Reklama

čtvrtek 20. prosince 2018

Kterak jsme se v Česku přiblížili ke konci světa?

Radim Hreha
20. 12. 2018
Podle serveru Parlamentní listy předseda poslaneckého klubu TOP 09 v rámci projednávání státního rozpočtu na příští rok prohlásil: „Byl by to dobrý rozpočet, kdyby za rok přišel konec světa. Pak bych ho chápal. Pak by to mělo svůj smysl. Ale předpokládám, že konec světa se nechystá, vláda přesto tak ten rozpočet koncipuje.“


Tento bonmot žurnalisty Českého rozhlasu zaujal natolik, že jsem ho za šest hodin strávených za volantem slyšel opakovaně ze zpravodajství Rádiožurnálu i ČRo Plus. Po x-té repríze a informaci o upřímném rozhořčení lidovců vzhledem k permanentnímu kolapsu D1 na Vysočině, jsem si vzpomněl na klasiku jak zloděj křičí: chyťte zloděje. Mirek Kalousek společně s lidovci a dalšími osvícenci totiž prosadili zákon o církevních restitucích a poněkud zapomněli na výstavbu a opravy dálnic a rovněž mostů, které jsou v havarijním stavu. Být na místě ministra dopravy, nechal bych u každého mostu před uzavřením či v úsecích D1, kde nejsou tři pruhy v jednom směru, resp. na nedostavěných a jen plánovaných stavbách dálnic vyvěsit billboardy znění: Jakmile doplatíme církevní restituce a nenastane konec světa, začneme ihned stavět.

8 komentářů :

 1. Přesně vyjádřeno! A to mají ještě drzost moralizovat a současně blábolit něco o údajné nápravě křivd. No, díky podobným zrádcům a pitomcům se nyní hlásí o "nápravu křivd" nějaké knížátko z Lichteštejnska. To knížátko je ale opravdu neuvěřitelně drzé, Ani píď země, ani strom! A pokud by soudy vyhověly, tak jim vysvětlíme, co je skutečná spravedlnost...

  OdpovědětSmazat
 2. Možná že když se budeme hodně modlit budeme spaseni.

  OdpovědětSmazat
 3. Nepochopim, jak se nekdo, a zvlaste TOP 09, muze postavit proti nejlepsi strane v teto zemi, co urcite byla uz za prvni republiky, spolecne vladla celou dobu s KSC v Narodni fronte, coz se nepodarilo zadne dalsi strane, a v CZ je ve vlade at vladne pravice ci levice. A jen vypadne, uz ji nadava TOP-ka, protoze take vypadla. TO FAKT SIGNALIZUJE KONEC SVETA. Jen aby nebyl uz driv. M.j. - celkem by si to zaslouzil, i bez zasluh lidove strany a TOP.

  OdpovědětSmazat
 4. No jo tak po celé dálnici budou kněží řídit dopravu a opravovat díry s kraďouskem v čele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas ☆☆☆☆☆, je vidět, že v masmediích jsou amatéři, kteří čím více tlačí, tím více ztrácí. Stačí se podívat na preference, nejen TOPky, ale i jejich následníků. Nesouvisí to s politikou, ale dnes mezi 9 - 10 hodinou R+ hned po zprávách o hornické tragédii politovala Ediho (mořskou vydru, která hrála basket a uhynula). To je necitlivost a projev neinteligence stanice lepšolidí. Jen tak dál a vyřadí se ze hry sami. Zrovna tak, ČT24 nechala komentovat mladíka (odborníka na makroekonomii), který komentoval st.rozpočet,projídající budoucnst, a zvyšující důchody na úkor stavby dálnic. Jsem amatér, ale když vidím, jak a za kolik se staví dálnice, tak si myslím, že jsou to přímo vyhozené peníze. Důchodci si přidání zasloužili, jednak byly důchody dloho zamrazeny i když rostla inflace a na druhé straně ze svých příjmů (dotovaly) stavby dnes fungující dálnice, jaderných elektráren, panelových "králíkáren" (které byť ojeté se prodávají cca za 2 miliony) a úplně posledním argumentem je, že u těch nejstaršich se blíží životnímu minimu. NN,nejsem ještě důchodce.

   Smazat
 5. Kalousek by rád dokonce přebytkový rozpočet. Má v plánu
  přestup k ODS, vyhrát volby s pomocí černých korzárů a pak
  si hezky užívat. Hovno !

  OdpovědětSmazat
 6. Ja nevim,proc se vsichni divi.Kračime-li s katolickou cirkvi -matkou pokroku jak znamo do středoveku,budeme mit stredoveke silnice.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.