Reklama

neděle 2. prosince 2018

Lidé už mají plné zuby Kalousků a těch, co rozkradli republiku. Babiš má problém za 50 milionů, Bakala za miliardy. Zpoza protestů vykukuje americká ambasáda, hovoří exposlanec KSČM

Sociolog Jan Klán - poslanec za KSČM
ROZHOVOR
2. 12. 2018   ParlamentníListy
„Lidé vidí reálné výsledky vlády a podle toho se rozhodují. Už mají plné zuby Kalousků, Fialů, kteří rozkrádali republiku. Navíc lidé se na to vše dívají i optikou toho, že Babiš má problém za 50 milionů, ale pan Bakala a další mají problém za miliardy. Komu tedy raději budou věřit? Člověku, který v současné době vládne a má v uvozovkách problém za několik milionů, nebo lidem, kteří se bratříčkovali a možná ještě bratříčkují s korupčníky, mafiány, podvodníky?“ ptá se v rozhovoru pro PL.cz bývalý poslanec KSČM (2010–2017) Jan Klán, profesí sociolog.
Jak pohlížíte na atmosféru, kterou zejména protesty 17. listopadu, jmenovitě například vyhazování věnců do koše, vyvolaly? A jaký je váš názor na ty, kteří se takto chovají?

Předně si musíme říci, že původní význam tohoto svátku je silně upozaďován. Dokonce už nemá ani svůj původní název, který zněl Mezinárodní den studentstva a byl ustaven ve Velké Británii za druhé světové války. Dnešní generace ani neví, co to byl rok 1939, a to považuji za hodně smutné. V médiích, ale i ve školách se pořád skloňuje rok 1989 a jeho události. Dokonce pod tlakem těchto událostí došlo k přejmenování onoho dne na Den boje za svobodu a demokracii.

Atmosféra byla hodně nedůstojná k svátku, který se v tento den má připomínat. Byl zneužit k dalšímu jitření negativních emocí ve společnosti. Ať už ve vztahu k prezidentovi Zemanovi nebo předsedovi vlády Andreji Babišovi, ale i dalším. Pokud jde o vyhazování květin státních představitelů do koše, tak to považuji za největší úpadek morálky v naší společnosti 

... ....

Když se navíc podíváme, kdo všechno tyto protesty podporuje, tak zjistíme, že se jedná o zástupce Demokratického bloku, ale rovněž zde máme zakomponovány soukromé donátory, kteří si tím připravují předpolí, aby získali vliv ve společnosti a politice. V zákrytu navíc pokukuje americká ambasáda v Praze, která se ani netají tím, že podporuje různé festivaly svobody atd. Jinak můj názor na ty, kteří vyhazují květiny od památníků na protest, je jednoduchý. Jedná se o zvrhlosti, které do slušné společnosti nepatří.

Připravené propriety demonstrantů 17.11.2018

Srovnával jste dnešní demonstrace u nás i ve Francii s těmi před 29 lety. K čemu jste dospěl?

Dospěl jsem k zajímavé věci, a to, že stačí, když si média do vínku vezmou nějakou nepodloženou zprávu, fámu a tu šíří do společnosti. Poté může nastat převrat. Jako příklad jsem uváděl mrtvého a poté zase živého studenta Šmída z listopadu 1989. Když tohle média v oné době pustila, tak se společnost postavila na odpor proti tehdejšímu režimu. Fáma tedy vyvolala převrat.

Ve Francii však došlo k něčemu jinému. Tisíce lidí protestují proti zdražování pohonných hmot, média o tom určitým způsobem informují. Dochází k násilným střetům a vše je dle médií v naprostém pořádku. Dne 24. 11. dokonce napsal britský deník The Guardian, že si střety ve Francii vyžádaly už dva mrtvé a přes 600 zraněných, a nic se neděje. Dnes jsou čísla možná ještě větší. Že by to nějak pokládalo tamní vládu a prezidenta Macrona, se nezdá. Kapitalismus se pořád drží u vesla, a to i přes lidské oběti. Zatím ale ve Francii dochází k převratu naruby, stejně tak u nás. Ve Francii si svoji pozici upevňují kapitáni kapitalismu.

U nás se naopak „pražská kavárna“ a jí ovládané masy lidí v Praze snaží svrhnout demokraticky zvolenou vládu i prezidenta, ale naštěstí jí to nevychází. Navíc ve Francii protestují opravdu dělníci (ale i živnostníci a malí podnikatelé, kterým zvýšení ceny pohonných hmot zvyšuje náklady a tlačí na jejich konkurenceschopnost - pozn. red. NR - vd), nespokojení lidé, na které doléhá kapitalismus. U nás tihle lidé neprotestují. Je zde několik tisíc lidí, kterým vadí ten či onen člověk, ale nevadí jim, že zde máme profese, které řadíme mezi levnou práci. Že máme nespravedlivě odměňované pozice atd. To jsou paradoxy našich představ o demokracii.


Hlasování o vyslovení nedůvěry vládě se nepovedlo, pro bylo 92 poslanců, opozici tedy chybělo 9 hlasů. Kdo uspěl, kdo neuspěl?

Kdo neuspěl, tak to byla pravice, které se nepodařilo vládu svrhnout. Ostatně to bylo načasované a vše šlo ruku v ruce s událostmi kolem Babiše juniora a připomenutí 17. listopadu. Vše ve jménu ochrany demokracie. Poté se ale v sociologickém volebním modelu ukázalo, že by volby vyhrál opět Andrej Babiš. Ptáte se, proč by je opět vyhrál? To je jednoduché. Rétorika pravice je postavena jen na jeho kritice. Dokonce na laciné kritice. Lidé však vidí reálné výsledky vlády a podle toho se rozhodují. Už mají plné zuby Kalousků, Fialů, kteří rozkrádali republiku. Navíc lidé se na to vše dívají i optikou toho, že Babiš má problém za 50 milionů, ale pan Bakala a další mají problém za miliardy. Komu tedy raději budou věřit? Člověku, který v současné době vládne a má v uvozovkách problém za několik milionů nebo lidem, kteří se bratříčkovali a možná ještě bratříčkují s korupčníky, mafiány, podvodníky? Odpovězte si sami, komu většina lidí věří.

Docela mě pobaví, když čtu, že Andreji Babišovi nevěří 60 % lidí. Jenže to je jen titulek, který má za úkol zmást lidi a čtenáře, aby se vytvořila nedůvěra proti vládě. Ve skutečnosti to znamená, že Babišovi nevěří 60 % dotázaných. Takže ne občanů. Sociologické výzkumy se bohužel staly zbraní v politice i mediálním prostoru.

A kdo uspěl? Myslím si, že uspěla vláda i ti, kdo ji podporují. Nejvíce z toho vytěžila KSČM a také hnutí ANO. Kdo dle mého názoru totálně zklamal, byla ČSSD, která má své posty ve vládě, ale místo toho, aby ji podržela, tak raději odešla ze sálu. Mezi vítěze ještě můžeme řadit i prezidenta Zemana, který jako velký stratég řekl, že i kdyby padla vláda, tak opět pověří Andreje Babiše sestavením vlády nové. Ústava mu vše umožňuje.


Jak se díváte na reportáž Slonkové a Kubíka? A co si myslíte o kauze Babiše juniora?

Větší zvrhlost jsem ještě neviděl. Říkají si investigativní novináři, ale nemají s nimi nic společného. Jen se honí za  ... .... ....


69 komentářů :

 1. Skočit na špek té skupince imbecilů, jež si říká Demoblok, to může snad jen stejný pomatenec. Stačí se podívat, jak stádo chce vypískat před ČR Babiše za to že byl v KSČ, aby hned vzápětí huronským potleskem vyzdvihlo mnohem většího bolševika Štěcha. K tomu není co dodat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=t9FsIS5Cvas

   Vymazat
  2. Okamura zklamal.Stál po boku demokratického bloku.

   Vymazat
  3. Mám obavu, že autor článku nemá pravdu. Značná část lidí podléhá propagandě a Kalousky, Fialy, Gazdíky nebo Bartoše podporují. Typické to je pro mladší část společnosti, kde údajně podporuje Pirátskou stranu až 40 % lidí. Tato nekritická podpora strany, která zatím funguje jen na principu Antibabiš je varující a politici by se měli zamyslet nad tím, proč a na co asi Piráti mladé táhnou.

   Vymazat
  4. Toto 10:29-máte bohužel pravdu. Je to dáno mnoha faktory, na kterých je založena technika moci! Jen ty hlavní: mladí a lidé středního věku mají jiné zájmy a povinnosti než sledovat politiku. Tu sledují naopak "důchodci" a udržovatelé moci, včetně opozice. Na tom je založena moderní demokracie ale i diktatura než se dostane k moci. Proto je potřeba změny volebního zákona! Právo volit dát jen lidem s volebním průkazem ne nepodobným "řiďičáku" v podobě testu. Zredukují se oprávnění voliči, zlevní se volby, zmodernizují se do elektronické podoby a umožní se tím i na průběžné, tedy "odvolatelnosti"! Tím naplníme demokracii bez přívlastků, jinak svobodné občany budou stále ovládat "sígři"v rouchu beránčím prostřednictvím "pseudovoličů"!

   Vymazat
  5. Důchodci možná sledují politiku více než ostatní voliči, ale je záhadou, co z nich vypadne při volbách. 2,5 milionů voličských hlasů, proboha, komu to dávají? A dobře jim tak.

   Vymazat
  6. 17:28-i u důchodců jsou rozdílné rodinné, sociální a IQ důvody. Přesto volí více rozumem, ne emočně různé strany a doufám nikoliv strany ale členy stran!

   Vymazat
  7. Další nadržení křivohubí kleptomani, huhňaví či dementní psychopati, vepřové držky, krysí tlamičky, rektoskopické hlavičky a šarlatáni se hrnou ke korytu ???
   Je to další konkrétní důkaz, že celé paradigma šalebné a mafiánské "standardní stranické politiky" je nutno od základu změnit a umravnit - a to dokonce celosvětově. Nikoli však podle postkomunistických machovských, kotzianovských či koudelkovských čípkovitých rektoskopických hlaviček, huhňavých zahradilů, žloutenkových pitomiů, strupovitých macků, sexy paroubků, poťouchlých bendů, ušklíbených burešů, zapšklých agentů Favidů, dvořáků, žantovských, vyvadilů, semínů, rambousků, robejšků, falmerů, šalamounů, pokryteckých halíků, neukojených peake, ani jiných podobných rychlokvašených "odborných" kreatur a jejich konkubín, kterým jde pouze o voličské hlasy nebohých voličů. Odluky partají od státu jako u církví se bojí jako čert kříže. Podobně prázdnou slámu vytrvale mlátícím novinářům a politologům jde pouze o množství čtenářů. Řešení na konci příspěvku.
   Zakomplexovaný a úskočný agent Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných postkomunistických oligarchů) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám. Viz Jakl, Hájek, Zahradil, Weigl, Knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (Mach či Štěpánek).
   Baziliška Klause CsC. vystřídal "lidový" buran Zeman se svými mynáři, veleby, foldyny, vumly, zbořily, jičínskými, rychetskými, paroubky, švihlíky, žantovskými a dalšími buranskými a bolševickými ztopořenci. Následuje záložní lstivý prešpurský agent-oligarcha Bureš. Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne. Na jiné vzory národ prostě nemá.
   Chátra si dokutálela Milouše na hrad a Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček a Burešův lokajský ovčáček v ANO.
   Demokracie v Česku nemůže být "vyprázdněná" - prostě proto, že tu ještě vůbec nezakotvila. Vyprázdněná jsou pouze její falešná hesla. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus.

   Vymazat
 2. PROČ SE KOMUNISTÉ NEHODLAJI DISTANCOVAT OD NEOMARXISMU

  cilem neomarxismu potažmo pražské kavárny je totálni rozvrat demokracie a společnisti jak káže tzv Frankfurtská škola.
  Použivá totiž tzv nelogiku,kdy si tzv elity pod sebou záměrně řežou větev,aby rozvrátily policii,spravedlnost a hodnoty demokracie na sračky.
  Pak když bude anarchie a chaos úplné, budou davy poblázněné kavárenskými povaleči hlavně z Prahy,kterou prý rozmazluje celá republika vysokými platy a prebendami rychleji zpracovány přijmout toho MARXE.

  ŽE BY TAK PRY MOHLO BÝT DOSAŽENO ZNÁRODNĚNI TECH KAPITALISTICKÝCH BANK A MAJITELŮ VELKÝCH PENĚZ?

  Ono totiž k socialismu je zapotřebi nového znárodněni a o tom jak komunisté mlči a jsou vlastně tak pro kavárenské povaleče a jejich NEOMARXISMUS!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tzv. "neomarxizmus" nemá s Marxem a jeho vědou nic společného. Asi proto se k tomu komoušové nemají potřebu vyjadřovat.

   jinak i v ostatním dost blábolíš, mudrlante.

   Vymazat
  2. Aha teď už lze pochopit proč pan Soros rozvraci svými penězi celý svět,on ví že chcipne a ty peníze si nevezme sebou a proto zrušil logiku správného myšleni ve prospěch kapitalistů a chce je všechny vyhubit a správně i sobě dát zabavit všechny penize,které stejně nepotřebuje nebot už umírá a použivá je jen pro podporu komunistů,kteři se od jeho pojeti MARXe nehodlaji distancovat a tim ho podporuji!

   AŤ ZIJE DÁL PAN SOROS A PAN MARX.NEOMARXISMUS PRAŽÁKŮ JE NÁŠ SEN!

   Vymazat
  3. KOMUNISTÉ SE NEPOTŘEBUJI K NEOMARXISMU,VYJADŘOVAT

   komunisté se potřebuji od NEOMARXISMU DISTANCOVAT a to nehodlaji asi nikdy udělat nebot stejně jako vy se dělaji hloupi který možná ani nevi vo co de pane 12.31

   Vymazat
  4. Jsme tu převážne dobře vyškoleni ovčané a to panem nebožtikem Havlem novámi tituly tzv lidových spindoktorů, aby se on konečně mohl otáčet v hrobě jako větřisko a vyvanul zpět k nám mezi skvělou vrstvu kavárenských lepšolidi,tak se k nám přidejte a neadorujte upadajici prý komunisty,kteři vedeni svou verchuškou, jako správni Lumici chtěji rozvrat a dělaji se hloupí jako,že nebude znárodněni,ale my výlupci kapitalistů se s nimi ve spojeni a je za to naši pravdou je plně podpořime!

   Vymazat
 3. Zeman s Babišem si jdou na ruku a celý slavný demokratický blok na ně plive. Proč asi. Zeman ví, že Babiš není žádný chudák, že v podstatě krást již nepotřebuje, proto stojí za ním. Babiš jelikož již krást nepotřebuje, tak zavřel pednězovody, které ústili u představitelů tzv.demokratického bloku. To je hlavní důvod proč tak všichni kvičí jak postřelená svině a organizují různé demonstrace. Piráti ti nic neovlivní, nemají žádné politické zkušenosti a Okamurova SPD je zase příliš radikální. Komunisti správně pochopili, že když Babišovu menšinovou vládu s ČSSD podrží, tak taky nevyjdou naprázdno. To je samozřejmě taky pískem v očích představitelů tzv. demokratického bloku.
  No a co se týká vyhazování květin od památníku Dne studenstva a nebo reportáže Slonkové s Kubíkem o mladém Babišovi, tak to je ukázka největší ubohosti jaká se v naší společnostgi projevuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane, TOP, nebo Piráti, to je jedna partaj.

   Vymazat
  2. Babiš je majitel velkých peněz,ty proto už nepotřebuje a bojuje za MOC svého černého pozadi,které mu peníze dalo,aby nás vedl.
   Všimněte si,že prý nemá ani nikde žádný Program nemá, neboť korporace za nim stojici nevi kam to povedeme my neomarxisti a museli by se co pět minut ten Program korigovat!
   At ještě chvili počká a bohatne čeká ho prý pozemková reforma a znárodněni,

   Vymazat
  3. Co jsou to neziskovky? Jsou to státem řízená opozice, ale nějak si začínají dovolovat. Je potřeba utnout peníze ze státního rozpočtu, ať ukáží, jak se dovedou živit. Co na to Piráti? Před 2 roky stáli na střeše a č.rali dolů a nyní je vlastně živíme.

   Vymazat
  4. 13:07- Vzal jste to zhurta. Co když Babiš a mnozí jiní mají i nějaký ideál? Když naše "ukomunistická" elita prodávala hospodářství státu za žvanec dobrého zaměstnání a úplatek, Babiš naopak skupoval. Možná nevíte, že Babiš udával STB ukomunisty, kteří v Podniku zahraničního obchodu byli úplatní! Nemění to pohled na jeho kauzu? Nejsem a nebyl komunista ale chci ve vládě lidi s charakterem a je mi jedno jak jsou bohatí! I vzývaný Marx byl Bohatý. Na druhé straně hodně géniů vzešlo z nuzných poměrů a hodně proto nevzešlo! V tom je problém. Má levicovost spočívá v "hledání talentů" v celé společnosti. Tedy to nejlepší, co která společnost má vrhnout do školství a tam zamezit(zákonem) politický vliv. Politický vliv soudců se dá napravit výměnou soudců, s okamžitou nápravou. Ve školství náprava trvá generaci!

   Vymazat
  5. Ještě mi napadlo, dědictví a majetek dává příležitost vzdělání ale i "zlaté mládeži". Je-li někdo zde sinolog, zaujal mne systém Číny, "propůjčené bohatství"! Možná i NR by se mohla věnovat tomuto tématu, děkuji.

   Vymazat
  6. MARX BYL CHUDÝ A PENÍZE MU DÁVAL ENGELS.

   to,že se v Kapitálu mýlil a dělnici a rolnici se nevzdali svého bohatstvi a bili se mezi sebou hned ve dvou válkách ,aniž by jako proletáři spojili nyni napravuje pražská kavárna,která chce ziskat marxovu moc nyni už menšiny ,pomoci falešné humanity, potažmo pomoci teroru islamistů a jejich kaka rámu odpovídá jejich zvrhlosti.
   To,že jako pederasti budou poshazováni prvni ze střech domů,aby se naučili létat, jim jako jako vítačům samopalniků,kteři dostali od strejdy Putina do tlamy,prý v rámci jejich dobýváni moci a pederastické morálky nevadi,hlavně mit moc nad ostatnimi ovládat je,to je prý ono pravo!

   PROTO AT ŽIJE NEOMARXISMUS DIKTATURY MENŠINY,KTERÁ CHCE SVOJE TOTÁLNI VYHUBENI

   a vyhubeni i prý i zbytků členů komunistické strany

   A ONI JAKO ČLENOVÉ STRANY TZV LUMICI SVOJI VERCHUŠKU POSLECHNOU A DAJI SE HNÁT DO PROPASTI!

   Vymazat
  7. Pane Povolný vy nejste informován odkud na "KUPOVÁNI"vzal penize a on se tim ani netaji,jinak by jste nepsal takové komenty a respektoval realitu.

   Vymazat
  8. 18:25-asi máte pravdu, občanská výchova mne na základce nebavila, na vojně si to nedovolili do nás lít a VUML nemám, jinak máte pravdu. 18:40- Ale jsem, nechtějte v byznysu "krátké lokte". Poukazoval jsem, jak ukomunisté prodávali kde co do zahraničí za mrzký peníz a Babiš není jiný byznys man, jen je mi bližší než např. Bakala. Umíte si představit reakci "Kavárny", mít místo Čapího hnízda na hrbu byty OKD?

   Vymazat
  9. PS. že za oběma jdou i cizí peníze zvenčí je možné, u Bakaly jsem si jist! Jakož i u jiných "bílých koňů", Babiše zatím nepodezřívám, jeho kreativitu a pracovitost mu závidím.

   Vymazat
  10. POKUD PAN BABIŠ MÁ IDEÁLY MĚL BY SI OSVOJIT TEDY UKRÁST

   Národni program občanů voličů a klidně se může svých investorů zeptat zda chtěji,aby monumentálně zvitězil ve volbách.
   Pane Povolný napište mu,že máte 8 895 132 VOLIČŮ A I S PROGRAMEM,zda je chce nebo ne.
   No řvali bychom smíchem,kdyby se chyt a napsal vám cokoli,aby jste to jako náš člen Společnosti voličů dal tady!

   Vymazat
  11. Všichni kapitalisté mají stejný a jediný program : peníze = více peněz. A jediným zdrojem je cizí nezaplacená práce. Láda

   Vymazat
 4. Babiš,třetí nejbohatší Slovák v Čechách,tak to je jasné,má jen problémy s 50 mil.

  OdpovědětVymazat
 5. 12.07 Hezky jste no napsal, vyjádřil svůj názor. Ale přesto jsem si koupil zelenou vestu až u nás případně zdraží o 100% pivo a cigarety... No Vítězný oblouk ani Karlův most ničit nebudu ale nejsou tady jen ti, co nosí rudé trenky. Zatím vidím u nás ty vandaly, kteří vyhazují věnec prezidenta, roztřihují jeho stadartu a kakají pod díly umělců v Národní(!) galerii, protože se jim ta díla nelíbí.Věřte, všechno má své meze. Jen dodám, nejsem a nebyl jsem komunista. Pro mne je Kalousek a Babiš stejná verbeš. Snad ten Babiš je jednooký mezi slepými král. Oba jsou kapitalisti jako ten Makrón. Nebo chcete li všichni podle Marxe patří k buržoazii?

  OdpovědětVymazat
 6. Rozdiel medzi Bakalom , Kalouskom a Babisom je ten , ze ti prvi menovani su original Cesi a Babis je pre cechov , Cobol.
  Tu je najlepsie poznat , ako sa mame velmi radi ! Ze tie slova o bratskych narodoch su len prazdne frazy ! Babis vymenoval v snemovni CR , zlodejiny , ktore sa udiali a opytal sa zakonodarcov , co urobili pre ich odhalenie , tak sa stal nepriatel ceskeho naroda !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rabuš vyjmenovává zlodějny,ale NIKDY nepodal žádné testni oznámeni,neboť je tim

   PRÁVĚ PODPORUJE A DĚLÁ Z NICH HRDINY,KTERÝM OVČANÉ ZA TO TLESKAJI!

   Podporuje je tim a dělá se spolu s nimi jejich spoluvinník a nikdy jinak!

   Vymazat
  2. 13:14- dost se mýlíte. Má-li "čobol" takovou podporu v českém národě o něčem svědčí. Možná asi i Vy nevíte o jeho rusínských kořenech, takže "sorry". PS.Bakala a Čech?

   Vymazat
  3. Babiše a baníček máme rádi , pičo.

   Vymazat
  4. Je to Rusín.
   Je nás málo.

   Vymazat
  5. Národ sobě !!!
   Nevolnická lumpenproletářská lůza si dokoulela žvanila Miloše na hrad a opičáka Bureše do vlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku. ANO, bude ještě hůř!

   Vymazat
  6. 18:30- vypadá to, "že národ sobě" to nandá i Tobě! Je čas mít připravené kufry u dveří.

   Vymazat
  7. 1314
   Absolvoval jste někdy vojenskou základní službu, pane?

   Vymazat
  8. 19:01 Budou to jiní komu zabalíme kur! Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus.
   „Nepartajnická politika“ (podobná nezávislé advokacii), na bázi občanského zákoníku založená, má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci, a to univerzálně.
   Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.
   Nepomůže nic jiného, než úplná, obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :
   „Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník rakouských dezertérů a tvůrce jepičí ČSR: TGM)

   Vymazat
  9. 7:25-často jste pro většinu i rozumných lidí neuchopitelný. Možná je to Vaším kategorickým názorem vylučující i hloubavé, váhající. Někdy jste jako "vůdce", který utekl davu za horizont. Ale jak říkáte, vůdci rozhodují i o davu, pokud mu neutečou za ten horizont a dav si najde jiného vůdce. PS. s principem voleb jak je popisujete souhlasím, je to i můj sen a s tím bychom mohli začít.

   Vymazat
  10. 13:14 chtěl bych vidět, jak by na Slovensku získal Čech takovou podporu, jakou má Slovák Babiš podporu v Česku. Takové nálady proti Čechům, jaké se projevují na Slovensku, proti Slovákům v Česku naprosto neexistují! Vezmi to Slováku, vezmi to na vědomí.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,19
   Co ty jsi za vola, tebe by mohli ukazovat za vstupné ve stanu na Matějské pouti a bude pořád nabito.

   Vymazat
  2. 14:47 Asi tvůj zdegnerovaný dědeček, rudoprde! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Vymazat
 8. Pane kolego kdepak jsou ti komuniste , navstivte lekare , ze vsude vidite cervene dably , on vam neco predepise ! To o komunistech jiz davno neni na poradu dne !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda,že verchuška komunistů chce zdemolovat nynějši stranu a členjové strany jako poslušni Lumici jim to schvaluji no to prý prodat majetek strany a poté prý s penězi a utéct do Vietminu,kde hodlaji oblbovat čiňany a ani ti je už prý nechtěji!

   Vymazat
  2. Je to strana jako kazda jina.Strasit jimi v dobe,kdy celosvetove vyhral feudalismus (o kapitalismu se uz mluvit neda,ten nebyl dotovany a branil se proti monopolizaci)je cire silenstvi

   Vymazat
  3. 13:19-nejsem si jistý ale nebyl Fiala ministrem školství?

   Vymazat
  4. Tak jsem měl pravdu, ve vládě Nečase!

   Vymazat
 9. 13:19 Božínku, vy ale musíte mít těžký život.

  OdpovědětVymazat
 10. Uz mne nebavi to straseni komunisty.Je to neuveritelne hloupa manipulace.Ty strany,ktere jimi strasi jen upozornuji na to,ze nemaji co nabidnout....kdyby mely,nemusely by "strasit".Tyhle hry nehraji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:09 Ja jeste "miluji",kdyz nam kazdy den opakuji,ze se mame nejlepe, jak jsme se kdy meli....Pravdu totiz nikdo donekonecna opakovat nemusi( ta by se propagovala sama)...to by si sakra uz mohli uvedomit

   Vymazat
  2. JEDINÁ SILA,KTERÁ MÁ CO NABIDNOUT JE SPOLEČNOST VOLIČŮ osv

   ta má právě v Národnim nepolitickém programu NPV článekč.4.

   TJ OKAMŽITÉ VYPLÁCENI NEPODMINĚNÉHO ZAKLADNIHO PŘIJMU ve výši 10 000 korun pro každého protestanta měsične

   jako to dělali komunisté v dobách své největši slávy a za to je nevděčni cinkálisti vycinkali,nebot věděli že dnešni komunisté jsou jen sračky,kteři to chtit zpět nikdy nebudou a daji to krást dnes kapitalistům bez přivlastků,kterým chybi jakýchkoli mantinely neboť jsou prý jejich poslušni sloužici!

   Vymazat
  3. No jistě, ještě nám zdůrazňují , že ekonomika šlape a že zanedlouho bude to a ono a oni nás na tom našem Západě mezitím zařadili mezi rozvojové země. Asi o tom budou vědět něco víc, než ti televizní "ekonomové". A když už dojdou argumenty, tak se opět dozvíme, že před 35 lety , nebo kdy přesně , nebyl toaleťák. Neřeknou, že monopolní dodavatel v Harmanci vyhořel, a komunisti nevěděli, nebo jim nikdo neřekl, že se dá zaseknout sekyra do státního rozpočtu třeba v bilionech, jako je tomu v "demokraciích" běžně dneska, když to všude vzali do ruky ti chytří kapitalističtí demokraté . Tak to tak flikovali a čekali, že to Slováci v tý fabrice rychle opraví. Netušili, že tento požár, spolu s banány, bude hlavním argumentem v diskuzích na dalších 20 let a jedním z důvodů pro změnu režimu.

   Vymazat
 11. začněte někdo ve velkém vyrábět žluté vesty, ať jich je do jara dost na skladech, určitě milióny, :-) třeba se budou hodit....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radši si vole napiš jádrovýmmýdlem v koupelně na zrcadlo články NPV,aby jsi šel ráno do nového dne zvesela nebot jsi v rukou NEPOLITICKÉ SPOLEČNOSTI VOLIČŮ JAKO JEJI ČLEN a můžeš se těšit,že to s nimi možná i klapne!

   Vymazat
 12. Nevím, do Burešovo hlavy nevidím. Ale argument, že když už je někdo bohatý, tak nepotřebuje krást, podle mne kulhá na obě nohy.
  Mám životní zkušenost z "transformace" státních lesů. Kdysi fungující a prosperující podnik byl rozbit a rozkraden. Proslýchá se, že Pithart s Mičánkem a Olivou se sešli ve Vimperku, kde se ožrali jak prasata a vytvořili koncepci Lesů české republiky (LČR) a akciových společností. Oliva s Mičánkem se znali dobře ze studií, kde hráli v kapele Golden boys. Prvně jmenovaný se usadil v křesle ředitele LČR, druhý se stal majitelem jedné z akciovek. Jeho firma kradla, jako straka. Z lesa se vozily desítky a stovky kamionů neevidovaného dřeva a když se vyměnilo vedení LČR, které to muselo vědět, nebo alespoň tušit, skončil i Mičánek se svojí firmou LESS. S několika miliardovou sekerou státu a dalšími miliardami u svých subdodavatelů. Mičánek dotoval ve své době jak modré ptáky, tak socany desítkami milionů ročně. Jenomže potom přišla doba sofistikovaných zlodějů, kteří se nehodlali špinit krádežemi po fůrách. LČR utáhly akciovkám u huby a začaly generovat mnohamiliardové zisky. Ty vedení převádělo na "rizikové investiční fondy". Jak by se jim asi dnes hodily "vydělané" miliardy.
  Zastávám názor, že sviní se nestáváš, ale rodíš. Ten kdo nekrade jako chudák, zpravidla nezačne ani jako bohatý. Pokud se mu tedy zbohatnout podaří. A na druhou stranu, v Čechách nelze zbohatnout bez toho, aby "úspěšný podnikatel" neokrádal své zaměstnance, stát na daních, nebo obchodní partnery. Často všechno současně. Tak že ani o Burešovi si nedělám žádné iluze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdy se konečně vrátí Slavek Sobotka, to byl ten správný premiér pro blbce.

   Vymazat
  2. Že v Čechách nelze zbohatnout bez okrádání ? Ano, to ale platí obecně pro kapitalismus. Například pravděpodobnost, že se z člověka stane v USA milionář je 1 k milionu. Takže nedělejte si žádné iluze.

   Vymazat
  3. Kapitalizmus je okradání člověka člověkem.Vykořisťování člověka človekem.Pokud budou mzdy sotva třetinové proti mzdám , tak bežte do p..... s EU a Amerikou.To už známe,pro nás měďáky a pro vás zlato.Okamura me hodně zklamal,teď už volím jen Jánošíka Rusňáka, Babiša.Majťe sa dobri.

   Vymazat
  4. OKAMŮŘE JSME NECHALI VZKAZ,ŽE MÁ K SVÝM BOBKOVÝM LISTŮM

   dopsat a osvojit si články Národniho programku voličů s cilem BYT ZVOLEN POŘÁDNĚ a ziskat většinu ve Sněmovnmě.
   Zdá se,že nemá o voliče nejmenši zájem a stači mu dělat klauna se svými ubohými % a zesměšňovat se návrhy na které nemá většinu donekonečna.

   JINAK BY BYL SCHOPEN REALIZOVAT NAŠI OBČANSKOU PŘIMOU OBČANSKOU DEMOKRACII,KTERÁ JDE REALIZOVAT SKORO HNED A TO ON PRÝ NECHCE!

   Vymazat
  5. 1533
   Ta pravděpodobnost je podstatně vyšší. Dvěstě milionářů
   v USA není, těch je víc.

   Vymazat
 13. Bureš prý žádné penize nemá,dostal je půjčené a teď majitelům musi sloužit i když dostává on a jeho rodidla na deckel.Kdovi,zda to je pomluva nebo pravda NECHCE NÁM TO ŘICI,ale jak dlouho to vydrži s nervami to budeme všichni s radosti pozorovat a volit ho, ať ho konečnš dopravi JEHO KAMARÁDI na máry!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaký Bureš? Co si to dovolujete?Oslovujte prosím jménem,což je minimální znak slušnosti,jinak jste jen ubohý lůzr.

   Vymazat
 14. Většina slušných lidí má v povaze fandit slabším, okopávaným, ubližovaným, zesměšňovaným, podváděným a naopak. Proto žádný údiv, jak ve volebních preferencích poskočili ANO a Babiš proti těm stranám sprosťáků a hulvátů, stranám politických gangsterů a ekonomických defraudantů. Zdá se, že tudy cesta k úplatkům již přestává fungovat!
  Ale ono je to i stejné se vztahem slušných občanů k Rusku, do kterého světový kapitál kope a buší seč má sil, vyrábí podrazy, vede války, válčí Novyčokem, Kuciakováním, metáním válečných plynů, rád by znovu a hojně i napalmem, defolianty a atomovými bombami! A tak myslící a čestnější část populace zase i zde fandí okopávanému - Rusku a ne fašistické Ukrajině! Není to k vzteku, ty miliardy, co Západ vynakládá na goebbelsovštinu a propagandistické účinky? Trapné.
  Také ty snahy udělat ze sociální spravedlnosti strašáka pokroku lidstva. Už není lidská špatnost velkokapitálem spojována s nacismem, fašismem, ale s komunismem, který nikdy nikde nebyl a nikdo ho neviděl, nepoznal, neprožil - snad jen v židovských kibucech v Izraeli - a tam nějakou hanu nesklízí, kupodivu, že právě u židů! Jen země východní Evropy se pokoušeli o budování socialismu, ale i to bylo v počátcích - a hned zase zadušeno velkokapitálem embargy, sankcemi, vyhrožováním, vydíráním,obchodními válkami, militarismem, propagandou a diverzantstvím - však jejich největší sluhové v diverzi jsou dnes vydávání za svaté sluhy kapitálu a říká se jim disidenti - od slova dissideo = býti odchýlen, uchýlen, nesrovnávat se, nesnášeti se, svářit se.
  Tolik jen na vysvětlenou, proč se propracovaný systém lhaní míjí účinkem, také ČÉTÉ, která se 7 miliardami dnes pase jako prostitutka nejen na občanech měsíčním inkasem za výkalový program, ale navíc má povoleno se pást na rozsáhlých reklamních blocích, umocňujích účinek výkalových splodin TV.

  OdpovědětVymazat
 15. Nemyslím, že by bylo špatné, kdyby někdo, kdo tomu rozumí, vysvětlil, co se míní "neomarxismem". Tímto termínem se docela běžně operuje a mám dojem, že i ti, co v něm vidí budoucnost a nebo naopak ti, pro které je to minulost, neví, o čem ten termín vypovídá. Je to jen slovní hříčka? Co je jisté: NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S MARXISMEM, JINAK BY NEPŘIDÁVAL "NEO". Aspoň když je něco zase jako dříve nacismus, tak neříkáme "neonacismus" ale popravdě NACISMUS. Nanejvýš se přidávají předpony, jak EUnacismus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ŠKODA ŽE OBČANÉ NEŽÁDAJI PO TISKU A TV,VYSVĚTLENÍ

   protože je doba TEMNA.My tu máme odkazů plno,ale jsou prý našimi vmitráky demolovány protože i AMERIKA prohráva boj s neomarxismem!
   Zde nefunguje kontrola odkazů aby jsme ťuknutim zjistili zda funguji,zkusime tu dát jeden z nich,pokud fungovat nebude napište a najdeme dalši!

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   české titulky si musite pustit dole vpravo

   Vymazat
 16. Přesně tak mám plné zuby celé demožumpy jen odporní sluhové západu co jim ČR nic neříká.

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NEOMARXISTO RADOSTO,PŘIDEJTE VSE K NÁM PRAVÝM KOMUNISTŮM

   chceme totiž udělat NATO pro ČR nepotřebným,ušetřit miliardy a mit se tak jako ve Švýcarsku.
   Propagujte všude požadavek našeho lidu,dát se Švýcarskem kolonizovat,jednoduše převzit jejich Ústavu naše prý stejně neplati nebot nebyla schválena v referendu.
   Hned vzniknou nové kantony ŠVÝCARSKA ČECHY ,MORAVA A SLEZSKO,PRAHA si může oddělit,abychom ji nerozmazlovali našimi penězi,kterými jim dáváme na jejich vysoké platy a i PRO EU MÁME PRIMA NÁVRHY:

   Přestaňte prosirat prázdnou slámu vysertye se na neomarxisty a pojďte s námi VPŘED!

   Vymazat
 18. Padl JEDINÝ důvod pro naše setrvání v EU a NATO!

  Padl, a žádný jiný není a NIKDY nebyl.
  Ano, jde o dotace EU našemu národnímu Vůdci Babišovi. Teď je máme vrátit, samozřejmě ne náš národní Vůdce Babiš, ale MY, jeho voliči, máme vrátit Bruselu ty OBROVSKÉ prachy, vydřené z krvavých mozolů ujařmeného evropského proletariátu.

  Přitom jde právě o ty dotace, jež umožnily našemu národnímu Vůdci Babišovi rozdávat -celému našemu národu - ZCELA ZDARMA:
  • koblihy
  • guláš
  • Kostelecké uzeniny
  • Vodňanská kuřata
  • řepkové lány, buďtež vy nám Leninem požehnány
  • byty
  • auta
  • školství
  • zdravotnictví
  • atd. apod.,
  prostě VŠECHNO, co nám náš národní Vůdce Babiš dává zdarma a ze svého, že.

  Ale my Bruselu nic nedáme, raději NATO a EU zbouráme!
  Neboť PRACHY – to je prakticky JEDINÁ evropská hodnota, kterou my roduvěrní Češi a Rusové (+ Slovák Babiš) uznáváme.
  Kromě prachů ještě tak BMW a Mercedesy; to jsou také evropské hodnoty, z našeho slovanského hlediska. (Ale ty po nás Brusel nechce; stejně je vlastní jen ti nejlepší soudruzi a soukmenovci z ANO, že.)

  Ten zbytek, tj. Pravdu, Lásku, víru v tzv. Boha, buržoasní morálku, tzv. lidská práva a z toho všeho plynoucí kapitalismus a demokracii – to si mohou Euroameričani strčit do řitě. My Západoasiti máme SVOJE hodnoty, především zdravou třídní/národní nenávist a Leninskou pravdu.

  Takže tedy, KONEČNĚ přišel čas na Milošovo referendum, s jednoduchou otázkou:
  Chcete CO NEJRYCHLEJŠÍ osvobození od NATO a EU, vražedných paktů, připravujících jaderný útok na Veliké Rusko, abychom my Češi - po osvobození - mohli žít v míru a přátelství s Velikým Ruskem na věčné časy a nikdy jinak?
  Jen blázen typu Andreje Babiše mladšího by odpověděl jinak než ANO.

  Mimochodem: Soudruh a soukmenovec Klán, 100% marxisticko-leninsko-stalinsko-putinský sociolog za KSČ(M), nějak zapomněl na IZRAELSKOU ambasádu: Z ní vychází zcela stejné černočerné zlo jako z ambasády USA.

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POPÁTÉ, neboť ten původní (z 2. prosince 2018 14:03) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.