Reklama

středa 19. prosince 2018

Na semináři Nové republiky z. s. na téma "SMYSL NÁRODA a LIDSKÁ PRÁVA" vystoupil MUDr. Ivan David ještě s dodatkem, ke svému předchozímu vystoupení.

19. 12. 2018


18 komentářů :

 1. Jako obvykle perfektně připravená přednáška. Ve vědě Francii a Německo postupně nahrazují anglicky mluvící státy. Aby nový vědecký poznatek nezapadl, musí být publikován výhradně anglicky. Výkon v oblasti vědy závisí na množství lidí, kteří se ve vědě angažují. Například v Německu jsou vědecké kapacity skoro rovnoměrně rozloženy po celém území státu, možná proto, že Berlín byl pro západní Německo z ruky. Srovnávám to s podmínkami České republiky, kde dominuje Praha. Pracovníci akademie a univerzit odtud vyjedou do ciziny na vědecké pobyty a konference asi třikrát častěji než v regionech. V Praze rozdělují téměř všechny peníze na vědu výhradně sami mezi sebou. Za komunistů existovalo mnoho rezortních a oborových ústavů také v regionech, aby sloužily průmyslu. Moudří lidé idiotsky tyto instituce zrušili a v Praze se baví tzv. čistou vědou. Přímo v zákonu 130 je povinnost formou publikací všechno zajímavé vyslepičit. Mnoho podniků mělo za komunistů svoje technické odbory (oddělení) nebo podnikové výzkumné ústavy, kde vznikaly inovace nebo se vyvíjely zcela nové výrobky. Komunisti dokázali mnohem lépe využít tvůrčí potenciál národa na rozdíl od chlastající zlodějské sebranky, která nám začala před 30 léty vládnout. Před převratem mi lidských práv nechybělo. Měl jsem pocit, že žijí v průmyslově rozvinuté zemi. Žvásty o lidském právu dostat se ke korytům a jen škodit a ničit, jsou naprosto zbytečné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Před převratem mi lidských práv nechybělo. Měl jsem pocit, že žijí v průmyslově rozvinuté zemi."
   =========================================

   Jenomže velké většině lidských práv chybělo. A velká většina obyvatel neměla pocit, že žije v rozvinuté zemi. Proto vás, rudou menšinu, lidé v 1989 odvrhli, když vás Sověti zradili a nepřijeli vás spasit jako v 1968.
   Zbytečné jsou vaše žvásty. Už se s vaším neslavným koncem konečně smiřte.

   Smazat
  2. 17:49 Nejvíc hradní Ovar a Sedmilhář Pamatuju na ty jeho kydy během Plyšáku! Jsme za až Nepálem či za Ekvádorem v tom a tamtom! A blbečkové nemyslící tam vykřikují: "Kdo za to může!" místo aby na něj aspoň jeden myslící zařval: "Kdes to vzal, trupko, z čeho čerpáš?" S Plyšem di do prdele, to byla vzpoura debilního stáda! Proto si říkaj "Revoluce", hovada! Jediný co má smysl je Kontrarevoluce, tu ale nedělá lůza, ale elita, ne prodejný kašpaři typu Havla a chartistů, ael skuteční Vůdci! Jako byl pan admirál Horthy v Maďarsku, či generálové Kornilov v Rusku nebo Čankajšek v Číně a Suharta v Indonésii, pan Franco ve Španělsku, Salzar v Portugalsku a Pinochet v Chile! Ti se nepodbízí lůze a nežvaní nesmysly o "litských pchrávech"! Ti konají bílý teror v zájmu vlády elit! Neb jak napsal klasik: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  3. 17:49
   Lidské právo je něco tak obecného, že vlastně nic neznamená. Tvrdí se, že nám převrat dal nebo rozšířil lidská práva. Já jsem tvrdíval, že jsme dostali lidské právo lhát, krást a podvádět. Nedávno přišel doktor David s přesnější definicí, že jsme dostali lidské právo na zvůli a nezodpovědnost. Dejme tomu, že někdo nezodpovědně podniká a pak zkrachuje. Má zaměstnance a rozhodne se propouštět. Neutrhne si od huby a využije právo na zvůli. Prostě zahojí se na druhých a sám neobětuje více než musí. Za bolševiků jsme měli právo na práci všichni v rámci možností. Dokonce bylo možné toto právo zaměstnancem zneužívat. Dnes máme možná také právo na práci, přičemž si nejsem jist, zda lze toto právo vůbec vymáhat. Jistě mezi námi žije mnoho lidí, kteří žádnou ochranu práva na práci nepotřebují. Jsou však i takoví, kteří jsou ztrátou práce ohroženi. Teď protiotázka, víte vůbec, zda těch, kteří právo na práci potřebují, je většina nebo jen menšina? Podle mne nevíte vůbec nic. Je to problém, o kterém se za současné kapitalistické svobody nemluví, nebo je lépe o tom nemluvit. Já tady třeba využívám anonymity. Pracuji bez přerušení dlouho i jako důchodce. Slyšel jste třeba v naší svobodné televizi a rádiu besedu o tom, co to znamená ztratit práci od lidí, kteří ji skutečně ztratili? Asi jste neslyšel nic, proto i s tou svobodou to bude pochybné.

   Je to už dlouho, kdy mi anonymně přes diskuzní forum někdo vysvětloval, že potřebujeme právo na to nezodpovědně podnikat a zkrachovat. Jednalo se o právo brašnáře šít brašny doma v kuchyni, i když strojová výroba je levnější a kvalitnější. Dále argumentoval tím, že účastnit se voleb má právo i podvodník a lhář, který když vyhraje, třeba zašantročí naše banky nevratně do ciziny.

   Smazat
  4. 19:01 To ti je na hovno! To je stejná krávovina jako "právo na bolest a nemoc"! Jo vopak, to by bylo něco! Právo "nepráci", tedy obecně na Lenost, jak o tom básnil Marxův zeťák - cituju:

   „Kdyby dělnická třída, vyrvavše si ze srdce neřest, která ji ovládá a degraduje její povahu, povstala ve své strašlivé síle, nikoli aby se domáhala lidských práv, která jsou jen právy kapitalistického vykořisťování, nikoli aby se domáhala práva na práci, jež je jen právem na bídu, nýbrž aby ukula bezostyšný zákon zakazující každému člověku pracovat déle než tři hodiny denně, země, stará dobrá země, by se otřásala veselím a cítila by, jak v ní pulzuje nový vesmír..."
   Paul Lafargue, Právo na lenost, 1848

   Smazat
  5. Tak mne napadlo, kolik procent je "velká většina" a kolik procent občanů České republiky přizná, co si myslí? Skoro 40% nejde ani tajně volit.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zklamal jsi neschopností nahodit tu vzdělávací přednášku o skutečné roli J. A. Komenského a Turků při boji s Evropou tu! - http://www.novarepublika.cz/2018/12/islamofobni-jan-amos-komensky-o.html

   Já to četl s uznáním, páč plno věcí jsem netušil, třeba že Tökölyovci byli Orbánovi příbuzní, předkové atd.

   Smazat
 3. 17:49 velká většina si naběhla na lákadlo falešných představ o možnostech a vymoženostech života "v západních vyspělých demokraciích", na lži reprezentované Václavem Havlem a jemu podobných, nakonec i na výklady Václava Klause. Prozření tak nějak postupuje, je a bude pod vlivem propagandy i vymývání mozků dětí a mládeže těžké. Vyčkejme, co se stane, až celý ten hospodářský systém postavený na dluzích, dluzích vůči přírodě i lidstvu, padne tak jak jedině a ze zcela objektivních příčin musí, tvrdě na hubu. Já osobně se nijak netěším, ty ovšem 17:49 o tom zřejmě nic netušíš a plácáš nesmysly.

  OdpovědětSmazat
 4. Současné diskuze na NR? Novinková diskuzní havěť v akci. Tolik nenávisti, sprostoty, pitomosti a urážek se vyskytuje jen na diskuzích k novinkovým bulvárním žvástům. Tam celá smečka píšících šmejdů pod taktovkou Seznam.cz ( Borgis?) píše svoje nasrávací články jen a jen pro počet diskuzí - těch potřebují co nejvíce, neboť píšící smečka už se hodně rozrostla a je potřeba to ufinancovat. A diskuzní blbečci to v životě neprokouknou, a píšou svoje hovadiny v hojném počtu ke všem těm směšným sračkám- jinak je to nenávistná, sprostá, a hloupá smečka. To, co nalezlo na NR a zde to píše přiblblé urážky "rudý dědeček" nebo "užgryndaný čechomužík" a podobně, je dokonale vymaštěné, sprosté, impotentní hovado. Ano, správně to odhadlo, že diskuzemi se rajcují už jen starší ročníky, ale sám je už taky střelenej dědek a hlavně impotent. Má vzteka na celej svět a vybíjí si to na diskuzích. Ale stejně - kde jsou všichni ti normální lidé, kteří psali skutečné názory na tema v článcích??? Už diskuze opustili - ano, ztráta času. Už je z toho platforma jen pro duševní mrzáky. Něco jiného je "plácat nesmysly" a něco jiného jsou hnusné, oplzlé a sprosté urážky - a to je na NR už dnes a denně. A už jste si stačili všimnout, vy blábolové, že se blíží vánoce? Kdy možná na pár chvil odlezete od počítačů sežrat ty dobroty, které vám vaše manželky ( nebo rodina) chystají, zatímco vy dřepíte u počítačů imrvére a píšete svoje pořád stejný sračky. Bože - to je ale blbej svět. Co se to s lidmi stalo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co tu žvatláš, rudej chcípáku? Naše parta obdivovala kluky ze San Babila 20 hodin! Jak propichovali rudejm xindlům - tvým soudruhům v Miláně duše u kol a občas nějakýmu dali přes hubu za rohem. Někdo je ale udal, přijel policejní komisař ve fiátku s dvěma dalšíma fízlama na náměstí a na ně, co tam prej vyváděj a oni ať jim políbí prdeééél! A pak se jejich vůdce postavil před auto a kluci okolo něj se semkli pažema a on začal počítat: "Ein-zwei, ein-zwei, ein-zwei!" a oni začali dělat čapí kroky a pak se dali na pochod okolo fízláckýho auta a on zakřičel "My chceme fašismúúúús!!". A policajti znechuceně odjeli. A my s klukama snili, že jednou tohle u nás pude udělat na esenbáky! No a kde jsme dneska, ty vole? Jen se tu roztahuje rudej xindl a žvaní ty svý komoušský sračky! Takhle si představuješ debolševizaci, co? My né! My chceme Ukrajinůůů - Právyj sektor na vás! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4


   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas jednoznacny Starosta
   rodil jsem se v kulacko delnicke rodine .Jiz od mladi jsem touzil byti v Hitlerjugend neb meli krasne satky okolo krku. Prohrali valku a ja jiz jako maly komunista jsem tleskal ruckami svymi tj dlanemi svymi malickmi.Ihned po zalozeni pionyra jsem se stal vedoucim skupiny Pavlika Morozova jakozto naseho vzoru neb on spravne pochopil ze tridni nepritel je i v rodine .Proto jsem udal svou babicku dedecka a otce za poslouchani skodlive stanice Svobodna Evropa kde sirili zlo Pepa z depa tj jozka Pejskar a dalsi zlocinci a skudci . Brzy to take pochopil i na slavny president Klement Gotwald jez s hrdinnou cti mu prislusejici zlikvidoval sionistickou vladu v cele se stranickym tajemnikem prvnim Salcmanem&spol .Byli popraveni s prikladnou rychlosti a ja zacal jezdit na mandelinku bramborovou kterou na nase lany shazovali imperialisticti stvaci v cele s USA. Hazeli na nas i hracky jez pry trhali detem ruce a nohy a ostatni koncetiny . Pozdeji kdyz jsem se zacal holiti jsem byl vybran na predsedu organisace Svazacke organizace. Se soudruzkami jsme zazivali krasne chvile ctenim basni se sovetskou tematkou v hasicarnach pomocnych hasicu a brzy jsme se orientovali kdo je je skudce a kdo to se stranou mysli vazne v CCCP. Po Chruscovovi to byl Breznev a pozdeji kolaborant plesatec Gorba se znamenim Kainovym na jeho plesi. V te dobe jiz jakozto komunista v Pragovce kde jsem jezdil s jesterkou a vyvazel spony jsem se vyporadal jako soudruh prikladne se situaci a nabadal stranickou organisaci k akci jez se take vykonala. V te dobe jsme jiz verili s Husakovi pozdeji s Havlovi jez vsak jiz nebyl nazyvan soudruhem neb nezrizene chlastal a byl napul teplejTake jsem slozil spoustu oslavnych basni na kombajnysty a rolniky delniky a soudrusky z nemocnic kde pracovali za malou mzdu avsak poctive,stranicky Zde je mala ukazka basne oslavne pozdeji pridam dalsi sloky :
   as trochu vyrostu
   budu soustruznikem
   a jako muj tata
   v praci udernikem

   Smazat
 6. Pane doktore, jestli čtete tyto řádky, tak vám možná vstávají vlasy hrůzou. Dnes, kdy žijeme v novém století, které přineslo nové problémy a nové otázky, které je nutné pochopit, pojmenovat, řešit a čas nečeká. Zdejší fosilie se do krve hádají a žiji v omylech minulosti. Nepochopili, že máme-li obstát musíme držet pohromadě, nepochopili, že Stalin a Hitler patří minulosti a historikům, zrovna tak si navzájem můžeme předhazovat výsledky Bílé hory. Jsem nepolitický, naivní pacifista. Nesnáším násílí, války a revoluce. Dnes se mi zdá, že ohrožení lidstva má několik zdrojů. Hlavní bude vyčerpání přírodních zdrojů v souvislosti s problémem růstu obyvatel planety a nedostatku potravin a vody. Kolektivním řešením snad mělo být OSN, ale to se nepovedlo, moc nad planetou si pozvolna přivlastnili anonymní, nadnárodní, finanční korporace. Ty mají zájem zrušit státy, nebo je alespoň vnitřně rozložit a ovládat. Daří se to ukryto pod závojem různých ideologií. Přitom rodina a stát jsou ochranou, hradem a oázou jednotlivce před chaosem globalizmu. Myslím si, že když má někdo svou rodinu,svůj funkční stát pak ví, kde je " doma " a jeho integritu nic nenabourá. Proto prosím, zakopejme válečnou sekeru, nemusíme se milovat, stačí když se přestaneme nenávidět. Nejsem nacionalista, ale nové století vyžaduje, uchránit si suverenitu státu, podle možnosti si zajistit základní potravinovou samostatnost. Čekat na cizí pomoc, se nemusí vyplatit. Kéž nemám pravdu. NN.

  OdpovědětSmazat
 7. Vlasy mi hrůzou nevstávají, protože jako soudní znalec vypracovávám posudky na mentálně retardované, aby soud rozhodl o míře jejich svéprávnosti. Takže na úroveň myšlení podobnou úrovni autorů některých komentářů jsem zvyklý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle návštěvnosti tohoto příspěvku je patrné, že jde o chabrus čísla dvě.

   Smazat
 8. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 19. prosince 16:27.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 9. My roduvěrní Češi a Rusové chceme PLNÉ obnovení Sovětského svazu!

  Ano, křivka obliby SSSR opět stoupá, díky PŘESVĚDČIVÝM VÝSLEDKŮM Velikého Putina, BJJP, největšího žijícího leninisty.
  Zdůrazňuji, že chceme opravdu PLNÉ obnovení SSSR, neboť Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, Sovětský svaz již dlouho a úspěšně obnovuje.
  Prostě toužíme po ÚPLNÉM ZAVRŠENÍ tohoto nadějeplného procesu, čím dříve, tím lépe.
  (Pro úplně hloupé kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout -LEVÝM tlačítkem myši - na barevně zvýrazněný text.)


  Naši starší ruští bratři mají tedy DEFINITIVNĚ jasno. Prostě nikoli náhodou jsou Rusové nejlepším národem v celém vesmíru, že.

  Ovšem proč my ČEŠTÍ komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti toužíme žít v zemi, pevně na věčné časy (a nikdy jinak!) spjaté se Sovětským svazem (resp. Velkým Ruskem)?

  Protože JEDINĚ pevné spojení naší vlasti s SSSR (resp. Velkým Ruskem) a přítomnost nepřemožitelné Ruské armády na území naší vlasti trvale:
  • ochrání ČSSR před okupací žoldáky NATO a EU
  • ochrání naši vlast a náš národ před kapitalismem a demokracií
  • 100% zabezpečí naše západoasijské hodnoty (Leninskou pravdu, naši vrozenou zdravou třídní / národní nenávist, vedoucí roli Strany ve společnosti)
  • zabrání všem podlým propagátorům evropských hodnot v jejich podvratném působení
  • všechny výrobní prostředky ponechá ve vlastnictví celonárodního podniku Agrofert c.n.p.
  • zabezpečí vládu našich národních Vůdců Miloše a Babiše
  • zabezpečí našim dětem vybudování reálného babišismu, zdroje příslovečného socialistického blahobytu


  Jinými slovy: Pouze a jedině PLNÉ obnovení Sovětského svazu v jeho jedinečné moci a rozloze zabezpečí našemu národu jeho slovansko-lidská práva, o nichž tak procítěně a Leninsky pravdivě hovoří soudruh a soukmenovec David.

  Ano, právo na:
  • znárodňování
  • opakované a neustále prohlubované etnické / třídní čištění vlasti a národa
  • svobodnou volbu svrchovaného národního Vůdce
  jsou práva slovansko-lidská, práva, která nám roduvěrným Čechům a Rusům chtějí naši dědiční nepřátelé (Euroameričani, křesťani, sionisti …) sprostě a navěky ukrást.

  Prostě: Nepřemožitelná armáda Ruské federace přijde, protože přijít MUSÍ, protože o její příchod Velikého Putina, BJJP, opět pěkně poprosíme.

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.