Reklama

neděle 30. prosince 2018

Švédsko: Ženy byly znásilněny, policie nemá čas

Judith Bergmanová
Judith Bergman
30. 12. 2018 GatestoneInstitute překlad: Mikuláš Hrubiško
 • Podle Mikaely Blixt policie neudělala nic, přestože věděla, kde násilník, který ji napadl, žije a mohla ho snadno identifikovat.
 • Švédský mainstreamový deník Expressen chtěl s Mikaelou Blixt udělat rozhovor, ale pouze za podmínky, že neuvede, že útočníkem byl afghánský migrant.
 • Podle nového průzkumu, jehož se zúčastnilo 6 300 Švédů, se ve Švédsku necítí bezpečně nejen ženy, ale také téměř každý třetí Švéd.
 • Je proto zvláštní, že má švédská policie dostatečné zdroje na to, aby obviňovala jak lidi, kteří se účastní pokojných demonstrací, tak i lidi, kteří se údajně dopustili ideozločinu (nedovolených myšlenek).

Donutit švédskou policii, aby třeba jen sepsala zprávu o pokusu o znásilnění ženy, je mírně řečeno obtížné – toto je samo o sobě znamením, že je něco shnilého ve "feministickém" království švédském. Švédská policie má však dostatečné zdroje na to, aby obviňovala jak lidi, kteří se účastní pokojných demonstrací, tak i lidi, kteří se údajně dopustili ideozločinu. (Foto: iStock)

"Švédsko má," podle prohlášení své vlády z listopadu roku 2015, "feministickou vládu. Genderová rovnost je pro nás základním pilířem našeho snažení na národní i mezinárodní úrovni... V oblasti genderové politiky je hlavním cílem vlády nastolení mocenské rovnováhy mezi ženami a muži, aby mohli formovat společnost a svoje vlastní životy. To je nakonec otázka demokracie a sociální spravedlnosti."

Ale počkejte. Neměly by ženy žijící pod "feministickou vládou" mít přinejmenším možnost – opustit své domovy bez strachu, že se stanou oběťmi sexuálního násilí?

Podle Švédské národní rady pro prevenci kriminality (Brottsförebyggande rådet nebo zkráceně Brå) bylo švédské policii v roce 2017 ohlášeno 22 000 sexuálních trestných činů, z toho bylo 7 370 znásilnění. To odpovídá v průměru 20 ohlášeným případům znásilnění denně - dvakrát více než v roce 2005. To jsou však jen nahlášená znásilnění. Například v roce 2012 bylo podle Brå ohlášeno policii pouze 20 % všech znásilnění.

V rozporu s tím, co švédské sdělovací prostředky již léta kážou - že většina znásilnění proběhne v soukromí a je spáchána na obětech, které už před tím své útočníky znali – je velká většina znásilnění ve skutečnosti spáchána na veřejnosti muži, kteří nikdy předtím svou oběť neviděli, uvádí Brå. Z 843 mužů odsouzených za znásilnění nebo za pokus o znásilnění za posledních pět let podle zprávy Svt Nyheter (Švédská televize) pocházelo 58 % pachatelů ze zahraničí - ze Středního východu, severní Afriky, jižní Afriky a dalších míst mimo Evropu. Pokud jde o muže odsouzené za pokus o znásilnění, stejně jako o znásilnění, kde se oběť a pachatel předem neznali, bylo 80 % mužů cizího původu a 40 % mužů bylo ve Švédsku nejdéle rok.

Donutit švédskou policii, aby třeba jen sepsala zprávu o pokusu o znásilnění ženy, je mírně řečeno obtížné – toto je samo o sobě znamením, že je něco shnilého ve "feministickém" království švédském.

Například v malém městečku Deje ležícím v centrálním Švédsku nedávno afghánský migrant žijící v místním migračním centru napadl, pořezal a pokusil se znásilnit ženu, Mikaelu Blixt, když byla za bílého dne na procházce se psem.

Útočník nejprve nakopl jejího malého psa, pak srazil Mikaelu Blixt k zemi a pořezal ji nožem na boku. Podařilo se jí útočníkovi uniknout a dostat se domů i se svým psem. Šokovaná a krvácející se pokusila ohlásit útok policii.

To se jí však málem nepodařilo. Když paní Blixt zavolala na tísňovou linku záchranných složek, tak s ní policie dokonce odmítla mluvit. Řekli jí, že když už je po útoku, tak musí zavolat na jinou než na tísňovou linku. Podle Mikaely Blixt jí policistka řekla: "Pokud chcete ohlásit útok, tak si budete muset počkat ve frontě na telefonu." Poté, co strávila téměř celý den marnými pokusy dovolat se policii, vydala se další den do sousedního města na nejbližší policejní stanici, kde policie 24 hodin po útoku její oznámení konečně přijala.

Poté co opustila policejní stanici, uviděla Mikaela Blixt u migračního centra důkaz o sexuálním útoku na ni: vyprané kalhoty útočníka sušící se venku na šňůře se stopami krve. Oznámila to policii, ale ta neměla ten den čas tento důkaz zajistit. Ve skutečnosti, podle Mikaely Blixt, policie neudělala nic, přestože věděla, kde násilník, který ji napadl, žije a mohla ho snadno identifikovat.

Mikaela Blixt o své zkušenosti napsala na facebookovou stránku lokální komunity ve zjevné snaze spojit se s druhou ženou, která byla v této oblasti znásilněna o dva týdny dříve. Její příspěvek na Facebooku sdílelo tisíc lidí - což policii přimělo k tomu, že Mikaelu Blixt kontaktovala a napomenula ji, že narušuje jejich probíhající vyšetřování, které ale ve skutečnosti v té době ještě neprobíhalo. Policie také odmítla zveřejnit popis pachatele, tvrdíce nepochopitelně, že pachatel by mohl vyšetřování "ztížit".

Přestože policie údajně nemá ani čas, ani prostředky, aby tento pokus o znásilnění vyšetřila, tak se strážci zákona objevili v plné síle na demonstraci solidarity s Mikaelou Blixt a "proti násilí", které se zúčastnilo 80 občanů Deje. Dvě policejní hlídky a policista v civilu přišli, aby sledovali tuto mírumilovnou událost a jakmile akce skončila, obvinili jejího organizátora z narušení veřejného pořádku. Zjevně nepožádal o povolení k demonstraci. Švédská policie nemá problém s násilníky z řad migrantů, ale nestrpí neohlášené pokojné demonstrace.

Švédský mainstreamový deník Expressen chtěl s Mikaelou Blixt udělat rozhovor, ale pouze za podmínky, že neuvede, že útočníkem byl afghánský migrant.

To, že policii vůbec nezajímalo hledání a zatčení násilníka - přinejmenším do doby, než její případ na Facebooku vzbudil zájem velkého množství lidí - je znepokojivé. Jen týden poté, co byla Mikaela Blixt napadena, byly v blízkém Karlstadu během jedné noci znásilněny tři ženy. Druhý den se tam stala čtvrtá žena obětí pokusu o znásilnění.

To, že policie těmto případům znásilnění nedává prioritu, zjevně není nic nového. V září 2017 švédská policie přiznala, že nemají dostatečný počet lidí k vyřešení případů znásilnění, dokonce i v těch případech, kdy vědí, kdo je viníkem.

Je proto zvláštní, že má švédská policie dostatečné zdroje na to, aby obviňovala jak lidi, kteří se účastní pokojných demonstrací, tak i lidi, kteří se údajně dopustiliideozločinu (nedovolených myšlenek). Christopher Larsson, politik ze strany Švédských demokratů (SD) z Karlskrony, byl v říjnu 2018 obviněn z "podněcování k nenávisti" ("hets mot folkgrupp") poté, co na facebookovou stránku SD napsal:
"Bude to den smutku, až se v pátek nad Karlskronou poprvé rozezní volání 'Alláhu Akbar' ('Alláh je veliký') což je zvolání islamistů, když se vyhazují do vzduchu."
Poslanec Parlamentu za Sociální demokraty Magnus Manhammar nahlásil Larssona policii. Sociální demokraté - strana, která ve skutečnosti nadále vládne, protože Švédsko nedokázalo od zářijových voleb vytvořit novou vládu - dokonce zveřejnila tiskovou zprávu, ve které uvedla, že Larssonův příspěvek na Facebooku "spojuje nový minaret s terorismem". Podle prokurátora Larssonův příspěvek "označuje muslimy za viníky tím, že je popisuje jako teroristy a utlačovatele žen a tvrdí, že jejich názory jsou středověké".

Podle nového průzkumu, jehož se zúčastnilo 6 300 Švédů, se ve Švédsku necítí bezpečně nejen ženy, ale také téměř každý třetí Švéd. Když noviny, které provedení tohoto průzkumu zadaly, požádaly psycholožku Siri Helle o komentář k výsledkům průzkumu, tak řekla, že lidé "mají strach z temnoty": "Žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa a nikdy jsme nebyli ve větším bezpečí než nyní."

Měli bychom se ptát: Co se to proboha děje se Švédskem?

- - -

Autorka Judith Bergman je komentátorka, právnička, politická analytička a vedoucí spolupracovnice Gatestone Institute.

33 komentářů :

 1. Je téměř symptomatické, že protilidové a protinárodní kroky se v celé Evropě dějí pod dohledem sociálních demokratů. Zřejmě se jejich socialistická intrnacionála dostala do správných rukou, které jí za použití dila Frankfurtské školy a Kalegriho stanovují jasné zítřky. A to bez vyjímky. Produktem vzdělávacího systému založeného na této specifické ideologii je např prominentní ministrině Maláčová. A není sama. Celé současné aktivní i stínové vedení ČSSD je v zájmu vlastních koryt zřejmě nakaženo touto patogenní ideologií intelektuálních elit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vedení ČSSD má dnes jediný cíl, získat za každou cenu "zdroje" na pokrytí exekuce, ta nad nimi visí jako Damoklův meč

   Smazat
  2. Totální pitomost! Jen ve Švédsku vládnou sociální demokraté (a to ještě jen dočasně, bez důvěry!).... Všude jinde je to neoliberální pravice!!

   Smazat
  3. Pane 12:23, vy opravdu věříte tomu, že pravice dnes někde vládne? Myslíte si, že např. u nás jsou strany jako TOP09, STAN nebo Piráti pravicové? Tak proč tedy jsou poslušnými až fanatickými zastánci ultralevicové EU. Oni totiž dobře vědí, že o našem osudu se nerozhoduje v ČR, a bez ohledu na deklarovanou pravicovost, určenou pouze ke zmatení naivních voličů, dopřejí více času bruselským neomarxistúm k uskutečnění jejich plánu na likvidaci evropské civilizace. Věřte tomu, že až k tomu dojde, tak lidé jako Kalousek, Bartoš či Gazdík odtáhnou se svými rodinami někde do Tichomoří, zatímco normální lidé, kteří na to nebudou mít, budou stát před rozhodnutím, zda konvertovat nebo odejít do Ruska, protože jiná země ty stamilióny uprchlíku (tentokrát skutečných) nepojme a ani o ně nebude mít zájem. Jsem zvědav, zda pak budou pomatení pražští herci a studenti humanitních fakult (užiteční idioti kavárny) demonstrovat na náměstích proti Rusku a psát petice na odvolání evropského chalífa.

   Smazat
  4. Nemyslím ,že tu vládne Babiš ! ale fašistická ČSSD, zlodějská klika .Zaprodanci Bruselu si ani neumí platit své dluhy !!!!

   Smazat
  5. Po vyhaslých a senilních agentech Klaus CSc. & Zeman CSc. nastupuje záložní lstivý, šimpanzovitý, drzý Putinův agent-oligarcha Bureš CStb, podbízející se parazitické, závistivé a neschopné sockovské lůze evidencí tržeb jemu konkurujících samostatných OSVČ a prskáním na konkurenční oligarchy, budováním státně-monopolistického kapitalizmu s následným přechodem k oligarchickému komunizmu.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu Miloše Burana a bačovského agenta Bureše - nástupce Husáka ??? Sám přivandrovalec - štve proti cizincům. Čo bolo, bolo, terazky som oligarchom !! Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.
   Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje.

   Smazat
  6. Zaplať dluhy ,možná tě podpořím !

   Smazat
  7. 13:46 Pravice nikde nevládne! Naopak, je dnes de facto ilegální, protože ji převálcoval požadavek rovnoprávnosti - tedy základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit.
   Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem?

   Socialismem rozumím takový společenský systém, v němž je zájem jednotlivce podřízen zájmu společnosti. Jde o to, aby tato společnost nebyla založená na falešné levičácké rovnoprávnosti! Skutečná (absolutní) pravice je generální reakcí proti levici.
   Pravice odmítá všechny formy rovnostářství.
   Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost. Alfred Rosenberg o tom ve svém díle Mýtus 20. století hovoří takto:

   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“

   Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku. V pokročilém stádiu ji již nelze vyléčit.

   Smazat
 2. Ze švédska jdou ty nejhorší zprávy tamní vládnoucí panáci úplně zešíleli a nechrání rodilé švédy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a teď si představte, že jistý Jiří Kontejner Drahoš se zhlíží ve skandinávském příkladu, který by mělo Česko následovat. No, není ten exkandidát lepšolidí na prezidenta k sežrání? Myslím třeba ve lví kleci :-)

   Smazat
  2. Pozor! Zemanovi se také líbí Švédsko.

   Smazat
  3. 14:10
   To, o čem se píše v článku, se Zemanovi rozhodně nelíbí. Dokažte opak a nepište nesmysly.

   Tidehunter

   Smazat
 3. Naše policie také nemá na znásilňování čas. Musí přece pomáhat a chránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady se musím naší policie zastat. Ta po takových jede nekompromisně a trpoufnu si tvrdit, že úspěšně. Problém je spíš v tom, že většina žen takovou věc nenahlásí díky naší soudní praxi. Na jednání musí podrobněš popsat skutek se všemi podrobnostmi. Obhájci násilníků to vědí a při výslechu jdou právě po nechutnostech nutioběť k jejich popisování (kam to strčil, jak hluboko...). A nutí oběť traume prožít znovu, zatímco útočník se vykrucuje,e že to tak nebylo a tedy znovu a znovu. Opravdu takto to probíhá. Napřed na policii, pak před soudem. Na druhé straně je problém odlišit opravdové znásilnění od účelového obvinění.

   Smazat
  2. 12:08, osobně mám zkušenost, že spousta mých známých se na znásilnění dívá jako na ženino provinění a v ničem si v tomto nezadají s muslimy. Nepochybuju, že v mnoha případech si za své problémy může ženská sama, ale pokud nemůže už ani vylézt na ulici, potom je něco hodně špatně. Tady vidíte, jak jsou ty jejich gender organizace jednoúčelové, protože kdyby to feministky myslely s agendou vážně, tohle by muselo být č.1. A není. Zato je ohromně zaměstnává agenda #MeToo namířená proti jejich vlastním mužům.

   Smazat

  3. Policajti vidia ako skini biju cigana.
   Volaju preto nacelnika.
   Ten im prikazuje zasiahnut.
   To ano, nacelniku, zasiahneme. Iba nevieme ci
   mame pomahat alebo chranit.


   Smazat
  4. 12:35 Feminismus je první krok, MeToo je druhý krok k rozbití domácnosti bílého muže.

   Smazat
 4. Co si zvolili, to mají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni si nic nezvolili, jen držej hubu. Možná to bude tady taky.

   Smazat
 5. Ta pro-imigrační šílenost organizovaná "partičkou" sluníčkářských šmejdů vlastně není šíleností.
  Je promyšlenou fintou, jak přesměrovat myšlení lidu obecného od tíživých sociálních témat k těm "zástupným", a pro lidi ještě tíživějším.
  To i války a vnější nepřátelé republik či monarchií fungovali a fungují stejně. A budou, dokud si to lidi budou nechávat líbit ...

  OdpovědětSmazat
 6. Tak už víte, kdo zavraždil Olafa Palmeho?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin. To bylo jeho první zadání ve službách KGB.

   Smazat
 7. Vikingové léta znásilňovali evropu .
  Dnes Asie a afrika znásilňuje Skandinávii . Merkel to zvládla . MY SLOVANÉ a Maďaři se nedáme ! Sirotci do sirotčince !

  OdpovědětSmazat
 8. SOTVA
  naleznete v Evropě srovnatelně tak blbou, indoktrinovanou veřejnost, jako jsou švédští občané.V září tam byly volby a od té doby ještě nesestavili novou vládu, neboť ta levicová chátra se nechce o svá desetiletí opečovávaná koryta s nikým podělit.
  Stejně blbé ovce jsou Němci, především ti západní.V roce 1968 tam zelená levicová verbež, pod vedením R.Dutschkeho a J.Fischera (extra svině), nastartovala změny, jejichž plody teď sklízí celé Německo s plnou parádou.
  Kartel současných politických stran se v jednom šiku vymezuje proti všemu, co není levicové, v médiích panuje tuhá názorová diktatura a J.Goebels se musí ze záhrobí radovat, jak se to pohrobkům nacistů daří.

  Kdo je o dění v Německu informován pouze z našich lžimédií,
  tak neví vůbec NIC, co se tam teď děje. A já si jen říkám,
  JAK DLOUHO si ještě občané bývalé NDR (hlavně ti), nechají kadit na hlavy.

  OdpovědětSmazat
 9. Rovněž mne včera pobavila odpověď, dvacet pět let žijícího vzdělaného Číňana ve Francii, čím se cítí být, Fancouzem či Číňanem?

  Cítil se být "Číňanem, žijícím ve Francouzské provincii Číně", naprosto dodržující, všechny Čínské zvyky a tradice ve Francii. Reinkarnace se naprosto nedaří?!

  Naprosto stejně odpověděla inteligentní Marocká lékařka žijící ve Francii, která byla nemile překvapena, náboženským sektářským fanatismem arabů z druhé generace Maročanů imigrantů ve Francii. Do Maroka je údajně, tento fanatismus dovážen z EVROPY!!!

  Ramón HUAWEI®

  OdpovědětSmazat
 10. Mimo mísu jsou všichni,kteří užívají termíny PRAVICE-LEVICE. Existuje pouze nadnárodní a podřízená mafiánská struktura. Z tohoto stavu plyne i fakt, že reálně neexistuje ani právní stát, natož jakási demokracie.

  OdpovědětSmazat
 11. To je práca moslimskich ginekologov.

  OdpovědětSmazat
 12. Řekněme si to na rovinu..

  ŠVÉDSKO JE ZLOČINECKÝ STÁT

  Pokud vedení policie ve Švédsku chce, aby policie primárně prosazovala ideologii a sledovala demonstrace, ale skutečný zločin jako znásilnění a zhoršení bezpečnosti je pro ni nepodstatné a velmi pomalu vyšetřované, pokud vůbec, tak je zjevné, že policie NEDĚLÁ to, co má a fakticky se stává napomáhačem zločincům. Jak jinak tenhle hnus nazvat? Prostě Švédsko je bohužel zločinecký stát. Klidně rozšiřujte a používejte v diskuzích.

  Zadruhé nepište prosím nesmysly o levicové vládě. Vláda prosazující femi a menšinovou agendu NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S LEVICÍ! To je LIBERÁLNÍ VLÁDA, jinými slovy VLÁDA KORPORÁTNÍCH FAŠISTU! Agenda menšin a kecy o hodnotách jsou pro ni jen zástěrka a ideologie, kterou se snaží bojovat proti většině a odsunout její reálné problémy. Viděli jste snad, že by tato agenda řešila daňové ráje, tunelování, bankovní bubliny, korupci, posedlost válkou s Ruskem ap? Ne, oni to dokonce podporují - ve shodě se zájmy korporací a banksterů. V tomto směru je to více PRAVICOVÁ VLÁDA než levicová, protože agenda menšin je namířená proti většině, tedy zaměstnancům , důchodcům atd, které vždy zastupovala skutečná levice (dnes je bohužel nezastupuje skoro nikdo). Tito korporátní fašisté jsou nalezlí v mnoha stranách a někdy se sami označují za Novou levici, čímž přiznávají, že se skutečná levice nejsou.

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
 13. Pane 17:31, nesouhlasím s vámi. Pokud už mám, ač nerad, používat termínů pravice a levice, tak dnešní bruselská agenda je rozhodně spíše levicová. Feminismus, multikulturalismus, genderové nesmysly, inkluze, podpora menšin (etnických, rasových, náboženských, sexuálních atd.) a jejich zrovnoprávňování se všemi ostatními, rozhodně nejsou atributy pravice. Ani v oblasti hospodářství nejsou dotace, přerozdělování, různá nesmyslná povolení, omezení a limity, což ničí malé a střední podnikatele, zrovna projevem pravicovosti. V jednom máte částečně pravdu. Nad touto zničující ideologií, které se říká většinou neomarxistická, stojí nadnárodní kapitál, v jehož zájmu se všechno toto děje. Tyto globální "elity" totiž nemohou ovládnout svět bez použití levicových ideologií, proto podporují jejich šiřitele na školách, v neziskovkách a médiích i s pomocí zkorumpovaných politiků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Feminismus, multikulturalismus, genderové nesmysly a spol. nejsou ani atributy levice! Takže tvrdit, že tato agenda je spíš levicová, je omyl. Vám uniká, že vůbec nejde o to, jestli se nějaká agenda tváří víc levicově nebo pravicově. Ona není ani jedno. Ale podstatné je, čemu tato agenda slouží, kdo z toho těží, co zakrývá a vytlačuje z politického prostoru. A kdo z toho těží, v tom se shodneme. A já jsem předtím zdůraznil, že to vytlačuje reálné problémy lidí, a to zejména té většiny, kterou by zastupovala tradiční levice. Což "nová levice" alias liberální korporátní fašisti nejsou ani omylem.

   Pravice vždy zastupovala bohaté a ti z dotací těží hodně, takže vaše tvrzení o dotacích lze v pohodě rozporovat. Dotace jsou nějaký tržní nástroj a budou v nějaké formě existovat vždy, Pokud si někdo myslí, že pravice zruší všechny dotace, protože to není pravicové, tak je naprosto naivní, protože to je ekonomický nesmysl. Protože tímto krokem se stane pouze to, že vaše podniky, které o ty dotace přijdou, budou nekonkurenceschopné v zahraničí. A v globálu spolu firmy také soutěží, což je agenda pravice. Zdá se mi, že jste naletěl ideologickým nesmyslům modrých strak, protože trh není jenom ten malý výsek reality, třeba v Česku, kterou si blábolisté z ODS ap. stran představují.

   Tidehunter

   Smazat
  2. Ještě dodatek - tradiční levicový volič (ve V4) v drtivé většině ODMÍTÁ dnešní MIGRACI, kterou přitom prosazuje údajně "levicový Brusel". To nedává smysl. No jistě, protože "levicový Brusel" je naprostý nesmysl a oxymoron. Brusel je slouha globálního kapitálu a na něm nic levicového není, i kdyby o sobě prohlašoval, že je největší lidumil a že zaměstnancům pomáhá.

   Tidehunter

   Smazat
 14. Tak tohle by se ve Velikém Rusku stát nemohlo!

  To by si mohly zkusit, jednou jedinkrát!!
  Naši starší ruští bratři by je poučili tak leninsko-putinsky rázně, že by byl o nich klid na věčné časy a nikdy jinak!

  Ano, ve Velikém Rusku by si taková „znásilněná“ ženština nedovolila ani špitnout!!!
  A kdyby špitla, tak by jí nebylo nic platné: Veliké Rusko není žádný dekadentní Západ!!!!

  Ve Velikém Rusku si totiž chlapi nedají diktovat Západem nějaké evropské hodnoty!!!!!
  Ve Velikém Rusku, když ženština odmlouvá, nebo dokonce když chlapovi odpírá sex, tak prostě dostane přes hubu!
  Nebo pár kopanců!!
  Nebo rovnou klackem či sekerou!!!
  A je klid!!!!
  Ano, ve Velikém Rusku naši starší ruští bratři udělají rázný konec s cca 12 000 ženštinami ROČNĚ, s drzými, odmlouvavými ženštinami!!!!!


  Prostě: Celé to ŠÍLENÉ hnutí „#MeToo“ skončí OKAMŽITĚ po osvobození Euroameriky od evropských hodnot!
  Ano, jakmile my roduvěrní Slovani zbavíme Západ břemene kapitalismu a demokracie, tak osvobození západní proletáři budou moci KONEČNĚ jednat se svými ženštinami hezky rusky, leninsko-putinsky.
  To zas bude radosti, nejen na Starém bělidle!

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 15. Za všechno může jenom Purin a Ruská federace. Říkají to dnes a denně naše milovaná masmédia a já jim věřím. Na jiná se bojím dívat, jiná se bojím poslouchat, protože je tu demokracie!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.