Reklama

čtvrtek 20. prosince 2018

Mýtus západní demokracie

Paul Craig Roberts
20.12.2018 IHC překlad Zvědavec
Jak to může Západu procházet pod záminkou, že je spojenectvím velkých demokracií, ve kterých je vláda služebníkem lidu?

Nikde na Západě, s výjimkou snad jen Maďarska a Rakouska, vláda neslouží lidem.

Komu západní vlády slouží? Washington slouží Izraeli, vojensko-bezpečnostnímu komplexu, Wall Streetu, velkým bankám a korporacím s fosilními palivy.

Zbytek Západu slouží Washingtonu.

Nikde na Západě se s lidmi nepočítá. Americká dělnická třída, kterou zradili demokraté, neboť převedli pracovní místa do Asie, zvolila Donalda Trumpa, a hned poté demokratická kandidátka Hillary Clintonová zavrhla americký lid, který nazvala „Trumpovými ubožáky“.

Demokraté, stejně jako republikáni, slouží moci, nikoli lidu.

V celé Evropě jsme svědky potlačování demokracie.

Britská premiérka Mayová se v otázce brexitu podřídila EU. Zradila britský lid. To, že dosud nebyla dohnána k zodpovědnosti, ukazuje, jak moc jsou Britové smíření se zradou. Britové zjistili, že se s nimi nepočítá. Nejsou nic.

Řekové volili levicovou vládu, která slíbila, že je ochrání před EU, MMF a velkými bankami, avšak okamžitě je zaprodala za úsporná opatření, která zničila to, co zůstalo z řecké suverenity a životní úrovně Řeků. EU tak dovedla Řecko na úroveň země třetího světa.

Francouzi již týdny demonstrují v ulicích proti francouzskému prezidentovi, který slouží všem, jen ne francouzskému lidu.

V současné době probíhají masivní protesty v Bruselu, přičemž polovina vlády odstoupila na protest vůči vládě, která podepsala pakt, jenž povede k tomu, že belgický lid bude nahrazen migranty z Afriky, Středního východu a Asie. Zkorumpované a opovrženíhodné vlády, které podepsaly tento pakt, zastupují zahraniční představitele a peníze George Sorose, nikoli své vlastní občany.

Proč jsou občané tak bezmocní, že vlády v jejich zemích mohou upřednostnit zájmy cizích představitelů před zájmy vlastních občanů?

Existuje celá řada důvodů. Nejdůležitějším z nich je ten, že lidé jsou odzbrojeni, a že jim propaganda vtlouká do hlavy, aby akceptovali násilí proti nim ze strany státu, ale na oplátku nepoužívali násilí proti vládě, která nelegálně použila sílu proti svým občanům.

Stručně řečeno, dokud podrobené obyvatelstvo Evropy nezahubí policii, která slouží vládnoucí elitě a má požitek z násilné brutality vůči těm, z jejichž daní dostává svůj plat, nevezme zbraně policii a nezlikviduje korupční politiky, kteří je zaprodali, národy Evropy nadále zůstanou podmaněnými a utlačovanými národy.

Chris Hedges, jeden ze skutečných novinářů, kteří ještě zbyli, před nějakou dobou jasně uvedl, že bez násilné revoluce, která by odstranila nádor nadřazenosti vlády nad lidem, bude svoboda na celém Západě mrtvá.

Otázkou, která se nabízí, je, zda má obyvatelstvo na Západě tak vymyté mozky, je tak pevně uzavřené v Matrixu, a je tak vyčerpané, že si nedokáže stát za svým a bránit svou svobodu. K odporu dochází ve Francii a Belgii, ale vláda, která zaprodala Řecko, nebyla dohnána k zodpovědnosti.

Američané mají tak vymyté mozky, že se domnívají, že Rusko, Čína, Írán, Sýrie, Severní Korea a Venezuela jsou jejich nepřátelé, i když je zcela jasné, že skutečným nepřítelem je „jejich“ vláda ve Washingtonu.

Kromě mých amerických čtenářů jsou Američané uzavření v Matrixu. A budou zabíjet, jen aby zůstali v Matrixu, kde je jim podáno takové vysvětlení, které je povzbudí a uklidní. Každý, kdo spoléhá na vedení Washingtonu, je idiot.

Washington je mistrem propagandy. Washingtonská propaganda dokonce nakazila ruskou vládu natolik, že na základě všech zpráv hloupě věří, že urovnání neshod s Washingtonem je právě to tajemství, které dopomůže Rusku k úspěchu.

Pošetilá je vláda, která se spoléhá na dohody s Washingtonem.

Jádrem věci je tohle: Jestliže se smířením s provokacemi vyhneme válce, je to správná politika, ale pokud se přijetím provokací vyvolají další provokace, dokud bude válka nevyhnutelná, potom je správnou politikou to, že dojde k ještě razantnější reakci. Ráznější reakce vnese do celého procesu obezřetnost, zatímco smíření se s provokacemi povzbudí agresora.


The Myth of Western Democracy vyšel 17. prosince 2018 na ICH. Překlad v ceně 271 Kč Zvědavec.

17 komentářů :

 1. Tak to je vlády slouží zájmu kapitalismu,korporací a zájmům usa demokracie je jen zástěrka pro hloupé.

  OdpovědětSmazat
 2. Mně trošku vrtá hlavou, proč je pan Roberts takto kritický až dnes. Vždyť to co popisuje není nic nového, bylo to tu byť možná v trochu menší míře i za jeho působení ve vládě USA. Stejně tak občas začnou kritizovat i další bývalí členové tohoto zrůdného systému, ovšem až po skončení své dlouhodobé aktivní účasti v něm. To jim tak dlouho trvalo zjistit to, co snad i většina obyčejných, nezapojených lidí minimálně tuší? Nebo je tak tíží svědomí? Nerozumím tomu, proč s takovým zpožděním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:08: Dodejte ještě větu: Roberts působí nevěrohodně. V tomto duchu jste napsal svůj komentář. Já osobně nechápu lidi jako Vy, který tímto znevažuje Robertse, jednoho z posledních Američanů, který ještě za něco stojí. Nechápu lidi jako Vy, kteří vlastně tímto hají podobné pořádky jaké tu byly za Hitlera, tedy když to zobecníme onu stranu zlých, kde ta slavná Emerika patří. Jinak kdosi říkal, že zlí lidé v lidském společenství prý vždy budou.
   Já též spoustě věcí nerozumím. Svatý Augustýn než se stal svatý prý byl prostopášník.

   Smazat
  2. Mně, 10:08 zas vrtá hlavou, že jste se pochcával a tak, dokud vás nenaučili chodit na nočník. Nebo tomu bylo jinak?

   Smazat
  3. 9 04 tak ted jste dodal padny argument.Vole.

   Smazat
 3. Naše cesta do bezpečí - změna paradigmatu. To znamená přestat považovat kapitalismus za demokracii.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakákoliv demokracie je levicová a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický podlidi, aby se uráčili se podřídit vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 4. USA nemá přátele, jen nepřátele a vazaly.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Putler zase jenom "partnjory" ... ať je to Si či Don, nebo Macron:)

   Smazat
  2. Puťka je na rozdíl od Doníka smířlivější. A asi i chytřejší. Tož tak.

   Smazat
 5. "břímě bílého muže" bylo aktualizováno na nutnost "nalezení životního prostoru" a to bylo aktualizováno na "povinnost chránit svobodné lidi" to pak bylo následně aktualizováno na "prosazování západních demokratických hodnot" ... je zvláštní, že jakkoliv se to nazývá různě,vždy se jedná o nevyprovokované napadání druhých zemí s cílem je buď přímo ovládnout, nebo jim násilně vnutit postavení kolonie...

  OdpovědětSmazat
 6. Jak se bránit zradě vlády, je opravdu velké téma. Kdo je v demokratických zemích držitelem moci? Zatím (nevíme, jak dlouho to ještě vydrží, pokud zůstaneme pasivní) se nikdo neodvážil zpochybnit, že to je lid. Takže tento lid, má právo i na násilí, nelze-li jinak prosadit své zájmy. Na to násilí má právo vůči komukoliv, kdo poškozuje jeho zájmy, tedy i vůči svým zastupitelům, pokud se chovají zrádně. A samozřejmě má právo i na zrušení jejich rozhodnutí, či závazků, což může realizovat např. referendem.
  Takže lid je zdrojem moci, ale jejím reálným držitelem bude pouze tehdy, bude-li se o to brát. Jinak se o to vezmou známí i nějací noví taškáři. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. noviczec
  ...tady bych vám řekl asi tolik, Němci mají vymyté mozky. Opravdu! Kolik jich je v zemi na úrovni Čechů před 89 rokem? Snad nanejvýše 10%, opravdu! V německé televizi smí mluvit pravdu až po 22.00 hodině večerní. Alespoň! Jejich IQ odpovídá Američanům a to je na úrovni českých zavozníků za doby povinné pracovní docházky, bohužel je to tvrdá pravda. (něco kolem 82 bodů...? :-) )

  OdpovědětSmazat
 8. Dovolím si oponovat.- Zástěrka pro hloupé ? Je v současné době velké zjednodušení. Teorie vládnutí a udržení moci je vyvinutá a stále se vyvíjí. Pro běžného občana planety těžko zvladnutelná. Hlavní směry ovládání veřejného mínění se učí na univerzitách a využívá medií. Dokonce lze podezřívat média, že ony ovládají jak obyčlidi tak lepšolidi. Hloupá je elita, která si myslí, že média pracují pro ni. Tolik k narážce na hloupost lidí. Další připomínku mám k hlavnímu tématu. Nejsme schopni se domluvit, lež se vydává za pravdu, podvod za obchodní strategii, levice za pravici, chudoba za dobrou životní úroveň. Staré křivdy se použijí na stálou nenávist. Otázkou je jak a na čem se domluvit - co je cílem. Permanentní revoluce neberu, nikdy nic nevyřešily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:31 No jo pane jsem skvělý čtenář ale špatný pisatel tak vždy píši krátce ve zkratce to tak je a nejhorší je že vymývají mozky mladým.

   Smazat
 9. 17:07: Velmi zajimavý postřeh. Nevím jestli to máte z vlastní hlavy. Já osobně na nic originálního většinou nepřijdu. Všechno si musím přečíst. Díky za Váš přispěvek. Krátký ale jak obsažný. Je vidět, že ty komentáře se oplatí číst.

  OdpovědětSmazat
 10. 17:07 ☆☆☆☆☆

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.