Reklama

sobota 8. prosince 2018

Prezident M. Zeman, TV Barrandov a ČT

Jiří Oberreiter
8. 12. 2018
Ve čtvrtek 6. 12. skončil pro rok 2018 pravidelný pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov. Důvod je velmi prostý. Prezident bude na zasloužené dovolené a bude nabírat síly do dalšího, tentokrát již sedmého roku svého prezidentování. Tento pořad je vlastně novátorským dílem generálního ředitele TV Barrandov p. Jaromíra Soukupa, který se ujal i moderování. Nikdy v naší historii neměl prezident republiky možnost každý týden v hodinovém pořadu odpovídat na všemožné a všetečné otázky týkající se všeho kolem nás, a to jak u nás doma, tak v zahraničí. Prezident se svým šarmem, lehkou ironií, hlubokými znalostmi, klidem i vtipem v něm prakticky „on line“ odpovídá a vysvětluje vše, co občany naší země zajímá. Občan si ani neuvědomuje, že ho prezident vzdělává a srozumitelně mu vysvětluje i složité jevy z oblasti mezinárodních vztahů, historie, ekonomie, politiky atd. Barrandovský pořad je velice oblíbeným, lidé se na čtvrteční večer těší a pořad má trvale vzrůstající vysokou sledovanost.

Při sledování Týdne s prezidentem člověku přichází na mysl stále stejná otázka. Jakpak by v tomto pořadu obstáli ti další zájemci o prezidentské křeslo – Jiří Drahoš, M. Hilšer, M. Horáček a další. Asi by to byla smutná podívaná na lidi, jejichž ambice výrazně převyšují jejich schopnosti.

Možná by mohl pan Soukup zvážit i možnost pozvat do podobného formátu jako je Týden s prezidentem i senátora a prezidentského kandidáta prof. Jiřího Drahoše a využít tak prodlevu do Vánoc. Určitě by této náhrady nelitoval a zcela jistě by sledovanost ještě vzrostla. Televizní diváci by jistě se škodolibým zájmem sledovali „odborné“ odpovědi prezidentského kandidáta na migrantskou vlnu, spojování české společnosti, vývoj finančních a akciových trhů, problematiku izraelsko-palestinské oblasti, záměry US prezidenta Trumpa doma i ve světě atd. Jaromír Soukup by pouze musel před barrandovským studiem ještě zajistit aspoň dvě místa pro dodávková auta s nápovědním týmem a přenosovou technikou přímo do sluchátek pana Drahoše. Byla by to sice trapárna, ale český divák by se bavil a zároveň by si uvědomoval, jak je dobře, že prezidentem je Miloš Zeman. Pořad by sice byl smutnou legrací, ale člověk by si také uvědomil, kam by nás mohl v současné složité mezinárodní situaci takový „panák na dálkové ovládání“ dovést. To by ale již nebyl vtip, ale trpká a nevratná realita.

Škoda, že tuto službu prezidentovi neumožňuje naše veřejnoprávní televize ČT, která by měla za velké peníze svých daňových poplatníků poskytovat nejen kulturní, vzdělávací, sportovní a jiné programy, ale měla by také především poskytovat objektivní informace o dění doma i v zahraničí. Téměř každý víme, že tomu tak není a informacím ČT se věřit nedá, neboť jsou zkreslené, manipulativní a ve svém celku působí škodlivě. ČT ve svých politických pořadech upřednostňuje představitele neúspěšných, ale hlučných politických stran, které zve do všech možných diskuzních pořadů, které vyúsťují v deformovaný pohled na realitu. Bohužel, ani prezident republiky nemá v ČT prostor pro své názory. A pokud se do televize při významných událostech přece jenom dostane, nezřídka dojde k výpadku elektrické energie či selhání některého z přenosových agregátů.

30 komentářů :

 1. Hezky to vyjádřil Jaromír Nohavica (pro Manipulatori.cz, aby to bylo vyvážené poznamenávám, že J. Nohavica byl vyznamenán V.V. Putinem): "Před branou na Hrad,stojí Pat a Mat, na prezidenta jdou kandidovat, velikánský dav vlaječkama mává, jedni volaj hanba, hanba, druzí sláva, sláva."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je tam i něco o "špinavých kalhotách". Nohavica to na koncertech pojímá interaktivně a zapojuje publikum, rozdělené na dvě poloviny, do zvolávání v refrénu :-). J.

   Smazat
  2. Nevolnická lumpenproletářská čecholůza si dokoulela žvanila Miloše na lumpenhrad a opičáka Bureše do strakovlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku. A včera ještě prasnici Tomicovou do finále Superstár! Jééééééé, paen šeditelíííííí! Chycht!

   Smazat
 2. Snad i diváci potřebují trochu klidu,aspoň do 1.1.2019.
  Velké události jdou mimo náš stát a jen můžeme doufat,ať to není kruté.

  OdpovědětSmazat
 3. No a protože pan president se zmínil o neschopnosti BIS (a také proto že nepovýšil Koudelku) už se objevili náznaky, že by mněl být souzen za vlastizradu. Prostě organizace, která je naprosto neschopná ve věcech které má dělat kolem sebe kope jak spašená kobyla.

  OdpovědětSmazat
 4. Drahoš, Hilšer, Horáček ... mne nezajímají, zvážit by měl předsedu vlády, možná i ministry, předsedu Senátu a Poslanecké sněmovny. Předseda vlády, ten mne zajímá skoro stejně, jako pan prezident. Orbán byl vynikající počin.

  OdpovědětSmazat
 5. Možná, že by nebylo špatné pozvat pana senátora Drahoše. Za prvé by se využila přestávka, kdy bude mít pan prezident Zeman dovolenou. Za druhé by diváci mohli pozorovat ten rozdíl v názorech i odpovědích obou pánů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Denní husa Mirka Němcová by taky byla výživná...

   Smazat
 6. Autor článku by asi taky rád získal nějakej ten metál od hradního pána. Jinak si neumím představit, pro by prezidentovi lezl do řiti tak hluboko.
  A ty urážky neúspěšných prezidentských kandidátů, jak by asi vypadali v pořadu, který si Hrad vyrobil na míru? To snad ani nejde okomentovat slušnými výrazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:35 Jako správný blb mluvíte autoritativně o něčem, co neznáte. Otázky v pořadu "Týden.." jsou ve skutečnosti stejné, jaké prezidentovi kladou jeho oponenti. Nejdřív se na pořad podívejte ať tady sám neblábolíte.

   Smazat
 7. Miroslav Povolny7. prosince 2018 21:51
  Štefane, s tím nemám problém ale jak prověříte ty nové? opět "pokus-omyl"? Věřte doktorům nebo jinému systému voleb, jak jsem je nedávno nastínil. Volební právo určit testem "politické gramotnosti" nebo politiky kandidující prověřit osobnostně komisí psychologů. Nejlépe zavést obojí!

  Má odpověď na otázku jak prověřit ty nové politiky zní: Nové politiky prověří oni sami, protože novými politiky ve skutečné demokracii jsou občané sami. Oni rozhodují - vládnou. Zvolení zastupitelé jsou jen navrhovateli řešení, vykonavateli rozhodnutí lidu a facilitátory vlády lidu.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 8. Štefane to tvrzení že občané sami rozhodují to mi opravdu přišlo úsměvné. Možná až bude přímá demokracie. Dnes každý kdo do jakéhokoliv úřadu je zvolen téměř pravidelně naprosto zblbne a myslí si že je nejchytřejší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale já, přece, vůbec netvrdím, že v současnosti občané rozhodují!!!!!

   Štefan

   Smazat
 9. I když jsem Zemana volil, vím, že se nějakým podle něj pro nás okrajovým problémům vyhýbá jako čert kříži. O Ukrajinské krizi a pokusu o provokaci u Kerče ani nepípnul. Přípravu útoku z Pobaltí na Rusko ignoruje, přestože kdesi pro to zvedl ruku. V hospodářských záležitostech nemluví nijak kvalifikovaně. Nikdy nic pořádného v hospodářství nedělal. Vychvalování mu jen škodí. Vyznamenávání je jeho řekněme korupční činnost. Ransdorfovi nebo Krejčímu nikdy žádné vyznamenání nedá, protože cítí svou slabost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:48
   To máte tak, Ransdorfovi může jen tiše závidět. To jak při každě příležitosti vykládá co čte a pod. Asi již nikdy dodohoní to co četl pan Ransdorf a o jazykové vybavenosti se může Zemanovi jen snít.

   Smazat
  2. Ještě je směšnější když se Zeman ptá, co dotyčný napsal? Přímo si koleduje, abychom se mu podívali na zoubek a jeho výkon zhodnotili sami. Existuje volně přístupná celosvětová databáze publikací a hudebnin. Každý může doma spustit stránky
   www.worldcat.org

   Dole na stránce doporučuji nastavit jako jazyk komunikace češtinu. Teď se pustíme do lustrace literárního výkonu pana prezidenta. Nahoře je pole Vyhledat v katalogu. Do tohoto pole napíšete
   Miloš Zeman.
   Protože katalog vyhledá i jiné Zemany než Miloše, doporučuji použít
   Rozšířené vyhledávání
   Objeví se tabulka, kterou vyplníte. Stačí do pole Author zase napsat Miloš Zeman. Do pole Format vyberte Book. Nemá cenu hledat články, stačí knihy. Ostatní pole vyplňovat nemusíte. Pak kliknete na pole
   Vyhledat v katalogu ve
   Objeví se vám seznam knih, které napsal sám nebo jako spoluautor. Dostanete toto:
   http://www.worldcat.org/search?q=au%3AMilos%CC%8C+Zeman&fq=x0%3Abook&dblist=638&qt=first_page
   Pozor, zase si musíte dávat pozor na jméno autora, protože se tam najde i Antonín Zeman. Něco napsal samostatně, ale většinou v kolektivu. Najde se tam i i 40 let socialistického zdravotnictví Jihlavska : 1948-1988, což jevím, jestli napsal on nebo je to shoda jmen. Všimnete si i důvod vyznamenání Petra Žantovského.

   Stejným postupem si prolustrujte Miloslava Ransdorfa, Václava Klause, Antonína Zápotockého, Gustáva Husáka a jiné hvězdy českého politického nebe.

   Každá kniha má svou kvalitu a náročnost. Často jsou to bezcenné politické dřisty. Já oceňuji, jestli má autor výdrž a napíše něco sám, nebo ho jen připíši jiní. Přirozeně jsem si ověřoval, co vyjde. Překvapil mne Zápotocký, Husák a Klaus.

   Dvojitým kliknutím na název publikace se dostanete k seznamu knihoven na celém světě, kde si knihu můžete půjčit. Až na Klause psali zmínění autoři česky, proto šíření je omezeno. Přesto Ransdorf má něco i v Německu a na univerzitách v USA.

   Lustracemi se můžete zabývat celý sobotní večer.

   Smazat
  3. 22:11 Tak je hezké, že jste se naučil pracovat s internetem. Ale pokud nechápete, že Miloš Zeman je politik světového významu, je vám ten internet celkem k ničemu.

   Smazat
  4. Zeman se pochlapil. Částečně mu odpustil.

   Smazat
 10. Lze hovory s prezidentem tv Barrandov sledovat na internetu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Např zde
   https://www.youtube.com/watch?v=xODuoYOYM2A

   Smazat
 11. Na jmenované lidi drahoš a spol bych se nikdy nedíval stačilo jak ho Zeman rozsekal v předvolebním boji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro srovnání pokec s klaunem Fischerem :)

   https://www.youtube.com/watch?v=q-q6erjms-k

   Smazat
 12. Čt to samozřejmě nepřizná, ale Soukup jí parádně nastavuje zrcadlo a ještě na tom profituje. A nejvíc mě baví, jak ho ti "moderátorští odborníci" kritizují, že není žádný moderátor, neboť si zve nevhodné hosty, klade jim nevhodným způsobe nevhodné otázky, na které se mu dostává nevhodných odpovědí a to vše bez hysterického skákání do řeči, morbidního a nenávistného šklebu ve tváři, bez kolovrátkového opakování otázky, dokud na ni nedostane tu jedinou správnou a povolenou odpověď a bez odebrání slova ve chvíli, kdy se správná odpověď nedostavuje. Možná to není profík, ale zaplaťpánbůh za to, na rozdíl od nich ale vede své rozhovory přátelsky, svým hostům pečlivě naslouchá a to i těm, se kterými očividně nesouhlasí a zdá se, že zatím co na Čt jsou už předem všichni v křeči, a to kolikrát i ti preferovaní, na Barrandov chodí a vracejí se rádi a i ti z těch nesnášenlivých stran tam jakoby zkrotnou a občas se dá i zahlédnout záblesk mírné sebereflexe v jejich ksichtech, když to píská někdo, kdo je opravdu spravedlivý. Asi chvilkový projev slabosti, který je okamžitě opustí, když se vrátí na své militantní základny. Měkoty nebrat, na lid obecný je třeba přísnosti...:-) J.

  OdpovědětSmazat
 13. Zrovna včera jsem zcela náhodou přepnul na soudruha Soukupa a jeho rádoby " ZPRÁVY ".To co jsem během několika minut vyslech a viděl mě vyrazilo dech.Co prezentuje za zprávy je opravdu slaboduché. Takovou STUPIDITU jsem ještě neslyšel, ten blb Soukup jede stopro ve drogách, ty jeho pohyby tomu odpovídají. A že tam zve toho pochcana z hradu, se nedivím. Ten mu drží prst v zadku, jinak by už tu stanici dávno zrušili.Barandov muže sledovat a chválit pouze blb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kterou stanici byste doporučil pro chytřejší lidi než jste vy?

   Smazat
  2. 9:34
   No jo, pro blbého každý blbec, takže děkujeme za příspěvek a přejeme dobrý den.

   Tidehunter

   Smazat
  3. Blahopřeji vám dvěma ke sledování barandova.Pouze lidé hloupí a dementní něco takového sledují. Pokud se ptáte kterou stanici, tak doporučím třeba ČT 1,2 24. Celkem pravdivé a vyvážené komenty. A nyní se třeba poserte!!!!

   Smazat
  4. 14:52 ...Jinak zdravý , co ? Až na tu hlavu .

   Smazat
  5. 15:44 Napsal putinovovský agent a čecháčkovký sockovitý troll, jehož na ulici či v socce každej hned pozná podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení.:))))

   Smazat
 14. Po sedmi letech ve vztahu k Wilsonovi se se mnou rozloučil, udělal jsem vše, co mu bylo možné, abych ho vrátil, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho zpátky tak moc kvůli lásce, kterou pro něj mám, prosila jsem ho se vším , Dělal jsem sliby, ale odmítl. Vysvětlil jsem mému problému někoho online a navrhla, že bych měl kontaktovat kouzelník, který by mi mohl pomoct, abych odnesl kouzlo, abych ho vzal zpátky, ale já jsem ten typ, který nevěří v kouzlo, neměl jsem jinou možnost než to zkusit, Měl jsem na mysli kouzelník, který se jmenoval Dr. Zuma zuk a já mu poslal e-mail a on mi řekl, že není problém, že všechno bude v pořádku před třemi dny, že se můj býval před třemi dny vrátil ke mně, Druhý den to bylo kolem 16:00. Můj ex mi volal, byl jsem tak překvapen, odpověděl jsem na volání a všechno, co řekl, bylo, že byl tak líto, že se všechno stalo, že se chtěl, abych se k němu vrátil, že mě tak moc miluje. Byl jsem tak šťastný a šel k němu, tak jsme začali znovu žít šťastně. Od té doby jsem sliboval, že někdo, koho vím, že má vztah problém, bych pomáhal takové osobě tím, že se na něj nebo ona k jedinému skutečnému a mocnému kouzelníkovi, který mi pomohl s mým vlastním problémem a kdo je jiný než všechny falešné ty venku. Někdo může potřebovat pomoc kouzelníka, jeho e-mail: spiritualherbalisthealing@gmail.com nebo mu zavolat +2348164728160, můžete mu poslat e-mail, pokud potřebujete jeho pomoc ve vašem vztahu nebo cokoli jiného. KONTAKTUJTE NYNÍ PRO ŘEŠENÍ K VÁŠEM PROBLÉMŮM

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.