Reklama

středa 19. prosince 2018

Seminář Nové republiky na téma "Smysl národa a lidská práva" - příspěvek Jaroslava Bašty čte Ivan David

19. 12. 20188 komentářů :

 1. "Národní myšlenka byla vždy trnem v oku všem totalitním ideologiím, u nás nacismu a komunismu", domnívá se pan Bašta.

  To mi přijde trochu divné. Komunisté, aspoň v porovnání s poplyšovými vládci, podle mého naopak velice dbali na naše národní uvědomění, případně v širším pojetí slovanů. Zvláště v prvních desetiletích po válce, což se projevovalo zejména ve vzdělávání a v umění. O nacistech ani nemluvě, ti se rozhodli své národní uvědomění protlačovat dokonce ohněm a mečem proti všem ostatním národů, zvláště negermánským.

  Moc jsem nepochopil, co chtěl pan Bašta vlastně sdělit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 13:43 - občan, pan Bašta, je vzdělaný, inteligentní, zřejmě i charakterní člověk. Pak může mít, po všech těch letech autentické zkušenosti s "vyspělou západní demokracií", problém se svým, nazvěme to „antikomunismem“. V tom by zajisté nebyl sám. Zdravím srdečně. JiH

   Smazat
  2. 14:31
   Jeho antikomunismus mu může působit potíže ve vyjadřování, tomu rozumím. Na naší komunistické éře je toho však ke kritizování jistě dost a proto nechápu, proč musí brát zavděk i něčím takovým, jako je vykonstruované osočování z protinárodního smýšlení komunistů. Možná že je charakterní člověk a pokud skutečně ano, neměl by se svým charakterovým profilem takto lacino hazardovat.

   Smazat
  3. Bašta je vystudovaný archeolog. Po převratu ochotně nastoupil do informační služby. Nehnul prstem proti štvanicím na lidi, kteří byli schopní odborníci a pro svou zemi něco užitečného vykonali. Pak se vrhl na diplomacii. Jaké hospodářské kontakty obnovil nebo zavedl? Co jsme s jeho pomocí začali do Ruska vyvážet? Leda tak dávky nenávisti pro ruskou pátou kolonu a liberály, aby zaprodali a zničili Rusko. Bašta prostě selhal.

   Smazat
 2. Není veřejná výzva k vojenskému převratu trestným činem?

  https://cz.sputniknews.com/nazory/201812198748501-Cesko-vlada-vojensky-prevrat-nazor/

  názor:
  Fero Rádio
  Nabádání k vojenskému převratu je vlastizrada a ústava tyto veřejné projevy staví mimo zákon. Proč už takový kavárník nestojí před soudem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde není žalobce, není ani soudce. Asi není žádného nekavárenského žalobce, ani soudce.

   Smazat
 3. S politováním musím konstatovat, že nahrávka čteného textu je natolik zatížena echem prostoru, že je špatně srozumitelná. Obávám se, že nositelé břemena chodu serveru Nová republika valný poměr k technice nemají. Ono je to k poznání i na textové a funkční části samotného serveru. Že by se nenašel nikdo, kdo by jim byl s potřebnou odborností k pomoci?

  OdpovědětSmazat
 4. Dle návštěvnosti tohoto příspěvku je patrné, že jde o chabrus čísla jedna.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.