Reklama

sobota 1. prosince 2018

Kalouskova sprostota. Kdo ovládá velká média, může manipulovat tupým davem. Petr Hampl si to vyřídil s neobolševiky: Zemana nám ve světě mohou závidět.

ROZHOVOR
30.11.2018 ParlamentníListy
Sociolog Petr Hampl se vyjádřil k aktuálním politickým tématům. Proběhlé hlasování o nedůvěře vládě považuje za ztrátu času, během které pod rouškou tmy proběhnou skutečné průšvihy. "Třeba rozhodnutí vlády darovat půl miliardy korun korporaci BMW. Ta korporace za to postaví fabriku, kde budou na manažerských místech Němci, u strojů Ukrajinci a Bulhaři, k tomu vytáhnou pár technologických expertů z posledních českých firem, čímž je dostanou do problémů," říká Hampl. K Andreji Babišovi prý neexistuje schopná alternativa. A hovořil i o degeneraci veřejnoprávních médií.


ÚRYVKY Z ROZHOVORU:


Je dobojováno. Hlasování o vyslovení nedůvěry vládě se nepovedlo, pro bylo 92 poslanců, proti 90, opozici tedy chybělo 9 hlasů. Co si o celé páteční anabázi myslíte?

Naprostá ztráta času. Ale na druhou stranu, když uvážíme, že téměř všechno, co tato sněmovna schvaluje, směřuje ke ztížení života obyvatel, je vlastně docela dobře, že ztráceli čas takovou zbytečnou šaškárnou. Lepší než kdyby zavedli další euronesmysl.

A mezitím unikají skutečné průšvihy. Třeba rozhodnutí vlády darovat půl miliardy korun korporaci BMW. Ta korporace za to postaví fabriku, kde budou na manažerských místech Němci, u strojů Ukrajinci a Bulhaři, k tomu vytáhnou pár technologických expertů z posledních českých firem, čímž je dostanou do problémů. Místním obyvatelům to přinese zmatky, vyšší kriminalitu a různá životní nepohodlí. Není to skvělý obchod? Když se podobné investiční pobídky přidělovaly před 10 lety, mohl snad někdo věřit, že to pomůže českému hospodářství. Ale dnes už je jasné, že to je čistá rozkrádačka. Takové lithium v menším.

... ... ...

Jednání pana Okamury v tomto případě nerozumím a nechci ho komentovat. Jinak se ale zdá, že vyhráli všichni. Neziskovkáři si zasloužili svoje peníze. Neobolševický blok, který používá nálepku liberální demokracie, zase vybičoval emoce úzkého kruhu svých skalních stoupenců, a Andrej Babiš ukázal celému národu, že vůči němu neexistuje alternativa. Jen šílenec by mohl chtít, aby se dostalo k moci to, co se předvádělo na pražských náměstích.

... ... ...

K protestům 17. listopadu, jmenovitě například vyhazování věnců do koše:

Ty akce ukazují, že se podařilo vypěstovat celou společenskou vrstvu s dokonale vymytými mozky. Chcete někoho lynčovat? Jsou k dispozici. Potřebujete dav pro vzývání Stalina, Hitlera nebo Mohameda? Bez problémů. Takoví lidé jsou vhodným materiálem pro jakoukoliv demonstraci, pro práci v korporacích nebo jako aktivisté neziskovek.

Proto je tak důležitá kontrola médií. Kdo ovládá velká média, ten může s takovým tupým davem neomezeně manipulovat. A ukazuje se, že Babišova Mafra nedisponuje srovnatelným vlivem jako aliance veřejnoprávních médií, Bakalových médií a Seznamu.

Mimochodem, můžete se s jistotou spolehnout, že v tuto chvíli již v nějaké reklamní agentuře připravují další skandál. Otázka pouze zní, zda ho odpálí v lednu nebo až v únoru.

Jak se to stalo, že se objevila tak relativně velká skupina lidí, která je tak náchylná k manipulaci?
Předpokládám, že většina čtenářů zná mou knihu Prolomení hradeb, kde v desáté kapitole ukazuji, že poměry ve sklobetonových centrálách jsou velmi podobné těm na dekadentních královských dvorech. Jenom navoněné paruky byly nahrazeny bílými košilemi nebo neziskovkářskými frázemi. Kdo si chce udržet postavení v takovém prostředí, nemůže si dovolit ani náznak nezávislého myšlení. Ti lidé jsou vybírání a dlouhodobě trénováni k tomu, aby byli absolutně manipulovatelní.

Jenže jakmile vznikne taková společenská vrstva, začnou v celé společnosti vznikat skupiny, které mají ambici stát se součástí této nové aristokracie. Napodobují tedy její životní styl, chování a návyky, včetně těch vymytých mozků. Logicky je jich nejvíce mezi mladými lidmi a logicky je jich nejvíce na humanitních vysokých školách. Beztvará neosobní dokonale manipulovatelná masa. Dnes křičí proti Babišovi, zítra budou křičet proti Kalouskovi, pokud to panstvo uzná za potřebné.

Elity s tím pochopitelně cíleně pracují a dávají okázale najevo, jak velká odměna čeká ty nejlépe přizpůsobené. Před pár dny třeba proskočila zpráva o tom, že historik Michal Frankl byl za proimigrační propagandu odměněn 52 miliony korun, které může rozdělit mezi sebe a své blízké spolupracovníky. To je více peněz, než kolik si Andrej Babiš přisvojil v kauze Čapí hnízdo! O takovou cenu se soutěží! To už stojí za to vzdát se nezávislého myšlení. Zejména, když je to podpořeno masivní propagandou.

... ... ...

Babišova vláda si počíná o něco méně špatně než Sobotkova vláda a podle všeho lépe, než by si počítala vláda ODS, TOP a Pirátů. A odmítla migrační pakty. To je její nesmírná zásluha.

To je ale také všechno. V naprosté většině záležitostí pokračuje Babišova vláda v Sobotkově linii. Voliči Sobotku smetli a dostali pokračování téhož pod nálepkou Babiš. Premiér si dokonce nechal stejné multikulturní aktivisty, které do vládních úřadů přivedl ještě Dienstbier, a dal jim volnou ruku k prosazování svých zběsilých nápadů. Neprovedl dokonce ani nutné změny v radě České televize! Totéž platí o školství, obraně, průmyslové politice a zahraničí. Všechno probíhá přesně podle Sobotkova receptu. A období prosperity se chýlí ke konci.

Opět se rozběhla diskuze o nezávislosti médií. Prospěla demokracii reportáž Slonkové a Kubíka? Je namístě je pochválit, nebo spíše kritizovat?

Je na místě je ignorovat. To bude mít parlament speciální zasedání pokaždé, když nějaká vyhozená novinářka natočí hysterickou reportáž o svém bývalém zaměstnavateli?

... ... ...

Nejde jen o poslední události. Majitel Seznamu pan Lukačovič už přibližně rok cíleně usiluje o změnu politických poměrů v zemi. Je tedy naprosto legitimní, aby byl posuzován stejně přísně jako jakýkoliv poslanec, ministr nebo šéf neziskovky. Je prostě politickým hráčem. A je správné, aby se těšil stejně malé míře ochrany soukromí. Až někdo začne rýpat do rodinných poměrů pana Lukačoviče nebo do toho, s kým obchoduje, bude to naprosto legitimní. Zejména s ohledem na to, že pan Lukačovič dramaticky posunul hranici, kam až je možné zajít.

... ... ...

Která média v Babišově listopadové krizi obstála a která ne?

Nestalo se nic nového. Veřejnoprávní média už degenerovala v centra pokleslé propagandy. Totéž platí o Bakalových a Lukačovičových médiích, která s nimi jednají ve shodě, jako by se fakticky jednalo o jeden podnik. MF Dnes si drží solidní profesionální úroveň, což – žel – nelze říci o dalších Babišových médiích.

Prima je občas odvážná a zajímavá. Před pěti lety by to nestálo za řeč, ale v dnešním marasmu vyniká. A Barrandov se postupně mění ve skutečně alternativní televizní stanici zjevně inspirovanou americkými Inforwars. To je skvělé, protože takový formát tu chyběl.

Babiš v jednom týdnu vystoupil v médiích v mnoha obsáhlých rozhovorech, mimo jiné na Nově, na Barrandově, v Blesku, na Primě, v ČT. Prokázal tím svou komunikační zdatnost, nebo se spíše snažil využít média, která jsou, jak někteří tvrdí, k němu přátelská?

Viděl jsem jenom některá z těch vystoupení a zdálo se mi, že pan premiér postupoval velmi profesionálně. Ale na druhou stranu je třeba vidět, že neměl těžkou práci. Neobolševický blok cílil výhradně na nejfanatičtější část svých stoupenců, čímž Babišovi poskytli možnost vstoupit do role slušného, pracovitého a neprávem napadaného člověka.

Rozhodně si nemyslím, že by měl premiér Babiš někomu objasňovat psychický stav svých dětí. Celá ta diskuze je pouze dalším potvrzením toho, že si tzv. lepšolidé osvojili ty nejodpornější bulvární praktiky, jakých se štítí i dělníci s nedokončeným základním vzděláním. Všimněte si, že mezi těmi všemi slavnými intelektuály a kazateli morálky se nenašel ani jediný, který by naše odvahu říct, že tohle už je přehnané. Pokaždé nám připadá, že kavárna už nemůže klesnout hlouběji a pokaždé nás překvapí. Bojím se, jaký hnus se na nás vyvalí příště.

... ... ...

Bylo by dobré, aby příští rok vláda padla, nebo nyní Česká republika potřebuje trochu klidu a stability bez ohledu na to, co si o vládě myslíme?
To jsou dvě různé otázky. Stabilita za trvalého zhoršování poměrů není nijak prospěšná. A to je přesně naše současná situace. Politické neziskovky získávají stále více peněz a politické moci. Školy se plynule posouvají od výuky k ideologickému vymývání mozků. Islámská komunita roste a roste také její agresivita. Bezpečnostní rizika narůstají. Státní dluh se zvyšuje. Přibývá bezdomovců a lidí v exekucích. Čeští podnikatelé jsou drceni a korporace odvádí stovky miliard do zahraničí. Blíží se další ekonomická krize a české hospodářství je připraveno ještě mnohem hůře než na prahu té minulé. Evropská unie si přivlastňuje další pravomoci a česká vláda je tak servilní, že dokonce podpořila direktivu proti automobilovému průmyslu, na kterém jsme závislí. Přibývá státních úředníků, jejich svévole roste a státní aparáty jsou nadále ovládány genderovými a multikulturními aktivisty. Zdražují se energie a vláda připravuje zvýšení daní. To není stabilita, která by byla prospěšná.

Jenže zatím vůči Babišově vládě neexistuje alternativa. Nebo snad chcete svěřit správu země těm, kdo v posledních dnech povykovali v pražských ulicích?

Pokud jde o výročí, na akademické půdě vystoupil například i komunistický generál Alojz Lorenc. Na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy se potkal v rámci jednoho diskuzního panelu s veřejnoprávním reportérem Markem Wollnerem. Ten byl přítomností Lorence šokován a ptal se, kde je policie, která by Lorence „sebrala“. Lorenc byl totiž v ČR odsouzen na 4 roky, před rozsudkem ovšem utekl na Slovensko, kde dostal podmínku. Má Marek Wollner pravdu? Je diskuze s každým prospěšná, nebo některé osoby do veřejného prostoru prostě nepatří?

Z toho mála, co o generálu Lorencovi vím, se zdá, že to byl zločinec, ale osobnost. Je rozhodně dobré rozumět, jak se takoví lidé dívají na svět. Pro studenty sociálních věd by to měla být povinnost.

Že pan Wollner, který je jenom takový ubohý opakovač frází, nemá ze srovnání s generálem Lorencem dobrý pocit, to chápu. Ale není správné vyřadit z diskuze všechny, kdo jsou chytřejší nebo zajímavější než páni redaktoři České televize. To by v téhle zemi nemohl diskutovat téměř nikdo.

Miloše Zemana můžeme kvůli ledačemu kritizovat, ale zde se projevil jako skutečný státník. Stabilizoval situaci. Zesměšnil ty, kdo se snažili nahrazovat argumenty jekotem. A vzápětí pronesl velkolepý projev v Izraeli. Takového prezidenta nám může závidět většina světa.


- - -

25 komentářů :

 1. Darovat BMW 0,5 mld je největší sprosťárna, co vláda předvedla. Jen se těším, jak bude "buržoust" Filip podporovat vládu. Příště dá Korejcům JE, i když staví jen doma, ve světě je nikdo nechce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvělý rozhovor Soukupa s Orbánem!

   https://www.barrandov.tv/video/141198-duel-special-jaromir-soukup-vs-viktor-orban-30-11-2018

   A teď mi řekněte, na co vlastně máme Českou televizi?

   Smazat
  2. sobeckou loutku nám nikdo nezávidí, když MZ odmítá vymáhat po reparace SRN, jejich doplacení, které dnes činí až 20 OOO mld.Kč. Nic tak zásadního se nestalo, aby SRN nemusela platit....pardón stalo, SRN dosadila na Hrad a podhradí servilní vydíratelné loutky, které zradí vlast i voliče a národ!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 2. No a já naivka jsem si myslel, že doba darů už skončila.
  To musím uznat, že nějaké čapí hnízdo je něco jako plívnutí do moře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.36 Dar... krásný eufemismus pro výpalné... Já obdobně obdarovávám každý měsíc Českou televizi a Český rozhlas...

   Smazat
 3. Také si myslím, že je poněkud za hranou, aby premiér nějakým blbům vysvětloval psychický stav svých dětí. Člověk ani nemusí být příliš inteligentní, aby lehce poznal, že tito duševně labilní řvouni jsou na tom, co se zdraví týče, mnohem a mnohem hůř. Jmenovat tyto individua, kterým již odzvonilo, je zbytečné. Že, paní Němcová a spol.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... Ale zejména mě zarazilo, že snad nikdo nikde to neklasifikoval jako jednoduše - nevkusné. Asi už se pojem vkusu zcela vytratil.

   Smazat
  2. Lepšo lidé v praze…od bakaly, havla , pražské kavárny, pirátů debil bloku, komunistických lampasáků v nato atd…

   https://www.youtube.com/watch?v=t9FsIS5Cvas

   Smazat
  3. 1612
   V jednom se mýlíte. Ti řvouni na tom mohou být, pokud se psychického zdraví týče, docela dobře. Psychopatické odchylky totiž nejsou duševní choroby,nedají se léčit.
   Psychopati jsou také plně trestně odpovědní za své činy.

   Smazat
  4. 16:12 "Také si myslím, že je za hranou, aby premiér nějakým blbům vysvětloval..." - Když už tedy myslíte(?), tak za hranou je premiér, který svoje děti strká před sebe jako štít, dovolávaje
   se touto vyděračskou fintou soucitu blbů a žen. ("Ať ta holka tadý na tý posteli teď hned umře, jestli lžu, pane rado!" - "Bylo to jen kanape, to jste nepoznal, pane rado?!" sck

   Smazat
 4. Naskýtá se otázka proč tento oligarcha Babiš do té špinavé politiky vůbec šel . Mám proto jen dvě vysvětlení . Buď tam šel proto , že skutečně chtěl ten český Augiášův chlév vymést a nastolit jakýs takýs pořádek za což by si zasloužil dík a obdiv . Ale pokud tam šel z vypočítavosti a vidinou ještě větších zisků tak nezbývá než lakonicky poznamenat dobře mu tak .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANO jsem ještě ani jednou do ničeho nevolil, ale v příštích parlamentních volbách je budeme volit celá rodina. Ty prasárny proti Babišovi se prostě musí alespoň takto potrestat. Těm hovádkům nestačil hnus kolem 17.listopadu. Nyní se radují, že úspěšně naprášili Babiše v Bruselu a že republika asi bude muset vracet miliardy z údajně neprávem Babišovi vyplacených dotací. No nejsou to prasata? Dělají nám ve světě ostudu a ještě se radují? Pokud Babiš neměl na dotace nárok, tak je neměl vůbec dostat! Který orgán o to rozhodl, na čí návrh? Nesplnil zákonné podmínky a nastavená pravidla? Kdo tedy nese zodpovědnost? O tom se má psát a mluvit. Ne, to raději budeme zvát do televize např.přiblblého Polčáka, který je ochoten Babiše rovnou odsoudit a tetelit se štěstím, že zase máme ve světě ostudu. Ať to stojí, co to stojí! Hovada, obyčejná hovada...

   Smazat
  2. 17:35 Podepisuji !!!

   Smazat
  3. 17.35 S vaším dovolením, kontrasignuji.

   Smazat
  4. https://uloz.to/!X2HbMPbswtCO/cely-svuj-zivot-se-pohybuji-po-strnisti-bos-disident-a-chartista-v-utajeni-jiri-drahos-stejne-jako-byvaly-sametovy-ex-komunista-tomas-zima-mp4-mkv-avi-jpg

   Smazat
  5. 17:35
   Naprostá pravda , že ti co jdou Babišovi po krku jsou hovada , obyčejná hovada .Jen je problém v tom ,že těch hovad je najednou v České kotlině příliš mnoho . Už se přidal i Brusel a řady těchto hovad stále porostou . A jak říká jedno přísloví , že mnoho psů znamená zajícovu smrt se na Babišovi potvrdí . Není možné aby takto obrovský a stále sílící tlak vůbec ustál . Přijde den , kdy ho tato "demokratická" hovada uštvou . A mlčící většina českých ovčanů bude mlčet dál .

   Smazat
  6. Dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: doplnit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu - babišismu?

   Smazat
 5. Štvanice partajfýrerů rozvratnických stran, jako je odees, topOO, desperátů, bezstarostných a luďáků proti Babišovi, státu a občanům ČR pokračují. Tito destruktéři všeho životného jsou za to nepochybně uplácení velkokapitálem, kterého děsí, že by měl platit daně. Proto naší soudobí Stříbrňáci a Gajdovci, fašouní extratřídy běsní proti Babišovi, denuncují stejně jako defraudují a před kapitálem se plazí po břiše jako slizcí hadi. To jsme se dočkali verbeže, která by chtěla vládnout, jen aby mohla dál a dál krást a zase jen krást, těch rozkradených 7 bilionů majetku státu a občanů jim nestačí. Mafie s gangstery současnosti! Autor by také mohl uvést účel "daru", co to bude za fabriku, kam směřuje, co má vyrábět. Nesmíme zapomenout, že i naši vládu kapitál vydírá výhrůžkami stěhování fabrík z ČR do lépe otročitelných!!!
  Tedy o 70 roků zpět: pokud takto fungoval kapitalismus po válce, jako dnes u nás, tak se nedivím, že zločinci, co rozkrádali zbytky sátu a vše co se začalo budovat, že skončili v base či v pracovních táborech. I ti dnešní by tam patřili, jenže mají pod palcem páni soudruzi sloupy republiky, tak jsou nepostižitelní. Ostatně podívejme se na rychlost našich soudů - to je přece dělání si z občanů srandu.

  OdpovědětSmazat
 6. Praha :https://www.youtube.com/watch?v=t9FsIS5Cvas&t=3s

  OdpovědětSmazat
 7. Bohužel zde nenapíšu nic zajimavého, řeklo by se světoborného. Co čtu Novou republiku - těch několik let - je mi přitom 67, sebekriticky přiznám, že mám malý přehled, tedy dalo by se říci v tlačenici se nevyznám, mám stále stejný dojem - bližicího se neštěstí. Mimo jiné si vůbec nemyslím, že žijeme v lepším režimu než za bývalé totality, vůbec si nemyslím, že ta předmnichovská republika to byl ráj na zemi - občas se i střílelo do dělnictva. Připadá mně to téměř stejné, jako před druhou světovou válkou - ten společenský neklid provazející boj o kousek žvance - o co jiného jde, jak ne o něj? Chybí pouze druhý Adolf Hitler, to je jediný rozdíl. Pořad nemůžu pochopit, že lidé považují tento stav věcí, toto pokrytectví, tu zlodějinu a lež /2 zásadní pilíře kapitalismu/ za něco normálního, za něco co životu dává jiskru a zajimavost, snad i za něco oč se oplatí žít. Nemůžu pochopit jak ti parlamentáři z debilního bloku /to jest oficiálně z demokratického bloku/ můžou pronášet ty květnaté řeči se zanícením snad charakterizujícím bratry Grakchy ve starém Římě, kteří vystupovali ale opravdu v zájmu lidu - ti z toho bloku, třeba Farský, vystupují navenek stejně dobře. To opravdu věří, že to dělají pro lid? V tom případě to nemají v hlavě v pořádku, protože podle mně každý průměrně inteligentní člověk pochopí, že celková situace nekráčí vůbec vpřed a jestli tak jedině do propasti. Vždyť o tom jak to vypadá, se piše stále zde v tomto blogu, vždyť o stavu ekonomie říkají takoví lidé jako Staněk, Švihlíková - jestli někdo namítne, že to jsou ekonomové levicově ujetí, tak co analýsy těch pravidových ekonomomů, kteří varují před velkým krachem celého bankovního systému? Nechce se mi věřit že ti parlamentní debilové - nejvíce nesympatický je mi Farský -jsou natolik cyničtí, že všeho jsou si dobře vědomí a mají tak velké herecké nadání, že ty svoje projevy taj dokonalé hrají /to další možné vysvětlení jejich působení - cynismus a vystupování výhradně pro vlastní peněžní zájem/. Další přesvědčivý řečník, kromě takových jako Kalousek, to je ten místopředseda KDU-ČSL Benešík a samozřejmě Langšadlová z TOP O9, když horuje v tažení na Rusa.
  Zde s těžkým povzdechem, dalo by se říci jako obvykle končím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudocancy, chybí jen někdo, kdo by ho tam vyzvedl! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 8. Tento počin prospěcháře a udavače Davida Ondračky je potřeba mít stále nazřeteli ...!?

  Babiš chce na vnitro bojovníka proti korupci Ondráčku. Ten by to vzal !!!

  24. listopadu 2013 11:37, aktualizováno 12:51

  Ředitel české kanceláře neziskové organizace Transparency International David Ondráčka by mohl být dobrým ministrem vnitra (MV-ČR).

  Alespoň podle šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ondráčka iDNES.cz sdělil, že FUNKCI VEME, pokud se na tom shodne celá koalice.

  Ondráčka: Dám si pozor, abych nebyl jen stafáží
  Ondráčka iDNES.cz řekl, že s Babišem o této variantě už hovořil. "Jsem připraven do toho jít s cílem prosadit to, o co se tady snažím už roky. Podmínkou je, aby se na mé nominaci shodly všechny koaliční strany," sdělil šéf organizace, která se zabývá bojem s korupcí ...?!


  Celý rozhovor s D. Ondračkou

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/babis-chce-ondracka-ministrem-vnitra-dvl-/domaci.aspx?c=A131124_113321_domaci_hv

  Zdraví Ramón

  Ps. Nabídku poté nedostal:

  https://uloz.to/!9vopUWDrAvYs/pouceny-cap-se-vyhyba-ceske-republice-a-jde-stavet-radeji-na-rusky-krym-diky-unger-remunda-klusak-kubik-wollner-zarubova-witowska-rosi-slonkova-a-tvaruzkova-olomoucka-usmevy-smutnych-muzu-zoufalcu-mkv-avi-jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politické hry. Zleepší to naším děrěm , vnukun i pravnukům to, co zde měli před 30 léty?

   Smazat
 9. Moc pěkný článek pane Hample tu řvoucí lůzu by chtěli fašisté aby vládla.

  OdpovědětSmazat
 10. Vondračka, produkt Soroszovy TI do vlády? Kdo to premiérovi poradil?EU US kozla zahradníkem? Jinak myšlenky pana Hampla jsou inspirativní. Odkrývají prohnilé pozadí toho, co E.Best nazývá ODS a.s., TOP 09 a.s., ČSSD a.s., tedy kartelu politiků těchto stran a korporací.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.