Reklama

sobota 22. prosince 2018

Stanovisko Institutu Václava Klause ke dni 19. 12. 2018: Soros „osobností roku 2018“ je signálem zkázy

Ivo Strejček
22. 12. 2018 

S každým končícím rokem jsou publikovány nejrůznější žebříčky (údajně) podstatných událostí uplynulého roku či (obvykle sporných) osobností roku. S jednou takovou „osobností“ přišel i deník Financial Times, když vyhlásil osobností roku 2018 George Sorose za to, že „reprezentuje hodnoty liberální demokracie a otevřené společnosti“ a že „denně čelí nacionalistickým a populistickým silám, které proti liberální demokracii otevřeně bojují“.

Financial Times, kdysi snad respektovaný zdroj informací z hospodářského a finančního světa, svojí volbou pouze potvrdil to, že už dávno není třeba jeho názory brát vážně, neboť stojí na straně pokrokářů a tvůrců sociálně-inženýrských konstruktů post-moderního světa.

Institut Václava Klause v polovině letošního roku publikoval vážný manifest „Obrany demokracie proti liberální demokracii“. Objasňujeme v něm, že pojmy liberální a demokracie byly ukradeny a zneužity k zakrytí ideologie, která nemá s liberálností a demokracií nic společného. Dnešní „liberální demokracie“ je pláštíkem k prosazení dílčích menšinových zájmů na úkor většiny. Zvolit osobností roku právě Sorose jako „vlajkonoše liberální demokracie“ je proto kouzlem nechtěného rozhodnutím správným.

Sorosovi je totiž vlastní vše kromě demokracie, úcty k výsledkům svobodných voleb a respektu k zájmům většiny. Soros skrze svůj Open Society Fund po celá léta organizuje a financuje tzv. „barevné revoluce“, kde skrze „zmajdanizované“ davy vyvolává rebelie proti legálně zvoleným vládám. Právě Sorosův Open Society Fund je bohatým finančním zdrojem pro nejrůznější neziskové organizace, které posléze ve svých zemích plní roli jakýchsi „pátých kolon“, snadno pronikají do domácích sdělovacích prostředků, napomáhají útokům na zvolené autority a podporují rozklad demokratického řádu. Právě Sorosem financované neziskové a nevládní organizace zastupují zájmy menšin a vnášejí do společnosti cizorodé názory multikulturalismu, feminismu, environmentalismu či genderismu a spolu se Sorosem se netají vášnivou podporou migrační invaze do euro-atlantického civilizačního prostoru.

„Sorosovští mládežníci“ jsou expedováni do neziskových organizací ze Sorosovy Středoevropské univerzity. Ta se sice v Čechách díky prozíravému rozhodnutí tehdejšího premiéra Václava Klause na začátku 90. let „nechytla“, své útočiště ovšem našla v Maďarsku. V této a okolních zemích působila takové „dobro“, až se její vytlačení z Maďarska stalo jedním z významných maďarských předvolebních témat.

Vyhlášení Sorose za „osobnost roku 2018“ ovšem není možné považovat ani za směšnou absurditu, ani za formu nepozornosti. Nejde snad ani o Sorose samotného. Jde o to, co ztělesňuje a svými penězi platí. Proto nesmíme význam tohoto signálu podceňovat! Informuje nás o tom, jak vážná je krize naší civilizace a jak rychle se starý dobrý svět tradičních dobrých hodnot kolem nás hroutí.

13 komentářů :

 1. Přesně tak proti takovému hnusu se musíme ubránit stačí co tady píši zaměstnanci neziskovek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyvolení si obvykle dávají z cizho metály, tituly a spojené s nimi prebendy... jako třeba strejda Bredy, nebo třeba nějaký Winton, kteří pro žádného ČECHA nikdy nic neudělali - dělali jedině pro sebe a PRO TY SVOJE - tedy ne pro Čechy.

   Smazat
  2. Když přestaneš chlastat, tak se z toho do rána vyspíš...

   Smazat
  3. Zakomplexovaný a úskočný agent KGB, huhňavý Hovnoňuch Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných českých postkomunistických oligarchů a spoluagentů robejšků) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám, aby se mezi nimi jeho zakomplexovaný inkludovaný syn lépe ztratil. Viz jeho hemeroidi jakl, hájek, zahradil, weigl, haas, knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (mach, macek, lenert, bartoš či štěpánek) plus celý Institut Václava Klause. Havlovo "Odcházení" je trefné.
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to těmto agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů. Oba střídá mladší a méně senilní Babiš, v budování oligarchického komunizmu-babišismu!

   Smazat
 2. Zbývá jenom ...

  Obrana Evropy

  https://www.youtube.com/watch?v=awqg5wdjKEU

  https://www.youtube.com/watch?v=_lLdSMPgAS8

  To se stalo s muslimem který si myslel že ploty v Izraeli jsou jako ploty v Evropě

  https://www.youtube.com/watch?v=UDBXUI9XhH0

  OdpovědětSmazat
 3. Možná,že ho tedy tu svini Sorose brzy zapíchne.

  OdpovědětSmazat
 4. Všechno je na tomto světě převrácené a zvrácené . Už Sibyla ve svém proroctví pro 21 století říká , že lež bude vydávána za pravdu a naopak .Přesně to se dnes děje . Svět se ubírá špatným směrem a je na nejlepší cestě k sebezničení . A je tu ještě příroda .Přijde čas kdy zasáhne a ukončí toto šílenství , které se nyní děje . Pokud se ovšem do té doby nezničí lidstvo samo .

  OdpovědětSmazat
 5. Finančnim Timešům v těch jejich bakaláčích pěkně soroší...

  OdpovědětSmazat
 6. Je to šváb! ….hledá se kvalitní dezinsekční ,,firma" !!!


  OdpovědětSmazat
 7. ...signálem zkázy bylo, bude a je,
  když si zlodějové zakládají instituty na praní špinavých peněz.
  Soros, je církevní vazal,kdo jiný by měl být oceněný?*

  OdpovědětSmazat
 8. Soros zpusobil tolik nestesti, smrti, skod, ze si zaslouzi pouze a pouze smrt!!! Skodna se musi zacit odstranovat a Soros a podobny jsou vic nez skodna !!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 9. Od okamžiku, kdy Arafát byl oceněn Nobelovu cenou za mír je možné všechno. Nevšimli jste si, že svět se zbláznil?

  OdpovědětSmazat
 10. Trump by měl Sorosovým majetek na stavbu zdi nářku s Mexikem ,a jeho rodinu která by ji stavěla za vodu a suchar !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.