Reklama

úterý 4. prosince 2018

Je potrebná ešte jedna provokácia, aby na Ukrajinu prišli vojská NATO?

4. 12. 2018  HlavnéSprávy
Portál Warfiles si kladie otázku, kedy prídu na Ukrajinu plne ozbrojené jednotky NATO

Prvý krok k dotiahnutiu NATO na svoje územie Ukrajina vykonala v roku 2014, kedy na základe Majdanu, ukrajinskí politici v Kyjeve začali viesť bojové operácie proti republikám Donbasu. Ďalší bod zlomu súvisí s nedodržiavaním Minských dohôd a posledná ukrajinská provokácia v Kerčskom prielive. Porošenko a prozápadní politici v Kyjeve dúfali, že ruské bojové lode potopia ukrajinské člny. Potrebujú z propagandistických dôvodov “Nebeskú stotinu”, tentoraz námornú, aby mohli pokračovať vo svojich aktivitách.


Ak by všetko išlo podľa scenára Kyjeva, ukrajinskí politici by už hovorili o ruskej agresii a žiadali by krajiny NATO, aby na Ukrajinu voviedli svoje vojská. Samozrejme, vojská NATO budú tvoriť Poliaci, možno Nemci, Rumuni, Bulhari.

Ukrajinská provokácia v Kerčskom zálive sa Kyjevu v plnej miere nepodarila, to však neznamená, že vovedenie vojsk NATO na Ukrajinu sa dostalo na vedľajšiu koľaj. Ukrajina uskutoční ďalšiu provokáciu, tú možno očakávať na doneckej a luhanskej frontovej línii. Už teraz sú ukrajinské jednotky na základe stanného práva na východe Ukrajiny v plnej bojovej pohotovosti a Ukrajincom nič nebráni vo vojenskom útoku na Doneck a Luhansk. Ruský prezident Vladimír Putin však Porošenka priamo vystríhal – takýto krok Ukrajiny neostane bez odozvy.

Inými slovami, ruský prezident Vladimír Putin jednoznačne informoval oficiálny Kyjev, že Rusko príde na pomoc Donbasu. Ako bude táto pomoc vyzerať, je zrejmé, ukrajinské jednotky utrpia obrovské straty a môže sa stať, že Kyjev stratí možnosť ovládať ďalšie oblasti Ukrajiny, dokonca bojové operácie proti Luhansku a Donecku môžu viesť k plnej strate suverenity Ukrajiny. Rusko bude ničiť ukrajinské jednotky, boja sa zúčastnia všetky typy ruských vojsk (pozemné sily, letectvo, námorníctvo, raketové vojská….). Predstavu, ako bude likvidácia ukrajinských ozbrojených skupín vyzerať, si možno urobiť na základe vedenia ruských bojových operácií v Sýrii.

Samozrejme, ukrajinský projekt nebol vytvorený len kvôli tomu, aby ho ruská armáda zničila. Ukrajina je vnímaná ako baranidlo v boji proti Rusku. Provokácie podobné poslednej v Kerčskom zálive budú vždy slúžiť k tomu, aby sa zavádzali rôzne sankcie, vyvíjal tlak na západných spojencov, alebo znemožňovanie stretnutia amerického prezidenta Trumpa s ruským prezidentom Putinom.

Porošenko si myslí, že vďaka provokácii v Kerčskom prielive sa zabetónoval na poste ukrajinského prezidenta. Sankcie a protiruský tlak sú pre isté elity potrebné. Rusko sa nepodarilo zlikvidovať počas Gorbačova a Jeľcina, krajina ustála rabovanie, demografickú krízu za podarilo zažehnať (roky 1990 – 2004 sa nesú v znamení obrovskej demografickej krízy, ktorú však Putin zastavil). Putin znova obnovil silu ruskej armády a vďaka ruským atómovým zbraniam NATO nemôže Rusko bombardovať tak, ako bombardovali Irak, Lýbiu či Juhosláviu. Jestvuje čoraz viac obáv z ruskej armády a jej bojového potenciálu a s tým súvisia aj ich problémy na medzinárodnej scéne. Jednopolárny svet je minulosťou, USA sa snažia udržať svoj vplyv v rodiacom sa multipolárnom svete.

Kyjev je pripravený spustiť útok na Doneck a Luhansk. Ak sa tak stane, Rusko Donecku a Luhansku pomôže. Ukrajinci utrpia neprijateľné straty, Kyjev bude opätovne hovoriť o ruskej agresii a požiada NATO o pomoc. Tentoraz však bude mať Kyjev pravdu. Rusko naozaj do vojny vstúpi a zničí veľkú časť ukrajinských ozbrojených síl. Na Ukrajine budú reálne bojovať ruskí vojaci, ktorí sa možno vo vojenskej konfrontácii stretnú najmä s neamerickými jednotkami NATO. Konflikt sa, samozrejme, môže vymknúť kontrole a gradovať, s tým ale musia Američania a NATO rátať. Scenár je známy.


- - -

33 komentářů :

 1. Armáda NATO,nemá co dělat na Ukrajině,Ukrajina není členem útočného paktu NATO.Snaha USA je jen spustit válku v Evropě a za jejích řízení.Jak to vypadá,tu provokaci lze na Ukrajině provést nejsnadněji,když jsou tam politici přímo nedočkaví války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. IDIOT PRASEČUK PŘEVZAL VELENI NAD KANCLÉŘKOU DEUTSCHLADu

   a brzy bude poroučet i U.S.A army!Tady je třeba gratulovat k povýšeni!

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Kdo kdy byl na Ukrajině a v Rusku, ví, jak blízké sobě tyto národy jsou, řečí, kulturou, historií. O to více se musí divit a ptát, kdo dokázal tyto dva národy (slovanské) tak proti sobě rozeštvat (stejně jako Srby a Chorvaty)?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpověď nutno hledat v odpovědi na otázku, kdo ovládá finance a mejnstrímová média?

   Smazat
  2. Rusko a podstatná část Ukrajiny si byli bližší než Česko a Slovensko a podstatně bližší než Srbové a Chorvati.

   Smazat
  3. Já mám pocit,že i u nás probíhá školení v nenávisti

   Smazat
  4. No, jazykem si až tak blízcí nejsou (asi jako čeština a polština), a ani bych nesouhlasil s tím, že tyto národy jdou vzájemně proti sobě. Rusové považují Ukrajince za své bratry, kdežto Ukrajinci považují Rusy za nepřátele. Asi to bude tím, že v Rusku obyvatelstvo ovlivňuje prolhaná manipulativní propaganda diktátora Putina, kdežto na mírumilovné nacistické Ukrajině jsou lidé objektivně informováni demokratickými médii, mající zřejmě vzor ve vždy pravdomluvné ČT.

   Smazat
 4. Na Ukrajině se v podstatě odehrává "horká" válka už od roku 2013. Nejedná se o přímou konfrontaci mezi velmocemi, probíhá formou takzvané zástupné války, kdy je válka vedena na území třetích států a silami těchto států.
  Současná situace je jen jednou z jejích kritických fází, hrozících jejím rozšířením na velkou část Ukrajiny.

  Málokdo z nás si uvědomuje, že probíhá doslova "za humny" a migrací Ukrajinců k nám, se neustále přibližuje...

  OdpovědětSmazat
 5. Kur*a nepoužívejte výraz VOJSKA NATO, když jde o vojska USA!!!
  Neskákejte jim na používání toho falešného označení, které zastírá skutečnost!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, pokud se do toho zapojí vojska NATO, je to USA proti Rusku.

   Smazat
  2. 15.54 nedá se jen souhlasit.Označení NATO je jen zástěrka pro vojska usa.Základny okolo RF nejsou NATO, ale usa.Nad našimi hlavami denně létá desítky těžkých dvoumotorových letadel us a né NATO na břiše s velkým nápisem Freedom.Uss chtěli základnu i na Krymu a nevyšlo jim to díky prozíravosti Putina,proto ta histerie.NATO je je zástěrka pro us vojsko,které díky podplaceným zrádným dosazeným figurkám okupuje celou Evropu.

   Smazat
 6. Proroctví některých ruských činitelů se patrně v dohledné době naplní. Když započala "antiteroristická" operace na východě Ukrajiny (vyvražďování etnických Rusů), tito "proroci" požadovali oficiální vstup Ruska do bojů na Donbase. Předpovídali tehdy, že "Ukrajina" v úsilí likvidace obyvatelstva Donbasu nikdy nepovolí a stejně bude nezbytné razantně zasáhnout a trvale zajistit tamnímu obyvatelstvu mír. Tenkrát by to bylo vypořádané v řádu hodin. Dnes už je ve hře průšvih celoevropských rozměrů.

  OdpovědětSmazat
 7. 16:31!
  Máte pravdu, ale zapomínáte, že spouštěčem všeho byl ukromejdan v kijevě, pořádaný banderou, knížetem šláfenbergem, rusofobem kocápem a kurvičkou nuland. Tehdy Rusko pořádalo zimní OH v Soči a nemohlo si dovolit jakýkoliv vojenský incident (samo sebe by ostrakizovalo před celým světem), důsledkem by by byla absolutní izolace Ruska ve všech sférách existence a následná občanská válka , na kterou byli medvedevovci připraveni. Putin by skončil jako Čaučesku nebo Kadáfí a dnes by na území Ruska bylo 10 knížectví, jejihž zrádné elity by se předháněly v rektálním alpinismu k novému páníškovi (emerikánským sionistům). A rabování sibiře by zachránilo USA před totálním krachem (pokolikáté už).
  Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:50 Rusko by přímo poslalo svá vojáky na Ukrajinu zřejmě pouze v případě příchodu vojáků USA a ostatních států NATO na Ukrajinu. Dá se předpokládat, že by zřejmě obsadilo jižní a jihovýchodní regiony u Černého moře, ve kterých v současnosti Porošenko vyhlásil "válečný stav". Otázkou je, co by se současně dělo v Bělorusku ?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Jaké "Rusko"? Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
 8. Na Ukrajině téměř neexistuje regulérní armáda. Ozbrojenou moc tam prosazují fašisticko benderovské bojůvky. Dva tankové armádní sbory, jeden Luhanské a druhý Doněcké republiky, v případě konfliktu převálcují do týdne ozbrojené síly Ukrajiny a zastaví se na hranici Slovenska s Ukrajinou. Chce to jen impuls ze strany Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádnou "ozbrojenou moc", dnes jde do boje hlavně nová generace bojovníků za skutečnou Evropu, která vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 9. 17:30
  No, Vámi popisovaný stav ukrajinské armády platil určitě před několika roky. Jenže již delší dobu se tam valí technika ze Západu. Dokonce velice účinné prostředky proti tankům atd. Navíc, nikoli nepodstatná část obyvatel Ukrajiny začala pohlížet na problém Donbasu očima kyjevských obdivovatelů Bandery. Doněck a Luhansk se asi mohou ubránit, to jistě, ale na víc, bez přímého zapojení Rusů nemají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čo viem, kupovali sovietsku techniku vyradenú novými členmi NATo. Dodávka PTRS z US bol úplatok, bežne to tak robí Saudská arábia. My kúpime od vás zbrane a vy nám budete kamoši. Rozdiel účinnosti dodaných PTRS a toho čo používali doteraz, sovietské zásoby, je v percentách. Obomi stranami používané tanky zničí alebo vyradí prakticky každá PTRS vyvinutá/vyrobená v posledných tridsiatich rokoch. Celé je to hlavne o taktike použitia a protiopatreniach, trafiť/nedať sa trafiť. Obsluha PTRS sa dá odhaliť (prednostná úloha odstreľovačov) i pred odpalom a po ňom majú zaručenú hviezdnu pozornosť každého guľomatčíka/granátometčíka protistrany. To rotácia odvedencov, ktorou si Kiev vytvára mobilizačnú rezervu môže byť väčším problémom, Porošenkovi je jedno koľko "bydla" zdochne, len nech sa udrží pri moci.

   Smazat
 10. Napoleon i Hitler posouvali svou válečnou obranu také na východ, postupně až k Moskvě a jak nakonec jejich armády - 1812 a 1945 dopadly. Snahy NATO napodobit své velké, výše jmenované vzory - že by do třetice všeho zlého? Jenže co by NATO pro velkokapitál a jeho zisky neudělalo? Kdopak to spočítá, kolik už milionů mrtvých mají na svědomí "mírové mise"? Měli jsme v padesátých letech skutečné MÍROTVORCE, BYLA TO TEHDY PEVNÁ FRONTA INTELEKTUÁLŮ SVĚTA! Kde je jim a MÍRU konec?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádného Napoleona ani Hitlera si nemožno brát jako příměr. To nebude tak, že vraždit se bude opět v Rusku a tady bude klidný týl. Ani v USA už nebudou natáčet muzikály, jak ti vždy během válek v Evropě dělali. Teď přijde válka k nim, jako tomu bylo na západní frontě během 1.světové. Už několikrát dostali vážné varování.

   Smazat
  2. 17:37 Rudocancy! Chujlostan bude zničen! Blbečkům spikleneckejm se nakecalo že se jako plní coudnhovnistický projekt rasové výměny v Evropě, ale houno houno! Jde o nordickou lest! Barbarossa II. bude bezbolestná pro naši rasu! Paní Merkel a an Macron spolus s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou a putleroffsku soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou putlerské vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji pozvedli k civilizaci ....

   Smazat
  3. Banderovská mzda je 4400kč,důchodci maji polovinu.....zemský ráj to na pohled a to je NATO I uASS OKUPANTI financujou!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  4. 20:48 Fakt jo? To jsou teda šmejdi! Já měl zato že dělaj jen tyhle tereňáky pro Putlera a jeho gardu! http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Však je znáš z každodenního styku, ne?!!!☺☺

   Smazat
 11. Může mi někdo vysvětlit proč by tam posílali svoje vojáky,když jsou tam Doněcký?
  Vždyť tam stačí poslat po celý lini doteku salvu kalibru a ukrajinská armáda vezme do zaječích.
  Otázka je co udělá NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalibre sú drahé, je ich málo, určené pre ciele rádovo dôležitejšie. Pochybujem, že na Ukrajine je pre nich viac ako dvadsať cieľov. Podstatne výhodnejšia je dodávka delostreleckej munície a predovšetkým rakiet pre RSZO. Jedna loď sýrijského expresu môže zakufrovať, pár desiatoch chlapov "artiľeristvov" alebo s modrými baretkami môžu dostať vytúženú dovolenku...

   Smazat
 12. Tak jestli to tak bude tak Rusové zasáhnou a banderovci obě území ztratí.

  OdpovědětSmazat
 13. Vsechno zlo pochazi z USA, GB a jejich spojencu. Proto pokud se treba jen ukrajinci pokusi poskodit Rusko, je nutne reagovat a znicit americke letadlove lode, zakladny Ramstein, Kosovo, Kypr a pod. Rusove na to maji!!
  DRZIME PALCE!!!
  dustojnik-val.veteran a kamosi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Než bojovat tak polovina národa zdrhne a armáda dezertuje do Ruska !

   Smazat
 14. Nezapomínejte při tom na to, že Ukrajina jako stát je v podstatě umělý útvar, vytvořený až ve 20 století z nějakých 8 "oblastí" s větší nebo menší autonomií... jedná se o obdobu Jugoslávie se všemi možnými tenzemi. Ukrajinština jako jazyk byl zaveden vládním nařízením někdy po roce 1950. Chci říci, že tam něco rozdmýchat je nesmírně snadné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě že něco rozdmýchat je hrozně lehké. Rozhodně lehčí než to dát dohromady.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.