Reklama

sobota 15. prosince 2018

Podprsenka a světová revoluce

TARAS2
15. 12. 2018
V dobách nedávno minulých, kdy mě ještě bavilo tvořit cosi jako čuch od literatury, jsem napsal podle skutečné události povídku. Odehrávala se v dávnověku, na kolejním pokoji zvaném šesterák, kde si po zhasnutí mladí pánové ještě chvíli povídali. Oblíbeným vypravěčem byl budoucí bard české literatury, genderem dnes nenáviděný, který dal jednou k dobru příběh z prázdninové brigády.


Údajně dělal závozníka, měli Ostravu a zpět na dva dny, řidič zalezl na ubytovně ČSAD do pelechu, on se vydal do víru nočního prašného velkoměsta. Sbalila ho zralá panička, přitáhla domů, když přišla z koupelny, on se už rozvaloval nahatý na posteli, na zádech, v očekávání věcí příštích. Já to tady nemohu natahovat, ale budoucí veršotepec barvitě líčil podrobnosti o tmavém kudrnatém trojúhelníku hned pod okrajem průsvitné košilky, a ty dvě nádherné, trošičku prohnuté ale jinak pěkně špičaté kozičky, které už prý asi ledacos zažily; vzrušiví posluchači vztyčili stany, někteří větší, někteří jenom takové křivé nouzovky.

A jak se blížila k posteli, ruku za zády, obličej se jí z půvabného jakoby švihnutím kouzelného proutku změnil na nenávistný, jako tvář mylady na té krásné knižní ilustraci, když se vrhala na ďArtagnana. Ruka ostravské mylady se vynořila ze stínu, také svírala kuchyňský nůž, ostří se zablesklo a ta mrcha bodla, směrem do podbřišku. „Ale já jsem se stačil ještě otočit na stranu, na břicho, takže mě zasáhla úplně dolů, pod záda,“ pravil přiškrceným hlasem básník, tak dlouho po události a ještě ho to bralo.

Dramatická pauza, v pokoji ticho, a on naprosto věcným způsobem dokončil: „A od tý doby mám prdel na dvě půlky.“

Jak jsem koupil, tak prodávám, dostal prý deku. Je to starý fór, ale posluchači byli mladí, takže na to skočili.

Dnešní svéprávní občané skáčou na podobný trik: Zeman s Babišem prý – místo aby spojovali a tmelili – štěpí společnost, rovněž na dvě půlky. Logika věci ale říká, že pokud se dvě poloviny od sebe oddělují, musí za každou stát opačně působící síla, takže za štěpení samozřejmě mohou i jejich odpůrci. Ti ale neštěpí, tvrdí kavárna a žumpálisté.

Rozdělení společnosti je ale fakt, který dokreslují výsledky voleb po celou dobu trvání České republiky. 1993 až 1998 pravice, do roku 2006 cosi jako levice, do roku 2013 pravice, až dodnes cosi jako levice. Polovinu ruského kola obsadily jakoby pravičáci, druhou polovinu jakoby levičáci – a kolo se točí. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Cosi jako levice říkám proto, že ČSSD se přímo prostituovala – s výjimkou první Zemanovy vlády, ta to dělala nepřímo – s různými pravičáckými skřety typu US a KDU, pak s ANO, což jí nakonec stálo krk.

Komplikováno tím, že když k volbám přijde šedesát a více procent voličů, vítězí levice, když přijde pod čtyřicet procent, vítězí pravice. Pravičáci jsou v menšině, ale zato k volbám přikulhají i jejich dědové a na vozíkách dovezou prababičky, jsou od přírody takoví odporně činorodí.

Dělení na levici a pravici podle vztahu ke kapitálu je věčné, byť by se jej dnes pravice pokoušela zamlžit, zapřít, poukazováním na neomarxismus, který však vyšel z jejich nápadů, na což jim hlupáci skáčou a melou to po nich. Tohle zásadní dělení se odráželo svého času i v diskuzích na sítích, kde byly střety poměrně drsné, ale pořád se mezi pravičáky našli relativně rozumně a věcně debatující lidé.

Z racionální diskuze o pravolevém vidění světa a o rozporech v něm pak rozumní pravičáci někdy okolo roku 2008 odešli, poté, co se ve finanční krizi v plné nahotě prokázal protilidový charakter současného neoliberálního kapitalismu a zhovadilý, svinský, zlodějský, korupční a zločinný charakter jejich vlád, Topolánkovy a poté Nečasovy. Co by asi chtěli obhajovat a jak, já se jim ani nedivím.

Sem na můj blog mají volný vstup (s výjimkou dvou patologických rozvracečů) a já je občas vyzývám, aby přišli a předvedli zde své mantry – a obhájili je v seriózní debatě. Hic Rhodus, hic salta! Ale oni nechodí, bojí se, nemají argumenty, když nejenom u nás, ale všude na světě globalismus a neoliberalismus prohrávají, přestože jsou obloženi a chráněni jimi ovládanými médii. Poslední příklad – Francie.

Oni to totiž přepískli: po pádu nepřítele na život a na smrt, komunismu, si mysleli, že mohou všechno. Bohatci znásobili zisky, zatímco lid zaměstnanecký v příjmech stagnoval, pokud nešel dolů. Bohužel se k buržoasii a jejím parazitárním nezpůsobům připojila i jistá část tzv. inteligence, manažeři, právníci, lékaři. Podmínky pro vykonávání běžných profesí se ale zhoršily o jeden řád, existenční nejistota, deprese, vyhoření a žaludeční vředy ovládají scénu.

Ačkoliv se díky rozvoji vědy, techniky, obchodu a organizace práce vytvořily v západní společnosti podmínky pro spokojený a blahobytný život pro všechny, dnes téměř neviditelná třída kapitalistických parazitů svou nenažraností a daňovými zlodějnami vytváří trvalý deficit v prostředcích na sociální účely, státy se zadlužují aby utlumily třídní střet, parazité kupují ostrovy. Zdá se, že pro odvrácení hněvu mas jsou vlády (v područí vojenskoprůmyslového komplexu) schopny vyvolat i světovou válku! Tak daleko došla ve své amorálnosti a zvrácenosti současná kapitalistická společnost.

Toto (a nikoliv Zeman či Babiš) je důvodem současného štěpení společnosti, hněv lidu je sice stále ještě kanalizován konzumerizmem, pivními slavnostmi, televizními seriály a počítačovými hrami, pravičáci stále drží rozhodující pozice v ekonomice a ve státní správě, ale zároveň se zdá, že se blíží den, kdy, jak pravil slezský bard, zúčtujem spolu!

Nebo, jak by řekl bard z kolejního pokoje, prdne to. Jako když se urve ramínko od podprsenky.

26 komentářů :

 1. No jo rozdělení je a ta uřvaná menšina se s tím nechce smířit s Zemanem a Babišem. Byl bych pro povinné volby pak bychom s nimi nemohly prohrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte pravdu, je ale otázkou, jestli o věcech veřejných mají rozhodovat i lidé, kteří o ně jinak nejeví žádný zájem.

   Volit nuceně je téměř tak nedemokratické, jako někoho z nich vylučovat.

   Smazat
  2. 11:49
   To možná ano, ale určitě můžu tvrdit, že vítezem by nebyla žádná strana typu ČSSD a KSČM v současném stavu a složení. Takže by zvítězila strana hájící zisky multimilionáře, nebo strana která se sama prohlasuje za piráty což je něco co mne neuspokojuje. Piraáti, loupežníci, jsou hrdiny jen v amerických filmech. Jinak jsou to společenské odpad. ODS jsem vyloučil protože snad lidé mají paměť v řádu deseti let. A ten koho já volím tj. SPD tato strana je jen pro svobodné přímé volby a odvolatelnost politiků, soudců a podobných pochybných idividui. Kteří se po zvolení stanou absolutně nesvéprávnými hraboši do vlastního hnízda. A to s předsavou že za ty roky si vytvoří svoji kuličku jako hovniválové a ještě si zvětší přehled kde něco ukradnout.

   Smazat
  3. Omlouvám se za překlepy a doplňuji ne ukradnout ale získat vědomosti jako ex mašinfíra který tyto znalosti promnělil v desítky milionů. (možná i miliary) co my obyčejní občané víme.

   Smazat
  4. Pánové v některých západních zemích mají povinné volby až to jednou projedeme tak pak bude pozdě. S tím blbečkem drahošem jsme to skoro projeli.

   Smazat
  5. 23:54
   No na to bych nespoléhal, idioti můžou hodit i hajzlapír. Samozřejmě za plentou. Každý musí vyjádřit svůj názor jasně a veřejně.

   Smazat
  6. Podotýkám ,že svobodný a svéprávný občan.
   Václav

   Smazat
 2. O CO VLASTNĚ JDE SKVĚLÉ ŠPIČCE SPOLEČNOSTI VOLIČŮ OSV

  popisuje v diskusi pod článkem Proč kapitalismus v Čechách.
  Nejde o žádné rovnostářstvi ani o levici nebo pravici!

  JDE O ZASTAVENI BEZBŘEHÉHO VYLUPOVÁNI VŠECH DOMORODCŮ ČR

  a chamtivého hromaděni bohatstvi pod majitele velkých peněz,které porušuje sociálni smir a povede dřive nebo později ke katastrofě a to nemusi být jenom válka!
  Jsme tu jistě všichni pro nastoleni rovnováhy a nikoli výrobu kandidátů na otroky,kteři se budou navzájem ušlapávat v běhu k zadluženi a jak se dostat se do ruky vadného zákona o exekucuch,nebo unmřit ušlapánim při slevách v magazinu obrovských nákupnich magacinech!

  CHCEME MANTINELY PRO KAPITALISMUS BEZ PŘIVLASTKŮ
  A TO DODÁNIM POUZE JEDNOHO SLOVA SOCIÁLNI STÁT do ÚSTAVY A NA TO SCVALOVÁNI NAVAZUJICÍCH ZÁKONŮ.

  Proto je vytvářen konstrukt ¨
  A.NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ,hledaji se
  B.SILY K JEHO USKUTEČNĚNI polit.třida je stále ignorant

  pak hrozi dřive nebo později C.
  C.ŽE SI I OVČANÉ UVĚDOMÍ,ŽE MUSI DOJIT K JEJIMU ODSTAVENI DO STARÉHO ŠROTU,.KAM DÁVNO PATŘI!

  Tak co je to pravda nebo ne,kdo je proti,ať napíše proč a zdůvodni to NO NI?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně volové, sociálni stát je výmysl pravice,ale ne té kterou tu máme v naši ODS jako výstavni křivé a shnilé okurky.
   Pryč s ignoranty a politickými Šmejdy,kterí se vyvaluji za naše penize v Prdlamentu a brzdi vše aby přimá demokracie občanského typu byla dále demolována a my tu umirali v exekucich a bez peněz!!

   Smazat
  2. ANO MAJTELÉ VELKÝCH PENĚZ MUSI ROZDRTIT STŘEDNI TŘIDU,

   která nesmi existovat neboť by se mohla stát oporou státu, jako je tomu v pokročilejši EVROPĚ,kde je sice ničena,ale už možná dostane k Ježiškovi pěkné žluté vestičky a bude bitka!

   Smazat
 3. Proč nechodí pravičáci diskutovat (nejen) na Tarasův web ???

  Protože mají moc (a peníze) - oni prostě nemají potřebu s nikým o něčem diskutovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravičáci ani zdaleka nejsou všichni mocní a bohatí. Z vlastních zdrojů můžu prohlásit, že nejvíce z nich jsou běžní pracující, management a živnostníci. Každopádně svými příjmovými a majetkovými poměry sice mírně nad pracující chudinou, ale hluboko pod těmi, kteří drží v rukách moc a rozhodují. Pro ně jsou jen užitečnými idioty a jinak je považují za stejnou chátru, jako 90% lidstva.

   Smazat
  2. ... jasně , ale pořád se mají tak dobře, že nemají potřebu s nikým o něčem diskutovat. Zvláště ne (podle nich) se sockama ani s těma co chtějí rozdávat jejich daní.

   Smazat
  3. NEPOLITICKÁ SPOLEČNOST VOLIČŮ DROBNÝM A STŘEDNIM PODNIKATELŮM DOPORUČUJE

   se přidat na jeji stranu A OSVOJIT SI OSV PROGRAM..
   Neschopní dřistalové z ODS způsobili,že nám byl implantován kapitalismus bez přivlastků a nemaji mezi sebou nikoho,kdo by pochopil,že si pravice musi osvojit boj za Středni třidu,která NESMÍ VE SKUTEČNOSTI VZNIKNOUT-chybi totiž právě to jednoslovo v ÚSTAVĚ TJ SOCIÁLNI STÁT.
   Oni dřistaji,že jej obsahUje jakýsi DUCH ustavy a oblbeni mali a středni podnikatele vůbec nechápou,že NEEXISTUJI a jen Společnost voličů a jeji špičky ví,kde je PRAVDA.

   Neudělaji li to pak budou chudi a hloupí do smrti a budou si myslet,že je to to pravé ořechové!
   Proto si budou muset STEJNĚ DŘIVE NEBO POZDĚJI osvojit článek č,5.NPV jinak se ufechtuji k smrti a za to budou VDĚČNI blboňům z ODS,kteři se dělaji hloupi,že nevi co je to NPV!

   Smazat
  4. 15:20 mno, těch skutečných živnostníků, kteří jsou na a nad průměrem, většina rozhodně nebude. Pamětníci dokonce vědí, jak velký podíl na podpoře komunistů po roce 1945 měli drobní živnostníci. Současná KSČM je natolik zabedněná, že o tom nic neví. Dokonce nechápe, že každé jedno vystoupení pana Ing. Jiřího Dolejše ji připravuje o zbývající voliče. Ukazuje se, že občan Grebeníček byl buď geniální nebo, což je pravděpodobnější, že si zachoval charakter.

   Smazat
 4. No, občanskou společnost štěpí síla korupného a potřeba diktatury kapitálu. Vždyť to je základem "rozděl a panuj" A tak kapitál dělí. Jak? No prostřednictvím pražské kavárny, která má k dispozici sdělovací prostředky a jak to, že má media k dispozici proto, aby dělila společnost? Tak kavárna je zkorumpovaná "až na půdu" a media jakby smet, pokud nejsou vůbec v rukou kapitálu. (Ostatně publikujte seznam, komu která media patří!( Tak to se pak kapitálu docela jednoduše vaří protistátní politika = protiobčanská. Co ale je k uzoufání: Babiš. ten "obrkapitalista" netáhne s diktaturou kapitálu za jeden provaz a dělá jakousi pravolevou politiku v naději, že když se budou mít lidé jakžtakž, že nevykvetou v Česku žluté vesty. Ale to se všem těm uhlo, narko, energo, fotovolat.....baronům naprosto nehodí do krámu. Vzpomeňte na ta slastná pro ně léta 1990 - 2014, jak se vesele kradlo po desítkách miliard a nyní že by měli, oni zloději v mertcedesech troškařit? Oni přece nejsou vobyčejní kasaři, ale zloději v límečcích. A tak tedy víme proč ten spor, proč ta válka pražské kavárny a gangu pouličních křiklounů, konfabulátorů a hysteriků pod taktovkou kapitálu táhne do boje proti státu, národu, občanům - a Babiš, ten má smůlu, že se postavil na špatnou stranu, na stranu občanů, tak proto je k volnému odstřelu českých loutkoherců, prodicírujících se v bruselském týátru nebo v české státní žvanírně. Jo zloději - tedy ti co "pracují" jen za desítky miliard, se moc a moc zlobí na Babiše a český národ a vzpomínají na ty blahé časy prezidenta flašky,kdy stačilo pokynout a balíky peněz se snad stěhovaly rovnou z tiskárny k nim, také fabriky, vodovody, elektrárny, lesy a pole, jo to se to kradlo i s pomocí tzv. neziskovek!! Bevávalo, bejvávalo kapitálu dobře! Tak už víte, proč rozděl a panuj u nás je na vítězném postupu a díky komu!? Tak už víte, proč si třeba soudy s těmi 7 biliony rozkradeného majetku neví rady a proto, tedy soudí měsíce či roky ty, co si ukradli "housku na krámě"!?

  OdpovědětSmazat
 5. Nerozumím zdejšímu skorochatu. V době chaosu obcházím celé spektrum dostupných názorů, a dosud marně hledám rozumný cíl a cestu k němu. Kéž by mi Ježíšek splnil přání, tak přestaneme blbnout na levotočivé~pravotočivé, přestaneme si nadávat a okrádat se i ostatní. Když budem držet spolu uchráníme svůj stát před krizí, která je za dveřmi. Nikdo z nás na tom neproďělá. Možná je to utopie, ale v opačném případě se staneme snadnou kořistí. Zatím se předháníme v nic neřešících nadávkách. Snad to není řizená škola nenávisti = mladí&staří, lepšolidi&socky, bydlící&homeless, lépe placené profese&ostatní. Cesta k suverennímu státu nevede přes komise, prodejnost elit, zbavováni se odpovědnosti, strašení zdražování, přes nabídky nových stran s recyklovanými politiky atp. Žluté vesty to nevyřeší, na sameťák zapomeňte. Máme jeden dres, kopme za náš stát poctivě a vyhrajeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:36 rozumným cílem je dosáhnout toho, aby co nejvíc těch okrádaných, oblbovaných a fakticky stále víc znesvobodňovaných pochopilo, že existuje problém, jeho podstatu a příčinu, aby mohli být získáni pro cestu k nápravě. Tou je, jak jinak, systémová změna... K tomu musí společnost i okolnosti uzrát. Stejně tak osobnosti, která budou sto, postavit se takovému pohybu do čela. Kapitalismus, ze své podstaty, reformovatelný není. Nechci Vás podezřívat, že svou všeobjímající smiřlivostí právě to, zatemňujete úmyslně.

   Smazat
  2. Pane 0:19 moc mě mrzí, že mi přisuzujete, podtext jakéhosi úmyslu. Přiznám se, že jsem pacifista a možná taky utopista, Nesnáším násilí, většinou to odnášejí obyčejní lidé a vítězové mají vždy pravdu. Na poslední manifestaci mne vyděsila šibenice. Od studentských let jsem fandil Ghandímu a Květinovým dětem, to všechno už dnes není "in". Sorry.

   Smazat
 6. PŘESTAŇTE HOŘEKOVAT A STAŇTE SE SPINDOKTOREM,KTERÝ TU PRSKNE NÁVRH ŘEŠENI.

  OSV se holenku neštěpí,ale má sjednocujici Národni program.
  Co tak si jeho body napsat mýdlem v koupelně na zrcadlo,aby jste hned ráno uviděl skvělou vizi a šel do roboty s nadšenim!
  To vám nestači,že se dostáva na asfalt séfredaktor stanice Vltava a jakýsi pornojanda z evropskýcch pornohodnot šili a prý si chce,KVŮLI TOMU HODIT MAŠLI?
  Zkomentujte,zda už jste požádal pana Ježiška,aby jste dostal pod stromeček hezkou žlutou vestičku,a zda náhodou nevite datum kdy konečně ty kohorty KAVÁRENSKÝCH POVALEČŮ diktatury falešných humanistů rozboři na své cestě institucemi PRAHU,aby jsme pak převzali ten jejich marxismus zahájenim znárodnovani bank a obsahu peněz v nich,což je prý cilem jejich tzv NEOMARXISMU!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo máte pravdu,generálni ředitel č.rozhlasu dal na vědomi,že zaměstnanci VEŘEJNOPRÁVNÍCH MEDII NESMI VEŘEJNE DÁVAT NAJEVO SVŮJ PLITICKÝ NÁZOR ANI TAJNĚ V HOSPODĚ!
   Už neprodloužil smlouvu šefredaktorovi stanice Vltava Fišerovi a poslal ho do kytek.

   Uvidime,zda porušováni zákona o veřejnoprávnich mediích bude pokračovat a zda ten pan BABUŠ si dodá odvahy a ve dne v noci bude u sebe v novinách vysilat Národni program voličů a tak odvážně ziská jeho aplikaci ve svém ANO BUDE LÍP monopol na ziskáni tolika voličů,že s nimi tu republiku rozboři na cucky!

   Smazat
  2. R-plus je stanice, která lže, překrucuje, dehonestuje, uvádí fake-news. Ale panu generálnímu to nijak nevadí.

   Za naše prachy!

   Smazat
  3. Ad NEOMARXISMUS. TENTO POJEM NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S MARXISMEM!!! TA ZEVNÍ SLUPKA JE ZDE K MATENÍ OBČANŮ, ŽE SNAD SMĚŘUJEME K NĚJAKÉ LEPŠÍ A SPRAVEDLIVĚJŠÍ SPOLEČNOSTI LIDÍ. Naopak neomarxismus není ani bastardem či kleštěncem marxismu, ale jde o ANTIMARXISMUS! Nejde o politiku sociální spravedlnosti, ale jen o falešnou hru na humanitu bez lidství. Neomarxismus alias antimarxismus, to je mj. doména pražské kavárny!!!

   Smazat
 7. 0:19 kapitalismus s jeho nositeli nemůže být jiný, než nenažraný. K tomu každého z "úspěšných" nutí konkurence ostatních. Jejich "spolupráce" není projevem přátelství, ani jakkoli trvalých sympatií. I když to všechno je maskováno pokřikem o svobodě, demokracii, lidských právech, nakonec i pravdě a lásce, které zvítězí nad lží a nenávistí. Dokonce při "životě v pravdě", jak kázal ne Jan Hus, ale pan Václav Havel, svého času prezident ČSFR a ČR, že?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.