Reklama

sobota 8. prosince 2018

Podprahové myšlení a omílání lží

J3.K
8. 12 2018  www.inadhled.cz 
Již dlouho je dokázáno, že lidské vnímání je podstatně složitější, než se na první pohled zdá. Některé vjemy ukládá náš mozek automaticky, aniž bychom o nich jakkoliv přemýšleli a uvědomili si, že jsme vůbec něco viděli. Této skutečnosti se využívá k reklamě, kdy se vloží obrázek do filmu a lidé jej podprahově zaregistrují a na produkt jsou schopni podvědomě reagovat. Pokusy proběhly například s reklamou na coca colu vloženou do filmu, kdy testovaní lidé dostali vzápětí na tento nápoj chuť. Jde o velmi zajímavý stav mysli, který je využíván v rozsáhlém měřítku trochu jinak.Pokud se díváte na televizi, což je tak trochu masochismus, jistě jste si všimli, jak se zvyšuje počet reklam, ve kterých se objevují i jiná etnika, než žijí v zemích určených rozšíření produktu. Vysvětlení by mohla být dvě. Buď jde o globální reklamu určenou celému světu a zadavatel šetří, nebo jde o to přesvědčit místní obyvatelstvo o normálnosti toho, že si například v pražských Nuslích černoch či Arab pere prádlo v tom nejlepším německém prášku.

Otázkou zůstává, je-li globální reklama uváděná i v Saudské Arábii a vystupuje-li v ní polonahá Evropanka prezentující krásné dámské prádlo stejně, jako u nás praní či oblečení právě ten černoch. Nikoliv.

Zatímco saudsko-arabskou kulturu výrobci respektují, v opačném případu jsou často ignorovány teritoriální zvyky a jsou podsouvány ty, které se snaží nadnárodní korporace ruku v ruce s politiky prosadit. A dělá li se to salámovou metodou, tedy pomalu a postupně nejdříve u zahraničních výrobků a až poté u domácích, řada lidí si to ani neuvědomí a postupně si zvykne a změní si normu pro normálnost.

Zvláště markantní je tento způsob u výchovy dětí. Povšimněte si několika zvláštností. Déčko České televize má logo a vizualizaci víceméně shodnou s duhou, která provází pochod homosexuálů Prahou. Děti si tak mohou myslet, že jde o spojené záležitosti a na homosexuály v průvodu se dívají částečně jako na něco, co znají. Symbol duhy mají spojený s něčím příjemným. Navíc už se na obrazovce objevují příběhy, kdy táta s tátou mají krásnou holčičku či chlapečka.

 Na stanici patřící pod značku ČT zůstaňme ještě chvilku. Postupně se na ní rozmáhá nešvar multikulturismu. Začne to kreslenou pohádkou, v níž se míchají bílá a černá zvířátka, přičemž ta černá jsou tak chytrá a hodná, později se objeví příběh s princem černochem vládnoucím v evropsky tvářícím se prostředí a milujícího blonďatou dívku z místního statku. Kde je realita? Copak někdy v době králů a princezen byli v Evropě černoši součástí naší šlechty?

Jindy je to příběh pro změnu o plodném muslimovi, který místo práce plodí děti a sní, až si vysní bohatství. Nejde snad o obhajobu nepracujících muslimů s velkými rodinami požírajícími velkou část sociálních dávek? Mají si naše děti zvyknout na to, že je normální pracovat na jiné?

Dalším způsobem působení na děti, teď už větší, jsou pozměněné výklady dějin (to uměli už komunisté), a především akce spojené se školní aktivitou a pořádané školou či neziskovým sektorem. Různé formy přednášek, divadelních představení, kursů a kroužků s jednoznačným zaměřením vštěpit dětem určitý pohled na problematiku.

Jestliže jsme si před rokem 1989 téměř povinně občas dopisovali s dětmi ze Sovětského svazu či NDR, a tím podporovali družbu, o kterou naše rodiče nestáli, pak návštěvy muslimů, někde i vycházka do mešity, jsou daleko drsnějším vymýváním mozků, než bývalo zvykem v pionýru. I to bylo někdy daleko za hranou. Jenže zatímco to jsme po revoluci odsoudili, nyní se k podobnému vracíme v mnohem větší míře.

Opět dochází k trestům za projevy znamenající odklon od oficiálně prosazovaných doktrín o multikulturním světě bez hranic a genderových změnách ve výchově. Tentokráte totiž nejde o politické oblbování, ale o výchově k životu jdoucím proti přírodním zákonům, národním zvykům a po tisíciletí pěstované kultuře.

Podobně se však pracuje i s myslí dospělých. Naráží na sebe minimálně dva druhy propagand. Ta ruská a proti ní je nasazena západní. Která z nich je agresivnější, to nechme na posouzení každého z vás, nicméně ČT je na straně té západní a naprosto neochvějně a bez uzardění jede své probruselské bomby v podobě diskuzí s odborníky, kteří zastávají jediný správný názor. Tomu odpovídá výběr jak jich, tak i moderátorů řídících diskuze. O nestrannosti nelze konstatovat nic jiného, než že ta do ČT ještě nedorazila.

Elitní redaktoři už se ani nesnaží skrývat směřování odpovědí na své otázky k předem vytyčeným cílům, jejichž závěry mají poté přesvědčit diváka o vlastní a jediné možné pravdě. Neustálým omíláním témat, zabýváním se kauz, u kterých je předurčený výsledek, aniž by byla možnost s protistranou, která má opačný názor, otevřeně diskutovat, se má ukládat do myslí všech jednoznačný názor.

Směr, kterým se veřejnoprávní média vydala, je jasný. Rozšířit pozitivní multikulturní vnímání, postavit zájmy migrantů nad národní a potlačit vlastenectví. K tomu sloužící nástroje Česká televize a ČRo mají k dispozici dost, a když se dobře pracuje i s archívem, lze ovlivňovat podvědomí diváků donekonečna.

Lidské vědomí je velmi ovlivnitelné a odborně s ním pracovat je možné. Dalo by se říct, že vymírají politici, moderátoři a novináři, na jejich místo se postupně dostávají manipulátoři. Máme je na očích denně. Ať už jsou to Babiš s Kalouskem, Witovská s Moravcem, či Pánek a 90% neziskového sektoru. Vznikla nová výnosná profese. Bohužel její vliv na lidi je obrovský.


- - -
Autor: Administrator

34 komentářů :

 1. Naší pionýry si dopisovali se svými protějšky z SSSR nebo NDR leda tak do roku 68,pak rozhodne už ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V mém ročníku jsme si dopisovali s Rusy až do roku 1989 a možná i po, už nevím. Resp. někteří si dopisovali, já ne. Ne že bych nechtěl, ale holt jsem nebyl zrovna premiant. Dopisovat si mohli ti, kterým ruština šla. Většinou holky. Pokud si vzpomínám, nebylo to ve spojení s členstvím v pionýru, ale jako součást výuky. Rozhodně však ne povinná. Adresy rozdávala ruštinářka.
   Co jsem vnímal jako určitou "povinnost" bylo právě jen být v pionýru. Ale v podstatě jsem jen složil slib a na schůzce jsem byl možná pětkrát. Ne že bych nějak z principu se nechtěl účastnit, nebo snad že by to měla být revolta. Prostě jsem jen od přírody introvert a takovéto společné akce mi nic neříkaly a neříkají. Vedoucí si mě párkrát zavolala, domlouvala mi a pak to vzdala.

   Smazat
  2. Lzete...Ja se ve vami stanovenem roce teprv narodila a na ZS jsem si dopisovala s ruskou a v NDR jsem dokonce byla u rodiny na prazdninach

   Smazat
  3. 13:13 mate pravdu v pionyru jsem nebyla,protoze jsme jezdili na chalupu....

   Smazat
  4. 12:46 Pravda a lež jsou v současnosti zřejmě tak zprofanovaná slova, jejich obsah už lidi přestávají vnímat. Pravda je skutečnost, jak jí jeden každý z nás vnímá. Lež je ZÁMĚRNÉ překrucování pravdy. Aby tím člověk něco získal. Třeba nezasloužený obdiv. Nebo se uchránil se od maléru. Malého, či kolosálního. Jestliže však někdo v diskuzi sděluje svůj názor, tak říká něco, co si pravděpodobně tak pamatuje. Pravděpodobně to tak zažil, nebo si to tak pamatuje. Proč by měl proboha lhát? Z jakého důvodu? Z jakého důvodu by někdo LHAL!!!!! o tom, v jakém roce si děti dopisovaly s dětmi ze zemí RVHP? (něco TAK irelevantního) Lež je VĚDOMÁ, je to silné slovo a šetřete si ho na skutečné, zásadní a manipulativní nepravdy. Nebo nám brzo dojde slovní zásoba. A slova budou prázdná svým obsahem.

   Smazat
 2. Ještě se čeká na vynález, jak v radiu rozpoznat barvu kůže mluvčího nebo jeho sexuální orientaci. Homosexuály dokáže věrně imitovat mnoho českých herců, nejlépe Jiří Krampol. Po 30 létech od převratu už po prvních slovech rozeznám antikomunistu, což ve mne vzbudí pocit hnusu.

  OdpovědětSmazat
 3. Na Déčku také tlačí na dětské mozečky se zvráceným typem socializmu. Piráti ze země nezemě : "Sdílej své poklady! " "Rozděl se s námi o své poklady! " "Dokud se nerozdělíš, nemůžeš s námi na slavnost! "

  OdpovědětSmazat
 4. Řídím se myšlenkou z jedné staré americké knížky. Barevné není slušné připravit o zboží pro barevné.

  Nádherný je ten kretén, navíc s vypitou palicí vydávající se za Ira, který mladou krásnou mulatku vydává za svoji matku, nebo tak nějak. Děkuji, po takovém, a navíc drahém, pití nehodlám zblbnout. Ani po "Myslivci", který si nechal sebrat flintu, tesák, fajfku, pořádný klobouk... takže jistě nemá ani zbroják a lovecký lístek, nesáhnu... ať ho nabízejí v Rijádu, tam ten (zatím ještě) bílý gender bude působit cizokrajně.
  Ještě, že alespoň kocourek Nácíček si zachovává svůj bílý kožíšek...

  OdpovědětSmazat
 5. Kde ty loňské sněhy jsou ? Či tak nějak podobně, kde ty zlaté časy "komunismu", kdy mě nikdo neobtěžoval nějakými stupiditami jako dnes. Kdy mě nezajímala nějaká strana či vláda, kdy mi stačilo ke štěstí většinou hezké počasí, výlety bez omezení skoro kamkoliv, v zimě, kdy byl opravdový sníh
  pak týdenní lyžovačka za dvě stovky, s pobytem, plnou penzí
  a sedačkou ve špindlu za kačku.
  Hlavně bez těch amerických vynálezů, mobilů, internetu a
  totálně zničené přírody, lidských vztahů, dokonce s vlastními dětmi či už i vnuky. Zblblými ze škol a všudepřítomnou propagandou, buzeranty, politikáři a všemi těmi televizemi.
  Hnus !

  OdpovědětSmazat
 6. Reklama kam se pohneš. A největší zločin komunistů byl, že prosazovali vědecký světový názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak komouši na nic, krom sebe, reklamu nepotřebovali. Člověk byl rád, když někde něco sehnal.

   Smazat
  2. 13:49 a o Exclusivech a Luxusech jste asi neslysel,ze?Nebo o Domu elegance

   Smazat
  3. Největším zločinem čs. komunizmu zdaleka nebyly jen stovky zahubených nekomunistů – ale obehnání země ostnatým drátem - vysokonapěťovým dobytčím ohradníkem a totální znevolnění milionů otupělých poddaných, kteří ztratili schopnost k samostatnému, mravnému a nezávislému myšlení, chování, a tím i k životu. A dosud ji nenabyli; (viz internetové diskuze). Řešení viz na konci příspěvku.
   Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký a šalebný „samet“. V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou zbabělého, lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit (Hitlerovy a Stalinovy), uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalizmus dědičných Kádrových Soudruhů Československých = KSČ (bez několika rudých „sionistů“- tehdy preventivně ožraleckým buranem Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky solidní předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Disident = odpadlík, který směřuje ke korytu zkratkou mimo stávající systém. Šťastně se zbavili neužitečného idiota Dubčeka.
   Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.

   Smazat
  4. 15:36
   Jedině břídil jako jste vy dokáže druhé osočovat, že ztratili schopnost k samostatnému mravnému a nezávislému myšlení..., a pak obšlehne cizí článek, který s pocitem chytrého mrskne do diskuze a tváří se jako šalamoun:

   http://www.ucho24.cz/clanky/uzasna-doba-pro-maskoty-moralniho-upadku/?discussion=true

   https://www.reflex.cz/clanek/historie/75970/unikatni-animace-podivejte-se-co-se-delo-v-roce-1989.html
   a podobně.
   Smutné na tom je i ten fakt, že tyhle články produkují Bakalovský tisk.

   Tak kdo není schopen samostatného myšlení?!?!?!

   Smazat
  5. 15:36
   CHUDÁKU !

   Smazat
 7. Své dětství jsem prožil v socialismu a nestalo se mi, že bych dnes nějakou historickou událost vnímal jinak, než si pamatuji z dětství. Autor mohl uvést pár příkladů v čem komunisté vykládali historii dětem jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mam to stejne...

   Smazat
  2. 14:15 Proboha pane Lepenko, to jste to VŮBEC nepochopil! To je právě ten malér, že se to ještě děti učí stejně, jako my. Jako za bolševika. Ale (a teď nežertuji) bude třeba připravit nové učebnice, kde se děti např. dozvědí, že druhou světovou válku vyvolal SSSR a zle Němcům ublížil. Naštěstí nás osvobodili Američané. Půjdeme-li dál do minulosti, naši obrozenci taky nic moc dobrého neudělali, měli jsme se raději poněmčit a teď být třeba plnohodnotnou spolkovou zemí, a ne jejich zplundrovanou kolonií. Na Žižku, toho lapku, raději nevzpomínat, husitství nerozmazávat, o některých dalších personách není nutné mluvit příliš. Nejspíš byly v rozporu s církví římskokatolickou atd. Třeba Komenský. My (všechny starší generace) tak můžeme konečně pochopit co to znamená, když se řekne že: "Dějiny píše vítěz!"

   Smazat
  3. 16:48 A předtím nám snad nelhali až se jim od hub prášilo? Sám náš osvoboditel velký generál George Patton po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ A Ben Klassen k tomu napsal ve své knize Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů. Avšak Židé kteří byli u moci si to nepřáli. Tajně zabili lidi jako byl Patton a umlčeli jiné navždy, aby mohli dál lhát!

   Smazat
  4. Tak to se dost divím! Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil).
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit. Patří za Ural.

   Smazat
  5. 17:31 Vy máte ty své odpovědi někde napsané a příležitostně je sem kopírujete, že? A předpokládáte, že je budeme hltat a pak se chytat za hlavu, jak jsme byli pomýlení. Jděte se bodnout!

   Smazat
  6. 1:25 Vy čechomužici už sotva, ale mladí lidé stále více studují nové, otevřené zdroje, mohou tedy srovnávat a vidí sami komoušskou prolhanost, začínají chápat (od slova "uchopit!) historii světa i své vlastní země zcela opačně k vašim dogmatům ... tomu se říká demýthizace dějin!

   Smazat
  7. 17:31, 7:58
   Myslíte velkohubého namyšleného Pattona?
   No, ten by určitě zachránil svět...
   A co se týče těch otevřených zdrojů pro mladé, ti budou jednou koukat, jak otevřeně jim lžou a demýthiujou dějiny. Blbe !

   Smazat
 8. Jsem před hrobem a proto vám mohu je říci že když budete jen planě tlachat tak se nic nezmění. Já své děti vychovával k pracovitosti, vděčnosti a pořádku. V tomto směru mohu být spokojený jen u vnoučat se již projevují snahy o tzv moderní trendy a je velmi obtížné s tím bojovat. V podstatě asi si současná společnost díky své pasivitě nic jiného nezaslouží.

  OdpovědětSmazat
 9. Ja mam takovy jeden zazitek, od ktereho jsem se naucila "odvozovat"....Muj tata mi rikal,jak si zamlada nechaval sit boty jen rucne v Dome mody na Vaclavaku...o deset let mladsi tchan me dcery (Ital) mi prozmenu vykladal,jak jeste ve 14 boty nemel.....Bylo to vlastne ve stejnem obdobi.........To mi objasnilo dost

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:42 Dobrý den. Vám ty zážitky "objasnily dost". Já se však musím přiznat, že jim vůbec nerozumím. OPRAVDU. Snad jen, že v Italii je výrazně vlídnější klima, a že tam bez bot možná lze přežít, i když tomu opravdu nerozumím. Jsem už tak stará, že si pamatuji, kdy se Dům módy otevíral. Mezi Pražany se mu familiárně říkalo Dům hrůzy, protože v té době na módu nebylo moc prostředků, a podle toho to vypadalo. Ale rozhodně se tam nikdy boty nešily. Ty snad šily někteří soukromí ševci za první répy. To tedy už nepamatuji ani já. :-)

   Smazat
  2. 17...nikoliv...objasnoval mi, jak byla Italie dvacet let po valce chuda....

   Smazat
  3. 17:00 a ani se zbytkem nemohu souhlasit,protoze jsem s maminymi (myslim,ze to byly dokonce svatebni) delala "frajerku" v 17 letech,protoze byly opet v mode

   Smazat
 10. pokr. omlouvám se "šili".

  OdpovědětSmazat
 11. Co si pamatuji, tak se ve škole tlačilo na tzv. světový názor. Dokonce jsme psali "anonymní" dotazník, jestli věříme na nadpřirozené bytosti. Otázky byly velmi rafinované. Vedle víry v Boha jsme měli potvrdit nebo odmítnout existenci čerta nebo vodníka atd. Jestli to šlo zvrchu nebo bylo aktivní vedení školy nemám tušení, ale skoro bych si tipnul, že to byla interní záležitost školy. Ředitel důsledně dodržoval diskriminaci žáků při výběru střední školy, pokud chodili do výuky náboženství. Mé rodiče si jednou pozval, aby jim sdělil, jak velká škoda bude, když se chytré děti nedostanou na školu jen proto, že chodili do náboženství. Bratr měl výborné známky, ale musel do učení.

  OdpovědětSmazat
 12. Jak lze konstatovat: Z a každého režimu mají paraziti navrch jen za některého méně a za některého více. Podle toho co jim režim dovolí.

  OdpovědětSmazat
 13. No to je strašné ale musí s dětmi pracovat rodiče a vysvětlit jim jak se věci mají.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.