Reklama

středa 5. prosince 2018

Smutné přiznání Evropské komise

Erik Best
5.12. 2018   fw
Uniklý posudek právníků Evropské komise je devastující nejen pro Andreje Babiše, ale i pro samotnou Evropskou unii. Dokument popisuje, jak může Babiš zneužívat peníze z evropských fondů ve vlastním komerčním zájmu. To logicky znamená, že kterýkoli jiný premiér členské země může ze svého titulu zneužívat evropské peníze za účelem získání osobní či politické výhody pro sebe nebo kohokoliv dalšího.


 Posudek prozrazuje, že Evropská unie není schopna kontrolovat využívání evropských fondů, a vlastně ani nechce, pokud jsou dodržována formální pravidla o střetu zájmů. To už je skoro stejné jako přiznat, že zneužívání evropských peněz politiky je zabudováno do systému jako nástroj Bruselu k získání politické podpory pro koncepty a projekty, které by racionální člověk s dobrými úmysly nikdy nemohl přijmout. Pokud by Babiš předal Agrofert českému nebo slovenskému „rivalovi” podobným způsobem, jakým Lakshmi Mittal přihrává společnost ArcelorMittal Ostrava Sanjeevu Guptovi, žádný střet zájmů by neexistoval a všechno by bylo prostě príma.

31 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Poslat do Bruselu Mikuláše s čertem a bez Anděla. Čert má rohy,kopíta,metlu a na zádech pytel s uhlím a to by v tom byl čert, kdyby se nepolepšili.

   Smazat
  2. 14:19 Kopyto je ve vyjmenovaných slovech. Učivo prvního stupně ZŠ.
   Asi jsi měl tenkrát ve škole důležitější práci viď?
   -p-

   Smazat
  3. Erik Best už to v žoldu Babiše trochu přehání. Škoda, že Američan nekomentuje někdy skandály v USA.

   Smazat
 2. Je jasné, že tažení proti Babišovi nebude mít nikdy konce.
  Vždy se najde nějaké téma, aby ho mohli přepírat na veřejnosti.
  Už si začínám myslet, že to je vlastně jeho vlastní propaganda, protože s každým takovým kouskem mu rostou
  preference.
  Jen ultralevičák Skála to nemůže pochopit. Pláče jako děcko,
  že jim ubývá podpora ale kromě fantasmagorie že i v době
  kdy převážná většina lidí, byť díky půjčkám se má jakž takž,
  že ještě neudeřila krize, by měli volit komunisty, být revoluční stranou, samozřejmě plně opoziční a válčit s Babišem. Ne s Kalouskem, Fialou či Bělobrádkem.
  Stejný případ jako ten Okamura.
  Čas revoluční KSČ či Okamury příjde. Zatím lidé volí peněženkou, byť na úvěr.
  s třiceti procenty podpory.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že Skála pláče. Skála jen vidí konec KSČM. A já také. To, že komunisti dnes nejsou alternativou je pravda. Mě se rozhovor se Skálou líbil.

   Smazat
  2. Předesílám, že Skálu, jak ho mám rád, pokládám přece jen víc za teoretika. Jako byl, byť na úplně jiném levelu, Míla Ransdorf.

   Ale on v tom rozhovoru prostě nikde neříká, že by se snad jako nemělo válčit "s Kalouskem, Fialou či Bělobrádkem". Taky ale fakt, že moc neříká "jak" konkrétně. To ale pořádně neví nikdo.

   A až přijde, jak naznačujete, revoluční situace, bude dost pozdě dávat dohromady program a organizaci. Aspoň v dějinách to tak vždycky bylo. Buď už tu byl někdo schopný, připravený, odhodlaný (míněn "subjekt", strana apod.) , anebo nebyl, a podle toho to většinou taky dopadalo. Včetně případů, kdy šlo "jenom" o nějaké zásadní volby apod.

   Smazat
  3. Věštím, DB neschválí rozpočet, nenechá vládu a pemiéra vydechnout ani o svátkách. Cílem je permanentní vládní krize, ať to stojí, co to stojí. Nestojí to za to a bude to dost drahé i pro nás.

   Smazat
  4. 14:27 Na schválení rozpočtu hlasy vládní trojkoalice stačí.
   Jinak nenechat vládu vydechnout je úkolem opozice ve všech civilizovaných zemích.

   Smazat
  5. Samozřejmě že čas SPD a KSČM teprve přijde . Až budou peněženky prázdné a taky regály v obchodech . Jen jestli potom už nebude pozdě .

   Smazat
 3. Jak se říká,nejlepší obranou je útok.
  Mnoho politiků útočí na Babiše,jen aby se v tom marasmu neobjevili také.Osobně bych navrhoval,přešetřit všechny dotace.

  OdpovědětSmazat
 4. Jiří Jírovec5. prosince 2018 12:58

  Střet zájmů je v nových směrnicích EU údajně definován (mimo jiné) i jako zájem, aby se určité firmě dařilo dobře. To je absurdní, protože by to mělo znamenat, že by Babiš musel konat tak, aby negativně ovlivňoval Agrofert a třeba ho nějakým rozhodnutím přivedl k úpadku.

  Současný stav je výsledkem politického boje a šíleného pokrytectví, které vede k udáním k Evropské komisi. To opravdu může jakýkoli Bartoš nebo Ondráčka beztrestně poškozovat Českou republiku?

  Jen tak na okraj, Netanjahu je vyšetřován kvůli možné korupci? Nějaká rezignace? Ani nápad.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Best přesně trefil hřebíček na hlavičku. EU vše dělá proto, aby jí elity podporovali a za to potřebují podporu. Teď ale jeden zlobí a tak se něco na něj uvolní. Takže Babiši nezlob a zase se vše srovná. Jenže jak mít třicetiprocentní podporu a nejít proti EU v migračním paktu fakt nevím a Babiš bude muset lavírovat. Tak uvidíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímá mne kdo je dirigentem DB orchestru a kdo je investorem. "Vo co de" je zřejmé.

   Smazat
 6. Tady jde i o něco jiného.
  Chytráci si rozdělí dotace,ale na potřebné investice pak nejsou.Nejlepší pak pro Babiše je,když je může kontrolovat a také si je přidělit.Při tak velké firmě,má na to lidi,aby dotace dostaly přes různé investiční projekty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dotace jsou pekne svinstvo....neustale zvysuji danove zatizeni vsech,aby mohli nektere dotovat....

   Smazat
  2. 15:29 vy člověče, se v tom vyznáte, že? Něco si laskavě, namísto fantazírování, sestudujte. Alespoň co do terminologie.

   Smazat
  3. Ad 15:29
   Do prčic- byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm Proto žili jsme bez dotací, pojďme žít bez nich. Stějně se rozkradou dřív než se proinvestují.

   Smazat
 7. Také ráda čtu pana Skálu.Nejen, že má zajímavý styl,ale často i pravdu. Nejsem typ "ideologa" takže je mi naprosto jedno z které strany dotyčný je, když je zajímavý....Co mně ale přímo fascinuje, že většina komunistobijcu nezvládá základní matiku... Příklad...kdyby si komunisté dovolili dát na vše DPH 22 procent,tak jsme mohli jezdit po zlatých silnicích:)

  OdpovědětSmazat
 8. EU je plna Capich hnizd , ale nik se tim nechce zabivat , ale je to spusob , jak tlacit na neposlusne politiky V4 .

  OdpovědětSmazat
 9. Ať se to někomu líbí nebo ne, Babiš, Ritig,Bakala a spol. jsou pilíři naší ekonomiky. Na velkokapitálu, nikoli na státních či národních podnicích je postavena naše ekonomika. Jestli Babiš, nebo někdo z jeho příbuzných získá dotace EU, jdou na rozvoj jejich firem, které dávají lidem práci. Stát dává práci tak akorát úředníkům, které platíme my všichni. Viděl jsem Čapí hnízdo. Pane Babiš smekám, tam jsou ty miliony opravdu vidět. Určitě jste si z nich nekoupil novou kuchyň nebo ložnici. Slouží to veřejnosti a děti tam mají sedmé nebe. Co v tomto smyslu udělal pro lidi jeho notorický kritik Kalousek? No nedá se nic dělat, ale na těch všech Babiších a spol. jsme ekonomicky a existenčně závislí. Pravda, pak jsou tu ještě zahraniční montovny. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chapete,ze je to nesmysl?V celkovem poctu zamestnancu jsou ti jejich naprosto nepodstatni....Jejich zdaneni by neuzivilo ani cast tech na socialnich davkach.....takze dotovani techto je naprosto zbytecne a sponzoruje jen jejich vyssi zisk

   Smazat
  2. Není to nesmysl. Kdo zaměstnává lidi? Soukromníci a zahraniční firmy. Tak kde ti lidé podle vás jinde dělají? U Mitala, u Korejců, u Číňanů, u Němců. Tam jdou zisky a vše ostatní do jejich zemí. Jak jinak chcete rozšířit pracovní příležitosti než přes soukromý sektor? A kdo ho nejvíce ovládá a je v jeho čele? Velkokapitál!!! Můj názor. Hezký večer. M.Radikowski

   Smazat
  3. Jenze kdyby dotovali male,rodinne ktere by v ruznych "nezajimavych" mistech zamestnali treba 10 lidi,tak to pochopim....prospelo by to i konkurenci...ale oni dotuji velke,ktere konkurenci malych nici,cimz si pak mohou delat,co chteji a zase na tom tratime my (treba kvalitou, cenou)

   Smazat
  4. Anonymní5. prosince 2018 17:24
   Nevidím to tak přímočaře. Velké firmy sice zaměstnávají lidi, ale současně likvidují menší konkurenční firmy, které neměly takovou produktivitu, tedy zaměstnávaly více lidí. Tito lidé práci ztrácejí a jsou na podpoře. Proto by měl stát podporovat tyto menší a střední firmy a ne velké nadnárodní korporace, které přinášejí ztráty pracovních pozic. Dotování menších firem je přitom lepší, než mít armádu nezaměstnaných a těm vyplácet dávky. V tom souhlasím s Anonym17:39. P.K.

   Smazat
  5. Pane M.Radikowski, Vaše úvahy jsou poplatné té nejjednodušší propagandě, když se neráčíte obtěžovat jít ani trochu na podstatu skutečnosti, že jedni bohatnou a skupina bohatých je stále menší, ostatní že chudnou (nejméně relativně) a je jich čím dál víc. Při tom všem, že je větový ekosystém stále víc ohrožován. Tak daleko ovšem nemyslíte, že?

   Smazat
  6. 17:01
   Promluvil malý vděčný český člověk. Zeptám se, co ve zdejší zemi proinvestoval Rettig nebo Bakala ? Naopak, ze zdejších zdrojů odčerpali bohatství (panu Rettigovi, každý cestujcí metra věnoval ze svého nějakéj desetník víte kolik to dělá za rok a pan Bakala přišel k 30000 bytů zdarma, byly to podnikovky. Promiňte,že pochybuji o vaší soudnosti. Vy dokážete poděkovat zloději a když tvrdíte, že na tom stojí naše ekonomika, tak máte asi pravdu, ale dlouho už to neudrží. Stojí na špatně placené práci normálních lidí a rozprodeji demontovaného státního majetku,kde zbylo posledních 20 mld a i o ty je boj

   Smazat
 10. Bartoš a Ondračka by měli chodit kanálama jsou to udavači a kolaboranti s bruselskými neomarxsisty ,kteří nás chtějí zničit

  OdpovědětSmazat
 11. Institut svěřeneckých fondů byl zaveden jako reakce na požadavek transparentnosti majetku politiků. Také bylo napaškále prověřit nabytí majetků nad 10 mil. s tím, že jejich nabytí musí mít za sebou nějakou 'daňovou stopu'. Institut svěřeneckých fondů tuto stopu zahlazuje, neboť z 'etických' důvodů může (předpoklad, odůvodnění vzniku zákona) jít především o majetek nezletilého dědice. Babišovo 'zneužití' zákona ukazuje na jeho skutečný účel, a strůjci zákona se sami odkopávají v jeho prvoplánovém účelu zavedení, neboť díry v něm předem vytvořené, Babišem využité, nám dávají nahlédnout do motivu někdejších zákonodárců, tvůrců nového občanského zákoníku.

  OdpovědětSmazat
 12. Dotace jsou na nic jen mají vzbudit zdání jak ta eu je hodná nakonec je dostanou lidi co je nepotřebují.

  OdpovědětSmazat
 13. Problémem není samotný Babiš, ale společenský systém, který umožňuje jednotlivcům získávat víc, než kolik společensky užitečného vytvoří, který umožňuje hromadit majetek a jeho prostřednictvím získávat moc nad ostatními, tu potom využívat ve svůj prospěch a v zájmu upevňování samotného toho nemravného systému. Pak není právě Babišovi zrovna co vytýkat. Při nejmenším, nic nevytuneloval, daně pltí tady a co vlastní, to nebankrotuje. To, kam kormidluje vládní politiku, je úspěšnější než cokoliv z toho, na čem se podíleli křiklouni ze současného Demo bloku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.