Reklama

pátek 21. prosince 2018

"Opatření budou mimořádně bolestivá": proč EU pohrozila, že zmrazí bezvízový režim s Ukrajinou


Svjatoslav Kňazev, Alevtina Pisarenková
21. 12. 2018      russian.rt
Ukrajina hrubě porušuje podmínky bezvízového režimu s Evropskou unií. Takový závěr je obsažen ve výroční zprávě Evropské komise. Brusel zdůraznil, že Kyjev ještě nesplnil podmínky stanovené EU - omezit tok nelegálních přistěhovalců a odstranit korupci. Evropská komise vyzvala Ukrajinu, aby okamžitě podnikla kroky, v opačném případě evropští úředníci pohrozili, že zmrazí bezvízový styk pro tuto zemi. Jak experti poznamenávají, tento krok způsobí extrémně bolestivé důsledky pro celou Ukrajinu, protože orgány státu nebudou schopny reagovat na požadavky EU.


V roce 2017 občané Ukrajiny obdrželi 33 105 zamítnutí práva vstoupit na území Evropské unie, což je téměř jeden a půlkrát více než v roce 2016. Tyto údaje jsou obsaženy ve výroční zprávě Evropské komise o provádění dohod o bezvízovém styku se zeměmi západního Balkánu a programu Východního partnerství, zveřejněné v Bruselu. Kromě toho v minulém roce v Evropě zadržely orgány činné v trestním řízení a migrační služby členských států EU 33 485 ukrajinských nelegálních přistěhovalců, což je o 19% více než v roce 2016.

Připomínky Bruselu

V letošním roce se situace s ukrajinskými nelegálními migranty a "nežádoucími osobami", které se snaží vstoupit do EU, zostřila. Brusel dosud neposkytl přesné statistiky, nicméně podle informací evropské pohraniční stráže a pobřežní stráže bylo v roce 2018 podstatně více podobných případů. Zároveň evropské orgány začaly častěji odmítat žádosti Ukrajinců o poskytnutí azylu v EU: v roce 2017 bylo 16,24% takových žádostí uspokojeno proti 20,41% před rokem.

Kromě toho Evropská komise poznamenala, že ukrajinské orgány pouze částečně realizovaly opatření, která byla povinnou podmínkou pro udělení Kyjevu bezvízového režimu s EU. Úředníci konstatovali, že Nejvyšší soud pro boj proti korupci na Ukrajině byl formálně zřízen, ale nefunguje. Skupina mezinárodních expertů, kteří se mají podílet na výběru soudců, nezískala přístup k systémům, které umožňují provádět speciální prověrku kandidátů.

Kromě toho nebyla v ukrajinské legislativě provedena řada protikorupčních dodatků, civilní aktivisté jsou v zemi napadáni a Brusel zpochybňuje účinnost nových protikorupčních orgánů v Kyjevě.

Evropští úředníci tvrdí, že většina nelegálních přistěhovalců, kteří se dostali do EU, se zabývá nezákonnými činnostmi, jako jsou praní peněz, pašování, prodej drog, obchodování s lidmi a další podobné aktivity. Navíc spolu s Ukrajinci přichází do Evropské unie spousta padělaného zboží.

V souvislosti se současnou situací požádala Evropská komise Kyjev o přijetí okamžitých opatření a odstranění toku ukrajinských nelegálních přistěhovalců do Evropské unie. Brusel navíc naléhavě požádal kyjevské orgány, aby důkladně vysvětlovaly svým občanům bezvízové předpisy, aby byli při volném vstupu do EU lépe informováni o svých právech a povinnostech. Kromě toho Evropané chtějí, aby Kyjev připustil občanskou společnost k pákám správy státu a aby také přijal konkrétní opatření pro boj proti korupci a organizovanému zločinu, zejména v kybernetickém prostoru. To vše, říkají zástupci Evropské komise, musí být provedeno okamžitě, jinak může Brusel posoudit zmrazení bezvízového režimu s Ukrajinou.

Obyvatelstvo se snaží přežít

Jak zástupce strany Baťkivščina konstatoval v rozhovoru s RT, požadavky Bruselu se daly očekávat: většina Ukrajinců potřebovala bezvízový režim výhradně k cestám za výdělkem, a to legálně nebo nelegálně.

... podle názoru zdroje RT ve straně Lidová fronta kyjevské orgány, nehledě na oprávněné připomínky, sotva budou schopny splnit požadavky EU.

"Za prvé, poslanci se již začali připravovat na volby do Rady - nemají na to pomyšlení. Za druhé, nikdo se nechystá bojovat proti korupci a žádné požadavky EU nebudou splněny. Nevěříme však, že EU ukončí s Ukrajinou bezvízový režim. To by mohlo negativně ovlivnit image Evropské unie", uvedl zdroj RT.

Podle zdroje RT ve straně Samopomošč je jedním z důvodů vzniklé situace nesprávné hodnocení občany Ukrajiny politiky Bruselu vůči jejich zemi.

"Mnozí se domnívají, že když Evropané zavedli bezvízový režim, budou Ukrajinu podporovat věčně. Ve skutečnosti tomu tak není. To neříkají politici, ale v tomto roce došlo k výraznému zpřísnění pasové kontroly turistů a migrantů s ukrajinskými pasy na hranicích se zeměmi EU.

Pokud v prvních měsících platnosti bezvízového režimu při pasové kontrole nikdo nepožadoval od občanů Ukrajiny další doklady, nyní probíhá podrobný pohovor s každým - na cestujících je požadováno, aby předložili všechny doklady: zpáteční jízdenku, rezervace v hotelu, pojištění, peníze. Vzhledem k tomu, že v příštích letech bude nelegální migrace pouze růst, země EU začnou zpřísňovat kontrolu a není vyloučeno, že se vízový režim může vrátit", uvedl zdroj.

Podle zdroje RT na Ministerstvu zahraničních věcí Ukrajiny asi 1 milion občanů republiky cestuje do zemí EU za prací nelegálně.

"Ukrajinci mohou být v zemích EU bez víza po dobu 90 dnů každých šest měsíců. Mnoho lidí přijíždí na sezónní práce na tři měsíce, pak se vracejí domů a tři měsíce odpočívají. Potom opět jedou za výdělkem. Za rok si může pracovník s nízkou kvalifikací vydělat na Ukrajinu značné peníze - asi 4 tisíc eur, a často jezdí do zahraničí celé rodiny", uvedl.

Podle zdroje RT se Ukrajinci zpravidla zabývají sběrem sezónního ovoce, pracují při zpracování odpadu, pečují o nemocné nebo jsou najímáni jako řidiči nákladních automobilů. Získat trvalé zaměstnání ve velkých evropských společnostech se podaří jednotlivcům.

Omezení budou bolestivá

Podle nedávno zveřejněných statistik ukrajinského kabinetu ministrů nyní pracuje asi 10 milionů občanů v zahraničí - téměř polovina obyvatelstva v produktivním věku v zemi. Toto číslo roste a v dohledné budoucnosti bude růst, tvrdí analytici. Agentura Ukrinform s odkazem na Ukrajinské centrum pro ekonomická a politická studia Alexandra Razumkova nedávno představila výsledky sociologického průzkumu, které svědčí o tom, že pouze 38% občanů země do 29 let chce žít na Ukrajině. 47% respondentů má v úmyslu odjet a zbytek se dosud nerozhodl nebo nechtěl do svých plánů zasvěcovat organizátory průzkumu.

Peníze, které v Evropě pracující Ukrajinci posílají svých rodinám a příbuzným, se staly důležitým faktorem pro udržení životní úrovně v zemi. Pouze oficiální bankovní převody v roce 2017 činily více než 5 miliard dolarů - asi 5% nominálního HDP na Ukrajině. Významnou část prostředků ukrajinští pracovní migranti přivážejí domů v hotovosti.

Podle názoru zástupce ředitele Centra ukrajinistiky a bělorusistiky na Moskevské státní univerzitě M.V.Lomonosova Bogdana Bezpalko budou kvůli závislosti ukrajinského hospodářství na příjmech pracovních migrantů pro Kyjev "velmi nepříjemná" jakákoli omezující opatření, která by EU mohla hypoteticky zavést kvůli migračním přestupkům a nedodržování mezinárodních závazků.

"Proces deinstitucionalizace ukrajinské ekonomiky pokračuje. Lidé prostě nemají kde najít na Ukrajině dobrou práci a vydělávat slušné peníze. Proto odjíždějí pracovat do Evropy nebo Ruska. Zrušení bezvízového režimu nebo jiná podobná omezení budou pro celou Ukrajinu nesmírně bolestivá", řekl Bezpalko v rozhovoru pro RT.

Politolog Alexandr Asafov je rovněž skeptický ohledně schopnosti Kyjeva splnit podmínky stanovené Evropskou komisí.

"Jak mohou ukrajinští úředníci bojovat proti korupci a organizovanému zločinu, když jsou hlavními korupčníky? Další požadavky Bruselu také nelze splnit. EU požaduje boj proti kybernetické kriminalitě, ale dnešní Ukrajina je hnízdo hackerů a Kyjev s tím není schopen nic udělat", řekl Asafov.

Současně se domnívá, že dokud západoevropské mocnosti nadále spolupracují se Spojenými státy, pro něž se Ukrajina stala nástrojem tlaku na Rusko, je pravděpodobné, že radikální migrační omezení budou Kyjevu sotva uložena.

"V blízké budoucnosti budou tlak na Ukrajinu nejspíše vyvíjet pouze země s nezávislým kurzem, jako je Maďarsko", připustil expert.

Podle Bogdana Bezpalka má však trpělivost Bruselu své meze - a pokud bude tendence Ukrajinců k porušování evropských imigračních zákonů a k sabotáži podmínek předložených EK zachována, bude muset Evropa přijmout nějaká opatření.

"EU dosud sytí svůj trh ukrajinskou pracovní silou, která vypadá v očích evropského podnikání přitažlivěji než migranti z Afriky a Asie, ale v budoucnu, na konci tohoto procesu, může být bezvízový režim zmrazen", uzavřel Bezpalko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. No EU pohrozila že zruší bezvízový vztah. No potom budou Ukrajinci využívat asi toho co využívají čmoudi. Nebudou dělat a budou přijimáni muter Makrel. A jestli u nás použijí práva na stejné finanční prosředky jako čmoudi. Potěš nás PánBůh. To se určitě Babišův rozpočet z toho po..re.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrouši maj nového spojence. Terka Mayová chce vyvolat válku proti Rusku. Podle mně se mněla radši věnovat původní profesi pouliční šlapky. V politice to vypadá, že anglii vede na porážku. Rusko je technicky připravené ty zdegenerovance vymazat z mapy světa. Nikdo nad tím nebude plakat.

   Smazat
  2. POČITÁ PAN BABIŠ UKRAJINCE MEZI NELEGÁLNI EMIGRACI?

   Prý se to byde ve vládě řešit nákupem globinu,který nafasuje každý banderovec jako přivitaci dáreček na hranici!

   Smazat
 2. Ale hovno bude !
  Velký bílý bratr ve Waschingtonu Ukrajince potřebuje do svých pletich proti Rusku. A protože Ukrajina umírá a jedno z posledních stébel, kterých se vyhladovělý Ukrajinci chytají, je práce v zahraničí. Tak že žádný bezvízovový styk se rušit nebude. Velký bílý bratr potřebuje ukry živé a bojeschopné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velký bratr potřebuje práci pro hordy žoldáků stažené ze Sýrie a Afganistanu.
   Doník, potřebuje dát jestřábům lekci zodpovědnosti a tak hraje hru že věří v nebezpečné Rusko.
   Mocenská EU potřebuje přehlušit žluté vesty a
   zastavit nekontrolovatelné bujení fašizmu.
   Vízovou povinností,
   zajistí EU zajistí dostatek lidí k odvodu do armády.
   Také si zlepší bezpečnost ve styku se zemí která válčí.
   Možná hovno bude, možná bude na hovno*

   Smazat
 3. Ale ale už ani psychopatům v Bruselu se nelíbí co se děje na Ukrajině ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já bych to viděl takto: povolím opasek, aby se nadechli a potom utáhnu ještě více.

   Smazat
 4. EUROhujeri ocakavali nieco ine?

  OdpovědětSmazat
 5. hladní neposlúchajú - Napoleon - takže bude sa zabíjať - preto - asi - zrušíme bezvízový styk, zbytok je len výhovorka,

  OdpovědětSmazat
 6. Ať žije Ukrajina ! Joo, ale za své !

  OdpovědětSmazat
 7. Kde udělali soudruzi ve Fašingtonu a v Bruseli chybu?

  OdpovědětSmazat
 8. Jestliže Trump rozhodl o stažení vojsk ze Sýrie a Afganistánu, tak to není jen tak pro uklidnění světové veřejnosti. Tyto vojáky pošle na Ukrajinu(techniku už tam stěhuje) a je na bílé dni, že bude uvažovat o vyvolání konfliktu s Ruskem, armáda USA bude umístěna někde v Polsku či pobaltských republikách pro případ, že se konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou nevyvíjel podle jeho představ, tak bez mrknutí oka použije vojska USA a to by pak vypukla poslední světová válka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:06
   děláš si srandu? Co by asi bylo schopno nějakých cca třicet tisíc US hlupáků schopno udělat. Když je známo, že ani více jak půlmilionová armáda germánů která se osvědčila při bleskových úderech na západě, severní Africe, jižní jižní a jihovýchodní evropě a posílená vojáky poražených zemí na Rusku naprosto vyhořela.

   Smazat
  2. 1:03
   Tak proč Rusáci a ruští užiteční idioti v ČR neustále tak moc kvičí, že Rusko je obkličováno?

   Smazat
  3. Protože obkličováno je. Protože se Amíci netají úmyslem sprovodit Rusko ze světa. Už chápeš?!

   Smazat
  4. 1:36, že by kvůli tomu, aby zas nebyla v Evropě válka? Možná by to mělo zajímat i tebe, ty imbecile, protože ty nemusíš vyváznout jako tvůj dědek, co za protektorátu arizoval a udával, a za komančů znárodňoval a taktéž udával. Tvoji IP adresu známe, ty už neproklouzneš.

   Smazat
  5. Až přijde NATO nato, že jsme v paktu jen tak pro srandu, tak nás samo vyžene. Radar jsme nechtěli, armáda kupuje letadla na pendl koní Převalského do Mongolska, s dálnicí nelze počítat pro vojenské transporty, naprostou pastí jsou naše mosty pro tanky. Zbývá snad možné využití našich komunikací jako tankodromů a příjem z pronájmu získá Kapsch. Tak vo co de ? Porošenka nezachráníme.

   Smazat
 9. Odpovědi
  1. Naopak - Zlatá Ukrajina! Pan Stepan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.
   K ukrajinským zemím patří celé černomořské pobřeží a přilehlý kraj, a také území až k Volze, tzv. Cossackia. Zde všude se rozkládala Stará Ukrajina, starověký národ, který vedl obchodní svazky nejen s Řeckem a Persií, ale i s mnohem staršími civilizacemi jako se Sumery, Egyptem, Chetity, Babylonem, Féničany, kteří kotvili u břehů Tavridy, a kromě toho také pravděpodobně, dle nejnovějších výzkumů, byla Stará Ukrajina důležitou zastávkou dvou významných obchodních tras - čínské hedvábné stezky a jantarové obchodní cesty. To vše ještě před existencí Říma.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to tady melete,nepřáteli Ukrajiny se stává EU,která jim chce zatrhnout tipec a dá jim prý brzy vízovou povinnost.
   To oni je posilaji radši vyhodit do povětři Putinův most,jak to myslíte to NOVÉ RUSKO?
   U nás už neni co ukrást co by tu strejda Putin dělal,co?

   Smazat
  2. No já nevím co by streda Putin tu dělal.Ale BIS a demagokblok asi ví stejně jako Babiš a jeho slavná vláda co by stejda Ti mohl vyzvědět pomocí HUAWAI telefonů u našich debilů ve vládě a podobných institucí. Ale pravdou je že kdyby se zabývali těmi tlachy tak mají postaráno o práci na několik let. (teda ty jejich výzvědné služby)

   Smazat
  3. 1:05
   Strejda Putin by tu dělal to samé co dělá na Ukrajině, co by moc rád dělal v Pobaltí. Nečetl jste včera ten průzkum podle kterého se 2/3 Rusů stýská po mocném Sovětském Svazu?

   Smazat
  4. Strejda Putin nic takového neudělá, protože by ty idioty musel živit a z toho Rusové dávno vyrostli. V bývalé Jugoslávii se také většině Chorvatů, Slovinců, Srbů, Černohorců i bosenských muslimů stýská po Jugoslávii. A co z toho?

   Vaše kecy jsou jen odposlouchané od různých "nezávislých" radiostanic z pražského Hagiboru.

   Smazat
  5. 1:22, ne jen Rusů, průzkumy byly dělány po celém bývalém SSSR a otázka nezněla "chcete návrat", to už není možné, ale názory na tehdejší dobu. SSSR znamenal pro mnoho lidí v jeho regionech rozvoj a stabilitu.

   Smazat
  6. Hovno stejská! Tyhle rudocancy smolí leda nějaký ruský bolševický plátek. Není to samozřejmě vůbec pravda. Ukrajina není sice nejbohatší zemí Evropy, ale roste. Všeho je dostatek, i tepla. Rozhodně jsou na tom lépe než v dobách, kdy byli závislí na Rusku a to jim pravidelně zavíralo kohouty. Dnes mají zaručené dodávky od USA.
   Tenhle blábol platí na Rusko,kde si 27% obyvatel nemůže dovolit jakýkoliv otop. A umíte si představit, jak to musí vypadat na severu v tundře. Zlatá Ukrajina. Stepan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.
   K ukrajinským zemím patří celé černomořské pobřeží a přilehlý kraj, a také území až k Volze, tzv. Cossackia. Zde všude se rozkládala Stará Ukrajina, starověký národ, který vedl obchodní svazky nejen s Řeckem a Persií, ale i s mnohem staršími civilizacemi jako se Sumery, Egyptem, Chetity, Babylonem, Féničany, kteří kotvili u břehů Tavridy, a kromě toho také pravděpodobně, dle nejnovějších výzkumů, byla Stará Ukrajina důležitou zastávkou dvou významných obchodních tras - čínské hedvábné stezky a jantarové obchodní cesty. To vše ještě před existencí Říma.

   Smazat
 11. Čtu na Seznamu, Ukrajinci čekali na zlepšení pět let a ono nic. My jsme čekali po cinkání klíči (hadráku) dodnes a vrátili jsme se do padasátých let. I tomu se dne říká pokrok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jestli ,ty blbe, na něco čekáš místo práce, tak se nediv, že jsi se vrátil do středověku. Jenom bych tě, ty losere a budižkničemu, požádal aby jsi se přestal schovávat za "my" a mluvil jen za sebe.

   Smazat
  2. Nenadávej! Většina lidí má dnes míň jistot, než za minulého režimu. Stačí opakovat argumenty tak zjevné, jako dnešní bezdomovci, exekuce, drogy, zločinnost, koloniální postavení naší země, příslušnost k zločinecké organizaci NATO, atd. atd. - tomu všemu chceš říkat pokrok?

   Smazat
  3. 1:17 Ty budeš nejspíš patřit mezi darmožráče, který očekává, že na něho budou donekonečna pracovat jiní. Buď si jistý, že na to tvrdě dojedeš.

   Smazat
  4. 07.35 to, že si někdo uvědomuje krutou realitu ještě neznamená, že je darmožráč. To je to samé jako tvrdit o tobě, že jsi blbej, protože ti některé věci nedocvakly.

   Smazat
  5. 9:18 Tu krutou realitu, kterou naznačil 7:14, si neuvědomuješ právě ty, anebo jsi právě tím darmožráčem, který se na tom srabu podílel, nebo ještě podílí, jako každý gauner.

   Smazat
  6. 14.04 zajdi si na jatka ať tě humánně utratí. Vzhledem k tomu, že jsi vůl, tak by to neměl být problém. Případně se nepouštěj do nějakých diskusí, mentálně na to nemáš.

   Smazat
  7. 15:01 Neposlechnu tě, protože tvoje rozkazy možná platí na tvoje ovce, a tam si je taky uplatňuj, dokud ti to budou trpět, řeznickej gaunere, ale jednou na tu svoji zmršenou povahu stejně dojedeš.

   Smazat
  8. Jsi důkazem, že podstata tzv. Nové republiky je de facto vzpoura podlidí proti Nadčlověku a jeho Řádu, který jest smyslem Země! Velký americký novinář a filosof Lothar Stoddard píše že Podčlověk je podřadný člověk, jehož existence je pod kritérii způsobilosti a adaptability zavedenými nerovnostářským společenským řádem, ve kterém žije. Stoddardova kniha ve kterém pojem poprvé formuloval - "Revolta proti civilizaci" se zabývá tehdy nedávným převzetím moci v Rusku bolševiky. Dokazuje, že byla země spravována nejvíce degenerovanými lidmi na Zemi.

   Smazat
 12. To není dobrý protože stát nemá lidi na práci a pokud to udělají tak půjdou za práci do Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to je za výraz "chodit za práci" , odjakživa se chodilo za peníze.

   Smazat
 13. Jsou to mozci. Už v 90 létech se tu mlelo o ruskojazyčných mafiích. Vyhrožovalo se Ukrajinci a oni mají bezvízový styk. Nakonec je to stejně jedno, bezvízový styk s EU má i celá Afrika a nic se neděje. Tady nefungují základní věci, jednomu čipují občanku a druhý jich má 10 a každou na jiné jméno. Dělají si z nás tak akorát prču, celá ta slavná EU.

  OdpovědětSmazat
 14. Unknown21. prosince 2018 22:50
  Velký bratr potřebuje práci pro hordy žoldáků stažené ze Sýrie a Afganistanu.
  Doník, potřebuje dát jestřábům lekci zodpovědnosti a tak hraje hru že věří v nebezpečné Rusko.
  Mocenská EU potřebuje přehlušit žluté vesty a
  zastavit nekontrolovatelné bujení fašizmu.
  Vízovou povinností,
  zajistí EU zajistí dostatek lidí k odvodu do armády.
  Také si zlepší bezpečnost ve styku se zemí která válčí.
  Možná hovno bude, možná bude na hovno*

  OdpovědětSmazat
 15. Ukrajinci jsou pouhými loutkami v rukou mocných, zrazeni vlastní elitou. Elitou, která by měla ve zdravé společnosti konat pro blaho národa, myslet na jeho budoucnost, pozitivní rozvoj. Západní politika je egoistická a křivá jako turecká šavle. Evropským politikům na Ukrajincích nezáleží. Je jim jedno, co s nimi bude, zajímají je pouze v kontextu "nástroje" pro dosažení jejich cílů. My, Češi, se moc nesmějme, jsme na tom stejně ...... vyjmenujte České politiky, konající rozhodnutí v Českém zájmu ....
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci jsou pouhými loutkami v rukou mocných,...Češi také*

   Smazat
 16. V tomto systému se daří každému podle míry schopnosti parazitovat a tím je řečeno vše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :))také máte opravený kostel a nebo kapličku...*

   Smazat
 17. Nevím, nevím jak to zvládneme, tady řadu prací nikdo dělat nebude. Když sem nepustíme Ukrajince, nebudou řidiči, kopáči, zedníci, prodavačky, uklízečky...Dtto Tereza, té za 100 dnů budou chybět instatéři z Polska, skladníci a prodavačky od nás... A to proto jen, že jsme si přáli v Ukrajině Porošenka a on je neposlušný. Afrika nám tyto pracovníky nedoplní, proděláme všichni. Brussel si sám dává vlastní gól, škoda Evropa měla na víc.

  OdpovědětSmazat
 18. 0.54 má pravdu . Pokud nebude plat kolem 50 litrů , tak EU adios. Nebudeme přece otroci . Ceny jako v EU , ještě musíme živit cigánskou armádu nezaměstnaných a eu nám diktuje uprchlíky jako za Mnichova . Vy jste vykřikovali a zotročili afriku ,tak se postarejte! Kolonisté znásilnili milióny otroků,nikde se o tom nepíše. Takže uprchlíci jsou vlastně vaše rodina soudruzi ze západu .

  OdpovědětSmazat
 19. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 22. prosince 14:52.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 20. Další brutální agrese EU vůči Velikému Rusku!

  I vůči Velikému Putinu, BJJP, osobně!!
  Jak víme ze zpráv, tzv. Velká Británie (v současnosti se rozpadající, díky Leninu a Putinu) vyslala své zastaralé válečné lodi do Černého moře, moře VÝSOSTNĚ ruského.
  Proč se chřadnoucí monarchie, NESLAVNĚ proslulá svou staletou odpornou obranou evropských hodnot, dopustila této nebezpečné provokace?
  Ačkoli je to k nevíře, pro nás roduvěrné Čechy a Rusy, tak „Британский министр обороны назвал это сигналом Путину“.


  No tak dobrá: Když signál, tak signál. Brzy bude válka mezi naší Západní Asií a Evropou.
  Proto musíme – my Češi – co nejdříve uprchnout ze spárů NATO a EU, aby k nám mohla nepřemožitelná Armáda Ruské federace přijít bez velkých bojů.
  Aby naše armáda, naše obnovená armáda LIDOVÁ, očištěná od současných žoldáků, mohla splnit dějinné poslání nás Čechů: Po boku ruských bohatýrů osvobodit Evropu od Evropanů a evropských hodnot.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.