Reklama

neděle 9. prosince 2018

Macron překročil čáru jako první


Radim Valenčík
9. 12. 2018    RadimValenčíkPíše
Zašlo to hodně daleko. Každý režim se snaží, když je v úzkých, zachránit tím, že si najme  provokatéry, kteří zapalují auta či vybíjejí obchody chudším středním vrstvám, případně napadají policisty a znesvěcují symboly hrdosti země. Na maloměšťáka to zabere. Zvlášť, když to mediální mainstream zveličí. A také je možné počítat s radikálními blbečky, které dobře organizovaná a hlavně instruovaná (zasvěcená) část policie nasměruje k tomu, aby efekt provokatérů multiplikovali. Není-li hnutí odporu dostatečně organizované a zkušené, jako je tomu v případě žlutých vest, mělo by to stačit k "obnově pořádku".
Nestačí. Kde se "stala chyba"? Stalo se jich hned několik: 


1. Podcenění situace. Současní europapaláši si žijí ve světě, kde si rozdávají karty mezi sebou. Podcenili normální lidi, resp. přestali reflektovat svůj morální i intelektuální úpadek.

2. První překročil čáru Macron. Už minulý týden poděkoval policii za brutální zásah. To vedlo k další brutalitě. Tím se dostal mimo hru, resp. stal symbolem. Symbolem toho nejhoršího.

3. Nedůvěra lidí ve vedení nejen Francie, ale i "nadfrancijních" orgánů, je tak velká, že se odpor nedá jen tak snadno rozložit. A lidé se za pochodu učí. Mají jeden mocný stimul. Doposud si vůbec nedokázali představit, že by "demokratický systém", který má plnou hubu "lidských práv", byl schopen takto brutálně postupovat. Teď už si přestali dělat iluze.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6450-macron-prekrocil-caru-jako-prvni.html

27 komentářů :

 1. Fantastické je hlavně pokrytectví masmédií a toho, co si říká demoblok. Zvláště pak v souvislosti s histerickým uctíváním "největšího masakru" na Národní třídě. Když zbijí Francouze a Španěly do bezvědomí, je to nutná daň demokratickým principům a nastolování pořádku. K popukání...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DOCENT ZAS NEVI,ŽE MAKARON DOSTAL PŘIKAZ OD SVÉHO

   šéfika Rotsšilda aby pustil svým spoluobčanům žilou a navalil jim tzv ekologickou dañ,aby je všechny nahnal do elektiky a tam panečku bude vývar,že nenažrani majitelé velkých peněz utonou v přivalu dalšich miliard žabek které maji rádi.

   TO JE TEN EKOTEROR PŘIDANÝ K IS TERORISTŮM,KTERÝ MAKARON OTEVIRÁ FRANCII.

   Jsme tu zvědavi,zda frantiky napadne taky udělat svůj NÁRODNI PROGRAM POŽADAVKŮ a začnou žádat jeho uskutečnováni.
   U nás už celá vláda chce vyrobit naše Žluté vesty okázalým ignorovánim Národniho programu Společnosti voličů,který se i ten docent Válečnik boji rozebrat a tak kecá co ho napadne a neni jasné,zda si i on už pořidil svoji žlutou vestu!

   Smazat
  2. SuPmane, 3 oficiální mrtví.
   Které nešlo zatlouct.
   Ty, ketré s plechovkou plynu zaraženou mezi mozkové půlky odvezli do předsíně v pohotovosti místo do márnice ještě dlouho budou hledat.
   Naše vláda pošle metaře do marakéče turistickou třídou, aby se vyhnula pozornosti.
   Chudák.

   Smazat
 2. Oni lidé občas potřebují ventil. Ať jsou to demonstrace ve Francii v 60 letech, ať je to rok 89 u nás, kdy se vzepřou stereotypům. Vždy se do těchto akcí vetřou provokatéři. Jelikož u nás se v souččasné době proti prezidentovi a Babišovi nikdo z lidu nevzepře, tak proti nim vystupují pouze provokatéři. Nevím, jaká část ukrajinského národa se vzepřela proti Janukovičovi. Ale na tom Majdanu byli zřejmě též jen samí provokatéři.No, nebyla podpora Majdanu našimi občany Štětinou, Schwarzenbergem, Kocábem... též provokací? Koho od nás tam zastupovali? My měli masakr na Národní a nepoužívaly se tam vodní děla ani slzný plyn. Nedovedu si představit, co by to tam bylo, kdyby se proti studentům používalo to, co dnes proti demonstrantům ve Francii. M.R.

  OdpovědětSmazat
 3. To jsme netušil, že majitel obchodu nebo obchodů patří mezi nižší střední třídu. Takže takový majitel si podle autora článku vydělá asi stejně jako učitelka na základní škole a prestiž má jako třeba dělník ve Škodovce? Pan autor článku zjevně zmakronovatěl. Neuvěřitelná hovadina, co napsal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:38 Zřejmě vůbec nevíte o čem píšete ... Srovnávat kapitalismus ve Francii ale i v jiných státech na Západě, s námi, je velmi "ošidné". Ve Francii není obchodník jako obchodník, restauratér jako restauratér, apod. Někteří jsou úspěšní, někteří mají otevřeno až do půlnoci, aby se vůbec uživili. Ve většině případů není příčinou jejich neúspěšnosti jejich neschopnost, ale malá "koupěschopnost" občanů těchto států.

   Smazat
  2. 13:27 Novák neví, která bije. Asi neví, že i u nás už obchody samotným obchodníkům nepatří, že jsou v těch objektech v nájmu a že se i u nás směle mohou počítat mezi chudší střední vrstvu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. PRO OBA ANONYMY, "ŘEDITELE ZEMĚKOULE" A ZNALCE VEŠKERÉHO PODNIKÁNÍ. Jste oba hlupáci. Jak bych mohl vědět, o čem píšu, když jsem téměř třicet let živnostník, že. A ty svoje směšné výplody můžete dávat k lepšímu při chvilkách poééézie, možná vám na to někdo skočí. To fakt miluju, dementy, co od zeleného stolu všechno vědí a znají a všude byli dvakrát. :D :D :D

   Smazat
 4. Na kolenou a obličejem ke zdi jako za nacistů. Kam se hrabe 17. listopad 89
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/15951/
  Lidská práva podle Macrona
  http://www.rukojmi.cz/clanky/7287-lidska-prava-podle-macrona

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dnes je zřejmé, že médii miliónkrát omílaný zásah na Národní třídě v r. 89 jasně prokázal, že komunistická policie neměla zdaleka tak dobrý výcvik, jako ta dnešní kapitalistická, a že své úkoly plnila zcela nedostatečně :-)

   Smazat
  2. 14:08 Mýlíte se, měla výborný výcvik a to nejen v kriminalistice, ale i právě v "rozhánění" demonstrací (tehdy: hromadných protispolečenských vysoupení). Pohotovákem a tak i náležitým výcvikem i v tomto typu zákroků prošla naprostá (zdrcující) část policajtů (tehdy příslušníků SNB) - byla to nástupní škola pro ty, co absolvovali náhradní vojenskou službu, ti, co absolvovali základní vojenskou službu absolvovali výuku a výcvik v Brně. Srovnávat zákroky SNB a současné české policie se zákroky západních policií nelze, jejich brutalitu neměli a nemají Češi v krvi.

   Smazat
  3. 14:23 bylo to evidentně napsáno jako ironická poznámka. S tím ubitým Afgháncem ve vazbě to byla analogické situace, zcela nepředstavitelná za komunizmu, běžná v dnešním kapitalizmu :-)

   Smazat
  4. 13:16 pokud to byli #vyjdiven
   tak za mě v pořádku!

   Smazat
  5. 14:35 žádný "komunizmus" tady, ani nikde jinde ve světě nebyl. To byla a je nijak podrobně formulovaná vize, do které by za příznivých podmínek mohla a měla lidská společnost dospět. Po dobrém, ledy by lidé byli andělé. Všimněte si.

   Smazat
  6. 16:55
   To bylo pro vás, komunistické emtelektuáli, kteří se zabývali dijalektikou konkrétního.

   My, skuteční revolucionáři prostě střílíme.
   Hasta siempre, commandante.

   Smazat
 5. Kdo může nahradit Macrona? Nikdo na to neodpovídá a to je ta chyba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdola není koncenzus shora to bude ještě boj na dosazení figurky

   Smazat
  2. Dokud budou Frantíci pochodovat jen v Paříži tak je snadno zkrotí . Co se ale bude dít až takto povstane celá Francie ? A o tom to je .

   Smazat
  3. Kdyby žil Ch.de Goulle, ten by hned při první akci přišel pod V.oblouk, a davu vysvětlil,jak veliká je Francie, jak slavnou má historii, o díku neznámému vojáku. Potom věřím,že by se nenašel žadný sprejer, který by tam čmáral a pod prapory s přáním Ať žije Francie, zazpívali by si Marseillesu a šlo by se domů. Současný francouzsky prezident není osobnost, možna by se hodil do reklamy na parfémy. Jestli zvedne rukavici Marine Le Pen, pak mám obavy, zda není schopná až moc. God save France.

   Smazat
  4. 23:36 Pochybuju! V květnu 68 si to neštrejch, proč by měl dneska?

   Smazat
 6. Vzpomeňme dřívější naše reakce na dřívější demonstrace ve Francii, Itálii, podporované tamnějšími komunistickými stranami. Naši na to vždy, jo měli by si zažít náš komunismus, to by potom mohli něco říkat.

  nemohli jsme pochopit, že v tom (námi vysněném) kapitalistickém ráji si lidi stěžujou, že se jim dost dobře nedaří...

  K tomu je možno dodat podobné komentáře, když nedávno v Česku Noam Chomsky poznamenal, že to u nás nebylo snad zase tak hrozné. Jak něco takového mohl říct, my přeci jsme si dost protrpěli, (ryli jsem držkou zemi), kam se na nás jinde hrabou...

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Valenčík, díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (15:24):
   K vašemu poděkování autorovi doc. Valenčíkovi se připojuji! ...

   Smazat
 8. Tak jsem rád že se to děje varování pro všechny politiky co slibují a po volbách otočí.

  OdpovědětSmazat
 9. Krásná ukázka toho, že když se lidé opravdu sjednotí na svých prioritách a hranici, za kterou už nejsou ochotni se nechat dotlačit, dokážou neskutečně moc. Je to nesmírně inspirativní a zejména pro ty brblali u piva, že "vobyčejnej" člověk musí halt všechno vydržet, páč se s tím stejně nic jinýho dělat nedá. J.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.