Reklama

sobota 8. prosince 2018

Proč to nemá Ukrajina lehké

Mirko Raduševič
8. 12. 2018 NovéSlovoSk
Dvě zprávy naznačující zlepšení ukrajinsko-ruských vztahů po krizi v Kerčském průlivu.
Ukrajinský ministr infrastruktury Vladimir Omeljan oznámil, že Rusko částečně odblokovalo Keršský průliv a že opět ukrajinské obchodní lodě jím proplouvají do přístavů v Azovském moři. (viz)
Dmitrij Peskov, mluvčí prezidenta Vladimira Putina dnes oznámil vůli Ruska i nadále přepravovat do Evropy plyn přes Ukrajinu i po výstavbě plynovodu Nord Stream 2. Jedná se o reakci na slova kancléřky Angely Merkelové, že by Rusku mělo dát garance, že tranzit přes Ukrajinu bude i nadále možný. (viz)


„Podíváme-li se na východní hranici s Ruskem nebo západní s Evropskou unií, jazykové a kulturní vazby přesahující hranice vytvářejí pro Ukrajinu problémy, aby byla jednotnou zemí.“
To píše ve svém článku americký deník The New York Times.

V této souvislosti podle autora článku existuje na světě jen málo zemí, jejichž hranice by se měnily a území se rozdělovalo, jako je tomu u zemí Východní a Střední Evropy. Týká se to zejména států bývalého Rakouska-Uherska, které se po první světové válce rozpadly. Článek je reportáží z ukrajinského města Berehovo, které se v minulém století stalo součástí pěti zemí. Problematizován je vztah Ukrajiny se sousedním Maďarskem, které v roce 1920 přišlo Trianonskou mírovou smlouvou o část svého území. Nyní se ale vše mění, když Maďaři i mimo své území mohou vlastnit maďarský pas a mohou se účastnit voleb v Maďarsku.

S případem vydávání maďarských pasů začalo v Zakarpatské oblasti vyšetřování a v říjnu tohoto roku došlo k vyhoštění maďarského konzula v městě Berehovo. (viz) . Bylo vydáno oficiální prohlášení, že „ukrajinské ministerstvo zahraničí očekává, že se maďarská strana bude i nadále zdržovat nepřátelských kroků vůči Ukrajině a nebude porušovat ukrajinské právní předpisy.“ Ukrajinská média píší o videu, které zachycuje přijímání maďarských pasů, kdy žadatelé o pas přísahají věrnost Maďarsku před maďarskou vlajkou. Přitom je konzul upozorňuje, aby vlastnictví maďarského pasu před ukrajinskými orgány utajovali.

Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin uvedl, že udělení maďarského občanství je v rozporu s Vídeňskou úmluvou o konzulárních vztazích. Podle něj bude Ukrajina na vydávání maďarských pasů Ukrajincům reagovat. Jeho maďarský protějšek Peter Siyarto naopak pohrozil, že budou přijata nová opatření k zabránění evropské a euroatlantické integrace Ukrajiny. Dále maďarský ministr uvedl, že udělování maďarských pasů neporušuje maďarskou, ani ukrajinskou, ani mezinárodní legislativu.

Ukrajinští představitelé prohlásili, že v Berehovu znovu otevřou již dlouho opuštěnou vojenskou základnu. Budapešť okamžitě zareagovala s tím, že jde o „nepřijatelný“ krok, který znamená, že Ukrajina považuje maďarské obyvatele města za hrozbu.

Vztahy obou zemí nejsou nejlepší a nepřispělo k tomu ani jmenování maďarského komisaře pro rozvoj Zakarpatské oblasti, kterým se stal expert pro Ukrajinu István Grezsa. Jinak řečeno, Maďarsko vytvořilo instituci, jejíž příslušnost zahrnuje část suverénního území jiného státu. Komisař má na starosti předškolní vzdělávání. Na to ostře reagovala Ukrajina s prohlášením, že tato funkce musí být okamžitě zrušena, jinak bude tento úředník prohlášen za „persona non grata“. Maďarsko na to odpovědělo: (viz) „Pro maďarskou vládu je důležitý rozvoj Zakarpatska a je zřejmé, že to vyžaduje zdroje z maďarského rozpočtu. Těžko je pochopitelné, že jde o nevhodné důvody, kdy ukrajinská vláda využívá veškeré možnosti k zabránění poskytnutí této pomoci.“
Ildikó Oroszová, rektorka maďarského institutu Ferenc Rakoczi II v Beregovu je však s maďarskou finanční pomocí spokojená a diví se, proč by se v tomto regionu mimo ukrajinštiny nemohlo mluvit jiným jazykem. Podle novináře New York Times, který s rektorkou mluvil, se měla Oroszová vyjádřit v tom smyslu, že zdejší lidé nejsou žádní migranti, proti kterým Orbán bojuje, ale spíše se dají přirovnat k americkým Indiánům, jejichž území bylo obsazeno. „Jsme to my, kdo je zde stále doma. Naopak jsou to jiní, kteří se k nám přicestovali,“ říká Ildikó Oroszová, jejíž babička se narodila v Československu, její matka v Maďarsku a ona sama má v rodném listě napsáno Sovětský svaz.

S Polskem to není lepší


Ve Lvově se nachází Lyčakovský hřbitov, kde je pochováno mnoho významných ukrajinských, ale i polských osobností. Je zde památník padlých, kde jsou pohřbení ukrajinští vojáci, zemřelí v létech 1918-19. To je v době první snahy o ukrajinskou nezávislost, tentokráte v bojích s Polskem. Stojí zde polský památník zahynulým z té samé války, ke které došlo po rozpadu Rakousko – Uherska. Byl to boj o Lvov mezi polskými a ukrajinskými jednotkami. Kvůli tomuto na hřbitově dochází k řadě nesvárů mezi oběma zeměmi. K poslednímu patří, když v loňském roce se rozhodovalo, zda na nových polských pasech bude vyobrazena kaple polských vojáků z tohoto hřbitova. Letos je to další událost, když v minulém měsíci došlo z ukrajinské strany k odstraňování soch lvů u polského památníku. Navíc k demontáži došlo v předvečer stého výročí zmíněných bojů a Poláci mluví o poslední „kapce, kdy pohár přetekl.“ (viz )

Polský novinář Michal Milosz měl napsat v článku „Polští politici si 15 až 20 let nevšímají banderovství“ na serveru Prawy.pl, že na Ukrajině kvete banderovství a je úspěšné. 

„Za peníze polských daňových poplatníků podporujeme zbrojní stát Bandery: Ten nemá budoucnost, prchají mladí lidé a zůstává tam jen bída a banderovství. Pokud jste, vy polští politici, za celých patnáct let nepochopili, co to znamená být Ukrajincem, zemřete jako hlupáci,“ píše v článku Milosz (viz).

Za špatnými vztahy Poláků k Ukrajincům stojí především známá historická událost – Volyňský masakr, který je považován za nejčernější polskou historii, ke které došlo od února 1943 do února 1944. Přestože se jednalo o území okupované Německem, ukrajinští nacionalisté se chtěli zbavit jiných národnostní, aby území bylo etnicky čisté. Masové vraždy, které šokovaly i samotné nacisty, prováděli banderovci - Ukrajinská povstalecká armáda (UPA), která se vydávala za partyzány. Vesnice byly vypalovány a srovnávány se zemí a své oběti banderovci zakopávali do masových hrobů. Brutalita s jakou Poláci byli vraždění, nemá v historii lidstva zřejmě obdoby. Nikdo přesně počet obětí nespočítal, zatím byla jen polovina identifikovaná a píše se přibližně o šedesáti tisících a někde o sta tisíci.

Není divu, že Polsko nemá pro banderovce pochopení ani po odkrytí německých archivů o Ukrajinské povstalecké armádě, kde jsou zaznamenány i její zásluhy za osvobození během druhé světové války. Letos na jaře dochází k odsouhlasení novely zákona o Ústavu paměti národa, známé jako zákon a holocaustu. Podle něj hrozí vězení za popírání zločinů ukrajinských nacionalistů vedených Šuchevyčem a Stepanem Banderou. Na západě Ukrajiny se konají demonstrace, zejména ve Lvově a předák pravicových radikálů Svjatoslav Siryj prohlašuje:  

„Vyšli jsme do ulic, abychom předvedli, že Lvov je banderovské město a nikdo nám nebude nařizovat, koho máme ctít.“ 

Také oficiálně se Ukrajina ohrazuje, že se jedná o jednostrannou interpretaci historie a snahu zobrazovat Ukrajince výlučně jako zločince a kolaboranty s nacisty.  

„Historická pravda potřebuje otevřený dialog, a ne zákazy,“ uvedl prezident Petro Porošenko.

Proti zákonu se mimo Ukrajiny postavily USA a Izrael, ti pro změnu viděly přečiny během druhé světové války i na straně Polska a chápaly zákon jako pokus o vymazání činů polských vyděračů, udavačů a kolaborantů, kteří se podíleli na masakrech a vyvražďování Židů. Proto nakonec došlo k určité úpravě zákona.

Z toho je vidět, že odhalování historie a udržovat dobré sousedské vztahy není jednoduchou záležitostí. Zatím se zdá, že Ukrajinci mají bezproblémové vztahy jen s krymskými Tatary a jejích vůdcem Mustafou Džemilevem, kterého nedávno prezident Porošenko vyznamenal Řádem svobody. Je jasné, že se jedná o účelový svazek určený v boji proti Rusku. Dokonce se mluví o tom, že Ukrajina hodlá vybudovat jednotku sestávající se z bojovníků muslimských menšin.


35 komentářů :

 1. Otázkou je, co z toho plyne pro budoucí pokolení, budou mít děti dnešních "odhalovačů" historie lepší perspektivy? Nebo jen nějaký 'podnikatel' ve zbrani zdůvodní svoje současné násilní?

  OdpovědětSmazat
 2. Merklová je na ty své okrajince hodná. Chce, aby mohli i nadále odebírat plyn zdarma. Aspoň přes takové malé dírky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlobaba ma velky starosti o Ukrajinu , ale zadny o EU a zlociny jejich chranencu...

   Smazat
  2. Horší je, že Angela v2.0, Annegret Kramp-Karrenbauer, nemá pro NS2 vůbec žádné pochopení, zato hoří při ukrajinské dodávky, tzv."zelenou energii" a americké terminály. Je otázkou, jestli bude skutečně tak pragmatická, anebo je to ještě závislejší loutka. NS2 může být klidně dostavěn, ale plyn přez něj téct nemusí.

   Smazat
  3. Ta Ančokréta Kampf vypadá na Hitlerovu pravnučku.
   Na bábu Mrklov budeme ještě v dobrém vzpomínat.

   Smazat
  4. 10:24 Jedně dobře! Pan Hitler se nad rudým xindlem typu lŽIDavid a lŽIDvořák tyčí jako Mount Everest nad dvěma ubohými hromádkami jačího trusu při svém úpatí ...

   Smazat
 3. Naftogaz se přejmenuje na NAVRTOGAZ

  OdpovědětSmazat
 4. Nevím, proč tak EU trvá na transitu přes Ukrajinu, přece víme dobře, že to bylo jednání Ukrajiny, které zablokovalo dodávky do zemí EU a navíc plyn zcela jako obyčejný zločince plyn kradlo!!! Vyloučení Ukrajiny z tranzitu plynu považuji proto za správné, logické. Nebo snad podporujeme zloděje, protože nám ta zlodějina, jakožto světu kapitálu, který je na kradení založen, vyhovuje?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je jednoduché... výpadek příjmů za tranzit by musela uhradit Evropa resp ty státy které mají na zachování současné Okrajiny zájem

   Smazat
  2. Je to mozne. Len sa cudujem Rusku ze stale potvrdzuje ze bude cez UA nadalej dodavat.

   Smazat
  3. 20:43 Dodávat přes Ukrajinu není problém. Rusko může prodávat plyn přímo Ukrajině za stejnou cenu, za jakou prodává EU. Vzhledem k problémům s placením dodávat jen množství, zaplacené předem. Pak ať si s ním Ukrajina dělá co chce. Jestli ho přeprodá do EU s příplatkem za tranzit nebo si ho nechá bude její věc. A samozřejmě také věc EU, kterou takový plyn vyjde dráž, než z vlastního plynovodu. Rusku to může být jedno. Takže stačí zrušit nízké ceny pro "bratrskou" Ukrajinu, přejít na normální tržní podmínky a plynovod může vesele sloužit dál.

   Smazat
  4. 18:49, údajně aktiva Naftohazu skoupil Rothschild. Rodina Rothschild sice spoluvlastní FED, ale nepatří mezi klasický americký oligarchiát, jedná se o finanční internacionálu. Jestli to je pravda, potom si ani Julča moc neškrtne a hubu utřou i tradiční americké firmy. Pro Rusko to je jedno, protože oni budou prodávat všem, tak to je pro tranzitéry nejvýhodnější. Ovšem nejlepší verzí je NS2, tam budou prodávat přímo bez pijavic, které budou jejich ceny tlačit dolu k nákladovým a spotřebitelské nahoru, aby získali co největší marži. Ani Ukrajina jim moc nevadí, pokud se udrží pod kontrolou. Západ potřebuje mnohem víc plynu bez kolik Družba zvládne.

   Smazat
 5. Banda v Kyjevě nemá dobré vztahy s nikým. A ani je mít nikdy nebude. Protože všichni vědí, co jsou jejich představitelé zač. Zločinci, kteří by v každé jiné zemi seděli za katrem na dlouhá desetiletí. K moci se dostali krvavým převratem a krvavým konfliktem se u moci drží. Veřejně rozkrádají vlastní zemi. Ožebračují její obyvatele a kradou taky zcela nezastřeně a veřejně. Kdo si chce s takovými zadat? Nařídí jim, co mají dělat a hodí jim pod nohy jidášský groš. Už je nikam nezvou. Kam dojedou, nikdo se s nimi nebaví. Alespoň ne veřejně. Porošenko mluví k prázdným sálům, ve kterých jsou pouze jeho poskoci a pár novinářů. Trump ho ignoruje zcela. Merkelová s ním prohodí pár vět a zbytek řeší přes úředníky.... Banderovci v Kyjevě nemají bezproblémové vztahy s Krymskými Tatary. Bezproblémové vztahy mají pouze s některými šašky, kteří se pasovali do role "vůdců" Krymských Tatarů, ale ve skutečnosti za nimi nikdo nestojí. Rozhodně ne nějaká zaznamenání hodná síla. A muslimské jednotky měl i Hitler. SS divizi Handžár především z Bosenských muslimů. Bojovat sice vůbec neuměli, ale masové vraždění civilistů jim šlo od ruky báječně. Proto také byli nasazováni výlučně na "vyčišťovací" operace a nikoliv na frontě.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejlépe prodat trubky od Ruských hranic Němcům a tam jim předávat plyn ať mají s benderovci nějakou zábavu.

  OdpovědětSmazat
 7. Komunisti byli dostatečně moudří, aby národnostní rozpory tlumili a nejitřili jako demokrati.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netáraj! Oni len syntetizovali národnostný šovinizmus do svojej ideológie. Zajdi na juh a juhozápad Slovenska a porovnaj premenované mesta a dediny napríklad: mesto Gúta na mesto Kollárovo. Mesto Čeklís premenované na Bernolákovo, Stara Ďala premenované na Hurbanovo. Jedine Velký Meder získal po páde komúnizmu zpäť svoj pôvodný názov. A to bolo rečí ako komunisti nenávidia kňazov! A tie všetky mesá nesú mená po nich:-) Od Vás čo len poznám, tak to sa hrdo hlásili k Husitskýcm náboženským krvavým vojnám. Len ich trochu upravili na povstania pracujúceho ludu, aby napriek náboženskej ideológie Husitov ho mohli integrovať do svojej ateistickej ideológie, nech nevypadajú ako schízofrenici:-). Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Napokon... heh, tú ukrajinu splodili ako bolševický parchanát práve komúnisti Sovietskeho zväzu. Klúč k riešeniu národnostnej otázky bol prostý: vČechách odsun Sudetských Nemcov, na Slovensku kuš drž hubu Maďarskej menšine, Na Kryme odsun kolaborantov Tatárskej národnosti a kuš drž hubu Russkej menšine po anexii Krymu do novosplodeného bolševického parchanátu Ukrajina. To isté v DoněckoKrivorožskej republike. Tak sa riešili národnostné spory po bolševicku. Tieto maniére si osvojil aj EuroSojúz keď riešil postavenie Srbov po rozbití Juhoslávie vo svojich bolševických parchanátoch. Tak dopadli Srbi v Bosne, z Chorvátska boli Srbi odsunutí, a v mafiánskom "štáte" Kosovo sa nik nestará či Srb skape, alebo prežije. Žiadneho rozdielu niet medzi modrým a červeným bolševikom.

   Smazat
  3. Tárať by si hlavně neměl ty. Blábolíš nesmysly a husitsví by sis vůbec neměl brát do svých pomatených úvah. Rozumíš tomu "jak koza náklaďáku".

   Smazat
  4. 7:09, no vono mezi katolíky se lásky k husitství prostě nedovoláš. Husité byli trochu jiného ražení než jiná protestantská hnutí a svou víru šířili spíš jako loupeživí rytíři. Dějinný význam mají pro nás, u ostatních moc sympatií nepobrali. Můžu uvést příměr: třeba taková Kristina, švédská královna, škaredá jako noc a loupežnice. Pro nás. Pro Švédy to je veliká panovnice a zakladatelka jejich bohatství.

   Smazat
 8. Přepravu ruského plynu přes Ukrajinu slíbila Ukrajincům Merkelová a Merkelové s úsměvem neodporoval Putin. Písemná smlouva žádná. Merkelová již není předsedkyní vládnoucí strany a za několik málo let nebude ani kancléřkou Německa. Kancléřky Merkelové nebude, ruský plyn do Evropy proudit bude a to Severními proudy a Tureckým proudem a Ukrajinci mohou vzpomínat na bývalou kancléřku Merkelovou a její slib. Ekonomika je ekonomika a ušetřené peníze za ukrajinský tranzit jsou pěkné peníze.

  OdpovědětSmazat
 9. Ruským zájmem je, co nejvíce trubek do Evropy – rozděl a panuj. Ani českým zájmem není, aby veškerý ruský plyn šel do Evropy výlučně přes Německo. Takže naším zájmem je tranzit i přes tu debilní Ukrajinu i případný Jižní proud, který si Bulhaři nechali rozmluvit. P.K.

  OdpovědětSmazat
 10. Ukrajinci byli vynikající jako ostraha v továrnách na smrt a jako střelci u masových hrobů. Vedle nich jsou polští kolaboranti a udavači pouhými příštipkáři. Kdyby byly v pozici Ruska USA, tak už je dávno zruinovaná sankcemi, nebo okupovaná, aby na jejich dvorku neprudila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:46 Přesně tak pane největší odpad Evropy.

   Smazat
 11. Nevím, kdo si ve střední Evropě může přát velké Uhry. Nejspíš nikdo. Všichni si přejí přátelské vztahy s Maďarskem. Ale krev není voda, proto V4(+) a evropské mocnosti, by měly Maďarsko usměrňovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velké uhry jsem měl v pubertě, ale nechápu, včem je chcete usměrňovat. Myslíte usměrnit Maďary, aby krmili 100.000 imigrantů a podpořit Ukrajinu a z Bandery udělat národního hrdinu?

   Smazat
  2. Anonymní8. prosince 2018 23:35
   Nejspíš máte na mysli jinou záležitost, než na jakou reagujete. Nebyla řeč o změně maďarské protiimigrační politiky. Tu bychom naopak měli v rámci EU podporovat a dokonce mám dobrý pocit, že ji chce i Babiš následovat.
   Byla řeč o nebezpečí růstu maďarského nacionalismu. Bohužel to je důsledek protinárodní politiky EU a toto nebezpečí roste po celé Evropě. Ale některé národy jsou v situaci, že se stávají silně nacionalistické, snadněji. To je i situace Maďarska, které má silné menšiny v mnoha okolních státech.
   A ekonomický, národnostní, bezpečnostní rozval těchto zemí (vzorově Ukrajina), přeshraniční nacionální vazby posiluje. Náprava musí nastat na Ukrajině a v EU. Tu by měly vyžadovat ve vlastním zájmu, především středoevropské státy V4(+), ale bez zapojení mocností, toho samy moc neprosadí. P.K.

   Smazat
  3. 12:07 jak jste přišel na to, že by vámi jmenované země (Ukrajina a EU) měly toto vyžadovat ve svém vlastním zájmu? Zájem nadnárodních elit je přesně opačný, to vám ještě nedošlo? Několik let staré prognózy k budoucímu vývoji v Evropě od V.V.Pjakina (překlady do češtiny jsou na netu dostupné) se přece do puntíku plní, jede se podle plánu a neplní ho pouze Frau Merkel, ale řada dalších!!!

   Smazat
  4. Anonymní9. prosince 2018 14:03
   „ jak jste přišel na to, že by vámi jmenované země (Ukrajina a EU) měly toto vyžadovat ve svém vlastním zájmu? „
   Napsal jsem něco jiného: „Náprava musí nastat na Ukrajině a v EU. Tu by měly vyžadovat ve vlastním zájmu, především středoevropské státy V4(+), ..“

   „Zájem nadnárodních elit je přesně opačný, to vám ještě nedošlo?“
   Mě dochází, že máme také nějaké vlastní zájmy a pokud se o ně nebudeme brát, nikdo jiný nám je vnucovat nebude.
   Že se jede podle nějakého plánu, souhlasím, také stále připomínám, že probíhající afroislámská migrace není žádný humánní akt, ale plán na likvidaci evropských národů, který již popsal Kalergi.
   Na druhou stranu zde jsme my, občané a to také není malá síla, pokud si to uvědomíme a budeme proti těm plánům prosazovat vlastní zájmy. P.K.

   Smazat
 12. Tranzit ruského plynu přes Ukrajinu je nezbytné zachovat. Banderovci pak mají řadu netušených možností ke svému přežití: a) krást plyn a neplatit, mají totiž dnes zcela nové americké plynoměry, které ukazují téměř nulové hodnoty odběru, b) nebudou muset nic platit, i kdyby přesto měli, švédští soudruzi je v arbitráži zbaví jakéhokoliv dluhu (smlouvy přeložené z ruštiny se přece nemusí plnit), c) pokud něco zaplatí, tak podle ceny, kterou si sami jako odběratel a dlužník nadiktují, d) tranzitní poplatky šroubovat podle uvážení, eurospotřebitel to zacáluje atd., zkrátka je to super, kromě ruského plynu stejně už brzy nebude co na Ukrajině ukrást :-)

  OdpovědětSmazat
 13. Proč to nemá Ukrajina lehké, jednoduchá odpověď, protože má za souseda fašounské, militantní, roztahovašné Rusko.Pokud tohle někdo nepochopí, tak má mozek vymytý ruskou putinovskou propagandou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdavím tě, khaki mozku! Ve službě, ve službě, i v neděli?

   Smazat
  2. Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
 14. Ukrajina se mnoho desítek let vezla a dobře si žila díky příspěvkům z Ruska. Ukrajina byla po všech stránkách nejbohatší svazovou republikou SSSR! Pak přišli Gorbačov a Jelcin a umožnili rozkrádání Ukrajiny domácí elitami, počínaje superkomunistou Kravčukem. Ještě neuplynulo ani třicet let od rozpadu SSSR a z Ukrajiny se za spolupřispění amerických soudruhů stala nejnuznější země Evropy. Rusům došla trpělivost a už je nechtějí vyživovat, proto se zesiluje ten banderovský protiruský štěkot. Mimochodem, s běloruským Lukašenkem to začíná být podobné. Teče mu do bot a Putin ho nechce nadále vyživovat. Každý za své, přátelé, každý za své, je přece kapitáálismus :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad tomu tak kdysi před staletími i bylo, protože je prokázáno že původním Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.