Reklama

pátek 7. prosince 2018

Neskutečné stvůry. Proč Ukrajinci zůstali bez vody a plynu

7. 12. 2018      zelv.ru
Na začátku zimy činil dluh Ukrajinců za bydlení a komunální služby 40 miliard hřiven. Dál se to bude jenom zhoršovat: v prosinci obdrží občané první inkaso za plyn, jehož cena se zvýšila o 23,5 procenta. Technické služby si dobře uvědomují, že nikdo není s to platit za nové tarify, což znamená, že již nyní je možno utahovat ventily. Jak Ukrajina zbabrala zahájení topné sezóny a čím se bude v nadcházejícím zimním období zahřívat, je uvedeno v materiálu agentury RIA Novosti. Nyní umísťují kyjevské úřady v ulicích města speciální stany, aby se občané mohli zahřát. Zda se celá země bude moci v těchto stanech zahřát, to je spíše rétorická otázka.


Strach a nenávist v Charkově

Na jaře tohoto roku se kyjevské orgány zamyslely nad příštím topným obdobím a ukázaly občanům demoverzi toho, co se stane s celou zemí již za šest měsíců.

V dubnu přešly kyjevské TEC-5 a TEC-6 s celkovou kapacitou 1200 megawattů do majetku Kyjevteploenergo. Naftogaz okamžitě požadoval, aby nový majitel splatil dluhy předchůdce - Kyjevenergo. Společnost odmítla uznat nezaplacený dluh ve výši pěti miliard hřiven, po čemž se Naftogaz prostě sebral a zavřel ventil, takže většina obyvatel Kyjeva se do konce října sprchovala kontrastní vodou ze studené a velmi studené vody.

O měsíc později začala pohroma přicházet do dalších měst, mezi nimiž jsou Smila, Krivoj Rog a Severodoněck. Ve Smile (Čerkaská oblast) zůstalo z téhož důvodu 68 000 obyvatel bez vytápění - místní provozovatel komunálních služeb Energoinvest dlužil Naftogazu asi 200 milionů hřiven.

V Krivom Rogu se situace vůbec ocitla na pokraji katastrofy: při nočních minusových teplotách ve svých domech mrzlo 300 tisíc osob. Vytápění se nedočkalo také 78 škol, 75 mateřských škol, 22 nemocnic a vojenská posádka.

Nyní mrzne Charkov. Sergej Babkin, člen populárního ukrajinského duetu 5'Nizza, si postěžoval na naprostou nečinnost technických služeb. Ve svém Instagramu hudebník uvedl, jak byl šokován, když v předvečer navštívil rodiče.

Pro uklidnění občanů vydala ukrajinská vláda alespoň na chvíli zvláštní vyhlášku, zakazující společnosti Naftogaz vypínat a omezovat dodávky plynu komunálním podnikům během topné sezóny.

V této situaci to jediné, co může ropná a plynárenská společnost dělat, jsou dodávky paliva komunálním podnikům na dluh, účtovat jim pokuty a penále a vést ukrajinské komunální hospodářství k bankrotu.

Východisko z této situace není, protože samotné technické služby nedostávají platby od uživatelů - mnozí prostě nemají peníze. Skutečně, zastavovat dodávky tepla a plynu neplatičům-fyzickým osobám ukrajinská legislativa nezakazuje.

Je zde však technický problém. Pokud je technicky možné vypnout elektřinu každému jednotlivému neplatiči, není možné zastavit dodávku tepla a plynu do jednotlivého bytu. Takže pokud po dvou varováních někdo z obyvatel nehradí dluhy, celý dům zůstává bez tepla nebo plynu.

Nejhroznější na této situaci je, že Naftogaz nejen nepřispívá k řešení této situace, ale ještě ji zhoršuje.

Podle zpráv místních médií hovořil na schůzi smírčí rady představitelů frakcí a předsedů výborů Nejvyšší rady zástupce Radikální strany Andrej Lozovoj o novém podvodném plánu, vymyšleném Naftogazem.

"Dostáváme spoustu dopisů, že Ukrajinci mají ve vyúčtování 100 až 300 dalších kubíků plynu, které údajně spotřebovali." Naftogaz to vysvětluje takto: "Váš plynoměr nebyl od určitého roku standardizován". To je už otevřený výsměch - lidé jsou okradeni do nitky, sahají do kapsy a vytahují to poslední. Obyvatelé na své náklady instalovali plynoměry, aby ušetřili, a Naftogaz jim píše: zaplaťte znovu, je to málo, co vám krademe", řekl Lozovoj.

Naftogaz nutí průměrného spotřebitele, aby se plácl přes kapsu ve výši 855 až 2565 hřiven. Vzhledem k tomu, že v Kyjevě je hranice nedoplatku, kdy je možné zastavit dodávku plynu, 4000 hřiven, celý dům se může ocitnout na černé listině za pouhé dva měsíce, dokonce i když vlastník jednoho z bytů se na ní prostě nevyskytuje.

Bludný kruh

Oběťmi katastrofické situace v oblasti bydlení a komunálních služeb se nestali jen prostí občané. Na začátku prosince generální ředitel společnosti Ukrpočta Igor Smeljanský uvedl, že poskytovatelé služeb jim odpojují dodávky plynu a tepla a v souvislosti s tím byla společnost nucena uzavírat své pobočky.

"Veřejně vyzývám své kolegy z oblastních dodavatelů plynu, aby zastavili tuto zvůli. Odpojíte nám teplo, my vám zablokujeme doručování účtů a výběr plateb, protože nikdo nebude pracovat v zimě", pohrozil Smeljanský.

Stojí za to dodat, že na pobočkách Ukrpočty dostává výplaty až 45 procent ukrajinských důchodců. Takže uzavření poboček může vést k tomu, že mnoho starších lidí jednoduše zůstane bez důchodů.

Co dělat v této situaci, to nikdo neví. Takže je čas pro populistická prohlášení, zcela odtržená od reality. Poslankyně Nejvyšší rady Julie Tymošenková například vyzvala k ukončení zabíjení Ukrajinců neoprávněně přemrštěnými cenami plynu.

"Požadujeme, aby se hlasovalo o návrhu usnesení šesti frakcí o zrušení zvýšení cen plynu a moratoriu na jeho další zdražování", napsala na Facebooku.

Tymošenková dodala, že náklady na těžbu kubického metru paliva je jen jedna hřivna, zatímco sazba pro obyvatelstvo, s ohledem na zvýšení cen, je 8,55 hřivny.

Experti se však domnívají, že zemi se podaří dosáhnout soběstačnosti v oblasti zemního plynu při nejoptimističtějším scénáři ne dříve než za deset let.

Zatím podle hlavy vedení Naftogazu společnost nakupuje evropský plyn v průměru za 300 dolarů za 1000 kubických metrů, tj. 8,45 hřivny za krychlový metr. Ukazuje se, že s přihlédnutím k nákladům na dopravu společnost funguje se ztrátou.

Situace se pro Naftogaz může zlepšit v příštím roce, kdy se v souladu s požadavky MMF tarify zvýší na 11,8 hřivny za metr krychlový. Ale pro občany Ukrajiny bude toto zvýšení dalším úderem.

Nyní umísťují kyjevské úřady v ulicích města speciální stany, aby se občané mohli zahřát. Zda se celá země bude moci v těchto stanech zahřát, to je spíše rétorická otázka.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

87 komentářů :

 1. Můžete prosím vždy uvádět pramen, z kterého je to vybráno a přeloženo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějaký ruský bolševický plátek.
   Není to samozřejmě vůbec pravda. Ukrajina není sice nejbohatší zemí Evropy, ale roste. Všeho je dostatek, i tepla. Rozhodně jsou na tom lépe než v dobách, kdy byli závislí na Rusku a to jim pravidelně zavíralo kohouty. Dnes mají zaručené dodávky od USA.
   Tenhle blábol platí na Rusko,kde si 27% obyvatel nemůže dovolit jakýkoliv otop. A umíte si představit, jak to musí vypadat na severu v tundře. Zlatá Ukrajina.

   Smazat
  2. V Rusku jsou 30 let bolsevici v opozici blbecku.Ukrajinci v poctu 10 milionu uz zdrhlo z toho ukrajinskeho raje pryc.Sli se ohrat jinam

   Smazat
  3. 6:33

   Rusáci jim zavřeli plyn stejně tak jako nám.A s tímhle chceme obchodovat? A nevěřím,že na Ukrajině je tak zle,když ekonomika roste.Spíš si myslím,že ti jakože Ukrajinci jsou Rusové a prchají před Putinem.

   Smazat
  4. Hlupáku 6:46: Rusové zavřeli plyn neplatičům, tj. Ukrajině.

   Nám nic nezavřeli, jenom plyn nejde přes neplatiče, protože ukrádají náš plyn.

   Chápeš?!

   MM

   Smazat
  5. Zdroj informace je vždy v záhlaví článku. Stačí na něj poťukat kurzorem a jste tam. Kdo umí rusky, může si tam i číst. To je objev, co?!

   Smazat
  6. Bagoun a Vy ostatní: nechte ho bejt. Každý kto trochu vidí do ekonomiky vie že: 1.ropa a plyn sú krvou v riečišti toho organizmu, bez neho nielen ukronacisti, ani nemeckí, nemohli ďalej poháňať svoju vojenskú mašinériu. 2.Pochybujem, že tie komodity dovážané oklukou cez Nemecko a Polsko, majú v Euro sojúze lacnejšie, než kým vystúpili zo spoločenstva SNŠ. 3.Od svojích Rusských známych viem, že horeuvedené fakta platia a že oni majú tieto suroviny za ovela nižšiu cenu, než SNŠ a nehovoriac o nás spotrebiteloch v Eurosojúze. 4.A napokon retro-vtip o zlatú mrežu o zlatej ukrajine: "čo spravíte až otvoria hranice na západ?" "vyleziem na strom"! "A prečo"? "Aby ma ludia nepošliapali až tam budem utekať". "A čo spravíte pri otvorení Šen-genských hraníc na východ"? "Vyleziem na naj,najvyšší strom"! "Prečo"? "Aby som videl toho blbca čo tam pôjde"! Tak použijem tú ich oblúbenú otrepanú frázu, akú zvykli používať pri debatách o Russku, Číne, Kube, Kórei... že nech ten trol nech ide do tiho svojho eldoráda a namusí sa ani k nám nazpäť vracať. Môj Profil Ukrofil.

   Smazat
  7. To 4:05, 6:33 KSRF (Komunistická strana ruské federace) je už dobrých 20 let naprosto okrajovou stranou ruského politického spektra. Ostatně jako i naši komunisté. Co se ukrajinského hospodářství týče, tak jeho "růst" je dokládán účelově. Je to prostě hra s čísly. Záleží na tom, jaká vyberete, s jakým obdobím je porovnáte, s jakou zemí dáte srovnání atd. atp. Jde to samozřejmě i obráceně. Takže "doložit" růst je stejně snadné jako "doložit" propad. Ale fakta jsou fakta. Ekonomika se hroutí. Průmysl byl (a je) na východě. Tak jsou doly na suroviny (nejen na uhlí) a tudíž i závody na jejich zpracování. A ty jsou v rukou opolčenců. Největší průmyslové podniky pracovaly společně s ruskými. Tedy část výrobku byla z Ukrajiny a část z Ruska. Výrobek byl zkompletován a prodán. Týkalo se to zejména leteckého průmyslu (Antonov), ale i vojenského (rakety, raketové motory...). Po Majdanu výrobní programy převzali Rusové. Měli dokumentaci a mají i kapacity. A tak Ukrajincům zase nic nezbylo. Ukrajinské hospodářství je životně závislé na prostředcích poskytovaných MMF (plně v rukou USA). Ne obecně. Doslova na každé jednotlivé půjčce. To co je popsáno výše je důsůledkem závazku Porošenkovy bandy. Zvýšit ceny energií o 23 % a zrušit dotace. Až pak dostane "vláda" půjčku 17 mld USD. A takto to bude pokračovat dál. Porošenko nic jiného dělat nemůže. Leda vyhlásit státní bankrot. Rusové dodávky plynu pro Ukrajinu nezavřeli. Jen ho chtějí (na rozdíl od minula) zaplatit a to předem (po zkušenostech s vládou "plynové princezny"). A nezavřeli ho ani nám. Od Majdanu se počet obyvatel Ukrajiny snížil o 10 mil. 4,5 mil jich pracuje v Rusku, 1,5 mil v Polsku, další v Pobaltí a desetitisíce jich je u nás (oficiálně okolo 40. tisíc) a daší v západních zemích. Mluvím s Ukrajinci skoro denně. Řada z nich už se domů nevrátí. Mají zde živnosti i práci a domů jezdí na dovolenou. A to ti moji známí mají třeba v Mukačevu a okolí domy. Krásné. Ale práce není. Nadávají na Rusy, ale vrátit se jít do armády ani náhodou. A na frontu už vůbec ne. A nakonec: podle posledních údajů je Ukrajina nejchudším státem Evropy. Je až za Moldávií.

   Smazat
  8. 8:06

   Nadávají na Rusy,protože oni zavinili tu jejich bídu.Napřed bolševismus,pak rozvrat,teď válku a čistou zlodějinu.Taky se bavím s Ukrajinci,takže vím,že veškeré zlo pochází z Ruska a od Rusů.Oni by se nikdy s Rusem nezahazovali,pro ně to je škodná.Ukrajina by už dávno byla na úrovni Francie,kdyby ne Rusů,kterých je v jejich státě hlavně na východě milióny.Jak bychom žili my,kdyby u nás byly milióny Rusů.Ti moji známí jsou od ukr-polských hranic a říkají,že dokud bude jediný Rus na Ukrajině bude furt zle jako je zle v Rusku.

   Smazat
  9. 4.05 - kdo nebyl v Rusku, jen blábolí. Ona Amerika není jen New York či Washington, jeďte se podívat do obyčejných měst a budete žasnout.....

   Smazat
  10. 9:05

   Amerika je ráj na zemi,pabe nechytrý.Bludy jako vy může plácat ten kdo tam nežil.Amerika je nejlepším místem na život,i když ani v Západní Evropě se nežije zle.

   Smazat
  11. 9;15
   Proto tam takovej HAVLOUNTERMENSCH ještě není???????
   Jak je to možný????
   Kde udělali OKUPANTI No.1.chybu????!!!!!!

   Smazat
  12. Pro 8:06 Na Rusy nadávají aby nemuseli přemýšlet, kde sami udělali chybu. Ukrajina by byla, my bychom byli, kdyby... Historie nezná žádné "kdyby". Ukrajina byla obilnicí SSSR, byla obilnicí Evropy. My jsme byli kovárnou Rakouska, pak Evropy a následně "socialistického tábora". Tedy kapitsalismu i socialismu. Co jsme nyní?
   Pro 9:05 USA jsou rájem na zemi? Tak to o sobě netvrdí ani sami Američani. Už v samotném New Yorku. 46. Avenue je jist krásná. Ale stačí se podívat do první boční uličky a uvidíte binec jak v Chanově. Přetékající popelnice, somráky s vozíky i bez... Slavná fotografie Miami se silnící a hotelovými komplexy u moře a vilami.. Ale ta fotografie je pouze z jedné strany. Kdyby se fotograf otočil a nafotil druhou stranu té samé silnice, viděli byste vodní kanál a gheto... To vy jste v Americe nikdy nebyl. Natož abyste tam žil.

   Smazat
  13. I my máme všechno ze západu,kupujeme ruský plyn od Německa,nebo,že by nám ho dodávali jako spolkové zemi ?,...Ukrajina se raduje,že je na západě,..no a ti sluníčkáři,héééérečky a kavárenští se radostně tetelí jako opice po dešti......

   Smazat
  14. V Rusku musí topit aspoň minimálně,jinak by v domech popraskalo potrubí s vodou.Ukrajina bude v eu za 50let a to musí pohřbít banderu a fašistické znaky.Voda bude tak drahá že se budou opět koupat ve studené.Sláva Ukrajině,sláva naci,sláva banderovi a šukalovi.

   Smazat
  15. 6.46 Jestliže vám zavřeli plyn, nebyli to Rusové, ale vaše kapitalistická plynárenská společnost - PROTOŽE JSTE ZŘEJMĚ, JAKO VAŠI MILOVANÍ UKRAJINCI, ZA PLYN NEPLATILI.

   Loni v USA našli zmrzlého starce bydlícího na samotě. Zmrzl, protože ho elektrárenská společnost odpojila od dodávky elektřiny. Starý pán měl doma na kredenci připravené peníze pro výběrčího... který se ale neobtěžoval k němu v zimě zajít... To se v Rusku zatím nestalo.

   Smazat
  16. Blbečku 9:15 ! tak proč tam nežiješ ????? přišel jsi tu něco nakrást!!!!!!

   Smazat
  17. 19:39 Tam kdejakýho užgrynadnýho bolšána nepustěj! Známej ďál v Rajchu a jeho šéfik mu zapoměl dát zápočťák, tak se tam vrátil, ale nenašel ho doma, musel tam jet po půl roce znovu, páč ten Němčour si prodal firmu a odjel na vandr do USA! A víš co mu řek? Němec! Že jsou 50 let za Amerikou! Němci! A což teprv nějaký uslintanmý čecháčci, co ještě chčijou z vysoka na rusáckej žebrákostán .... asi tááák.

   Smazat
  18. K těm Ukrajincům. Taky s nimi hovořím v podstatě každý týden. Oni jsou všichni totálně zmanipulovaní nacistickou propagandou, která jim denně tluče do hlav, že příčinou jejich bídy je Rusko. Tito lidé obdivují bez výjimky Banderu a k nacismu se někteří z nich hrdě hlásí. Je to asi jejich tradice. Před majdanem měli nesrovnatelně vyšší životní úrověň, platy téměř na úrovni platů v ČR, ačkoliv práce bylo málo a korupce obrovská. K tomu Rusku. Nevím, jestli jsou někteří pisatelé, kteří píší o bolševickém Rusku tak hloupí nebo se jedná o placené trolly, ale v Rusku Komunistická strana není u moci od roku 1991. Rusové se s nimi velmi tvrdě vypořádali (vzali majetek strany, funkcionáře uvěznili atd.). Dnes je Komunistické strana v Rusku v podobné pozici jako u nás, tedy bezvýznamná. Bolševici jsou dnes v Bruselu, až na to, že si říkají globalisté. Ti také chtějí internacionalizovat celý svět a zavést diktaturu bez států a národů s jedním mocenským centrem.
   Tito lidé však dobře vědí, že sami to nezvládnou, proto aktivizují všechny levicové síly, s nimiž sdílejí společný cíl. Dosud se jim povedlo podřídit si téměř všechna mainstreamová média, univerzity, neziskovky a většinu politiků (u nás TOP09, STAN Piráty atd.). Na jejich straně bohužel stojí i hloupí umělci a naivní studenti, kteří jsou v roli užitečných idiotů, aniž si vůbec uvědomují, že vlastně bojují za ideály diktatury a totality, pod hesly liberální demokracie.

   Smazat
 2. No ty jsi blb a kolaborant emerickej.☺️

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je asi začínající zaměstnanec slavného centra boje v fejky , co nám založil ten zelinář ze Zplně, ... na jméno mu nějak nemohu přijít. No ten, co udal svoje spolupučisty v ČSSD. No, ten tlustej co zhub ...

   Smazat
  2. Anonymní7. prosince 2018 7:19

   Ty jsi se zbláznil ne? takovýmu člověku nemůžeš vysvětlovat něco tak složitýho jako když neplatíš nic nedostaneš. on žije celý život u mámy nemá ponětí jak to funguje v reálu, když je mu zima ví že má otočit kohoutkem u radiátoru ale nikdy nepochopí jak ten radiátor funguje.

   Smazat
 3. Zahřejí se od pochodní až zase půjdou v průvodu vzývajícím Stěpana Banderu.
  Uvidíme, jestli ukrajinští náckové přes zimu trochu vychladnou.
  Inu, každá sranda něco stojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co máte proti Banderovi,vždyť to byl hrdina světového formátu,který bojoval proti bolševismu a rusifikaci.

   Smazat
  2. A6:49. NATO je paragraf o trestnom čine PROPagácie hnutia potláčajúceho ludské práva a slobody, ako vyšitý. Nanajvýš že by si sa možno spoliehal na relatívnu anonymitu internetu a na diagnózu od svojho psychiatra, ako dôklad o svojej nesvojprávnosti. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  3. Hrdinný Bandera bojoval proti rusifikaci vybíjením Poláků, Židů a volyňských Čechů.

   Fajn logika, taková ukrajinsky náckovská.

   Smazat
  4. I náckové byly vyvalený z krutosti banderovců.

   Smazat
  5. podobně jako y krutostí chorvatských ustašovců nebo lotyšských SS.

   Hrůzný svět ww2 se pomalu vrací - díky supervelmoci, které "naši" politici a BISka lezou do řiti!

   Smazat
  6. Stepan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.
   K ukrajinským zemím patří celé černomořské pobřeží a přilehlý kraj, a také území až k Volze, tzv. Cossackia. Zde všude se rozkládala Stará Ukrajina, starověký národ, který vedl obchodní svazky nejen s Řeckem a Persií, ale i s mnohem staršími civilizacemi jako se Sumery, Egyptem, Chetity, Babylonem, Féničany, kteří kotvili u břehů Tavridy, a kromě toho také pravděpodobně, dle nejnovějších výzkumů, byla Stará Ukrajina důležitou zastávkou dvou významných obchodních tras - čínské hedvábné stezky a jantarové obchodní cesty. To vše ještě před existencí Říma.

   Smazat
  7. 7:36

   krutostí prosluli rusové. o ukrajincích není nic známo

   Smazat
  8. A to sem pániA7:36, 8:20 nedrbol sem ešte ten troll, aký kabrňák bol taký Henlein, keď chránil Nemcov pred násilným poČešťovaním, alebo Horty, ktorý chránil Maďarov pred násilným poSlovenčovaním. Násilná Rusifikácia Kyjevskej Rusi! Rusifikácia toho čo je Russké:-) To by ani Orwell nevymyslel, čo taký chorý mozog vyplodí. Ono krátko po vzniku Československa bol taký podobný projekt aký majú bandercovci v súčinnosti s Washingtonom a Bruselom.Maďari na východe Slovenska v súčinnosti so žabožravými Francúzmi sa pokúšali vytvoriť VýchodoSlovenskú republiku na základe podobne vytvoreného umelého národa Slaviakov. Reč bola zvolená podobne ako tam u banderovcov tá ich Jidiš-poli hatmatilka. Narozdiel od bolševikmi splodenej Ukrajiny, VS republika s národom Slaviakov vyznela do stratena a B.Dvorcsák prchol do exilu k Francúzom. Môj profil Ukrofil

   Smazat
  9. Češi, dávejte si bacha na Moraváky! Voni vás chtěj násilně počeštit a touž strašně po Velké Moravě! Jsou agresivní a anektovali si Brno, Ostravu, Břeclav...

   Smazat
  10. Jo to byly ti nejlepší pracanti v koncentráku např v Sobiboru 25 skopčáků a 180 Ukrajinců. A k takové verbeži se tu hlásí.

   Smazat
  11. Na vzpomínkovou akci se sešli v Polském koncentráku v Osvientimi jako kdysi: Ti slavni banderovští osvoboditelé-ukrajinci, židi, Němci, Poláci, Litovčané... Byly tam v plné sestavě všichni, krom Rusů tak jako v někdejší slavné době Polských koncentračních táborů.

   Smazat
  12. 9.07 A teď ještě prosím tu o Sněhurce otrávené ruskou čarodějnicí novičokem v jablíčku. Zapomněl jste, že Ukrajinci vynalezli kolo, loď, poctivý obchod a objevili Ameriku ještě před Indiány. Komise Ukrajinských pra-veterinářů zkonstruovala z koně, osla a lamy velblouda, a to hned ve dvou modelech - sedan s jedním, a kombi hned se dvěma hrby... Prý ani Ježíš Kristus a praotec NOE nebyli Židy, ale Ukrajinci z Kyjevské autokefální pravoslavné církve... a kozák Nalevajko vynalezl telefon, když si nalitý zapíchl kus drátu do ucha, druhý konec do zadnice, a slyšel ho..o.

   Něčeho na tento způsob, ale míněno vážně, je na UA serverech plno.

   Smazat
  13. Anonymní7. prosince 2018 9:33

   7:36

   krutostí prosluli rusové. o ukrajincích není nic známo
   Zeptej se těch pozůstalých Poláků po těch 250 000 bestiálně povražděných, vesměs starých lidí, žen a dětí!!! Muži bojovali v té době 1939 - 45 ve válce!!! Hˇnupe!!!

   Smazat
  14. Muži, ženy a děti bojovali ve válce s rusama ty hňupe!!!Víš?:-). Nechtěli být v roce 1939-45 Rusifikani, Moskali a hlavně anexe Krymu Donbas atakdále:-). Tak: krutosti prosluli ti ruští okupanti Kličkové, Brežněvovové, ďáduška Kukuruz alias Chruščev, atd., atd... Žádnej bolševik nedejbůh komunista vinen nebyl, ty debil! Jenom a jenom rus!

   Smazat
  15. Klidně se to může zeptat těch pozůstalejch Polskejch okupantů co se tehdá v MaloRusi roztahovali jako kdybyto byla jejich recPospolita od móra-kmóru!!!! Ty hňupe.

   Smazat
  16. 13:43

   to jako vážně otázka? Chyběl jsi zřejmě ve škole,anebo za bolševika se tohle neučilo.Polacy a Ukrajinci mají stejný osud, oba národy vraždil Rus.Proto Rusy tak nenávidí.

   Smazat
  17. Poláci okupovali Okrajinu dokud ji RUS osvobodil TY havlopussynko jednobuněčná!!!!!!!!!!!!!
   PŠONCI se k nich chovali jako k untermensch,takže se ty PYČO YNTELIGENTNÍ douč dejiny!!!!!!!

   Smazat
  18. Pane 9:39 historicky vývoj Východného Slovenska bol odlišní od toho zbytku. Preto dnes na Východnom Slovensku, vyhrávaju strany od Komunistov, cez nacionalistov, teda Východne Slovensko volí inak ako trebarz ľudia v Bratislavskom, alebo v Trnavskom Kraji.
   Historicky je dané, že obyvateľstvo východného Slovenska sa postavilo pod zástavy Zápoľských, Tekeliovcov, Bočkajovcov, Rakociovcov, boji za svoje. Zatial čo Prešporčania kolaborovali z Habsburgovcami, tak východ si vždy vedel vybrať tú správnu stranu. Zatial čo Východniari podporovali Omodeovcov tak západniari zase Matúša Trenčianského. A nakoniec to viedlo až k vychodloslovenskému povstaniu v 1833.
   V tom období sa na východnom slovensku začala objavovať aj indícia že vychodniari, a vychodoslováci, sú osobitný národ. Veď možno Vychodniarčina, je mixom Latinčiny Bielochorvatčini, a aj starej Bieloruštiny, teda od roku 1300 aj Rusinčini, kedže hranice Uhorska sa posunuli na hlavny hrebeň Karpát. A tak vznikol univerzálny jazyk stvorený pre východniarov, ktorí je akýmsi esperantom v regióne. Potom jeden učenec Dvorzsak prišiel z teoriou, že Vychodniaru sú Slovjaci, a sú osobitý národ, vo Vojvodine, nájdete ľudí hovoriacich na Vychodniarčine, nie na spisovnej slovenčine. Oni si vo Vojvodine uchovali svoj Vychodniarsky jazyk. A dokonca má Vychodniarčina aj osobyté postavenie vo autonómnej okrajine Vojvodina.

   To čo sa pokúšali Slováciuž 100 rokov zničiť na východnom Slovensku, si vysťahovalci vo Vojvodine uchovali svoj Vychodniarsky Jazyk.
   Ďalším paradoxom východniarov je rozdielnosť naboženská tri prúdi Uniatstvo, Ortodoxia, a Katolictvo, to platí na východnom Slovensku, inde také dominantné na Slovensku nie je. Iba na Východnom Slovensku.
   Zrejme východne Slovensko bolo dlhí čas uchránené pred Vichingom, a Svätoplukom, a zrejme aj niektorí Metodový utečenci našli útočisko na Východnom Slovensku.

   Smazat
  19. Před tím to odnesl Napoleon,pak Němci a teď je nařadě Ukrajina !Tak oplotit a čas udělá svoje ! Prý to byla obilnice Evropy!

   Smazat
  20. 15:28 Cti otce svého a matku svou, praví Bible ... a víš ty putlerprde, kterýž jsi tvořen pouze atomy smrdutého, leč jinak nikterak zvlášť nebezpečného putléria, ani netušíš že právě Havel byl tvůj pravej původní fotr, kterej tě namrdal týhle kurvě a ta tě pak potratila!!!!!˘ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Ten potrat pak komouši naložili do maus-oleje a odvezli do Chujlostanu jako delikatesu pro Putlera. Od tý doby co ji sežral poletuješ u jeho lejnolíhně - stal si se putlerprdem!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  21. 7:52 No vida! Ten rudý dědek mě tu poučuje a posílá dostudovat historii Ukrajiny a přitom nezná ani tu svou vlastní! Trapas ...

   Smazat
  22. Putlerovci, kde jste houloubkové? Jejich centrální banka vyhlásila BANKROT! To je už čtvrtý. Nemají ani na to, aby vyplatili žold zbídačelé armádě, takže stačí pár raketek a celé se to rozsype. Ukrajina oproti tomu jede nahoru. Z Ruska už půl roku prchají lidí na všechny světové strany, zatímco Ukrajina začíná ekonomický boom. Vrací se hlavně specialisté a to dokonce i zahraniční. Houkáte, vy sůvy, jako o půlnoci, ale vše je přesně obráceně. Dnes vyhlásil ukrajinský ministr obrany, že Ukrajina si jde pro svůj Azov a Krym a NIKDO JIM V TOM NEZABRÁNÍ. Ve Středozemním moři už kotví nejen 6.flotila USA, ale připlouvají Francouzi a Britové. Můžeme směle vyhlásit, že Rusko v tuto chvíli už neexistuje.

   Smazat
 4. BANDEROSTÁN je v PRDELI i s podporou uASSackejch okupantů!!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tešíte sa predčasne. Dôležitýmm faktorom bude, či do ich bezodnej jamy-ekonomiky, budú ochotne pichať z EÚ a USA záchranné injekcie. Zatial náš slávny expremiér R.Fico bol ochotný reverzným tokom púšťať nielen ten samý Russký plyn ktorý by za normálnych okolností by boli dostávali priamo, za polovičnú cenu a ešte by inkasovali zaň od nás poplatky za tranzit. Otázne je či bude terajši náš premier ochotný púšťať na východ z Európskeho sojúza aj teverzný tok peňazí. Účel svätí prostriedky a ak zistia, žeby im to pomohlo hrdé Russko zraziť na kolená určite rozohrajú tento vabank. Rotačky v Bruseli dostanú pokyn natlačiť ndo Kyjeva Eurobankovky. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Ještě že nejsme v eurozóně jako naši slovenští bratři!

   Smazat
  3. Ty se radši nauč azbuku, abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahy pravidelně okupuješ, když se tvůj pán rozhodne projet škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ!!!☺☺ - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
 5. Ekonomika nepustí. Jediné ako preklenúť kocovinu po "národnom oslobodení", kedy hospodárstvo separatistického štátu krváca z rán popretrhaných hospodárskych väzieb na ostatné štáty spoločného celku, je PROPagandisticky vymývať mozog svojim spoluobčanonom že hoci skapíňajú od hladu ale sa oslobodili od žalára národov a majú prvýkrát v dejinách svoj vlastný štát, národ, úradný jazyk, a ich Masarykovsko-Mečiarovské makroekonomické ukazovatele sú vynikajúce a jedinečné, akých vo svete niet páru. Nahovoriac ešte porovnávaním smerom na východ. Stručne zhrnuté: jediný ten kto získa na každom separatizme sú štátny byrokrati a tí ktorí ich huckali proti zväzovej, či federálnej vláde. Rozhodne nie občania toho odštiepeného regiónu.Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 6. Naftogaz se přejmenuje na NAVRTOGAZ.Šéfovat tomu bude Plynová Julča.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zase kriminál? Ta holka z toho nevyleze.

   Smazat
 7. Ano, ekonomika tam sice roste (cca o 2% za rok 2018), ovšem inflace v tomto roce překročila 25%. A jistě si všichni všímáme (i u nás), že růst ekonomiky = růst HDP nemusí automaticky znamenat blahobyt pro většinu. Např. u nás (při rostoucí ekonomice) narostla průměrná mzda v letech 2013-17 z cca 25.000 na 29.500 (hrubého) a letos dokonce na 31.500 ale medián je jen. necelých 26.000 - tj. ano, při růstu ekonomiky mzdy rostou, ale jen menšině populace, což sice zvedá průměr, ale to je tak všechno...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi blbec. Medián roste stejným tempem jako průměr.
   Medián je dnes už 27.700, tzn. Reálná mzda se za poslední rok zvýšila o 6%!!! Reálné mzdy rostou rychle už 5 let!!!

   Smazat
  2. Kdyby Rusáci Ukrajinu nelikvidovali, kdyby proti nim nevedli válku, Ukrajina by už dávno byla na úrovni minimálně Španělska. Začali se zvedat už od příchodu Juščenka, ale pak přišel Janukovič, ruský kůň importovaný na Ukrajinu, který otočil trend na Rusko. Navzdory protestům Ukrajinců. Už za Janukoviče Ukrajina hodně ztratila a za poslední tři roky upadla ještě víc, kvůli válce na Krymu a na Donbase. Ale v poslední době to jde zas k lepšímu. Pamatuju si, jak jste taky kvíkali, že už už přijde bankrot a ono nic. Ukrajina prospívá i navzdory invazím a agresi Ruska, zato kdo spěje k třetímu bankrotu je sám agresor - Rusko. Divím se, že to ještě nenastalo, protože tam už nemají co žrát a miliony prchají pryč ze země.

   Smazat
  3. A teď tu pohádku o HRDINNÝM Banderovi a Havlovi TY scheissekopf jednobuněčnej!!!!!!!!!!☺☺☺☺
   Těším se na den,až všechna ta SMRADLAVÁ banderoverbež neobchoduje zpátky do země zaslíbené.....A bude ruku v ruce s praporem Názov budovat světlé zítřky!!!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  4. 9:28 Pane Ukrajina mala mať Juhoslovanský model hospodárstva, bez privatizácie podnikov, ktoré niesli zlaté vajcia do štátnej kasy.

   Výrobne kapacity podnikov by dodnes mohli produkovať výrobky pre domáci alebo zahraniční trh, alebo aj vrámci bývaleho ZSSR.

   A tak Ukrajina zaostáva nielen za Ruskom, ale rovno za Bieloruskom, Rumunskom, ba dokonca aj za chudobným Moldavskom.

   Ukrajina si za Krym môže sama, lebo sa ho snažila zachovať pod svojou správou už od rozpadu ZSSR.

   Ak by sa v 1992 stretli predstavitelia Krymu a Ukrajiny, a dohodli sa na tom že Ukrajina nebude vznášať svoje právo na Republiku Krym, a akceptuje Krym ako štát, rovni z rovním a nie nadriadení z podriadením, tak by bola dnes niekde inde.

   Zrejme to dopadne ako v susednom Moldavsku, z Pridnesterskou Moldavskou Republikou PMR.
   Kde dodnes si Moldavsko vznáša územné nároky na Ukrajinske Podolie, a Ukrajinsky Yedisan, ktoré sa nejakým spôsobom ocitli v Moldavsku a od roku 1992 v Pridnestersku.
   A tak má aj Ukrajina svoje Pridnestrovie, rovno na Donbase, už len dúfať, že na Ukrajine už nebudú mať Ukrajinsky Tibet, alebo aj variantu Ukrajinského Nahorného Karabachu.

   Smazat
  5. 9:56 Žádnou neznám, ale prásknu ti skutečnej sýkryt! komouši! Havel byl tvůj pravej původní fotr, kterej tě namrdal týhle kurvě a ta tě pak potratila!!!!!˘ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Ten potrat pak komouši naložili do maus-oleje a odvezli do Chujlostanu jako delikatesu pro Putlera. Od tý doby co ji sežral poletuješ u jeho lejnolíhně - stal si se putlerprdem!!!!.-D:D:D:D

   Smazat
  6. 20:34 To byly plány rudosloty, které nejsou v zájmu naší svobody. Ale objevila se naštěstí nová generace bojovníků za skutečnou Evropu, která vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 8. Jen ať si na té Ukradině ten růst a blahobyt užijí co hrdlo ráčí. A až jim bude zima mohou si zaskákat a zanadávat na Rusa. To je tak všechno co mohou a pak se plazit po kolenou před novým báťuškou carem z USA. Jsou v prdeli a klidně mohou vykládat jak se mají jako v ráji. Stejně tak i celá koloniální soustava zvaná EU. Svět tyhle prodlužené bankrotáře už dávno nepotřebuje a podle toho se také vztekají a dupou nožičkama. To US dupání je obzvláště komické (jádro v troskách, automobilky v troskách, energetické firmy švorc, armáda de fakto na hovno, výzkum a vývoj technologií u konce, prachy prošustrovaný,pár drahých válečných výletů na krku, země plná socek žijících na dluh) a krást už není kde. Bravo, jen tak dál a naši přizdisráči jásejte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nevadí vám,že je zlikvidovali Rusáci,že proti nim vedou tolik let ostrou válku,že jim ukradli území a vedou hybridní válku i uvnitř země? Teď jsem viděl jeden dokument,kde se popisovalo,kolik diverznich zásahů udělalo Rusko za posledních pět let na Ukrajině. Kolik lidí zabili,hlavně novinářů,ake i politiků a průmyslníků. Celkově asi přez tři tisíce lidí ukrajinské inteligence a to nepočítám válku a odebraná území. Tohle vás nechává úplně chladným.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 14.59 Ozdrojoval byste, prosím, tu vaši pohádkovou knížku? Viděl jste někdy skutečnou mapu skutečné Ukrajiny - z roku 1654, kdy se na vlastní PROSBU Ukrajina připojila k Rusku... aby Ukrajinci přežili?

   Smazat
  4. 14:59
   A já jsem viděl vaši lékařskou dokumentaci, že trpíte utkvělými představami.

   Smazat
 9. HOP HOP HOP, kdo neskáče je Moskal!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepek Vyskoč který pravidelně trolluje o ukrajině a ukrajincích kterých si vyrval po Rozpadu Ruska a "ruských okupantů"jako klacka na Rusy již tady pěkně vyskakuje. A pan miliardář G. Sereš mu k tomu hezky píská.

   Smazat
 10. "nevěřím,že na Ukrajině je tak zle,když ekonomika roste"

  To je správný občan protektorátu. Ten má budoucnost v nové Evropě. Takových potřebujeme víc. Nevěřím, že německá branná moc utrpěla porážku u Stalingradu, když pražský rozhlas hlásil, že židobolševiky rozdrtila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo to je u bolševikov typické: plán plnia na vyše 100%, ekonomika napreduje v štýle "tango": krok vpred, dva dozadu, prelievanie peňazí z jedného sektora na pokraji krachu do druhého, ktorý už práve krachuje, tak ako na Waltstreet, kde štát-zlý vlastník nalieval prachy súkromníkovi-dobrému hospodárovi do jeho krachujúcej súkromnej banky. A revolučná úderka trollujúca pretiera tú svoju potemkinovskú dedinu za Šen-genským plotom narůžovo v štýle eTéBka 50-ych rokov: "...keď ja vravím že čierne je biele a biele je čierne, tak to musí platiť..."! Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Ukrofil , klobouk dolů .Čtu si tuto diskuzi a je vidět ,že víte o čem píšete. Bredy

   Smazat
 11. Vzdyt uz maji dodavky toho uzasneho zkapalneneho z USA,ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam by také museli platit předem... a Deep state MMF jim půjčí na lichvářský úrok až poté, co splní plán v likvidaci zbytků sovětských jistot Ukrajinců. Teď se učí přežít ve stanových ohřívárnách, venkované si připomínají technologii zemljanek... ve kterých nemrzlo, byly-li dost hluboké. Také mohou spát na čerstvé teplé chlévské mrvě...

   Smazat
  2. Na to by měla vydat zprávu slavná BIS, to by půl národa žaslo. Určitě se nic neděje a když jó, tak za to mohou ruští a čínští agenti.

   Smazat
  3. Mně se zdá,ze spíš umrzne Rusko, protože k dnešnímu dni se z Ruska rekordně urychlil odliv kapitálu nejen západního, ale i čínského. Čína přistoupila na sankce, přitom po světě investuje úplně všude, ale z Ruska definitivně odchází, poslední zprávy z ruských ekonomických periodik.
   Nejhorší pro Rusko ovšem bude ztráta dopravy plynu do Evropy, před hodinou o tom rozhodl Bundestag. Výstavba NS2 se zastavuje a NS1 bude fungovat jen tehdy, pokud Gazprom prodá svoje akcie nejen v tomto projektu, ale také základní akcie firmy. Tzn. zprivatizuje se. Pokud ne, končí nákup z ruských plynových polí v polovině roku 2020.
   Bohatou náhradou budou nejen americké dodávky LNG, ale také plynovody z Kaspiku a Perského zálivu. Stavba začala už dávno a účastníci se dohodli na pokračování. Kromě některých evropských zemí, Turecko, Qatar, Saúdi, Emiráty, Kazachstán, Azerbajdžán, Turkmenistán, Izrael a samozřejmě USA. Z oblasti půjdou ropovody jižním směrem i do Asie a k tomuto projektu přistupuje Čína, USA, Británie, Indie, Indonésie, Malajsie, Vietnam a země Blízkého východu.
   Zde je klíčovým členem Turecko, které velice lišácky využilo v syrském konfliktu "ruského" partňora. Byl to samozřejmě bluf, jedou společnou hru s USA, Británií a Německem. Rusko se vyčerpalo stavbou Turkish streamu a NS2, a teď dostalo kopačky.
   Nikdo se s nimi nebaví, ekonomika padá, akcie v hlubokém propadu, konec se očekává v březnu až červnu příštího roku BANKROT. Už taky proto, že se blíží válka s Ukrajinou a východní Evropou a tohle investoři nemají rádi. Zato mají rádi, když jim někdo silný dá velice dobré nabídky jako USA. Takže rusofilkové - kaněc filma. Finito.

   Smazat
  4. To je hloupost..Cina i dalsi enrgie nutne potrebuji a urcite by nebyli tak hloupi,aby se pak nechali vydirat omezenym poctem dodavatelu...Tyhle pohadky jsou maximalne pro vas

   Smazat
  5. 20:22 Jinak takoveho magora, jako jste vy, jsem jeste nevidela...jen kvuli tomu,aby chcipla "sousedova koza",klidne zabijete tu svou.(protoze tohle bychom zaplatili hlavne my)

   Smazat
  6. 0:23

   Mně je jedno, co bude dělat koza jako vy, důležité pro mne je to, aby padl xindl jako je Zeman, Babiš, komunisti, Okamura a jejich elektorát. Vy jste zablokovali Marrakéšskou dohodu a ničíte Západní hodnoty. Vy adorujete ruské vrahy. Já vidím svět úplně někde jinde. Evropa se promění na stát regionů s kvalifikovaným řízením v Bruselu a šťastným obyvatelstvem všech ras a národností, s jednotným jazykem, jednotnou a přitom mnohorakou kulturou. Pro mě je islám náboženstvím pravé víry, vy nejste ani křesťané, vy jste bezvěrci. Takové lidi nemám rád. Uprděné ve své malosti, s nízkými platy, nízkou kvalifikací a nízkými důchody. Obdivovatele Ruska. Nevím proč by měla tohle Evropa trpět na své půdě.

   Smazat
  7. 0:11

   Čína nejen že definitivně z Ruska odchází, takže se nebude podílet ani na výstavbě infrastruktury, jak to už bylo dohodnuto, a odchází i z dalších projektů, včetně kosmického, ale zastavuje se projekt Síla Sibiře. Čína odmítá být i tranzitní zemí pro Asii a přitom potrubí z Ruska je už na hranicích a to čínské je dostavěno na 80%. Tomu se říká síla Ameriky. Nedávno Pompeo prohlásil, že žádná země nebude dělat nic bez vedení Ameriky a s tím lze naprosto souhlasit. Jen pod americkým vedením jde svět k progresu.

   Smazat
  8. Brzo poznáš, kam jde svět pod americkým vedením.

   Smazat
  9. 8.15 To, co píšete, může být zajímavé. Zdroj info. by nebyl? Prosím, doplňte je.

   Smazat
 12. Banderovci? Asi tak - http://novysmer.cz/index.php/historie/2890-qkdybych-ml-zapomenout-na-n-boe-na-nebi-zapome-na-mq?fb_comment_id=1345360278868957_1378072322264419

  měli by si to přečíst všichni zdejší zmrdi chválící Banderovce.

  OdpovědětSmazat
 13. Je dobře ,že Bandera byl utracen jako pes na chodbě činžovního domu v Mnichově,SLAVA RASSIJI,SLAVA GERÓJOM. .................
  JE OPRAVDU NUTN0 VYPLNOPVAT CCA 20 OBRAZKU ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokročilá bezpečnost
   reCAPTCHA chrání a brání
   reCAPTCHA je postaven pro zabezpečení. Vyzbrojený nejmodernější technologií, reCAPTCHA je vždy v popředí spamu a špatných trendů v boji proti zneužití, takže vám může poskytnout jedinečný pohled na zneužívající provoz na vašem webu.

   Přednost reCAPTCHA
   reCAPTCHA v3
   Nový způsob, jak zastavit boty
   Další informace

   Představujeme reCAPTCHA v3

   Jsme nadšeni představením programu reCAPTCHA v3, který vám pomůže zjistit zneužívající provoz na vašich webových stránkách bez jakéhokoli trendu uživatele. Vrací skóre založené na interakci s vašimi webovými stránkami a poskytuje větší flexibilitu při přijímání vhodných kroků. Více podrobností naleznete v blogu .

   Co je reCAPTCHA?
   reCAPTCHA je bezplatná služba, která chrání vaše webové stránky před spamem a zneužíváním. reCAPTCHA využívá pokročilý nástroj pro analýzu rizik a adaptivní výzvy k tomu, aby automatizovaný software zabránil v zneužívání aktivit na vašem webu. To dělá tím, že necháte své platné uživatele SNADNO PROPOJIT!

   Smazat
  2. 20.16 Ta potvora se činí, aby odradila lidi od aktivní diskuse. Alespoň nás, kteří se z bezpečnostních důvodů držíme v anonymitě. Včera otravovala třeba 3 minuty v kuse... ale pak konečně odstaveček pustila. Ale prudí čím dál víc.

   Smazat
 14. Ukrajinci mají co chtěli. Stejně jako my (my?).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak vy, nevím. Ale já a ty které znám, určitě ne. Ukrajinci tvořili jádro okupačních sil v srpnu 1968 a Brežněv byl také Ukrajinec... tak, nemít svědomí, bych jim to přál podle hesla kdo chce kam... Ale i mezi Ukrajinci, Židy a dalšími národy a pronárody se tu a tam najdou slušní lidé... dokonce i v Americe se jistě solitérně vyskytují;-)...

   Smazat
 15. Kdyby rusové neničili Ukrajinu tak by již byla na úrovni Francie.Boha jeho to může napsat jen blb.Bandera je národní hrdina Ukrajiny,tak to souhlasí ,protože když opilec a blbeček Havel může být hrdina naší zemičky zaprděné.No a nakonec když někdo stále krade ropu+plyn,má s toho prdel ,potm bohužel zmrzá.Porošenko prohlásil že kdykoliv můžou Rusko napadnout a zlikvidovat,no tak do toho volové.Jinak závěrem Ukrajinci jsou stejní kreténi jak mi tady,hrající si na demokracii která tady ani kolem neprošla a USA a demokracie? Přečtite si debilové dějiny a vznik USA od začátku po dnešek.Potom až si poblejete nohy ,tak zjistíte že že nejvědší zločinci nejsou v Rusku ale je to Římskokatolická církev a v zápětí USA pod vedení sionistické zvrhlé bandy,Která do dnešńího dne vraždí dokonce vlastní lid (holokaust).Trošku dějin trolové internetoví.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.