Reklama

pondělí 17. prosince 2018

Soudruh Si urážky neodpouští

Alexandr Rodgers
17.12. 2018   News Front, překlad Ousidermedia
Včera jsem psal o čínské odvetě za zatčení dcery zakladatele společnosti Huawei. Připomínám, že Číňané odvetou zadrželi bývalého kanadského diplomata Michaela Korviga, který je pracovníkem nevládní organizace „Mezinárodní krizová skupina“ (ICG). Kanadský soud operativně osvobodil zadrženou Meng Wan-čou na kauci 10 mil. dolarů s povinností nosit elektronický náramek, a zřejmě se domníval, že Číňané budou postupovat analogicky. Ale – kdepak?

Čínské zamini dnes oznámilo, že nemá informace o osudu pracovníka ICG, a dodalo, že „Aktuálně nejsou informace k otázce, zmíněné v oznámeních, nicméně chci připomenout, že ICG není v ČLR registrována. Pokud se pracovníci zabývají odpovídající prací bez registrace, pak to je porušení zákonů ČLR o zahraničních nestátních organizacích“.

Co Vy na to, pane Pierre Troudeau?

Navíc dnes představitel kanadského ministerstva zahraničí prohlásil, že se státní orgány nemohou spojit s byznysmenem Michaelem Spavorem. Znepokojení Ottawy souvisí s tím, že podnikatel před tím informoval vládu, že ho čínské tajné služby zadržely k výslechu.

Michael Spavor je šéfem mezinárodní nevládní organizace se sídlem v Tan-tungu na severu Číny. Čínská masmédia informují, že Spavora zadrželi za vměšování do vnitřních věcí ČLR a poškozování národní bezpečnosti.

Vypij si to horký, Pierre Troudeau!
Utíkejte, kanadští hlupáci!

Ve vedení Číny ale nesedí blbci, takže ta kanadská „nabídka“ jim nestačí. A po demonstrativním výprasku kanadských poskoků se pustili do jejich amerických pánů.

Tady u nás Ruslan Karmanov ve svém blogu podrobně popsal, jak deník „RBK“ píše fejky o tom, že „Číňané se podělali a přistoupili na ústupky Američanům“. Já jsem je docela nedávno v přehledu pochválil, že jsem u nich fejky neviděl. Inu, přechválil jsem je.

A vůbec, Trump na svém twitteru a v několika interview prohlásil, že „doufá, že Číňané sníží cla na americké automobily a obnoví nákupy sóji“. Ale „RBK“ (a některá naše média – pozn.překl.) napsaly, že je Číňané už snížili. Ale nesnížili. Fakticky k žádnému příměří v obchodní válce nedošlo. A co víc – lidový soud čínského města Fu-čou zakázal prodej řady modelů smartfonů společnosti Apple. Seznam zakázaných modelů obsahuje iPhone řady: „6S“ až po „8 Plus“ a „X“. Přitom nejveselejší na tom je, že tak rozhodl kvůli patentovým nárokům se strany jiné západní korporace (Qualcomm).

Jak se ti to líbí, Time Cooku?

Soudruh Si urážky neodpouští. Zejména záměrné a veřejné (nedovoluje mu to jeho postavení). A zvláště pak opakované.

Make America ko-ko-ko again!

P. S. Pro zvláště „chápavé“, kteří nadále skuhrají, že „takhle my nemůžeme“ opakuji: Rusko několik let stálo v první linii odporu proti Západu (přičemž hlavním úkolem nebylo „pomstít se za každou cenu“, ale „přežít“ a „vnést rozkol do západní koalice“, čehož bylo také dosaženo) a Čína seděla v našem stínu. Teď jsme na řadě my, abychom poodešli do stínu a nabrali síly.

No, a komu takové rozestavení nevyhovuje, těm rozum do hlavy nenaleju…

Zdroj: News Front
Překlad: st.hroch 181215

40 komentářů :

 1. Komunistická Čína není kapitalistické Rusko.
  Putinovo přichýlení k církvím a antikomunismu, Rusku nijak
  nepomohlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co myslíte tím "přichýlením". Pokud má paměť sahá, Rusko je stát s vlastní silnou náboženskou tradicí a komunizmus neprosazují nejméně od časů Gorbačova. Ovšem na rozdíl od naší vazalské republiky, které přichýlení k církevním restitucím a výprodej státního majetku zajišťuje velkou popularitu jak v USA tak Izraeli. Ještě angličtinu jako úřední jazyk a život zde bude téměř dokonalým rájem.

   Smazat
  2. ...Ruská federace se stává ekonomickou mocností,
   co že jim to nepomohlo..?*

   Smazat
  3. Pier Trudeau uz je nekolik desitek let mrtvej tak proc se ho ten debil pta?

   Smazat
 2. A co si myslí kanaďané Čína je též velmoc a žádná jejich onuce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo je tím vinen? Jen ta naše vzájmená řevnivost, která začala už hned druhý den po rozdrcení tzv. boxerského povstání a pokračovala porážkou Ruského Impéria v roce 1905 a skončila tím, že Číňané vlastní jaderné zbraně! Přitom žlutej xindl nám může mohl sloužit tradičně v roli kuliů s touhle šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 3. Čína nikdy nezačala nějakou válku,vždy byla napadena a vždy zvítězila nad agresory.Tak to dopadne i nyní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína napadla sousední Vietnam těsně po odchodu Američanů z prohrané války! Během pár týdnů dostali Číňané od Vietnamců na prdel.

   Bylo by dobré, anonyme 10:37, nejdřív něco nastudovat, než začnete dávat rady.

   MM

   Smazat
  2. Číňani napadli také rusáky v 68 na Ussuri. Dodnes žluťáci nepochopili co jim tehdy zlikvidovalo 11 divizí za necelý 2 hodiny.
   Údajně to byl sovětský traktor, který předtím poklidně oral přilehlý záhumenek, po úspěšné operaci se vznesl a odletěl na domovskou bazu...

   Smazat
 4. Až na to, že se nejedná o Pierra, ale o Justina Trudeau. Pierre byl jeho fotr. A jen díky jeho otci se tento nedostudovaný sluníčkářský nýmand, hřející se ve slávě jeho otce, stal ministerským předsedou Kanady. Je to neštěstí.

  OdpovědětSmazat
 5. Kde jsou ty časy, kdy jsem se (hloupě, zamlada) posmíval Číně, když oznámila své 150 vážné varování k přeletu amerického špionážního letadla. A netrvalo dlouho, všechno je jinak, a je tak dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pamatujete jak v osmdesátých letech chodili Číňané montérkách i po práci? Dnes v Čr chodí armáda bezdomovců . Číňané cestují po celém světě a maji nejlepší mobil HUAWEI.

   Smazat
 6. Zatčení finanční ředitelky Huawei, to byl jenom takový drobný naschvál, který udělala americká elita Trumpovi, který se právě domlouval s čínským prezidentem. Amerika se rozpadá zevnitř, bojují tam proti sobě dva nepřátelské klany a svět musí počkat, kdo vyhraje :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní17. prosince 2018 13:06
   Možná máte pravdu, ale jeden z těch klanů má silně zainvestováno v Číně. Takže Čína se těch „šarvátek“ jistě nějak účastnit bude. Nebude nečinně čekat. P.K.

   Smazat
 7. Oni asi Kanaďané neznají našeho Havlíčka Borovského : "Nechoď Vašku s pány na led, mnohý příklad známe, pán se sklouzne a sedlák si zaň nohy zláme" - prostě si na popud USA popálili prsty

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neodsuzujte moc Kanaďany, v jejich kůži byste být nechtěli - jako naschvál jsou americké základny s jadernými střelami soustředěny v příhraničních oblastech s Kanadou. U nás (oficiálně) nic není a podívejte se, jak se chovají naše loutky.

   Smazat
  2. Prostě a jednoduše Čína není Slovensko, kde si nějaký blbeček z USA ambasády, dovoluje úkolovat Slováky, co jako mají, nebo nemají dělat a oni ho ani nenakopou do prdele. Aottj.

   Smazat
 8. Nepoukazujte na druhé.Koukejte se na to,co dělají čeští politici a národ k tomu mlčí.Žvaněním na netu se nic nenapraví.A naši politici jsou ti nejhorší vlastizrádci z celé Evropy.Slováci ať si dělají,co se jim zamane.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu.

   Smazat
  2. 16:47 A co by jako ten národ měl a mohl dělat? Vy říkáte, že mlčí. A žvaněním na netu nic nenapraví. Takže přece jen nemlčí, že? Trochu si sám odporujete. A nakonec, co děláte vy? Žvaníte na netu. :-)

   Smazat
 9. Československo si jen tak nikdo neomotal okolo prstu!Rozdělili nás, rozeštvali a jsme v prdeli!Nazdar.

  OdpovědětSmazat
 10. Nazdar. A ta válka studená, obchodní atd. pokračují - samozřejmě v zájmu diktatury kapitálu. Proto také nový poplach u nás kolem Huawei (? aj.), "kybernetické nebezpečí" + přistání Marťanů představují obchodní nebezpečí pro vyděrače prachů. A co na to Čína? Ta zase odpoví, že kybernetickým bezpečnostním rizikem nejvyššího stupně jsou ePhony (?) či kyberamerickýbrak a zakáží prodej tohoto zboží v Číně. A občánci na to musí čumět, jak se kapitál jedné a druhé strany dohaduje, kdo a kolik na občanech trhne a udělá z nich idioty. Jo tedy nyní jsme to my a náš úřad pod kuratelou hexagonu, kdo byl na tahu. K čertu se všemi těmi zaprodanci a posluhy diktatury kapitálu! Lidé by se domluvili, ale musely by se dát do karantény všichni ti, co káží války - a že jich tedy máme a s tím naprosto zbytečné výdaje, které by mohly jít na školy, zdravotnictví maminky a děti. Ale války, agrese, mordování, to je těm, co patří do karantény milejší - tedy to nese hodně peněz a co za peníze dnešní politruk neudělá - a tak se vesele morduje po světě tam i onde! Máte také "radost", jako oni? A nejsme my, jako oni?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chválím IT holky a kluky Činský, jejich značku vlastním a jsem převelice spokojen, doporučuji. Stává se že google šmíráci, se cpou kam nemají s blokací a můj mobilní přístroj, je vždy praští přes pazoury a poté mě ihned vyrozumí!

   Nenechte se, to mladí nepochopí, zmasírovat nakousnutým jab(l)kem, u sestry v rodině ho mají tři ženský (módní předražený trend) a zírají, co já s HUAWEI vyčaruji oni mají samé blokace? Jejich slova!!!

   Ne nadarmo ani zadarmo, mému mobilu dělal reklamu Jarda Jágrů, díky ...

   ®

   Smazat
 11. Do cinsko- americkeho sporu se dneska nechala, bohuzel, zatahnout i Ceska republika:
  https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/technologie/huawei-a-zte-jsou-bezpecnostni-hrozba-varuje-urad-pro-kyberbezpecnost_1812171505_tec

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:42 A co byste čekal? Čína omezila dovoz amerických ajfounů, tak co s nimi mají usáci dělat? Přece si je nenabouchají do kecek. Tak zkontaktují spřátelené bezpečnostní služby a namluví jim (samozřejmě bez důkazů), že čínské zboží je nebezpečné. A naši vládní poskoci zlikvidují všechny čínské telefony ve státní správě a nahradí je mnohem dražšími, ale "bezpečnými" emerickými výrobky. Jako vždycky, jde jen o to tahat kaštany z ohně za naše "přátele", za prachy z kapes nás všech.

   Smazat
  2. Cekal bych, ze to neprijde tak rychle a tak okate. To je ve svem obsahu dulezitejsi informace, nezli ze cinske jsou fujky fujky.

   Smazat
 12. Rudi dedeckove budou radi udavat cinskym agentum. Je dobre, ze je BIS sleduje a vytvari seznamy rudych dedecku agentu vlezdoprdelistu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mladý soudruhu 19:03 z homosexuální kavárenské líhně. Zatím udávají jen tví fašističtí bluselští soudruzi Plavec, Telička, Jourová Pochva, smažka Bartoš a další.

   Smazat
  2. Blbínku,blbínku,ty doopravdy neumíš napsat nic chytřejšího?

   Smazat
  3. 19:03 Doufám, že na předních místech těch seznamů jsou rudí dědečkové z USA a dalších zemí. Jmenovitě to jsou Santa Claus, Sinterklaas, Sint Nicolaas, Joulopukki atd.

   Smazat
  4. A rudý puberťák vždycky ohromí svěží myšlenkou. Vole, proč diskriminuješ babičky?

   Smazat
  5. to (19:03) je blbeček s vymetenou mozkovnou, je to místní Pepek Vyskoč, neztrátejte s ním čas

   Smazat
 13. Rudí dědečkové nejsou taková svoloč co udává Babiše v eurosajuzu. Pan Gref napsal "komunismus je komunita lidí žijících podle svého svědomí". Podle svého svědomí, tak to bych bral, a ani by to nemusel být komunismus. Kdepak na rudé dědečky nemáte. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 14. Citát z posledního článku Aeronetu" "Američané nemají zadní vrátka pro přístup do čínských telefonů Huawei, to je celé tajemství současné hysterie proti Huawei v USA, ale i v ČR". Více netřeba dodat :-)

  OdpovědětSmazat
 15. Kdo ovládne trh s mobily na světě ?
  HUAWEI ! HUAWEI ! HUAWEI !

  OdpovědětSmazat
 16. Složili jsme se s děckama a koupili mamině pořádně nadupaný Huawei .
  Strašite lidi jak kdysi komouši.

  OdpovědětSmazat
 17. Ta proměna telefonu v jakýsi kombajn, kdy chybí už jen vodotrysk, stála a ještě bude stát lidstvo hodně.

  OdpovědětSmazat
 18. Bohužel žijeme v zemi, která nejvíce podlehla americkému vlivu ze všech zemí EU.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.