Reklama

čtvrtek 13. prosince 2018

Společné prohlášení vlasteneckých organizací v České republice

karikatura Andreja Mišanka 
13. 12. 2018
My, nástupnické organizace vzešlé z původního lůna Českého svazu protifašistických bojovníků, jehož posláním byl od samého konce druhé světové války boj proti veškerým novodobým projevům nacismu, nemůžeme a nesmíme mlčet k nejnovějšímu dění na Ukrajině.Ve čtvrtek 6. prosince 2018 totiž ukrajinský parlament, Vrchní rada, uzákonil právní rovnost bývalých bojovníků kolaborantské Ukrajinské povstalecké armády s veterány Velké vlastenecké války. Důležitost zákona při projednávání obhajoval přímo syn velitele UPA z let 1943 až 1950 Romana Šucheviče. Toho velitele, za jehož éry docházelo k největším zvěrstvům těchto bojůvek, které na západní Ukrajině vraždily vojáky Rudě armády i polské civilisty, smrt rozsévaly také na území Československa v létě 1947. Na svědomí měly tehdy životy našich civilistů i vojáků a příslušníků Sboru národní bezpečnosti.

Nejen veteráni Velké vlastenecké války na samotné Ukrajině, ale také čeští pamětníci protifašistického odboje i následného boje proti banderovským hordám považují tento zákon současného ukrajinského režimu za plivnutí do tváře. Vládci v Kyjevě tímto zcela odkryli svou pravou tvář podporovatelů neonacistických tendencí, majících skvělé podhoubí tam, kde existuje zaslepená militantní rusofobie, tedy na Ukrajině a v Pobaltí.

Tyto tendence považujeme za nesmírně alarmující a závažné pro další mírový vývoj na evropském kontinentě. Provokace tohoto typu nelze přehlížet. Jde o další pokus o falšování relativně nedávné historie v zájmu boje jednoho politického dobrodruha a party oligarchů o mocenské přežití v čele těžce zkoušené Ukrajiny.

Důrazně se také ohrazujeme proti perzekucím, kterým jsou ze strany ukrajinské tajné služby SBU vystaveny tamější veteránské organizace. Ty se už po určitou dobu fakticky nacházejí v režimu stanného práva. Jako údajní agenti Kremlu jsou SBU vyšetřováni a předvoláváni k výslechům. Chovat se takto k hrdinům, kteří pomohli osvobodit svou vlast od hitlerovských okupantů, je hanebné.

Prohlašujeme tímto společně, že naše organizace se nadále hlásí k pokrokovým tradicím protifašistického odboje v době druhé světové války a potírání veškerých projevů neonacismu, kterých v současné Evropě přibývá. Budeme nadále aktivně působit především na mladou generaci, aby pochopila historii našeho národa a ctila ty, kteří za jeho svobodu položili své životy.


Podepsáni:

za Český svaz bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička, předseda
za Vlastenecké sdružení antifašistů ČR, z.s. Zbyšek Kupský, předseda
za České mírové fórum Vladimíra Vítová, předsedkyně
za Klub českého pohraničí Zbyněk Cincibus, místopředseda
za Slovanský výbor ČR Jan Minář, předseda
20 komentářů :

 1. My stím můžeme souhlasit podporovat to ale to je tak všecno. Dnes soudy odsusují proti gendrovou činnost, proti islámskou činnost a asi i proti fašistickou propagaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OSV MĚLO PRO VÁS ZDRAVICI,ALE CENZURA VNITRÁKŮ ČSSD

   to nechce pustit,tak aspon rada

   POŽÁDEJTE JEŽIŠKA,.ABY VÁM DAROVAL ŽLUTÉ VESTIČKY,

   jinak si můžete jedině trhnout nohou a to bude tak celé!

   Smazat
 2. ještě doplňuji: kdyby se u nás dodržovali zákony. Byla by asi jedna třetina poslanců a senátorů souzena za podporu fašismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jen a pouze bolševismus je otcem fašismu, který v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný v tzv. Republice Saló) je zcela apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí podlidí!*)

   *) Tímto termínem definoval americký historik a novinář vrstvy neschopné se etablovat do stávající společnosti a usilující o její zničení násilnou revolucí! - https://en.wikipedia.org/wiki/Lothrop_Stoddard


   A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 3. Moc mi tam chybelo, ze zavrazdili VOLYNSKE CECHY, nekolik tisic, v nasi vesnici mamince zastrelili jedineho sourozence a take jwedineho bratrance, jednu celou rodinu, az na 4-letou holcicku, nahazeli do studne.

  Polaku zabili 198 tisic, Polaci s nimi velice spolupracuji. My bychom meli protestovat! Asi jako Polakum vadi Katyn a nevadi 2.5 mil.mrtvych ve vlace s Nemeckem, a nam kdyz vadi 10 mrtvych zabitych v srpnu 68 uz 50 let,ted bychom meli protestovat aspon polovicni intenzitou, protoze smrt 360 tis. za nemecke okupace nam nevadi vubec, jen temhle, co tohle iniciovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:56
   No a stejně jako někteří vzpomínají s láskou na Rakousko-Uhersko. Když projíždím i ty nejmenší vesnice v Čechách a na Moravě všude vidím pomníčky s dlouhým seznamem padlých v l. světové válce za cízaře pána a jeho rodinu.
   Václav

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Za vse muze nevzdelanost mladych lidi, mladych radoby revolucionaru. Pologramotnym studentum nejen v oblasti Lvova staci polozit jednu jedinou otazku, ktera je vzdy spolehlive vykoleji. Jak je mozne, ze narod ktery mel ve svetove valce osm milionu (!) mrtvych adoruje zlocince, ktery bojoval po boku Hitlera. Tragedie ukrajinskeho naroda se projevuje i tim, ze neznaji sveho opravdoveho hrdinu Kovpaka, ktery v boji proti nacistum velel bez mala dvouset tisicum ukrajinskych partizanu. Studenti nevi ani to, ze v dobach nejvetsi slavy mel Bandera dvacetosm tisic "bojovniku", ktere se jeho pohrobci snazi presentovat jako Ukrajinu. Kdyz se jich ovsem zeptate, proti komu tito "hrdinove" bojovali, kdyz muzi byli odvedeni do valky za vlast a na vesnicich zustali pouze starci, zeny a deti, cumi jako puk.

   Smazat
  4. Kapitálu fašismus nevadí, naopak je jeho součástí. Proto tento systém za hrdiny vyzdvihuje vrahy a jejich oběti dehonestuje.

   Smazat
  5. 9:07 V Kyjevě se ale dekomunizace zdařila to není Bělorusko! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  6. Ano, máte pravdu, na Volyňské Čechy jsme v textu zapomněli a je to samozřejmě chyba, i oni byli oběťmi teroristů z UPA.

   Smazat
  7. 11:27 Ale naopak to neplatí! Protože kapitalismus je liberály velebený společenský hodnotový systém, který teoreticky na vrchol hodnotové pyramidy staví ekonomickou výkonnost. Prakticky představuje kapitalismus takřka bezuzdnou honbu za bohatstvím. Hrdinou kapitalismu je zbohatlík, který se z chudáka vlastním úsilím vyšvihl na milionáře, jehož prostřednictvím liberálové (buržoazní levice) demonstrují onu kýženou „rovnost šancí“. Skutečná pravice - fašisté, vždy zaujímala vůči kapitalismu stejně jako k liberalismu rozhodný odpor, přirozeně však z poněkud odlišných důvodů nežli radikální levice. Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit.
   Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem?

   Smazat
 4. Když Miroslav Ransdorf přišel s tím, jak se na Ukrajině rozvíjí fašismus (květen 2014) a jak spolu s UK bojují proti separatistům na Donbasu také žoldáci z USA (nevládní vojska = kontraktoři) s cílem zatáhnout Rusko do války, musel být odejit. To se režimu podařilo za spolupráce se švýcarskými finančníky a policisty (kteří nepodali M.R. nutné léky v době,kdy jej zadržovali po zatčení v bance). M. Ransdorf sám poukázal na možnost, že za jeho zatčením stojí vedení EU (také kvůli Ukrajině).
  https://echo24.cz/a/w6GTJ/ransdorfa-povazuji-svycari-za-obvineneho
  Pozor, dnes bojovat proti fašismu se nevyplácí. EU chce přepsat výsledky II. sv. války a to jak na mapách, tak ve vědomí lidí. PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se mi chce brečet , smutná doba . Lež je pravda , pravda lež ! Za to nás Bůh zatratí , proto bude hůř , aby lidi konečně prozřeli .

   Smazat
  2. Přepisování výsledků druhé světové války už se děje delší dobu, ale na tzv. úrodnou" půdu padají ty fašistické bláboly tzv. "eu" akorát u mladé generace, které tento hnusný režim ovládající převážnou část Evropy za těch skoro 30 let, co je po státních a majetkových převratech v bývalých socialistických státech Evropy u koryt, dokonale vymyl mozky a udělal z ní nemyslící stádo konzumních blbečků! Jsem ročník 1947, a na naší a nejstarší generaci ty jejich "přepisy" dějin vůbec neučinkují!! Má to ta neoliberalistická, fašistická sebranka u moci smůlu, musí si počkat, až do posledního zavřeme navždy oči a to ještě aspoň u mojí generace přece jen dost dlouho může trvat. Co nejhlouběji pohrdám dnešními tzv. "vládci" Evropy a tzv. "usa" a doufám, že se ještě (snad?!) dožiji toho, až tato odporná sebranka skončí tam, kde už měla dávno a dávno být, tedy na smetišti dějin. Ona se vlastně ani neměla zrodit!! Rudá armáda bohužel nestačila to dračí sémě fašismu v r. 1945 VYBÍT DO POSLEDNÍHO a dnes neseme všichni neblahé následky.

   Smazat
  3. 19:12 Ty se u nás zuřivě přepisujou už od vítězství těhle zmetků - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/g1xrrtgo.jpg

   Smazat
 5. Ukrajinci to v době SSSR v sobě museli dusit, ale jinak jsou schopni těch nejodpornějších zvěrstev. Je to dostatečně zdokumentováno a z těch fotografií je člověku skutečně blivno. To ovšem nebrání tomu je sem ve velkém importovat a na mezinárodní úrovni podporovat ten jejich režim.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak jsem sháněl knihu tchánovi k vánocům o statečném wehrmachtu a ss je jich kvanta. Nakonec jsem sehnal knihu Boj o pohraničí - Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938. Nějaký proti fašistický boj se nenosí.

  OdpovědětSmazat
 7. Ono se zapomíná, že ukrajinci sloužili v koncentrácích a dělali špinavou práci za němce. Jako národ je však neodsuzuji. V každém národě se najde ksimdl. I němečtí židi v koncentráku fandili německé armádě na východní frontě, tak může zblbnou liské plémě.

  OdpovědětSmazat
 8. Ukrajinskej "chural" by si měl na poslední zasedání zavolat svého pravoslavného Kijevskeho patriarchu a vyzpovídat se ze svých hřichů.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.