Reklama

neděle 30. prosince 2018

Na co si dát pozor v 2019 (1)

Jan Campbell
30.12.2018 VašeVěc 
Příspěvek ve třech částech, představuje krátký přehled volně a bez priorit vybraných témat, která při hlubším zamyšlení mohou ukázat na mnohá další, patřící do kontextu dění v RF, USA a ČLR, а soupeření mezi různými státy a společenstvími.Všeobecně k médiím, žurnalistice a bloggerům:

Masová média, žurnalistika a bloggeři se nacházejí v krizi, podobně jako mnohé instituce, politické strany, veřejní činitelé apod. Krizi způsobilo rozmývání hranic mezi profesionalitou, na faktech založeném zpravodajství a metodami šíření zpráv a informací. Hon na čtenost, lajky, zisk a udivení, spojené s cílevědomým narušováním obecně přijatých norem a pravidel chování a vyjadřování, podporují nezodpovědnost, narcismus (především bloggerů, většinově dobrovolně se zříkajících vyšší úrovně, než mají jejich čtenáři) a ztrátu smyslu pro kontext. Uvedené nahrazuje senzacechtivost, ztráta důvěry (i k bezpečnostním složkám) a vědomá lež. Uvedené v době lineárního vývoje technologií neřešících otázku etiky, praktické nemožnosti garantovat informační bezpečnost a základní práva člověka, mění kvalitu a život v dým.

Případ vyznamenávaného reportéra – lháře renomovaného týdeníku Spiegel, který případu věnuje titulní stránku svého posledního vydání, a o kterém jsem se zmínil v jednom z prosincových příspěvků, jasně indikuje nutnost trestat žurnalisty, blogerry i vydavatele v případě šíření prokazatelně nepravdivých, nebo neprověřitelných zpráv a informací. A také nutnost posoudit možnost zrušení anonymity respondentů veřejně urážejících a používajících obscénní výrazy v elektronických médiích, provokující výtržnost a ničící zbytek důvěry mezi lidmi a médii. Nutnosti vyplývají z problému, který všeobecně představuje lež. Akceptování lži vede k životu ve lži, neschopnosti identifikovat fakta a pravdy. Lež rozrušuje spolužití, vede k paranoidní společnosti, konspirologické argumentaci a válečnému cynismu. Lež, již ze své podstaty prakticky vylučuje možnost chránit jakékoli hodnoty. A jsou to hodnoty, o které se dnes vede boj na různých frontách všech civilizací. Skutečnosti, že neexistuje absolutní jistota a jediné prostředí, a že člověk nacházející se v procesu nezvratitelných změn je dodatečně ke všemu profesionálně manipulován, vybízí k zamyšlení, jak zabezpečit (státem, kým jiným) možnost úniku a rozhovoru, diskuze a dialogu v době, kdy se život dál mění v dým, nutí člověka stát se mnichem nebo k úplné izolaci od společnosti.

Ruská federace – je připravena k míru i válce

V posledních letech a prakticky ve všech vystoupeních prezidenta Putina bylo možné slyšet o nutnosti technologického průlomu, o mladé generaci jako záruky přežití a rozvoje RF a v neposlední řadě, o kvalitě života bez války.

Do kategorie technologií, které budou určovat směr vývoje, konkurenceschopnost a upevňovat kulturní suverenitu státu patří bezpochyby přírodě podobné a kvantové technologie. Jedny z posledně uvedených představují kvantová gravitace a antigravitační motor. Кvantová gravitace dovoluje s pomocí našeho rozumu si přiznat a vysvětlit mimo jiné, že realita není to, čím se nám jeví. Аntigravitační motor (vědce z Brjanska, laureáta ceny Vlády RF, Vladimíra Leonova) a teorie super-sjednocení (теория суперобъединения) představují pokračování práce Einsteina a nový přístup k teorii jediného pole. Leonova práce a poslední zveřejněné výsledky, jsou li pravdivé (nemohl jsem je osobně prověřit), znamenají kvantový skok ruské vědy v první lize věd, konkrétně nové fyziky.

Leonovův antigravitační motor, který lze používat v kosmu, atmosféře (letadla), na zemi (v dopravních prostředcích) a pod vodou (u torpéd apod.), může totiž dosáhnout maximální rychlosti 1000 km/sec. Pro srovnání: rychlost současných raket dosahuje cca 18 km/sec. Zkoušky a praxe dokázaly, že světově známý a stále kupovaný Spojenými státy ruský raketový motor série RD 180, vytvoří z 1 kWt síly trakci 1 Newton. Antigravitační motor vzoru 2014 vytvořil z 1 kWt trakci 5.000 Newton v jednom impulsu. Kdo chce na téma vědět více, může se seznámit s patentem RF № 2185526, nebo s knihami: Leonov V. S. Quantum Energetics. Volume 1. Theory of Superunification. Cambridge International Science Publishing, 2010, a Quantum Energetics: Theory of Superunification. Viva Books, India, 2011. Kdo se zajímá o doposud nerealizované myšlenky, může se zamyslet nad jednou, kterou zveřejnil mně neznámý čtenář Kok, a jejíž popis uvádím v originálu:

ХЯС лучше заменить на т.н. "безтопливный" источник энергии, например работающий на постоянных магнитах...Идеология такая: Использовать магнитное поле постоянных магнитов с целью конвертировать его в постоянное движение физического объекта, или в электрический ток. В общем, в удобную для привычного использования форму энергии, хоть тепла, хоть света. Объясню коротко суть: Обычный электродвигатель устроен глупо, ведь если вместо электромагнитов-сердечников в нём использовать магниты постоянные, наводя магнитное поле на металлический сердечник безэлектрическим способом, то ничего не меняется в старом двигателе, кроме отсутствия нужды в электрическом источнике питания. Из такого двигателя можно сделать электрогенератор…

Co se týče realizace inovací v RF, podobných té popsané, doprovází mě skepsis. Zkušenost z přístupu sovětské vědy v 80 létech, například ke kybernetice, teleportaci apod., současné oddělení RAV zabývající se pseudovědou, všeobecný konzervativní a z části závistivý přístup k nesvým, představují důvody mojí skepse. Připomínám, že USA a ČLR se již léta snaží realizovat antigravitační motor. Vývoj motoru, např. EmDrive má doposud mnohem menší úspěch a výkon, než motor Leonova. Připomínám také, že patologická věda, kterou formuloval Irving Langmuir (1881–1957, americký chemik a fyzik, nositel Nobelovy cenu za chemii 1932), o které jsem se zmiňoval již před 30 a více lety v Novosibirsku a později ji integroval do přednášek SID(I)A na mimo ruských univerzitách, nemá nic společného s oddělením současné RAV. Srovnání Lungmairem definovaných šesti symptomů s charakteristikami nových teorií postačí, aby se i ne-vědec mohl přesvědčit, jaký smysl nebo nesmysl představují mnohé hospodářské a jiné tzv. vědecké teorie, včetně citací.

Mladá generace jako záruka přežití a rozvoje RF. Není to nic nového. Je skutečností, že každá mladá generace, včetně té neznající sovětskou a perestrojkovou dobu má zcela jiné hodnoty, než si mnozí u moci přeji, a s čímž konkurenční elity počítají. Nové hodnoty (touha po míru, bezkonfliktní zahraniční politika, spravedlnost a méně výdajů na zbrojení jako příklady) se ukotvují v individuálním a masovém vědomí na dlouhou dobu. Formuluji nový, alternativní nebo i tzv. západní přístup k řešení problémů mladé generace. Nový přístup k řešení výzev, které bude muset mladá generace řešit všude na světě, vyžaduje kvalitativně jinou komunikaci, myšlení a vzdělání. To bude muset být spojené s výchovou. Jinak musíme očekávat, že cynismus, negativismus a tzv. populismus budou nabírat na síle. Transformaci síly do agrese a násilí nemohu nikde na světě vyloučit již kvůli společenské inerci. Výsledky sociologických výzkumů jsou jedna věc, druhou je život a zkušenost. Sociologické výzkumy v RF indikují, že mladí Rusové netrpí tzv. sociálním infantilismem, neprojevují zájem o populismus a naopak: začali pociťovat spoluodpovědnost za osud své země. Z takového postoje se jeví změna hospodářské politiky, zvýšení sociální spravedlnosti a spolužití s jinými kulturami oprávněným požadavkem. Tradiční, ale i pseudo-patriotismus mimo kasárny se podle mého hodnocení projeví v ruské společnosti pouze v případě ohrožení teritoriální celistvosti RF. Přičemž jako teritoriální ohrožení může být považováno i jedno z řešení Kuril, nebo demografické výzvy na Dálném východě s pomocí zjednodušené migrace Číňanů.

Kvalita života v RF bez války obsahuje mimo známé a neznámé pro cizince, Pravoslaví. Tato civilizačně kulturní hodnota ruské společnosti bude hrát po celý rok 2019 vážnou vnitro,- a zahraničně politickou roli. Proč? Protože ve své podstatě Pravoslaví neodpovídá požadavkům globalizace (ala USA), neoliberálům (ve vládě) a tzv. oligarchům bez vlasti a s několika státními občanstvími. Protože již probíhající rozkol světového Pravoslaví představuje mnohem komplexnější a nebezpečnější potenciál než oddělení Křesťanství od Pravoslaví, představuje to, co můžeme sledovat na Ukrajině cestu k totálnímu rozkolu s lidskými obětmi. V rozkolu působí jazyk a víra jako klíčové prostředky k odpískání závěrečného boje o moc. Pro neznající historii, s těžce představitelnými následky i pro Evropu. Přesto, že nám vůdci namlouvají, že nejsme na tom (tak) špatně, abychom mohli myslet na zlepšení, je potřeba si uvědomit, že společnost bez víry vždy byla, je a bude vždy nebezpečnou.

Souhlasu netřeba.

9 komentářů :

 1. Rusko je národ vlastenců což bohužel neplatí pro Český národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to jen tak, vyhnat podstatný podíl inteligentních lidí ze země, v 17. století Habsburky. Pak odcizení zbývající šlechty a příchod cizí. Obnova národa z českých vesnic souvisí s nízkým sebevědomím, v něčem.

   Smazat
  2. Dávám vám za pravdu. Myslím, že se na tomto stavu podepsal vývoj posledních desetiletí, kdy si pod pojmem svoboda, štěstí a spokojenost většina z nás dnes už představuje možnost opatřit si bez obtíží drogy, mrknout na porno, mít nejnovější značku mobilu či auta, pojídat bez vlastního fyzického úsilí biopotraviny, sledovat, co nosí, co řekly nebo napsaly celebrity, což jedině přináší pocity štěstí a plného uspokojení. V této společnosti se už vytrácí prostor pro hledání smyslu života. A to už nehovořím o životě duchovním. Vždyť ti, kteří by nás měli vést k cestě vzhůru, se utápějí v luxusu, sexuálních aférách a v mafiánských metodách, jež napomáhají posilovat jejich mocenské postavení. Že jsem skeptik a škarohlíd? Jsem, přiznávám, ale pověstné světýlko na konci tunelu v této společnosti založené na euroatlantických pseudohodnotách nevidím. Očekávám v tom horším případě civilizční krach, v tom lepším případě nezbytnou rekonstrukci společnosti. Obě varianty budou velmi bolestivé a neobejdou se bez zmatku a chaosu. Bohužel tento scénář se nevyhne ani Rusku. Jsou sice vlastenci, ale i jejich životní styl je najmě ve velkých městech založen na euroatlantických pseudohodnotách.

   Smazat
  3. Bezesporu! A pokud navíc těmto hrdinským rekům - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   budeš krýt záda, nikdo a nic na světě je nezastaví!!!

   Zejména by si měli američtí impíci dát majzla na toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Úplný Ilja Muromec 2!

   Smazat
 2. Prej antigravitační motor :-D
  No ty vole, to jsou ale zase bláboly. Silvestra je až zítra.

  OdpovědětSmazat
 3. Na okraj: vola si nechej pro své kámoše, ale teď k věci.

  Teslovy vynálezy již v jeho době změnily svět do podoby désud nevídané! Pokračování dalších realizací ztroskotalo na odstřihnutí peněz, které byly pro tu realizaci nutné. Mecenáši totiž zjistili, že jejich zisky nejenže jsou ve vekém ohrožení, ale v budoucnosti by se jim zcela zastavily! V tom je celý problém.

  I v dnešní době se mnoho lidí zabývá tímto tématem, jenže výsledky jsou směrovány většinou tím nesprávným směrem. Kdyby to bylo naopak, určitě bys byl spokojenější i ty, neboť bys to poznal na své "peněžence".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tesla byl nepochybně génius, ale v závěru života se patrně pomátl s tou svojí představou o přepravě energie vzduchem na velké vzdálenosti. Je to fyzikální nesmysl, podobně jako perpetuum mobile. To se géniům stává. Pisateli 9:38 bych rád sdělil, že tak jako z katolických zemí prchali inteligentní a vzdělaní protestanti, tak z protestantských zemí prchali inteligentní a vzdělaní katolíci.

   Smazat
 4. Když už víme,co chce udělat Porošenko z pravoslavné cirkve na Ukrajině,tak se jedná o rozbití pravoslavné cirkve,pro své cíle.

  OdpovědětSmazat
 5. Clanok v uvode poukazuje na negativnost klamstva a v zavere upozornuje, ze bez vieri v nadprirodzeno (cize sebaklam = klamstvo) je spolocnost nebezpecna....schyzofrenia...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.