Reklama

neděle 30. prosince 2018

Šestý obraz roku 2018

Jiří Jírovec
30. 12. 2018
K připsání dalšího obrazu mě přivedla diskuse pod původními pěti, které shrnovaly můj pohled na končící rok. Zarazil mě naprostý nezájem o válku a zmizení slov člověk a lidství z našeho slovníku. Kdosi se ozval, že si připomínáme bitvu u Slavkova z historických důvodů. Potíž je v tom, že se nikde neozve varování, kolik utrpení ta válka přinesla. To je ten potřebný vzkaz, který by nám měli historici předat. Ne pár stovek nadšenců, navlečených v parádních uniformách. Nedávno mi přistála v počítači reklama na "klasickou střílečku" kde si může účastník zvolit uniformu SS. Když bude šikovný, odpráskne si několik Rusů, tedy jako. Až to bude naostro, už mu to ani nepřijde.


Otrnulo nám, protože bomby padají někde jinde a sankce zabíjejí ciz fakany a ne naše děti. Oslavujeme Albrightovou, které předčasné úmrtí několika set dětí v Iráku, připadalo jako dobrá cena za odstranění Husseina (v konfliktu s Iránem to byl spojenec USA), oslavujeme Čecháčka Havla, který souhlasil s bombardováním Srbska a podpořil spolu s několika dalšími bývalými evropskými premiéry válku v Iráku. Možná mu to přihodilo několik dalších čestných doktorátů.

Jiří Suchý řekl v Jonášovi k publiku: Šlitr je taky jen člověk a taky ho bolí, když mu kroutíte ruku. Naše slavná civilizace ty ruce kroutí kdekoli se jí zachce a je nám to jedno.
*****
Zarazil mě absolutní nezájem o obraz týkající se Karla Sýse. Týká se Pikalů a jiných nedovzdělanců, kteří jsou horší jejich předchůdci z padesátých let a chtěli by určovat, co je pro naše mozky vhodné a co ne.
*****
K problému člověka, kterého držím nad vodou, dodám několik podrobností. Nejsem jeho opatrovník a nechodím s ním po úřadech a právnících. Naivně jsem si myslel, že jeho případ bude zajímat politiky, protože nejde o "nepřizpůsobivý" živel ale o člověka, který by rád pracoval (úměrně svému
zdravotnímu stavu), má využitelnou kvalifikaci a hledá pomoc, protože se dostal do situace, kterou není schopen sám řešit.

Neoslovil jsem ombudsmanku Šabatovou, protože nejsem oprávněn podat stížnost jménem toho člověka. Týká se to i jeho zdravotního stavu a jeho jednání na úřadech. Ze stejného důvodu jsem neoslovil presidenta Zemana.

Poslance a instituce jsem žádal o pomoc, ale ne o zásah proti úřadům a jejich rozhodnutím.
Z politických špiček dopis vůbec neotevřeli Fiala (ODS), Filip, Gazdík, Kalousek, Sobotka a Vondráček.

Okamura email otevřel, ale nereagoval, takže zbyli dva Babiš a Schwarzenberg. První mě odkázal na svůj fond. Z něj mi sdělili, že sociální bydlení je mimo oblast jeho dobročinnosti.

Kníže poslal již zmíněnou tisícovku na transparentní účet. Ten jsem zřídil spíš jako popíchnutí poslanců, kteří vedle svých příjmů mají kolem 200000 ročně na administrativní práci a ostatních náhradách ani nemluvě, takže by mohli člověka, který je schopen editovat texty použít. Ti zavedení
nemusejí šetřit na byt jako kdysi Sobotka.

Číslo účtu jsem nezveřejnil, protože jsem nehledal peníze, ale řešení problému. Pokud by někoho zajímal stačí otevřít tento odkaz https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/bankovni-ucty/transparentni-ucet/vypis-transparentnich-uctu,zadat číslo účtu 2801282668 a pak na řádce s mým jménem vpravo "prohlédni účet.

Momentálně na něm je 1200 korun z nichž 200 jsou moje, vložené, když jsem účet testoval.

Nedostupnost bydlení se prohlubuje tím, že neexistují dekrety na byt. Koupit si byt je nákladné a navíc na hypotéku mnoho lidí nedosáhne. Pronájem bytu je většinou jen na rok. Ten můj člověk prošel hledáním nájmu třikrát za poslední tři roky.

V praxi to znamená, že nájemce musí mít v kapse nejméně na kauci ve výši jednoho nájmu (ta může být někdy těžko vymahatelná) a na první nájem.

Můžete se ale setkat i s tím, že majitel žádá za garsonku nájem 12000 plus 2x kauci a k tomu se přiživí realitka se svou provizí (jeden nájem). Tedy bratru 50000 předem. To je realita.

Neexistuje regulace nájemného, takže ceny bytů stále rostou. No nekupte 1+kk za 2.7 nebo o něco rozměrnější 1+kk za 4.5 mega. Stačí mít těch 10 nebo 12% hotovosti v kapse a můžete juchat do banky. Budete mít prostor, kde můžete počít dítě. Co si s ním počnete potom je otázka.

Po listopadu byl rozvráceno systémové řešení bytové krize. Naštěstí ty pitomce nenapadlo bourat panelákové králikárny. Mimochodem, mnohým investorům do chudoby se vyplatilo nechat domy "vybydlet", protože sama cena pozemku je vyšší než to, co kdysi za dům zaplatili. Na bourání
dokonce existují dotace, které zabíjejí dvě mouchy jednou ranou. Zvýší zisk z investice a odsunou obtížnou verbež kamsi do dáli. V Praze je údajně mnoho prázdných domů, které kdysi koupili italští investoři. Zjevně čekají až dostatečně zchátrají a prodají se na pozemek.

Je to, slušně řečeno, na blití.

112 komentářů :

 1. Bandera je v EU hrdina, Izrael útočí na Sýrii, SS staví zeď. To jsou multi hodnoty. Ministr Petříček pojede na Ukrajinu, jestli tam bude hajlovat jako Zaorálek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Pane Bože, to je vzdělanec. Přečtěte si laskavě, než začnete zvracet ty americké a eurounijní fake news, něco o historii Ukrajiny, zejména o jejím formování.

   Smazat
  3. 17:08 Už vám tam chybí jen "Heil Bandera, herojam Heil"!

   Smazat
  4. Toho nacistického kreténa 17:08 redakce smazala. Omlouváme se, že se spožděním.

   Smazat
  5. ‎Prezident Miloš Zeman vyzval k oficiálnímu odsouzení banderovců na Ukrajině
   http://rusnext.ru/news/154616171

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 20:54 asi navštěvoval základní školu na Ukrajině, ovšem někdy po roce 2014. To se tam takové kokotiny mohly ve výuce dějepisu objevovat...

   Smazat
  8. Ať se vrátí Ukrajinci domu a mohou oslavovat Banderu!

   Smazat
  9. 0:22 No a? Proběhla tam na rozdíl od čecháčkostánu důsledná dekomunizace! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou! Také stejně jako u těch Rusů dekomunizace v hlavách zatím u nich neproběhla! - https://zpravy.idnes.cz/bis-skolstvi-dejepis-skola-historie-d7t-/domaci.aspx?c=A181204_154054_domaci_brzy

   Smazat
  10. Pan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.
   K ukrajinským zemím patří celé černomořské pobřeží a přilehlý kraj, a také území až k Volze, tzv. Cossackia. Zde všude se rozkládala Stará Ukrajina, starověký národ, který vedl obchodní svazky nejen s Řeckem a Persií, ale i s mnohem staršími civilizacemi jako se Sumery, Egyptem, Chetity, Babylonem, Féničany, kteří kotvili u břehů Tavridy, a kromě toho také pravděpodobně, dle nejnovějších výzkumů, byla Stará Ukrajina důležitou zastávkou dvou významných obchodních tras - čínské hedvábné stezky a jantarové obchodní cesty. To vše ještě před existencí Říma.
   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
  11. Když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě, objevila se nová generace patriotů ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  12. Ty fašistické hovado z 17.36.Přála bych ti být civilistou ve II světové,kterého "navštívili" banderovci.Dnes bys tu nebyl a nemohl by ses množit.Ty odporný hnuse.

   Smazat
  13. 23:05 Oni Židi v mundúrech NKVD v tak milovaným redakcí NR bolševickým Rusku - https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=416

   či tzv. svobodovců za WWII. - https://hlidacipes.org/jan-urban-zapomenuty-masakr-pri-kterem-bylo-zavrazdeno-vice-lidi-nez-v-lidicich/

   se nechovali vůči ženám a dětem svých nepřátel o nic líp! Na to dnes sere pes ... podstatný je co bude a ne co bylo!

   Smazat
 2. že nájemce musí mít v kapse nejméně na kauci ve výši jednoho nájmu (ta může být někdy těžko vymahatelná) a na první nájem - neviem - ako to že nefunguje jednoduchý systém - prvé a posledné nájomné vopred, a keď odídem alebo nezaplatím tak sa nič nedeje, čo to za novinky, kaucia - nechápem vaše vychytralé nápady,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kauce je záloha na vybavení bytu, pokud má majitel byt vybaven cennými věcmi. Pokud se věci nepoškodí, kauce je vrácena zpět.

   Smazat
  2. hebrejský obraz roku
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezident-je-pyj-an-a-agent-Ruska-Cesi-blby-stado-Hovori-umelec-David-Cerny-565095

   Smazat
 3. Je to všechno v pr*eli, ale jak se z těch sraček dostat ???
  Řešením by byla Klámova akce "lidé z úřadů do výroby" a "pracovní převýchova živlů opatřujících si prostředky k životu bezpracným způsobem".
  Kým ale ty státní úředníky a kšeftující parazity nahradit ??? Inkluzivně vzdělanými mladými kádry ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. REŠENIM JE NÁRODNI PROGRAM VOLIČŮ DNEŠNI SMRTELNÉ

   nebezpeči pro tzv liberálni demokracii,která okamžitě,na rozdil od občanů,razpoznala co ji hrozi realizaci NPV článků,kdy hned prvni žádá odstraněni kapitalismu bez přivlastků pryč z ČR a nahrazeni Sociálnimstátem na něhož budou navazovat i zákony záměrně chybějici.

   Z NPV udělala okamžitě pendrekem cenzury jelito na sehnutých hřbetech zubožovaných domorodců ČR, aby zarazila hledáni sil k uskutečněni opravdové demokracie,která přivěšky "liberálni" jako vynalezla politická třida Šmejdů,znamenajici i v tomto připadě diktaturu NEPOTŘEBUJE!

   Smazat
  2. Řešení se samo nabízí! Je to kampaň nazvaná praovně Za větší využití Paroubkových husitobolševických větrů! Např. pro větrné elektrárny. Kdo z vás to má? Ještě tak vybudovat Buranův kanál Balt-Orient a můžou tím kanálem chodit oba dva i s pročínským Nečasem, kterého pokrytecky pomáhal shodit ?
   „Kdo čím zachází, tím schází,“ řekl Vodičkovi Švejk. Já jsem znal nějakýho kořalečníka Paroubka v Libni. Jednou se mu tam opil nějakej dráteník (možná Babiš) jalovcovou a začal nadávat, že je to slabý, že do toho leje vodu, že kdyby drátoval sto let a za celej vejdělek si koupil samou jalovcovou a vypil ji najednou, že by moh ještě chodit po provaze a nosit ho, Paroubka, v náručí. Potom ještě řekl Paroubkovi, že je huncút a šaščínská bestie, tak ho milej Paroubek chyt, votlouk mu jeho pastě na myši a dráty vo hlavu a vyhodil ho ven a mlátil ho po ulici tyčí na stahování rolety až dolů na Invalidovnu a hnal ho, jak byl zdivočelej, přes Invalidovnu v Karlíně až nahoru na Žižkov, vodtud přes Židovský pece do Malešic, kde vo něj konečně tyč přerazil, takže se moh vrátit nazpátek do Libně. Jó, ale v tom rozčílení zapomněl na to, že má ještě asi to všechno obecenstvo v kořalně, že si tam asi budou ti syčani sami hospodařit. A taky se vo tom přesvědčil, když konečně se zas dostal do svý kořalny. U kořalny bylo napolovic stažený roló, u kterýho stáli dva policajti, taky silně nabraný, když dělali vevnitř pořádek. Dopolovic všechno vypitý, na ulici prázdnej soudek vod rumu, a pod pultama našel Paroubek dva vožralý chlapy, kteří byli přehlédnutý policajty a kteří, když je vytáhl, chtěli mu platit po dvou krejcařích, víc prej žitný nevypili. Tak se trestá přenáhlenost. To máš jako na vojně. Napřed nepřítele porazíme a potom pořád a pořád za nim, a nakonec nestačíme sami utíkat.“
   Výňatek z knihy J. Haška Osudy dobrého vojáka Švejka, kapitoly: Švejkovy příhody v Királyhidě.
   „Nadpartajnická politika“ (podobná nezávislé advokacii), na bázi občanského zákoníku založená, má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci, a to univerzálně.Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.Nepomůže nic jiného, než úplná obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :„Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník rakouských dezertérů a tvůrce jepičí ČSR: TGM).

   Smazat
 4. JE OPRAVDU S PODIVEM,PANE JIROVEC,ŽE CHCETE SNAD ŽEBRAT,

  ale žádat nápravu a to jde jen tim,že požádáte pana Babiše o jeho miněni,proč ještě netlači celou tu jejich neoliberálni demokracii lží a podvodů,aby odsouhlasila do prvniho článku naši ÚSTAVY opravdu tam očividně chybějici slovo

  SOCIÁLNI STÁT.

  No máme tu připisy,že politická třida neuni snad prý dodržovat ani Ústavu stávajici,ale takové zákony na to slovo navazujici by panu Babišovi pomohly,vždyť podniká i v Německu a tam existujici Sociálni stát plati 10 eur na hodinu a stači mu se zeptat jak vlastně ten stát řeši ty sociálni připady v praxi a proč tam nejsou vidět SOCIÁLNI katastrofy jako v ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli vám stačí jedno slovo do ústavy, tak já bych raději zrušil trhovectví se vším. Děkuji, slova nepotřebuji, už jsem žil v lidové demokracii a taky to byla jen slova.

   Smazat
  2. PŘESTOŽE JSTE ŽIL V LIDOVÉ DEMOKRACII DODNES NECHÁPETE

   že to žádná demokraciie nebyla,ale diktatura.
   Dodnes jste nepochopil,že jakýkoli přivěšek k slově demokracie znamená diktaturu v tom připadě diktaturu menšiny nebo dokonce menšin nad většinou a to dokonce s podporou ideologie kakarámu zločinců IS ,kteři se vynořili ze středověku a vy tu doslova namisto odstraněni dalši hrozici diktatury,JAK JE UŽ JASNĚ VIDĚT, tentokrát pod dekou falešného humanismu se snažte psát o koze,když řeč je o voze.
   Fuj ,styďte se občane ,který jde proti OSV,jejimž je členem!
   Nechcete radši napsat do Bruseli,aby vám nebrali stát a národ,vždyt vám brzy seberou i silvestr a vy se stanete jako nemožný vlastenec sirotkem, možná brzy v moři žlutých vest zaplavujicich Evropu NO Ni?

   Smazat
  3. Aktivisté z OSV vám jasně píši,že to neni jen jedno slovo,ale jsou tozejména zákony,která na něho navazuji a JASNĚ CHYBI!
   Nejste vy ubohá obět tisku a tv,které ohlupuji občany a smoli strachem neuveřejnujic Národni program občanů voliců a jeho skvělé články,

   nebot jim zbyly jenom sračky a nezmůžou se ani roznést VOLIČE NA SVÝCH KOPYTECH MRTVÝCH OSLŮ,ŽE ANO?

   Smazat
  4. 20.15

   To vám nevadi,že brzy mudite kvačit ṕěšky do Bruseli,aby jste tam dostal razitko na povoleni si zašpásovat s manželkou,musite na vánoce péct rohlíčky,které musi být rovné a ty okurky z Bruseli se svým libertálnim programem vlády menšin nad většinou vám dovoli mit takový přijem,že i žlutou vestu si musite koupit na lízing,přiznejte se liberálni demokrate nyc se fám nestane!

   Co myslíte bude opravdu přišti rok zakázán vaši vinou i SILVESTR?

   Smazat
  5. Díky jasnovidci 14:28, za "fuj i kozu". Já jsem skeptik a každý toho moc nakecá pak skutek utek, proto v politice nikomu nevěřím. Víra tvá tě uzdraví. Přeji vám budoucí ráj.

   Smazat
  6. 13.19
   VY PŘITELI ŽIJETE STÁLE V DOMNĚNI ŽE JSTE V KOMUNISMU

   prý vira tvá tě uzdravi,člověče vy si myslite,že budete sedět a nědo to za vás a vám vše do ráje zajisti,

   TO SE ŠKAREDĚ PLETETE MY SE TU NA TAKOVÉ BUDIŽKNIČEMY VYKAŠLEME!

   Smazat
 5. Svedsko nas vzor,s EU na vecne casi a nikdi jinak.Zdravim chovanec s Bohnic jako Bohnem.

  OdpovědětSmazat
 6. Jak výstižně říkal jeden můj kolega: "Zlaté časy, kdy to stálo za ho.no!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:43 - Lidi dělíme na 3 skupiny: fekalisté, neofekalisté a antifekalisté.
   Fekalista řekne: "Stojí to za hovno".
   Neofekalista řekne: "Kdyby to stálo aspoň za hovno".
   Antifekalista řekne: "Nestojí to ani za hovno".

   Smazat
 7. Podle řeči soudím, že nejste Čech a proto se u vás nevyvinula soudobá česká chamtivost. V ČR je součástí pravidel i jejich PORUŠOVÁNÍ . Byl jsem svědkem předávání bytu zpět majiteli , kde důvodem propadnutí kauce bylo zčernání (zplesnivění ) silikonového kaučuku kolem vestavěné vany.Vysvětlení: silikonové kaučuky jsou patrně biologicky neodbouratelné, jev je tedy vyloučen. Pokud k němu přesto došlo, je to proto, že tuhost kaučuku se modifikuje přidáním silikonového oleje. Zde byl použit olej palmový, čímž se ušetřilo a nájemníkovi se mohly podstrčit následky něčeho, co nemohl ovlivnit. ,,Měla jste v koupelně vlhko" , vysvětlil propadnutí kauce majitel (výše v článku odpovídá). Pochopitelně, při tomto způsobu jednání by při troše neopatrnosti mohl vypadnout z okna , proto nevyjednával sám, ovšem šel najisto, na místa jím naprogramovaných poruch.

  OdpovědětSmazat
 8. Pro 16:05

  Babiš byl jen jedním ze 170 poslancům, které jsem oslovil. Z nich jen několik můj email nejen otevřelo, ale i odpovědělo. Zadluženost by mohl smazat Zeman amnestií. Cožpak jsme neoddlužili banky, abychom je pak mohli předat do cizích ruku? Na kolik miliard přišla Klausova amnestie?

  Vyřešit by to mohl soud, kdyby našel odvahu říct, že půjčování peněz je podnikání jako jakékoli jiné, takže si lichváři měli ověřit, jestli je klient vůbec schopen půjčku splácet.

  Problém je v tom, že mezi poslanci je patrně řada šmejdů, kteří obchodují s chudobou a ti nepřipustí, aby se přijaly zákony, které by šly proti jejich zájmům.

  Vinu mají i media která kasírují peníze za reklamy. Nedávno byla (tuším na Seznamu) reklama - půjčka přes sms komukoli, žádné zkoumání kreditu. Dokonce na nulový úrok, což je zavádějící informace, protože ten je ukryt v RPSN. Půjčíte si 20000 a zaplatíte 24000, když neporušíte pravidla.

  Česko provedlo odluku chudoby od státu. Postará se charita nebo neziskové organizace. To je ale jen troškaření. Stát platí příspěvky nebo doplatky na bydlení, ale to je jen mechanismus, jak ty peníze převést do kapes majitelů bytů a kšeftařů s chudobou.

  Dostupnost bydlení vyřešili komunisti, ale to si media netroufnou říct. Mohla by se ptát Klause a dalších: dobře, zavedli jste kapitalismus, tak teď vymyslete, jak na ty sociální problémy.

  Poukazování na to, že se můžeme poučit třeba v Německu jsou k ničemu. Zákon o liniových stavbách byl nakone pokroucen tak, že stačí chyba (možná zkorumpovaného) úředníka, a kousek dálnice se bude zase stavět o několik let déle. A cena pozemku půjde nahoru. Před časem byla v mediích zpráva, že pro určitou část dálnice bylo nutné odkoupit pozemky od 1000 vlastníků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JIROVEC,ODPOVĚD NÁM CENZURA BLOKUJE,NEBOT JDE O BIFTEK

   proto krátce.V dopise který by jste sestavil musi jít výhrdně o absenci Sociálniho státu,který pro lid ČR jako pravičák velikosti mrakodrapu požadujete a pokládáte za pokrok, nebot ho dali průmyslnici Němcům a ted ho chcete i vy.
   Konkrétni váš problém z toho vyplývá a proto navrhujete řešeni ve formě, kdy to Parlament může pochopit.
   Zkuste vzit ke studiu sestaveni dopisu německý ZÁKLADNI ZÁKON,to je doporučeni jinak se nikde nedostaneme!

   Smazat
  2. Dobrý večer.
   Vážený pane Jírovče,
   dovoluji si Vám napsat odkaz na pana Václava Krásu, Národní rada pro ZP
   http://www.nrzp.cz/  -  Václav Krása, Národní rada pro ZP.
   Zkuste to u něho.
   Pěkný večer.

   Smazat
  3. Pan Jírovec má samozřejmě pravdu. Komunisti jako jediní mezi lety 1948 až 1989 přišli s řešením, které mělo hlavu a patu. Totiž státní bytová výstavba. A dále masívní finanční podpora družstevní výstavby bytů a stavby RD svépomocí. Privatizace bytového fondu, který byl zde vybudován mezi výše zmíněnými lety byl zločin proti lidskosti za který by měli privatizátoři jít do vězení a někteří na šibenici. Ty byty se neměli privatizovat. No ale stalo se. V dnešní době revoluce není na pořadu dne. Ta bude muset nejdříve proběhnout ve velké zemi, třeba v Rusku nebo USA například, a to pak bude mít vliv na značnou část světa. Za současné situace je třeba volit KSČM, která snad v případě dobrého výsledku s něčím pohne. Jediný způsob je státní výstavby bytů bez možnosti privatizace státními stavebními firmami a se státním nájemným, které bude o hodně nižní než u soukromníka. A když to bude státní byt, tak taky bude dekret na dobu neurčitou. K tomu by bylo vhodné zavést regulaci nájemného, protože bydlení patří mezi tzv. přirozené monopoly. Strana poptávky (mám na mysli reálnou poptávku, která je podložená skutečnou bytovou nouzí a nikoliv poptávku spekulativní za účelem nakupování bytů kvůli vyvařování zisku) tahá z podstaty skutečnosti za kratší konec provazu, protože nemůže čekat jako strana nabídky. Byt není rohlík. Ten vám do druhé dne neztvrdne. Už díku tomuto by měl být trh s byty přísně regulován. Jestli se v budoucnu kapitalismus stejným způsobem pustí do oblasti vzdělání, zdravotnictví či energetiky, tak nastane ta samá situace jako v oblasti bydlení. Spousty lidí si to nebude moci dovolit například díky vysokému školnému či drahé lékařské péči. Jen mě stále udivuje ta letargie mladých. Kapitalismus je tak zvěrský systém až hrůza.

   Smazat
  4. Nakonec se vrátí doba, kdy lidi budou bydlet ve skalách jako za Masaryka, protože nebudou mít jinou možnost. Ale podle různých MUDr. Pirků se máme nejlépe v historii i s těmi cca 70 tis. bezdomovci.

   Smazat
  5. Jiří X. Doležal si rozdělení naší společnosti vysvětlil tím, že "k pochopení dnešního světa už je potřeba větší IQ než 100. Možná 115. Z čehož neúprosně vyplývá, že většina populace už není schopna tento svět chápat, rozumět mu, orientovat se v něm, a tudíž se v něm nemůžou cítit bezpečně." (Reflex, 29.12.2018) Ten namyšlený hlupák problémy, o kterých píše pan Jírovec, vůbec nechápe, nevidí v nich kořeny rozdělení společnosti.
   A už vůbec je mimo jeho chápání skutečnost, že spousta inteligentních a vzdělaných lidí prostě není ochotna se tvářit, že nevidí to šílené pokrytectví, které předvádí tzv. mainstream, tu jeho prolhanost a zaprodanost.Z těchto důvodů se společnost štěpí, blbouni nejapní alias samozvaná elito...

   Smazat
  6. Sociální problémy, spojené s bydlením, rozebírá na stránkách své studie František Nevařil
   www.nakladatelstvi.tode.cz

   Smazat
  7. Souhlasím pane Jírovče. Půjčování peněz je podnikání, jako každé jiné. Tento názor sdílím již řadu let. Jako mladý novomanžel jsem žádal za socíku o novomanželskou půjčku. K žádosti jsem musel přiložit, krom potvrzení o příjmu, potvrzení od lékaře a z MNV. A to bylo v době, kdy nám ústava zaručovala právo na práci a trestní právo trestalo za příživu. To znamená, že věřitel - Česká spořitelna, měl téměř stoprocentní jistotu, že dlužník bude mít čím splácet a splatit svůj dluh. Dnes se s nabídkou rychlých půjček setkáváte na tak absurdních místech, jakými jsou třeba sociálky a úřady práce, kam si chodí socky vyžebrat nějaké sociální dávky. Peníze vám půjčují téměř na chodníku, aniž by někdo zkoumal vaší schopnost splácet.
   Nejenom že jsem pro amnestii dlužníků. Jsem ještě proto, aby nedotknutelné existenční minimum bylo mnohem vyšší, než je dnes. Stejně, jako by měly být nedotknutelné nemovitosti, ve kterých dlužníci bydlí, pokud nejsou ony nemovitosti předmětem úvěru (hypotéky).
   Nejsem přehnaně sociální. Pouze odmítám, jakožto daňový poplatník, spolufinancovat "podnikání" úzké a tímto privilegované vrstvy lichvářů, exekutorů a správců konkurzní podstaty.

   Smazat
  8. Hricáku, svým arogantním, dehonestujícím vyjádřením, jste se předvedl:

   "Dnes se s nabídkou rychlých půjček setkáváte na tak absurdních místech, jakými jsou třeba sociálky a úřady práce, kam si chodí SOCKY vyžebrat nějaké sociální dávky."?

   Učitel/ka, která se dostane přes prázdniny, díky výpovědi na dva měsíce na ÚP je pro Vás žebravá SOCKA?!

   VY: "Nejenom, že jsem pro amnestii dlužníků..."? To já na rozdíl od Vás mám větší sociální cítění (až na miňonky a feťáky!). A s totální , neselektivní amnestií na dluhy zásadně nesouhlasím.

   Znám kriply, kteří dluží na koho se podívají a po celá léta z principu, dluhy nahodlají vracet. Podvádějí lžou všem a všude, půjčují si od firem, okrádají spolubydlící a vše s očekáváním AMNESTIE, pouze je podivné, že takovýto jedinci, již dávno nesedí?!

   Našemu domu dluží 190.000,-Kč a směje se nám do ksichtu, vše je u soudu, rozsudek nabyl právní moci a on je stále nedotknutelný, vše přepsal na matku, jezdí Audinou a zadlužuje se dodnes i po dobu všech soudních jednáních! AMNESTIE ani NÁHODOU!!!


   Ramón HUAWEI®

   Smazat
  9. 13,00
   Jestli si myslíte, že vám povedlo mne nasrat, tak vás musím zklamat.
   Víte, v čem je váš, ale bohužel i většiny lidí problém? Že nejste schopní pobrat, že nějak by věci měly být a nějak prostě jsou. Politika je umění kompromisů. To, co bude vyhovovat mě, nemusí vyhovovat vám. Učitelka si může vybrat. Nikdo jí nenutí žebrat o podporu. Vy máte větší sociální cítění, ale kofolám by jste nic neodpustil. Bez urážky, přečtěte si váš příspěvek ještě jednou a chvilku se nad ním zamyslete.

   Smazat
  10. 21:03
   "... je třeba volit KSČM , která snad v případě dobrého výsledku s něčím pohne..."
   S čím asi pohnou takoví aparátčníci v KSČM jako Filip nebo snad dokonce Dolejš , který svými názory patří spíš mezi sebranku z TOP ???

   Smazat
  11. TY KTEŘI BY SE ROZHODLI VOLIT KSČM MUSI OSV ZKLAMAT

   přesvědčili jsme se bohužel ,že je to strana Lumiků,která je vedena diversanty ve vedeni k propasti a přesto,že VIDI SVŮJ osudný PÁD nechce spolupracovat s voliči a odkopává je na Facebook,kde maji sloužit tomu nestydovi kapitalistovi Zuckerbergovi výrobou dalšich miliard jichž má už TŘICET a za to jejich data on prodá a je samé zcenzuruje!
   .
   CO JSOU TO TAM ZA NESCHOPNI MANAGEŘI,KTEŘI MAJI PŘIMO PŘED NOSEM NÁRODNI PROGRAM I JEJICH VOLIČŮ A ONI ZCELA ZÁMĚRNĚ HRAJÍ NA VÝDRŽ SMĚREM PROPAST ZAPOMNĚNI!

   Nestydi se zalézat do mušle hlavou a čekat trpně na svůj definitivni konec Lumika,který už je snad teď mrtev!

   Smazat
  12. vladimír hricák 31. prosince 2018 18:31

   Pěkně Vás to rozhodilo, přečtěte se v klidu znovu, Vy jste nasraná miňonka nebo kofola nebo je vůbec nemáte v bydlišti?

   Učitel/ka nejde pro socanskou dávku, ale pouze se zaregistrovat na ÚP (zdravotní pojištění), Vy koumáku, Vy jste spojil registraci na ÚP s automatickým vyplácením, všemožných dávek, to jsou zamotané hrušky s jablky a nadužívání odporného výrazu SOCKA.

   Vladimír®

   Smazat
  13. Ty miňonky musím ještě doplnit, ze Silvestra na Nový rok u nás v přístavku, jsou zde na "návštěvě", jako všichni předešlí, vůbec nevíme kolik jich tam vyhnívá?

   Zpět k Silvestru vartovali tak usilovně, že se na Nový rok, chtěli nožema mezi sebou pozabíjet (škoda nevyšlo!), jelikož je v devět hodin ráno, zpoutané naložili Policisté do antonu a odvezli na služebnu.

   Bezprostřední sousedé MAJITELÉ BYTŮ, měli díky nim "bezvadný" Silvestr a Nový rok 2019, až dopoledne si mohli odpočinout díky lince 158, kterou byli nuceni vytočit, jejich ukrutně sprostý řev a rvačky se přesunuli před dům!

   V tom jednom cikánském spekulativním bytě se vystřídalo, tak dvacet takových tlup, co patří do DŽUNGLE, cizý byt, to je pro ně kořist ke zničení !!!

   Ramón

   Smazat
 9. Ve škole nás učili že spejeme k sviětlim zítřkum a kdiž ve válce vihrajeme nad Ruskem a Čínov pak se budeme mít líp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:08 - Jdi na ZŠ do III. ročníku a nauč se českou gramatiku.

   Smazat
 10. Pane Jírovec nahromaděné svinstva tohoto zločineckého systému vyřeší jen revoluce a k té jsme ještě nedozrály.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, jenže dokud lidi nebudou rýt držkou v zemi, tak revoluce nebude.

   Smazat
  2. A nebo nám sem někdo pošle Vladimíra Iljiče. Naposledy ho zřejmě poslali Němci, teď mne jako vhodný kandidát nikdo nenapadá, asi nedostatek fantazie.

   Smazat
  3. Víte kdy bude revoluce? Až boháči nabudou přesvědčení, že stávající stav už jim neposkytuje dostatečný potenciál k bohatnutí.
   Lid obecný má jedinou touhu - přežít. A to se dá i o kůrce chleba a vodě. Nedělejte si plané naděje, ovce jsou zvyklé na ohradu a mají zažité, že ta je pro ně to nejlepší.

   Smazat
  4. Souhlas Motroku. Ta situace začne pomalu zrát v momentě, kdy se budou muset strhnout první paneláky. je to podobná technologie jako u mostů. Věk paneláků je mezi 30 až zhruba 60 lety. Za nějakých 10 až 15 let některé budovy budou mít velké problémy se svým technickým stavem, nemluvě o jejich morální zastaralosti. Starý panelák obložený novým polystyrenem je jako nově nalakovaný stará trabant. Bude vypadat pěkně, ale pořád to bude jen trabant. Přitom asi 50 % populace v Praze bydlí právě v panelácích (nebo panelákách ?) a v ČR snad přes 3 mil. lidí ( nebo dokonce rodin ?). Do té doby si asi většina z nich nepostaví svůj RD vzhledem k cenám. A jestli náhodou k nám přibydou noví občané odněkud z afrického rohu v rámci migrace, kteří taky budou chtít střechu nad hlavou neb noci v zimě jsou zde chladné a teplé prádlo stačit nebude. A co když se do té doby prolomí dekrety Beneše a své si budou chtít urvat potomci cca 2,5 mil. sudetáků a potomci pobělohorské šlechty a kolaborantů, viz. Lichnštejni..? To pak bude výbušná směs. Raději nedomýšlet. Opět apel na mladé, aby se začali probouzet.

   Smazat
  5. Nejzkorumpovanější jsou čeští stádovití a státem živení voliči: za guláš a jalový slib čehokoli prodají svůj hlas komukoli. Mají-li být zdaněny církve - pak také zdanit politické partaje a provést jejich odluku od státu - jako u církví. Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.
   Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman! Nejzkorumpovanější jsou čeští stádovití a státem živení voliči: za guláš a jalový slib čehokoli prodají svůj hlas komukoli.

   Smazat
 11. Od problému drahého bydlení se odvíjí další ekonomické potíže - nekonečné spoření neúměrných prostředků na byt odčerpává peníze ze spotřebního trhu - pak se lidem nedostává třeba na kulturu , rekreaci a všechny zbytnější věci - a v některých oblastech pak vyžaduje do těchto odvětví dotace státu. Samo drahé bydlení v centrech je způsobeno i nezaměstnaností jinde a tlakem požadavků na bydlení v dosahu práce - ale to je všem známá věc. V kapitalismu by měla pomoci konkurence levných bytů nebo nájmů, které provozuje stát (popř. obec).
  Zdeňka Radičová

  OdpovědětSmazat
 12. K Sociálnímu státu
  Jako první uplatnil principy sociálního státu v 19. století kancléř O.Bismarck ve sjednoceném Německu jako úspěšnou politiku při předcházení revoltě dělnického sociáldemokratického hnutí. Řešením "shora" zajistil vydání sociálních zákonů, které řešily tehdejší dělnickou otázku ( základní sociální nároky, sociální pojištění, délku pracovní doby, méně už odbory atd.)
  Kancléř Bismarck byl moudrý a schopný politik, který našel řešení tehdejší situace ve společnosti metodou shora, to dnešní politici západu nejsou schopni pro svoji hloupost a neschopnost zopakovat.
  Když vládnou pitomci, kteří uvedené nechápou, dočkají se revoluce zdola a špatně skončí.
  Základem sociálního státu je jeho ústava s podrobně deklarovanými sociálními nároky občanů, je to ústava lidového státu s lidskou vládou.
  Orwelowské ústavy právních státu jsou organizačními manuály vlády liberálního práva nad občany s přílohou listiny liberálních občanských práv, lidé i jejich vláda mají podřadné postavení proti vládnoucímu právu.
  Právní stát je hloupá fraška konce "věku (ne)rozumu" a návratu lidí na stromy ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AKTIVISTÉ OSV DĚKUJI PRVNIMU PŘISPĚVKU K ŘEŠENI

   problémů do nichž jsou záměrně vrženi ovčané ČR.ano Němci si dokázali dát do ZZ článek 20,PODIVEJKTE SE JAK VYPADÁ a od něho se začalo budováni souvisejicich zákonů,které v ČR zcela záměrně chybi.
   Naši občané nevěři,že je to přičina řešeni poměrné vyváženosti tamniho systému a jen vyvalujiočiska jak tlusté papule vyžraných Němců se jim směji,když jim načumuji do peněženky a vidi jak mají vysoké platy.
   Zvláště nevi,že bez tohoto státu v Ústavě NEMŮŽE NIKDY VZNIKNOUT TZV STŘEDNI TŘIDA.
   Rovněž jim politická třida tzv liberálni demokracie taji,že kdyby to v Ústavě bylo NIKDY by nebylo možné schválit tak RABIJÁTSKÝ exekučni zákon jako MÁ ČR!

   Smazat
  2. Dobrý večer.
   Kancléř Otto von Bismarck také nazval tehdejší parlament "žvanírnou".
   Chci tady vložit, jak jsou naši poslanci zaneprázdněni, ba co dím, zahlceni prací, že nemají čas např. na přečtení dopisu od občana. Nevím, zda se to tady vůbec vejde.
   Nevejde, mohu dát jen 4096 znaků, takže je nutné to odmazat a rozdělit na několik částí.
   Je to zajímavé, takže to rozdělím.
   Hezký večer.

   Smazat
  3. Pokračování 1) k mému příspěvku, který jsem byla nucena rozdělit.
   Co že to vlastně ve Sněmovně všechno máme?
   Je tam mimo jiné:
   Stálá delegace Parlamentu do 
   - Středoevropské iniciativy
   - Meziparlamentní unie
   - Parlamentního shromáždění NATO
   - Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě
   - Parlamentního shromáždění Rady Evropy
   Stálá komise pro 
   - práci Kanceláře Poslanecké sněmovny
   - Ústavu České republiky
   - rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny
   Stálá komise pro kontrolu
   - činnosti Bezpečnostní informační služby
   - činnosti Úřadu pro zahraniční styky a informace
   - činnosti Finančního analytického úřadu
   - činnosti Vojenského zpravodajství
   - poskytnutí údajů z centrální evidence účtů
   - činnosti Národního bezpečnostního úřadu
   - použití odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu, použití sledování osob a věcí a rušení provozu elektronických komunikací
   - činnosti Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost
   Vyšetřovací komise k OKD
   Volební komise
    
   A pak také ... výbory
   - Hospodářský výbor
   - Výbor pro evropské záležitosti
   - Kontrolní výbor
   - Výbor pro obranu
   - Mandátový a imunitní výbor
   - Výbor pro sociální politiku
   - Organizační výbor
   - Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu
   - Petiční výbor
   - Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj
   - Rozpočtový výbor
   - Výbor pro zdravotnictví
   - Ústavně právní výbor
   - Výbor pro životní prostředí
   - Volební výbor
   - Zahraniční výbor
   - Výbor pro bezpečnost
   - Zemědělský výbor

   Smazat
  4. Pokračování 2)
   A to není všechno. Zmohli jsme se i na podvýbory!
   Podvýbor pro dopravu
   Podvýbor pro energetiku
   Podvýbor pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku
   Podvýbor pro letectví a vesmírný program
   Podvýbor pro ochranu spotřebitele
   Podvýbor pro podnikatelské prostředí
   Podvýbor pro vědu, výzkum a inovace
   Podvýbor pro kontrolu hospodaření veřejného sektoru
   Podvýbor pro přípravu návrhů na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání
   Podvýbor pro ochranu práv osob omezených na svobodě
   Podvýbor pro svobodu slova a média
   Podvýbor pro bankovnictví, pojišťovnictví a finanční trhy
   Podvýbor pro daně, cla a loterie
   Podvýbor pro financování územních samospráv a využívání prostředků Evropské unie
   Finanční podvýbor
   Podvýbor pro digitalizaci justice a e-Sbírku
   Podvýbor pro justici a soudní samosprávu
   Podvýbor pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení
   Podvýbor pro Hasičský záchranný sbor České republiky
   Podvýbor pro Policii České republiky, obecní policii a soukromé bezpečnostní služby
   Podvýbor pro vězeňství
   Podvýbor pro zdravotnické záchranné služby
   Podvýbor pro evropské fondy a přeshraniční spolupráci
   Podvýbor pro migraci a azylovou politiku
   Podvýbor pro akvizice Ministerstva obrany, obchod s vojenským materiálem a inovace AČR
   Podvýbor pro obrannou, kybernetickou a bezpečnostní politiku a strategické koncepce ČR
   Podvýbor pro válečné veterány
   Podvýbor pro informační technologie a dávkové systémy
   Podvýbor pro sociálně zdravotní pomezí
   Podvýbor pro sociální služby a osoby zdravotně postižené
   Podvýbor pro heraldiku a vexilologii
   Podvýbor pro kulturu
   Podvýbor pro mládež a volnočasové aktivity
   Podvýbor pro náhradní výchovnou péči
   Podvýbor pro regionální školství
   Podvýbor pro sport
   Podvýbor pro vědu a vysoké školy
   Podvýbor pro bytovou politiku
   Podvýbor pro cestovní ruch
   Podvýbor pro e – Government
   Podvýbor pro veřejnou správu
   Podvýbor pro ekonomiku ve zdravotnictví, zdravotní pojištění a přímo řízené organizace
   Podvýbor pro elektronizaci ve zdravotnictví
   Podvýbor pro implementaci nových léčebných a vyšetřovacích postupů do praxe, propojení vědy a praxe
   Podvýbor pro lékovou politiku, racionální využití farmakoterapie a přístrojové techniky
   Podvýbor pro preventivní programy, přednemocniční zdravotní péči a práva pacientů
   Podvýbor pro vzdělávání ve zdravotnictví, včetně nelékařských pracovníků
   Podvýbor pro financování péče o životní prostředí
   Podvýbor pro ochranu přírody a krajiny
   Podvýbor pro technickou ochranu životního prostředí
   Podvýbor pro udržitelný rozvoj
   Podvýbor pro rozvojovou spolupráci
   Podvýbor pro styky s krajany
   Podvýbor pro vnější ekonomické vztahy
   Podvýbor pro lesní hospodářství
   Podvýbor pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství
   Podvýbor pro potravinářství, veterinární činnost a živočišnou výrobu
   Podvýbor pro rozvoj venkova
   Podvýbor pro vodní hospodářství
   Počítáme-li dobře, celkem 95 komisí, delegací, výborů a podvýborů. 
   Každý či každá by měl či měla mít předsedu a místopředsedu. 
   Potřebujeme tedy obsadit 190 pozic minimálně.
   Některé komise, delegace, výbory a podvýbory totiž potřebují samozřejmě také členy.
    
   A úplně na závěr takový malilinkatý revoluční návrh:
   Stálá komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (SKKKČ GIBS), kvůli či díky které si v republice hrajeme na Majdan, vznikla v prosinci 2011.
   Jinými slovy: republika až do své plnoletosti GIBS nepotřebovala!!!

   Na závěr si dovoluji popřát všem lidem dobré vůle hodně zdraví v roce 2019.

   Smazat
  5. Paní Věrko za sebe děkuji, jste pečlivá, také přeji pevné ZDRAVÍ v Novém roce, všem Vašim nejbližším!

   ••••••••••••••

   http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/ombudskamnka-anna-sabatova-romove-by-meli-vice-bojovat-za-prava-svych-deti

   •••••••••••••

   Pane Jírovče, proč se ve Vašem smutném případě, neinspirujete zde ↑ výše? Když to nevyjde, pak již jedině církev a Petr Pithart (KSČ, OF, OH, ČTYŘKOALICE, ČSL/KDU), pobožný komunista, ten TO, nenechá jen tak, stejně jako Okamura, též jsem mu psal a se svým donátorem J. Soukupem se na mě totálně vys.al! Pomoc jsem nechtěl pro sebe, nýbrž pro čtyři okradené ženy, zde POLICIE totálně selhala!!!

   Ramón HUAWEI®

   Smazat
  6. TADY PANI JELINKOVÁ VIDITE ŽE NEOLIBERÁLOVÉ

   nejen nuti PRÝ naše poslance,aby zvedali ruce pro vadné zákony jejich verchušky,ale VERCHUŠKA je honi jak nadmuté kozy mlátit všude v každé prdeli jen prázdnou slámu a pohrdat co nejvíce těmi,kteři je zvolili a plati.


   Ne nadarmo prvni špičky voličů pochopily,že tu nemáme demokracii,ale diktaturu polit.třidy tzv liberálů,kteři chtěji dopravit ČR do vlády menšiny a menšin a dostali už název.Jsou , lidově zvaní Šmejdi,kteři se nestydi bránit svou moc ziskanou ukradenim hlasů voličů prostřednictvím zmanipulovaného tisku a tv,který prý podle vyjádřeni jejich zdegenerovaných špiček patři těm,kteři jsou v něm zaměstnáni,ale nechtěji platit údržbu a poplatky dali násilím zacálovat ovčanům.

   PROČ TAKOVÍ NEJSOU OBYVATELÉ KLECOVÝCH LŮŽEK. STYDNO ZA NĚ JE I TĚM DOMORDCŮM ,KTEŘI MAJI TAK MÁLO PENĚZ SI I ŽLUTÉ WESTY MUSEJI BRZY PRÝ KUPOVAT NA LIZING!

   Smazat
  7. 22:48 Pokud chce někdo z Prahy řídit vesmír, pak všechny tyhle výbory a komise nutně potřebuje. Snad si nemyslíte, že by to šlo bez nich ?

   Smazat
  8. 20.20

   Po republice jde možná fáma,že se pražáků občané komplet chtěji zbavit at se Praha odddělí od republiky!.
   Jsou to prý jen přiživnici jimž celá republika plati vysoké mzdy,aby se povalovali v kavárníách a tam vyškantovali,že chtěji co nejvice mu-slimáků,tak ať i ty si nacpou do svých vilek a tam jim umožni zakládat mešity či co vlastně ti rozežrani pohlupavci z Prahy mimo trávy chtěji!

   Smazat
  9. Pro paní Jelínkovou a další čtenáře
   Seznam výborů, komisí a dalších orgánů PS jen dokumentuje šířku a hloubku problémů státu a společnosti. Pro každý z oněch orgánů bychom našli v ne tak dlouhé nedávné minulosti hned několik problémů a skandálů, které byly a jsou dostatečným důvodem k vytvoření a fungování zvláštní pracovní skupiny k řešení. K tomuto zjištění stačí a stačilo sledovat mainstream, nejen alternativní weby. Vezměte si kterýkoli z podvýborů a zjistíte náramný společenský problém: copak není průšvih rušení venkovských škol, které spouští vymírají vesnic? Jak jim zajistit učitele, jejich platy, ubytování, pomůcky. Jak zajistit dojíždění žáčků do škol, aby netvrdli hodiny na zastávkách, protože jsme zrušili autobusové linky? Copak není problém cenová politika farmaceutických firem, které ždímají pacienty a státy? Jaké je dostupnost lékáren - ne ve městě, ale na venkově? Atd. Je zřejmé, že soudobá společnost, stát (jako jedna z částí veřejné správy), se běžně potýká se stovkou problémových okruhů. Přitom máme dvě stovky poslanců, teoreticky tedy dva poslance na jeden problémový okruh. Stačí to? Ano, každý z poslanců by měl obsáhnout více okruhů - a určitě to jde, protože se zčásti prolínají.
   To, jak to v praxi funguje a kolik za to poslanci berou, je jiná věc.
   Složení českého parlamentu je totiž odrazem jednak složení české populace a jednak volebního systému v širším pojetí (od výběru kandidátů ve stranách a vnitřních poměrů v kandidujících stranách až po dohadování koalic). Ani jedno není nic moc, či spíše se to blíží maléru.
   Je tragédií, kolika lidem stačí vhodně zabalit jeden průšvih, podsunout jim nějakou pěkně vyhlížející, leč vadnou či přímo gaunerskou myšlenku, a oni zapomenou na balík souvisejících problémů s průšvihem spojených a průšvih "řeší" zásadními návrhy bez ohledu na další souvislosti.
   Je žalostné, jak čeští voliči, aniž by kdy se hlouběji zamysleli nad fungováním zákonodárných a exekutivních orgánů státu, nad fungováním rozhodovací struktury obecně, natož, aby se kdy nějaké práce některého z takových orgánů zúčastnili (když už tedy nezvládnou teoretické poznání aby nabyli poznání praktické), tak nadnášejí emotivně podbarvené zásadní soudy, vyslovují rezolutní názory a zaujímají rázné postoje. Vylili by z vaničky se špinavou vodou i dítě. Vůbec nejsou s to odlišit zvláštní a obecné, podstatu a jev, obsah a formu.
   Klasikou je třeba averze k neziskovým organizacím, a to dokonce i od toho hradního pána s tvrdnoucími játry a měknoucím mozkem, který v drtivé většině svých slovních ataků zapomíná, že kvůli pár desítkám neziskovek s politickými lumpy v pozadí nelze pomlouvat institut neziskovek, protože v tom okamžiku je napadána práce desítek tisíc obětavců včetně provozovatelů Nové republiky.
   Řešením samozřejmě není elitářská představa o pár vyvolených, kteří by měli vládnout, nýbrž mravenčí práce s lidmi, aby se naučili skutečně myslet na patřičné úrovni, nejen na úrovni výběru zboží v obchodu, zájezdu v cestovce, televizního programu apod.
   Jinak před panem Jírovcem smekám. Jeho jeden konkrétní případ v čase a šíři, kterou již absolvoval, ukazuje na systémové selhání veřejné správy v řadě oblastí - zadlužování, exekuce, ekonomická gramotnost, podnikání ve finanční sféře, díry v sociální síti, práce s bezdomovci, bytová politika, zaměstnání bezdomovců a lidí sociálně slabších a vyloučených atd. Jen tento jeden případ jako zástupce desítek tisíc podobných dokazuje opodstatněnost hned několika komisí, výborů a podvýborů PS.
   KR

   Smazat
  10. KR jako vždy perfektní! Díky za příspěvek do diskuze.

   Smazat
  11. Ad 20:20, pane zase vás chytli na žížaly na udici. To si myslíte, že v Praze, žijí jen ve vilách samí Krejčířové, Rettigové, Janečkové. Je jich tu dost, ale žijí tu i důchodci, kteří bez doplatku nemají na zaplacení nájmu a to jsou ti šťastnější. Méně šťastní spí v zimě pod mosty, v Hostivařsvém lese. Pochopté konečně, že máme infekční oddělení, které stále vyrábí nové a nové infekce NENÁVISTI. Pokuste se být proti tomu imunní.

   Smazat
  12. Ad paní Věrka
   Díky. Mám nápad, vydejte brožurku " Turistický průvoluce občana v džungli Parlamenu". Možná i další díl o Senátu. Garantují, že to bude bestseler

   Smazat
  13. Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký a šalebný „samet“. Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Šťastně se zbavili "neužitečného idiota" Dubčeka. Protože ve společném státě nebylo pro neobolševiky dost politických koryt, musel se stát rozdělit, aby se vytvořily.
   Teď rafinovaně a štvavě svádí všechno svinstvo střídavě na ekology, restituenty, cizince, pokrokáře, eurofily, finančníky, katolíky, (ne už na tajné spoluhráče z KSČM, jakož ani na elitou StB předem vypěstované tržní a podnikatelské oligarchy) a každý solventní daňový plátce i nesolventní volič je jim dobrý v jejich absurdní oposmluvní frašce: „Každý chvilku krade pilku“, trvající až do té doby, než ruský protektor převezme českou smrdutou zamořenou kotlinu do své gubernátorské a investorské správy, lenivé příživnické čecháčky přesune za Ural, jako nárazník ke komunistické Číně a nahradí je Novými Rusy, nebo ruskými muslimy. Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.
   Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje. Patří za Ural!

   Smazat
  14. Pro (15:30) a podobné
   Cucejte raději dudlík než prsty.
   KR

   Smazat
  15. 22:43 KR je demagog. Srovnávat NR s neziskovkami, které mají příjem od státu nebo z ciziny je vrchol drzosti. Navíc neziskovky nemají vůbec existovat, všechno co "dělají" má řešit stát, od toho občané platí daně. A hradní pán je inteligent, narozdíl od idiota KR.

   Smazat
  16. 15:30 Děkuji za příspěvek schopné čechářkovské socce. Stihla to včas než bude dislokována za Ural.

   Smazat
  17. Pro (9:36)
   Právě, že neziskovky - na rozdíl od demagogů a mnoha dalších lidí - rozlišuji. Nikoli ovšem primárně dle sponzorů, nýbrž dle činnosti a férovosti záměrů, resp. proklamací.
   Pokud si myslíte, že vše má zajistit stát a občané mají čušet v koutě, tak to vypovídá o Vašem pojetí společnosti, svobody myšlení a konání. Jste tedy vyznavačem úřednického přístupu řešení problémů, byrokratismu s náběhem k autoritářskému režimu s nekritickým obdivem k vůdci. Ve svém černobílém vnímání světa a stejně tak chudém svém myšlení Nejste s to si představit, že řada lidí dovede rozpoznat, promyslet a řešit více problémových oblastí než jen tu, v níž jsou zaměstnáni, a kdy se stejným intelektuálním a morálním nasazením jsou schopni řešit nejen své pracovní úlohy, nýbrž i otázky týkající se jejich občanské role a lidského přesvědčení, společenské zodpovědnosti. To, že někdo je třeba dělník či lékař, jakkoli dobrý, z něho vůbec nesnímá společenskou spoluzodpovědnost za existenci bezdomovců, narkomanů, zlodějů, podvodníků, vykořisťovatelů a má proto plné právo využít veškeré své intelektuální a morální kapacity a všech seriózních forem k nápravě těchto společenských problémů včetně osobní angažovanosti ve svém volném čase.
   Je část úředníků, kteří příkladně řeší své pracovní úlohy, snaží se rozpoznat detailně podmínky, všechny vlivy, zvážit všechny alternativy a vložit do toho i své srdce. A je řada úředníků, kterým je to šuma fuk a je jim jedno, zda jsou zaměstnání v sociální sféře nebo v dopravní problematice, mají to od 8 do 16, neřeší příčiny, jen následky, přičemž hlavně, že to na papíru sedí, ale především, že dostávají pravidelnou výplatu.
   Reální lidé jsou totiž zcela odlišní od naivních iluzí společenských snílků, od úřednických kolonek.
   Klidně si vysnívejte svůj byrokratický stát, dopřál bych Vám v něm i žít, skutečnost ovšem kráčí jinudy a kvalita společnosti, její vnímavost k lidským osudům a snaha o důstojné žití všech členů společnosti a společnosti jako celku závisí na efektivitě využití a směřování potenciálu všech členů společnosti, jak pracovního, tak volnočasového, občanského. A to je daleko více, než zvládne jakýkoli vůdce se svými nohsledy a byrokratickým aparátem.
   KR

   Smazat
  18. KR-málo kdy nesouhlasím s Vámi, teď mám výhrady. Jako je nutná kontrola státu nad bankovním sektorem, je nutná i u "neziskovek"! Náš stát zatím neumí(nechce) odlišit lichvu, jako potřebné neziskovky od těch parazitických. Parlament to nevyřeší, neb se mnozí angažují. Jsem pro, jen domácí, ve sféře sociání. Ostatní adepty a zahraniční převést pod "ziskovky" s příslušnými právními předpisy.

   Smazat
  19. Pane Povolný,
   souhlas naprostý, že je s neziskovkami problém. Jsou totiž neziskovky veskrze seriózní, které dělají to, co proklamují, a pak jsou neziskovky zřízené k jinému, než proklamovanému účelu: od "firemních", které slouží k účelovému, vesměs propagandistickému užití peněz odvedených z daňových důvodů z účetnictví firmy, až po ty, které pod nějakým krytím slouží k politické manipulaci, třeba i ve prospěch cizí moci.
   Neziskovkami jsou jak Červený kříž (ten je dokonce mezinárodní), tak Člověk v tísni, neziskovkami jsou nejen sociální, pečovatelské a jiné dobročinné spolky, ale také dobrovolní hasiči, zahrádkáři, ochranáři (často sdružení v mezinárodní síti), zapsané spolky (dříve občanská sdružení), mnohé sportovní kluby, kulturní organizace, nadace (kupř. Rosy Luxemburgové, Friedricha Eberta), církve atd.
   Kdyby ČT působila jako skutečná veřejnoprávní organizace nestranící žádné politické straně a ideologii, tak by ČvT nebyl tak propagován a stejně tak další cinknuté neziskovky a informovanost a nálada veřejnosti by byly objektivnější a kvalifikovanější v posuzování významu neziskovek jak jednotlivých, tak celku.
   Protože však česká veřejnoprávní média jsou křivým zrcadlem světa, tak obraz neziskovek je rovněž pokřiven, ba přímo znetvořen.
   Řešit svobodu názoru a občanského konání úředními postupy, nařízeními nebo dokonce zákazy je velmi ošidné. Kde je hranice koho ano, koho ne? A stejně to z dlouhodobého pohledu nepomůže, protože protistrana svoji aktivitu vysublimuje jinde. Výsledkem pak je, že místo toho, abyste mohl kohosi - a jeho neziskovku - otevřeně pranýřovat, argumentovat proti ní, v diskusi vysvětlovat veřejnosti její kejkle, nezbytnou transparentností odhalovat její zákulisní aktéry a tím ji a jeho před občany seriózně vyautovat, tak v případě potlačení neziskovek máte protivníka kdesi schovaného. Nemluvě o tom, že pokud není řešeno jádro společenského problému, tak protistrana bude mít stále "nabito" a bude využívat různé formy k diskreditaci. Neziskovky jsou dobrým lakmusovým papírkem kvality společenského dění, ukazují nálady občanů, jejich reakci na praktikovanou politiku, na společenské potřeby a zájmy.
   Všechny spolky musejí odevzdávat daňové přiznání, tj. jsou na tom podobně jako obchodní společnosti. A také podobně jako na podnikatele si mohou vyšlápnout hygienici, potravinářská inspekce, policie, soudy atp., tak i na neziskovky je paragraf o zákazu propagace hnutí směřujících k potlačování z důvodu, rasy, pohlaví, víry, ....
   Pokud "sorosovci" nesměřují k demontáži demokracie a nepotlačují výše uvedené, tak je třeba je nechat žít a hledat cesty, jak jim a stejně tak jiným, pokud lžou a manipulují, natrhnout pravdivými, objektivními, seriózně podanými argumenty tipec včetně toho, že se poukáže na to, kdo a proč je financuje. A rovněž se zabývat tím, co je jim ve společnosti živnou půdou, jaký neduh, problém, chyba, omyl, iluze je jim zdrojem kritiky.

   A jinak - v novém roce pevné zdraví a dostatek štěstí, aby bilance dobrého a špatného nebyla pro radost a spokojenost schodková
   KR

   Smazat
 13. Proč není dostupné bydlení? Protože stát reprezentovaný především podnikateli s chudobou to prostě řešit nechce.Proč třeba nemohou býti podporována stavební družstva svépomocí jako tomu bylo dříve,kde mladí muži by se nenamáhali v posilovnách,ale něco udělali pro sebe, nebo rodinu ve volnu na vlastní stavbě.Jsem starý a občas si dojdu do fitka zaplavat a vidím desítky pěstovaných svalovců popíjejících povzbuzující lekvary, ale žijících převážně u maminky,nebo na ubytovně,bez perspektivy vlastního bydlení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stát to řešit nejen nechce,ale i nemůže.
   Davy v exekuci,obíráni drobných a střednich
   podnikatelů a živnostniků,výlučná podpora korporátnich oligarchických systému,které umožnuji nezdanovat pohádkové zisky a únik zločinců do daňových rájů je jenom špička ledovce.
   Dokud se nenajde dostatek občanských sil k realizaci dnes již podpultového NÁRODNIHO PROGRAMU VOLIČŮ,jehož články pochopila prvni jako vysoce toxické pro tzv liberálni demokracii právě jen ona bude se situace dále zhoršovat,neni totiž už kde krást a domorodci se budou brzy divit i ušima co se to s nimi děje a budou si mysklet,že jsou tim vinni sami,nebot zákony tu jsou,ale nenapadne je,že jsou záměrně VADNÉ!

   Smazat
  2. Slyšel jsem, že organizace ROMEA již postavila 150 000
   bytů silami svých členů, se státní podporou.

   Smazat
 14. U tohoto mezinárodního parazita pane Jírovče, budoucího kandidáta na prezidenta ČR, jste zkoušel, jak na TO ?

  ••••••••••••••

  Podpořte Člověka v tísni | Klub přátel Člověka v tísni

  www.clovekvtisni.cz/

  I jednorázový příspěvek znamená obrovskou pomoc. Jdete do toho? Pomáháme ve světě! Pomáhejte s námi! Šimon Pánek vzkazuje čechům ...?

  •••••••••••••••

  https://uloz.to/!12ASmhMx/dekujeme-pane-sverak-osa-jste-kuky-jara-ci-sikula-z-prahe-neprovokujte-z-varu-ne-zavist-zima-svrab-a-hlad-proberte-se-sobci-a-zemanovi-idioti-kachny-kalousek-von-schwarzenberg-postradatelni-ne-unesena-republika-r-2013-jpg

  •••••••••••••

  https://uloz.to/!Z4RcJjcp/prazska-kontraproduktivita-sverak-osa-jaky-prezident-a-der-die-dame-takovy-narod-karl-von-schwarzenberg-obcane-bdete-unesena-republika-r-2013-jpg

  •••••••••••••

  https://uloz.to/!WttE8iVH/agresori-sion-panek-exbolsevik-jaromir-stetina-maklej-prazak-kocab-hrabivej-karel-schwarzenberg-transatlanticka-kolonie-prazsko-nekonecny-prazskostredoevropsky-mindrak-vuci-zapadnimu-svetu-hogo-fogo-havel-jpg

  ••••••••••••••

  Poté Vám mohou pomoci pouze tito ↓ dole nebo Výrony A.B. "Zme šestou nejbezpečnější zemí na světě, máme se nejlíp za celou naši historii, co je to minimální mzda? To existuje?"! ANO i POPELNICOVÉ VÁNOČNÍ HODY, ale daleko od VÁS BUREŠI a spol.!


  https://uloz.to/live/!SWPrDo21/duchcovske-lyncovani-manzelskeho-paru-dost-bylo-zmocnencu-pro-lidska-prava-made-in-czech-2o13-tudy-vede-cesta-do-zumpy-ne-cesta-do-lesa-jak-maloval-vaclav-havel-byt-to-etnicky-obracene-15-na-2-aktiviste-z-prahe-multiload-mp4


  Ramón HUAWEI®

  OdpovědětSmazat
 15. Přesně tak dostupnost bydlení je katastrofální v naši zemi bohužel mladí se budou muset plácat po podnájmech. Nebo na hypotéku nedosáhnou.

  OdpovědětSmazat
 16. Já jsem ten kdosi co se ozval ,že si připomínáme bitvu u Slavkova z historických důvodů ,ale také ,že i ty Kluby vojenské historie se mimo jiné také starají o hroby a památníky padlých ,které znamenají varování, kolik utrpení ta válka přinesla. Nejen tato ,ale jiné války mají své KVH . Kluby vojenské historie pohraničního opevnění . Pevnost Hanička a jiné . Ukázky ,exkurze , výklad i to varování před opakováním minulosti je běžná součást jejich činností. Máte pravdu v tom ,že je megalomanský projekt bitvy u Slavkova zkomercializovaný,ale vězte že si snad každý uniformovaný dobrovolný účastník této akce uvědomuje a ví ,že on jen hraje a netouží se byť jen na okamžik ocitnout v té hrozné válce. No na druhou stranu jsem viděl jak jacísi mužíci oblečeni do uniforem WH a SS napodobovali různé šarvátky tu o náves tu o nádraží a mohu s klidem říci, že jsem nabyl dojmu ,že pouze využívají beztrestnost navléknout se do těchto uniforem a exhibovat se v nich na veřejnosti spíše nežli něco jiného . S přáním úspěšného nového roku a pevného zdraví Vám i všem Vašim blízkým p.Jírovče Z.B. Bredy

  OdpovědětSmazat
 17. Smutne cteni...a naprava v nedohlednu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechcete posloužit dále řežimu Šmejdů svým hařikánim a hořekovánim.??

   ONI Z VÁS MAJI JEN SRANDU A JAK VIDI TAKOVÝ KOMENTÁŘ TAK Z NĚHO ŽIJI NEJMÉNĚ DALŠI TÝDEN!

   Smazat
 18. Ale to je kapitalismus, pane Jírovče. To, že mu v listopadu tleskali připitomnělí Češi, nemající v drtivé většině vlastní zkušenost, by se dalo pochopit. Proč jste ale tenkrát neprotestoval vy a vám podobní, kteří emigrovali na západ a s kapitalismem zkušenost měli?
  Já si ještě dobře pamatuji na konec roku 1989 a léta těsně následující. Televize tenkrát doslova přetékala pány továrníky a velkostatkáři. Zřejmě aby každý připitomnělý restituent pěti hektarů po prarodičích uvěřil, že z něj co nevidět bude onen "velkostatkář" a nově vznikající živnostníci, že budou brzy těmi továrníky.
  Jenom málo lidí si tenkrát uvědomovalo, že mnohem víc, než velkostatkářů, bude pacholků a děveček a mnohem víc než továrníků, bude nádeníků, pracujících za minimální mzdy.
  Máme, co jsme si svou většinou "demokraticky" vybrali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANE HRICAK,OTÁZKY TÉTO KATEGORIE VÁM ANI ČR NEPOMOHOU

   velice dobře musite vědět,že kdokoli by TEHDY davu cinkajicich začal vysvětlovat co s nimi udělá liberálni prý demokracie,kdy ani vy DNES nechápete,že

   jakýkoli přidomek k slovu DEMOKRACIE znamená DIKTATURU v našem připadě diktaturu menšiny nad většinou diktaturu ideologie falešného humanismu která má byt podporována samopalniky poraženého IS a ideologiede kakarámu!.
   Kdyby to někdo tehdy věděl a začal to lidem vysvětlovat

   ZABILI BY HO NA MÍSTĚ STEJNĚ JAKO DNES,KDY SE VY NEPTÁTE CO JE NÁRODNI PROGRAM VOLIČŮ,ALE KDO JSOU JEHO AUTOŘI.

   Přiznejte se borče, vy nikdy nepochopíte,že hlavni je ideologický PROGRAM a ne zjištováni na úrovni pana Brettschnajdera z lidového tlustospisu ŠVEJK!

   Smazat
  2. Kdoví,zda pan Hricák neni náhodou tajný přisluhovač ideologie obrazů liberálni demokracie,které se líbi podřezáváni krků a sřikot krve nařikajicich studentek "Mami"jako jejich oběti na naše obrazovky a tekouci k nám snad brzy i do kuchyně!

   Smazat
  3. Přesto,že pan Hricák musel žit v lidové demokracii a možná byl jeden z jejich podporovatelů,dodnes nechápe,že to nebyla žádná demokracie,která přidomky sama nikdy potřebovat nebude a nyni,místo,aby se přidal na stranu dělnické třidy bude podporovat sprosté CHAMTIVÉ NENAŽRANÉ KAPITALISTY,KTEŘI SE VYHÝBAJI DANÍM do své smrti!

   Smazat
  4. 11,53 a 12,00
   V KSČ jsem nebyl a z režimu jsem nikterak natřesený nebyl. Já neznal Havla a "disidenty". Ale znal jsem lidi u nás ve vsi. Když se v akcích "Z" budoval krám, kulturák, nebo chodníky, pozdější činovníky OF jsem tam nikdy nezahlédl. Velmi brzy jsem si uvědomil, že "nová doba" bude reprezentována především lenochy, zloději a nešiky všeho druhu. Dlouho jsem bojoval sám se sebou, než jsem si musel přiznat, že onen, i mnou zatracovaný socialismus, byl pro drtivou většinu lidí lepší volbou, než ona zdánlivá svoboda v demokracii.
   Od té doby říkám, že jsme vyměnili politickou svobodu za ekonomickou. Fronty na banány za fronty na práci. Ale většina lidí to tak chtěla.

   Smazat
  5. 12:00 já chápu, že se vám to "lidová demokracie" hodí k tomu rádoby "bonmotu" o přídomcích demokracie. Račte si ale povšimnout, že trvala jen do socialistické ústavy, tedy snad "Páté československé republiky", tedy ČSSR. Pak už šlo o "socialistickou demokracii", když tady tak naléhavě chcete machrovat.

   Smazat
  6. PANE HRICAK KAŽDÝ VI,ŽE JSTE DOBRÝ BOREC UKLIDNĚTE SE

   a přejděte na stranu občanů Společnosti voličů OSV JEJIŽ JSTE ČLENEM,která stoji v současnosti jediná za vámi.

   ŽÁDNÉ KOMPROMISY TI ZMETCI NÁM CHTĚJI SEBRAT NÁŠ MAJETEK,PENIZE,NECHTĚJIPLATIT DANĚ A POTÉ CO VYRABOVALI VŠE SAHAJI NA NÁŠ MAJETEK A CHTĚJI UPLATNIT VADNÝ ZÁKON O EXEKUCICH.

   To nasere i nebožtika,tak sledujte jak jim to budeme muset nandat a zdanit je I SE ZPĚTNOU PLATNOSTI!.
   Oni to berou jako,že jsou nám i vám nadčlověci,ale co když jim ten rybnik vypálime a Sociálni stát,o kterém nic NAŠI OVČANÉ NEVI JAK FUNGUJE, jim vybijeme z jejich tlustých a škaredě vypasených mord a budou mit po vtákách !

   Smazat
  7. 18:20 V letech 1989-90 nikdo kapitalismus nechtěl, o tom se vůbec nemluvilo.

   Smazat
  8. 20.29
   NIKDO KAPITALISMUS NECHTĚL?TONENI PRAVDA.

   naši aktivisté viděli video z té doby,kdy se v Německu ptali toho Klause co dá svému národu.

   Ten jasně odpověděl VŠEM I OBČANŮM,že dá kapitalismus BEZ přivlastků.
   To že české elity nebyly schopny se ho přinejmenšim odvážně zeptat co je to slovo BEZ vedlo k dnešni katastrofě kdy dodnes elity,které se maji starat o prosperitu taji ubohým domorodcům,že je to systém vycházejici z gangsterismu a dodnes se dělaji hloupí,že nevi o co jde.

   KDO Z OBČANŮ ČR O TOM NĚCO VÍ JMENUJTE ASPOŇ JEDNOHO Z TZV ELITY!

   Je to jakoby zakletá třida upadlá do zdá vse věčného spánku a ještě u toho hlasitě chápou CHUPY,CHRUPY, CHRUP!!

   Smazat
  9. Ad 18:28
   mám osobní zkušenost s lidovou demokracii, se socialistickou demokracii a nyní i s liberální demokracii. Pěkně ďěkuji, té další se už bojím.

   Smazat
  10. Jak se zdá,můžeme se radovat,že je tu zdáí se opravdová špička Společnosti voličů,která nekompromisně a prvni v řadě nejen odhaluje podvody naši politické třidy,ale i dává jasné východiska a doslova táhne káru ČR z hlubokého bláta a špíny.
   Doufejme,že se ji podaři přesvědčit masy bohužel stále pasívnich a naivnich občanů voličů,že demokracie nepotřebuje žádné příštipky a je sama o sobě ve slovu DEMOKRACIE nosná a uvidime s čim v Novém roce ještě doufejme přijde a občané by ji měli přát úspěch a to ve vlastnim zájmu!

   Smazat
  11. 13:43 Demokracie v Česku nemůže být "vyprázdněná ani ohrožená" - prostě proto, že tu ještě vůbec nezakotvila. Vyprázdněná jsou pouze její falešná hesla.
   Základem pokrytecké parazitické politiky je nemravné a nemyslící husitsko-bolševické chlastoslovanské stádo voličských býložravců a jalových žlučovitých diskutérů, kolem něhož krouží vlčí smečky partají a šakalí smečky politologů. Volení anonymním a nikomu neodpovědným voličským stádem, chvíli poměrně, chvíli většinově, vedoucí hovado stáda dokonce manifestačně přímo. Neadresné referendum nezodpovědných a nikým nevolených jurodivých anonymů je podvod a zločin. Pokud by referendum bylo adresné (jakož i celý volební systém), pak by případná ztráta brexitem způsobená britské státní pokladně byla naúčtována právě vítězným voličům, a to každému alikvotně. Pokud by to neuhradil, tak už by si nezavolil. A ti zbývající by si zatraceně dávali pozor, než někomu zase naletí.
   V mafiánském postkomunistickém Česku není a ani nemůže být ani jediná autentická, tradiční a civilizovaná politická strana - jen Potěmkinova vesnice Klauzemanovy prognosťácké, kremlofilské vylhané "standardní" demokracie, složené ze sulcovitých nesoudržných tlup levorukých žvanilů, parazitů a zlatokopů s těmi nejpřízemnějšími motivy, "stran" a straniček vzniklých na troskách KSČ a její pobočky Národní Fronty, z jejich bývalých členů nebo jejich potomků, případně založených kágébáckými prognosťáckými agenty nebo šimpanzovitými estébáckými tržními oligarchy, podbízejícími se voličské proletářské lůze pronásledováním třídně nepřátelských živnostníků a konkurenčních oligarchů na bázi státně-monopolistického kapitalizmu s následnou instalací oligarchického komunizmu. Z bývalých soudruhů politruků se vyrojilo hejno šarlatánských "politologů", "analytiků", "filosofů" a "mediálních odborníků" (kteří by se normální prací nikdy neuživili). Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. ODS i ČSSD nepřežijí své podvodné, šarlatánské a falešné "zakladatele" a nebude to žádná škoda. Tuto zdánlivě bezvýchodnou situaci lze výhodně využít pro vznik autentické, občanskoprávní politiky, založené na důsledné a zákonné osobní odpovědnosti jak voliče, tak zastupitele, na bázi občanského zákoníku - nikoli na vylhaném a zmanipulovaném "veřejném právu", zbaběle a pokrytecky trpěném Ústavním soudem a celou justicí. A také s upozaděním falešných parazitických partají mafiánského původu a charakteru, které jsou ještě horší než středověké církve a musí být odloučeny od státu, jinak se nic nezlepší.

   Smazat
 19. Logicky protože každý podnikatel chce co nejvyšší zisk a využívá k tomu své parazitické schopnosti nemůže dojít nikdy k žádnému sociálnu. Za komoušů byla dobře zpracována ceno tvorba a i to se časem zvrhlo pro pár všeho schopných komoušů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podnikatel je jedna věc a druhá je zda si obléknou naši dělnici a rolnici žluté vestičky a budou požadovat solidárni společnost a s tim i daně od té křivácké menšiny nenažraných majitelů velkých peněz,kteři serou na odkaz velkého pana PRESIDENTA HAVLA a pohrdaji požadavky nás občanů voličů,namisto aby se modlili v kostele za skvělý Národni program voličů a dali mu sloužit mši na podporu jeho vítězstvi!

   CO TAK SJEDNOTIT I KŘESTANY DŘIVE NEŽ JIM IS VYBŮRI KOSTELY A BUDOU Z NICH MEŠI§TY!

   Smazat
  2. DOMORODCI ČR SI DOPOSUD NEUVĚDOMILI,ŽE PO VYKRADENI

   ČR,kdy je to moc nepálilo,nebot stále nechápali,že továrny patři jim,nyni přicházeji na řadu oni jejich kapsy, úspory,jejich domy a majetek.
   NPV žádá v článku č.4. Nepodminěný základni přijem pro všechny obyvatele a odvolává se na vycinkané komunisty,kteři to platili v odhadovanmé výši 10 000 dnešnich korun VŠEM.
   Tak jak nikdo nevěřil,že nám továrny nám patřily a že jsou UKRADENY tak dnes nevěři nikdo tomu,že nám VŠEM patři NZP a to čerstvě a hned.
   Stydi se zeptat proč to dnešni komunisté,kteři trpí diversanty ve vedeni popiraji do krve a nepodporuji to,zalézajic do mušle!
   ZKUSTE SE JICH NA TO ZEPTAT VYPNOU VÁM STRACHY VAŠE TELEFONNI ČISLO ZALEZOU A SNAŽI SE DÁLE JET NA VÝDRŽ!

   Smazat
  3. 1809
   Kde by Soudruzi vzali prostředky na to, aby platili VŠEM? Soudruzi potřebovali diskriminovat, aby se jevili lepšími, než nestraníci a neztratili vliv , to jim stačilo. Popište mi, kde mi poskytovali nepodmíněný základní příjem, když jsem v létech 1981 až 1986 bydlel v dřevěné stavbě, zakoupené od vdovy po dělníkovi (jenž materiál ukradl, byl výhradně finský) v níž nebyl zaveden elektrický proud a mýt jsem se svobodně mohl v zachycované dešťové vodě? Elektřinu pro provoz radiopřijímače, gramofonu a osvětlení jsem si vozil v soustavě akumulátorů na podvozku od necelý kilometr daleko bydlících podřízených. Nechme detaily. Podstatné bylo, že se podařilo i v těchto podmínkách složit všechny zkoušky a uzavřít index na elektrotechnické fakultě.
   Deset let ležela moje žádost o byt na posledním místě. Prostě soudruzi zkoušeli, kolik vydržím, a já přežil. Za dobu studia jsem vykonal dvě vojenská cvičení, druhé ,,shodou okolností" v době plánovaných státních závěrečných zkoušek. A tak ty jsem konal až po převratu.
   Ovšem na kádrový vzestup měli svoje lidi.
   Po promoci mi řekla kolegyně: ,, Blahopřeji ti , ale nejen proto, že se ti to povedlo , ale hlavně proto, že jsi některé hajzly dobře naštval."
   Tak to byl ten nepodmíněný příjem. Po promoci mi samozřejmě zvýšili plat. Po komunisticku. o NULA korun. (funkce: mistr,doba výkonu 12 let).

   Smazat
 20. Pane Jírovče, váš příběh je velmi smutný. Praha je velká, a proto se zdá, že pomoc vašemu člověku je snazší než na venkově nebo v malém a středním městě. Mám v Praze mnoho přátel, kteří jsou bezpochyby slušní lidé, přesto bída jiných s nimi nehne a nepůjdou do centra města pokřikovat a vyřvávat, jako opovrženíhodná pražská kavárna. Po nějaké mobilizaci ani slechu dechu. Také levicovým intelektuálům, kteří pořádají schůze nebo píši na PL a NR bude váš případ u zadku.

  Pamatuji první volební program OF po převratu. Byl tam slib, že začne fungovat charita, která vykryje strašné případy. Na NR píše asi také někdo, kdo se za OF angažoval. Měl by si posypat popel na hlavu a omluvit se. Teď se občas připomínají sliby komunistů třeba živnostníkům před rokem 1948. Poukazuje se na to, že je nedodrželi, ale skutečnosti je, že každý, kdo o živnost přišel, našel jinou práci a dřít bídu nemusel. Co je se sliby tehdy angažovaných foristů? Je čas, aby se zodpovídali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu,aby se něco ze slibů mohlo uskutečnit ,je zapotřebi moc.
   Ta je kradena 30 LET zmanipulovaným tiskem a tv ve prospěch tzv dnešni librálni demokracie,která žádnou demokracii neni,ale je obyčejná diktatura menševiků nad naši většinou a tak se nedivte že vše co se dá zdemoluji,ukradnou a tancuji na troskách republiky satanistické tance pana Belzebuba a dále budou krást a vylupovat naše mírné a poslušné občanské dušičky až jim kdosi napráská přes držku!!

   Smazat
  2. Jakákoliv demokracie je levicová a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický podlidi, aby se uráčili se podřídit vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali tuto zem darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat!

   Smazat
  3. 15:35
   Čas oponou opět trhnul a hle,bílý muž má před sebou rovnou volnou dálnici, může udílet rozkazy, má moc a nemusí jednat s rudou onucí, jako se sobě rovným. Co se pokazilo ? Prosperita se nekoná, dluhy rostou a vše co se dalo prodat je už dávno prodáno. Jsme v Evropě pro legraci, odbytištěm ležáků, díslových ojetin, naší produkci zachraňují montovny a sklady. Kde je chyba, že se kolečko polámalo, buď je bílý muž blb,nebo se neporadil s rudou onucí. Vysvtětit!

   Smazat
  4. 2:10 Když se zamyslíte nad dějinami 20. století a budete hledat bod obratu od naší vlády nad světem k bezmoci a úpadku naší rasy, dojdete ke stejnému závěru jako já - pokud budete pečlivý a bez antirasistických předsudků ovšem! Kdy došlo k průseru a proč? Byl to okamžik, kdy komodor Perry nenašel pokračovatele! Totiž přijetí japonských skrčenců mezi spolek výhradně bílých imperialistů byla zásadní bota! Šlo sice nesporně o nejvyspělejší ne-bílou entitu, ale sotva schopnou sdílet árijské hodnoty západní, germánsko-románské civilizace. Japonsko mělo se státi kolonií USA stejně, jako Indie byla britskou, Indočína francouzskou a Indonésie nizozemskou! Čínu by si poté rozdělili Rusko a anglo-francouzští kolonialisté bez problémů. Jenže účast Japonska na dělení sfér vlivu ve východní Asii vedla ke konfliktu s Ruskem, který využili britští čachráři k oslabení konkurence. Porážka Ruska Japonskem, která by bz britské podpory Japonska nebyla nikdy možná, se stala počátkem krize naší rasy a její světové hegemonie!Samozřejmě víme že v pozadí toho průseru byl Žid a jeho banka, kteří v pozadí ovládali Britské Impérium tak USA. Ale bez nástroje jakým se pro ně žluté Impérium na Východě stalo, by nedokázali Rusko oslabit, předtím to zkoušeli s Turkem a výsledek byl chabý (v Krymské válce nezískali prakticky nic, ve válce 1878 měli pouze diplomatický úspěch rozvrácením Dreikaiserbudnu).

   Smazat
 21. OSV VÍ OD NAŠEHO NESMRTELNÉHO MENTORA DOKTORA INŽENÝRA
  JOSEFA MRÁZKA CSc,JAKÝM PODVODEM BYLO LIDU OF UKRADENO

  a to zrádcovskou stranou ODS,která neváhala devastovat ČR a zločince,kteři za to měli sedět do konce života omilostnila a ješte od nich vzala ry miliony podpory.
  Dodnes tam v té kreatuře strany vládnou tzv čučkaři,což je nový hanlivý výraz pocházejici pravděpodobne od slova čučo což je krabicové vino jimiž se zivi bezdomovci.
  Pasuje to,nebot ta strana má členy,kteři přesto,že maji nesmírné majetky ,kradou prý rohliky v samošce a daji se u toho lapit.
  Samozřejmě neni známo,proč takové členy té strany si strana ODS drži a neni známo zda to tam dělaji masově všichni členové ,ale je známo,že zuřivě stoji v cestě Národnimu programu voličů a nejraději by prý voliče za to všechny pobila!

  PŘESTO TAKOVÉ ZLÉ LIDI OBČANÉ DODNES VOLI A DRŽI JIM ŠTANGLU!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Josef Mrázek nejen viděl nepravosti, ale především neúnavně navrhoval, jak společnost zlepšit.
   Jeho projekt Spojení 12 dosud nenalezl uplatnění, ale jsem pevně přesvědčená, že si zaslouží pozornost všech, kdo usilují o to, aby naši zemi řídili kvalitní politici.
   s vděkem vzpomíná
   Zdeňka Radičová

   Smazat
  2. Pani Radičová,OSV ,které je nesmtrtelný pan Mrázek mentorem pozoruje,že jste jedna z dědiček dila pana doktora inženýra Josefa MRÁZKA CSc

   A DOPORUČUJE VÁM,ABY JSTE BYLA NADÁLE VE ŠPÍČČE JEHO A NAŠI SPOLEČNOSTI VOLIČŮ!

   Přejeme vám do Nového roku štěsti a zdravi a vše co by jste sama chtěla.

   ZA OSV W.P.a dalši..

   Smazat
 22. Bylo mi sedmnáct, když jsem nastoupil do fabriky co čerstvý vyučenec, antikomunista. Ač premiantovi, z "třídně politických" důvodů, mi bylo znemožněno studovat. K bůhvíjak intensivní práci jsem nucen nebyl. Rád jsem naslouchal babkám dělnicím, které mi dopřávaly až mateřskou pozornost, postarším dělníkům, většinou "kovozemědělcům". O dřině v zemědělství, První republice, nezaměstnanosti, o životě za „Rajchu" ... " Ze „znárodněného živnostníka“, jinak nemluvy co míval „autosprávkárnu“, snad že mrzlo, vypadlo: "... co já se v tý montážní jámě, pod kdejakým křápem naklepal zimou, pak kolik že si za to řeknu, aby mi s tím křápem přijel zas a nejel jinam. Teď sem v teple a svý mám jistý ... Eště že mi to, mladej, sebrali. Sám bych na to nepřišel.“ Nejen proto, ale po mnoha jiných zážitcích a zkušenostech můj antikomunizmus pominul. Ty dnešní antikomunisty mám, jedny za vychcánky, ty chudé za blbce. Nemít to zažitý, sám bych na to nepřišel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I já jsem byl StB váben do skupiny pro změnu režimu jako student už v roce 1965 při své zahraniční studijní cestě do Rakouska, kde jsem měl získávat vhodné vlivné demokraty s kontakty v NATO apod. Také výběr jejich podivných zaměstnavatelů (povýtce virtuálních a s podezřelým založením) tomu odpovídá, jakož i celý jejich až nápadně a okatě protirežimní životopis. Už se stačili téměř úplně odkopat, ostatně kdo jsou dnes jejich oddaní voliči včetně KSČM a proč ???
   Nic reálného, vědeckého či jinak hodnotného po nich nezůstalo (leda snad ukradnuté chilské pero nebo šílený nápad na bezvodý kanál Balt - Orient).
   Zakomplexovaný a úskočný agent KGB, huhňavý Hovnoňuch Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných českých postkomunistických oligarchů a spoluagentů robejšků) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám, aby se mezi nimi jeho zakomplexovaný inkludovaný syn lépe ztratil. Viz jakl, hájek, zahradil, weigl, haas, knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (mach, macek, lenert, bartoš či štěpánek). Havlovo "Odcházení" je trefné.
   Buran Gottwald měl svého kolaborantského lžikněze Plojhara a Rudé Právo a Zeman pupkatého agentského antikrista Duku a Prasečí Listy ?
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to těmto agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů. Oba střídá drzejší, mladší a méně senilní agent Babiš, v budování oligarchického komunizmu-babišismu.

   Smazat
 23. Po r. 1989 byla rozvrácena základní funkce státu: všestranná péče o prostor navnitř státních hranic a o živou i neživou přírodu. Člověk se propadl kamsi za žáby, šneky či mravence, je dobrý, když otročí na kapitál a je špatný, když za odvedenou práci chce jíst, bydlet a dýchat! Kdo je ale na vině těmto poměrům, které snad nepanovaly ani v dřevních dobách kapitalismu? A pak se divíme, že mezi diktaturou kapitálu a jeho poskoky na straně jedné a občany na straně druhé zeje příkop!

  OdpovědětSmazat
 24. Nevím jak to dopadne, ale zdejší roztříštěnost názorů nevěští nic dobrého. Mám strach z nás Čechů. V době,která vyžaduje svornost národa a novodobé pochlapení, to vypadá právě naopak. Půjdeme-li tak dál, tak se jednou probudím v zemljance, bez proudu, bez mobilu, bez WC a půjdu se pohádat se sousedem na téma, kdo zavinil rekatolizaci po bitvě na Bílé hoře.

  OdpovědětSmazat
 25. Všimněte si všem .. Potřebujete financování? Potřebujete půjčku pro vaše podnikání nebo osobní potřeby? Nabízíme všechny druhy půjček jednotlivcům nebo firmě bez ohledu na vaše stávající kreditní skóre. Pro další informace nás neváhejte kontaktovat pro další informace zkusit a váš život nezůstane finančně stejný :: kontaktujte nás emailem: georgekennethloaninvestment@gmail.com

  Nabízíme také následující druhy úvěrů Osobní půjčky (garantované a nezajištěné) Komerční úvěry (pojištění a nezajištěné) Úvěry pro velké společnosti. Konsolidační úvěr - program financování s nízkou nebo nulovou měnou k dispozici ve výši 3%.

  POŽADOVANÉ PRVNÍ INFORMACE:

  Kompletní jména:
  Země:
  Stát:
  Umístění:
  Stáří:
  Sex:
  Kontaktní telefonní čísla:
  Požadovaná částka:
  Doba trvání úvěru:
  Obsazení:
  Stav:
  Účel úvěru:

  Děkuji vám a Bůh vám žehná.
  kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: georgekennethloaninvestment@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 26. Dobré ráno,
  bankovní úvěr vyžaduje, aby procesy získaly. s tímto pochopením společnost i zastupovala přišla s nejrychlejším procesem zajištění úvěrů. je to nízká úroková půjčka ve výši 3% s dobou splatnosti 15 let a více. doba trvání úvěru závisí na výši a schopnosti příjemce. první rok pořízení úvěru je bez splátek. Kontaktujte nás: info@primelenders.org a poté vyplňte tyto informace. Zaregistrujte své jméno v naší databázi.

  (1) Vaše jméno a příjmení:
  (2) Výše úvěru:
  (3) Telefonní číslo:
  (4) Doba trvání:
  (5) Pohlaví:
  (6) Věk: / pohlaví:

  dík
  Pane Johne Harry
  WhatsApp číslo: +420234674160

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.