Reklama

neděle 16. prosince 2018

Rusko má jednotku bojových dronů

16. 12. 2018     fedpress
Profesionální příslušníci armády, kteří absolvovali speciální výcvik, byli zařazeni do nové jednotky. Ta je připojena k 58. dělostřelecké armádě. Společný výcvik bude proveden v roce 2019. Kromě toho budou vojáci vybaveni komplexem dronů Orlan. Nová skupina dronů byla vytvořena v Jižním vojenském okruhu. Je složena z profesionálních příslušníků armády, kteří absolvovali speciální přípravu. Výcvik probíhal v Kolomně.


Jednotka je dislokována v Ingušsku, stala se součástí 58. dělostřelecké armády. Komplexem dronů Orlan bude vybavena v příštím roce.

Drony jsou nepostradatelné při vzdušném průzkumu, vypořádávají se s bojovými úkoly dokonce i v noc díky technickým možnostem odhalit i maskovaného nepřítele, přičemž zůstávají neviditelné.

Dříve jsme informovali o vytvoření těžkého dronu, který váží 4-5 tun a může letět rychlostí až 950 kilometrů za hodinu. Tak vysokou rychlost umožňuje proudový motor. Běžné vrtulové drony letí dvakrát pomaleji.

Drony se aktivně využívají v různých oblastech, nejen v armádě, ale například i v agrární sféře. Jak agentura FedPress psala dříve, experti předpovídají, že za šest let přibližně 80% trhu s drony obsadí zemědělství v USA.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. používajú sa na postrek proti škodcom

  OdpovědětSmazat
 2. Jasně, protože ji má i Amerika.

  OdpovědětSmazat
 3. České Gripeny udelají s Rusi pořádek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nauč se pravopis, kreténe !!!

   Smazat
  2. 12:05 je představitel elity, tedy té samozvané...

   Smazat
  3. Pro 12:05 Co je na nich českého? Jsou švédské. Výrobce i majitel. My je máme pouze pronajaté. Jinými slovy: pokud si s nimi udělají pořádek Rusové, budeme je muset zaplatit.

   Smazat
  4. 12:05 To je neuvěřitelné! Nikdo vlastně neví, co jste TAK jednoduchou větou chtěl říci. Můj pocit je, že si děláte srandu. Že to byla ironie. Ale podle té pravopisné chyby (hrubé chyby) se dá usuzovat, že jste velmi mladý a že to snad myslíte vážně. A nabízí se několik variant k pochopení. Např. že několik Gripenů, které máme v nájmu, udělá společně s občany Ruské federace pořádek. Kde, v Čechách? No to jste kurážný ve svém vyjadřování... Pozor na to! V Rusku? Proboha tak si ty Gripeny spočítejte a pak se podívejte na mapu. A příště, než něco napíšete, tak se soustřeďte.

   Smazat
  5. Co sem zase motáš grippeny, proboha? Na ten russáckej lítající šrot postačí i dobře udělanej prak! Horší voříšek je pozemní síla a zejména - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Ale když mu splašíte pravou sibířskou pěnu do koupele, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level č. 3! Tedy samotný Putler! A ten je obojživelnej a navíc umí karatééé! Na toho bude muset nastoupit Chuck Norris a nejen on, aby to konečně dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
  6. Sotva, k nám dík Slovákům už brzy vůbec nedoletěj! - https://www.info.cz/svet/americka-vlada-schvalila-prodej-stihacek-f-16-na-slovensko-maji-nahradit-dosluhujici-stroje-mig-29-27388.html

   Smazat
 4. Ruske drony ridi scoty z brezoveho dreva!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jako podle tebe všechno.rakety kalibr i vesmírné rakety které vozí amíky do vesmíru atd doplň si sám

   Smazat
  2. Jj, Rusak privezl Amiky na Mars, wole:-)

   Smazat
  3. 18:21 A víš, že skoro až tam, wole? :-)

   A než zas budeš něco plácat a Gripenech, ruských dronech a vesmírných raketách, tak si o tom něco přečti, proboha. Klidně i v oficiálním tisku. Tvoje představy, že v Rusku bydlí občané v zemljankách a žerou trávu, jsou trochu posunuté v čase.

   Smazat
  4. wole myslím že byli myšleni lidé a ty pokud je známo na mars nedoletěli

   Smazat
 5. To bude nádhera,válka se povede pěkně z klimatizované místnosti počítačem přes USA GPS a Ruský Glonas,možná nám umožní,sledovat to na internete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl! Bojovat se totiž bude tady. A na Slovensku, Polsku, Pobaltí i na Balkáně. Bojiště už se chystá. Zesilování mostů, vytváření předsunutých velitelství a skladů... Vše v tomto prostoru. Ne na území "starých zemí" NATO. Každý, kdo sloužil na vojně vám řekne, co znamená "rámcový útvar" nebo "organizační jádro".

   Smazat
 6. sčoty počítají na "soroky". To ťulpas 12.19 ani neví co je...

  OdpovědětSmazat
 7. 15.17
  no jen se těš naivo. Bude ti stačit až blízko spadne Iskander s termobarickou. Ani se nenadechneš a chcípneš. Ty si to představuješ jako zábavnou gamesu co? Já jsem válku zažil v plné parádě, to už mi bylo pět a něco pamatuju. Tohle bude kratší ale asi 100x ničivější.

  OdpovědětSmazat
 8. Ruské svinctvo, plná huba míru, ale kruček od rozpoutání 3 SV. HAJZLI.Rus je největší zlo světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nemáš pravdu, Pepku, největším zlem světa jsou imbecilové.

   Smazat
  2. Nějaký argumenty by nebyly? Třeba jak má Rusko tisíce vojenských základen po světě a stále přibývají nové, nebo kolik dává na zbrojení v porovnání s USA, coooo ty vymytej kryple???

   Smazat
  3. Prvně se nauč psát idiote, 15:32. To inkluzivní školství dodává materiál...

   Smazat
  4. 2018 22:09 jednoduchý a OK!

   Smazat
 9. 15:32
  Co to blekotáš TY scheissekopf jednobuněčnej,NEJVĚTŠÍ OKUPANT S PLNOU DRŽKOU MÍRU,ALE VĚČNĚ VRAŽDÍCÍ PO CELÝM SVĚTĚ NEPOSLUŠNÝ NÁRODY JSOU USSA!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. RUSSA, poudáš jidišáku? Je to sebranka co se tváří jako čestní lidé kteří jen brání ty správné hodnoty, jako praví rytíři naší rasy z SS a proto si dali dvě "s" do názvu! - https://en.wikipedia.org/wiki/Russia

   My co je známe jim ale řikáme zásadně RuSÁci, podle SA, lumpenproletářů sloužících panu Hitlerovi jako podřadný futerkanon v boji s rudochy ...

   Smazat
 10. Když pustím TV tak tam slyším, jak Rusko je obr na "hliněných nohou". Jak před 5 léty vykřikovali, že do 2 let Rusko při "sankcích" zkrachuje. Pořád nic, jen NATO pořád radí Rusku, co má dělat, jak by to měl dělat a co by dělat nemělo. V Rusku že vládne car Putin, kéž by bylo v ČR více Putinů a ne generálů Pavlů a jemu podobných. Vždyť v armádě má více důstojníků než vojáků. Kdo bude bojovat, asi Švejk ….

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už se vyřvávalo v minulém a možná i předminulém století, že je Rusko obr na hliněných nohách, kdyby to byla pravda nenakopali by Napoleona a Hitlera do pozadí. Jde jenom o to kdo další má zájem a je na řadě. Amíci by rádi bojovali, ale nakopat nechtějí, proto chtějí aby bojovali Ukrové , Poláci, Rumuni, Bulhaři, Češi, Slováci, Maďaři a vůbec všichni blbové celého světa, kteří jsou za ně ochotni chcípat a to do posledního blba. Především by tam měla bojovat kavárna všech těchto zemí a jejich politici co neustále prudí proti Rusku. Vyhlašuji nové heslo debilové všech zemí spojte se v blbosti, to určitě někdy zabere.

   Smazat
  2. 220.09 Ale to,že ty patříš k těm, jak píšeš, BLB a DEBIL v první řadě, tak o tom už víš!? To, že je Rus k smíchu i s tím trpajzlíkem Putinem ví každý, nějak jsi zaspal dobu soudruhu.

   Smazat
  3. 10,34
   K smíchu jsi ty a celá ty havlolejnolahvárenská verbež v čele s Poserplínou a Kraďouskem!

   Smazat
  4. 10:41 Opravdu odpověď na urovni -MAGORE.

   Smazat
  5. 10:41 Havlo, havlo - to mi něco říká, hele nebyl to náááhodou ten vandrák chrchlavej v ošuntělejchch džínách, vytahaným svetru, co tobě a podobnejm rudejm čurákům udělal pořádnej rejhanec přes plány? Protože tvůj zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se přeci dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Viď že mám pravdu .. :D:D:D

   Smazat
 11. Pouzivaji se i na postriky lidi. Aby byli nemocni, rozprasuji viry a spirochety.. Lyme disease.

  OdpovědětSmazat
 12. A právě tím tvoří ten kanonenfutr...

  OdpovědětSmazat
 13. No jo když je mají dodavatelé převratů a válek ve světě proč by je neměli mít Rusové.

  OdpovědětSmazat
 14. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 17. prosince 4:57.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 15. Proč jsou rusko-sovětské drony 100x lepší než usácké?

  Zaprvé proto, že rusko-sovětská věda a technika je zhruba 1000x lepší než usácká, evropská a japonská dohromady.
  To ví každý komunista a putinista, odjakživa.

  Stačí si přece uvědomit, že NESMÍRNĚ vyspělé rusko-sovětské výrobky nás provázejí na každém kroku, od kolébky do krematoria:
  • Používáme rusko-sovětské mobily a počítače, navigace, fotoaparáty atd.
  • Vystoupení našich národních Vůdců sledujeme na rusko-sovětských televizních přijímačích.
  • Jezdíme v rusko-sovětských vozech.
  • Rusko-sovětské přístroje, stroje a elektrické nářadí používáme doma i v práci, všichni.

  Ano, neviditelná ruka trhu – o níž tak často a procítěně hovoří náš národní Vůdce Václav Klaus starší – ukazuje na rusko-sovětské výrobky jednoznačně a NEOTŘESITELNĚ.

  Ovšem HLAVNÍ důvod nedostižné převahy rusko-sovětských dronů nad usáckými pramení z GENIÁLNÍ myšlénky Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.
  Ano, Veliký Putin, BJJP, je největším žijícím leninistou; proto inspiruje všechen svůj lid přesně stejně, jako to činil Jeho předchůdce Veliký Stalin.

  A jaká že je to geniální myšlénka?
  Prostá, jako celý Veliký Putin, BJJP: Rusko-sovětské drony jsou PILOTOVANÉ!!!

  Ano, hrdinní rusko-sovětští piloti jsou nepřekonatelní jakýmkoli usáckým počítačem, on-line přes družice propojeným s celou CIA + Mossadem.
  Proto dokážou používat své ocelové ptáky 100x efektivněji, lépe a radostněji než CIA ty své předražené, pomalé a hloupé bezpilotní drony. Tečka.

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Můžeš se vysrat doma a nenosit ty sračky mezi lidi.

   Smazat
  2. To ty si zesranej putleroffskejma hovnama i bez laxativ od toho škaredýho mozolu, kterej ti místo hlavy vyrašil z rachitickýho trupiska až k děravým fuseklím na smrdutých haxnách čouhajících z laciných východoněmeckých polobotek, cos zdědil po svým udavačkým fotroj, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.