Reklama

neděle 30. prosince 2018

Lepšolidé

Vladimír Pelc
30. 12. 2018  VašeVěc
Myslím, že prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství 26. 12. t. r. pro arogantní nedemokratická individua, hereckou šmíru a podobné, kteří pouze staví na odiv své zpravidla primitivní názory, neexistující zásluhy a vědomosti, pokleslé kumštýře, použil označení správné: Lepšolidé. Dělají se lepší, než jsou. Často pomocí fejků.

Nedávno vznikla výzva: „Poslanci a senátoři, zastavte Miloše Zemana“; signatářů jsou asi dvě desítky, prý ji podepsalo několik tisíc občanů ( viz ). Nic proti tomu; žijeme v demokracii, ať si každý vyslovuje své názory plnými ústy. A sepisuje a podepisuje výzvy.

Já si vždy nesmírně rád čtu jména signatářů, a zejména jejich vlastní označení, pracovní apod. identifikaci, kterou o sobě uvádějí. Jsou to novodobé nešlechtické přídomky či dodatky za jménem. Doby, kdy se tam objevovalo označení X. Y., dojička apod., jsou pryč, ale ony ty práce skutečně vykonávaly − i když i zde je jeden traktorista; dnes tam je mnoho programátorů, živnostníků, pracovníků sociálních služeb. Vyskytující se identifikace vzbuzující ve mně pochybnost, například mentor, písničkář, spisovatel. U většiny z nich mohu jen těžko zjistit, jestli uvádějí pravdu – pokud to ovšem náhodou není herečka, která vstoupila ve všeobecnou známost nedávným sdělením, že jejím nejvyšším vzděláním je základní škola; ona je skutečně herečka. Ale u dvou jsem se o rozklíčování přídomku za jménem pokusil, protože to bylo možné.

Jako signatář citované výzvy je např. uveden „Jan Drobný, spisovatel, Praha“. Pokud je někdo spisovatel, musel napsat alespoň pár knih, uvažuji. Směrodatný je katalog Národní knihovny v Praze (viz); sem jako povinné proudí výtisky všech u nás vydaných publikací. Každý spisovatel zde je. Pod jménem žijícího autora „Jan Drobný“ zde žádnou publikaci nenajdete; stejného jména je pouze autor žijící mezi léty 1863−1952.

Nejvíce mě zaujal signatář „Václav Němec, filosof, Praha“. Když si někdo dovolí za jméno připojit označení filosof/zof, tak to už to musí být myšlenkový gigant, říkám si. Filozof mezi válkami byl třeba Ladislav Klíma se svou filozofií češství (ohromující byla jeho maxima znějící organizovaný státní kretenismus zvaný škola mě připravil o devět desetin mé inteligence) , nebo filozof Jan Patočka, či filozof Egon Bondy (nebo raději Zbyněk Fišer?); pár by se jich ještě našlo; ale pochybuji, že by si někdo z nich sám sobě dával přídomek „filozof“. Pátrám v paměti, filozofa jménem Václav Němec neznám. Určující je pro mě úroveň a počet publikací takového autora. Směrodatný je opět katalog Národní knihovny v Praze ( viz). Fulltextovým vyhledáváním jsem si v něm našel „autor: Václav Němec“, je zde 150 titulů; vyloučil jsem autory nežijící, autory básní a autory titulů jako např. Z praktické meteorologie, Využití udržovatelů pylové sterility …, Šíření ultrakrátkých optických pulzů rezonančním prostředím, dále autory vodáckých příruček, knih o vybavenosti stavebními stroji, o ukazatelích produktivity práce v zemědělství, o vaření v přírodě při táborničení, o optimalizaci hnojení v lesních školkách a podobně. Jsou ještě další tituly, u nichž figuruje autor stejného jména, ale ty signatáři bez skutečné znalosti připsat nelze; ale pokud by autorem byl, určitě by se k nim dnes nehlásil − jde kupř. o publikaci Kulturně výchovná činnost v Socialistickém svazu mládeže a podobné.

Uvedený signatář může figurovat u titulů Pojetí člověka v dějinách a současnosti filosofie. I a II., Od antiky po renesanci. Od Kanta po současnost , sepsaných vždy kolektivem autorů jako sborník, první díl 165 a druhý 172 strany; půjčuji si je. V zástupu deseti spoluautorů, jde o stručné články, se ve druhé části krčí informativní třináctistránkový článeček o pojetí člověka u Maxe Schelera, úrovní asi tak ročníkové práce; jde o stručnou doxografii, nikoli o filozofii. Celých sedmdesát devět stran má publikace Apoštol svobody a dotěrná monstra, filosofické glosy k české politice , což je spíše publicistické vyjadřování politických názorů autora; opět to není filozofie. A ještě se jméno Václav Němec vyskytuje u překladu knihy K. Jasperse, dále jako spolupřekladatele Anonymního komentáře k Platónovu Parmenidovi a jako pořadatele sborníku Křesťanství a filosofie, opět doxografického charakteru. Za půl století žití (knihovna u autorů uvádí rok narození, popř. rok úmrtí) to je skutečně mimořádný intelektuální výkon.

Hergot. To je ten správný lepšočlověk. Sepsal třináctistránkový článek na úrovni ročníkové práce z dějin filozofie z tématu probíraného ve čtvrtém semestru univerzitního studia filozofie, dvakrát uspořádal cizí texty, jsou za ním dva překlady, i když uznávám, že ze starořečtiny to musela být štrapáce – a píše si, že je filozof. Označuje se za filozofa. Takové tvrzení je však fejk. Filozof je člověk, který svými myšlenkami o světě ovlivňuje generace. Václav Němec se jím určitě nestane. Snesl by označení vyučující filozofie. Bylo by pravdivé, seriózní.

No zkrátka, existují lepší lidi, než my, ostatní hlupáci. Pan signatář si píše, že je „spisovatel“, nebo „filozof“; to aby předvedl svou intelektuální převahu nad většinou ostatních − je to na stejné primitivní úrovni, jako když si neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš v prezidentské kampani nasadil nedioptrické brýle, dioptrické nosit nemusí, tedy nosil brýle s normálními skly a to proto, aby prý vypadal zajímavě jako myslivý prezidentský kandidát-intelektuál. Blbec. Takoví se dělají lepší, než fakticky jsou.

A mě se chvěje ruka nad klávesnicí, když si občas napíšu, že jsem daňový specialista, a to jsem o daních vydal několik desítek publikací … Holt, nejsem arogantní lepšočlověk.

- - -


26 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:28 Na ať máš co číst a neprudíš tady:

   https://cz.sputniknews.com/svet/201812298830828-usa-dluh-vanoce-dolar/

   Smazat
  2. Jak je vůbec možné, že shora uvedených pět sprostých úchylných prasáren a urážek, jimž dotyčné prase přezdívá "diskuze" může zůstat zveřejněno? Co to zde má co dělat? Sprosté prase by se mělo začít léčit, nebo před začátkem psaní svých prasečin spolykat svoje antidepresiva. Proč každý den otravuje a obtěžuje slušné diskutující, a leze mezi ně, když je nenávidí, těžko pochopit. Těžko pochopit duševní mrzáky, pouze je poznat, že jde o duševní mrzáky.

   Smazat
  3. 9:44 Ty zaprodanej americkej debile co sem furt lezeš nikdo tě nebere vážně. Být admín tak ti zablokuji IP lepšoblbče.

   Smazat
  4. 11:30 Ve skutečnosti to teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.
   Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Nejzkorumpovanější jsou čeští stádovití a státem živení voliči: za guláš a jalový slib čehokoli prodají svůj hlas komukoli.

   Smazat
  5. Pane 16:17, jste trapný s tím svým soustavným kopírováním toho vašeho pomateného nenávistného blábolu, který svědčí buďto o tom, že jste duševně nemocný člověk vyžadující léčbu nebo jste si opět zapomněl vzít léky.

   Smazat
  6. 18:46 Ááááá, další nadržený neúspěšný křivohubý inkludovaný kleptoman, vepřová držka, krysí tlamička a rektoskopická hlavička se ozval??? Pravda vyděsí!!!

   Smazat
 2. Haha ano.Ferda Mravenec -filosof a spisovatel.Jiste i herec.A podnikatel soukromeho mraveniste.Vedouci vyzkumneho tymu.Skladatel a textar.Ubohost zemi vladne.

  OdpovědětSmazat
 3. Je těch lepšolidí více a někteří jsou i dostatečně vychcaní.Podívejme se na ČT, kolik je tam lepšolidí na pastvě.A to skutečné pastvě na penězích z našich příspěvků, jaké kraviny dokáží napsat a nafilmovat. I ty festivaly ve Varech, že ano - pak se tam opět za peníze z daní pěkně ožerou i nažerou a ještě rozdávají drahé prebendy ještě lepším lepšolidům, že pane prezidente.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak pro spisovatele je nejlepší zvolit Databázi knih, tam je kdekdo i obskurní pisálci. Zde: https://www.databazeknih.cz/zivotopis/jan-drobny-111018 Mimochodem, v té Národní knihovně je také, jako poslední položka 29, ovšem pod jménem Honza Drobný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochopitelně je na databázi knih i filosof Němec, zde jeho dílo: https://www.databazeknih.cz/autori/vaclav-nemec-109391 Asi se konečně filosoficky ukotvil.

   Smazat
 5. Jestli to tak půjde dál, tak by pro lepšolidi měly být zřízeny polepšovny, aby se tam mohli polepšovat až k bohočlověčenství svého modlářského bůžka svatořečeného na nebe vyzdviženého Vency Flašky prvního.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.44 No, ty polepšovny tu už několik století jsou a dnes se jim říká psychiatrické nemocnice (dříve blázince), je jich ale pořád málo a v blízké době bude asi potřeba pro lepšolidi začít stavět další ..

   Smazat
 6. No jo na netu je každý opravdu lepší člověk a oni jsou v lhaní mistry.

  OdpovědětSmazat
 7. Já bych chtěl všem lepšolidím poděkovat. Prosím, demonstrujte, nadávejte na Zemana a Babiše, Sabinka Slonková ať si někdy zase nandá své špionážní brýle, nádavejte a pískejte u pietních akcí, mluvte co nejvíce v ČT....Ať jen ta přímá úměra funguje...Čím více těcto projevů lepšolidí, tím větší preference Babiše a Zemana. Prosím pomozte nám "horšolidím"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozumbrado, prejmenuj se na Trumpetu. Tyhle bryle muzes koupit na jakemkoliv e-shopu.

   Smazat
  2. Ad 9:44: Co to jako mělo z tvé strany být?
   To je poznámka k věci?
   Vtipné to není, chytré to není, tak proč to píšeš?

   Smazat
 8. A kde máš ty svoje "Anonyme"....bez argumentů proti

  OdpovědětSmazat
 9. Na Ukrajině ještě pokročili dále, za lepšolidi považují nacistu Banderu. Jsem tedy zvědav, jak dlouho to bude trvat české kavárně, než prohlásí Heydricha také ze lepšolida. Adolfa už mnozí diskutující oslavují, ba i na stránkách NR!

  OdpovědětSmazat
 10. Problém "lepšolidí" není ani tak v tom, že se snaží vypadat lepší, než ve skutečnosti jsou, a přidávají si ke svým jménům nabubřelé charakteristiky. Jejich (a vlastně i náš) problém spočívá v tom, že si o sobě myslí, že jsou lepší než ti, kteří nesdílejí jejich světonázor. Nejnebezpečnější není to, že si to o sobě myslí, ale že se podle toho i chovají a osobují si právo očerňovat nositele odlišných postojů, označovat je za nebezpečné, umlčovat je, dělat si jejich seznamy, udávat je a vlastně je i pronásledovat.

  OdpovědětSmazat
 11. Máme politiky podlézavé, nebezpečné HUIERY, kteří ani náhodou neslouží nám voličům, je úplně jedno z kterého jsou stranického chlíva je to pouhý nenažraný dobytek!

  A co mě ještě více "pobavilo", od podporovatele SPD, Jaromíra Soukupa (Barandov).

  Politické angažmá Mgr. Jaroslava Soukupa (Pražský teátr pro jeho budoucí voly-če) !

  "Soukup svou půjčkou financoval volební kampaň Strany zelených (SZ a Bursíka) pro parlamentní volby v roce 2006 a spoluvytvářel její ekonomický program. Po volbách vyjednával s koaličními partnery část ekonomického programu vlády a následně byl nominován do funkce náměstka ministryně školství mládeže a tělovýchovy Dany Kuchtové v druhé vládě Mirka Topolánka!!!

  Po konfliktu s vedením SZ v čele s Martinem Bursíkem financoval volební kampaň Olgy Zubové a její Demokratické strany zelených.

  V roce 2010 v době předvolební kampaně nepřímo podporoval stranu Věci veřejné (Bárta vs. Peake vs. Církevní náhrady!). Výhodnými cenami propagace a inzertních ploch a jeho firmy této straně poskytovaly i analytické a PR služby!

  V červenci 2012 ohlásil Jan Fischer při oficiálním zahájení své předvolební kampaně, že mezi jeho podporovatele patří i miliardář J. Soukup."?

  Tudíž né Miloše Zemana, ta Praha již zbytek země nemůže ničím oslovit, pouze CHROCHTÁNÍM ...


  Ramón HUAWEI®, celoživotní nestraník!

  OdpovědětSmazat
 12. Měnová reforma – nejúčinnější nástroj na definitivní rozdrcení lepšolidí!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Náš národní Vůdce Miloš správně označil škůdce národa: Jsou to lepšolidi, ohrnující nos nad námi horšolidmi.
  Ano, náš národní Vůdce Miloš je prezidentem náš horšolidí, což lepšolidi nepopírají. Viz jejich NESMÍRNĚ DRZÁ prohlášení typu „Stydím se svého prezidenta“.

  Takže musíme řešit problém, co s lepšolidmi, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.
  Jistě, prvním krokem je znárodnění výrobních prostředků.
  Ta bude provedena TRADIČNĚ, pomocí Dekretů prezidenta republiky (tzv. Milošovy dekrety).
  Národní správu znárodněného majetku lepšolidí (a západních firem) bude zajišťovat celonárodní podnik Agrofert c.n.p.; to dá rozum každému komunistovi, putinistovi, zemanistovi a babišistovi.
  Tím bude zlikvidována ekonomická základna třídního i národního nepřítele.
  SLÁVA & HURÁ!

  Zbude vyřešit problém finančních úspor lepšolidí typu vědců, učitelů, právníků, umělců a jiných podobných příslušníků nepracující inteligence. Taky vysloužilí vykořisťovatelé a restituenti mají často nemravně vysoké úspory.

  Naštěstí nemusíme chodit pro inspiraci daleko: Naprosto stejný problém řešili a vyřešili naši soudruzi rodiče a prarodiče, v době počátků našeho budování.
  Ano, provedeme MĚNOVOU REFORMU, podobnou té z roku 1953 jako vejce vejci!
  My členové ANO a KSČM si budeme moci vyměnit CELÉ naše úspory za novou měnu.
  Zato lepšolidi dostanou prakticky prd, za své nemravně vysoké vklady: Vklad do 5 tisíc Kčs bude směněn v poměru 1:5, vklad od 5 tisíc do 10 tisíc v poměru 1:6,25 a vklady vyšší než 10 tisíc v poměru 1:75.

  A bude hotovo: Z lepšolidí budou chudí horšolidi, zatímco z nás horšolidí bude rázem elita národa.
  A bude se nám opět žít SKVĚLE.
  Prostě:
  • po opětovném osvobození naší vlasti ruskou armádou
  • po odsunu menšin
  • po znárodnění
  • po uzavření hranic proti běžencům a zrádným emigrantům
  • po rozkulačení a převodu zemědělské půdy celonárodnímu JZD Agrofert
  • po měnové reformě
  budeme ZNOVU radostně žít v typicky socialisticko-putinsko-babišistickém blahobytu, až do smrti.

  „Z východu světlo, z Východu svoboda!“


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 13. "Lepšolidé", to je synonymum pro politické špinavce, jaké jsme ani v dobách socíku neměli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale měli! Chodili nakupovat do Esa a do Túzu, páč měli levný bony a podle toho chodili i voháknutý s voňavoučkými bílými bavlněnými ponožkami v pumách či áddách, kdežto řaďáci jako ty šmajdali v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách! Halt je to ale na světě nespravdlnost:)))

   Smazat
  2. Ad 7:56. Takže přece jen 18:42 má pravdu, jak 7:56 ve svém "příspěvku" sám na sobě dokazuje.

   Smazat
 14. Otitulovaní filozofové, herci, signatáři mne nechávají naprosto klidným. Tihle lepšolidi se chtějí nějakým způsobem zviditelnit, pokud toho nejsou schopni nějakým vyjímečným výkonem ve svém zaměstnání, tak se angažují organizováním různých akcí. Například jeden ze synů, bohužel už zesnulého Pana herce, velmi rád schovává své herecké neumětelství za angažovanost politickou, za kterou by se nemusela stydět ani legendární Gusta Fučíková. A o otitulovaných jedincích mám své mínění. Po návštěvě jednoho pražského, raději nejmenovaného, operátora mobilních telefonů. Přiřítil se ke mně hošík s vlasy zastřiženými dle posledních módních norem, gelem lesklými, kravatkou ležérně uvolněnou, na lehce zmačkané košili hrdá vizitka "Sales manager Bc. XY". Nacvičený úsměv a nacvičená fráze "Co pro Vás mohu udělat a jak Vám mohu pomoci" mne jako vždy notně pobavila. Poté co jsem mu sdělil, co by pro mne mohl udělat a jak mi pomoci, lehce znejistěl a po chvíli zcela jistě zaregistroval, že se začínám jeho plácáním docela dobře bavit. A namísto toho, aby mne ohromil svým přehledem o problematice mne zcela ochromil odbornou terminologii :"Internetový signál se k Vám dostane vzduchem". Doufám, že mi uvěříte, že já jsem nevěřil svým uším a zcela zbaběle jsem odborníka ponechal jeho osudu a ani jsem za sebou nezavřel dveře onoho show roomu, na které se tituly všech těch sales managerů skoro ani nevešly.
  Tak Vám všem do toho roku 2019 kromě zdraví přeji hlavně pevné nervy a raději se všem těm otitulovaným, nagelovaným machýrkům, sales managerům, spisovatelům a filozofům zdaleka vyhněte. Hlavně když se Vás zeptají : " Co pro Vás mohu udělat a jak Vám mohu pomoci". František

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.