Reklama

středa 5. prosince 2018

Protiruská válečná propaganda německého militarismu a pravice

Bernharda Trautvettera a -rp-
5. 12. 2018  KENFM.DE a  PrvníZprávy
Antikomunismus podle Thomas Manna byl základním prvkem jeho doby ve 20. století. Nacisté vykonstruovali židovsko-bolševické světové spiknutí. Podle nich to nebezpečí bylo právě spojení Sovětského svazu se světovým židovstvem.Německý císař Vilém prohlásil ruskou mobilizaci za útok na Německou říši a přispěl tak k rozpoutání první světové války na základě této lži.

Hitlerův útok na Sovětský svaz "Operace Barbarossa" měl zachránit evropskou kulturu. Operací Barbarossa spustil Hitler nejnebezpečnější kampaň všech dob, která pod heslem "Spálená Země", zanechala za sebou zhruba 27 milionů mrtvých sovětských občanů. Ze všech těchto zločinů Německa se svět nevzpamatoval dodnes. Je to jen proto, že jedním z výsledků války je jaderné zbrojení.

Aliance NATO byla vždy „oprávněna“ vydávat falešné zprávy o sovětské hrozbě a uvedená fakta byla vždy opakem skutečnosti, tak jako všechny zprávy na Západě vysoce respektovaného mírového výzkumného institutu SIPRI. Naštěstí si toho někteří kritičtí současníci všimli. V důsledku toho se stále více v Německu šíří výhrady k válečné propagandě.

Na konferenci NATO v Essenu v roce 2015 pod názvem „Strategická komunikace“ se hledaly způsoby, jak zmařit úspěch mírového hnutí.

Úspěchy mírového hnutí od 80. let mají stále vliv. Tehdy to byl boj proti lži o údajné potřebě hrozit jadernými raketami z Evropy Sovětskému svazu, především z Německa. Aby tuto lež podpořila, tak Aliance nepočítala britské a francouzské systémy - na rozdíl od Sovětského svazu. Z toho vyústila propaganda do lži potřebné odpovědi.


NeoPresse: Leyenová k Rusku – ničí úspěchy civilizace!


V případě Novičok-Skripal NATO bez důkazů stupňuje propagandu a sankce proti Rusku, zatímco v případě vraždy novináře Chášukdží ho NATO se přece nevzdá sto miliardové zbrojní dohody se Saúdskou Arábií a to je zarážející.

Stejně rychle vyhodnotili důstojníci NATO a významní politici z pravicového / konzervativního tábora včetně Zelených a některých sociálních demokratů, včetně německého ministra zahraničí Maase, aktuální dění v přední části Azovského moře a eskalující kroky vládnoucího Porošenka.

V důsledku toho se podpora Zelených a celá německá podpora plynovodu v Baltském moři z Ruska na německé pobřeží zastaví , pokračující eskalace napětí má za následek, že USA by mohly dosáhnout v dodávkách zkapalněného plynu na konkurenční výhodu.

Je to všechno o ekonomice: USA chtějí zabránit sblížení západní Evropy s Ruskem všemi prostředky. Chtějí rozšířit svou dominanci politicky a ekonomicky. Vojensko-průmyslový komplex chce co možná nejvíce naplnit dvouprocentní podíl vojenských výdajů členských států NATO, které jsou již v současné době asi 15 krát vyšší než vojenské výdaje Ruska.

Když si člověk uvědomí důsledky vojenské eskalace zahrnující jaderné zbraně, tak je eskalace pro lidstvo velmi nebezpečná. Navíc by mohly jaderné elektrárny v možných bojových zónách umožnit gangům, které nedisponují jadernými zbraněmi, proniknout do jaderného pekla. Pak už dalších sto tisíc let nikdo tady člověka neuvidí. Toto riziko vyžaduje absolutní deeskalaci a mírovou politiku. Německo je povinno postavit se za mír v Evropě a brát v úvahu bezpečnostní zájmy všech států.


32 komentářů :

 1. Pane Dvořáku, je mi líto, ale situace se zhoršuje. V minulém století bylo riziko války omezeno na hrozbu mezi dvěma velmocemi. Dnes se bipolarita změnila na multi, technologie produkuje zbraně ničivější a tak se logiky znásobilo i riziko. Vidíte nějaké východisko ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vystoupit z paktů, neutralita, dobře vycházet se sousedy, na mezinárodní scéně aktivně vystupovat proti zbrojení, paktům, štvaní do války, proti zvyšování napětí, moderovat současné konflikty ... ... ...

   Smazat
  2. Trochu se bojím, že slušní a mírumilovní lidé opět tahají za kratší konec jako kdy v minulosti. Přesto se musíme snažit.

   Smazat
  3. To se vzdy opakuje jiz nejmene od 1870. Porad buduji germany , vedi ,ze jsou zbesile poslusny, kdyz jde o vrazdeni, masakry a niceni.
   A velmi sanzive vynalezavi a pracovity , kdyz jde o teror , masakry a zniceni vseho...To se porad opakuje az dodnes a bude opakovat samozrejme...Udelaji zkratka vsechno a jeste vice !!!
   A nikdy nemuzou prestat !!
   Behem kratkych let s fanatickou pomoci drtive vetsiny Germanu , Hitler udelal obrovsky technicko-vojensky pokrok a vyvoj , az neuveritelny. Napriklad. Za Ucelem. Znicit velkou cast sveta a vyhladit.
   Predtim to byl Wilhelm atd.
   Je pravda ,ze zapad z tehoz duvodu velmi pomahal a nikdy neprestal.
   Proto musi zvanit a zvanit a nikdy nemuzou prestat ,ze Rusko bez jedineho dukazu chce ovladnout svet, volby kdekoliv, okupovat jine staty a tech lzi je donekonecna a kazdej to vi..
   Sjednoceni Germanu =vzdy = KOnec Sveta nablizku.
   To je jedina jistota , kterou svet ma..a mel...

   Smazat
  4. A Usan se jen snazi germany napodobovat ve vsem , ale neni to vono jak je videt...

   Smazat
  5. To bohužel není reálné zemřel bush a mainstream dělá jako kdyby zemřel jejich rodný otec. Pokud budou moci sluhové západu nic se nezmění a bude hůř.

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201812048627262-Cesko-podporilo-USA-a-postavilo-se-proti-Rusku-v-otazce-smlouvy-o-raketach-INF/

   Smazat
  6. 17:31 Jasněěěě, aby jsme dopadli jako ty, narudlej zdegenerovanej čechomužiku! Války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity.
   A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života Čechů!!!
   Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, energii, vůli, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali tuto zem darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat!

   Smazat
 2. Na rozdíl od Spojených států více než dvě třetiny Němců upřednostňují sblížení s Ruskem a Čínou. 69% Němců je pro úzké partnerství s Moskvou, 67% je pro úzké partnerství s Pekingem. Obchodní války, které Trump začal proti Evropské unii, Číně a Rusku, sehrály v této věci důležitou roli. Vladimír Putin, Angela Merkelová a Si Ťin-pching spojili síly, aby obhájili volný obchod, a EU nabídla Rusku a Číně společný mechanismus pro obcházení amerických sankcí proti íránské ropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sláva Angele Merkel.

   Smazat
  2. Tato baba Jaga (Georgij Milljar)
   Potomek francouzského šlechtice a ruské matky. Začínal jako kulisák Havel, nakonec se našel ve filmových pohádkách. Hrál zejména čerty. Podobu baby Jagy z Mrazíka si vymyslel sám. V soukromí byl velmi plachý, žil s matkou a oženil se až v 65 letech.

   Smazat
 3. "Lokální mocnosti se domlouvají, aby zvolily země jako Kuba nebo Venezuela do rady pro lidská práva," tak to je zásadně špatně. Správně je, že Saudská Arabie je zvolena do předsednictví OSN pro lidská práva. Tak to má být

  OdpovědětSmazat
 4. Lži NATO se prokázaly v žumpě ČT.
  Když se měl stavět radar v Brdech, Rusko tvrdilo,že to ohrožuje mír v Evropě a že radar a rakety budou namířeny proti nim.NATO argumentovalo,že to je proti Íránu atd.
  No a v souvislosti se současnou aférou s raketami mluvil v ČT chytrák Vondra a prohlásil,že byla chyba radar tenkrát nepostavit,protože by nás to proti Rusku ochránilo. Tím potvrdil tehdejší ruské argumenty.
  NATO lže!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. lžou zaplacení a vyškolení politici, lžou média, a smutné, že i veřejnoprávní

  OdpovědětSmazat
 6. Vondra se svojí modrou kížkou ví prd o vojně, možná četl Švejka. Dnes ví i deváťák, že na radary jde ten první úder ve válce ! Že by nás ochránilo NATO? Ne ! NATO by nás jen obětovalo !

  OdpovědětSmazat
 7. Jsou to všechno váleční sráči, pardon: štváči! V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 8. Ami vydělali na 1. světové válce, vydělali na 2. světové válce. Na Evropě a to včetně loupeží patentů a mozků. Teď potřebují znovu vydělat a tak kdo to asi má odskákat? Evropa. Kampak doletí rakety středního a kratšího doletu - z ruska do Paříže, do Prahy, Do bratislavy, do Říma, do Varšavy .... do USA, tam nedoletí. Proto si USA pěstují Porošenky a Poláky, proto Kosovo, proto Libye a Sýrie a migranti - buď si to rozdá Evropa (bez USA a Anglie) s Ruskem, když to se nepovede, bude postačovat alespoň občanská válka v Evropě. I o tom je Brexit. Propaganda v Evropě už delší dobu jede ve válečném režimu. Nikdo už se nesnaží předkládat alespoň trochu uvěřitelné lži. Graduje to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:23 Opomněl jste, že ve výzbroji ruské armády nejsou jen rakety středního a krátkého doletu, ale i rakety mezikontinentální, hypersonické, apod.
   Pochybuji, že je mají jen na přehlídky... To vědí, samozřejmě i v USA.

   Otázkou tak je, zda hlavním důvodem "vypovězení smlouvy" ze strany USA, není snaha zvýšit prodej zbraní a jiného vojenského materiálu svým spojencům. Vždyť budou teď "přímo ohroženi"...

   Smazat
  2. 15:38 Ne, neopomněl a ani Ami to nepomíjí. Právě proto střední a kratší dolet v Evropě, Anglán z Evropy, Ami si umeje ruce (5. natoidní článek) a Evropa a Rusko se popasují. Záminku obstará zpoza krytu Anglán s Ami. Takhle to anglosas dělá po staletí. Rozeštvat, počkat a pak být za osvoboditele a řádně si nacpat měšec.

   Smazat
 9. Němci by měli být Rusku navěky vděční, že jim umožnilo sjednocení. Já osobně bych tehdejší DDR okupoval,na její náklady, minimálně 100 let od skončení druhé světové války. Už jenom proto, aby němci zase neměli roupy a ti jejich spojenci by si to taky rozmysleli.

  OdpovědětSmazat
 10. V prvni rade bychom meli prestat volit neschopne politiky...politika je umeni nemozneho...takze kazdy,kdo se neni schopen domluvit a prechazi ke straseni je neschopny....Z toho bych vychazela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda,ale nikdy to tak nebude,protože volí i občané,kteří politiku nesledují a při volbách dají na první pohled,nebo na to,co jim kdo poradí. A tito lidé jsou schopni volit i lůzry,kteří jdou proti nim,aniž by o tom přemýšleli. Takovéto volby jsou k ničemu. Další věc je,že by se mělo dát volební právo až od věku 25-27 let,kdy už by měl mít člověk zaměstnání a truchu zkušeností v životě a rozpoznal by, co je dobré a co ne. A také jsou podvody ve volebních místnostech,jak se letos ukázalo.
   Navrhuji: speciální,dezignem nezaměnitelné tužky pro volební komise-jiné by nesměli používat,ani je mít v kapse.Náplň v nich červenou. Tím by nikdo nemohl něco dopsat na sčítaný lístek. Dále kameru ve volební místnosti,která by se zapnula po skončení voleb a snímala by sčítání a manipulaci s lístky. Garantuji,že by si nikdo nic neriskl.

   Smazat
 11. Když čtu poznámky, tak najednou nevím, kdo je lepší. Zda jsou to USA či RF. Jen mě udivuje, že USA dávají RF ultimátum 60 dní, aby plnily smlouvu o raketách středního doletu a nebo že USA mají 60 dní na to, aby přišli k rozumu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Kde-to-vede-Amerika-tam-je-mir-a-prosperita-USA-zpucovaly-Cinu-a-Rusko-a-oznamily-ze-odted-zase-vedou-svet-Zasadni-projev-562105

   Smazat
  2. Myslim,ze zde mate odpoved....nabubrelost je znakem hlouposti

   Smazat
  3. USA jsou zbabeli natolik, ze nechteji za zadnou cenu valku na jejich uzemi. Tim pak na vsech valkach vydelavaji a na povalecnych rekonstrukcich vseho..
   100 let stara strategie zbabeleho bombardovani civilniho obyvatelstva , ktere nikdy nevzalo zbran do ruky a bylo I jiste ze nevezme trva dodnes. I kdyz to melo velmi maly dopad na hitlerovske nacisty a jejich valku.. Kremace zaziva milionu a bezpeci vrazednych pilotu z vysky pres 10 km bylo ucelem. Ovsem nestihli si vsimnout ,ze se vse podstatne zmenilo..
   Ale zbabelost vladne...Jako v Syrii, kde neudelali vubec nic.
   Ekonomicky uz valku /valka u nich znamena rozpad USA/ neunesou a mnozstvi uradu , organizaci a instituci vlady /top heavy /jako Rime/,pak prinasi paralysu verejneho zivota.
   Pentagon pak hromadi podvodniky , kteri nejen kradou triliony /2000/, ale doposud se nezmohli na jedineho schopneho generala. /Srovnej bezmoc Usaku v Syrii s velmi ucinnym ,efektivnim bojem velmi slozite valky rusu proti s teroru/. A svet to vidi a registruje a zarizuje se dle toho...Bezpecnostni urady a 80% bezpecnostnich agentur jsou soukrome..
   Nakonec se s tou posedlosti nenavisti a agresi vrhli sami na sebe a podle meho se blizi rychle k obcanske valce, nebo aspon k nejakym velkym protestum a nepokojum za ucelem zmeny. KaZdej vidi kam se riti a odkud neni navratu..Potom staci jen "jiskra' a vsechno vzplane.
   Kazdopadne jako vzdy v historii , vrchnosti delaji vse /a nemuzou si pomoci a musi to delat/, vzdy zotrocuji a zbidacuji az potom , neni jine reseni nez je odstranit.A dojde I na ne , samotne . Dobre je videt vyvoj "demokracie" v kratke dobe na Ukrajine.. Tohle delaji vsude na svete a porizuji si tak dalsiho nepritele mimo ty co si musi vymyslet za ucelem zisku a protoze jejich system je sebevrazedny I kdyz se to snazi zakryt povykem v mediich vseho druhu..Jenom 13% populace si mysli ,ze je Kongres k necemu.Napriklad.
   Tady uz je problem , kdy si lzou predevsim do svych vlastnich prolhanych ksichtu..
   V techle casech si pak nemohou pomoci a do vedeni se dostavaji mentalni trosky bez schopnosti, ale kterym ani system nedovoli nic jineho nez vladnout, vlastne pachat zlociny /protoze maji vzdy beztrestnost zarucenou/, smerem ke katastrofe...

   Smazat
  4. Hloupý cancy, celej ten článek! USA mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a barevné sloty! Máme právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 12. Ta von ministryně války z germanie, by něměla zapomínat na STALINGRAD !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Putler na Charkov! *)

   *) pro neznalé - scéna ze sovětského seriálu "Osvobození": porada Stavky v červnu 1943, maršál XY zahájil poradu právě floskulí: "Němci se stále nemohou vzpamatovat ze Stalingradu!" a Stalin ho přeruší poznámkou: "A my z Charkova!"

   Smazat
 13. Proč si pořád někdo myslí, že bude Rusko válčit s NATO jen v Evropě? Putin přece jasně řekl, že jediná raketa ze západu letící do Ruska bude mít za následek totální útok všemi, prostředky na USA. Prý proto aby ochránili zbytek světa před zničením tupými USA. Evropu si Rusko nezamoří atomem. Těch pár takyvojáků NATO zničí klasickým způsobem. Pro NATO platí varování Putina, že když je rvačka nevyhnutná, udeří první. A Putin vždy udělá, co řekne. Tak nevím, co se tu pořád mele o USA bezpečnosti za mořem? Ty přestanou existovat na Zemi během půl hodiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím pěkně, nemůžete-li pomocí odzbrojení, tak si tu nehrajete na stratégy. Zblbnou-li šéfové tak, až to bouchne, bude nám úplně jedno, kdo byl autorem.

   Smazat
  2. Nestraš, nešiř paniku! Na russáckej lítající šrot postačí i dobře udělanej prak! Horší voříšek je pozemní síla a zejména - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale když mu splašíte pravou sibířskou pěnu do koupele, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level č. 3! Tedy samotný Putler! A ten je obojživelnej a navíc umí karatééé! Na toho bude muset nastoupit Chuck Norris a nejen on, aby to konečně dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.