Reklama

úterý 11. prosince 2018

Spící v adventním čase

Zdeněk Hrabica
11. 12. 2018
Obrázek, který ani v čase adventním už nikým ani nepohne. Děláme sport dostupnější. Pro všechny. Slevy, akce. Žijeme si  ještě jako nikdy. Špióny ze Západu i z Východu se to u nás jenom hemží. Ale ani jich si nikdo ani nepovšimne.  Stejně jako jednoho nahodilého spáče u pražské stanice metra Háje; - 8°C. V osmičkovém roce. 

137 komentářů :

 1. Člověk má podle vědců stejný počet chlupů jako opice, ale má je slabší a kratší. Možná, že teď už tomu bezdomovci dorostly. Vždy si říkám, jak můžeme soudit toho, o kom nevíme, jak na tom vlastně je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nevím... Cinkal těmi klíči na Václaváku? Mačkal se 17. listopadu 1989 na Národní? Pokud ano, ať zpytuje svědomí až vystřízliví a probudí se. Pokud ne, je jednou z obětí odevzdání/převzetí moci... protože do listopadu 1989 i propuštěný MUKL dostal ubytovnu a práci...

   Smazat
  2. pane David tady v severni americe se nerika ha ha ha ale nyni v cas vanocni se ocekava ho ho ho

   Smazat
  3. Situace bezdomovců není vhodná pro srandičky!

   Smazat
  4. 15.17 Prej - jak můžeme soudit....ty hňupe zlej relativizuješ lidské utrpení, hanba ti. Třeba sám zakusíš zimu a zoufalství a ty chlupy ti ne
   a ne dorůst.

   Smazat
  5. Neandrtálci měli taky více chlupů a přitom byli chytřejší než cromaňonci! - https://www.denik.cz/rodina/jaky-by-byl-neandrtalec-kdyby-se-ho-podarilo-naklonovat-lepsi-nez-clovek-20180914.html

   Smazat
 2. NA OBRÁZKU JE PAN HRABICA POTÉ CO HO DOPADLI EXEKUTOŘI!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No možná ne možná určitě Vás nemám rád. Ale tohle nepřeji nikomu. Je to pomalá a jistá smrt.

   Smazat
  2. 16.26

   Je to ostuda,že stát dopoušti americký způsob života,

   kdy si jeho oběti myslí,že si za to mohou sami.
   Tady někdo kritizuje pana Hrabicu,že tam prý leži a že k tomu nenapsal nic o přičinách proč!
   Jak je možné,že už tu máme PĚT MILIONŮ EXEKUCI a jak z toho ven NEUMI NAPSAT NIKDO Hrabicu nevyjimaje
   Jen vystavi oběti na hanbu a řešit to má kdo???? .

   Nemyslete si,že vám to nehrozi panáčku,ve státě kapitalistického gangsterismu,implantovaného ČR zločinci se ještě dožijete většich katastrof než v této zime kde pomrznou dalši DESITKZ OBĚTI zatimco vy si budete myslet,že se vás to netýká!!

   Smazat
  3. DISKUTUJICI SI MYSLÍ,ŽE PRO KAŽDÉHO STŘIZLIVÉHO

   TRAMPA čeká ubytováni a teplé misto,tedy si prý za to může pan Hrabica,který se tam dal prý vyfotit sám!
   Proč nám tu asi dává prý svou fotku,aniž k tomu dal vysvětleni o skutečných zimnich poměrech bezdomovců,kteři prý chlastaji,aby jim nebylo zima,co?

   A MOŽNÁ,ŽE TO ANI PAN hRABICA NENI,ALE KDO TO VLASTNĚ JE A PROČ SE TAM REKREUJE?

   Kdo za nim zajde a zeptá se ho co chce pod stromeček?

   Smazat
  4. jak z toho ven NEUMI NAPSAT NIKDO Hrabicu nevyjimaje
   Jen vystavi oběti na hanbu a řešit to má kdo???? .

   Co je to za pitomou otázku??? Nikdo to za nás neudělá ...akorát že je nás na to málo:-( ...a jsme neozbrojeni

   Smazat
  5. To je všecko tím, že dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc či družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni a připravují se na moment, kdy azbucky uloupí (znárodní) západní investice v ČR, poskytnuté v době, kdy zde postkomunistická lůza chcípala hladem. Pro Západ jsou stejně nedůvěryhodní a nespolehliví, jako v době předválečného Mnichova pro Francii a Británii. Polsko mělo už tehdy větší cenu!

   Smazat
  6. 18:34
   Všude po světě je to samý "civilizovaný kapitalismus". Také to podle toho vypadá a pracháči už mají připravené bunkry hlu¨boko pod zemí.

   Smazat
  7. Nezáviďte bohatým bunkry pod zemí.Sám v jsem v jednom kdysi pracoval a něco o to vím.Ti co by v bunkrech přežili by záviděli těm kteří to mají za sebou.

   Smazat
  8. 22:21 Bejvávalo! Dneska maj v USA a Kanadě hluboko pod v podzemí celá luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané barevné sloty! Máme právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 3. Odpovědi
  1. Jen zbabělý psychiatr, neukáže na pacienta.

   Smazat
  2. To musell ukázat na tebe havlodement!!!!!☺

   Smazat
  3. Doktore,tak kdo to je,nemohlo by se s těmi lidmi dělat intervjů a čim silnějši životni přiběh tím by mohl dostat větši nadilku pod stromeček!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Blbe 18:35- požádej kamarády ,ať už tě konečně naučí psát něco jiného.

   Smazat
  6. 15:26 Jenže Havel byl tvůj fotr, kterej tě namrdal týhle kurvě a ta tě pak potratila!!!!!˘ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Ten potrat pak komouši naložili do maus-oleje a odvezli do Chujlostanu jako delikatesu pro Putlera. Od tý doby co ji sežral poletuješ u jeho lejnolíhně - stal si se putlerprdem!!!!.-D:D:D:D!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 4. Když jsem, někdy asi v roce 1982 viděl v Maďarsku v Budapešti poprvé na živo žebráka, byl to docela šok. Kdyby někdo ukázal výše zveřejněný obrázek bezdomovce zpitomnělým študákům v listopadu 1989 asi by tomu taky nevěřili. A to si mnozí dodneška myslejí, že vybojovali svobodu a demokracii. Prdlajs akorát ze sebe udělali užitečné idioty. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nehledejte zlo tam, kde je hodně světla. Ti, kdo zvonili klíči, ti opravdu nerozkradli 68 bank a ráno šli do práce. Ti, kdož zhasli, ti na náměstích naproti tomu ani nebyli.
   James Krapfl napsal knihu Revoluce s lidskou tváří a v ní zpovídá česky, resp.slovensky účastníky tehdejšího dění a definuje rozpor mezi představami tehdejších lidí a dnes dosaženými poměry. Špatnou pověst měli někteří komunisté, ale o socialistickém zřízení nic podobného autor (rodák z USA) nezjistil.
   Kniha je k dostání i ve veřejných knihovnách.

   Smazat
  2. Bezdomovectví, děti které nemají na oběd s ostatními a 10% obyvatel pod hranicí chudoby je ostudou tohoto státu.

   Smazat
  3. 15:21
   No já když jsem se myslím že to bylo v r. 1989 v Maďarsku na benzivové pumpě nemohl dostat na WC protože tam pracovala prostitutka také jsem nevěřil že něco podobného se u nás objeví. No a za dva roky to byla normální věc.

   Václav

   Smazat
  4. Ale Václave, šlapky tady provozovaly svoje řemeslo už dávno za bolševika.

   Smazat
  5. Ale ne na hajzlech pro tyráky!

   Smazat
  6. I tam, to mi věř.

   Smazat
  7. 16:36
   Ne že bych trpěl prostatou, byl jsem mladý a hodně jsem brázdil silnice a dálnici od 73r. ale s tímto jsem se poprvé setkal v MaĎARSKU.
   Nevím jak vy jste cestoval po ČSSR takže to nechávám na rozhodnutí těch kteří maji opravdu zkušenosti a ne poznaktky řidičů TIR z ciziny.
   Václav
   s

   Smazat
  8. ...šlapajzny chodily na příměstská parkoviště kamionů,nejvíc tírákú bylo z Maďarska s označením Hungarokamion,asi to tam bylo pohodlnější naž-li na hajzlu...

   Smazat
 5. Ten už je mrtvej, když nemá hlavu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle tvého kometáře ty tu hlavu nepotřebuješ!
   Václav pro 15:32

   Smazat
  2. 15:32
   Neni.
   Do Zdeňka, když hrozil, že napíše pravdu o své někdejší podřízené Štětině strkali na zastávce na Hájích agenti bisu.
   Tak se zamaskoval.

   Hlavními iniciátorkami vyhnání bezďáků z města (ne že bych s nima rád tramvají jezdil) byly členky Věcí veřejných, které za vhodnou náhradu považovaly svůj pornokalendář a řeči o píchání s tchořem.

   Jsem si nepřebral.

   Smazat
 6. :(
  Taky asi při hadráku cinkal, a klíče už mu sebrali...

  OdpovědětSmazat
 7. Hlavně že "žijeme v nejlepší době naší historie". Ve lži a nenávisti, "nápaditě" označovaných pravda a láska.

  Kdesi jsem zachytil názor, že o úrovni společnosti nejvíce vypovídá, jak se v ní žije těm nejubožejším. Nikoli úroveň blahobytu nejbohatší vrstvy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo si nemusí žít špatně, ale záleží na Bohu, jestli si to přeje.

   Smazat
  2. Já vím, je to strašné, je mi jich skutečně moc líto, ale Bůh si to žádá.

   Smazat
  3. JK - Máte pocit, že tohle je ten nejubožejší člen společnosti?

   Smazat
  4. 16:21
   Nevím jestli je nejubožejší, ale jistě je jedním z těch, kteří o "životě v nejlepší době naší historie" nevypovídá moc přesvědčivě.

   Smazat
  5. Žijeme si ještě jako nikdy. 1 689 628 314 695 Kč státní dluh, 1 753 389 772 631 Kč veřejný dluh, Průměrná rychlost zadlužování 349 Kč za 1 sekundu,průměrná rychlost úroků 1 268 Kč za 1 sekundu.To se opravdu máme jako nikdy!

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Ano, máme se jako nikdy. Dluh jeden z nejnižších na světě. A neříkejte, že vás nějaký imaginární státní dluh trápí. Co tam máte dál?

   Smazat
  8. 18:20
   Imaginární státní dluh???? Vy osle, ten je setsaktramentsky reálný, stojí nás každoročně jen splácení úroků 40 miliard(40.000.000.000,-Kč) a jednou ho budeme muset splatit.
   Tato země nebyla nikdy v historii tak zadlužená a "vyprodaná", jako je dnes.

   Přitom termíny "zadlužený" a "svobodný" se navzájem vylučují.

   Smazat
 8. Váš katolický advent,
  rozumného člověka nezajímá*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na barokně krásně vyzdobené vstupní bráně hřbitova v jednom malebném českém městečku, je do kamene vytesán nápis: Jací jste dnes vy, takoví jsme byli i my, jací jsme dnes my, takoví budete i vy. P.S. Vůbec si nemyslím, že by "rozumného člověka 15:59" význam nápisu nutně musel zajímat.

   Smazat
  2. 11. prosince 2018 17:04
   Tento nápis je také zhudebněn, aby lidé jako vy
   uznávali baroko*
   -----------------------------------
   p.s.Nám to nCevadí, že jsme pGitomí,
   naši rCodiče byli jFako my.

   ®: /: Hej-hFej, hej-hCej,
   někdo mGusí bejt přece pCitomej. :/

   Nám to nevadí, že jsme pitomí,
   naši kantoři, ti jsou jako my.

   ®:

   Nám to nevadí, že jsme pitomí,
   naši potomci budou jako my.

   ®:

   Nám to nevadí, že jsme pitomí,
   naši vedoucí, ti jsou jako my.

   ®:

   Nám to nevadí, že jsme pitomí,
   hlavní vedoucí, ten je jako my.

   Smazat
 9. Je třeba si srovnat výši přidání u obyčejných lidí a u "panstva". Co si "panstvo" jen přidá, z toho musí obyčejný člověk vyžít celý měsíc. Proto ty "žluté vesty" a bude se to šířit, že ani na ČT24 nebudou stačit zatloukat.

  OdpovědětSmazat
 10. Za mě v pořádku. Chce žít na ulici, žije. Kde je problém?
  -p-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak víte, že chce žít na ulici? Dnes jsem v rádiu zaslechnul text písničky "... blbec je blbec a blbcem zůstane ...". Pasuje to na vás!

   Smazat
  2. Protože kdyby nechtěl žít na ulici, nežil by tam. Má spoustu možností a on si vybral tuto. Neberme mu to.
   -p-

   Smazat
  3. Ne idiote já chci žít na ORLÍKU, ale ten okupuje oblíbenec zmrda Havla. Vybral jsem si. Ale hajnej mněl přednost.

   Smazat
  4. 16:20 Ten člověk se podle vás jednoho dne ráno probudil ve svém bytě a řekl si, že místo aby šel do práce se dá na bezdomovectví? Že to tak chce, že celý život si přál být na stará kolena bezdomovcem? Závidím vám lehkost vašeho "myšlení".

   Smazat
  5. 16:39 nevím, co si zrovna tenhle člověk celý život přál. Ale kdyby chtěl žít jinak, změnil by to. Resp. má spoustu možností to změnit.

   Smazat
  6. 16:39

   Pane, Bože, není možný aby byl někdo tak blbý jako jste vy. Prostě podobně jako drtivá většina jiných bezdomáčů prochlastal, profetoval, progamblil svůj dům, byt. Práce se štítil.
   Chlastá dál a tak ho nevemou ani na nocleh do charity. Je to jen jeho volba a nikdo jiný za tuto jeho volbu nenese zodpovědnost.
   Jestli vy ji cítíte, tak za toho člověka zatáhněte jeho dluhy, vemte ho k sobě domů, dejte mu práci.
   Ale to vy ne. Vy byste sice pomáhal, ale cizíma rukama a cizími penězi.

   Smazat
  7. 16:20
   Zvláštní, že se tat "touha žít na ulici" začala tak rozšiřovat až s příchodem kapitalismu.

   Smazat
  8. :)))
   Máte jistě, jistý příjem a možná i naspořeno.
   Ovšem také se vám může přihodit,
   že zestárnete, příjem pravidelné výplaty pomine a vy nebudete mít na nájem.
   Pár ubytoven...a jste venku.
   Když nemáte denně možnost převléknout se do čistého spodního prádla, začnete zapáchat.
   Když nebudete mít možnost kde se najíst a vyspat, nemáte ani šanci pracovat.
   Mimo jiné, jako je likvidace Čechů, to má ještě jeden efekt.
   Lidé si zvyknou a vytratí ze z nich soucit...soucit, je základní lidská vlastnost, nezbytná k poznání opravdové lásky*

   Smazat
  9. 16:49 Škoda přeškoda, že místo místo keců neuvedete některé z těch "spousty možností", jak to změnit. Jen prosím neříkejte, že si najde práci, ráno se sebere z té lavičky, jde do práce a večer se zase na tu lavičku uloží. Musel by to tak dělat až do výplaty, ze které by si mohl zaplatit alespoň ubytovnu. Z čeho bude do té doby žít, kde bude bydlet?
   Než tak lehce něco plácnete, zkuste si to představit.

   Smazat
  10. 17:25
   První, nezbytný ale zásadní krok je vůle se svou situací něco konkrétně dělat.
   Druhým nezbytným krokem je přestat chlastat.
   Třetím krokem je vypravit se pro pomoc a rady do mnoha center k tomu určených.

   Ptáte se docela jako hlupák, ale tuším, že zřejmé odpovědi na vaše otázky ani nechcete.

   Smazat
  11. Melete teorii.
   Prosím, ještě nejsou mrazy, zkuste si svoji vůli a přečkejte noc venku.
   Až bude pod nulou, zkuste si svoji vůli.
   Že to nevydržíte, je jisté. Riskoval by jste život...Bez alkoholu se oběsíte a nebo zmrznete.
   Vypravit se pro pomoc :)))
   Proč se pomoc nevypraví za těmi ubožáky ?
   Protože žádná není.Organizace k tomu určené a církev, si bere jen ty co dosáhnou na sociální dávky...
   Dám vám jako hlupákovi jiný příměr.
   Vaše základní lidské právo, mimo jiné, je na pravdivou,svobodnou informaci....přesto, vám denně v médiích lžou*
   ------------------------------------------p.s.
   jste dobře převychovaný k obrazu dnešní společnosti. Gratuluji*

   Smazat
  12. 18:22
   Představte si, vy hloupý bambulo, že je mnoho zaměstnání, kdy lidé při jakýchkoli teplotách musí pracovat venku. A nechlastaj přitom.

   Alkohol před umrznutím nikoho nechrání, stejně jako nevyléčí žádnou nemoc. Právě naopak! Vy si asi taky rád přihnete, viďte?

   "Proč se pomoc nevypraví za těmi ubožáky ?
   Protože žádná není.Organizace k tomu určené a církev, si bere jen ty co dosáhnou na sociální dávky"

   Jste blbeček, nic nevíte jen blbě žvaníte. Raději mlčte.

   Smazat
  13. :))
   Vidíte bambulo blbečkový,
   jste tak dobře převychovaná lidská duše, že se podobáte domácím zvířatům ve stádě.
   Nemá smysl plýtvat energií.
   Váš rozum nemůže přijmout pravdu. Zranilo by to vaše ego, vaše já, co si myslíte o sobě že jste.
   S postupem času a to mně věřte, rozum začne prohrávat, nad moudrostí.
   Pak se na mnohém shodneme,
   vzpomeňte si na naší šarvátku a posilte se pravdou v ní*

   Smazat
  14. 18:47
   Tak neplýtvejte energií a utíkejte zachraňovat!
   Zatím to vypadá, že umíte jen blbě žvanit a pracovat a pomáhat jen cizíma rukama a cizích peněženek.

   Smazat
  15. Uvědomte si bambulo 18:34 , že ti co pracují venku při jakýchkoliv teplotách a nechlastají při tom , tak po skončení pracovní doby se odeberou domů do tepla a nejdou si lehnout v mrazu na lavičku do parku .

   Smazat
  16. 19:24
   A vy si uvědomte, že KAŽDÉMU kdo má zájem a přijde STŘÍZLIV je poskytnut nocleh v teple.

   Smazat
  17. 11. prosince 2018 18:59
   ..proč plýtváte energií vy ?
   Když je vám tak blaze ?
   Pročpak si neužíváte vydobytých hodnot a z vašeho pohodlí, bezpečnosti a skvělé vyhlídky na budoucnost se zabýváte ničím jako jsou chudáci ,*

   Smazat
  18. 11. prosince 2018 18:59
   ....ano, jinak máte pravdu...
   Být bohatý člověk, vařím na náměstích každé brzké ráno vydatnou polévku.
   Zadarmo pro studenty a bezdomovce.
   Rodinám by to pomohlo a s plným žaludkem, začíná úplně jiný den...
   Nepomáhám, proto že jsem podobný chudák, jen ještě nespím venku*

   Smazat
  19. Nějak v této výměně názorů postrádám variantu, že dotyčný bezdomovec je NEMOCNÝ - jak známo, v této skupině lidí je např. vysoké procento psychicky zlomených, resp. duševně nemocných (např. schizofreniků). Chcete snad na duševně nemocného klást stejná měřítka ohledně vůle, snahy, schopnosti změnit svůj život jako na zdravého, ambiciozního a schopného člověka ? Sociální a zdravotní systém se sotva stačí postarat o ty, co ještě mají svou vůli, natož o lidi, kteří už to vzdali. Tak se krucinál proberte z těch pravičáckých žvástů, že KAŽDÝ je svého štěstí/neštěstí strůjcem.

   Smazat
  20. ...chtěl jsem pokračovat v racionální debatě,
   když má člověk to štěstí, že má spaní a jídlo,
   musí ještě být zdráv a nejen to,
   starší lidé jsou rizikový z pohledu nemocnosti...
   ...ve frontě na trošičku slušná pracovní místa, nemají šanci*

   Smazat
  21. Moudrá společnost, je smířená s faktem, že nelze zaměstnat všechny...
   ...silná společnost,je jako řetěz.
   Nejslabší článek řetězu*

   Smazat
  22. Dodatek od 20:35 Dnešní systém je založen na tvrdém individualismu, konkurenci a karierismu, tj. kolektivismus, kooperace a nezištnost byly zavrženy. Pokud ten zápas vedete na doraz a dostanete na frak, tak můžete snadno spadnout až na dno, přijít o vše včetně vůle i rozumu. Do této pasti se lze jistě dostat i v důsledku svých chyb, slabostí, posedlostí apod., ale když se v tomto dravčím systému dostanete na dno, tak systém se o vás nepostará - pokud nemáte ani zbytek své vůle, abyste např. přestali chlastat, drogovat, došli střízliví do střediska pomoci, chtěli se léčit atd., pak skutečně zůstanete na ulici. To je hrozná obžaloba sytému, kdy ti nejpotřebnější, a znovu zdůrazňuji NEMOCNÍ, jsou často odkázáni na náhodné projevy občanské pomoci a milosrdenství.

   Smazat
  23. Lhostejnost ,sobectvi -moralka hajzlu vynahrazena banany v kramech.Ostatni at treba chcipnou.Doufam,ze vam nekdo z tech bezdomovcu jednou rozbije hubu.

   Smazat
  24. 16:20 jste skutečně tak hloupý?

   Smazat
 11. "Kdo nepracuje, ať nejí", říkala moje maminka.
  "Bez práce nejsou koláče", říká staré české, moudré přísloví.

  Jsem si ale jistý, že ve skutečnosti je ten bezďák na lavičce Hrabicovi, Davidovi a ostatním "spravedlivým a šlechetným dobrodincům" úplně u zadku a v reálu by se k tomuto bezďákovi nepřiblížili blíž než na 10 metrů ani kdyby volal o pomoc. Natož aby mu koupili jídlo, zeptali se ho jestli je v pořádku a nepotřebuje pomoc, natož aby ho pozvali k sobě domů nakrmit ho, osprchovat a nechali ho přenocovat v teple.

  Tento bezďák pro ty pokrytce a falešníky není ničím víc než užitečný klacek, který mají zrovna po ruce, k mlácení jimi nenáviděného svobodného režimu.

  Ono tihle vykukové by sice chtěli svobodu, ale bez jakékoli zodpovědnosti. Chtěli by socialisticky (ne)pracovat, ale kapitalisticky žít.

  Ale i pro takového člověka, jako je na obrázku, je v Praze a v jiných městech připraven teplý nocleh. Stačí splnit jedinou podmínku. Přijít tam střízlivý. Dáváš přednost chlastu? Dobrá, tvůj problém.

  Komouši pro takové měli taky řešení. Zavřeli je do kriminálu za příživu, nebo je případně šoupli do ústavu pro duševně choré. A tak je uklidili ze zraků společnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karel Kryl nazpival kdysi písničku Důchodce.....to ovšem netušil,co po HADRÁKU a lezení do PRDELE USSA OKUPANTŮ a EUROHOVNOTNÝ JANDOBANDY tyhle důchodce skutečně čeká!!!!!!!

   Smazat
  2. Hrabico,
   a co jsi s tím ožralou udělal? Nabídl jsi mu pomoc? Vzal jsi ho k sobě domů?
   Ne, ty jsi jen vytáhl telefon a nedůstojně jsi ho fotil jako opičku v ZOO aby jsi ho pak mohl vystavovat na netu, aby jsi měl vhodný materiál k zalykání se na netu nenávistí k naší polistopadové společnosti.

   To je výkon hodný úcty, Hrabico. Jsi fakt dobrák. Díky. Možná, že tě za tento hrdinský čin i vyznamená hradní pán.

   Smazat
  3. Anonymní11. prosince 2018 16:44
   ...ty dobytku asociální, neber si komouše do tý svý smradlavý, nevymáchaný tlamy. Oni se dokázali postarat o všechny občany tohot státu bez rozdílu,a do basy zavírali jen takový zlodějský darebáky,jako ty co nám dnes vládnou.

   Smazat
  4. 16:44 Slovy sociologů - vyrůstá první generace, která se bude mít hůř, než se měli její rodiče. Možná si myslíš, že se tě to netýká, ale nikdy neříkej nikdy, protože tu jistotu nikdo, a nikdy nemá. Pokud se to stane, budou se ti smát, a budou ti to přát nejen ti, které dnes odsuzuješ, aniž bys znal příčiny proč jsou tam, kde jsou.

   Smazat
  5. 11. prosince 2018 16:52
   ..kalhoty roztřepené
   na vnitřní straně
   zápěstí roztřesené a seschlé dlaně
   kterými žmoulá kůrku chleba
   sebraný z pultu v závodce,
   proto říkejme mu třeba
   DŮCHODCE....
   --------------------------
   p.s.
   ..jaký luxus...velice trfné*

   Smazat
  6. Člověče 16:44, jste tak jednoduchý, že si nedovedete představit, jak se za souhry nepříznivých okolností může stát bezdomovcem téměř každý z obyčejných lidí? Tedy i vy, vybavený nepříliš rozvinutým intelektem?
   Z naprostého nedostatku rozhledu a věcných argumentů podsouváte pánům Hrabicovi, Davidovi a ostatním myšlenky, vůli a záměry, aniž byste byl schopen cokoli z toho jakkoli doložit. Prostě, pomlouváte!
   Zcela bez argumentů paušalizujete tvrzením, že „Ono tihle vykukové by sice chtěli svobodu, ale bez jakékoli zodpovědnosti. Chtěli by socialisticky (ne)pracovat, ale kapitalisticky žít.“ aniž by váš text vůbec umožňoval rozpoznat, zda míníte bezdomovce, nebo pány Hrabicu, Davida a ostatní. Takový jste borec.
   Tvrdíte, že v Praze a jiných městech je „..., připraven teplý nocleh“. Není ani v dostatečném počtu, leckdes, zejména na venkově není vůbec, a pokud tak ne za pro každého únosných podmínek. Prostě, lžete.
   „Komouši ... měli taky řešení“ Do kriminálu nezavírali jen tak, ale na základě řádného soudu, kde vámi tvrzená „příživa“ musela být prokázána. Pokud ale nahlédnete do tehdy platného trestního zákoníku zjistíte, že „příživa“ musela dosáhnout značné částky, takže tento postup byl pro kriminalizaci bezdomovců nepoužitelný. Ano, takoví byli nuceni k práci, dostali místo i nezbytné bydlení. Zaměstnavatel byl povinen jejich absenci hlásit, dostávali nové místo a takový postup se znovu a znovu, za malého nadšení zaměstnavatelů, znovu a znovu opakoval. Nejnápadnější to bylo u části cikánské populace (abych neopominul Olahy).
   Mimochodem, domníváte se, že v komunitě bezdomovců nejsou jedinci s duševní poruchou, nebo že toto prostředí k duševním poruchám nevede?
   Ano, bezdomovci jsou ostudou společenského systému. Vy jste svou bezohlednou prostoduchostí ostudou sobě sám.

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Anonymní11. prosince 2018 17:09
  Ty si trolle zase chytrej jak autobus. Hlavně, že ty žiješ jako "člověk s hlavou v americký řiti bez neúspěchu, krachu, a frustrace". Tak ať se ti tam dobře paří mozek, jestli nějaký máš a můžeš dál potit svoje kokotiny, kterými nás tu neustále častuješ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, představ si to. Nechlastám, nefetuju, nehraju automaty, nedělám dluhy krom hypotéky a chodím do práce jako blbec.
   Fakt se za to stydím, že se nemám zle. Myslím, že stejně dobře by se měl mít každý alkoholik, každý povaleč.
   Každému podle jeho potřeb.

   Smazat
  2. 17:38 Jenom jestli nelžeš, a nejsi ve skutečnosti jenom asociál, zlodějský gauner, nebo jeho synek. Komentář snese všechno, od kdejakého účelově psavého prolhance.

   Smazat
  3. 17:38 - Potřebuji vysvětlit, proč je bezdomovců skoro 80.000 a proč je 900.000 lidí v exekuci?

   Smazat
  4. Stačil jeden pitomý zákon a máš tu exekuce. Dřív nebyly. Ten zákon si prosadily zahraniční banky a odhlasovali "naši" poslanci!

   Smazat
  5. 22:15 Exekuce potká každého, kdo si půjčil peníze a dluh nesplácí. To je fér, ne?
   Nebo ten, co maká a splácí se má mít stejně dobře jako ten, co neplatí?

   Smazat
  6. Ale to přece tím není. Zákon je na straně bank. Přesunul odpovědnost na ty, vo si půjčují. Ale banky mají mít také zodpovědnost a nést rizika! Nemohou půjčovat lidem ,kteří nejsou schopni splácet!

   Smazat
  7. Pro 17:38,když jsi se přiznal,že chodíš jako BLBEC /..do práce,to bylo v tvém případě nepochybně myšleno jako nadsázka,že../,tak dodej,že uvažuješ stejně a patrně vypadáš jako....

   Smazat
  8. Doufejte ovšem 17:38, že se nestane nic, co by vám znemožnilo splácet hypotéku. Někteří z těch, kterým se to stalo, jsou dnes bezdomovci. Jen připomenu. Za totáče existovaly bezúročné půjčky, nenávratné půjčky, půjčky s ručitelem, žádné hypotéky. Vystěhovat z bytu bylo nepřípustné stejně, jako vyhodit ze zaměstnání bez zákonného důvodu stejně, jako odmítnout zdravotní péči. Odvolání z hospodářské nebo politické či úřednické funkce, bylo stejně jako dnes, samozřejmě možné.

   Smazat
 14. Předešlý komentář je pro 17:09

  OdpovědětSmazat
 15. Jestlipak někdo tuší,
  proč nejsou žebráci v muslimských zemích ?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože zdrhají do Evropy.

   Smazat
  2. Protože je tam teplo? Nechlastá se tam a nefetuje? K bydlení jim stačí chýše bez vody a elektřiny zbudovaná za 1 den? Protože tam nemaj lavičky?

   Smazat
  3. Proto,
   že když narazí na cizího člověka,
   prvně se ho zeptají,
   jestli nemá hlad a nebo žízeň...jak jednoduché soucítění*

   Smazat
  4. 19:11
   Vy jste propagátor islámu?

   Smazat
  5. Nikoliv,
   jen si všímám generálních rozdílů
   o proti katolické pravdě....když máte ten advent*

   Smazat
  6. 18.55
   Jak vidno, jste regionální odborník na mezinárodní
   vlně vědomí...https://youtu.be/RJQjorfDu_I

   Smazat
  7. 20:18
   Jak vidno, jste evropský neodborník na mezinárodní
   vlně nevědomí...http://www.novarepublika.cz/2018/12/integracia-nehrozi-zeny-su-tam-volna.html

   Smazat
 16. Vás nechápu. Pár umrzlých bezdomovců a děláte z toho problém. To, že nám psi a kočky neumrzají, to nenapíše nikdo, tyto úspěchy nikoho nezajímají. Stále jen bezdomovci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten problém ironii nezaslouží.

   Smazat
  2. Tak zvedněte ku.va tu vaši línou prdel a vypravte se ten problém konečně řešit!!! Na co pořád čekáte? Potřebujete k tomu snad nějaké razítko?
   Vaše hloupé žvanění a moralizování společnosti na netu ještě nikomu nepomohlo a zcela jistě ani nikdy nepomůže. Ale na druhou stranu chápu, že je to docela pohodlné.

   Smazat
  3. 19:04 Tu pohodlnost znáte z vlastní zkušenosti? Vždyť právě vy vyzýváte druhé, aby bezdomovcům pomohli. A co vy sám? Nestačilo by pro začátek alespoň přiznat, že na osudu těch nebohých lidí má největší "zásluhu" dnešní bezohledný systém? V naprosté většině případů je na začátku bezdomovectví ztráta zaměstnání. Dnešním vlastníkům je naprosto jedno, co se stane se zaměstnanci vyrabované fabriky. Hlavně že oni vydělají. A stát, řízený stejnými raubíři, na prosté občany kašle.

   Smazat
 17. Já se již, jako loni v době vánoc, ač ateista, odstřihuji od sociálních sítí. Regeneruji nezávislost na nich a věnuji se své početné rodině. Dnes mne "dostala do hry" debata nad "bezďákem". Asi to schytám z obou stran. 1.) Chlastající bezdomovec je sociální a zdravotní problém společnosti. Tak jako kouřící, pijící ženy plodící děti do inkubátorů, ne do života. A spoustu jiných příkladů mohu ještě uvést, kdy nezodpovědnost jedince se přenáší na stát. Co stojí "Bohem?" retardované děti, kde za to rodiče nemohou a stojí to stát nemalé peníze. Co sportovci, řidiči, "adrenalíci"? 2.) Našemu letitému trollovi dávám tedy za pravdu a doufám, že mi odpoví, koho tedy ponecháme osudu, až dojdou peníze? Udělá pořadí "prvních na odstřel"? Zdá se, že první určil bezdomovce, kdo bude další na ráně? Nebude lepší začít, jako ve Francii od "Bankéřů"? PS. tak hezké vánoce všem, pozor na kometu v neděli a v novém roce na shledanou.

  OdpovědětSmazat
 18. I když jednotlivec může pokud je silný dost tak tyto problémy musí být řešeny celou společností vedenou jejich parlamentem. Každý občan státu je spolumajitelem všeho státního a z toho titulu má z tohoto majetku právo na užitek. Krásně napsáno výše: Soucit je základní lidská vlastnost nezbytná k poznání opravdové lásky. Kvalitu státního zřízení poznáte podle kvality života jejich nejslabších členů.

  OdpovědětSmazat
 19. Povídá pod mostem jeden bezdomovec druhému. ,,Ano, taky jsem v listopadu osmdesát devět cinkal klíči. Byly od bytu, auta a chaty."

  OdpovědětSmazat
 20. No jo na čt mektala neziskovkářka proč nebereme migranty že máme všechno co potřebují. Tak ať pomáhají takovým lidem.

  OdpovědětSmazat
 21. Problém bezdomovců lze vyřešit velmi snadno. Měli by se o ně postarat ti, co ten minulý režim rozvrátili. V prvé řadě disidenti a všichni ti, kdo se angažovali v OF. Dále by si patronát mohli nad bezdomovci vzít strany, které tady zavedly kapitalismus, jako je ODA, TOP 09, ODS, KDU-ČSL, ČSSD, Pirátia další. Duka, Malý, Halík, Vlk a další by měli jít příkladem. Na krk jim všem bych pověsil ceduli s nápisem děrmokrati.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezdomovci nejsou problém. Oni nechtějí, aby se o ně někdo staral. Oni si chtějí žít po svém.

   Smazat
  2. Pro vás jsou bezdomovci jenom vhodná zástěrka, jenom klacek k mlácení vámi nenáviděné polistopadové svobody a demokracie. Nic víc. Ve skutečnosti je vám jejich osud úplně u zadku a když nějakého někdy potkáte tak ho místo pomoci obejdete velkým obloukem.

   Přestaňte si je brát stále do huby, schovávat za ně vaše vlastní frustrace a léčit si přes ně vaše komplexy.
   Nechte je žít život jaký chtějí žít a jaký žijí a neotravujte. O vaši komunistickou "pomoc" založenou na jejich zavření do kriminálu nebo do ústavu pro choromyslné drtivá většina z nich ani za mák nestojí. O pracovní povinnost denně od 6 do 14 také ne.

   Smazat
  3. 22:42 Aha, takže tento způsob života je jejich volba, jejich cíl. A nejsou problém - tedy alespoň pro vás. Většina z nich už bohužel na to nemá, aby ještě něco chtěli, pouze přežívají bez vůle, nemocní a neschopní sami cokoliv změnit. Kolik neléčených schizofreniků znáte ? Kolik zničených lidí na dně jste viděl ?

   Smazat
  4. 23:20 Kolik bezdomovců osobně znáte?

   Smazat
  5. 23:23 U nás není o ně nouze, nedávám jim peníze, občas jim koupím jídlo a pár příběhů konkrétních bezdomovců znám. Jsou to opravdu většinou nemocní lidé, nepomůže jim jednorázový projev soucitu, potřebují trvalou a odbornou péči. Jejich největší problém je stav bez vůle, živočišné přežívání.

   Smazat
  6. 23:06
   Svobody a demokracie mám stejně jako před převratem. Pro mne osobně tady není nic navíc, za co bych měl být osobně vděčný. Ty výdobytky si strčte do zadku. Od vás jsem nic nedostal zadarmo. Je tady však mnoho toho, za co byste zasluhoval vy a vám podobní potrestat. Rozvrácená ekonomika a rozvrácená společnost. Způsobili jste zlo. Vím, že jsou lidé, kterým je třeba pomáhat. U nás na malém městě aspoň měli práci a tam, kde pracovali, měli jakousi osobní pomoc, řekněme dohled, aby se vyrovnali stylem života ostatním. Po převratu přestali pracovat, zpustli a pomřeli, na což budete hrdý a vaše svědomí to nebude trápit. Umírali dokonce i ti, kteří nezpustli a jen pro ně nezbylo místo, myslím pravidelné zaměstnání.

   Teď k těm klackům, kterými je vás třeba bít při každé příležitosti. Vy používáte také už třicet let klacky. O komunistech tvrdíte, že byli zločinci, ale ze zbabělosti jste jim skoro nic nedokázali. Zahradil na PL vzpomněl milion a půl bývalých komunistů, kteří byli po celých třicet let terčem ústrků a často zmařených profesionálních kariér. Jejich frustrace se budou přenášet na jejich děti. Těšte se, až bude příležitost vám všechno vrátit. Už jste lidi omrzeli a vaše síla nestačí, abyste ve volbách vyhráli. Nezbývá vám než násilí a povyk na ulicích.

   Smazat
  7. 0:00
   Je mi vás líto, hmmm, tedy vlastně není. Máte přesně to co si člověk jako vy zaslouží. Vaše závěrečné výhružky nejsou k smíchu ani k pláči. Jsou jen trapné.

   Smazat
  8. 0:19
   Takže vy milý pane jste nadělal bezdomovce a teď chcete, aby se o ně postarali druzí. To je pěkné. Co jste si navařili, to si také sežerte. Je to od vás pěkná vyčůranost. Vás opravdu nečeká nic dobrého, ledaže byste se ze svého pokrytectví vylhal.

   Žijí v malém městě. Na radnici je nahlášeno bydliště 1,5% všech obyvatel, což znamená, že jednoduše zmizeli a nikdo o nich oficiálně nic neví. Je to skvělý výsledek vašeho vládnutí. Můžete být na sebe hrdý.

   Smazat
 22. Demokratický bezdomovec mně nevadí.

  OdpovědětSmazat
 23. Pomáhejte bezdomovcům,je zima a každý z nás by se nad nimi měl slitovat. Jsou to naši lidé.Vláda na ně kašle a vy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Minimálně 1/3 z nich má duševní postižení - nemoc - většinou schízu. Jak jim může běžný člověk pomoct? Nijak. Jedině ho přesvědčit, aby šel do blázince, že ho tam budou léčit. To by byla ta správná pomoc. Ale chci vás vidět, jak je budete přesvědčovat. A jaký to bude mít na ně dopad.
   Do blázince se dostane každý jen o své vůli, čili dobrovolně. Pokud ovšem něco hrozného neprovede ...

   Smazat
 24. Údajně až třetina českého národa trpí nějakou formou duševní poruchy a postižení rozhodně nejsou jenom mezi bezdomovci. Je to vidět i zde na některých diskusních příspěvcích :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Reálně jsou tady nemocní už všichni,ale nedivme se, z toho žrádla,stresu,smogu,prachu,sinic,...

   Smazat
  2. 8:28
   To na tom ještě nejsme tak zle, holt Západ má náskok ve všem. Ale věřím že jej i v tomto již brzy doženeme a předeženeme. Antidepresiva do každé rodiny!

   Smazat
 25. Všímám si dávno bezcitných a surových komentářů tzv.obyčejných lidí k jevu bezdomovectví. V lidech odumřel soucit.A právě ti prostí lidé, které slýchám v tramvajích a např. v čekárně u doktora, se těmi svými krutými soudy POVYŠUJÍ aspoň nad ty chudáky na ulicích.Rovněž děcka jsou odporně krutá ve svých výrocích. A tak jsem pochopila z čeho vychází podhoubí fašismu: Slabí, blbí měšťáckz uvažující chtějí drtit, jako oni jsou se shora drceni. Kvůli tomuhle postoji k bezdomovcům jsem se probrala z iluzí o našem národě. Obyčejný soucit! kam se poděl? I ke starým lidem je podobný odpor. A přitom právě ty staré babky sotva se vlekoucí mají snad ježišmarjá budit soucit! Ale budí odpor. Mladí mají hnusně nastavenou morálku. Někdy mi připadá, že mlůadí tak nenávidí chození do práce, že dští síru na důchodce.
  Propána, napadlo by mi v jejich věku stíhat záštím staré lidi? ----Bezdomovectví je v PRVNÍ ŘADĚ obrovskou hanbou STÁTU. Není vůle řešit tuto věc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No spíš to vypadá, že vy trpíte chorobnou nenávistí a opovržením vůči mladým.

   Smazat
  2. Bezcitný parchant 15:19 možná bude mít příležitost zestárnout, a ochutnat asociálnost svých potomků, které si vezmou mustr z jeho asociálnosti. Budiž mu to přáno.

   Smazat
  3. Ad 11:44 je mi to líto, ale mladá generace, brzy bude sklízet plody své "práce". Zatím konzumuje co předchozí generace vytvořily.


   Smazat
  4. ----Bezdomovectví je v PRVNÍ ŘADĚ obrovskou hanbou líných, špinavých, věčně ožralých, zfetovaných a prokouřených individuí=živočichů. Nemají vůli řešit svůj stav pilnou prací.

   Smazat
  5. Za to ty seš pracovní přeborník.....v putyce u piva a panáků!!!!!!!!

   Smazat
 26. Představte si, že by politici pracovali za minimální mzdu. Víte, co by bylo nezaměstnaných a hlavně nezaměstnatelných? Víte, jak by se občanům ulevilo! No a proto že naopak si politici své platy určují, tak je v té branži narváno a čím blbější, tím zase pro "mejstrým" dobrotivější a vychvalovanější. Prostě systém politiků v kapitalismu je postaven na hesle: Hrabejte pod sebe, občan se může napást na úhoru. Žluté vesty tedy mají co do sebe, trochu mne mrzí ta barva, je spojována většinou se žluťáckými odbory. Vysvětlí někdo symbol barvy - že by slunce?

  OdpovědětSmazat
 27. Tie fronty na mandarínky (samozrejme - v šesťdesiatych rokoch) a prázdne háky na mäso (samozrejme, na začiatku päťdesiatych rokov) boli oveľa horšie... Toto bol náš cieľ... Dnes máme kyslé, už v regály plesnivé mandarínky celý rok a mäso natlakované vodou. Sláva víťazom!

  OdpovědětSmazat
 28. Dost se tady citově vydírá za smutný osud bezdomovců. Házením drobných finančních prostředků (mincí) do misky se jejich osud nezmění. Je třeba najít viníky, kteří způsobili, že jsou na dně. Nebo ještě lépe, působit na ty, co za jejich osud mohou, aby se snažili odčinit spáchané zločiny.

  Občas jezdím do Prahy a vidím chudáky na Karlově mostě, jak klečí na kolenou v předklonu s lokty na zemi a žebrají do misky před sebou. Většinou dostanou něco od soucitných cizinců. Pány 0:19, 11:44 a 23:06 jsem nikdy u těchto ubožáků neviděl. Škoda, podle písemného vyjadřování by měli jít příkladem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem 11.44 Nejsem z Prahy, mimochodem, nemohl jste mne tam vidět...A co je to vůbec za argument? Proč nazýváte soucit citovým vydíráním, je mi jasné. je to ona známá relativizace hodnot. Ve svém příspěvku jsem jasně napsala, že řešení situace bezdomovců je věc státu. Dál se o tom nebudu rozepisovat. jste ilustrativním dokladem toho, jak se v " diskusi " rozmělňuje téma a věc zamlžuje. Taková praxe při diskusi je důkazem nejen nekalého úmyslu, ale i nízké inteligence. Škoda času, tedy mého.

   Smazat
  2. Řešení situace bezdomovců není v žádném případě věc státu, ale je to věcí pilné práce jejich vlastních rukou !!
   Makat, bezďácí, makat, ráno do fachy na sedm!!!

   Smazat
 29. Jestli pak to individum spící v zimě na lavičce napadlo v létě pilně pracovat, nechlastat a vydělané peníze spořit a také nekouřit ??? Kdyby tak činil jistě by si teď v zimě mohl zaplatit ubytování v teple na ubytovně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby ses mě na té lavce optal jak se mi tam leži a proč ,vysvětlil bych ti jaký si cyp!

   Smazat
 30. Za komanču by robil až by sa z něho kuřilo !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.