Reklama

čtvrtek 6. prosince 2018

Na Ukrajině bylo navrženo, aby byl z Bandery udělán národní hrdina

6. 12. 2018      https://lenta.ru/news/2018/12/05/bandera/
Poslanci Nejvyšší rady apelovali na prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka s návrhem na posmrtné udělení Stěpanu Banderovi titulu Hrdina Ukrajiny. Příslušný dokument je zveřejněn na internetových stránkách parlamentu Ukrajiny. "Přijetí navrhovaného návrhu umožní uctít památku Stěpana Andrejeviče Bandery, napomůže obnovení historické pravdy o účastnících boje za nezávislost Ukrajiny ve dvacátém století, konsolidaci ukrajinského národa a posílení výchovy k vlastenectví", je uvedeno ve vysvětlující poznámce.


Poslanecká sněmovna se domnívá, že uznání Bandery národním hrdinou pomůže v boji proti podvratné činnosti vůči Ukrajině v informační oblasti a zastaví také "šíření mýtů, vytvořených ruskou propagandou". Autory návrhu jsou zástupci frakcí Národní fronta a Blok Petra Porošenka.

V lednu 2010 vydal Viktor Juščenko jako prezident Ukrajiny dekret, jímž jmenoval Banderu Hrdinou Ukrajiny. O tři měsíce později jej doněcký soud zbavil státního vyznamenání, protože nebyl občanem Ukrajiny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. Tak když mohou mít Rusové za hrdinu Stalina, tak proč ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:51 To je snad rozdíl. Stalin byl přece Gruzínec, takže stěží ruský národní hrdina.

   Smazat
  2. Rusové nemají Stalina za hrdinu, ale za velkého vladaře, státníka.
   Za ním šel Petr Veliký, mj. i Ivan Hrozný ...
   To byl výsledek jedné ankety.
   A ne všichni Rusové.
   Tak tu nelži.

   Smazat
  3. To co nám podává propaganda a co je skutek? Dnešní demokrati by jen ztěží mohli vyhrát 2. sv. válku, elektrifikovat Rusko, postavit průmysl atd.,těžko by mohl vyhrávat Napoleón. Proč zdegeneroval starý Řím? Protože již nevěděli roupama co dělat, podobně jako dnešní neoliberálové. Vše tradiční je pro ě nemoderní. Jen více na vás zmrdové.

   Smazat
 2. Je treba take nekdy rikat pravdu a to o holokolo israelu banderovcich vlasovcich a dalsich nepratel techto modernich rezimu.Ono se totiz lze jiz uplne o vsem Lhani je nyni ctnost kam az to pujde ,kdyz buzeranti a perverti jsou vzorem pro deti od skolky ,lhani o vsem okolo nas . Jak tak to vidim oni vlastne ti komuniste byli ve lhani uplni bridilove ,kdyby se nedostali do vedeni senilni a od prirody tupi idioti mohli byt u moci dodnes .
  Hlavne si nebrat priklad z pritele nyni nejvetsiho tam je lhani povinnost ,nikdo nas nema rad a tak je musime naucit moralku ,to je dnesni heslo v USA Shalom

  OdpovědětSmazat
 3. Tohle se pochopit dá. Bandera respektive Šuchevič, byli hrdinové, kteří bojovali za nezávislou Ukrajinu. Národně osvobozenecký boj probíhal v té době i na jiných územích Evropy,,,například v Řecku, v zemích, které byly nakonec Jugoslávií. Ale také na území bývalého Polska a Pobaltí. Stalina a jeho pořádky nechtěl nikdo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bandera hrdina Ukrajiny, za pár let bude Hitler hrdina Německa. Fakt na palici. Už aby je tam Rusové trochu srovnali.

   Smazat
  2. Hitler, Stalin, Pinochet, Bush a další - jeden lepší než druhý a je to stále o tom samém.

   Smazat
  3. Hlavne Hitler a jeho parta ne.Banderu krome Ukrajincu fasistu nechtel nikdo.Leda ten Hitler a vy zrejme.

   Smazat
  4. 20:58
   Ste nějakej chápavej.
   Skutečná velikost politika nebývá v tom, že ho lidé chtí.

   Ostatně, v roce 1942, kdy za to byla kobylisská střelnice psali něací lidé na plakáty filmu Přijdu hned podpis Josif.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. 20:58
   S tím "nechtěl nikdo" bych byl opatrnější. Pro většinu Rusů byl Stalin něco jako Ježíš a mnozí o něm dodnes hovoří s posvátnou úctou. Vedle toho západní představitelé byli za války se Stalinem jedna ruka.
   No a někdo jiný zase raději Hitlera. Ať už to bylo předválečné Polsko, Mussolini, Ustašovci v Chorvatsku, u nás většina sudeťáků, nebo na Ukrajině Banderovci.
   Tak už to na tom světě chodí.

   Smazat
  7. Pan Hiter se nad rudým xindlem typu lŽIDavid a lŽIDvořák tyčí jako Mount Everest nad dvěma ubohými hromádkami jačího trusu při svém úpatí! A pan Bandera aspoň jako Sněžka nad psím lejnem ...

   Smazat
  8. Anonymní 7. prosince 2018 14:39

   a ty LŽIjoudo jsi do toho lejna šlápl a proto tě napadl takovej výblitek

   Smazat
  9. 16:14 Rudocancy! Radši si poslechni pravdu místo těch komoušskejch žvástů! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  10. Je vidět, že i u nás je fašounů dost a dost.

   Smazat
  11. Fašismus je v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný pouze a jen v tzv. Republice Saló) apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí podlidí!*)

   *) Tímto termínem definoval americký historik a novinář vrstvy neschopné se etablovat do stávající společnosti a usilující o její zničení násilnou revolucí! - https://en.wikipedia.org/wiki/Lothrop_Stoddard


   A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 4. Bandera je vnitřní problém(historický) Ukrajinců. Co mne udivuje, kdo se k němu v současnosti hlásí. To mi hlava nebere!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlasi se k nemu spravni Majdanisti.A spolu s nimi podporovatele Majdanu :vzpomente si,kdo tam jezdil jim tleskat.To tehdy uz tam vlal prapir Praveho sektoru,Azova a banderistu.Cely Zapad vcetne nasich politiku.Nechapu,co vam vase hlave nebere.

   Smazat
  2. 22:03- třeba to, že "Pravý sektor" drží u moci Porošenka a on je. Neměla by to být voda a oheň?

   Smazat
  3. Placku s Banderou na klopě mají určitě Štětina, Petra Procházková, Schwarzenberg, Nulandová a další roztleskávači Majdanu r. 2014. Hop hop hop!

   Smazat
 5. Bandera je návrat k posledním známým kořenům historie Ukrajiny. Jinak Ukrajina historicky nikdy předtím nebyla rozlohou větší, než dnešní ČR a nikdy předtím se "nezmohla" na takový odpor/vůli, k ustanovení vlastního státu. Bandera je jen jediné záchytný bod, v historii Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi fakt debil. Glorifikovat genocidního vraha, který vedle Židů, Rusů a Poláků nechal vraždit i Vilyňské Čechy.

   Smazat
  2. Vzhledem k tomu, že Ukrajina je nesourodý slepenec minimálně tří oblastí, z nichž každá měla úplně jinou historii a jiné složení obyvatelstva je stesk po zločincích Banderovi a Suchevičovi opravdu jen nacistické vytí.

   Smazat
  3. Podle velikosti vyvražďování v té době, je to asi takhle : Stalin, Hitler, pak dlouho nic, pak Jugoši, pak možná Banderovci.

   Smazat
  4. 21.50 Mas v tom jetel Nepracujes u Slonkovy?

   Smazat
  5. Skoda,ze jako me tak i Tve mamince nezabili Banderovci sourozence, jedineho co mela, a bratrance, take jedineho, co mela. Z matciny strany nemam zadne pribuzne, vyvrazdili je banderovci. Muj kmotr, kdyz prisli k nim domu pro penize, vyskocil oknem a chtel utect. TREST SMRTI, velel Bandera svym ucednikum. Bratranec hlidal na poli, mel 19 let, v zemi zakopane obili, ktere si tam lidi schovali, protoze Banderovci jim brali co potrebovali. Zastrelili ho. Jednu rodinu celou nahazeli do studny, az na holku, co mela 4 roky a schovla se, pred 3 lety zemrela. To je vycet nasi vesnice. PROTO se vchichni Cesi vratili z Volyne, ne kvuli Stalinovi, ale Banderovi. Banderovci take zavinili zniceni Ceskeho Malina, kam se jezdilo kazdym rokem z CZ. Mojemu stryci prisli odpoledne rici, at odjede do Rovna, ze si pro nej vecer prijdou Banderovci. Sbalil s rodinou vse nejnutnejsi a uz se nikdy nevratil zpet, az po velkem presvedcovani v r. 1975; dcera se mu tam provadala a tak jel za ni. Do vesnice nasi odmitl jet, nakonec ho presvedcili. Sedel v taxiku, nasadil si slunecni bryle a z taxiku nevysel. 29 let po incidentu! NO NEZASLUHUJE BANDERA TAKOVE VYZNAMENANI a to mimo Ukrajince zabijeli kdekoho. 198 tisic Polaku! Proto Polaci miluji Ukrajinu a nenavidi Rusko, to zabilo 15-25 tis. v Katyni, Polaci po 1.svetove valce 40 tis. rudoarmejcu a 10 tis. belogvardejcu. Hitler zabil jen v Gdansku 60 tis. Polaku, polske elity. Nepocita se, ani 2.5 mil. ci kolik behem valky, pocita se Katyn. Jako u nas, invaze VS se stale pripomina, to, ze Cesi zabili asi 20 tis. Rusu jako legionari na Sibiri, nikomu nevadi (mam knihu o tom, ceskou kroniku) a ze Hitler zabil 360 tis. Cechu, je nic, to tragedie je nejaka desitka lidi od r. 68.Ne 20 tisic ci 360 tisic. Tomu se rika objektivita. Nebyt Stalina, Cesi by se nekde pilne snazili prezit v sibirske tajze. A celkem uz absolutne nikomu nevadi 30 mil. mrtvych, zavinenych USA po 2. svetove valce, naopak pridavame se k okupovani Afganistanu. Vzdyt okupaci z r. 68 tak odsuzujeme. Jak ji napravit nejlepe? Okupovat jinou zemi! Pak se neni cemu divit, ze z Bandery je hrdina. I pro mnohe Cechy.

   Smazat
  6. Skuteční původní UKRAJINCI BYLI UPRCHLÍCI PŘED KATY DO ÚZEMÍ MIMO MOC TEHDEJŠÍCH panovníků Polska Ruska, Habsburgské říše, Tatarského chanátu o Osmanské říše ... tak zvaní KOZÁCI - bandité sdružující se do tlup, vatah, kuřeňů, ... vyrážející rabovat, znásilňovat a vraždit do okolí... když později měli chránit Polsko-litevské území, přepadali a ničili rabující Tatary až na zpáteční cestě, když byli napakováni kořistí a jasyrem (otroky)... vyplouvali za lupem na čajkách na řeky i na moře,...

   To nebyli pracovití lidé pod knutou cizích pánů s hrdiny troškaři typu Jánošíka nebo Nikoly Šuhaje, kteří okrádali ty, kteří něco měli a tu a tam i něco informátorům a známým dali... V divokých polích - ve stepích z písně HEJ SOKOLE - milované Poláky i Ukrajinci byli živí čerti a ďábli s hrdiny Belzebubem, Chmelnickým, Holofernem, Banderou, Hitlerem osvoboditelem spojení jedině Pravoslavnou vírou v Krista a Panu Marii - s vedením a velením zvoleným z největších a nejúspěšnějších rváčů, nájezdníků, kořistníků...

   Smazat
  7. 22:10 Tento společenský systém je svou podstatou zločinecký a proto vždy a za všech okolností podporuje a dekoruje vrahy. Všichni parazité jsou jedna ruka s lupiči protože jsou sami lupiči. Je to bratrstvo soukmenovců.

   Smazat
 6. To je hluboký /kardinální/ omyl. Banderovce jsme poznaly jen jako bandity. Nikdy nevytvořily ani v jednom sele /vesnici/ žádnou místní vládu. Ve dne byly zalezlý v lesích a v noci si braly co chtěly /sálo,mjaso,zoloto/. V určité době to táhly s Hitlerem. Jsem zvědav jak na to budou reagovat Poláci. Těm povraždily brutálním způsobem 100-120.000 občanů. Muže zařízly rovnou, ženy před tím znásilnily a děti přibyly kuchyňskými noži na dveře a skříně. Jo osvoboditelé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je třeba si uvědomit, že Poláci a Litevci tam ovládali jejich území mnohem dříve a tak se chovali stejně jako Rusové, kteří chtěli svá území zpět - v různých obdobích vše probíhalo různě - jednou byl klid a jednou zase ne, ale to nešlo o Ukrajinu, ta vůbec tehdy ještě neexistovala. A oni si ani Poláci a nebo Maďaři si také nebrali servítky.

   Smazat
  2. Původně to nebyla Ukrajina, ale bylo toto území označováno jako Malé Rusko, později Malorus. Název Ukrajina jim vymyslelo Rakousko-Uhersko, protože tam pro ně číhalo nebezpečí. Celý průběh vytvoření je hodně dlouhý - jde o výpis historie.
   Odsuzuji veškeré násili. Matka byla totálnně nasazena na práce v Německu, kde byla těžce zdravotně postižená, otec se nevrátil z Osvětimi.

   Smazat
  3. A ty, Gerde, se snažíš relativizovat banderovské zločiny tím, že je "srovnáváš" se zločiny jiných. Ale vraždění Banderovců v této oblasti je s jinými zločiny n e s o u m ě ř i t e l n é !!!

   Smazat
 7. Podívejte se na film Volyň.Nejenom Polské vesnice byly vyvraždené tatarským způsobem,ale i České na Volyňi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Film ? Kdo ho natočil ? Poláci a Britové ? No, tak v tom bude hodně pravdy, že ?

   Smazat
  2. Nejsou tam sice Česká sela,ale je to na pogrcání.
   Ukrajici byly kdysi Tataři.Podle tortur způsobu.

   Smazat
  3. Tak především, Tataři byli a jsou potomky kdysi slavné říše Čingischána, kteří se po porážce od ruských kmenů dostali do područí. Na území dnešní Ukrajiny působilo mnoho kmenů, například i Bulhaři. V tom období vždy docházelo k vyvražďování dobytých území, vždy podle toho, kdo byl vítězem.

   Smazat
  4. ... a z toho si vzal příklad hrdina Bandera a hrdina Suchevič a překonali své tatarské vzory. No to je úspěch, s kterým se každý opravdový ukrajinský vlastenec musí nutně ztotožnit.

   Hop hop hop!

   Smazat
 8. Youtube:Czy Ukrajinci sa naszymi braćmi?Zobaćz!

  OdpovědětSmazat
 9. Protiruská nenávist plodí různé nápady. Bandera ? Celkem
  lehká váha. Až dojde na Hitlera, tak to už bude zajímavější.
  Podstavců po Leninovi mají dostatek. Němci, co by patroni, mají zase ve skladech mraky Adolfů.

  OdpovědětSmazat
 10. No co říci na pošahané banderovce HIWIS na vždycky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové je zaženou od moře a bude klid. Fašouni pak nebudou mít problém s Azovským mořem.

   Smazat
 11. Kolik zde bylo odhaleno Čínských,nebo Ruských špiónu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mraky jsou jich přece v každém konspiračním webu. Janda a jeho parta na to stále upozorňují, ale BISka nekoná. Ani se nedivím prezidentovi, že toho jejich ředitele Koudelku ne a ne povýšit na jenerála.

   Smazat
 12. V banderistánu už dávno přestali utajovat, k jakým ideologickým kořenům se hlásí.
  A že nacistickým? Naše havlérka či jando-euro-atlantské "hodnoty" nám jistě rádi objasní, jak to chápat.

  OdpovědětSmazat
 13. Vedení banderostánu usilovně pracuje na vylidnění země. Mladí a práceschopní utečou, staří pomřou hlady. Ale nebojte se, země bude mít dostatek nových obyvatel, je připravována jako nová země zaslíbená pro přesídlení "potřebných" z nebezpečných teritorií. Za Stalina chtěli jenom Krym, dnes budou mít k dispozici skoro celou Ukrajinu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.