Reklama

čtvrtek 6. prosince 2018

Prezident Miloš Zeman v dnešním pořadu Jaromíra Soukupa prozradil státní tajemství

Ivan David
6. 12. 2018
V minulých dnech jsme mohli číst a slyšet mnoho velmi zaťatých komentářů k zveřejněné veřejné zprávě BIS ZDE. Včera jsem například ve večerním pořadu "Dvacet minut Radiožurnálu" vyslechl nesmíně trapný pokus redaktorky Marie Bastlové grilovat europoslankyni za KSČM Kateřinu Konečnou ZDE. Mimo to, že ji nutila ke stanovisku k dotacím Agrofertu, také na ni tlačila, aby se vyjádřila ke zprávě BIS, samozřejmě hlavně k části o údajné zvýšené aktivitě ruských a čínských špiónů krytých diplomatickou imunitou. Mělo být demonstrováno, že komunisté jsou nezodpovědní a režimu neloajální a toto strašné nebezpečí bagatelizují. Dlužno dodat, že Kateřina Konečná odrážela útoky redaktorky velmi zdatně.


Pochopitelně každého, kdo myslí horní polovinou těla musí napadnout, jak je asi obtížné něco tvrdit a předstírat, že konkrétní údaje nemůže sdělit, neboť musí být utajovány. Samozřejmě, že takto je možno tvrdit cokoli. Včera jsme k tomu zveřejnili vtipný komentář Martina Kunšteka ZDE. Kateřina Konečná pohotově řekla, že ve spojitosti s kauzou Skripal byli vypověteni ruští diplomaté, ale ani v tom, ani v žádném jiném případě nebylo zveřejněno, že by se diplomaté RF dopouštěli špionáže. Pokud se toto stane, pak Kateřina Konečná bude nakloněna věřit, že k něčemu takovému dochází (mohou to být jen další, ovšem poněkud konkrétnější nedoložená tvrzení).

Dnes však pan prezident Zeman klidně sdělil, že po šest let, kdy pravidelně čte tyto zprávy BIS, nebyl ani v tajné části zprávy doložen jediný případ odhaleného ruského nebo čínského špióna. Sám má z titulu své funkce možnost BIS úkolovat. Dosud jí dal před lety jen jeden úkol, a to aby sledovala činnost možných islámských teroristů. Neodhalili žádného. Ovšem nedávno z České republiky prchl imám, o němž bylo prokázáno, že se podílel na přípravě a financování teroristických akcí v ČR. BIS ho ovšem neodhalila. Pan prezident tedy položil řečnickou otázku, co tedy BIS za ony tři miliardy z naši daní vlastně dělá. Teď už to víme. Dělá politickou propagandu, šíří poplašné zprávy  a snaží se manipulovat veřejností v rámci nenávistných kampaní, a jak vidíme - bez reálného základu.

Po tomto prozrazení budou muset nějakého špióna usvědčit ber kde ber. Tři miliardy je mnoho peněz a v sázce jsou politické a hospodářské zájmy sil, pro které BIS ve skutečnosti pracuje.

97 komentářů :

 1. "Dosud jí dal před lety jen jeden úkol, a to aby sledovala činnost možných islámských teroristů."
  ==========================
  Vážně? Buď lže David nebo Zeman.

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/bis-pro-zemana-vypracovala-na-jeho-zadost-zpravu-o-novicoku/r~dcb86952495d11e880d30cc47ab5f122/

  Ne že by to bylo nějak extra důležité, ale je tady vidět jak vážně lze brát kategorické bláboly Davida a Zemana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A víra tvá tě uzdraví a teď babo raď koho. Tvrzeni proti tvzrzení.

   Smazat
  2. Opravdu to není důležité, půlka národa si myslí,že tu řádí špioni z RF, ale tu půlku ochrání NATO. Ta druhá polovina si myslí, že ruské špiony tu nemáme.

   Smazat
  3. Ano, je to tvrzení Zemana proti tvrzení Zemana :-D

   Smazat
  4. Prosím, co se divíte. Vždyť BIS je pod vlivem CIA, tak tancují, jak Američané pískají.

   Doporučuji přečíst:

   https://aeronet.cz/news/revoluce-zlutych-vest-hori-uz-nejen-pariz-ale-nove-i-brusel-protesty-organizuje-socialni-sit-facebook-ktera-odmita-blokovat-prispevky-ktere-vyzyvaji-k-nasilnostem-v-ulicich/

   Smazat
  5. Vite,jaky je rozdil mezi vypracovanim zpravy a dolozeni svych reci dukazy?Pokud maji nejake spiony,tak sem s nimi

   Smazat
  6. 23:59

   Nevěří, že bys byl tak hloupý aby jsi si myslel, že rozvědky a kontrarozvědky kdekoli ve světě dávají do novin pro plebs seznamy špionú, rozvědčíků, agentů,.. odhalených či vlastnich.

   Smazat
  7. Ono by stacilo,kdyby nejakeho zavreli...myslim,ze by se "pochlubili"

   Smazat
  8. 23:01 svoje domněnky vydáváte za fakta a mají to být platné argumenty? Pracujete pro BIS?

   Smazat
  9. aeronet ? cetl jste co napsal VK v roce 2014? napsal ze videl demony a ze k nemu museli zavolat kneze aby je zahnal. Dale ve svem aeronetu pise ze za vsechno muzou NOSATY PANI SE ZAKRIVENEJMA ZOBAKAMA. predstavuji si jak nosatej pan ma velikej nos a najednou mu z toho nosu vyrusta zakrivenej zobak. No to je alternativa jak noha. VK je verici a ma problem se zidama. jeho komentujici lidi tam maji ze zidu orgasmy. Jo aeronet peknej portal na vydelavani penez ohlupovanim lidi ze jsou jako s nima.

   Smazat
  10. Vaše tvrzení se nazývá selektivní pravda.

   Smazat
  11. 23:01 Vážený pane. Vy zde dlouhodobě uvádíte na pravou míru nejen kategorické bláboly Davida, či Zemana, ale prakticky kohokoli.
   Bylo by smysluplné a velice užitečné, kdybyste začal provozovat vlastní stránky, které by měly nepochybně vysokou návštěvnost a jejich dopad na veřejnost dramatický. Možná, že by se pomatené voličstvo vzpamatovalo a demokratický dalo svůj hlas osvědčeným a kvalitním lídrům těch stran, které by dovedly tuto republiku skutečně do Evropy!
   A v neposlední řadě byste tu přestal zaclánět. Nás rudé dědečky a babičky nechte v klidu dožít. My už vaše informace nejsme schopni a ochotni vstřebat.

   Smazat
  12. Slovensko nedávno jednoho agenta vyhostilo z jejich ambasády v Bratislavě.

   Smazat
  13. Nic se nezmenilo a spionu neubylo a naopak. Mnozi se jako krysy. Tentokrat z druhe strany. Klid tak ohrozenn , hrozbami , sabotazemi obrovskych skod, spioni taky mluvi a pisou zkratka skod neubejva , i kdyz nikdo nevi o vcem je rec , ale authority neprozradi ty statni tajemstvi , STATU KTERE BUDOU CO NEVIDET ZRUSENY dle Krkel a jak se potom zatoci s diversantama ?? Jsou to problemy rustu pravili komunisti a my jsme zase kriceli ze je to rust problemu , ale nikdo nas neslysel...
   Protoze tam byl BILAK a nebyl vpusten na ty saka..To bylo dulezite v litem zurivem boji disidentu proti zlotrilemu komunismu bez tech sak. Nikdy sem se vo politiku nezajimal a nedavno jsem jeste povazoval Putina za nejakou dalsi imitaci Brezneva.Ale ty propagandy a ideologie mne probudily , pac sem si zacal pripadat jako idiot ,kdyz to cpali horem dolem a vsude /podobne jako bolsevici v 50.letech/,. Rikal sem si to se ten Zombie Brezhnev vratil a prevtelil do nejakyho disidenta nebo co a kdo Zombie dneska..?
   A strasne ublizujou ty Ukrajine kde pres dodavky mnoha tun penezovych papirku vladne lid,zima masakry a nedostatek vody. A lidi vocad prchaji.
   Potom jsem slysel jak masakry v Srbsku byly vychvalovany az do nebe a nebyl si jist , kdo je ten Zombie Brezhnev ,vlastne imitace.
   Potom se deli ty hruzny masakru a deti v poctech 500 tisic umirali a zadnej disident ani nemuk. Chovali se a dodnes chovaji Jako Muk-love , z koncetracniho tabora Leopoldov...Ale bachari nebyli nikde videt.Pribuzni a rodiny a spoluobcane tech deti nevyslovne trpeli zatimco disidenti si hodovali na stribre. V jejich nedavno ziskanych palacich.
   A tleskali nadsene tem Breznevum a dalsim valkam a neustalemu vyhrozovani jeste dalsich a horsich valek a vseho nejhorsiho co ma prijit zase z Ruska , kde ale neni po komunismu ani pamatky.. Nekde mi asi preskocilo , kdyz sem si pomyslel ze ten Bilak neskodil, nebesnil na nevinne deti a jejich rodiny a nehazel napalm a drony jako po-krkovy Obama /slo vo krk/,a spol.
   Daval bych velkyho majzla na ty co tohle delaji a predstiraji ,ze jsou pokrokove zeny vseho udesnyho feminismu.
   Velka pece by se mely venovat i jejich navratu zpet k vareckam. Takova feministka spali jisku a na protest zavola fotografy a zacne se svlikat a vselijak kroutit a neni mozne aby prestala..Potom je z fotek protestni kalendar , ale nikoliv proti teroristickym utokum na zeny a deti tez a hromadnym znasilnovanim...
   Vsude na svete..
   Dal bych prednost dnes tomu Bilakovi , kterej se ani nesvlikal ani cokoliv jineho...
   A byl ten komunista taky pro mir vsema deseti...
   Nemam na to abych poslouchal ty co se ridi Stalinovou moudrosti : Kdyz zabije jednoho , je to sprosta vrazda , ale kdyz jich zmasakrujes milion , je to jen statistika...
   A zaroven proti komunismu strasne bojovali...

   Smazat
  14. Něco jiného je nechat vypracovat zprávu o něčem a něco jiného zadat sledování. To je rozdíl jako by měl nějaký vědec vypracovat posudek na nějaký výzkum a nebo provést výzkum. Takových posudků si určitě Zeman nechal vypracovat více.

   Smazat
  15. Pro 23:33 S touprvní polovinou souhlasím a ta druhá si zřejmě myslí opak té první. Zajímavé je která "polovina" je větší- byl by to zázrak v matematice, ale v současné době je to celkem možné a tak si třeba i tředina může myslet že je větší než polovina atd

   Smazat
  16. ...co by bylo,nebo mělo být pracovní náplní špióna v zemi z tak divným názvem Česko? Špióni jsou v armádě,jsou ve vědě, v lékařství, výzkumu, nebo vývoji.Toto už čechům,za potlesku čechů nepatří a cizí korporace si to své ohlídají,nehledě na to,že existuje tajemné slovo lobista,tedy oficiální korupčník,tedy úplatkář.Tak co by zbylo na špiona?

   Smazat
  17. Co je to BIS? Jen vypracovává zprávy, které nemají cenu toaletního papíru.

   Smazat
  18. Co na to Alojz Lorenz? Je to dle jeho představ?

   Smazat
  19. 7:48 Vysvětlovat něco idiotovi je ztráta času. Jsou to lidé typu Holtzmanova synka z jedné jeho scénky. Holtzman v létě řekl "To je ale zima" a jeho nadaný synek hned reagoval na slovo "zima": "Bude nih, uděláme huhulála". Stejně tak místní idiot z textu pochopí jen to slovo "úkol". Na přečtení a pochopení celé věty mu už rozum nestačí.

   Smazat
 2. No, i takhle se dá neschopnost najít špióny, když je jich tu prý všude plno, odůvodnit. Proč tedy dělala EU takový humbuk, když USA odposlouchávali Makrelu a německé ministry, a raději jim nepodsouvali ty falešné zprávy. Rozdíl bude asi v tom, že oni je našli, ale my si to jen myslíme a odvozujeme, solidárně se v tomto názoru utvrzujeme a na základě domněnek děláme sankce, tedy si ničíme vlastní obchody,...ani to ale nepomohlo USA v nejhorším výsledku obchodního deficitu USA za posledních 10 let. Asi od nich budeme muset ještě brát ropu a plyn- je to sice dražší, ale by jsme pro ně neudělali.

  Na základě domněnky, že Rusko zabralo kus Gruzie a kus Ukrajiny? Že nedovolí ukrajinským lodím dojet z Ukrajiny přes Ukrajinu do Ukrajiny? Pokud nevěříte, že Rusové mají na svědomí chemickě útoky v Británii a v Sýrii, pokud nevěříte, že Rusové a Čína ovlivňují volby v USA, Británii, Česku, pak tyto případy protizákonně zabraných území přece nemůže přehlížet nikdo.
  K. Vlk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlku 23:03, obdobný, vlastně mnohem vydatnější výčet lze vypracovat vůči "vyspělým západním demokraciím". To vám nic neříká?

   Smazat
  2. 1:03 vy jste důkazem toho, že Rusko se dopouští mnohem horších věcí než uvedl pan Vlk. Ohrožuje nás jadernými zbraněmi a cpe se s jejich vojsky na naše hranice, podrývá evropskou solidaritu, jsk je vidět z konání rusofilnich vlád například ohledně Marrákéšského kompaktu a pod.

   Smazat
  3. Vlku,
   Zapoměl jste dodat to, na co zapomínají i naši novináři.
   "Čím vlastně ti Rusové ovlivňují volby na západě?"
   Všichni držkují, jak ti zlí Rusové znemožnili poslední skutečnou demokratku v USA - Clintonovou. Ale nikdo neověřuje to, zda informace, které byli zveřejněny před volbami, byly pravdivé. Pokud se nepletu, byla ona osoba namočená v nějakých pochybných kšeftech se zbraněmi, na kterých se měla patřičně napakovat. Samozřejmě na úkor daňových poplatníků. Mimo jiné. Podle této "logiky" se na západě netrestá za vraždy, ale za to, že je vrah dopaden. Pokud je "šikovný", může vraždit vesele a naši demokratičtí politici mu budou tleskat.

   Smazat
  4. 3:14
   Co to plácáš za nesmysli. Rusové jsou na svém území a nikam nepozváni nelezou. Na rozdíl od nás lokajů a strujce všeho zla v dnešní době USA. Které chce rabovat a vnucovat své rozumy celému světu. Proč ti hajzlové po zrušení Varšavské smlouvy a RVHP nezrušili také Nato. To je asi nad tvoje možnosti logického uvažování.
   Václav

   Smazat
  5. V reakci na Zemana promluvil šéf BIS: Čučkaři? My jsme letos rozbili ruskou zpravodajskou síť

   http://www.novarepublika.cz/2018/12/preziden-milos-zeman-v-dnesnim-poradu.html

   To bylo na BIS zase smradu.

   Smazat
 3. Přesně tak leda že by vyfotili nějaké Ruské turisty jak to udělali malobritové.

  Tady Okamura bulí prostě to velice podělal jaké máte názory voliči SPD?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ruply-mu-nervy-Nastvany-Tomio-Okamura-vykricel-jak-to-bylo-s-tiskovkou-kde-stal-vedle-demobloku-Jak-za-nim-prisla-ODS-a-jak-ho-pry-podvedli-562229

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:07
   Neptej se tak blbě. Když už máš svůj názor a ten si tvoje hloupá hlava stejně neumí utřídit. SPD je stále tou nejlepší parlamentní stranou.
   To že na ni každý blbec útočí nás voliče neodradí, ale posílí.
   Václav

   Smazat
  2. Václav Co nadáváš vole jen sem se slušně zeptal též volič SPD.

   Smazat
  3. Anonymní6. prosince 2018 23:07
   Okamura nic nepodělal. Jde stále za svým programem, pro který jsme ho volili, a hledá cesty, jak ho zrealizovat. Že jeho oponenti každý jeho krok označí za chybu, zločin, podvod není argument. Voliči stále voli SPD - Tomio Okamura, neboť čím více bude mít hlasů, tím se nám zvýší šance na otevřené odmítnutí EU organizovaného navážení afromuslimských etnik a zákona o referendu. P.K.

   Smazat
  4. 10:39 Uhni mi z cesty, řekl mravenec slonovi.

   Smazat
  5. P.K. Mě jde jen o to aby moje hlasy nepropadli aby se do parlamentu SPD dostala. Volit je budu dál.

   Smazat
  6. Anonymní7. prosince 2018 12:50
   Domnívám se, že to jsou zbytečné obavy a nevěřím současným průzkumům, dle kterých se preference SPD pohybují kolem 5%. To jsou nástroje na ovlivňování nepřesvědčených. P.K.

   Smazat
  7. 10:24 Nic k chlubení! Volič SPD jest často zanedbaného zevnějšku, nízkého intelektu, holdující alkoholu, neschopen samostatného úsudku a má potřebu aby jej někdo vedl - tedy typický putlerprd!

   Smazat
  8. 15:41 zapomněl jste napsat, že místo kravaty má nevkusnej hadr, východoněmecký mokasíny a smrděj mu nohy ...

   Smazat
 4. Kastlová je kráča.

  OdpovědětSmazat
 5. Hlavní je to, aby se Češi báli i otevřít ledničku, aby na ně nevyskočil nějaký ten "zlý ruský špijón". Beztak jsme tlustí až hanba, zvláště mladí. Tak snad to k něčemu bude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Než si sednete na WC, preventivně spláchněte na prázdno. To odplaví ruské, americké i jiné špiony... zůstanou jenom bruselští udavači a na ty zase platí Domestos.

   Smazat
  2. 23:50
   To bychom s vaničkou vylili i dítě. Američtí špijóni, špijóni Mosadu a MI6, jsou hodní a kde se objeví, tam se nebe rozjasní, sluníčko začné hřát a všichni v okruhu padesáti Jandových basmasturbačních ejakulací a dvou análních přískoků, se na sebe začnou usmívat a cítit nadpozemskou blízkost a sounáležitost v pravdě a lásce. No prostě hippies hadr.

   Smazat
  3. 23:58, ale ti američtí agenti zajišťují, že sem nevtrhnou ruské tanky tak jako do Gruzie, Ukrajiny, Estonska, Čečny, Dagestánu, Sýrie, Osetie, Moldávie, Krymu .. atd., kde momentálně zabíjejí tisíce lidí.

   Smazat
  4. 3:19
   No, to taky. A jen mezi námi, nikde to neříkejte, nechci vyvolávat paniku, ty ruské tanky momentálně zabíjejí všude po světě i ve vesmíru ne tisíce, ale miliardy, údajně snad i biliony lidí! A smějou se u toho, že se jim laufy až k zemi ohýbají.
   Ohledně amerických agentů bychm však rozhodně neměli opomíjet i tak zdánlivě nedůležité efekty, jako je ochrana před meteorickými roji, zcelování ozonové díry a prevence rakovinných bujení. Co americký agent, to všelék na fšecko. Amen.

   Smazat
 6. Hmmm, útočit přes média na kontrarozvědku vlastní země, ventilovat tajné informace, to už je myslím dost přes čáru. Zeman při svém exhibování promeškal příležitost mlčet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:24- myslíte, že mu to BIS spočítá?

   Smazat
  2. StB, pardon BIS, se kritizovat nesmí a nesmí a nesmí!
   Podepsán Normalizační Komunista

   Smazat
 7. Jo, "naše" StB přetransformovaná do BIS, ta je "efektivní" jako celá současná správa státu.
  To Rusové jsou jiní kabrňáci. Rusové odhalili identitu dvou českých špiónů, a ti naši blbci je ani neuklidili, takže je Rusové mohli dál sledovat a rozkrývat síť.
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/odhaleni-agenti-v-rusku-ceska-civilni-rozvedka_1807071001_jak

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty znalče, BIS je jenom vlastně jeden odbor STB.
   Ale rozpočet má jako VB a STB dohromady, možná ještě větší. Výsledky jsou téměř nulové

   Smazat
  2. Alojz Lorenz na univerzitě vše vidí pozitivně. Nečílit se, vše je pod kontrolou, ale až v pondělí, protože nikdo neví, jak to dopadne ve Francii.

   Smazat
 8. Samozřejmě zde ruští,američtí ,němečtí,čínští špioni jsou.O tom nemůžou být pochyby,ALE..President nenaznačil,ale zařval aby konečně něco za 3 miliardy už dělali a to asi po návštěvě Izraele,kde viděl pravděpodobně jak bezpečnostní složky malého státu pracují.

  OdpovědětSmazat
 9. To bylo tak důležité vyzrazení tajemství jako jako předpověď počasí za 14 dnů.O tom jak pracují bezpečnostní služby vědí právě nejlépe ty služby,které zde pracují a pracují v poklidu. Proto se prezident tak rozjel po přečtení slohové práce BIS nic více nic méně.

  OdpovědětSmazat
 10. Je ještě někdo nebo něco na koho nebo na co Zeman nezaútočil?
  Premiér, ministři, VŠ profesoři, Peroutka, ČT, novináři, umělci, BIS,... Co ještě chybí? Ústavní soud?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:13
   Jakého jsme přitom mohli mít poslušného prezidenta. Ale tenhle, furt jenom kritizuje a nic mu není dost dobré. Kde máme potom vzít klid na práci.

   Smazat
  2. 1:13- předseda už to zkusil, je to ještě Ústavní soud nebo soud ústavu?

   Smazat
  3. 1:40- my důchodci spíme, kdy chceme, vy z vnitra máte směny. Vadí Vám můj názor nebo přítomnost?

   Smazat
  4. 1:13 Ještě na tebe, nočníku. Musíš se RADOSTO představit. Jinak jsi jen bezejmenné hovno.

   Smazat
 11. Moshe nelze to lze dokazat ,jeho projev v Israhellu lze dohledat na imternetu a proto nesahej mi na Havlicka ,nesahej mi na Mosheho nesahejmi na Bibiho a Saru a dalsi zpratelene pritele Kleberstein Ari kari

  OdpovědětSmazat
 12. Hele lidi, to je přece jedno - určitě (alespoň doufám)tady mají špoj=ony nejen Rusové, ale i Čína a další státy. Pokud ne, tak byhom snad ani nebyli stát. Ami odposlouchávají celý svět, v Evropě to prasklo, Ohava se vomluvil, padli si s Merkel do náruče a jede se dál.Jestli BIS odhalila nebo neodhalila špojóna se nikdy nedozvíme - může je odhalovat "highly likely" jako Angláni, nebo jako MeKKárty v americkejch padesátkách, nebo jako Urválek v našich padesátkách ... prostě, můžou to zinscenovat, nebo tomůže být pravda, nebo mají rozum a vodhalenej špojón má větší užitek, když je nezatčenej. PODSTATNÉ je to, že ze zprávy plyne, že je to politická policije, vodhaluje proruský weby a vobčany a fašistů si nevšímá, lhářů a Václavských rozvracečů demokracie si nevšímá, presstitutů a jejich fejků si nevšímá .... prostě nechrání demokracii. Proto nejni třeba si je platit. A´t chrání stát, českej stát, ať chrání český vobčany a pak si je plaťme. Takhle ať si je platí jejich protektoři a ono"I" v názvu vykládejme jako "iškariotská".

  OdpovědětSmazat

 13. Pan prezident není zdaleka jediný, který má na Zprávu BIS za rok 2017 negativní názor:

  "Bezpečnostní informační služba* (BIS) publikovala 3. prosince 2018 veřejnou část své výroční zprávy za rok 2017 (veřejná zpráva BIS zde). Zpráva je však natolik nevalná, že potvrzuje informace o dlouhodobě nízké odborné způsobilosti BIS. Úroveň odborné způsobilosti této kontrazpravodajské služby* je dána především jejím podřízením se současnému pokryteckému politickému trendu Západu a až příliš jednostranným přístupem hlavních funkcionářů BIS, kteří vůbec dovolí, aby zpráva s takovým obsahem byla uvolněna veřejnosti. Pozorní a znalí čtenáři si jistě povšimli spousty rozporů, odborných nesmyslů, alibismu, propagandistického zaměření, absence faktů* a zvláště pak toho, že služba není odborně řízena ani odborně kontrolována (to vše lze vyčíst ze samotné zprávy)."

  http://www.exanpro.cz/pusobeni-zpravodajskych-sluzeb/465-uvodni-hodnoceni-vyrocni-zpravy-bis-za-rok-2017

  OdpovědětSmazat
 14. Zeman udělal to, že řekl pravdu, toť vše. Bohužel to je ale prekérní záležitost, mluvit pravdu to není dneska korektní a jako vždy se potrefené husy ale i hlupáci různého ražení okamžitě ozvou. V každé případě udělal dobře, jinak se totiž problémy nedají řešit, jen když se správně pojmenují. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výrokům pana prezidenta lze rozumět také tak, že se informační služby nebojí. Dalo by se říci, pohrdá nimi. Koho se tedy vůbec bojí? Posílá vojáky do Afganistánu a Pobaltí. Už se asi třese, jak pošle naše vojáky na Ukrajinu dobýt Kerčský průsmyk a ochránit režim, který se chystá prohlásit Banderu za národního hrdinu.

   PS: Dělá asi chybu, že nechává své voliče na pochybách a o napětí v Azovském moři mlčí jak hrob.

   Smazat
  2. Kerčský průsmyk je blbost, za který může spell checker NR. Správně má být Kerčský průliv.

   Smazat
  3. 10:48 Stejně tak je blbost "napětí v Azovském moři". Incident se odehrál na přístupu ke Kerčskému plavebnímu kanálu ze strany Černého moře, ve výsostných vodách RF.
   V ČT byla reportáž Karase z Mariupolu. Naříkal, že prý nebohé ukrajinské lodě čekají několik dní, než je zlé Rusko milostivě propustí průplavem. Pan Karas si jaksi nevšiml, že v těch dnech zrovna řádila bouře a provoz průplavem byl jako obvykle v takové situaci pozastaven. Pan Karas a ČT jaksi pozapomínají, že dnes si lidé tu bouři natáčejí a dávají na YouTube. Je neskutečné, za jaké blbce nás ČT považuje.
   https://www.youtube.com/watch?v=INFrrkBrxfc

   Smazat
 15. Měli bychom si uvědomit toto:
  Bastlová není dementní píča,ale je někým nucena se takhle veřejně ztrapňovat a to jak měla sestavené otázky není její samotné iniciativa,ale pokyn od jejího nadřízeného čili dalšího hajzla ve vedení čro,není to náhodou debil Jan Pokorný starší ?
  Při jejím vzdělání právnícké a tuším ještě jedno VŠ není přece normální,aby byla takový dement.

  OdpovědětSmazat
 16. Zcela médii a politiky "opomenutá" Zpráva Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie 2018

  "Stále významnou roli z hlediska páchání násilné trestné činnosti zaujímá „vydírání“ nejrůznějšího druhu, v poslední době zejména vysoce postavených úředních osob, ústavních činitelů, ale i podnikatelů za použití sofistikovaných metod
  kybernetické kriminality."

  "Způsoby a formy páchání trestné činnosti po linii nelegální migrace jsou v podstatě neměnné. Mezi tyto formy se tradičně řadí migrace osob na základě vystavených falešných dokladů,
  vystavování falešných potvrzení o znalosti českého jazyka, nezbytné pro udělení trvalého pobytu a slučování rodin, falešná potvrzení o studiu na českých školách, či falešné doklady zemí EU, které slouží k získání zaměstnání na
  území ČR atd."

  "Mezi převládající komunity se řadí především ruskojazyčné, asijské a balkánské kriminální organizace. Tyto kriminální organizace mají výrazné zahraniční vazby a vyznačují se značnou diverzitou páchané trestné činnosti, kdy i jednotlivé menší celky kriminálních struktur se málokdy úzce specializují na jeden typ trestné činnosti. Všechny mají také společný prvek vysoké míry korupčního průniku do státní správy a veřejné samosprávy, při němž se „potkávají“
  a v některých případech i spolupracují s českým organizovaným zločinem,"

  "Legalizace výnosů z trestné činnosti probíhá na českém území formou účelového zakládání obchodních společností, prostřednictvím nichž jsou za finanční prostředky pocházející z trestné činnosti realizovány nákupy nemovitostí a pozemků. Další formu legalizace kriminálních zisků představují investice do odvětví hazardních her, ke zdrojové trestné činnosti však obvykle dochází mimo území
  ČR."
  atd.

  https://www.policie.cz/clanek/vyhodnoceni-cinnosti-zprava-o-cinnosti-ncoz.aspx  OdpovědětSmazat
 17. Co jako mají ti špióni odhalovat a co vlastně utajovat? Že je armáda pidiarmádou neschopnou uhlídat natož bránit hranice? To už ví každý. Že stát je prožraná firma s haldou dluhů? To také je obecně známo. Že si tu různé mafie domácích zrádců dělají co chtějí je také profláknuté. Že jsou politici jen loutky v rukou cizích mocí? No to je ohromná novinka. To dávno všichni víme. Že ten svrab začíná už na malých obcích? Toť novinka. Jen toho prezidenta nemáme takového pajprdlíka dovezeného jako jinde. Že republika údajně prosperuje, ale ve skutečnosti je to jen hra čísel vidí každý občan na své peněžence a "rostoucí" kupní síle koruny. Tak co chcete utajovat? Co by tady v téhle významné Německé kolonii měli ti ruští a čínští špióni jako špiónovat? Kdo je víc z politiků profláklý a umazaný? K čemu? Nikdo ani naši občané o ně nestojí. Že se tu s cizí pomocí ustavila jakási "elita", která je ve skutečnosti jen snůška gaunerů a bezecných lemplů? To už ví nejen naši lidé, ale celý svět. Tak mi konečně prozraďte co je tím velikým tajemstvím, které tady mají všichni špiónit. I naše zpravodajské služby se starají jen o to aby občané drželi hubu a krok a nedej Bože nezačali jako ve Francii, Katalánsku, Německu, Británii, Řecku moc držkovat, bouřit se a něco chtít. Proto celá šaškárna okolo Babiše a podobné zástupné komedie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha není toho málo, co je třeba utajit? Naši reprezentanti a elity se musejí cítit trapně, jestliže všechna popsaná tajemství jsou veřejně známá. Špioni nemusejí chodit mezi lidi v přestrojení. Stačí, když si otevřou diskuzi na trochu svobodných diskusních stánkách a hned vědí, co si lidi myslí. Skoro nikdo ten režim nehájí, protože by byl za blba.

   Smazat
 18. Podceňujeme bis-fis-cis. Určitě i ona umí fabulovat, ale přece ani v tajné části zprávy nebude poskytovat jména, data narození a telefonní čísla těch špionů. A že by nebyli? Tak si vezměte třeba pana Rom-an-ceva, který simuluje svoji nenávist k rodné zemí, ale ve skutečnosti je to velice rafinovaný špion Kremlu. A zde vidíte, že v tom jede i ČÉTÉ, jejíž hlasatelé besedují jakoby s panem Rom-an-cevem, ale ve skutečnosti jde o šifrované TV vysílání do Kremlu - nejčastěji o demokratech lidumilné Ukrajiny a zlotřilosti českého podnároda. A také o počasí v Praze.Tak rafinovaní a pasterizovaní jsou špioni Kremlu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a jak ji cheš kontrolovat, že nekecá, že netahá informace z prstu, že nebajkaří? Aha!

   Chtěl bych být českou tajnou službou. Kopat se do zadku a psát výroční zprávy. To by byl život.

   Smazat
  2. 20:26 :-) Děkuji. Ztracený je každý den, kdy jsme se nezasmáli.

   Smazat
 19. 10:37 I když "souhrn veškeré zpravodajské činnosti Bezpečnostní informační služby v roce 2017 obsahuje utajovaná Zpráva o činnosti BIS za rok 2017, kterou podle § 8 odst. 1 zákona č. 153/1994 Sb. předkládá BIS každoročně vládě a prezidentovi republiky,.." souhrn neutajovaných informací předkládaných čtenáři zprávy je skutečně imponující. Posuďte sami…

  "500 dokumentů předala BIS prezidentovi a členům republiky, 1 000 informací zaslala příslušným státním orgánům, ve 20 000 případech provedla na žádost Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) šetření v rámci bezpečnostního řízení pro vydání osvědčení pro fyzické nebo právnické osoby, zpracovala žádosti různých orgánů a institucí, které se týkaly 100 000 fyzických a více než 1 000 právnických osob, posoudila důvěryhodnost 7 000 osob pro Úřad civilního letectví a provedla bezpečnostní prověrku u 1 700 000 žádostí o Schengenská víza."

  Až se to zdá zcela „neuvěřitelné“… Cca 4658 bezpečnostních prověrek u žádostí o Schengenská víza denně, včetně svátků, sobot a nedělí, , nemluvě o dalších zprávách, hlášeních a "sledování špionů".

  https://www.bis.cz/public/site/bis.cz/content/vyrocni-zpravy/2017-vz-cz.pdf

  OdpovědětSmazat
 20. Je to jednoduché, podobné zprávy se píšou na objednávku. To znamená, že někdo zadal,že tam budou ruští a čínští špioni, tak tam jsou. Jinak by to zadavatel nepustil do oběhu. O tom,že tu řádí amíci, němci a pod. nenapíše sám od sebe nikdo a o objednáce nemůže být ani řeč.

  OdpovědětSmazat
 21. Když už nikoho jiného, pak alespoň prezidenta republiky by mělo takové zjištění (o chabé činnosti zdejší BI) znepokojovat! Tedy, pokud to s republikou myslí dobře. A podle toho i jednat a konat. Ne jen vypouštět své sžíravé bonmoty do veřejného prostoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:16 Kdyby nekonal, ale jen "vypouštěl své sžíravé bonmoty do veřejného prostoru", tak se domníváte, že by ho média a politici "nosili na rukou"...

   Jeho bonmoty jsou jeho informací občanům, že "nespí", ale "koná"... Skuteční jejich adresáti zřejmě "pochopí", že jsou určeny pro výstrahu jim. Proto ten "řev" médií a politiků...

   Smazat
  2. Re (12:44):
   Nechci vám podlamovat váš entuziasmus, ale i autor dr. David se zmiňuje o tom, že prezident Zeman vidí chabost té BIS již po několik po sobě jdoucích let. Takže jeho konání pak lze dost úspěšně srovnat s tím od větrných mlýnů.
   Doufám jen, že prezident alespoň mele tak jistě, jako ty boží ...

   Smazat
  3. 14:10 Tvrzení dr.Davida zřejmě vychází z "dávného" vyjádření Miloše Zemana, že ve světě i u nás neuznává žádnou zpravodajskou s výjimkou jediné - izraelského Mosadu.

   Nepamatuji se, že by si hrdina románu Miguela Cervantese, důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, "tiskl ruce" s mocnáři té doby...

   Smazat
  4. Re (16:04):
   Ano, ty větrné mlýny jsem vzpomněl proto, že (domnělý?) Zemanův boj s BIS v mých očích nabývá podobné povahy, jakou nabyl i jiný boj - ten Dona Quijota s nimi ...
   Vydávat totiž ze státní kasy na činnost bezpečnostního úřadu 3 mld. Kč, a dostávat z něj za to politickou propagandu a poplašné zprávy, které spíše jen manipulují veřejností (v rámci nenávistných kampaní), tak to už je minimálně na vážný pohovor. A ne jen na bonmot.
   O vážném rozhovoru či dalších účinných opatřeních ze strany pana prezidenta Zemana s kompetentními státními osobami však autor ve svém článku neříká zhola nic! Takže, jak to je doopravdy? ...

   Smazat
  5. Slova, slova, podle skutků je suďme.

   Smazat
 22. Tu zprávu nelze chápat, jako zoufalý výkřik BIS. Oni by ty osoby, o kterých obecně mluví, měli znát, měli by znát jejich odbornost, jejich kontakty atd. Ta informace neznamená, že to nemáme pod kontrolou, ale že už je toho dost.
  Také souhlasím s tím, že forma té zprávy není objektivní, ale splňuje nějaký politický požadavek, což už by nemělo být náplní BIS. P.K.

  OdpovědětSmazat
 23. "Zemana zkritizoval i předseda SPD Tomio Okamura, který patří mezi prezidentovy příznivce. „Vyjádření pana prezidenta Zemana, který označil BIS za čučkaře, je nespravedlivým zjednodušeným hodnocením práce bezpečnostní složky, kde lidé dnes a denně riskují své životy v boji s organizovaným zločinem,“ uvedl Okamura."
  https://www.novinky.cz/domaci/491364-zeman-pod-palbou-kritiky-kvuli-vyrokum-o-bis-tepou-ho-i-jeho-priznivci.html

  Opět je vidět, že ta Okamurova přítomnost na společné fotografii s Bartošem, Fialou,... nebyla žádnou náhodou.
  Tu Zprávu Okamura zřejmě vůbec nečetl...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejenom Okamura ,ale i Koten jde proti panu prezidentovi Zemanovi.SPD už nevolím.

   Smazat
  2. Ano, u Kotena mne to nepřekvapilo, je předseda komise kontroly i BIS, hraje si na objektivitu. Okamura začíná být předpos...., aby ho BIS nenavrhla soudu na zrušení. Asi ta podpora Zemanovi zbude na nás.

   Smazat
  3. L.S.7. prosince 2018 13:18
   Pochybuji, že by SPD nějak otočila o 180°. Program nemění, vůli ho prosadit, neztrácí. Jak Okamura, který je předsedou strany, tak zvláště Koten, který je v Bezpečnostním výboru sněmovny, mají jistě více informací, jak se věci mají. Ta tzv. kritika Zemana, není nějaké jeho popření, ale ohrazení se proti jeho „nespravedlivým zjednodušeným hodnocením práce bezpečnostní složky“.
   Nelze totiž přehlížet také druhou část této poznámky: „.. kde lidé dnes a denně riskují své životy v boji s organizovaným zločinem.“

   Podle mého názoru, byla prezidentova reakce na zprávu, vyvolána spíše její zmínkou o čínských agentech zde, než o ruských. Ale dle Okamurova vyjádření, má i SPD věcné výhrady kvůli formulacím ve zprávě. P.K.

   Smazat
  4. 15:56 Své životy denně riskují nejen pracovníci BIS, ale i dalších složek policie a armády, lékaři a personál zdravotnických zařízení, strojvůdci a řidiči MHD, atd.atd. Určitě víc než několik těch agentů BIS, kteří pracují přímo v terénu a ne v teple kanceláří.

   Než něco na obhajobu neobhajitelného napíšete, tak vám doporučuji si mj. přečíst: http://www.exanpro.cz/pusobeni-zpravodajskych-sluzeb/465-uvodni-hodnoceni-vyrocni-zpravy-bis-za-rok-2017

   Smazat
  5. L.S.7. prosince 2018 16:13
   Ale i další složky policie a armády, lékaři a personál zdravotnických zařízení, strojvůdci a řidiči MHD, atd.atd. Zeman nekritizoval, tak se jich ani Okamura nezastával. P.K.

   Smazat
  6. 16:22 Okamůra pláče dobře, ale na špatném hrobě. Náplní práce BIS rozhodně není boj s organizovaným zločinem. K tomu slouží jiné složky, které Zeman naopak pochválil. Je překvapivé, že poslanec parlamentu toto neví. Hlavně si musel honem kopnout do Zemana, když do něj kopají jeho noví "demokratičtí" kámoši.

   Smazat
  7. Fáral někdy někdo v hlubinném dole? Tam skutečně dělníci riskují své životy ne každý den, ale každou minutu. Jenže tyto "zdroje" nikoho nezajímají.

   Smazat
 24. Já se musím BIS velice důrazně zastat, protože pracuje velmi vytrvale a odpovědně. Jen co jí dalo práce, než vypracovala přízpěvky proti prezidentu Zemanovi pod tímto článkem.

  OdpovědětSmazat
 25. Výhodou těchto zpráv je to, že jim v podstatě není jak oponovat. Kdyby napsali cokoliv tak to není jak ověřit. Svého času tu prý chystali nějací anarchisté útok na nějaký vlak, pokud si dobře pamatuji tak u soudu to bylo velmi slušné fiasko. Kdyby ty případy s odhalenými špióny končily u soudů, tak by to asi bylo podobné. Proto také objasněnost tr. činnosti bere v úvahu pouze ty zažalované skutky, nikoliv ty skutečně odsouzené, to by šla statistika objasněnosti do kopru.

  OdpovědětSmazat
 26. Nedávno jsem zahlíd na šalingradu nějaké podezřelé osoby, jak
  šacují nějakou podezřelou osobu, co fotila toto strategické
  nádraží. A dělala to rafinovaně, jako to šelfí.

  OdpovědětSmazat
 27. Ke komentování zprávy BIS se nejlépe hodí vyjádření špičkového odborníka na manipulace:

  "Neustále děsit lidi, to je jeden z nejstarších populistických fórů, který se používá po staletí: Nejdříve vás k smrti vyděsíme, a když jste dostatečně vyděšeni, tak vám slíbím, že vás ochráním.“
  Jak funguje manipulace strachem vysvětlil MIROSLAV KALOUSEK v berounském minipivovaru Medvěd.

  Zřejmě už měl dost upito, když takto prozradil základní politickou strategii všech "pravých demokratů", díky které se drží u moci. Kde by dnes byli bez neustálého strašení komunisty, extrémisty, Ruskem a Čínou?

  OdpovědětSmazat
 28. NEBYLO TO JINÉ TAJEMSTVÍ?

  Prezident Zeman že vyzradil státní tajemství? Myslíte to, že BIS prožírá 3 miliardy, nemá žádné výsledky ohledně bezpečnosti, šíří poplašné zprávy a manipuluje veřejnost? Tak to má Zeman zřejmě pravdu, ale nebylo to spíše "veřejné tajemství" a nikoliv "státní tajemství"? :-)

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
 29. Obecně: zpravodajské služby zde nejsou od toho, aby poskytovali objektivní zprávu, jak si to myslel Hašek, když psal svého Švejka a o jeho pobytu v Putimi. To co služby napíší, to je to, co jim nadiktují jejich nadřízení opatrovníci. Ti přece nejlépe vědí, co prospívá jim a škodí státu a občanům. Že prohrává PRAVDA? Víte jaká by to byla nuda, kdyby zprávy zpravodajců byly pravdivé. A nikdo by po té smrští lží, ve které žijeme, stejně pravdě nevěřil. Nechte si říci, všem mají pevně v rukou. Vím své, když mi bylo 7 roků, také jsem pracoval u "vizvědačů" - v uličnické válce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, to by mě zajímalo, kdo je nadřízeným opatrovníkem našich zpravodajských služeb.

   Smazat
 30. Myslím si, že těch ruských špiónů? tu bude jen přibývat. Ty bláboly západu o ruské hrozbě, zamlčování pravdy o terorismu, chemické útoky býlých přileb v Sýrii, lhaní o Skrypalovi, fašistech na Ukrajině a Pobaltí a jejich neobčanech-rusech atd. Stačí selský rozum na to, kdo tu škodí, rozsévá nenávist a připravuje válku proti Rusku. Je to nadnárodní kapitál s USA v čele a je jim úplně jedno, že tu shoříme a atomovém ohni.

  OdpovědětSmazat
 31. Praha je všech špionů ráj, tralala bajkaj laj, tralala Spy why lay ..

  OdpovědětSmazat
 32. Pokud ta slavná BIS považuje za největší úspěch "likvidace sítě ruských špionů", tak je opravdu lituji.
  A když ty žvásty papouškuji taková esa jako třeba Bělobrádek,
  který strávil jistý čas v USA a na US velvyslanectví je jako doma, tak pozdravpánbů.
  Smrdí to účelovostí na sto honů.
  Narodil jsem se před válkou, za život svůj a tehdy i rodičů a rodiny, mohu vděčit jen Rusku. To, že by mně a jiné obyčejné
  lidi chtělo Rusko zničit či poškodit, naprosto nevěřím.
  Strach mají, byť nevím z čeho, jen kolaboranti s novou mocí,
  která chtěla Rusko odjakživa zničit. Jsou to všechno duchovní spřaženci se samým Hitlerem, na kterého všichni tak
  sázeli.
  Když nad tím uvažuji, byl bych raději, kdyby to tenkrát
  Hitler vyhrál. Nebyl bych já, moje rodina ale zřejmě i mnozí
  z té nepovedené kolaborantské sebranky, kteří si snad myslí,
  že by jejich předky nacisté ušetřili.
  Hanba vám, nevděčné bestie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anebo naopak! Místo užgryndanýho čechomužika, putinovského agenta, kterýho v socce každej hned pozná podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení, jsi dnes mohl být třeba lýdrem nějaké osídlovací komise s velkým posláním a v krásné uniformě, umytý a čistě oholený! Nebýt Sovětů, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! A to je skutečná hanba.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.