Reklama

neděle 30. prosince 2018

Můj Krym - první pokračování

30. 12. 2018 - Ďouba


Den druhý: Moskva - Simferopol - Evpatorija

Před odletem z Moskvy jsme se ještě proběhli po městě... (Arbat, Moskva City)...skočili na AeroExpres a jeli na letiště...V AeroExpresu - znaveni městskou turistikou


Odlet byl o hodinu zpožděn, volal jsem proto do půjčovny aut na letiště v Simferopolu, aby na nás počkali. Všechno klaplo, auto jsme převzali a ještě jsme stihli skouknout další fotbalový zápas. Na letišti byla instalována velká obrazovka a u ní se sešli snad všichni. Měl jsem pocit, že po dobu zápasu se provoz letiště přerušil a všichni, jak personál tak cestující, fandili. Rusko prohrálo a nepostoupilo, naštěstí to všichni nesli statečně a sportovně.

O přestávce jsem si koupil mapy Krymu, 2 mapy "JuBK" (Južnyj Bereg Kryma, vžitá zkratka pro turisticky nejatraktivnější část poloostrova - jižní břeh Krymu) v měřítku 1:50 000, z těch jsem byl nadšený, ale později se ukázalo, že jsou hodně zastaralé. Vynikající byl autoatlas Krymu, který jsem si na letišti také koupil, aktualizovaný k roku 2017, JuBK v něm je v měřítku 1:60 000 a navíc podrobné plány měst.

V letištní prodejně knih měli ukrutné množství krásných knih o Krymu. S těžkým srdcem jsem je nechal v regálech, snad příště. Peníze jsme měli dost přesně rozpočítané a také v autě už nebyl ani kousek místa navíc.

Aeroport Simferopol "Krymská vlna", otevřen v tomto roce na jaře. V budoucnu by měl v názvu nést ještě jméno krymského malíře Ajvazovského.

Vnitřek nového aeroportu v Simferopolu

Aeroport Simferopol, všichni jsou na fotbalu. Zelená stěna je z části umělá, z části živá

Je po půlnoci, podařilo se nám nacpat do auta a pojedeme nocí na západní břeh do Evpatorije. Rozhodoval jsem se intuitivně, měl jsem desítky teček v mapě Krymu, které jsem chtěl navštívit. Nejprve jsem chtěl den dva jen odpočívat u moře a k tomu se zdál písečný břeh lehce opomíjené Evpatorije ideální.


Neskutečné se stalo možným. Je nás 6 v Ladě Largus, ve třetí řadě sedí nejmenší Lenka, zavalena batohy a vedle ní gigantický kufr Radka. Směle vpřed!

Přiznám se, že prvních asi 10 km jsem jel maximálně na trojku. Silnice nebyla až tak špatná, ale zrádná, občas na ní číhaly díry různé velikosti a hloubky a bylo potřeba přivyknout: dírám, tmě a poměrně velkému provozu (po půlnoci!) zkušenějších Krymčanů, kteří se kolem míhali velkou rychlostí, auta nešetříc.

Šokové probuzení v Evpatoriji

Když jsme přijeli do Evpatorije, zastavil jsem na opuštěném místě, abych se poradil s mapou. Zbytek posádky podřimoval. Najednou někdo začal bušit do auta, všichni se rázem probudili a strašně lekli. Člověk venku něco křičel a domáhal se řidiče. Byl jsem z toho špatný, říkal jsem si, že nám to pěkně začíná. První krymské "setkání" a hned nějaký problém. Zajistil jsem dveře, aby nešly otevřít. Popustil jsem okno o pár centimetrů a nastražil ucho. 
"Máte puštěný zadní stěrač!" volal ten člověk ve tmě. Měl pravdu (musím doplnit o informaci, že nepršelo). Vypnul jsem stěrač, otevřel dveře a poděkoval dobrému muži. Poradil mi, kudy se dostaneme na "Lazurnyj bereg". Za tmy jsme postavili stany v malém kempíku, který patří k nově upravené pláži "Lazurnyj bereg" (Azurový břeh), sáhli jsme si na moře a šli spát.

Toto video asi mělo vliv na rozhodnutí jet nejprve na západ Krymu a na Azurový břeh. Ten nezklamal. Čisťoučký písek a moře, sprchy, restaurace, lidí přiměřeně, pohodička. Ubytování v kempu doslova za hubičku a v něm i volný vstup na pláž, který jinak stojí dospělého 30 rublů. Pro jednoduchost jsme cifru v rublech dělili 3 (a zaokrouhlovali nahoru), výsledkem je přibližná cena v Kč.


Podobné video, na začátku je slané léčivé jezero Mojnakskoje, náš kemp leží mezi jezerem a mořem. Pláž Lazurnyj bereg je ve videu od 4:55


pokračování příště


87 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Ano, Krym je a bude Rusko.

   Smazat
  2. Krym je jen zeměpisný pojem, součást okupované Tavridy! Ta náleží Turecku! Protože ve smlouvě Kateřiny II. s Vysokou portou jasně stojí, že pokud Rusko z jakýchkoliv příčin Tavridu či její část ztratí, tato se automaticky opět stává částí Osmanského impéria!! Bacha! Tu je originální mapa z doby podpisu smlouvy, tedy z roku 1792! - http://loveki.ru/museum/maps/all_russia_maps_1792/39.jpg

   A tzv. Ruská republika jako dejme tomu nástupnický stát Ruského impéria ztratila kontrolu nad částí Tavridu hanebným aktem jejího roztržení 18. října 1921 - http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-krym-0fj-/p_zahranici.aspx?c=A160831_203010_p_zahranici_wag

   Ten den přešla tedy dle smlouvy - tedy de iure pod osmánského kalifa, ale ten byl bohužel také svržen a vyhnán ze země o dva rok později. Otázka tedy zní: je Turecká republika nástupnickým státem Osmánské říše?

   Smazat
 2. Škoda jel bych na Krym ale nemůžu cestovat tak se aspoň podívám jak jste tam byl vy.

  OdpovědětSmazat
 3. Planuju pristi rok na Krym.

  OdpovědětSmazat
 4. Vše o Rusku musí být negativní tak jak to požaduje pražská kavárna, která ovládá televizi a radia. Pražská kavárna označí něco takového co je v článku za Putinovou propagandu. Ráj může být jenom na západě a nikdy jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražská kavárna blábolí jüdisch, německy, anglicky, francouzsky, tu a tam i ivrít, ale rusky se domluvivší jedině mezi starou emigrací a od padesáti let věku výše... občas někdo.

   A přitom by stačilo vzít s sebou kámnoše nebo kámošku z Izraele. Tam je sovětské a postsovětské alije...

   Smazat
 5. Jo u nás v parlametu v bufetu všichni chlastají za dotované ceny a v rusku jsou z toho všichni "mužici " ožralí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám rád pana Junckera, jak ožralý demokraticky fackoval a pohlavkoval tu verbež, co ho obklopovala, hned se mně upevnilo sebevědomí. Pocit, jak ten lidský dobytek drží a ještě se u toho usmívá, je k nezaplacení.

   Smazat

 6. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes přišel s vyjádřením k incidentu v Kerčském průlivu. Podle něj jde o sprostý ukrajinský výmysl, protože žádné lodě ve skutečnosti neexistují. Není možné, aby několikaset tunový ocelový kolos plul na hladině, zatímco například 50 gramový kamínek se ihned potopil.
  „Porošenko potřebuje zrušit březnové volby, ve kterých by nepochybně prohrál. Proto si Ukrajina vymýšlí naprosté nesmysly o tom, že jsme na ní zaútočili a ukradli jim něco, co vlastně ani neexistuje. Je ale fyzicky nemožné, aby několikaset tunový ocelový kolos mohl plout po hladině. Vždyť třeba 50 gramový kamínek se hned potopí, tak jak by mohlo něco tak těžkého plout? Nesmysl! Co si Ukrajina vymyslí příště? Že jsme jim ukradli Kopí osudu,“ prohlásil Sergej Lavrov.
  Zatímco Rusové se od incidentu úplně distancovali, Ukrajina mezitím přišla s fiktivními záběry ruských „lodí“, které vrážejí do těch ukrajinských. Tento záznam stačil k tomu, aby byl na Ukrajině vyhlášet válečný stav a Porošenko se díky tomu udržel v čele Ukrajiny.
  Zdá se, že lodě jsou ve skutečnosti naprosto stejný podvod, jakým jsou třeba letadla. Je přece holý nesmysl, aby letadlo, která má několik stovek tun létalo, zatímco člověk, který váží v průměru 80 kilogramů ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože, ty snad neumíš číst!

   Smazat
  2. I ty filuto, to je fakt vtipné, úplně se válím smíchy, to se fakt povedlo.

   Smazat
  3. Ano, autor je velký vtipálek a jaký má talent !

   Smazat
  4. Autor 0.17 ponořený do močůvky je nadlehčován silou odpovídající hmotnosti močůvky autorem vytlačené - na tento web. Neo-Archimedes.

   Smazat
 7. Ukrajinská agentura oznámila, že Rusko připravuje obrovský chemický útok proti velkému množství obyvatel v oblasti Donbasu. Británie už varovala ruskou vládu, že pokud se tak stane, bude to mít dalekosáhlé následky. Takže Skripal byl jen testem. Útok se očekává v průběhu nejbližších dní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ten vlak, co na něj Rusové upozorňovali před několika dny a NR to zveřejnila? Nechápu Rusko a jeho trpělivost.

   Smazat
  2. Ano, to je on. V akci jsou možná zapojeny i jednotky SSD a už jsou připraveny Bílé přilby. Nevím, jestli ukrajinské nebo dokonce ty ze Sýrie. Pokud by se mělo jednat jakože "vycvičené záchranáře" že Sýrie, bude to výsměch. Rusko s tom dělat nic nemůže, jen upozornit. Celá akce se Priora na ukrajinském území. Tedy na té ruské části, zřejmě v oblasti Mariupolu a bude se tvrdit, že Rusko zaútočilo z Azova. Ukrajina s tím už vylezla, že Rusko jde útočit z moře. Předpokládám, že opět začne hysterie bez toho,vaby se podaly důkazy ze satelitů a nikoho nenapadne si to ověřit v MarineTraffic.

   Smazat
  3. 31. prosince 2018 0:41
   Ruskou trpělivost lze snadno pochopit.
   Ve válkách především trpí a umírají civilisté.
   Většina Ukrajinců mluví rusky a nebo mají V RF příbuzné, či dlouholeté známé.
   Pro pár zfanatizovaných fašistů, nechtějí masakrovat bratrskou Ukrajinu...*

   Smazat
  4. Také jsem to četl. Fa Porošenko & comp. už do oblasti dodala vlak s veškerým chemickým svinstvem ze zbytku Ukrajiny a Mayová také poslala příspěvek - zbytek novičoku, kterým kdysi otrávila SNĚHURKU.

   Smazat
 8. Jak tam mohli postavit stany a jak tam mohlo byt pouze primerene turistu, kdyz se ve vcerejsim clanku objevilo, ze miliony turistu zaplavily Krym?

  OdpovědětSmazat
 9. A proc autor nenatocil sam nejake video? Neni to nahodou tim, ze je na vetsine mist zakazano filmovat podobne jako tomu bylo v celem Sovetskem svazu? Tim je potvrzuje, ze se Rusko nezmenilo a porad tam jsou ruzna narizeni a zakazy. Proste bolsevicke Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak. Fotit se smí, ale sekvenční záběry se dělat nesmějí. Smí se proto používat jen fotoaparáty, které hlasitě a rusky oznamují, jestli uživatel právě fotí nebo nahrává video. A ještě se smí fotit jen letiště, nádraží, průmyslové a vojenské objekty a objekty zvláštního významu. Je zakázáno fotit, natož pak natáčet krajinu, stromy, trávu, moře, sebe samotné apod.
   Já to vím, říkal to jeden známý nevlastní tety mého spolucestujícího ve vlaku předloni do Jičína. Vy to díky svým mimořádným análytickým schopnostem nevyvratitelně potvrzujete.

   Smazat
  2. To odpovídá. Smí se fotit pouze přesunující se oddíly armády, aby bylo vidět nejmodernější zbraně, které mají západ zastrašit. Není však možné fotit např. policisty, protože ty mají výzbroj zastaralou nebo žádnou, a proto nikoho z civilizovaného západu zastrašit nemohou.

   Smazat
  3. 9:42
   Proč by měli zrovna policisté(sic!) někoho na Západě zastrašovat???

   Smazat
  4. 8:30 Ved zober kameru alebo si zober len telefon postav sa pred Americku ambasadu v tvojom hlavnom meste a uvidis do par minut ako budu reagovat. A potom nam tu vsetkym mozes napisat ake si prezil vo svojej zemi dobrodruzstvo bez toho aby si len prekrocil hranice svojej krajiny.A o Rusku Madarsku Vietname alebo inej krajine nepis alebo nehovor pokial si tam nikdy nebol ale to mas len dokonca s pocutia alebo ČT24 ci uz ineho dezinformacneho zdroja. NEBUD OVCA POUZIVAJ HLAVU!!!!!POUZIVAJ VZDY LEN PRAVDU.

   Smazat
  5. 10:19
   Ambasády jsou podobně chráněné na základě Vídeňské úmluvy. To jsi si vybral dost blbý příklad.
   Každý schizofrenik nebo paranoik, člověk trpící stihomamem si myslí, že "nieje ovca".

   Smazat
  6. anonymovi 8:38 - a kdo vám nakukal, že jsme nenatočili žádné video? Na Krymu se zcela volně točí a fotí, nesetkal jsem se s žádným omezením. Pokud někde nějaké omezení je, bude to z podobných důvodů jako kdekoli jinde na světě. Natáčel jsem i na letišti, nebyl problém. Asi máte hodně, ale hodně zastaralé informace! Ď.

   Smazat
  7. 10:19 Si precitaj clanok o com si pisal a aky argument mi davas.Neskresluj to o com sa tu pise.Ja som uviedo taky priklad ako predlozil autor clanku na ktory reagujem.Pozorne citaj na co reagujes.Podla Vas je zakazane fotit uz aj v Zoologickej zahrade zvierata.Vasa Demokracia ktoru nam nutite nechuti vlastne ani Vam.

   Smazat
  8. 10:20 A ty Homosapien ktory tu uraza ludi a stale len nadava!!! Si chudak ktory asi nemal ani otecka ani mamicku.Skor pravdepodobne uboziak krory nevie najst ziaden namet na diskusiu o ktorej tu piseme.Za to ze nemas vdelanie a vychovu nemozem. Hladaj chybu v sebe.Bol by som rad keby Prasa ako ty sa vobec nepodielalo na temach o ktorych sa tu pisem.Ziadam preto aby tohto Prasata ty myslim teba a jeho Vulgarne clanky boli mazane administratorom.Dakujem a S pozdravom.

   Smazat
 10. 8:38
  Přečtěte si POZORNĚ první část jeho vyprávění a budete vědět, proč nenatočil sám video. Není třeba hned vymýšlet podivné konstrukce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za zastání. Ono to bylo tak, že naše nová kamera špatně fotila (zdvojovala obraz a dělala různé "duchy"), ale kupodivu natáčela dobře. Po návratu nám ji vyměnili. Já mám problém v tom, že jsem ještě nestihl video sestříhat a také ten, že náš web neumí přidávat vlastní velká videa, pouze odkazovat třeba na youtube. To budu muset teprve vyřešit. Ď.

   Smazat
  2. A proc jsi si novou kameru nekoupil v jejich univermagu na bajecnem Krymu, Doubaliku?-)

   Smazat
  3. Pro radílka 11:17, rád vysvětlím: Hned v prvním obchoďáku v Jevpatorii měli mnoho malých kamer, včetně toho mého modelu. Cenově srovnatelé jako u nás. Jsou zásobeni vším, v tom není žádný problém. Problém je v tom, že mne nikdo neplatí a nemohu jen tak jednu kameru vyhodit a jinou koupit. A hlavně: jak jsem už napsal, ona kamerovala dobře, pouze fotila špatně. Tedy v klidu jsem fotil zrcadlovkou a kamerou pouze natáčel, také pod vodou. Po návratu domů jsem kameru reklamoval a vyměnili mi ji za novou - bezchybnou. Tedy vaši hloupoučkou radu si strčte přesně tam...

   Smazat
 11. Proc NR bezi na systemu od osklive americke firmy, kdyz maji Rusove vsechno nejlepsi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Elfe Pepi, ten systém je proti útokům různých trollů, hackerů, a virům, zapezpečený softwarem vyvinutým jistým Rusem Kasperskim - dnes nejlepším ochranným softwarem.

   Smazat
  2. Proc proboha bezi na googlu? Ty myslis ten rusky antivirus, ktery je v USA a zap.Evrope zakazano pouzivat statnimi institucemi a firmami? To asi tedy nejlepsi nebude, Josko.

   Smazat
  3. Zřejmě protože je zdarma a opensource. Proč by tedy nesměl být použit? Vy máte ale starosti.
   9:00
   Já také používám na zatápění reklamní letáky třeba na produkty Apple a nemám s tím problém. Určitě se kvůli tomu nebudu shánět po nějakých ruských novinách. To bych musel být "chytrý" jako vy.

   Smazat
  4. Jste asi prvni, kdo dostava do schranky letaky na jablka. Vy jste asi nachmeleny uz ted a pro vas jsou jablka a jablka jedno. Jako hodinky a holinky.

   Smazat
  5. 9:15

   Jakože, Google je zabezpečený Kaspersky antivirem? Co to meleš, ty blbe???

   A když už jsme u těch antivirů, tak největší podíl na celosvětovém trhu má AVAST z 10 milionového státečku zvaného ČR!
   Právě na to by si měl být hrdý a ne žvatlat něco o druholigovém Kasperskim.

   Smazat
  6. Jedina spolehliva ochrana je gumova. Ale ani tu v Rusku nepouzivaji. A proto je vysledkem exploze Rusu infikovanych HIV.

   Smazat
  7. 9:44

   https://www.akcniletaky.com/letak-euronics-apple-iphone-67873strana1/

   Že by je posílali speciálně jenom mě? No když to píše takový velemozek jako vy, tak to asi bude pravda. Holt mě a mých kamen si obchodníci zcela mimořádně cení. A to nejen ti, prodávající čínské telefony.

   Smazat
  8. 9:57

   No škoda, že Rusové nic nevyvíjejí a nevyrábějí, na co by ti mohly chodit letáky.
   A ty v roce 2018 "zatápíš"? No to z tebe maj sousedi určitě radost, smradlavé hovado.

   Smazat
  9. Mate pravdu, Euronics naizi vsechny mozne vyrobky. Nabizi v letacich hlavne ty se slevou. Nemate ale pravdu, ze by se vyrobky Apple spatne prodavaly a proto na ne byly porad slevy.
   Ted jeste pro jistotu napiste kratky seznam ruskych vyrobku, ktere Euronics nabizi. Muzete to napsat opravdu velice velice kratce:-)

   Smazat
  10. 10:11

   Takže chodí opravdu jenom mně? Toho bych si asi měl považovat, že? Ale upřímně řečeno, i na to zatápění stojí za prd. Nevím z čeho to dělají, ale zapálit tenhle "papír", to je umění, které jsem musel dlouho trénovat.

   Nikdo si dosud na moje zatápění reklamními letáky na Apple nestěžoval, milé smradlavé hovado.

   P.S. Zkuste se občas umýt. Vaše známé tím jistě potěšíte a budou vás moci také oslovovat už jen jednoslovně.

   Smazat
  11. 10:21 Napiste nam, jake ruske vyrobky reklamuje Euronics:-)

   Smazat
  12. 10:11

   Vy jste to nevěděl, že Euronics nabízí vedle všech možných výrobků i Apple? Electroworld také, DatArt, Proton taktéž, vždyť to prodává kde kdo. Za chvíli to možná bude i v Lídlu. Co vás dokáže překvapit...
   Psal někde někdo, kromě vás, že výrobky Apple se špatně prodávají? Kdo? Kdy? Kde?
   Netuším jestli vedle Čínských výrobků prodává Euronics i Ruské a upřímně mě to ani nezajímá. Proč by mělo?

   Smazat
  13. 10:21
   Taky máme tady v plně plynofikované obci souseda přes jedno, který, aby ušetřil korunu, tak všechny v okolí terorizuje svým "zatápěním". Kvůli tomu debilovi nejde ani vyvětrat.

   Smazat
  14. 10:29 Napiste, jake ruske vyrobky Euronics nebo podobny obchod nabizi v civilizovanem svete. Nestydte se a klidne se do toho oprete:-)

   Smazat
  15. 10:33
   Netuším jestli vedle Čínských výrobků prodává Euronics i Ruské a upřímně mě to ani nezajímá. Proč by mělo?

   Smazat
  16. Já jezdím nakupovat ruské potraviny do Německa. Rusové tam provozují své obchody pro ruskou komunitu a mnohdy je to jídlo, na které jsme byli zvyklí před rokem 1989. Tedy JEDLÉ, skutečně chutné. Rovněž kvas se dá koupit ve slušné kvalitě. A v tom "mém" obchodě dokonce prodávají i chléb, který zřejmě sami pečou. Prostě chléb jak má být a který mám v paměti z dob minulých. Když jsem dal ochutnat německé kamarádce, tak zírala, jak může být "obyčejný" chléb dobrý.

   Smazat
  17. Obycejny chleb? Koupil jste si nekdy obycejny chleb v Nemecku? Chapete vubec, jak slinty sem pisete?

   Smazat
  18. To je ale volek. On sem píše, že jezdí nakupovat ruské potraviny do Německa. A tím při své blbosti vlastně říká, že v Německu je obrovská komunita Rusů. Tak obrovská, že se jim vyplatí provozovat vlastní obchody s ruským sortimentem. Ano, má pravdu, v Německu žije 3.5 milionu Rusů. Proč?? Na to ať si odpoví každý sám.

   Btw, a to si jako myslíte, že ten chleba tam dovážejí z Ruska nebo jak tam vzniká?

   Smazat
  19. V Nemecku staci zajit do jakekoliv pekarny a vyberete si z nepreberneho mnozstvi druhu chleba opravdu vyborne kvality, zitny, psenicny, jakekoliv jejich kombinace, kvaskovy, atd. Ten rusky slinta je opravdu na hlavu:-)

   Smazat
  20. Mozna tam Rusaci maji male Imbissy, ale zadne velke obchody nemaji. Nikdo tu jejich pohanku nezere.

   Smazat
  21. 10:47
   Samozřejmě. Jaké "slinty" máte na mysli, vy náš malý slinto?

   10:57
   Milý volku, gratuluji k vaší nevídané dedukci. Ano, v Německu žije obrovská komunita Rusů. Resp. ruských Němců, kteří počátkem 90 let přijali nabídku Německa k repatriaci, protože s příchodem "vlády" Západem oslavovaného "demokrata" Jelcina v Rusku nastal rozvrat státu, bída a nutnost živit se samozásobitelstvím.

   11:01
   Dobrou chuť. V Německu se dá koupit spousta dobrých věcí, ale chléb mezi ně rozhodně nepatří, vy "kvásku".

   11:10
   Zjevně o tématu nic nevíte. To by vysvětlovalo kolik rozumů jste zde dokázal natrousit.

   Smazat
 12. A to jako má být argument, šašku, že US a EU dává ban na vše ruské - dobré? Give me a break, Pepi, a neztrapňuj se více.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TO je pro 9:20 - Pepiho.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 13. Těším s ena pokračování. Pěkné, díky.

  OdpovědětSmazat
 14. Proc se sympatizanti Rusu a V.V. snazi mluvit anglicky, kdyz:
  a/ to neumi
  b/ meli by byt svetovi a mluvit rusky, jako cela planeta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakožto sympatizanta Rusů a V.V. mě nikdy nenapadlo jen tak sám od sebe mluvit anglicky. Jak je to možné?

   Smazat
 15. Anonymní31. prosince 2018 9:42
  Ty chces tancovat break, Josko? Tak pockame, az se nalijes samohonkou a okolo pulnoci zatancujes. Pro obveseleni US a EU:-)
  ===========================================================
  Ach jo, Pepi, ty jsi totální ubožák a loser. Ani na toho roztleskávače nemáš, starý, žlučovitý, nešťastný přemřelo. D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raději pro silvestrovské pobavení vysvětli jak to teda je s tím googlem a kasperskim, jakou to má souvislost a co na čem vlastně běží :-D

   Smazat
  2. Kašperských měl před časem problém, protože na rozdíl od AVASTu a dalších antivirů odmítl spolupracovat s americkými čučkaři! Tak běžte se "spolupracujícím" AVASTem do řiti!

   Smazat
 16. Je to daleko, je tam zima, moře studené. Pro Čecha úplně na hovno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I vy "filuto", že ty informace máte od nějakého bývalého německého vojáka, který byl Krymu v letech 1942-1944 na "rekreaci" a z Krymu šel do Čech pěšky ?

   Smazat
  2. To Balt je jiné kafe, co?

   Smazat
  3. 10:36

   Češi jezdí k Baltu? A já hlupák myslel, že do Chorvatska, Itálie....

   Smazat
  4. Proc by Nemec chodil z Krymu do Cech? Jste normalni?-)

   Smazat
  5. Pro 10:44 jezdí. A ne málo. A taky Poláci a Němci. Ale i Dánové, Švédové, Finové a Rusové. Stačí se mrknout na mapu (pokud víte co to je).
   Pro 10:45 Znal jsem jednoho a ten šel, protože musel. Opravdu. Byl z naší vesnice v Sudetech. Bojoval na Krymu v r. 1944 jako voják Wehrmachtu (dělostřelec). Tam padl do zajetí a skončil v zajateckém táboře na Sibiři. Na konci r. 1946 ho i s dalšími pustili a oni šlapali řadu dní pěšky, než dorazili ke vlaku. Domů se vrátil po odsunu a tak už ho tady nechali. Já jsem s jeho dětmi chodil na začátku 60. let do školy. Moji rodiče přišli do Sudet jako přesídlenci.

   Smazat
  6. Ne, Češi fakt nejezdí k Baltu, vymyslete si něco věrohodnějšího.

   https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesi-loni-rekordne-cestovali-do-zahranici-nejvice-lakalo-cho/r~9787e482380211e885e30cc47ab5f122/

   Smazat
 17. Jak je to s cenami za zboží a služby na Krymu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:19
   Máte konkrétní ceny?

   Smazat
  2. 10:31 Google.

   Smazat
  3. 10:14 Hotely:
   https://www.trivago.cz/krym-639134/hotel?sem_keyword=&sem_creativeid=263313408177&sem_matchtype=b&sem_network=g&sem_device=c&sem_placement=&sem_target=&sem_adposition=1t2&sem_param1=&sem_param2=&sem_campaignid=302972673&sem_adgroupid=24766257513&sem_targetid=aud-295721641919:dsa-19959388920&sem_location=1003803&cip=4201131&gclid=EAIaIQobChMI54r01OHJ3wIVCOJ3Ch0kRA4wEAAYAiAAEgKc2vD_BwE

   Smazat
  4. 10:31

   Myslel jsem, když tak zasvěceně píšete, že to budete vědět nejlépe.

   Smazat
  5. No na Krymu jsme byli jen kouknout na most a do Kerče, ale hotel v regionu Anapa úplně plná penze vyšla na 8 dní pod 10 táců. A spokojenost maximální.

   Smazat
 18. Na Krym nejezdi ani Rusove. Ti radeji vyrazi do Turecka nebo Egypta. Vzdyt se prece maji vyborne a v Turecku nebo Egypte dostanou za svoje zlate rubly daleko lepsi sluzby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě. Krym je vlastně vůbec zcela pustý a liduprázdný. A ti lidé jsou pouze zaplacení statisti, případně vojáci namaskovaní jako turisti. Inu blbost kvete všude a v každém věku.

   Smazat
  2. 10:38 Muzete sem dat fotku s miliony turistu, o kterych se tady pise?

   Smazat
  3. Pro 10:46 Pražské metro přepraví za den cca půl miliónu cestujících. Myslíte si, že je možno je shromáždit na jedno místo v jeden čas vyfotit? A co teprve za rok! Jak dokazují návštěvnost hrady? A jak fotí milióny turistů pražský magistrát, případně ministerstvo pro místní rozvoj? Moc toho v hlavě nemáte, co?

   Smazat
  4. 10:58 Muzete sem dat fotku s preplnenymi plazemi na Krymu?

   Smazat
  5. 11:13
   To není nic těžkého, pokud tedy člověk není neschopný blb:
   https://www.den24.cz/na-krymu-zacala-letni-sezona/
   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/244175/rusti-investori-chteji-skoupit-krym-stane-se-okupovana-cast-ukrajiny-rajem-pro-turisty.html
   https://photo-sales.com/cs/pictures/crimea-beach-alupka/

   Ovšem aspoň pro mě to rozhodně není žádoucí stav a spíše bych proto o návštěvě uvažoval někdy na počátku nebo konci sezóny. Vy trpíte nějakou nutkavou potřebou těsného kontaktu s velkým množstvím lidí? A záleží vám na pohlaví, nebo je vám to jedno? Pak bude pro vás určitě levnější udělat si výlet do Prahy a pojezdit si metrem. Tam si opravdu užijete tělo na tělo, pokud jiné možnosti nemáte.

   Smazat
 19. Byl zadržen americký špion v Moskvě:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201812318840398-rusko-fsb-usa-spionaz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mas plny trenyrky?-)

   Smazat
  2. 10:56 To asi ty a tvoje biska jen aby se vědělo až budete něco mektat o špionech.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.