Reklama

středa 5. prosince 2018

Pravda o vodě: Jak lze „vyhnat“ koncerny nebo překupníky od vody? (VIDEO)

Radek Novotný
5. 12. 2018  Outsidermadia
Proč PAŘÍŽ převzala správu vody od koncernů?
V Paříži převzali vodu zpět do správy městské společnosti a Veolia a Suez dostaly v Paříži padáka. Proč? To vysvětluje místostarostka Paříže. Výhody? Veřejná zpráva umožní dlouhodobé investice. Koncernům se nevyplatilo investovat (hahaha) 
Veřejný správce může činit rozhodnutí i investice na dlouhá léta a není povinován odvádět zisky. Ředitel Veolie údajně seřval starostu Paříže, že když Veolie nemá Paříž, tak nedostane kontrakty v cizině. V ČR tato logika neplatí? Samozřejmě, že platí. Naši „politici“ ale přemýšlí jinak. Mají jiné priority a zájmy. Jaké a pro koho pracují?

13 komentářů :

 1. Naši politici pracují vždy a za všech okolností pro svou kapsu, jinak by v té politice nikdo nebyl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To dělají politici všude na světě.

   Smazat
  2. to je pravda, ale jen my jsme tak shovívaví. My prostě bychom asi nevěděli co s penězmi. Něco do zahraničí kde mají bídu ( říkají nám to) něco sbírkami které jsou na denním pořádku a kam jdou peníze (to je přece jedno -" určitě tam kam je třeba")
   A za to nás nazývají xenofoby a nacisty

   Smazat
 2. Na Vaši otázku existuje jen jedna odpověď, voda je a bude vždy podmínkou života.Hospodaření s ní nelze dát do rukou vexláků. Mám jeden problém, jak získat Anne le Strat na magistrát Prahy a zvolit ji primátorkou. Ať mi prominou zvolení zastupitelé v magistrátu, nesahaji ji po kotníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není zdaleka tak jednoznačné.
   V davo-elitářské, otrokářské společnosti, v podstatě technogenní společnosti, "Západního" ražení patří voda jednoznačně koncernům, vždyť je to zboží.
   V biogenní společnosti, kde veškeré základní životní zdroje patří společnosti, respektive všem jejím příslušníkům stejným dílem, patří voda společnosti, tedy všem stejnou mírou. Je to základní životní potřeba. Zde však vyvstává základní otázka: "chceme to?".
   Jiná kombinace není možná

   Smazat
 3. Pochopitelně, že vodárenské podniky mají spravovat města ČR a ne Veolia, která do vodárenství neinvestuje nic, ale zisky si odvádí pro sebe. Naši politici, se dohadují v parlamentu o volovinách, ale postarat se o vodu je ani nenapadne, proč asi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opravdu Veolia nic neinvestuje?

   Smazat
  2. 15:01,15:09
   Veolia a voda je jen špička ledovce. Ale všichni to vidíme, protože se to odráží v našem rodinném hospodaření pravidelně. Jsou další kteří kořistí a běžný občan o tom ani neví.
   Pro kreténa 15:09 - Vy jste naprosto přesvědčen, že tato firma která u nás nedaní věnuje správě vodovodních řadů a péči o zdroje větší finace než na budování reprezentačních kanceláří ?

   Václav

   Smazat
  3. 15:09 Nie, neinvestuje. Ani v Čechách, ani na Slovensku. Som z Banskej Bystrice, krajské mesto, v našej mestskej časti je vodovod, ktorý si postavili svojpomocne ľudia ešte za 1.ČSR a po vojne, keď si stavali domy. Kanalizácia doteraz nie je vybudovaná! Cez našu časť ide potok, nezakrytý, do ktorého je zvedená kanalizácia z časti jedného z najväčších sídlisk na Slovensku, takže je jasné, ako sa Veolia stará o rozvody! Niekoľkokrát do roka sa opakujú poruchy na jednom mieste a o kvalite "opráv" hovorí to, že sa opakujú so železnou pravidelnosťou. Vo vode je mechanický sajrajt, takže ak nemáte filter na prívode, meníte batérie a pod. častejšie ako ponožky. Voda z Nízkych Tatier, ktorá bola kedysi jednou z najchutnejších, sa teraz bez filtrácie ani nedá piť.

   Smazat
 4. Kdyby "komunisti" nepostavili přehrady a Římov, tak půlka jižních Čech neměla co pít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:09 Přesně tak pane a pokud bude časem voda na příděl tak se z toho opupínkujem.

   Smazat
 5. 16.09 , ej ti zli komunisti nebyli tak hloupi! Prehrady funguji dodnes a elektrina drazi v rukou zapadnich majitelu !

  OdpovědětSmazat
 6. https://tadesco.cz/vlada-rothschildu-po-250-letech-konci-a-nova-era-se-blizi-tlak-na-macrona-sili/

  Pokud si přečtete tento článek, zjistíte, komu patří firma Veolia a nebudete překvapeni.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.