholně nepříjemné otázky, a zarputile by trvali na odpovědi.
  Prostě typická kapitalisticko-demokratická nekázeň a hnus.

  Proto si přejme, abychom se zbavili CO NEJDŘÍVE posledních zbytečků havlismu, abychom se osvobodili od NATO a EU.
  Pak, po osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, už nikdo nebude házet po našich národních Vůdcích vajíčka či sprosté otázky.
  Ano, pak budeme mít klid na práci a po práci legraci, jako lid Velikého Ruska, ČLR, KLDR.
  Už se vážně nemůžu dočkat toho krásného času.
  Díky, drahý s.s. Bašto!

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 12. Dotaz, nedal by se Radosta nějak přesměrovat rovnou do spamu ? Krade prostor i čas a je to na jedno brdo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.