Reklama

úterý 18. prosince 2018

Lavrov: Porošenko připravuje provokace na hranici s Ruskem!

- kou -
18. 12. 2018 RIA.ru a PrvníZprávy

Petro Porošenko připravuje provokaci na hranici s Ruskem, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rádiu „Komsomolskaja Pravda".
Podle získaných informací je ozbrojená provokace plánovaná na konec prosince, uvedl.


„Ale my s Ukrajinou válčit nebudeme, to vás ujišťuji,“ prohlásil.

„Dostane odpověď, nezabere to," dodal ministr a poznamenal, že Rusko nedovolí Porošenkovi porušovat práva, která obyvatelé Krymu obhájili v souladu s mezinárodním právem.

Poznamenal, že uznání nezávislosti samozvaných republik Donbasu by bylo „projevem nervového rozpadu a slabosti".

„Chceme-li zachovat Ukrajinu jako neutrální zemi, musíme zajistit, aby každý, kdo žije na Ukrajině, byl v komfortním stavu," poukázal Lavrov.

Porošenko lež o hrozbě války s Ruskem vysvětlil strachem z Tymošenkové

Lavrov také upozornil, že Kyjev koordinuje takové kroky se „západními kurátory a správci".

Podle dostupných informací, poznamenal ruský ministr, Porošenkovi doporučují, aby podporoval vojenské operace s nízkou intenzitou, aby mohli neustále „křičet na propagandistickém poli, že Rusové útočí na Ukrajinu", nikoli však dostat vojenské operace do takové fáze, aby následovala odpověď Ruska v plném rozsahu.

„Provokace je nepříjemná, drobná, naše příslušné služby přijmou veškerá nezbytná opatření, aby zabránily takovým excesům," dodal s přesvědčením, že bude i nadále docházet k provokacím v Kerčské úžině.

- - -

50 komentářů :

 1. No však už dlouho nějaká inscenace hrůzostrašného jednání a chování Kremlu a Rusů obecně nebylo. A Západ , který se pasoval na "mezinárodní společenství", potřebuje provokace jako sůl, aby mohl své lidí doma dál oblbovat, proč musí solit daně na válku a mordování druhých národů, proč naše ministerstva války a válečný průmysl musí dojit státní rozpočet - aby se kapitál nažral a zatím koza zůstala celá. Však i občánci mají asi radost, zatím se proti válkám neohrazují, jakoby se těšili na silvestrovskou pumelici, až budou na jejich hlavy padat atomové bomby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jsme u toho zbrojení, já jsem jednoznačně PRO ! Ale ve stylu Švýcarska. Vybudovat kvalifikovanou armádu o síle cca 100.000 mužů a žen ve zbrani. Vybudovat domobranu z mužů a žen, kdy VŠICHNI boje schopní (muži i ženy) ve věku 20 až 30 roků (pro začátek) si odbudou půlroční vojenskou službu a po prověrkách zdatnosti a oddanosti budou mít doma lehkou zbraň (kalašnikov ap. s dostatečným množstvím nábojů). Poté budou chodit pravidelně nejméně jednou za dva roky na cca měsíční přeškolení (nové poznatky, nové zbraně a jak s nimi zacházet ap.) A pravidelná armáda ? To nebude expediční sbor pro hrátky Západu a jůesej ! Ale převážně jako školitelé ozbrojených záloh, jako armáda "civilní obrany". Když už máme zbrojit, tak efektivně a pro náš národ. A ne harašit někde na hranicích s Ruskem nebo v Afganistánu !!

   Smazat
  2. ada - A kolik bys na svoje armádní plány potřeboval peněz, to tušíš? Kde bys ty peníze vzal se tě ani ptát nebudu.
   Kromě toho nápadu dávat zbraně a střelivo domů lidem bez zbrojního průkazu.
   -p-

   Smazat
  3. 23.30 , vite si predstavit , kazdy cech by mel doma kalouse ?Vzdyd by jste se vystrileli navzajem , svejkove ! A navic , vlada vam , obcanum neduveruje , nebo opacne obcane neduveruji vlade ! Takze , zadne vyzbrojovani nehrozi !

   Smazat
  4. Pane Hedvicku napsal jste to moc hezky vy Kojetinsky radni

   Smazat
  5. Není zapotřebí být ozbrojen jako ve Švýcarsku. Stačí se vyzbrojit neutralitou, jako Rakousko, Švédsko, Finsko.... a pak bych souhlasil s krátkou vojenskou službou, zaměřenou ale hlavně na opravu nevychovanosti, nezdvořilosti, neurvalosti, samolibosti omladiny mužského pohlaví. Zdaleka nejde jen o vztah a chování k ženám, ale vůbec ke starším a seniorům. Dnes mi přišlo k zasmání, když v autobuse plného mládí, přepouštěl devadesátiletý místo k sezení asi 75letému s holí. I mladí se tomu smáli, jen v sedě se těžce popadali za své břicho.

   Smazat
  6. 17:31 Máte pocit, že právě výchova nezdvořáků je úkolem armády?

   Smazat
 2. Proč to Lavrov říká jako, kdyby se to už stalo? Bude to útoku pod falešnou vlajkou Ruska na vrub Ukrajiny? Jenom Ruská podlost dokáže vytvořit plán, který rozpoutá konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Včil mudrujte milci Putina...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi to ale vymudroval, experte. V.J.Horák

   Smazat
  2. Sylvestr taky teprve bude, tak nevtipkuj.

   Smazat
  3. Běž za roh a dej si facku.RF nemá zájem ani potřebu útočit.Koukni se na mapu, kde jsou usa(NATO)a proč tam jsou,vole.

   Smazat
  4. Vidím, že můj komentář (19:07) nezaujal ale vaše odpovědi na něj jsou jen psí štěkot, protože vy skalní Putinovci máte strach, že bych mohl mít pravdu. Tak štěkejte přesně tak, jak to znáte od svazáckých dob. Nikomu nenadávám, tak si ty voly a podobně nechte pro své matky a otce. Předem děkuji

   Smazat
  5. Ne, omyl. Diskutujícím se nelíbí, že tu žvaníš nesmysly za účelem čirého provokování.

   Smazat
  6. 19:52 Přestaňme si hrát na to, že NR je něco víc, než běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené a placené tímto gangem kremlovorů!- https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
  7. To společenství neonacistických států v euroatlantickém prostoru po ničem jiném netouží, než po 3. světové válce A tak pracuje, s příkladem Hitlera, svého vzoru, jak rozpoutat válku: to se převlečou do ruských uniforem ukrajinští esesáci a přepadnou vlastní, ukrajinskou vysílačku, televizi, odvysílají výzvu proti vlastní zemi a Porošenkso má "důvod k válce" jak vyšitý. Ostatně ten vzor Hitlera s vysílačkou v Gleiwitz v jiné podobě používají již dávno i tzv."mirumilovná a demokracií prolezlá společenství, např. NATO". A víte, že tehdy za Adolfa Němci tomu věřili, že Poláci přepadli jejich zemi?! Tak proč by neměli věřit i občané zemí NATO, nejsou o nic moudřejší, než byli nacisté. A pak je ale pozdě bycha honit.

   Smazat
  8. 11:00 Naivko, jsi jen rudej přiblblik! Rydzáček-Šmygláček se už v březnu 39 nechal vymalovat jako hulán na bílém koni v čele vítězné přehlídky polských vojsk na Unter den Linden! - http://nassmer.blogspot.com/2015/05/zacatek-2-svetove-valky.html

   A ty tu trapíš z bolševickejma báchorkama o Glajvicách! Kdyby v čele Polska nebyli totální hovada, tak všecko mohlo dopadnout docela jináč a kde dnes Evropa mohla bejt! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 3. Já tomu nějak nerozumím. Když Rusové nechtějí s Ukrajinou válčit, proč tedy nestáhnou své vojáky z východu Ukrajiny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby banderovští náckové podřezali místní Rusy? No to mi ho vyndej, jakej jsi blb.

   Smazat
  2. Nadávat umíš báječně, ale proč teda nikdo nikoho nepodřezává na zbytku ukrajinsko - ruské hranice, jenom kolem Luhansku a Doněcku?

   Smazat
  3. 19:36 a ty si tam bol na tej Ukrajine tam kde su (RUSI)?????? Alebo to mas s pocutia ČT 24????Ked ti budu hovorit ze mas plne brucho a ty by si uz tyzden nezral tak budes tvrdit ze ho mas plne. Takych dem...to. tu mame kopu.

   Smazat
  4. 20:44 Tak jo. Tak teda podle tebe armáda kterého jiného státu bojuje s ukrajinskou armádou na rusko ukrajinské hranici? To mě teda zajímá.

   Smazat
  5. Oprava - Můj dotaz směřoval na kolegu 21:24

   Smazat
  6. Na Donbasu bojují místní Rusové proti kyjevským ozbrojeným bandám, které se neštítí hubit civilní obyvatelstvo. A je jedno, jak se kyjevští zabijáci nazývají, jestli Ukrajinská armáda či Pravý sektor.

   Smazat
  7. Aha. Místní Rusové, ale vybaveni zbraněmi a technikou, která je shodná s technikou armády RF.
   To jim asi ruská armáda věnovala nějaké vysloužilé kousky, které už byly po expiraci, viď?

   Smazat
  8. Mají stejné zbraně, jako ukrajinská armáda. To bys měl, milý odborníku, vědět.

   Smazat
  9. Jen pozorovací drony si opolčenci museli koupit v leteckém modelářství.

   Smazat
  10. A jak se teda "místní Rusové" dostali k technice a zbraním ukrajinské armády?

   Smazat
  11. Z mobilizačních skladů, které tam zbyly po Sovětské armádě. Těch bylo na Ukrajině hafo. A pak využívají trh s municí, zbraněmi a výstrojí v Rostovu n.D.

   Smazat
  12. Pořád se diskutuje, zda na Ukrajině jsou či nejsou ruští vojáci.Proč by tam neměli být třeba bývalí jako dobrovolníci. Zatím to stačí, aby dali Ukrům na prdel. Na druhé straně - cožpak se nelifrují americké tanky z Iráku přes Poskona Ukrajinu? Cožpak v ukrajinská armádě nebojuje spousta cizáků? Cožpak pravidelná brigáda Poláků nestřílela s našimi přesnými děli DANA do paneláků na Donbasu? Raději si přečtěte pár informací a nebrojte proti Rusku.

   Smazat
  13. Brigáda Poláků střílela z kanónů na Donbasu do paneláků? To jsi vzal kde takovou pitomost?

   Smazat
  14. Debile 8:43, pšonci v to mmají prsty od začátku majdanu. Banderovce cvičili přímo v pšonsku, dodávali a dodávají jim zbraně a žoldáci samozřejmě bojují na straně ukronácků. Stačí umět používat internet a nejdeš si informace, pokud nejsi úplný mentál, o čem pochybuji. Jen ti idiote poradím, v havlo-bakaložupě ty informace nenajdeš.

   Smazat
  15. Ani za několik let zpět ještě nikdo včetně všech možných spec.služeb nedokázal ani náznakem, které součásti armády RF na v. Ukrajině jsou, jejich číslování, organizaci nebo jména jejich velitelů. Tudíž, nežvaňte !!

   Smazat
  16. 12:23 - 19:38 Jak to tu tak čtu, tak bych jako měl věřit tomu, že zatímco Poláci tam jsou v počtu brigády, tak Rusové tam nejsou vůbec? :-O
   To je srandovní představa.

   Smazat
 4. Co je to "Ruská podlost"? Můžete nám prosím tento pojem striktně definovat a uvést příklady odlišující "Ruskou podlost" od jinak specifikovaných podlostí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusofóbní posedlost, ta existuje, ale "ruská posedlost", ta by mne také zajímala. Není to náhodou vlastenectví?

   Smazat
  2. Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  3. Pro 8:14. Váš výtvor je snůškou absolutních lží. Jak z historického, tak i novodobého hlediska. Nic z toho není pravda. Dále: váč´š návrh řešení je možný pouze v případě, že by si to Rusové přáli. Nebo druhá možnost: válkou. Ale to už zkoušeli jiní. Jak dopadli víme. Ale vy zřejmě ne. Takže Mongolové - poraženi na Kulikově poli, Němečtí rytíři - utopeni v Čudském jezeře, Poláci - poraženi u Moskvy, Švédové - poraženi v sérii bitev s rozhodujíci bitvou u Poltavy, Francouzi - zničeni v bitvách u Borodina, Malojaroslavce a na Berezině, Němci poraženi u Narvy a Pskova, interventi (Francouzi, Američani, Japonci, Němci, Poláci, Britové) vypráskáni v letech 1918 -20. Pro vaši informaci: Čechoslováci nebojovali proti bolševikům aby je porazili, ale aby mohli po magistrále utéci. Oni z Ruska prchali. A to dost fofrem. Nakonec se vzbouřili, vydali rudým i kamaráda Kolčaka a vrátili jim carský poklad za volný průjezd do Valdivostoku a možnost odplout. Následovali opět Němci. Výsledkem byla rudá vlajka nad Berlínem. Jak by dopadla ta současná válka? Výsledek je předem jasný. Útočník by shořel v jaderném ohni. Všechny pohromy a zničené země, které jste vyjmenoval má na svědomí USA a jejich poskoci. A to včetně nás. A na závěr: dopustiljste se hned několik atrestných činů. Minimálně hanobení národa a rasy, vyzývání k terorismu a podporoy hnutí k potlačení lidsdkých práv. Ale jelikož jste zcela zřejmě s IQ pod úrovní houpacího koně, tak jste mimo ruky spravedlnosti.

   Smazat
  4. Anonymní 19.prosince 2018 8:14
   Tomu co jste předvedl se říká fašismus.

   Smazat
  5. 11:13 Nestraš, nešiř tu paniku! Bez koalice Rusák všecko vždycinky projel! Počínaje Livonskou válkou, přes války s Poláky tzv. Smolenskou, Sedmiletou válku, kdy přesedlal na stranu poraženejch, po Krymskou válku a války s Japončíky. Svý porážky završili opět přestupem k poraženým hanebným mírem brestlitevským 1918! A ani pak to nebyla žádná sláva - nejdřív dostali po mordě od Poláků od pak od Finů! A nemít v zádech Ameriku za WWII. už by ani jako stát neexistovali! Ono stačilo dokonce i kdyby bývali byli Poláci rozumný a vše mohlo bejt jinak, kde by dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Na ten současněj russáckej lítající šrot postačí i dobře udělanej prak! Horší voříšek je pozemní síla a zejména - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale když mu splašíte pravou sibířskou pěnu do koupele, do minuty bude na zádech kopat nožičkama!:)))

   Smazat
  6. 12:10 To nemá s fašismem NIC společnýho! Páč fašismus je v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný v tzv. Republice Saló) apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí podlidí!*)

   *) Tímto termínem definoval americký historik a novinář vrstvy neschopné se etablovat do stávající společnosti a usilující o její zničení násilnou revolucí! - https://en.wikipedia.org/wiki/Lothrop_Stoddard


   A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  7. Ten pán 8:14 bohužel nic nezná ani z historie, ani z kultury, nic mi neříká jméno Čajkovský, Tolstoj, Šostakovič, Dostojevský... a určitě ani Masaryk, který ve svém díle Rusko a Evropa se věnoval především ruské kultuře. Ta 8:14 prolezlost nacismem ještě snad hrubšího zrna, než dokázal Hitler, by mohla snad excelovat v knize negativních rekordů. I lidé takového smýšlení se stále rodí a dnes pod vlivem EU/NATO nacismu ožívají a též z dobrého pohnojení bruselskými a washingtonskými vzory. Tož bych doporučil též Masarykovy Humanitní ideály, ale to je čtení jen pro lidi.

   Smazat
  8. 17:47 Běž radši mezi své, např. tomu bohatýrovi na 1 minutě a 15. sekundě tu pomoct s tím sněhem! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Budete si myslím dobře rozumět!:D:D:D:-))))

   Smazat
 5. Diskutér 19:07 a 20:54 prokazuje markantní nedostatek reálného a logického úsudku oproštěného jak od rudého tak hnědého ideologického tlaku. jinými slovy člověk s úrovní iq na prahu debility, který pouze předkládá ostatním to, co by on rád pokládal za pravdivé. Typuji ho na max. 8 tříd z.š. Na tohoto trola není potřeba plýtvat argumenty a nestrannými fakty, nepochpil by jediný z nich.
  váš Sigmund Freud

  OdpovědětSmazat
 6. Tentokrát nemohu s panem Lavrovem souhlasit. Jestliže dojde k provokaci, je třeba na ni rázně odpovědět. Kdyby Savčenková seděla na deset let v pracovní kolonii v Rusku, těžko by Porošenko našel někoho, kdo by si lajznul provokovat v Kerčském průlivu. Jako s Chodorkovským. Myslel si, že nad něj není a nějaký zákon mu může políbit .... Dostal jedenáct let, které si až na pár neděl odseděla oligarchové hned obrátili nebo odprejskli z Ruska. Nyní zase: námořníky vyměníme. Následovat bude zase nějaká provokace. Jaképak s Ukrajinou válčení? Jestliže zaútočí komando na pohraničníky, tak je prostě zlikvidovat. Beztak se bude jednat o nějaký "batalion" á la Azov a kdoví, jestli v něm budou i Ukrajinci. Jestliže zaútočí lodě, tak tentokrát bez milosti poslat ke dnu. A bude po provokacích. V Sýrii stačilo dodat oddíl S300 a pohrozit likvidací zdroje (letiště) a Izraelci rázem přišli k rozumu. S jídlem roste chuť.

  OdpovědětSmazat
 7. No jo banderovci udělají provokaci bude se řvát o „agresivním" Rusku. A usa nám sem budou lifrovat jejich rakety na „obranu".

  OdpovědětSmazat
 8. To je cela podstata uvedeneho problemu

  OdpovědětSmazat
 9. Žijeme to v divné době. Nikdy jsem si nemyslel, že po roce 89 tu budeme mít tolik nových vlezdoprdelníků USA a EU.Nyní se spustila opět kritika na Zemana kvůli BIS. Už dávno měl být vyhozen ředitel. Copak nelhal vrchnímu veliteli v rámci politické korektnosti, že u nás nebyl ve VÚ 064 Brno Novičak? Proč je najednou humbuk akolo HUEWAY? No protože je lepší než Samsung a USA se to nelíbí-tak je podpoříme křivými argumenty? Cožpak naše republika nevznikla náhodou na základě práva národů na sebeurčení ? Jaký je pak rozdíl u Krymu.Proč jsme taková hovada a necháváme se zatahovat do amerických zájmů a ne našich. Nakonec budou Slované válčit proti sobě. I k tomu ta zpráva BIS proti vlastnímu národu.I u nás máme mnoho zrádců podobně jako na Ukrajině Porošenko atd a u nás Telička, Pospíšil,piráti , Kalousek 09 a mnoho dalších.

  OdpovědětSmazat
 10. Ty šuldo!Kdes vyčetl takovépitomosti?Nejspíč pořád sleduješ tu prolhanou ČT 24,nebo to máš ješte pozůstatek radia Jerevan?Pokud umíš číst a nesedíš jenom u klávesnioce oočitače,tak si přečti dějiny už minulého 20.století.Pak ti bude jasné kde a kdy kdo válčil a ovlivňoval volby v cizích zemích.A hlavně kdo svrhával vlády,které s enechovaly podle jejich přání.Určitě to byl SSSR,později Rusko.To bys ale v tomto testu neuspěl!Vždy to byly Spojené státy americké.Doporučuji ti aby ses naučil číst a znovu studoval historii světa!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Ten komentář platí pro toho chytrolína 8:14.

  OdpovědětSmazat
 12. 8:13 Však už by bylo třeba i zdejší mužyckou zběř poslat na podobnou agresivni, primitivní chátru na východě, ať se navzájem pobijou a zbytek vyhubit isekticidem. Nechal bych jen pár samců a samic na chov, budou dobří do laboratoří namísto morčat. Pak konečně může zdejší krásná země přijmout obyvatelstvo hodné její krásy. Stejně tak krásná země bohatá na suroviny na východě, dočasně nazývaná Rusko. Tohle musíme udělat s veškerou mužyckou zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy. Až pak, když se uvolní prostory pro lidský rod, nastane prosperita a mír.
  O tomto mluvili všichni proroci a věštci už celé věky. Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.