Reklama

sobota 8. prosince 2018

Le Figaro: Francouzské „žluté vesty" dobývají Evropu!

Nicolas Barotte,  Anne Rovan a -kou-
8. 12. 2018 LeFigaro a PrvníZprávy
Z Francie se protestní hnutí „žlutých vest" šíří do dalších evropských zemí. Podle Le Figaro protestují proti příliš vysokým životním nákladům a cenám paliv v Belgii, Německu a Nizozemsku.
Belgie, Německo, Bulharsko, Nizozemsko, Srbsko - „žluté vesty" se pomalu, ale jistě šíří celou Evropou, varuje Le Figaro.


S výjimkou několika incidentů lze dosud říci, že hnutí „žlutých vest", které zachvátilo Francii, že v Belgii je pouze v počátcích. Podle zdroje novin v místní správě se k protestům připojilo jen několik stovek lidí.

V Belgii se nejaktivnější "vesty" objevují v provincii Hainaut, hraničící s Francií, stejně jako v sousedních Namur a Liège. Mnohem bohatší Flandry jsou mimo hnutí, jehož příznivci protestují proti příliš vysokým životním nákladům, kdy mnoho lidí sotva přežívá od výplaty k výplatě, stejně jako proti vysokým cenám pohonných hmot.

Le Figaro: Francouzská vláda se obává převratu!

Podle Pierra Vercoterana, politického analytika frankojazyčné katolické univerzity v Leuvenu ve městě Mons, není velikost hnutí „žlutých vest" v Belgii ještě srovnatelná s Francií, protože obě země mají zcela odlišné politické kultury: Belgičané jsou snadno připraveni na kompromis. Předtím, než se místní levicová Labouristická strana Belgie plně zapojila do protestů, vláda rychle zahájila dialog s nespokojenými krajany.

V Německu pod sloganem „Revoluce začala" mobilizace místních „žlutých vest" pokračuje v sociálních sítích. Kromě boje za kupní sílu protestují němečtí aktivisté proti přistěhovalectví a vládě Angely Merkelové. Zejména jde o zastánce krajní pravice.

Někteří zástupci německé levice Německa nepodporují nespokojenost převzatou z Francie, protože podle jejich názoru hnutí přitahuje příliš mnoho radikálů, zejména pravice. Jiní však vyjadřují svůj souhlas se „žlutými vestami".

Poslankyně Die Linke Sarah Wagenknechtová, známá svými kritickými poznámkami vůči vládě, uvedla: „Věřím, že lidé mají právo protestovat, když politika zhoršuje jejich životní podmínky. Otázka cen pohonných hmot je velmi důležitá pro každého, kdo pracuje s automobily. Samozřejmě bych ráda, kdyby Německo mělo stejně aktivní protesty proti současné vládě, pro niž jsou zájmy obchodní lobby nadřazené zájmům obyčejných lidí."

Vlastní „žluté vesty" se také objevily v Bulharsku a Nizozemsku. A v Srbsku se k hnutí připojili i politici. Jeden z opozičních poslanců sám oblékl symbol protestů a přišel v této podobě do parlamentu, aby prokázal svou nespokojenost s vysokými cenami pohonných hmot.


88 komentářů :

 1. Fandím žlutým vestám, které se vzbouřily proti vykořisťování obyčejných lidí neustálým navyšováním daní, navyšování cen pohonných hmot a všeho co člověk potřebuje k tomu, aby přežil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak je to u nás. Vláda zvýšila některé platy a přihodila něco k důchodům. A výsledek? Zločinecká organizace ČEZ, která byla doslova vyhnána pro svoje zločinecké praktiky z Bulharska, oznámila masivní zvyšování cen elektřiny, tedy zvýšení cen všeho. Takže celé zvýšení na platy, důchody a rodičovské ze státního rozpočtu pěkně odpluje do soukromých rukou

   Smazat
  2. Anonymní 14:32
   Přesně tak.
   Zvyšování cen energii,ale i dalšího zboží odpluje právě do zahraničí a to je ještě horší,než jsme si mysleli.I podle toho navyšování platů státních zaměstnanců,spíš poslanců senátoru vlády,lze odhadnout,jak velké bude zdražování a o kolik stoupne inflace,takže můžu říci o hodně.
   Zajímavé potom je když některý má několik postu,kde se zvyšuje plat.

   Smazat
 2. No jo, ale která strana si např. u nás ty žluté vesty oblékne? Ti co jsou proti Zemanovi, Schwarzenbergovi, Babišovi,Okamurovi? Nebo ti, kteří by by tyhhle všechny poslali do rpdele? Ve Francii je to jasné - Makrón.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že by u nás tohle hnutí mělo opodstatnění. Žádné daně se nezvyšují, platy rostou, důchody rostou.

   Smazat
  2. 12:38 Ceny rostou...

   Smazat
  3. Důchody rostou? Jak jsi na to přišel. Ještě ani neudrobili almužnu a ceny všeho, od bydlení energií, potravin rostou tak, že to smaže celý "růst".

   Smazat
  4. Babiš a jeho pohůnci to říkají. Já nejsem v penzi, takže aktuální info nemám. Ale jel jsem včera do práce a na pumpě byla cena 28,50 za Natural 95. To by měli vidět Frantíci...

   Smazat
  5. 13.18 Když k tomu Frantíkům nabídnete i českou minimální mzdu, či medián pro kvalifikované, nejspíš se rádi vrátí domů a vás pošlou do Brusele...

   Smazat
  6. 13.53 A když by k tomu dostali s české náklady na bydlení a na potraviny, možná by si to rozmysleli.

   Smazat
  7. Je to v té Francii nějaké divné. Policajti s červenými páskami mají rifle a obyčejné sportovní boty. Jsou to asi zálohy,ale i tak by měl mít každý řádnou výstroj. Že by na to stát neměl?
   Ulice v dezolátu,samá stará asfaltová záplata na kostkové vozovce a to je hlavní třída. Někdo nám lže,jak to je ve světě skvělé!!!!

   Smazat
  8. 15:12 No jo čéče. Chce to taky občas zvednout řiť z křesla a vyrazit na kukačku za hranice naší kotliny.
   A uvidíš sám...

   Smazat
  9. Čéče 15:27, oškubej nejdřív holuba a pak mu přikaž: zvedni svou línou oškubanou řiť z kresla a leť si za hranice naší kotliny kam chceš! Seš svobodnej!

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 12:34 - chybně, noty z Ruska jasně říkají, že je to záležitostí finančně korporátních skupin stojících na Trumpově straně, kdy Macron, jako exponent US Deep statu, překáží v Evropě.

   Smazat
  2. 12:44
   No ty vole, to by jeden nevymyslel :-D

   Smazat
  3. Idiote, je to jen další pokus o barevnou revoluci podle not neoconů z Fashingtonu. Ale to bezmozek nemůže pochopit !

   Smazat
  4. 13:28

   No vidíš. A já myslel, že Macron těm neoconům slouží, že ho tam sami dosadili. Nebo že by chtěli neoconi v čele Francie LePen? Záčíná se nám to nějak zamotávat.

   Smazat
  5. 13:28
   A kdo má v té revoluci "nastoupit" místo Macrona, podle těch not?

   Smazat
  6. 12:37 nějak mi uniká, že by editor, pan Dvořák, natolik rozsáhle publikoval, aby musel mít jakékoli notičky. Všimněte si laskavě, že vámi nešťastně navštěvovaná Nová republika ve většině publikuje převzaté texty. S těmi polemizujte! Ne s panem Dvořákem, omezenče.

   Smazat
  7. Přestaňme si hrát na to, že NR je něco víc, než běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené a placené tímto gangem kremlovorů!- https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
 4. Turbulentní budoucnost (citát z diskuse na "patria.cz"): Dominance USA ve světě končí. Přes jednu a čtvrt miliardy Číňanů začalo vzdorovat americkému hegemonu a vystrkuje růžky ne-li přímo rohy. Británie žije vlastními problémy a spory s Bruselem. Italie se postavila nadnárodní moci evropského superstátu. Merkelová, podporovatel multikulturalismu a společného evropského domu končí. Rakousko vede pronárodní politik Kurz. Macron má doma problémy a ustupuje žlutým vestám, které stupňují požadavky a neklid ve Francii. V4 vystupuje jednotně a znepříjemňuje život Bruselu. Orbán navštívil Česko a jednal s prezidentem a premiérem. Rusku to vše vyhovuje a přikládá polena z tvrdého dřeva pod kotel. Eurovolby na obzoru, ropa jde průběžně více dolů než nahoru....Ještě se někdo diví, že se indexy burz červenají? Zapomněl jsem na něco?" od
  "medvedvsechnosned"

  OdpovědětSmazat
 5. 12:40 rusofobové chudí duchem jsou na NR nasazeni na celodenní šichty, diskuze s nimi je ztrátou času, jsou to khaki mozky :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Amerika potřebuje co nejdříve a co nejvíce rozesrat celou Evropu, aby se jí snadněji odčerpávaly novodobé desátky z jednotlivých zemí. Oproti středověku se však jedná o násobky desátků. A že jim teče neskutečně do bot, o tom svědčí neurvalost emisarů vyslaných do Evropy a jejich neskutečné vydírání. Např. chudák Merkelová musela dokonce nechat v USA 1.000 tun německého měnového zlata, i když vláda předtím rozhodla o jeho repatriaci. EU bude brzy vzkvétat jako americký banderostán, příklady táhnou :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. místo toho neslušného slova jste měl použít termín, který se osvědčil už i Římanům i Britskému impériu "rozděl a panuj"

   Smazat
  2. To německé zlato v USA vůbec není, proto ho ani Američani nemohou Němcům vrátit i když ho mají v úschově. Oni ho totiž Američani dávno spotřebovali. Nelze vrátit něco co Američani nemají. Američani tímto způsobem ukradli zlato ne jenom Německu. Po majdanu na Ukrjině, který proběhl v Kijevu a po kterém byl svržen legitimně zvolený prezident a byl Američany dosazen diktátor Porošenko následovala Americká akce s názvem ochrana ukrajinského měnového zlata. Na letiště ve městě Luck přistálo několik amerických transportních letadel, které toto Ukrajinské zlato naložilo a dovezlo do úschovy do USA. Myslím, že je všem jasné, že toto zlato Ukrajince už nikdy neuvidí a bude trvale a na věky uschováno v amerických rukou, které co zachvátí, to už nikdy nevrátí. Pokusy některých zemí, které mají v úschově své zlaté rezervy v USA o navrácení zlata zpět, se ze strany USA setkaly z velkou nevolí a s naznačením vládnoucím politikům těchto zemí, aby pro příště takové požadavky vůbec nevznášeli, protože v opačném případě by USA musely tyto požadavky brát jako nepřátelský akt. Prostě zlato, které je v USA je navěky v majetku USA, nebo už vůbec není, protože ho USA dávno spotřebovalo, finíto.

   Smazat
 7. U nás jsme barvoslepí, zvláště na žlutou.

  OdpovědětSmazat
 8. Je třeba chvíli počkat až vyplave na povrch co a hlavně kdo za tím stojí. Zatím to působí stejně jako účelové demonstrace proti důchodové reformě v RF. Vysoké životní náklady jsou obecně průsečíkem sociálního systému (kapitalismu) a zájmů elit, které tento systém obsluhují. O svobodného, svéprávného občana a jeho práva jde až v poslední řadě. Připadá mi to spíš jako Arabské jaro po evropsku a daně jsou jen spouštěcí záminkou pro zdánlivě logický důvod k demonstracím. Tedy ukázkové řízení mas. Aktuálně je totiž nutné odvést pozornost od Marakéšské dohody a znova zaktivovat masovou migraci do Evropy. Zavirování Evropského organismu zavlečeným patogenem je ze stejného soudku řízení sociálních supersystémů. Následná kulturní a sociální nestabilita bude tím správným prostředím pro prosazení zájmů a cílů globálního, korporátního fašismu. Tedy diktatury korporací. "A z chaosu povstane nový řád". Emancipovaný a vzdělaný Evropan je pro tento systém překážkou. Arabské jaro bylo a je řízeným procesem (viz Gen.Wesley Clark - 7 zemí do 5.let). Důsledky tohoto procesu jsme měli možnost sledovat v přímém přenosu. Proč začaly demonstrace v Lýbii, v Egyptě na Ukrajině.....? Hilary Clintonová v r.2016 řekla: Do r.2022 musíme kontrolovat všechny zdroje. Obama mluvil o zkroucení rukou. V r.2008 mluvil Obama o vzniku nových států a jazyků v prostoru Evropy. Bush zase o nakopání zadků. Důsledky těchto pseudodemokratizačních procesů vidíme každý den po celém světě. Rozvrácené ekonomiky, občanské války. Rozval, zmar a krev. Mrtvoly kam jen oko dohlédne. Jen v té Sýrii to už nejde jako po másle. Za těmito komplexními ději stojí kdo? A spontánně se šířící hnutí Žlutých vest se šíří stejně spontánně po sociálních sítích jako Arabské jaro. Napříč Evropou. Kdo bude asi stát v čele Český žlutých vest. To uvidíme na demonstracích. Budou to stále ty samé zhlouplé ovce v Pražských ulicích co protestují proti prezidentovi a premiérovi? Pak si ti aktéři, ale budou sakra protiřečit. Na druhou stranu se ale potvrdí v plné síle kdo na naší národní úrovni hájí zájmy neokonů ale zároveň nevědomky panáčkuje globalistům. "A z chaosu povstane nový řád". A jak řekl právě zesnulý Bush v r.1991 o Novém světovém řádu. "Mi uspějeme"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "účelové demonstrace proti důchodové reformě v RF"

   Strako, vy jste účelový blb. Kdyby u nás někdo náhle prodloužil odchod do důchodu o 5 let tak,..., ani nechci domýšlet co by s ním rozzuření lidé "účelově" provedli.
   "Žluté vesty mají za cíl odvést pozornost od Marakéšské dohody a zaktivovat migraci."
   Bože, prostě Straka, no. Co dodat...

   Smazat
  2. Ad 13:23

   Debile, to sis nevšimnlu, že o 5 let (sice postupně) se odchod do důchodu již dávno zvednul ? A strop není pevně definován ? Ty už žádný důchod mít nebudeš a budeš si za to moci sám a podobné tupé ovce!

   Smazat
  3. No, panečku, slušná slátanina konspiračních blábolů, jen co je pravda.
   Jo a mimochodem, to, co píšete na posledním řádku, rozhodně Bush neřekl. To fakt ne, pane Strako.

   Smazat
  4. 13:32

   Jenomže, ty idiote, nevšimnul jsi si jedné "drobnosti". Rusové při stejné věkové hranici odchodu do důchodu umírají o 7.3 roku dříve než Češi. Polovina se jich důchodu v 65 vůbec nedožije.

   https://zpravy.idnes.cz/rusko-vorkuta-duchodova-reforma-odchod-hornici-f5z-/zahranicni.aspx?c=A180926_145356_zahranicni_dtt

   Smazat
  5. Informacím z i-Děsu může věřit je debil !
   Ale skutečnost, že se u nás za komančů chodilo v 60 létech do důchodu a nyní je to 65 let nemůžeš popřít. Takže k onomu zvednutí o 5 let již došlo a lidé neudělali proti tomuto zločinu vůbec nic.

   Smazat
  6. 13:48
   Ty jsi opravdový blb. Muži u nás se dožívají 76.2 roku tzn v důchodu strácí 11.2 roku.
   Muži v Rusku se dožívají 66.4 roku, tzn v důchodu stráví v průměru pouhých 1.4 roku, tzn v praxi skoro nic.
   Chápeš ten propastný rozdíl nebo to potřebuješ namalovat, blbe?

   Smazat
  7. Pro 13:48 jenom poznámka o tom, že Kalousek udělal zákon, ve kterém jsme postupně měli odcházet do důchodu až v 75 letech a dál se tento věk nadále měl prodlužovat pro ty kteří se teprve narodí. Taková je skutečnost. Až před třemi lety vláda ČSSD, ANO a KDU ČSL na podnět Marxové z ČSSD byl odchod do důchodu zastropován na hranici 65 let. Nikdo proti prodloužení věku odchodu do důchodu neprotestoval i když je to do nebe volající svinstvo. Proč neprotestoval? Protože ti co u nás protestují jsou placení a organizování velvyslanectvím USA, které po celém světě organizuje tyto protesty s transparenty v angličtině. Prag prit taky organizují lidé z USA, protesty proti Zemanovi taktéž a celou času dalších protestů. Normální dělní lidé nemají na nějaké protest vůbec čas a náladu , protože mají hluboko do kapsy a v práci, které jak říkají politici je habaděj, jim kapitalista platí 12 tisícovek a majitel nemovitosti jim hned z toho vezme na nájem 8 tisícovek. Na živobytí jim zbude 4 tisícovky a to si každý rozmyslí, jestli bude mít aspoň to, nebo vůbec nic.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. 7 zemí do 5 let
   https://youtu.be/an3A3hRA8_M

   Smazat
  10. Trochu počítejte. V ČR se zvyšuje odchod do důchodu průběžně. Nakonec se vykřikuje, že chybí peníze na důchodovém účtu. Buď se tam neplatí nebo se odtud průběžně bere na vše. Co těch 300 miliard, co se rozkradlo z účtu v 90. letech? Na to se už zapomnělo. Za 5.5 roku se cena krájené paštiky zvýšila z 9.00 na 17.50 Kč a to je více takových položek a teď to začne jak o závod.

   Smazat
 9. Zajímavé, pokud u nás jsou demonstrace proti ekonomickému zločinci Babišovi, tak to je neligitimní proti straně která vyhrála volby. A ve Francii tomu tleskáte, taky vláda zvolena většinou. Jak se to hodí co místní blbové.STRAKO ty si zažádej o trvalý pobyt v Bohnicích

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Asi nerozumite pane psanemu textu.Potom tezko vysvetlovat kde je rozdil.

   Smazat
  3. 13;27..Evidentne druhe soudite podle sebe..No co by clovek mohl chtit od nekoho,kdo se neustale opakuje.....Dejte pozor,aby se vam nezavarili mozkove zavity...uz jste pridal asi tri jina slova:-)

   Smazat
  4. 13:59 Napiš něco konkrétniho,13:22 13:27 májí pravdu, to jen ty nevíš kam se přiklonit.Ty jako hlupák český, čeká jak se situace vyvine a potom se přidá k většině. Zcela normální česká vychcanost.Co taky čekat od člověka bez názoru.

   Smazat
  5. 13:22
   Kdybyste nebyl trouba, tak by vám došlo např...

   - že ve Francii se protestuje proti konkrétním návrhům Macrona a ten se je snaží uklidnit odsunutím nebo zmírněním těchto kroků. Zatímco v ČR se protestovalo kvůli pohádkám o únosu syna na Krym nebo provařenému nafouknutému Čapímu hnízdu starému víc jak 10 let, které je většině šumafuk. Už z toho důvodu, že takových dotací jsou v ČR stovky nebo tisíce.
   - ve Francii se protestuje proti věcem, které Macron navrhl po volbách a zapomněl se s nimi pochlubit před volbami. V ČR se protestovalo kvůli provařeným věcem, které celá republika věděla PŘED VOLBAMI a přesto Babiše zvolila.
   - Ve Francii se do toho hnutí nemotali opoziční politici. V ČR se na demonstraci promenádovaly od začátku hvězdy typu Bartoška, Kalouska, Gazdíka, Hilšera a spol. Politický a tunelářský odpad.
   - ve Francii jde o masové protesty, které se dokonce šíří za hranice. V ČR protestovala akorát malá část Prahy a ještě šlo o placenou demonstraci s předem natištěnými cedulkami, s tradičním komparsem atd.

   Takže máme požádat o ten pobyt v Bohnicích pro vás, nemyslící otrapo?

   Tidehunter

   Smazat
  6. Milý, anonymní čtenáři 13:22. Buď jste zaslepen záští, která vám brání v pozorné četbě a nebo nejste schopen objektivně zpracovat a pochopit obsah příspěvku. V prvním případě Vám to přeji a v druhém se mohu jen smutně pousmát.

   Smazat
  7. Přesně pan A16:13. Anonymní troll pláče, že se nezabýváme zástupními tématy, mediálním balastem okolo Babiše očekávajíc, že sa nebudem zabývat důležitějšími otázkami.

   Smazat
 10. Na druhé straně ty žluté vesty, které volily Makarona, by se měly sebekriticky mlátit pendreky vzájemně a pri užití slzného plynu zhluboka dýchat.

  OdpovědětSmazat
 11. Já myslím, že Kalousek zítra naběhne ve žlutý vestě na Václavák, ale nepřidá se ani Mirka Němcová, protože jí prý žlutá nesluší... :-) J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myrka si může vzít tu bílou, svěrací.

   Smazat
 12. Zapadni vlady jasaly nad fasounskym Majdanem tak at si taky trosku uzijou revoluce.Znicily Lybii ,nici Syrii Irak ,Afghanistan.Uzijte si revoluce vrahouni.

  OdpovědětSmazat
 13. no aj na Slovensku prebehla "revolúcia" a šlo to dovtedy, kým sa hlavnej organizátorky nespýtali odkiaľ jej na bežný účet prichádza tolko penazí - a zrazu všetky opozičné politické strany cukli späť - pochopili že si režú konár pod sebou

  OdpovědětSmazat
 14. Stačí si na Youtube zadat heslo. Gerge Bush o novém světovém řádu. Z jeho projevu po Operaci pouštní bouře. Neznalost a neschopnost sintaxe není můj problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Strako, Vaším hlavním problémem je především neznalost českého pravopisu.

   Smazat
  2. Prosím o opravu pravopisu. Za překlep, malou klávesnici a velké prsty se omlouvám.

   Smazat
  3. "Mi uspějeme" - překlep??? :-O

   Smazat
  4. No fakt. To je ale ostuda v mých letech! Hanba! Jdu vybrat popel z kamen.

   Smazat
  5. Ale sypejte si ho na hlavu až vychladne. :-O

   Smazat
  6. Nad demonstracemi a požáry se s poťouchlým úsměvěm spokoleně vznáší duch Muammara Kaddáfího...

   Smazat
  7. Bush o nové světovém pořádku toho nažvanil víc a na různých místech:
   https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_nwo72.htm
   nebo:
   https://www.youtube.com/watch?v=6B9U_RvbnsA

   Smazat
 15. Co jsem cetla,tak u Francouzu to bylo vylozene spontanni...Nezasahuje a ani se nepridava,zadna politicka strana.....proste jsou nastvani z rostouci zivotnich nakladu a snizujicich se platu (novy zakonik prace)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Macron je zastupce bank a nadnarodek....likviduje jim stredni tridu,takze ta jejich uz tak neslavna ekonomika,jde do kopru jeste vic

   Smazat
 16. Dobrý den. Můžete mi někdo, prosím, vysvětlit, jestli to, co se odehrává ve Francii je taky "Majdan"? Já se v tom nějak ztrácím. Demonstrace u nás před měsícem byly označeny jako pokus o Majdan, demonstrace a odchod Fica na Slovensku také, dokonce i nepokoje v Moskvě proti té důchodové reformě.
  Začínám mít pocit, že jak se někde sejde na návsi víc lidí pohromadě, někdo to hned nazve pokusem o Majdan?
  Rozumíte tomu někdo? Děkuji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je neco jineho...u nas chteli jen nekteri vymenit bez logickeho duvodu zvolene politiky (ti 5 procentni se dost angazovali)Francouzum uz doslo,ze to s nimi jde do ....

   Smazat
  2. Ja se nebudu divit,kdyz to brzy probehne celou Evropou....vsude se treba jen naklady na bydleni za posledni rok zdvojnasobily a take ceny u vseho rostou,bez soumerne rostouci kvality

   Smazat
  3. To co se děje plánovitě, pod záštitou velvyslanectví nejmenované země, za účelem odstranění nevyhovující vlády, tak to je Majdan, to ostatní je řízeno Putinem a ruskými agenty. Stačí poslouchat veřejnoprávní demokratickou Sorošovu TV a máte jasno.

   Smazat
  4. 8. prosince 2018 14:16 - Aha. A ve Francii je to tedy řízeno kým? Já televizi moc nesleduji, a to žádnou.

   Smazat
  5. 14:20 - demonstranti neprovolávají slávu EU a demokracii, tak to vypada na agenty Mostvy:)

   Smazat
  6. Protestují ti, kteří musí ze svých daní živit darmožráče.

   Smazat
  7. Tak já pořád nevím, jestli jde ve Francii o "Majdan" nebo ne. Ale když nad tím tak přemýšlím, tak to vykazuje podobné rysy jako akce u nás i na Slovensku.

   Smazat
  8. 14:58 tak to mate blbe...ale jste na to sam:-)

   Smazat
  9. Anonymní8. prosince 2018 14:05
   Nejspíš se nás v tom ztrácí víc. Viděl jsem záběry z těch demonstrací a nějak mi to přišlo chladné, něco jako nájemní demonstranti – tedy Majdan. Ta zapálená auta a rozbité výlohy, by mohly být dílem profíků, jako na Ukrajině nájemní ostřelovači – tedy Majdan. V demonstracích nejsou žádné modré prapory, se žlutými hvězdami – tedy spontánní hnutí. Ale ve Francii nehrozí snaha opustit EU – takže se v tom ztrácím.
   Asi za měřítko majdanovitosti (Ukrajina, Irák, Libye, ..) lze považovat, zda to prospívá americké národní elitě. Její představitelé nejspíš byli Bushovi, Clintonovi, Obama. To hnutí ve Francii, mi přijde jako irelevantní, vůči americkým zájmům - tedy spontánní hnutí. Ale nevěřím na samovolnou spontánnost – tedy Majdan.
   Čas ukáže. P.K.

   Smazat
  10. Když počet policajtů přečíslí počet demonstrantů je to spontánní a demokratické. Jestli demonstranti přečíslí počet policajtů, tak to už je majdan. Pochopili?

   Smazat
  11. Anonymní9. prosince 2018 8:18
   To je také jistý postřeh. Já bych ho vzpomenul z trochu jiného pohledu, že majdany bývají spojeny se ztrátou vůle, nebo schopnosti vládnoucí moci, se jim odpovídajícím způsobem postavit. Čím je tato ztráta způsobena, nebudu spekulovat. P.K.

   Smazat
 17. Je třeba být opatrný. Kavárenská chamraď se totiž může po neúspěchu s červenými kartami, trenkami a jinými debilitami snažit ukrást demokracii a svobodu uloupením "žlutých vest". Je třeba prověřovat, kdo se u nás bude k hnutí žlutých vest hlásit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapojí se do toho jistě tajné služby a NATO (Gladio) a budou se snažit hnutí žlutých vest diskreditovat. Francii těžko mohou jen tak pustit.

   Smazat
  2. Tak v Cechach je to ted trosku jine....zrovna vam zvysuji platy,alespon trosku....ale jinde to tak moc neni...ja tedy mohu mluvit jen za Irsko a Italii a ani v jedne zemi se jeste platy nevratily na uroven pred rokem 2008....a pritom fakt rostou ceny

   Smazat
 18. 90.000 policajtů? Demokracie jak řemen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V čété prý hlásili několik set demonstrantů, na iděsu psali, že bylo zatčeno několik set demonstrantů. Tak by tam neměla být už ani noha :)

   Smazat
  2. 14:28 Pokud neumíš číst negramote, tak raději nic nepiš.

   Smazat
  3. 14:34 - Podle hovinek: "V metropoli je během sobotních protestních akcí nasazeno 8000 policistů a 12 obrněných vozů. Demonstrace se však očekávají i v jiných městech. V celé Francii proto zamíří do ulic až 89 tisíc příslušníků pořádkových složek."

   Smazat
  4. V demokracii - počet "obrněných" policistů přečíslil počet demonstrantů.

   Smazat
 19. 14:34- já trouba si myslel, že 89.000 příslušníků pořádkových složek (jestli Novinky nekecají), že to jsou policisté. Oni to budou pravděpodobně francouzské lidové milice, nebo že by lidově demokratická armáda?

  OdpovědětSmazat
 20. U nás máme u policie 10x víc lidí než v armádě. To jasně říká že jsme policejní stát. Demonstrovat budem jako obvykle poslední.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Az po lednu...az vam zvysi ceny energii

   Smazat
 21. Nás nějaký daně a životní úroveň nerozházej. Kvůli tomu se pachtit na demonstracích?

  My jsme zvyklí jít do ulic, až když nám to ti nahoře řeknou, a za co máme demonstrovat, tak jako jsme byli taky dřív zvyklí...

  OdpovědětSmazat
 22. Tak to je zase budou zdražovat energie od nového roku zas se bude hůř přežívat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.