Reklama

pondělí 31. prosince 2018

Můj Krym - třetí pokračování

31. 12. 2018 - Ďouba


Zpráva o cestě na Krym v červenci 2018


Den čtvrtý: Jevpatorija - Černomorskoje - Bolšoj KastělJe libo banančik?
Druhé ráno na Azurovém břehu, jemný písek, čistá voda, vedro. Ve vzpomínce na krásné koupání a lenošení se nám bude vybavovat i zvuková kulisa hlásání místního provozovatele "banánčiků". To jsou ta žlutá plavidla podobná banánům, zapřažená za motorový člun, na kterých sedí a jásají lidé, co chtějí užít u vody nějakou legraci. Celý den bylo slyšet výzvu, že je ještě několik posledních míst na "banančike". Tak se moje děvčata snadno naučila několik prvních ruských slov a snad i celou větu, teď si ji občas připomeneme a je nám veselo.
Jevpatorija - Lazurnyj bereg

Jevpatorija - duchovní centrum Krymu
Bylo potřeba něco dokoupit a poznat historické město. Jevpatorija je stará více jak 2 500 let! Stará část města je zajímavá, bohužel i "nová" část vypadá dost staře. Je znát, že se od rozpadu SSSR do obytných čtvrtí, dříve asi moderních, neinvestovalo. Postupně si zvykáme na "sovětský kolorit" - cit estéta pláče nad žlutými trubkami (plyn), které vedou snad všude, při zemi, vzduchem, po domech, je to asi praktické, ale hyzdící, a také pro nás nezvyklé motanice a přebytky nejrůznějších drátů a kabelů na všech budovách. Mým děvčatům se Jevpatorija nelíbila, já v ní našel zalíbení, ale je to proto, že už jsem starý a vnímám věci jinak. V tom městě je vše, vše funguje, jen to nevypadá tak krásně. A také nás trápilo velké vedro. Chladili jsme se v obchodních domech, v naší Ladičce (auto bylo s klimatizací) a v kostele.
Sídliště v Jevpatoriji

V RF jezdí mnoho nádherných nových aut a mezi nimi dosluhují i "žigulíci". Byly dalším zdrojem veselí naší mládeže, velmi často jsme potkávali u krajnice stojící "žigulík s nožičkama" - porouchané auto a odněkud trčící nohy opravujícího řidiče

Sídliště v Jevpatorii

Jevpatorija - v uličkách Malého Jeruzaléma

U mešity Džuma-Džami a za zády kostel sv. Nikolaja Čudětvorca

Strop kostela sv. Nikolaja

Sv. Nikolaj ČudětvorecSv. Nikolaj zvenčí 

Do Malého Jeruzaléma se vstupuje skrz Gezelevskije vorota (nám se před nimi poštěstilo dokonce zaparkovat)

Mešita Džuma-Džami

Malý Jeruzalém


Svačina na "náberežnoj" Jevpatorije

Staré město je pěkné, říká se mu také "Malý Jeruzalém". Navštívili jsme kostel sv. Nikolaja Čudětvorca a prohlédli mešitu Džuma-Džami, která je hned vedle. Prý jakoby z oka vypadla mešitě istambulské. V době SSSR bylo v mešitě muzeum ateismu! Přidávám odkaz na dobře udělané video, na které se budu občas odkazovat.
od 24:00 Jevpatorija: mešita, kostel, 30:00 park miniatur, ve 33:20 začíná Sevastopol

Ve staré Jevpatorii jsem si bezvadně poklábosil v informačním centru, byli nadšeni, že jsem jim vyplnil dotazník turisty a za odměnu jsem dostal hromadu materiálů o městě včetně cédéčka. Moc se těší na všechny české turisty!

Po návratu domů jsem zjistil, že celou "náberežnou" (nábřeží) Jevpatorie po sezóně shrábli buldozerem a dělají ji novou. Další obrovská investice do Krymu!

Vzhůru za dobrodružstvím!
Vracíme se z města do kempu, poslední koupání, balíme stany a konec lenošení - vzhůru za dobrodružstvím! Mám vyhlédnuté jedno místo, které mi hned padlo do srdce. Jmenuje se Bolšoj Kastěl (Velká pevnost), je to téměř nejzápadnější bod Krymu, poloostrov Tarchankut, je to konec světa, je to divočina a to je moje. Nejraději bych to místo před všemi utajil, aby zůstalo, jaké je...
Cestu stepí na Bolšoj Kastěl jsem si nastudoval z leteckého snímku, pravda, skutečnost byla složitější a předčila naše představy o tom, po jakých cestách se dá jezdit.

Jevpatorija - Černomorskoje, 80 km uteklo jako nic, docela dobrá silnice, malý provoz (jedeme na konec světa), kolem step, step, step. Pak most přes jezero Donuzlav a dál opět step, step, step. A najednou Černomorskoje a cukrárna. Zastavil jsem a varoval posádku, že za chvíli už budeme mimo civilizaci a zde je poslední možnost "povečeřet". Paní prodavačka z nás měla radost, výrazně jsme před zavíračkou zvýšili dnešní tržbu. Ale zdrželi jsme se a dostihla nás tma. To se nemělo stát, vždyť necesta na Bolšoj Kastěl je i za dne náročná.

Jako cesta do pekla!
Nebylo snadné se rozhodovat, kterou cestou jet. Někdy byla odbočka jen vyjetou variantou cestě, po které jsme jeli, jindy taková cesta vzápětí nabrala jiný směr. Po chvíli se cesta začala horšit a my jsme se různě nakláněli a propadávali (jak se vrátíme?!), se štěstím projeli pár bažinek. Když jsem opatrně seskakoval s naší plně naloženou Ladičkou malými skalkami, volali na mě spolucestující "okamžitě zastav!", "okamžitě se vrať!", "vždyť se převrátíme!", "odtud se už nikdy nevrátíme!", "chceme vystoupit!" Takto psychicky podporován jsem se dostal až do údolí vyschlé řeky a tady už se jinam jet nedalo, tedy dál tmou, nejnižším místem údolí. Mám docela slušnou vizuální paměť (musím se pochválit, jiný to za mne neudělá), a tak jsem i ve světle reflektorů začal poznávat, že jsme dobře. Vybavily se mi obrazy z videa (viz níže) i leteckého snímku a také bylo cítit, že už jsme blízko moře. Najednou se před námi objevilo auto (Škoda Octavia!), pak dokonce - světe div se - velký obytný karavan. Byli jsme na místě. Škodovka měla značku Petrohradu, před karavanem seděla rodinka, pán se hned zvedl, ukázal mi, kde se smí parkovat a jestli mi má kousek uhnout. Postavili jsme stany kousek vedle nich a šli se podívat do zátoky. Miliony hvězd a cikád. Klid. Nádhera, úleva. Jen nám něco cestou křupalo pod nohama, to zjistíme až ráno. Dobrou! Buď pozdraven Bolšoj Kastěl!

Podle tohoto snímku jsem měl promyšlenou cestu do vytoužené zátoky. V reálu byl problém v tom, že cest bylo mnohem více a občas i klamavé směrovky (screen Seznam mapy)

Takhle vypadá konec světa, na který jsme se vydali noční tmou, stepními cestičkami a zažili bezva rallye

Ve vedlejší zátoce (rusky zátoka = buchta) si nějaký borec staví domek, hmmm, já chci taky!

Díky tomuto videu jsem se rozhodl jet na Bolšoj Kastěl. Na kanálu youtube "Krym udivljajet" je mnoho dobrých informací a prakticky profesionálně zpracovaná videa o Krymu. Součástí jejich webu je i mapa, podle které si lze příslušné video vybrat. Doporučuji.


pokračování příště
67 komentářů :

 1. Chybí mi v tom propagačním panfletu pomníky z Vlastenecké války. Ďoubalíku ta rekreace není úplná, když se nevzpomene na padlé hrdiny a jen se chlubíte jak se na tom Krymu debužíruje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane vy musíte být asi ňouma ke všemu máte spoustu připomínek ale přitom dychtivě čekáte až doubalik vydá další pokračování to už se dá nazvat jako psychická úchylka Inu jak jsem řekla 10 až 15 procent diskutujících jsou volové a někteří z nich ještě za to placeni.

   Smazat
  2. 14.39
   Kamo, zatial iba kritizujes.
   Daj nam tip, kde najdeme nejake foto, komentar, z nejakej tvojej cesty, z tvojej rekreacie ?
   Ukaz nam foto z tvojej cesty, trebars do USA.
   Aha, nic nemas, lebo nikam necestujes.
   Ale kritizovat inych, to ti teda ide.

   Smazat
  3. 14:39 Ved Ked sa ti tu nepaci naco tu chodi a pises.???MAS KOPU INYCH STRANOK MOZNOST. Pusti si Ramba Alebo chod na You tube alebo si pusti Porno. Mas co si chcel preco stale navstevujes tento Krym. 100 ludi sto chuti.Ze mas zlost z ludi krory travili dovolenku ci vylet nehnevaj sa na nich. Ved oni tam sli za svoje peniaze z vastneho uvazenia a tu len ukazuju fotky videa s ktorych ty mas depresie. Sprav fotky aj ty a daj di ich na FB aj ty sa pochval ak mas cim.NEHLADAJ CHYBU V 2 ale v sebe.

   Smazat
  4. 14:55 nechte ho, to je náš placený agent Pepek Vyskoč :-)

   Smazat
  5. Příspěvek,nebo spíše výblitek je od Ing.Bořivoje Pauka,majitele domu v České ul.č.p.6 v Brně,od 28.6.1993 se tento nyní 74 letý bývalý svazák věnuje výběru nájemného a vzhledem k tomu,že se nudí a v Brně se s ním již nikdo nebaví vytváří tyto zvratky

   Smazat
  6. 18:02 Správně! Ovšem ten důvod je jinačí, texty doprovází či jsou pouhou vomáčkou jakémusi obskurnímu nápadu na změnu volebního systému směem k "adresnosti", kde by lůza ručila svým majetkem, popř. pozastavením volebního práva za důsledky své volby. Moc jsem to nestudoval, protože je to asi utopie:) Ovšem ta omáčka je skvělá a dobře sedí na ansámbl místních čechomužiků, pravidlených to konzumentů výblitků lŽIDavida a lŽIDvořáka! Takže hoši, proč něco vymejšlet, když už to je vymyšlený! Jééééééééééé, pane šeditelíííííí! Chycht!

   Smazat
 2. Pani Doubalikova asi nevi, ze je slusnosti pred vchodem do pravoslavneho chramu sundat spinave croksy.

  OdpovědětSmazat
 3. Strasidelne panelaky. To je sovetska architektura.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věřte, nevěřte, bez údržby každý dům během pár desítek let sejde na kráse a změní se třeba na strašidelnou rujnu.
   Mimochodem, četl jste doprovodný text? Některé ty domy už byly za ruské peníze stržené a staví se nové.
   Z ukrajinských peněz by asi musely strašit ještě hodně dlouho.

   Smazat
 4. Proc ti Rusove jezdi v osklivych zapadnich autech? Vzdyt maji jejich Ladu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbost, jezdí i ve škodovkách. Ironie doby je v tom, že vozidla Octavia a Kodiaq se dnes vozí do Česka i z výrobního závodu v Nižním Novgorodu, takže Češi jezdí v ruských škodovkách :-)

   Smazat
  2. Takze podle vas Rusove vyrabi ta oskliva nemecka auta?

   Smazat
  3. 15:41
   Proč by Rusové nesměli jezdit v západních autech? Můžete svou podivnou myšlenku rozvést?

   Smazat
  4. Jakou Ladu? Asis myslel Putlerovic Láďu, sedícího holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 5. 15:34 V roce 1986 jsem dostal v Praze od hnusných komunistů podnikový byt ve strašidelném paneláku. Po revoluci jsem musel zaplatit 180 tisíc hodným kapitalistům, aby se stal mým majetkem, bytem v osobním vlastnictví. No a dnes, kdy už tu máme zahraniční kapitalisty, tak mně za něj nabízejí 5 melounů. Rozumím tomu tak, že ti hnusní komunisté mně dali zdarma těch 5 melounů ?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od komunistu nikdo nikdy nic nedostal, protoze vsechno patrilo vsem, ty rusky moulo! Naopak komunisti veskery prumysl znarodnili - tzn. ukradli.

   Smazat
  2. 16:08
   Máte pravdu, od komunistů jsme žádný majetek nedostali. Dali nám však něco, co žádný kapitalismus všem dát nemůže. Jste zvědavý, co to je? Odpověď je jednoduchá, SPRAVEDLNOST. Bez spravedlnosti si se svobodou a lidskými právy můžete vytřít zadek. Nevymyslel jsem to já, ale bratr bývalého ministra spravedlnosti, odborník na islám Pelikán.

   Smazat
  3. 16:08 Pepku, vy jste velmi chytrý a informovaný, mám dotaz. Nevíte proč zase ruské tankery vezou ruský zkapalněný plyn na východ USA? Není to nějaká sabotáž pro plyn z břidlic pro Evropu?

   Smazat
  4. Spravedlnost? Tim, ze vsechny slusne a pracovite, kteri se nechteli umazat clenstvim v jejich partaji, dlouhe roky okradali? A ty, kteri s nimi verejne nesouhlasili, zavirali? To je vase bolsevicka spravedlnost. S takovou si muzete vytrit. Vasi rudou ...

   Smazat
  5. 16:19 jestli to není tím, že většina zisku se tehdy musela proinvestovat "za dráty" v Česku. V nové době se zisky demokraticky vyvážejí mimo. Waltrr Komárek před svou smrtí varoval socdemáky, že takhle to dál nepůjde. A vida ono to jde, protože za jeho života to z 20 miliard v roce 2002 stoupnulo na 200 miliard v roce 2012. Dnes už je to přes 400 miliard a výpalné, co jde mimo Česko zdařile roste. P.S.: za těch 400 miliard by bylo asi 80.000 tisíc vašich bytů, no a ty tu prostě už nikdy nebudou!

   Smazat
  6. 16:32 To uz jste nalitej? Vite, kolik se ted stavi novych domu a bytu? Slysel jste nekdy neco o stavebni explozi, vy troubo?

   Smazat
  7. 16:32 bez výdobytků socializmu by západní kapitalizmus asi už dávno zbankrotoval, ale už to dlouho nevydrží, rok 2019 rozhodne :-)

   Smazat
  8. 16:36 Pepku, nemohl byste být poněkud konkrétnější a dát nám k dispozici nějaká ta čísla k porovnání. Bylo by to super, rád bych věděl, proč dnes nemají mladí v Praze dostupné bydlení a přeplňují vlakovou dopravu a způsobují zácpy v dopravě na cestě za prací do Prahy? Ta vaše "stavební exploze", Pepku, mě totiž velmi zajímá :-)

   Smazat
  9. 16:45 Pepku, no a co ta čísla z bytové výstavby? Nebyla by?

   Smazat
  10. 16:53
   V ČR se dokončí cca 30.000 nových bytových jednotek ročně.
   https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/bydleni/pocet-nove-postavenych-bytu-loni-vzrostl-o-4-6-procenta-na-2/r~d1a62990640c11e89dcc0cc47ab5f122/

   Zabralo to asi 2 sekundy googlování, negramote.

   Smazat
  11. 16:53 Soudruhu, chces videt, jak se plnil petilety plan? Tak to vim zcela presne. Ooobrovsky plan na zacatku petiletky. Na konci petiletky nic nebylo. Jen ty fronty na banany.

   Smazat
  12. 17:05 moc hezké, ale je to zlomek předrevoluční výstavby a to se vedle toho stavěly přehrady, elektrárny, rozvodny a přenosové trasy, cementárny, cukrovary, dopravní infrastruktura atd. atd. Po revoluci se prodávalo do zahraniční. Je ale fakt, že se zase postavilo hodně skladových hal a překladišť pro zahraniční výrobky na úkor orné půdy. Ta už asi nebude potřeba, zahraniční zemědělci nás určitě uživí :-)

   Smazat
  13. A proč by se mělo stavět víc? Ono za posledních 30 let přibylo v ČR každoročně víc než 60.000 obyvatel, tzn 2 miliony celkem?

   Smazat
  14. Anonymní 17:22

   Zřejmě proto, že nejsou a dokonce i bydlení, které nám zde zůstalo po komunistech, není navěky - má svou omezenou životnost.
   https://ekonomika.idnes.cz/bytova-krize-nabidka-bytu-k-prodeji-d6k-/ekonomika.aspx?c=A180625_120621_ekonomika_div

   Smazat
  15. Vy jste 16:08 takový blbec, že to s tím komunistickým "ukradením" opakujete. Ti komunisté by to ukradli, pokud by se to všechno stalo, poděleno na jednotlivce, jejich osobním majetkem při právu potomků ten majetek dědit. Jenže, ti komunisté ony majetky vyvlastnili s tím, že se staly vlastnictvím státu, tedy vlastnictvím všech jeho občanů. Je to tak složité k pochopení?

   Smazat
  16. Velkou část nových bytů v Praze spolkne systém airbnb. Jde vlastně o výstavbu hotelů pro cizince-turisty. Takže opět nic pro mladé začínající rodiny, kapiš?!
   Pepku, Pepku, polepši se a nenadávej. Jsi tu za troubu, a to 2x.

   Smazat
  17. 16:08 vysvětli tu souvislost znárodnění s krádeží. Jinak budeš vždy za blba.

   Smazat
  18. 10:59 Tak vono už jaxi není co znárodňovat, arizovat, vyhnancům zabavovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat, zpronevěřit či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři, grantoví politologové, sociologové, psychologové i psychiatři a další lemplovští králíkárenští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející troškovití režiséři, šašci a písničkáři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude, ani čeští soudruzi ze svého.
   Komunistický manifest marxových, škromachů, skálů, paroubků, falmerů, doubravů, žantovských, pitomiů, mamulů, středulů, humlů, hamplů, zhovadilů a jiných žvanilů: Stát ať všechno poskytne, včetně alimentů, na úkor těch produktivních občanů a důvěřivých věřitelů státu. Dluhy se neplatí ! Souložit, kouřit a chlastat budeme už sami. Natisknout peníze a rozdat mávátka !!! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lenivé lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu čobolovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.

   Smazat
 6. 16:26 Rusak je definitivne v riti a musi pod cenou vozit plyn az na druhy konec sveta, jinak by zhebnul hlady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:34 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  2. 16:34 Takhle nějak si představuji typického představitele pravdy a lásky :-) V TV ukazovali film Poslušně hlásím, kde si na vás vachmistr napsal výdaj padesát korun. Kolik dostáváte na svou dlaň, Pepku?

   Smazat
  3. 16:49
   Beru tak 50 zlatých rublů za příspěvek. Kolik vy?

   Smazat
  4. 17:18 a kdo dává více, Metnar nebo Soroš? :-)

   Smazat
 7. Bol som na Kryme prvý raz autom v 2006 roku . Prešli sme ho od Simfreropolu po Aluštu, od Feodosie po Sevastopol a tiež vnutrozemie, hory, jaskyne , stepy Krymu. Ked sme sa rozprávali s miestnymi tak bolo v rozhovore cítit že nemajú radi Ukrajinu. Ukrajina v tej dobe brala prakticky všetky príjmy z priemyslu a turistiky do Kieva a prakticky nezveladovala , neinvestovala na Kryme nič a preto ta nechut Krymčonov k Ukrajine. Videli sme aj na vlastné oči vypalene a zničené domy Krymčanov pri Pesčorinom gorodišku / Jaskynné mestečko / ktoré boli vypálené zníčené tzv. Ukrajinskými patriotmi, gerojami Ukrajiny , ktorých tak zbožnuje Brusel. Mimochodom par dni nazad Porošenko podpísal zákon ktorým sa glorifikuju mäsiarski nacionalni fašisti Banderovci ktorí sa dopúštali vražedných zvrhlosti na Ukrajine v spolupráci s SS Adolfa Hitlera. I samotným SSákom zo zverstiev ktorých sa dopúštali Banderovci bolo na zvracanie. Zaujímavé že tzv. ludskoprávne org. a Brusel nič ! z rehabilitácie Banderovských zrúd. Ale to by bol poprask keby náhodov na Slovensku zrehabilitovali Tisa ! Mali by ste vidiet ten poprask v mainstreame ! tak aspon vidíte akí hajzli a pokrytci su tzv. ochrancovia ludských práv a Brusel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Banderovce miluje i český ministr zahraničí s mlíkem na bradě jistý Petříček!

   Smazat
  2. Můj děda byl před Válkou v Sudetech a místní Sudeťáci mu tehdy vyprávěli jak nemají rádi Československo a Čechy. Československo v té době bralo prakticky všechny příjmy z průmyslu a zemědělství do Prahy a prakticky nezvelebovalo, neinvestovalo nic. Proto ta nechuť Sudeťáků k Československu...

   Smazat
  3. 17.11 , žádné příjmy jim nebrali , prostě platili daně jako kdokoli jiný !! A nechuť ta byla proto , že po staletích ztratili Němci privilegované postavení !!

   Smazat
  4. 17:11 ty troubo, jakou technikou to asi mohla ta První republika realizovat? Chceš dokonce tvrdit, že na př. Sudety hospodářsky zaostávaly, nebyly výstavné? Argumentuješ za každou cenu a spoléháš, při své neznalosti, na neznalost všech ostatních. Prostě, jsi ubohý, propagandistický lhář!

   Smazat
  5. Sudety, (podobně Horní Uhry, polské Slezsko), nikdy nechtěly být dobrovolně součástí umělého, podvodně vzniklého, separatistického husitsko-bolševického čecháčkostánu. Výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné.
   Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.

   Smazat
 8. A proc ten hoch na propagandistickem videu nosi jeansovou bundu misto svazackeho saka imeni Putina?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože není takový pitoma, jako ty, Pepíku Vykočilů.
   A teď zameč a vyskoč!

   Smazat
  2. 17:08 protože to, ty hlupáku, není propagandistické video, ale obyčejná, občanská informace o viděném a prožitém na vlastní, ze svého placené rekreačně turistické cestě. Dík za to, protože z oficiálních sdělovadel máme odtud informace téměř žádné a když, tak jak to vypadá, tak informace když ne zkreslené, tak vylhané.

   Smazat
  3. Sudety, (podobně Horní Uhry, polské Slezsko), nikdy nechtěly být dobrovolně součástí umělého, podvodně vzniklého, separatistického husitsko-bolševického čecháčkostánu. Výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné.
   Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.

   Smazat
  4. Pardon, špatné vlákno ...

   Smazat
 9. DVOŘÁK JE RUSKÝ ČURÁK ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvořák vyhrál Stardance! Gratuluju.
   A taky hrál čerta v Anděl páně. A uváděl Televarieté. Taky složil spoustu krásných symfonií a koncertních děl.
   Na Dvořáka nám nešahejte!

   Smazat
  2. 17:10 a ty jsi zase retardovaný Pepek Vyskoč :-)

   Smazat
  3. To Ty jsi(17:10)prostě jenom ten "čurák" V.J.Horák

   Smazat
 10. Proc ti Rusaci jezdi v osklivych nemeckych autech a nejezdi v jejich krasnych Ladach?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ubožáku, to jste přece napsal už v 15:41, neměl byste něco čerstvějšího, když už tu musíte vopruzovat i na Silvestra?

   Smazat
  2. Proc se rozcilujete? At Rusak jezdi v rusackem aute. Vzdyt je u nich vsechno nejlepsi.

   Smazat
  3. 17:58
   Vy vypadáte, že jste zcela mimořádně oduševnělý člověk. Mohl byste tedy prosím rozvést jak jste přišel na to, že je v Rusku "všechno nejlepší"?

   Smazat
  4. 17:58 kdo a kde prosím napsal, že v Rusku je všechno nejlepší? Víte vy vůbec, že Ruská federace má všehovšudy 140 milionů obyvatel, z toho asi 90 milionů Rusů, USA 330 milionů občanů a Evropa asi 500 milionů obyvatel. Pak tedy těm Rusům, jako na tom světovém kolbišti slabším, chtě nechtě fandit musím. Nevidím totiž, že by byli co do morálky horší, než ti jejich současní oponenti.

   Smazat
 11. Proč na diskuze denně leze ten hnusnej hajzl jenom nadávat a urážet, to můj rozum nebere. Přece když se mi něco nelíbí, a nesnáším diskutující na NR, tak tam nepolezu - ne? Leze sem ten dobytek jenom aby mohl urážet a nadávat? Protože v reálu by si to nezkusil, dostal by někde na tlamu - tak to dělá zbaběle anonymně jak poslední podlej tchoř.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože je nešťastný.

   Smazat
  2. ... velmi nešťastný a navíc k tomu ještě pitomý!

   Smazat
  3. protože je to vachmajstrem placený agent, donašeč Pepek Vyskoč. No a aby měl co donášet, musí vás nejdříve vyprovokovat k reakci :-)

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Anonymní1 17:44

   Tolik zbytečných písmenek...
   Přitom stačilo napsat "jsem blb" a řeklo by to víc než opis zdravotní karty.

   Smazat
 12. Skvělý fotky z dovolené mají tam krásně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.