Reklama

neděle 9. prosince 2018

Okénko do historie - Slováci šli do boje: "Od Tatier po Azovské more" Bylo to naposled?

9. 12. 2018  (nalezeno v komentářích k článku)


61 komentářů :

 1. Naši bratři si už dokázali dát pořádné repete a řikaji

  ANO ZÁKLADNÁM A CENZUŘE JAK ŘEMEN.

  Je to pravda nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 2. A preto sa dnes máme lepšie! Máme eura, a nie ako tý zasratý čeHúni s ich prežilou korúnou! Ked naši dedovia bojovali za Európu,tak ti jejich chujskí dedkovia dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa im možeme iba smiat dnes spoločne zazpievať si tu našú pisnu hore!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda, v Šarmu jsem před týdnem o Slováčisko nezavadil.
   Ukrů asi milión, nešlo se dostat na letisko.
   I na příplatky za kufry s neoprnima mají.
   Naši rači nosí jen 4mm.
   Špatně ste to vybojovali.
   A to tu furt píšou, jak je nezaležna na kolenou.
   Slava herojam.

   Vymazat
  2. Hej, Gardisto, celý film "Od Tatier po Azovské more" by nebol? Už jste uplatnili u Porošenka Waltzmana územní nároky? Minimálně na Podkarpatskou Rus... až po Azovské more? UA nazi AZOV hledají dobrovolníky NA STRÁŽ, tak něco za něco...

   Vymazat
  3. Tu je celý film: Od Tatier po azovské more:
   https://www.youtube.com/watch?v=u2Z5iKKWcy8

   Vymazat
  4. 18:32 Zavři hubu fašistický poskoku taková verbež sem leze.

   Vymazat
  5. Slováci mají svůj štát - tak ať jej budují a nelezou do Čech. Je jich tady přes 100 000 !Že by to byli pracanti - tak to nééé (jsou také výjimky). Ale opravdu Slovensko mě nazajímá, to jenom oni mají potřebu se nějak s námi měřit ! A hlavně mají potřebu přepisovat a vykládat dějiny - je to směšné ….

   Vymazat
  6. A vy prečo leziete na Slovensko?Keď ti vadia slováci v česku? Nepoznáte svoju históriu ale viete všetko slovenskej zaujímavé, ale skôr to vyzerá že ste poniektorí vynechali tabletku. Váš psychiater sa nepoteší. Je to naozaj schiza, takto jedným dychom o rýchlej divízií pri Azovskom mori a zároveň aká to nespravodlivosť že títo prevažne dôstojníci rýchlej divízie skončili v táboroch na sibíri a ich potomkovia sú najväčší demokrati ktorí boli utláčaní až tak, že vyštudovali vysoké školy.

   Vymazat
 3. Kolegové ze Slovenska vzpomínají, že Slovenský stát měl v Rusku rychlou divizi, která však byla dostatečně pomalá, aby se nedostala do stalingradského kotle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona směřovala na Kavkaz . Dostali se někam ke Krasnodaru , pak začal celý projekt první EU krachovat .

   Vymazat
  2. 18:36 Rýchla divízia robila predmostia na ohybe Donu pred Stalinradom a potom držala pozície pri Azovskom mori pri postupe 17. nemeckej armády a 1.tankovej nemeckej armády na Kaukaz k ropným poliam. Po krachu operácie hrozilo odrezanie nemeckých armád na Kaukaze a slovenská divízia odrážala ruské pokusy o uzavretie obkľúčenia. napodiv tam nemala veľké straty. Pri ústupe však prišla všetku techniku. Mala byť dozbrojená nikdy nebola a tak ju premenovali na pešiu. Ustupovala až na Krym...(aké magické), kde utrpela veľké straty. ďalej ustupovala a bola zajatá na území Maďarska. (Kursku sa nezúčastnila)

   Vymazat
 4. Jak to pokračuje po slovech "Hore chlapci na lodě ..."? - tam tomu dál není rozumět, může to někdo celý srozumitelně napsat?

  OdpovědětVymazat
 5. Bratři Slováci,dluhy ostatnich států se vám bude dobře platit vašimu dřevěnými eury a těšte se jak vám atomová záře opáli vaše huculské tváře.
  Kdyby byla pravda,že jste mazali heinkly pískem tak by vás byla polovina a strejda Hitler by vás u zdi vašich slovenských rozvalin opatřil děrami do vašich kedluben!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebudem nadávať na tvoj národ, pretože ty národnosť nemáš ty si, len úbohý kokot, bez národnosti splodený z incestu degenerátov.

   Vymazat
 6. Smyslem příspěvku není podněcování mezinárodních animozit, ale připomínka toho, že tažení na Východ už tady bylo. Důvod byl stejný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, pane doktore. Důvod byl stejný - nenažranost a mocichtivost mocných, hamižnost (samo)vyvolených, naivita hrdinů vojínů - nadšených dobrovolců provolávajících hurá a sláva cestou na smrt, pokrytectví kněží žehnajících jejich zbraním a ujišťujícím je, že BŮH JE S NIMI. Mimochodem, jak se řekne slovensky, polsky, francouzsky (atd EU) GOTT MIT UNS?

   Vymazat
  2. Již záhy budou naši slovenští bratři na boj s neo-bolševickým Putlerstanem připraveni ještě daleko lépe! - https://www.info.cz/svet/americka-vlada-schvalila-prodej-stihacek-f-16-na-slovensko-maji-nahradit-dosluhujici-stroje-mig-29-27388.html

   Vymazat
 7. Bratia Čechovia, Vaši dedovia a otcovia celú vojnu poslušne zásobovali Hitlera kanónmi, bombami, muníciou, nákladnými Tatrovkami a množstvom ďalšieho vojenského materiálu... Takže si naozaj máme vzájomne čo vyčítať... Upokojte sa...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, přecijen bych viděl "trošku" rozdíl mezi porobeným národem a horlivým spojencem.

   Vymazat
  2. Před Mnichovem jsme byli PŘIPRAVENÍ A ochotní proti Němcům bojovat, ale naši SPOJENCI (dnes SPOJENCI z NATO) "NEJVĚRNĚJŠÍ" nás v Mnichově ZRADILI A PRODALI HITLEROVI i s naším průmyslem a výzbrojí... TAK JSME PRO NĚHO po 15. 3. 1939 PRACOVALI.. A MNOZÍ HLEDĚLI V KINĚ S POTĚŠENÍM, KDYŽ VIDĚLI ČESKOSLOVENSKÉ TANKY ze Škodovky a hlavně z ČKD - TEHDY ty nejlepší lehké tanky na světě, jak Francii OBJASŇUJÍ CENU ZRADY... BYŤ S KŘÍŽI NA PANCÉŘÍCH. Němci je nasazovali jako rovné s ranými verzemi jejich středního tanku Pz - III s kanony 37mm a Guderian s nimi byl až do ruského tažení na výsost spokojen. Jejich poslední vývojovou verzí byl Hetzer...

   Vymazat
  3. Češi netáhli na Rusa ani nestavě+li divize SS, jako jiné, dnes obdivované kontinentální národy (Francouzi, Belgičané, Holanďani, Dánové, atd.atd.)
   Češi také byli jedním y nepopravovanějších národů ye ww2.

   Prosil bych noho slovenského šovinistíka, aby raději změnil téma nebo aspoň čušil.

   MM

   Vymazat
  4. "Česi netáhli na Rusa"? Tisíce Čechov sa prihlásili k Nemcom, slúžili vo wehrmachte a iných zložkách... Najmä z oblasti Sudet a severnej Moravy (mal som spolužiakov z Tešína s typickými českými menami - ich otcovia bojovali v Rusku). Napokon - kde na záver vojny pôsobilo vtedajšie české vládne (bábkové) vojsko - nie náhodou v Taliansku na strane Hitlera? Celá táto diskusia je o ničom... Ak boli Česi jedným z najviac popravovaným národom, za to môže londýnska vláda, ktorá tam sedela v bezpečí... Mám na jazyku jednu hlášku o tom atentáte, ale nechcem rozplameňovať diskusiu..

   Vymazat
  5. 20:05
   Ty chytrolíne germány zbrojila a živila celá zabraná evropa. Dokonce i bankovní přátelé z USA.

   Vymazat
  6. 22:54 No a? Tam se přeci zrodila renesance evropské sounáležitosti, tak protivná všem putinčikům, dvořákům a davidům a jejich rudým spřežencům! Když totiž když dobrovolníci 22. června 1941 překračovali sovětské hranice, byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji!- https://www.youtube.com/watch?v=jdKDNj_EfoM

   Vymazat
  7. 21:54
   V jazykově smíšených oblastech (většina Evropy) nelze z příjmení odvodit národnost. Vaše česká jména Němců jsou a zejména byla podél německé hranice běžná, ale národnost se po Hitlerově příchodu stala závaznou např. pro účast ve válce a dokládala se výpisy z matrik. Znal jsem osobně (60. léta XX.stol.) pány jménem Lischka a Kamenik, a byli to Němci, i když náhodou oba hovořili i česky a dobře. Do Wehrmachtu nemuseli, byli to horníci. Naproti tomu otec byl Čech, což lze doložit dokladem ze samého konce existence Rakousko-Uherska, kdy se narodil. Do války nemusel (Hitler Čechům nedůvěřoval), ale sešli se na stejné šachtě. A kdyby nepřišel Stalin, tak bych tu neotravoval ani já, protože otec a matka žili na dvou stranách hranice, kterou nesměli překročit (Deutsches Reich a Protektorat Böhmen und Mähren). Obnovení Československa v původních hranicích prosazoval Edvard Beneš, existovaly i jiné představy.

   Vymazat
  8. 21:54
   Ne, Češi skutečně na Rusa netáhli. Argumentovat jednotlivci kteří s Němci kolaborovali, nebo dokonce "Čechy", kteří měli česká jména, hovoří jen o vašešem zoufalství a naprosto nepřekvapující argumentační nouzi. Ostatně i když vezmeme v úvahu kolaboranty z řad Čechů, kteří zde samozřejmě tako byli jako všude jinde, byla to jejich osobní aktivita, nikoli organizovaná, státem vedená politika jako třeba na Slovensku. U nás byli Němci už před Mnichovem pro své antičešství velmi neoblíbeným etnikem a po Mnichovu nenáviděnými okupanty. Na Slovensku spojenci a garanti "samostatnosti".
   Tak samo vaše argumentace vládním vojskem svěčí jen o vaší nevzdělanosti, nebo záměrné snaze podsouvat nějakou spoluvinu.
   http://www.vhu.cz/vladni-vojsko-a-jeho-platne-nasazeni-v-italii/

   Vymazat
  9. Priatelia, nenapadlo Vás, že mám z Vás prču? Vy argumentujete s vážnym ksichtom... Asi najgeniálnejšie je obviniť oponenta z nevzdelanosti... Skúste čítať medzi riadkami...

   Vymazat
 8. Ano nepoučili sme sa,spomeňte si na Lipovec na Ukrajine!!! Ten film je celý na YT stačí zadať názov.uvidíte i ten Lipovec Rostov na donu,potom už nebolo čo filmovať!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Došli pod Kavkaz, pak je jejich tehdejší bratia náckové uklidili na Krym a nakonec je Rudá armáda slavně yajala u Vídeňského Nového Města. Hurá, na stráž!

   Vymazat
  2. Skromně připomenu jen to, že Pražské povstání bylo, v době bojů u Vídně, zatím v nedohlednu.Co chcete Slovákům vyčítat, hrdinové ? Snad ne rabovací, ale až poválečné, RG .

   Vymazat
 9. Nechali se postavit na špatnou stranu. Raději nevzpomínat! Hanba je (doufám) fackuje dodnes a doufám též, že se také i poučili ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak vidno, někteří ne. Ona ta jejich "slávana história" na ně dýchá z kazatelen.

   Vymazat
 10. Oni Slováci by i ty Rusy porazili,len keby mali na tankách tvrdšie drevo !

  OdpovědětVymazat
 11. A pomerne hodne jich pusobi na internetu prevazne ceskem a maji komentare s radami na vsechny strany..Take vedi co se ma delat a radi poucuji nas hloupe. Moc radi..
  Hodne se jich usadilo a stale jich prichazi do Cech.
  Ale velmi casto se neudrzi a vymstuji na nas tu jejich nekonecnou nenavist ....

  OdpovědětVymazat
 12. A takového premiéra hloupí Slováci sundali:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prazdna-bublina-Kdyby-mohl-navozi-na-Slovensko-tisice-migrantu-Fico-v-televizi-nebyvale-tvrde-zautocil-na-Kisku-562644

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (00:47):
   Neztotožňoval bych Slováky se stádem mediálně zmanipulovaných křiklounů, kteří jsou řízeni tamními sörösovci a k demonstracím vybavováni anglicky psanými letáčky ...

   Vymazat
 13. Staraj sa o huculské tváře tvojho zdegenerovaného Kcharla Schwarzenberga, primitíva Fialu, prechlastaného Kalouska,Nevieš pochopiť nadsádzku svojho čecha , ktorý píše Heinkeloch. No čo už veľa inteigencie ste nepobrali teda väčšina z vás. To v marci 1938 keď vás 200 000 tisíc hailovalo na Václavakuto bolo čo? Emanuel Moravec a jeho syn v SS Totenkopf ďalší vo Wermachte a ďalší v Hitlerjugend

  Emanuel Moravec postupne poprel všetko, čo vo svojom živote predtým zastával. V čase existencie Protektorátu Čechy a Morava velebil nemeckú brannú moc a predpovedal jej víťazstvo nad protivníkmi. Či už v pozícií publicistu, alebo neskoršieho protektorátneho ministra školstva a kultúrnej osvety nálepkoval účastníkov protifašistického odboja ako vojnových štváčov a činil ich zodpovedných za nemecké represie na civilnom obyvateľstve. Na kolenách prosil Heidricha o priazeň. V roku 1968 ste hádzali šutre do ruských tankov, prečo ste nehádali šutre do nemeckých tankov vy hrdinovia? Adolf vám dal kantíny, pracovnú obuv a odev a poslušne ste makali. Až keď Kubiš s Gabčíkom odyebali Heydricha tak vám Európa a USA začala ako tak veriť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jan Lerch Můžeš se vztekat jak chceš to jsou fakta u nás se též havloidi snaží udělat převrat. Ale Češi nejsou hloupí a nepodpoří je. Češi byli jeden z nejvíce popravovaných národů během okupace a 2.ww.   Vymazat
  2. 11:31 Přestaňte lhát, rudí nokové! Ve skutečnosti zlikvidováno s významnou českou pomocí bylo něco okolo 270 tisíc židů, cikánů a komunistů (jenže jak vidět, to nestačilo)! Samotní Češi byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Největší ztrátou pro tzv. ČSR byli ti, které při nepřiměřené obraně zavraždili bolševici na frontě když bojovali v uniformách Wehrmachtu za naši rasu a novou Evropu!

   Vymazat
  3. Tyhle hovna taky vyblil ten malomocnej,těžce menstálně retardovanej kretén se syfilidou v posledním stádiu nebo ti do ty potrate StBáka ze Hantece-Šalingradu nakecal tvůj věčně pod vobraz zlitej fotr.....já tipuju Paukozmrda!!!!!!!!.-)

   Vymazat
  4. 9:16 V posledním stádiu je leda tenhle tvůj zdegenerovaný präsident, co ho v 73 letech postihla frustrace, tedy F73 - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   Ale nikoliv se syfilidou, ta by se ho lekla! Zato na tohodle předchůdce tvýho kremelskýho prdonoše klekla! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   P. S.: To tobě polojidiš skřekající putlerprde z lžidvořákovy bandy rudejch kretenů by nestačilo ani milion putleroffskejch univerzit, abys dokázal sesmolit jedinou větu Paukovy brilance!!!!!!.-)

   Vymazat
  5. 9,16
   Ty bys byl i za miliardu let stejně těžce dementně retardovaná syfilidofilcka v posledním tažení,za to s paukosračkou u držce....komu není shůry dáno v apatyce nekoupí,viď zmrde úchylnej???!!!!!!!!!!!!!.-DDDDDDD

   Vymazat
  6. Pardon,odpověď byla pro untermensch z 11,35....inu,i mistr tesař se utne:-)

   Vymazat
  7. Hele, místní rudohnědky se hádají! Pravdou je že Adolf se měl nechat, aby začistil a sterilizoval pro potřeby Říše hlavně slovanské untermensche. Bohužel byl tak hloupý, že se navážel do Židů a Romů a začal válku že Západem. To byla veliká chyba. Hitler nepochopil, že tím etnikem na likvidaci jsou Slované jako celek, ne Židé, jelikož už jeho vědci dokázali, že tahle část lidstva ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace.
   Právě Židé a Romové byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.
   Jen tak může svět dojít ke konečnému a trvalému míru.

   Vymazat
  8. Hitler byl hypospadickej SCHEISSEKOPF UNTERMENSCH JAKO TY,PAUKOSRAČKO!!!!!!!!!!

   Vymazat
  9. 12:06 No a? My jsme především kelto-germáni a války jsou naším chlebem To ony jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Vymazat
  10. 12:18 Pan Hitler se nad rudým xindlem typu lŽIDavid a lŽIDvořák tyčí jako Mount Everest nad dvěma ubohými hromádkami jačího trusu při svém úpatí ... a pan Ing. Pauk nad tebou, podřadný pitevní zřízenče, čuchající celý den prdy rozkládajících se komoušských gerontů až se z toho sám začal vznášet, aspoň jako Sněžka nad lejnem pouličního čokla. Jéééééé, pane šeditelíííííí! Chycht!

   Vymazat
  11. 12:06 Ty potrat sudeťáckej curvy oplodnenej v sibírskom lágri ani nevieš kto ti je dedo či rus,talian rumun tvoj milovaný moslim z bosny alebo ukrajinský žid dozorca v lágri, kde sudeťácke curvy yebali prvú superligu s každým vždy a všade, len aby sa dostali, ako tehotné von na slobodu. Tie tvoje primitívne drísty ktoré tu pravidelne vygrciavaš nikoho neoslovia. Ty chceš hovoriť o untermensch?, Čo si nepamätáš, ako ste po 45 to všetci zavíjali, že to nie vy ste boli fašistické hniloby a nie vy ste chceli vojnu to Adolf, Joseph, Hermann, Heinrich.. Vy ste priam všetci boli antifašisti... Ty untermensch! prehrali ste vojnu a nikto vás nemal ľutovať, ale vaše gény mali skončiť 5 metrov hlboko a tie hoväda pod Stalingradom.

   Vymazat
  12. ako tie hoväda pod Stalingradom!

   Vymazat
  13. 13:04 Nemá pravdu ten v 12:06. Ale ani ty. Rasa a její zájem stojí nad zájmy jednotlivý národů. A WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech či Slovák se mohl dříve či později poněmčit a ostatní Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají vymazány ...

   Vymazat
  14. 13:07 Židokagal SSSR stál sice na straně vítězů WWII., ovšem Rusové jako národ v ní byli poraženi! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Vymazat
 14. Slováci měli kliku, že díky nám nepatřili ve 2 w w, mezi poražené státy. To se jim čehúni hodili. A že jsme zásobovali říši kanóny a pod., ano, to se porobeným národům stává, ale každopádně jsme se nemotali po Rusku a nevydávali židy, s požadavkem, aby jim byl znemožněn návrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc se nenavážej do Slováků! Jestli to nevíš, tak Slovensko je doposud ve válečném stavu s USA, mírová smlouva nebyla nikdy uzavřena a předstírá se že válečný stav nikdy neexistoval. Pokud se teda Slovensko odvážilo na USA, tak nebude váhat ani proti mnohem menším mini národům (je to pokus o vtip). Co se týká židů, tak ve Francii je udávali za peníze a v Nizozemsku existovali dokonce profesionální detektivní kanceláře, které po nich pátrali a za peníze předávali Němcům. Celkem se v NL ukrývalo asi 50000 židů. O situaci v Protektorátu asi ví všichni všechno.

   Vymazat
  2. S tým "porazeným" štátom to bolo naopak - Československo sa stalo "víťazným" štátom vďaka viacerým faktorom - okrem zahraničného odboja aj kvôli Slovenskému národnému povstaniu v auguste 1944. Tam sa naozaj niekoľko mesiacov bojovalo. Naproti tomu v Čechách domáci odboj sa nezmohol na nič, okrem zúfalej propagandistickej akcii prakticky po skončení vojny, ako hovoria ironici "tri dni na barikádach o párcích a pívu". To len - aby si dostal späť požičané... V každom prípade hádzať všetkých Slovákov do jedného vreca je rovnaká hlúposť, ako tam hádzať Čechov... Čiže tieto diskusie sú skôr úbohosťou zakomplexovancov...

   Vymazat
  3. 14:47:
   Situace v Protektorátu byla poznamenána spojitým převzetím moci, jak si přála Mnichovská dohoda. Dokonce i jízda vpravo již byla čsl. vládou připravena, pouze realizace proběhla rychleji. Otázkou je, zda se vyplatí dohody dodržovat, zejména, jsou-li jejich strůjci nemravní ( signatáři Mnichova). Předána byla technika, ale i evidence obyvatelstva (náboženská příslušnost, národnost, seznamy komunistů) a udržování tuhého režimu mohlo pokračovat.
   Šéf tajných služeb plukovník F. Moravec měl důkazní materiály o tisících vlastizrad, které nebylo pro neobvyklý počet k ničemu využít.
   Naopak, po amnestii, kterou vyhlásilo vedení Říše pro skutky proti ˇŘíši , spáchané před datem 15.3.1939 už pro zpravodajskou činnost podmínky nebyly. Sám František Moravec byl po válce vystaven kárnému řízení (později zastaveno), protože telegrafisté z Protektorátu užívali šifry,předané nikoli kurýrem, ale rádiem. Němci měli přístup k obsahu zpráv, což zaplatila řada odbojářů životem. Po heydrichiádě bylo poměrně ticho. Pozor na řádně fungující stát, protistátní činnost je nápadně riskantní. Odtud je blízko k hodnocení Pražského povstání jako teroristické akce (německé hodnocení).

   Vymazat
  4. To se povedlo. Ukrajinci proti Rusům a Češi proti Slovákům. Instituce, která to vymyslela musí být na svou práci hrdá. Jen do toho, ještě vydatněji pomáhejte, trubci.

   Vymazat
  5. 14.47 tak Böhmen und Mähren byl na rozdíl od Slovenského štátu okupován. Tak nějak nechápu co bysme tu měli vyvádět. Vy jste si armádu díky spojenectví s Hitlerem zachovali a když měl na kahánku tak jste povstali. Do té doby vás to ani nenapadlo, ale jiné bys ponoukal. Jinak nikoho nikam neházím, jenom konstatuji, že jste za 5 let dvakrát "prekabátili". Nic víc, nic míň.

   Vymazat
  6. Pred rokmi som čítal knihu jedného francúzskeho historika (meno ani názov si naozaj nepamätám), ktorý rozoberal problém kolaborácie národov s agresorom (úžasná francúzska psychická trauma na dve generácie). Pokúšal sa kolaboráciu ospravedlňovať ako mimoriadne dôležitú pre prežitie národa... Dokonca kolaboranti sú vraj z tohto pohľadu užitoční... No, a to je početný a významný francúzsky národ, ktorý má tiež všeličo za ušami... A čo tých pár miliónikov Čechov alebo Slovákov... Keď som to čítal, pomyslel som si, že vari aj kolaborácia musí mať svoje hranice. Asi by nemala viesť napríklad k zabíjaniu vlastných... Aj vtedy je užitočná? Ale je pravdou - kolaboranti sa vždy našli a nájdu. Národ musí prežiť aj pod diktátom... To mali všetci spáchať samovraždu? Odpovede nenachádzam.

   Vymazat
 15. V akých službách je človek, čo toto video vyložil? Alebo je to len provokatér? Či truľo? Netušil, aké reakcie to z oboch strán vyvolá? Veď troška sčítanému človeku musí byť jasné, že o českých reáliách v tom čase rozhodoval protektor a Berlín, o slovenských pridelenec Laudin a Berlín... A celý seriál vzájomne osočujúcich diskusných príspevkov je jen dúchaním do pahreby od ľudí, čo sa nechali nachytať...

  OdpovědětVymazat
 16. Pozrel som si, kto je ten, čo video vyložil, a dospel som k starej múdrosti - školovaný hlupák je nebezpečnejší, ako nevzdelanec. Ale hlupákom zostáva.

  OdpovědětVymazat
 17. málo sa v Čechách vie o tom, že československá armáda v Rusku pozostávala najmä zo Slovákov, ktorí prebehli k rusom alebo boli zajatí. Len pri Melitopoli prebehlo na ruskú stranu vyše 2000 vojakov aby potom vstúpili do Svobodovej armády. Z českej strany bolo niekoľko desiatok vojakov a dôstojníkov, najmä z radov českých Židov. Áno, aj Tesařík, Sochor, Buršík boli českí Židia. Hlavne že Vávrov film o Buzuluku a bitke pri Charkove a Kyjeve podáva celú vec ako čisto českú záležitosť. Keby nebolo slovenských divízií, bol by v Buzuluku makový prd a nie československá armáda.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.