Reklama

pondělí 10. prosince 2018

Měsíc "nanebevzetí Václava Havla“ coby součást jeho „kim-ir-senizace" aneb Petr Štěpánek provokuje tím, že komentuje současné dění

Petr Štěpánek
- ps -
10. 12. 2018 PrvníZprávy
"Spíše náhodou jsem přepnul na ČT2, kde zrovna v rámci tradičního „měsíce nanebevzetí Václava Havla“ a coby součást jeho „kim-ir-senizace“, rozuměj budování jeho posmrtného kultu osobnosti, opakovali dokument Občan Havel," napsal na svém facebookovém profilu Petr Štěpánek.


"A znovu jsem si nad tou agitkou uvědomil, jak strašně moc, ale opravdu strašně moc špatný prezident to byl. Sebestředný, mstivý, zákeřný. A jeho rudolfinský projev, jímž odstartoval rozdělení české společnosti, byla největší polistopadová sviňárna," konstatuje komentátor současného dění a hudebník Petr Štěpánek, kterého tak ráda dehonestuje smečka publicistů v nedělních televizních publicistických pořadech.

Rázem se strhla velká diskuse mezi přáteli Petra Štěpánka o tom, kdo měl být na přelomu osmdesátých a devadesátých let oním prezidentem Československa.

"Nikdo jinej v tu chvíli po ruce nebyl, nebrala bych to tak kách," upozornila jedna čtenářka.

"Ale byl. Dubček. Jenže ho podrazili a pak zabili.... Nebyl tak bezpáteřní jako Havel," píše jiný čtenář, kterému Petr Štěpánek vysvětlil ve svém komentáři svůj názor na další volby Václava Havla prezidentem.

"Blbost. Nikdo jiný možný nebyl v roce 1989 či 1990. Jeho zvolení v roce 1993 už byla chyba a to v roce 1998 dokonalý omyl," má jasno na události kolem prezidentských voleb v minulého století Petr Štěpánek.

- - -


55 komentářů :

 1. Pane Štěpánek rozdělení společnosti bylo a bude jen ten nýmand havel přilil olej do ohně.

  OdpovědětSmazat
 2. To je super, místo dosavadního termínu "havloidi" pro lepšolidi bude krásně sedět i "kimirseni", také chtějí diktovat tu svoji jedinou pravdu celé zemi.

  OdpovědětSmazat
 3. Jeho zvolení v roce 1993 už byla chyba a to v roce 1998 dokonalý omyl,"
  Možná chyba a omyl, ale zákonitost ....vyhýbka byla nastavena ...

  OdpovědětSmazat
 4. Termín "kimirseni" je převzat z nenávistného prostředí, které vůbec nezná a nemá právo hodnotit stav zahraničím v čele s USA diskriminované společnosti v KLDR. Často mimoděk přijímáme to, proti čemu bojujeme a co nemáme rádi. Jinak jsem byl také v r.1989 velmi naivní, ale co bylo léčivý šok, že Havel coby údajný demokrat nebyl schopen po volbách v r.1990 příjmout na hradě komunisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad R.P - bezvadný a velice případný koment! Naprostý souhlas, my přejímá mediální informace (a znalosti) pouze a jenom z euroatlantických, vhodně cinknutých zdrojů, a o pravém stavu věcí skutečně nevíme skoro nic!

   Smazat
  2. Kdo si projde národnost těchto "demokratů" pochopí vše. Něco podobného se událo v tehdejším SSSR za Gorbačova, ten byl naivní snílek a za Jelcina je to ...

   Smazat
  3. Glen Grant, britský generál, oficiální poradce pro Ukrajinu vyzval v televizi Ukrajince, ať jakýmikoli prostředky zničí krymský most a zaůtočí na ruské loďstvo v černém moři. Britové ukázali barvy přes svého generála. Teď už je jasné, kdo připravuje válku a dělá vše pro její rozpoutání. Vzhledem k tomu, že tenhle generál v myšlení příliš nevyniká, je jesné že za jeho prohlášením stojí Mayová. Nechápu, co tím zamýšlí. Každému, komu to jen trochu pálí musí být jasné, že jestli že Rusové nějaký národ vymažou z mapy světa, tak první na řadě jsou angláni.

   Smazat
 5. Václav Havel – padouch nebo hrdina?

  Tvrdím, že soubojem společenských formací v moderní společnosti nebyl a není souboj demokracie se socialismem, ale kapitalismu se socialismem. Demokracie je v tom nevinně. Není, a nikdy nebyla souboje účastna, pouze zneužívána. Žádná ze svobod, které jsme „sametovou“ revolucí získali není dostačující k praktikování demokracie. Došlo jen k nahrazení rozhodování o nás bez nás jinou formou. Z tohoto pohledu se mi Václav Havel jeví jako usnadňovatel návratu kapitalismu – jiné formy rozhodování, o nás bez nás, do Československa. Kapitalismus si nemohl přát a pochopitelně si ho proto hýčkal, lepšího a důvěryhodnějšího jakoby pravdaře a slibovače lepších zítřků. Lid mohl vykročit a také to udělal, v čele se svou novou modlou, svému zmaru vstříc.
  Konstatuji, že se záměr kapitalismu – návrat do Československa hladce podařil. Vtrhl do země pod škraboškou svobody a demokracie za nadšeného ržaní naivního, opět obelhaného a zmanipulovaného lidu. Lví podíl na tom má právě Václav Havel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... A kdo má být prezident už bylo Západu jasné nejméně o rok dříve - viz foto ze 'Snídaně s Miterrandem'.

   Smazat
  2. Ad Ms Doe a 10:47 - naprostý souhlas, nejen od časů Mittertanda, mnohem dřív, kdy se SSSR gorbačoval a OBSE schwarzebergovala.

   Smazat
 6. Havel byla prostě vybraná figurka, která měla sehrát (a také sehrála) romantický kus pro lid, a to zdaleka nejen ten Česko-slovenský. Byla to iluze o vývozu demokracie, které se vyvezlo tolik, až na "západě" žádná nezůstala (bonmot, který mne nadchl). To, že Havla by v přímé volbě volilo tak 1% a k úřadu mu po vzájemné dohodě sil končících a nastupujících pomohl Husákův Čalfa za asistence komunistického FS, to byl pouze technický problém na cestě k velkému ekonomickému výprodeji a drancování východní Evropy a SSSR. Jak můžeme vidět, tak z legendy o demokratickém dramatikovi žijí někteří aktéři dodnes. "Elita" východní Evropy a SSSR nás prodala, a to velmi levně. Pravdou bohužel je, že ti menší zřejmě neměli na výběr a státstát jako jsme my, s počtem obyvatel a velikostí většího světového města má a vždy bude mít omezenou suverenitu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Supman - souhlas, a Štefanův názor je naivní, protože opravdu platí "stát jako jsme my, s počtem obyvatel a velikostí většího světového města má a vždy bude mít omezenou suverenitu.", bohužel, tedy musíme mít vždy nějakého kurátora a politickým uměním potom je zvolit nejvhodnějšího. Což, jak vidno, nedopadlo.

   Smazat
 7. 11:07
  Omezenou suverenitu má vždy zaručenu ten, kdo o ni nebojuje.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní10. prosince 2018 11:14
   To s Vámi souhlasím Štefane, ale ten boj musí být inteligentní směs politiky, ekonomiky a silové složky. Nejspíš to dobře vyvážil Masaryk. P.K.

   Smazat
 8. Tak jako Havel nebyl žádný umělec, jen užvaněný, polovzdělaný pseudointelektuál, tak nebyl ani žádným hrdinou, přirozeným vůdcem či autoritou. Byl a zůstal jen pouhým bezobsažným, prázdným symbolem toho co se dělo v listopadu 89 a co dále následovalo. Adorovat jej můžou pouze lidé, kteří mají sami problémy se svým sebevědomím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je velice výstižné a pravdivé.

   Smazat
  2. Ad 11:20 & 11:33 - také souzvučím, ale je třeba přiznat, že ta západní ideologická mašinérie byla schopna sešrotovat a vhodně připravit kohokoliv! Přitom šlo o mnohem větší národy (viz Německo, SSSR, ..).

   Smazat
  3. Naprostý souhlas. Navíc to byl opilec, děvkař a křivák, jak o tom dlouho národ potom přesvědčoval...

   Smazat
 9. Misto Mesice pratelstvi mame Mesic Pos.rani se s Havlem.Jeho nohsledove nechapou ze to je nejlepsi zpusob jak ho (nemam psat Ho?) lidem dokonale znechutit jeste vic a naveky?

  OdpovědětSmazat
 10. Havloidi si vtvořili svůj kult osobnosti a ten rok od roku stále víc opečovávají a zveličují. Po jejich modle Havlovi už se jmenuje letiště, různé ulice, náměstí, lavičky, knihovna a nevím, co ještě. Snad už chybí jen latrína V. Havla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:44 U té latríny by mi to nevadilo. Na rozdíl od letiště tam nějaké spojení vidím. Jako dramatik psal jenom sračky, jako politik nám pomohl do hoven.

   Smazat
  2. Latrina vznikne, když se z lavičky odstraní ten strom, díra je velká dost.

   Smazat
 11. Ameriky vazal


  Lide český z pékavárny přinesli novinu.
  Hadrového chystají se velebit hrdinu.
  Všichni známe jeho jméno,
  historií nebudiž pochváleno!
  O pravdě a lásce kázal
  Ameriky vazal.

  Dobře víme, co slíbila ta rádoby modla,
  co kdy a kde vyslovila jeho ústa podlá.
  Všichni známe jeho jméno,
  historií nebudiž pochváleno.
  Kolem huby med nám mazal
  Ameriky vazal.

  Viděli jsme, slyšeli jsme jeho slova zrádné.
  Nikdo mu je neodpáře, důkazů dost máme!
  Všichni známe jeho jméno,
  historií nebudiž pochváleno!
  Nenávist a lež odkázal
  Ameriky vazal.

  Ulice, školy, letiště i kdejaká lavka,
  nesou pyšně jeho jméno, pseudonym Savka.
  Všichni známe jeho jméno,
  historií nebudiž pochváleno!
  Nenávist a lež odkázal
  Ameriky vazal.

  OdpovědětSmazat
 12. Za vše snad hovoří už jenom to, že ani ČT nemá odvahu, uvádět "tvorbu" tohoto světového dramatika na svém hlavním programu v "prime time" . A to je co říct.

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Štěpánku místo psaní jste neměl odmítat jmenování na rady RRTV bylo by to pro nás občany prospěšnější.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak tanhle Štěpanek, nesahá panu Havlovi ani po ty jeho krátké kalhoty. Jseš totální hlupák Štěpánku.Děkuji pane Havle, za dnešní dobu, na které máš obrovský podíl. A takoví hlupáci jako Štěpánek mohou jen hloupě kydat špínu, na víc nemají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 14:07 - škoda, že jste svůj komentář nedoložil nějakým argumentem, protože jinak je vidět, že se pohybujete zcela mimo realitu událostí ve Francii, Německu, Belgii, na Ukrajině.., ale konečně, máte štěstí, nejste hloupý jenom sám.

   Smazat
  2. Jak to vidím, tak hlupák jsi ty. A naprosto zabedněný tupec, který jistě chodí na befel manifestovat kamkoliv sorosovci a lepsolidé dají povel....

   Smazat
  3. je to tak, patříte jednoznačně ke kimirsenům :-)

   Smazat
  4. 14:16 CO tady meleš o Francii, Némmecku, hlupáku,jak s tím souvisí tenhle článek, to si dojdi někam jinam. BLBEČKU. Další zemanuv kamarád v 14:17, hlavně si z toho blba necvnkni do kalhot ty papoušku lepšolide.Tupec jak tvuj zeman

   Smazat
  5. TY seš CHUJ JAK FOTR TVŮJ!!!!!!!

   Smazat
  6. Nechci přikládát do kotle plného nenávisti, stejně už přetéká. Nevím, jak je to možné, ale když je to všem dodatečně tak jasné, tak jak je možné,že jsme krom Husáka, Štrougala, Štěpána podlehli Vaškovu kouzlu ? Já byl teenager, tak se omlouvám, za svou nezralost, mluvil pro mne česky a nestrojeně jako v TV. Pochod v krátkých kalhotách při přehlídce na Hradě, pro mou generaci to nemělo chybu. Což teprve když se profláklo, že na Hradě se může jezdít na koloběžce. Málem jsem se zatoulal na vánočním trhu ve Vídní, při prvním výletu "na Západ". Cítil jsem se světoobčanem, nesl jsem si balíček s novými štrauskami, se svým splněmým snem. Večer jsme se vraceli dýchávičnou Karosou domů, projížděli st. hranici s permanentně otevřenou závorou, celníci salutovali usmívali se a autobusák zatroubil.Táta mi pošeptal : Synu můj, to si pamatuj. Pamatuju, jen nevím, kam sen zmizel.

   Smazat
  7. 16: 34 Hele, putlerprde, prozradím ti tajemství! To Havel byl tvůj pravej fotr, kterej tě namrdal týhle kurvě a ta tě pak potratila!!!!!˘ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Ten potrat pak komouši naložili do maus-oleje a odvezli do Chujlostanu jako delikatesu pro Putlera. Od tý doby co ji sežral poletuješ u jeho lejnolíhně - stal si se putlerprdem!!!!.-D:D:D:D

   Smazat
  8. 17:08 Von vůbec Havel hodně lhal! Ne sice jako komouši, ale lhal taky. To co dnes představuje Západ nemá NIC společnýho s našimi dětskými sny a představami, které nám ostatně ponejvíce vytvořila komunistická rudá propaganda. My se těšili na buď již nebo dokonce možná ani nikdy neexistující svět! Pamatuji že jsme fandili kresleným "záporákům" na poslední stránce Dikobrazu! Že jsme doslova řvali při předvádění sécnek z filmů s hvězdičkou jakými byly R.A.S. o francouzských paragánech v Alžírsku, či Pahorek s Seanem Connerym, či Štvanci s Malcolmem McDowellem, u filmu San Babilo 24 hodin apod., kde ukazovali jak na Západě tvrdě bez slitování postupují vůči rudé slotě i různým žluťákům, negrům apod. A taky jsme děsně fandili záporákům ze seriálu 30 případů majora Zemana jakým byl "střelec" nadporučík Bláha, agent Arnold Hackel z Bílých linek, major SS Korenz v Chile atd. atd. A pak přišel tzv. Listopad a sny jsou v prdeli, byli jsme podvedeni! Pana Sládka zadupali, nic se nezměnilo, jedinou nadějí proto je právě hnutí Pravý sektor, který je ryzí a říká to o čem jsme jako děcka snili! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  9. No to máte za co děkovat, bordel, státní dluh, nenávist mezi lidmi, za to děkujete, to jste stejná špína jako Havel

   Smazat
 15. 14:07
  Nikdo se zde přispívající NESAHÁ TÝ SVINI UDAVAČSKÝ A KOLABORANTSKÝ ANI PO KOTNÍKY.......V TOM SE TY HAVLOPUSSYNKO JEDNOBUNĚČNÁ SHODUJEME!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:14 Ta svině STBácká, udavačská budeš, asi ty, parchante.

   Smazat
  2. Já se nejmenuju Havel ty kokote zděšenej zalezlej na VELVYSRANECTVÍ USSA,mně K.H.Frank nehoupal pak na kolenou,já nepodporuju Landsmanšaft a neomlouvám se fašistům.....Tak zavři HUBU A jdi si stěžovat na hrob toho kripla,že jsi mamrd stejně,jako ON!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. 16:32 Haveeeel, Haveeeel, neznám ... hele nebyl to náááhodou ten vandrák chrchlavej v ošuntělejchch džínách, vytahaným svetru, co tobě a podobnejm rudejm čurákům udělal pořádnej rejhanec přes plány? Protože tvůj zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se přeci dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Viď že mám pravdu .. :D:D:D

   Smazat
 16. Volové, jejichž rozhled a informovanost o české státnosti je omezena cca 19. lety. Mne nemohou vyvést z rovnováhy. spisovatelský nedouk, ožrala a lhář není zrovna ten který by mněl být vzpomínán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzpomínán být může, ale pouze jako odstrašující příklad.

   Smazat
 17. S tou Štěpánkovou interpretací příliš nesouhlasím. Třeba ten Dubček, že prý nebyl tak bezpáteřní! Vždyť on svým likvidátorům věrně sloužil až do hořkého konce. A pokud by teoreticky nebyl bezpáteřní, tak by se stejně, tento celoživotní komunista, nemohl postavit do čela kapitalizace země.
  Podobně nesouhlasím s tím, jaké jsme dělali chyby, že jsme volili Havla. Kdo bude zvolen, rozhodl Západ, či konkrétně USA. Prostě s kým se budou bavit, ten půjde do čela. S kým se bavit nebudou, ten neměl šanci se někam dostat. Protože Západ byla naše naděje a touha. A skupinu kolem Havla si vytipovali a připravovali, již mnoho let předem.
  Dneska to rozebírat a bědovat nad tím, nemá význam. Lidé byli nepoučení a skočili do připravené … budoucnosti. Ale dnes již bychom měli být poučení a vědět, že kapitál sliby neplní a jiné zájmy, než vlastní nemá. Vlastní zájmy si musí každý (každá zájmová skupina) prosadit sám. P.K.

  OdpovědětSmazat
 18. 14.07 Tak si hezky za pana Havla zapal svíčku a pak si ten horký vosk nakapej na šulína, třeba tě to probere, havlokašpare :)

  OdpovědětSmazat
 19. Jak jsem se dozvěděl na Havlotele24, tak nový film "Havel"
  dostane podporu ve výši víc jak 14 mio kachen.
  No, nekupte to.

  OdpovědětSmazat
 20. Doufám,že je ten film přímo podle scénáře to Spisovatele No.1.?!☺

  OdpovědětSmazat
 21. Havel byl placený západem. Jeho hry hráli jen kvůli tomu , aby mu mohli posílat tantiémy. Když se stal prezidentem , tak ho na západě, přestali hrát úplně. Na Národní třídě vůbec nebyl, z Hrádečku ho dovezli za 3dny. Co kvákal(lhal) na Letné si můžete jistě ze záznamu pustit a skutečnost porovnat , hned bylo jasné co chce. Republika se musela rozpustit, aby se mohl stát prezidentem nového(jiného) státu , než Československa. Prezidentský slib Československu nesplnil a tím naplnil skutkový čin vlastizrady. A teď mi řekněte jak si takového člověka mám vážit.

  OdpovědětSmazat
 22. Profesor zadává studentům seminární práci. "Milí studenti, téma dnešní práce zní Můj nejoblíbenější politik. Popište, prosím, proč zrovna Havel."

  OdpovědětSmazat
 23. Havel bil osvoboditel od Rusú a otec demokracie v ČSFR,on nás vitrhl ze spáru komunizmu.Tohle smně museli viědět tuhle náuku po spamněti i kdybi nás ze snu vzbudili,viď nás to pořád učili ve škole a já patrim do zlatí Havlovi degenerace.

  OdpovědětSmazat
 24. Oprava,Havlove generace.

  OdpovědětSmazat
 25. Havel nepředstavoval žádný hodnotný názorový proud. Naše společnost byla pro západ příliš nebezpečná a naopak lákavá jako odbytiště, ke skromnosti vedených obyvatel. S jakou vervou začali lidé po revoluci přecházet na spotřební způsob života. A nyní? Stále častěji se objevují zmínky o "trvale udržitelném rozvoji" a "Nutnosti se uskrovnit". Zatím jen zmínky, ale až korporace propracují a zavedou systém "rent", kdy lidé budou odvádět poplatky za "možnost si odebrat", jako je to v případě el. energie, omezení spotřeby přijde a zisky vyvolených zůstanou.
  Naše společnost měla v roce 1989 možnost zavést systém se státní výrobou, doplněnou o soukromé subjekty. Ovšem, to bychom dnes neměli desítky miliardářů a rozkradený stát. A to byl cíl, ne jen náhodné selhání. A lidé stojící u prosazení této cesty, pro většinu občanů nepřínosné, dostávají možnost šířit svoje zcestné myšlenky dále ..... škoda, spravedlnost ještě spí ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
 26. Havla jsem viděl a slyšel v TV až kdy pukly ledy. A můj dojem již tehdy byl: odporný chlap, kterému jsem nevěřil ani slovo.
  Pražáci ho mají podobně jak Švejka, oba dva kecali do všeho aniž čemu rozuměli. Bohužel, na rozdíl od Švejka byl Havel reálný, takže jeho kecy pomátlo dost lidí. Chtěl bych se dočkat toho, aby Letišti Ruzyně se vrátilo její jméno. Co udělal pro o letiště on. Akorát jen to, že tam vyhodil vajgla, když létal do SSA skládat účtu.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 27. Švejka nesrovnávejte s kurv*sinem Švejk je náš voják Švejk a ne kolaborant.

  OdpovědětSmazat
 28. Prostě stalo se .Na druhou stranu nutno říci že aspoň ti ušáci Havla adorují.Dokonce i tu bustu v kongresu má.Vždyť si ji také plně zaslouži.Pro USA udělal hrozně moc.Snad mu to v pekle přičetli k dobru.Čo bolo to bolo.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.