Reklama

sobota 29. prosince 2018

O dvojím metru a pohledu na svět

Pavel B. Reichl
29. 12. 2018 PravýProstor
Je to pár let zpět, kdy jsem psal na blogu iDNES a velmi často jsem se dostával do sporu s diskutujícími a částí blogerů, protože jsem nebyl ochotný přijímat jednostrannou práci administrátorů.


Volně to přeložím. Co mohl ten „správně“ nakloněný diskutující či bloger, nesměl ten, který psal články nebo příspěvky ideologicky opačné.

Napsal jsem článek o Putinovi nebo Zemanovi, v diskuzi pod článkem jsem byl okamžitě urážen a zesměšňován. Pokud jsem se začal bránit, byl jsem nahlášen a ubývaly mi životy potřebné pro aktivity na blogu. Moje příspěvky ve stejném duchu jako byly ty urážející, byly mazány a ty, které urážely mě, byly za všeobecného veselí autorů a jejich podporovatelů ponechány bez povšimnutí.

Jednou jsem jen citoval jednoho blogera, který mi napsal o komentář níže vulgární a urážející příspěvek, naprosto mimo téma článku. Moje citace byla samozřejmě smazána jako příspěvek porušující pravidla slušného diskutujícího a ten původní sprostý komentář tam zůstal.

Trochu jsem o tom systému administrace přemýšlel a napsal jsem obranný článek na cikánský fotbalový tým a čekal jsem co bude. A ono to skutečně fungovalo. Pod článkem se začaly rojit opět komentáře na mou hlavu, ale ty byly okamžitě mazány.

Když jsem pak tímto argumentoval, dostalo se mi odpovědi, že celý blog a portál jsou v soukromých rukách a majitel si tam může tedy dělat prakticky vše jak se mu líbí a co se mu zlíbí.

OK. Smazal jsem tedy svůj profil a ten svět jsem opustil.

A asi bych už o tom prostředí nikdy nepsal. Kdybych najednou neobjevil články a komentáře namířené vůči majiteli jiného soukromého prostoru, ve kterém ho ti samí lidé, jací užívají privilegií na jiném soukromém prostoru, urážejí a vysmívají se mu.

Ano, jde o televizi Jaromíra Soukupa. Já ji nesleduji. Ne, proto, že bych tím chtěl vyjádřit nějaký postoj, ale proto, že mě ty pořady jak se říká nechytly. Možná v tom hrají roli i ty pořady, ve kterých se čeká na zavolání diváka, aby byl následně pod vidinou snadné výhry, dobré koupě či věštby osudu, oškubán..

Ale je to moje volba. A stejně jako jsem opustil já jiný prostor, soukromý prostor, prostě nesleduji televizi Barrandov. Pro mě za mě, ať si tam vysílají co chtějí.

Ale vrtá mi hlavou, proč najednou ti, kteří tak moc uznávají práva soukromého subjektu, najednou brojí proti tomu, že si pan Soukup vysílá co sám chce, ve své vlastní televizi.

Chápete to někdo? Na jednom soukromém místě se snaží přesvědčit druhé, že se jedná o soukromý projekt a majitel si tam může dělat co chce, a na druhé straně se jim nelíbí, že si na jiném soukromém prostoru majitel dělá co chce.

To je cvrčkárna co? To je maglajz.

A přesně tak přistupují třeba i k volbě prezidenta, vlády a já nevím čeho ještě. Jak je po jejich, je vše v pohodě, ale běda, pokud dělá někdo to samé, ale směrem od nich.

Zatímco Zeman použije dvě, tři vulgární slovíčka použitá v jasném kontextu, stává se pomalu tím největším vyvrhelem, tak když někdo složí písničku, ve které prezidentovi své země přeje smrt, je z něj pomalu národní hrdina a kandidát na Zlatého slavíka.

A takhle si tu žijeme. Když není po našem, i když se jedná o ten nejdebilnější výpotek či výblitek tak budeme druhým kázat o demokracii a svobodě. Ale jakmile se někdo začne chovat skutečně demokraticky a využije k tomu svobodných možností, pak je to gauner a zástupce těch debilů, co by jim měli sebrat volební právo, protože volí ty druhé, ne naše.

A dokud se tihle „lepšolidé“ nenaučí té skutečné demokracii a svobodě slova či projevu, nikdy se nic nezmění a oni nás budou i nadále ve svém totalitním chování přesvědčovat, že ne demokracie, ale totalita a stádovitost, jsou to, co potřebujeme.

Naštěstí je v naší zemi stále převaha lidí, kterým nestačí napsat či říct co mají dělat, ale rozhodují se svým rozumem a svým srdcem.

- - -


30 komentářů :

 1. Máte pravdu pán Dvořák. Je to presne tak ako to opisujete. Váš článok je námet na tému o demokratizme, kde sme si všetci rovní, ale sú medzi nami aj rovnejší. Nič nové pod slnkom, s bolševikmi je to tak, nech sú trebárs modrí alebo ako kedysi červení. Kto si pamätá aj na predprevratovú dobu, to potvrdí. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Urážející rasistický pitoma "8:41" byl redakcí smazán.

   Smazat
  2. Jenže my si rovný nejsme, untermensch! A taky ta ztv. demokracie je levicová a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický podlidi, aby se uráčili se podřídit vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  3. 9:04 se svým výrazivem je zřejmým pohrobkem třetí říše a tím, co tady tapetuje, naplňuje skutkovou podstatu šíření nenávisti, rasismu a podpory hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod. Tomuto dá NR prostor ?

   Smazat
  4. Jenže toto je ironie. A zdařilá, že jste se na to chytil.

   Smazat
  5. 11:21 To by si se nejprv člověkem musel stát, smradlavej rudoprde, abys měl nějaký práva! (a taky hlavně povinnosti bez nichž práva postrádají jakýkoliv opodstatnění!). Ty ale nejsi ani zvíře, jsi jen škodlivá substance, kterou je třeba eliminovat všemi dostupným prostředky!

   Smazat
  6. Tento chtělo by se říci ubožák 9:04 a 15:48 tapetuje stejný text všude, kde mu to projde, a následně plive sprostoty na každého, kdo se ozve proti. Nemám o čem diskutovat s tímto primitivním fašounem, jen mě znechucuje, že NR této propagaci fašismu dává prostor !

   Smazat
  7. 19:03 Tak ty se "ozýváš proti" jo, xindle bolševickej? Že jsem si nevšim! Jen nálepkuješ jako každá podobná rudá svině všude kde ti to projde! Ještě jsem neslyšel že bys někde uvedl byť jedinej protiargument! Byť i citací z děl nětkerých tvých gurů! Třeba tohodle imbecila - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Nebo taky třeba za tu dobu co tu cancáš rusosračky na slídu si moh dávno přeložit pro zdejší čechomužickou zbřež až polovinu Putlerových sebraných spisů! Dvořák by ti to tu určitě vopublikoval!:-)))

   Smazat
  8. Oprava - 9:04,15:48 a 7:35 není ubožák, vypadá to na těžší případ. Slovní agresivita, nadávky, paranoidní posedlost jakýmsi domnělým "rudým" či "bolševickým" nebezpečím a současně fascinace násilím, bludy o nadlidech, atd. Toto píši jen proto, abych znovu vyjádřil své znechucení nad tím, že tomuto dává NR prostor !

   Smazat
  9. Oprava 2 - ubožák je samozřejmě hlavně a především lŽIDvořák a jeho pohůnkové 11:21 a 19:03, omluva autorům příspěvků uvedených v první opravě z 15:47!

   Smazat
 2. to sú potomkovia tých, čo rozhodovali vždy za všetkých a správne - a je jedno pod akou vlajkou, ako sa hovorí u nás - predtým v prvej lavici na tribúne - teraz v kostole, ááále vpredu

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně tak to je doba v které žijeme nadávat a lhát můžou jen „lepšolidé“.

  OdpovědětSmazat
 4. Článek je výborný, jakkoliv už jsme toho na tohle téma četli hodně a kdo chce, tak už dávno ví "kerá bije". Bohužel mnoha lidem je to jedno a další se bojí začít aspoň trochu přemýšlet, pro klid své duše.

  Ad Anonym 8:41, k tomu "bolševismu" – ten sám o sobě nebyl komunistický a už vůbec ne marxistický, ale populistický, ve specificky ruském, nepřenosném hávu. V podstatě revoluční populismus svého druhu.
  Ale vy jste to stejně použil jen jako hloupou nálepku.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
 5. mám podobnou zkušenost s webem http://www.diskuteri.cz/, kde není dovoleno diskutujícím se ani pokusit o slušný příspěvek o Zemanovi, Putinovi nebo Rusku, tak si tak diskutují ve své bublině a nadávají a jsou šťastni.

  Podobný přístup má i knižní web https://www.databazeknih.cz/, kde je vyloučeno trvat na obraně shora uvedených "zdrojů zla": tedy Zemanovi, Putinovi, Rusku ba dokonce jako porušení pravidel je bráno dokonce i zastání se Palestinců a jejich práv.

  takže i tam o politických tématech nyní diskutují bez oponentury a šťastně paranoici, kteří všude vidí manipulující ruku Kremlu, kterého se, jak jinak, může zastat jen totální debil, tapetáři vhodnými články z jiných webů pod ochrannou rukou majitele webu a jeho pomocníků a jejich nadšení obdivovatelé. Ostatní se diskuzím raději vyhnou.

  Jiné weby postupují, jak se uvádí v článku, třeba Eurozprávy, sprostoty, hrozby fyzickou likvidací, urážení celých národů, pokud mají ten správný protiruský a protizemanovský švih nejsou zásadně mazány, stejně hrubé odpovědi bývají, i když dnes se zdá, že administrátor webu se už vykašlal kompletně na vše, takže chvála Hitlera, stesky, že nebyli židé zcela vybiti, doufání v to, že Rusové vybiti a zotročeni budou, je tam zcela normálka.

  OdpovědětSmazat
 6. Nechápu, proč označovat tu chátru jako "lepšolidi" - žádnou takovou laskavost si nezaslouží. "Pražská kavárna", "sluníčkář", "j-elita" a "dobroser" jsou natolik zažité pojmy s vymezeným obsahem, že není třeba pro kategorizaci této chátry vymýšlet cokoli dalšího.

  OdpovědětSmazat
 7. Jen otrlý člověk může vstoupit do žumpy zvané iDnes, pro mně
  iDnes hovno.
  Tam se opravdu soustřeďují jen vybraní, hlavně rusofobní exoti, kteří tak nějak nevědomky ukazují na svou "inteligenci".
  Jsou to všechno lidé, kteří si nezalouží aby se tady na tomto
  světě vyskytovali. Vždyť když někdo tak bezostyšně špiní a
  pomlouvá národ, který svými mnohamiliony životů zaplatil aby
  mohli žít předkové těch dnešních parchantů, je do nebe volající.
  Ano, můžeme mít odsudky na události z r. 68, ale vinit z toho
  celé Rusko, v důsledku i s jejich bratry "v triku", ruské
  disidenty, je na pováženou. Navíc, jako protihodnotu velebit
  germány, kteří se dnes tváří jako andělé dobra, je úplná
  faleš.

  OdpovědětSmazat
 8. Samé nej je "Vtipárna 24! Tam se z 90% dočtete, jak postupovat a jak je to katastrofání pod vedením současného premiéra a presidenta. Ale abych byl "objektivní, tak zbývajících 10% jsou chvalozpěvy na "vedení konstruktivní opozice". Jen řešení problémů v nich jaksi chybí.

  Inu, není jak být nestranný, že ano.

  OdpovědětSmazat
 9. Super je diskuze na seznamu. U nepříjemných témat se utne diskuze nebo je podmínka nahrát se ve video-názoru. Témata určitě nemusím jmenovat. Jen toho řevu od trollíků co se exhibují zde pod články NR , kdyby musely nahrát svoje zapšklý ksichty nebo jim nějak někdo navždy zarazil trollení a sprosťárny jako na pseudo-demo webech . Třeba levičícká antifa a jiné spolky co nepřipouští demokraticky diskuzi. Bredy

  OdpovědětSmazat
 10. Tito "lepšolidé" se neustále ohánějí jakousi "liberální demokracií", přitom sami demokracii neuznávají, protože nepřipouštějí žádný jiný názor, než je ten jejich jediný správný, který hlásá ČT a všechna další mainstreamová média. Totalita, kterou vyznávají, se dá nazvat jedině korporátním neoliberálním fašismem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Však dnešní "liberalismus" = "korporátní fašismus". A to ještě trapně zkoušejí podsouvat, že demokracie je pouze "liberální demokracie". Ti mamlasové nechápou, že občané si to dřív či později uvědomí, že to je lež jako věž, a dokonce se to dá vyložit tak, že těm rádoby demokratům typu Kalouska, Gazdíka, Bartoška, Bartoše a spol. nestačí říkat "demokracie", protože demokracie sama o sobě pro ně nic neznamená, proto to musí spojit s tím liberalismem. Co dodat. :)

   Tidehunter

   Smazat
  2. Fašismus v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný v tzv. Sociální republice Saló) je apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí oněch výše definovaných podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 11. Na Novinkách jsem si přečetl článek o postoji MZV k ukrajinskému zákonu, který adoruje Banderu a jeho ještě donedávna zločinné bandy.
  „Se složitými kapitolami dějin se každá země musí vypořádat sama. Není úkolem diplomacie hodnotit nebo zkoumat historii, to je záležitost historiků, nikoliv diplomatů,“ sdělil úřad (MZV) Právu.
  Zajímavé je, že pokud jde třeba o Rusko či Čínu, stávající Maďarsko s jeho odmítáním likvidace národa migrací, o Kubu či KLDR, tak se ministerstvo zahraničních věcí může strhat, aby papouškovalo americké či eurounijní postoje a hodnocení.
  To je také příklad uplatňování dvojího metru, ale to je přece úplně v pořádku, neboť tyto země si samy přece podle nich historii ani současnost zhodnotit a popsat nedokáží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdá se mi,že jsou u nás jedinci, kteří by za prachy prodali i svou mámu. Tak prodat, nebo alespoň ohnout, pravdu není pro ně problém. Vlastně jsou to chudáci. Mne osobně vadí, že si o mně myslí, že jsem takový blb, že 10× opakovanou lež, příjmu jako pravdu. Vážení lepšolidi, blb nejsem a nejsem sám.

   Smazat
  2. A mně se zase na tom nejvíce líbí to, že oni si o nás myslí, že jsme blbci a opakují své nesmysly stále dokola. A pokud se týká jejich prodejnosti, není se co divit. Celá ta naše demokracie je založena na penězích. Máte-li peníze, můžete být zvolen a prosazovat si svoji demokracii. Bez peněz vás nikdo nezvolí. Navíc jsme ve společnosti, kde si za peníze koupíte nejen demokracii, ale i spravedlnost a svobodu. Chudák se spravedlnosti a svobody nedovolá, za peníze si koupíte policajty, státní zástupce i soudce a hned máte spravedlnost i svobodu.

   Smazat
  3. Oni si to o nás myslí a každé volby jim dávají za pravdu.

   Smazat
 12. Nevim co na to rict. Snad Stiny horkeho leta a Zanik samoty Berghoff.

  OdpovědětSmazat
 13. Ono to jinde není o moc lepší. Možná ještě horší mi přijdou diskuse na Aktuálně. Tam je cenzorem povolen jeden názor a ten může být doprovázen v podstatě jakýmikoli vulgaritami a urážkami. Odlišný názor i když zcela v souladu se slušným vyjadřováním je bez milosti mazán a v případě "výraznějšího prohřešku" je účet trvale zablokován. Nějakou dobu jsem tam taky diskutoval až jsem definitivně "narazil", když jsem označil naše vojáky v Afganistánu za žoldáky. Ještě jsem dodal, že žena, která pustí manžela do Afganistánu zřejmě svého muže moc ráda mít asi nebude. A to byla poslední kapka. Účet byl trvale zablokován.

  OdpovědětSmazat
 14. Ad 23:01 souhlas, nestojím o svobodu slova, ale trvám na svobodě názorů.

  OdpovědětSmazat
 15. Máme politiky podlézavé, nebezpečné HUIERY, kteří ani náhodou neslouží nám voličům, je úplně jedno z kterého jsou stranického chlíva je to pouhý nenažraný dobytek!

  A co mě ještě více "pobavilo", od podporovatele SPD, Jaromíra Soukupa (Barandov).

  Politické angažmá Mgr. Jaroslava Soukupa (Pražský teátr pro jeho budoucí voly-če) !

  "Soukup svou půjčkou financoval volební kampaň Strany zelených (SZ a Bursíka) pro parlamentní volby v roce 2006 a spoluvytvářel její ekonomický program. Po volbách vyjednával s koaličními partnery část ekonomického programu vlády a následně byl nominován do funkce náměstka ministryně školství mládeže a tělovýchovy Dany Kuchtové v druhé vládě Mirka Topolánka!!!

  Po konfliktu s vedením SZ v čele s Martinem Bursíkem financoval volební kampaň Olgy Zubové a její Demokratické strany zelených.

  V roce 2010 v době předvolební kampaně nepřímo podporoval stranu Věci veřejné (Bárta vs. Peake vs. Církevní náhrady!). Výhodnými cenami propagace a inzertních ploch a jeho firmy této straně poskytovaly i analytické a PR služby!

  V červenci 2012 ohlásil Jan Fischer při oficiálním zahájení své předvolební kampaně, že mezi jeho podporovatele patří i miliardář J. Soukup."?

  Tudíž né Miloše Zemana, ta Praha již zbytek země nemůže ničím oslovit, pouze CHROCHTÁNÍM ...


  Ramón HUAWEI®, celoživotní nestraník!

  OdpovědětSmazat
 16. Jsem Čech, vím že naše řeč je složítá,ale po několikerém přečtení poslední věty, nevím o co šlo.- Tudíž né Miloše. Atd...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.