Reklama

neděle 9. prosince 2018

SZ: Zadržení „princezny" Huawei se rovná „vyhlášení války"!

Meng Wenžou, finanční ředitelka Huawei
- kou -
9. 12. 2018 SüddeutscheZeitung a PravníZprávy
Zadržení dcery zakladatele čínské společnosti Huawei Meng Wanžou organizované Washingtonem je považováno prakticky za „vyhlášení války", napsal Süddeutsche Zeitung.Huawei je klíčovým podnikem pro čínskou ekonomiku. Sama Wanžou je doma velmi populární a podle všeho by měla jednoho dne vyměnit svého otce u kormidla společnosti.

Zatímco Donald Trump a Si Tin-pching dohodli příměří v obchodní válce na okraj summitu G20, Spojené státy připravily nový útok tím, že organizovaly zadržení finanční ředitelky čínské společnosti Huawei Meng Wanžou na letišti ve Vancouveru, uvedl Süddeutsche Zeitung. Wanžou zůstává od soboty na kanadském letišti: americká strana požaduje její rychlé vydání. Důvodem zadržení je, že Spojené státy obviňují Huawei z porušování iránského embarga.

Wanžou (46) pracuje v Huawei od roku 1993: je dcerou zakladatele společnosti Žen Žengfeie, jednoho z nejvlivnějších čínských podnikatelů. Podle publikace je Huawei druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě po Samsungu, stejně jako klíčový podnik pro čínskou ekonomiku. Huawei se stala jednou z mála čínských společností, které dosáhly úspěchu mimo Říši středu, a to nejen na trhu smartphonů, ale také na telekomunikačním trhu.

Pro Čínu, jak zdůraznil Süddeutsche Zeitung, je zadržení Žengfeiho dcery není nic menšího než „vyhlášení války". Takhle to minulý čtvrtek uvedl státní deník Global Times v Číně. Čínské velvyslanectví v Kanadě upozornilo na „vážné porušování lidských práv". Kromě toho se již na internetu objevily výzvy k bojkotu produktů americké společnosti Apple, konkurence společnosti Huawei.

Čína odmítla dovážet ropu a plyn z USA!

Publikace uvádí, že zadržená Meng Wanžou je ve své vlasti velmi populární. Svého času odmítla studovat na prestižní americké univerzitě kvůli prakticky neznámému technickému ústavu ve střední Číně. V šestém roce poté, co její otec založil Huawei, začala svou vlastní kariéru ve společnosti. Zpočátku Meng odpovídala na telefonáty v recepci, ale nakonec za 25 let vstoupila na kariérní dráhu do funkce finančního ředitele a místopředsedy dozorčí rady. Meng sama říká: „Naši zaměstnanci nerostou na úkor rodinných vazeb, ale na úkor svých zásluh." Podle všeho se jedná o tu, která by se měla jednou stát hlavou společnosti namísto svého otce.

Mezi zaměstnanci společnosti Huawei ji nazvali „princeznou" a z čínského pohledu ji Američané unesli. Urovnání americko-čínské obchodní války se tak otřásá v základech.


- - -

45 komentářů :

 1. No můj názor je, že tím chtějí vyhlásit válku Trumpovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kdepak. Trump je jen třtina větry se kymácející. On nerozhoduje, on jen twitruje.

   MM

   Smazat
  2. Atˇji pustí.
   Děvče z recepce.
   Není hezká.

   Smazat
  3. Mi se líbí. Je to sympatická kočka. Wow!

   Smazat
  4. USA řeknou, Irán má embargo. Kdo to poruší, bude uvězněn. Jakým právem USA diktuje světu-Číně, co mají dělat?

   Smazat
 2. Také Čína prohlásila pokud ji nepropustí tak si to kanada odskáče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co provedli američani je srovnatelné s akcí Japonců v Pearl Harboru. Je to bezpochyby akt mezinárodního terorizmu, který bude mít dalekosáhlé geopolitické důsledky.

   Smazat
  2. Tohle muselo Číňany rozzuřit doběla. Tohle je popření jakýchkoli civilizovaných mezinárodních vztahů. Tohle je chování nějaké primitivní tlupy neandrtálců!

   Smazat
  3. A v Londýně jejich vinou a vinou jejich věrného mopsla (Malé Británie) pomalu umírá na ekvádorském vyslanectví Julian Assange, hrdina Wikileaks! Hanba anglosasům!

   Smazat
  4. Neandrtálci byli jistě inteligentnější nežli usáci.

   Smazat
  5. 10:39
   A jeho věrná kočka.
   Kde je PETA, když je jí potřeba?!?

   Smazat
 3. Toto je hlavní důvod zadržení dcery zakladatele čínské společnosti Huawei Meng Wanžou organizované Washingtonem. Čína odmítla dovážet ropu a plyn z USA! Na jedné straně Trump domlouvá urovnání americko čínské obchodní války se Si Tin-pchingem a na druhé straně vrazí číně nůž do zad. Typicky americký způsob jednání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor !!! Kanada neni USA a obracene!!! Kanada ma jinou politiku.

   Smazat
  2. pro 5:43
   Kdyby Kanada nebyla ve vleku svého souseda, tak by asi takhle nepostupovala. Nebudu rozvádět proč, uvažující člověk k tomu dojde sám.

   Smazat
  3. Kdyby Německo nepotřebovalo ruský plyn, tak by mělo také jinou politiku. Bez Ruska Němci nepřežijí ani "válku" sněhu a ledu. Kdyby byli v ....

   Smazat
  4. Jak si vůbec mohou dovolit ti zmetci vynucovat na někom dodržování nějakých jejich pitomostí. Jak jen může být nějaký stát tak drzý, že si dovolí zadržet občana jiného státu na svém území z takového absurdního důvodu. Kdy už konečně někdo šlápne těm zpropadeným zmetkům do ksichtu.

   Smazat
  5. Suverénní země jaku Čína bezpochyby je, by měla reagovat jinak. Jednoduše oznámit, že vyhlašuje jakékoliv sankce vyhlášené USS za odporující zájmům země, a kdo je prosazuje je na seznamu nepřátel a škůdců. No a podle toho reagovat.

   Smazat
  6. Odjakživa řikám, že žlutá šikmoočka nám můžou nejlépe posloužit v tradiční roli ať již kuliů či kulijan s těmahle slušivýma šálama! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
  7. Čínani už zatkla dva kanadské novináře, prej je to ohrožení jejich země. Tak se bude vyjednávat. Vidíte, že Čínan se s tím nesere.

   Smazat
 4. Typicky americký způsob jednání.

  OdpovědětSmazat
 5. Americe značně zatéká do bot a už neví, jak by svět co nejúčinněji vydírala a donutila k záchraně svého neekonomického impéria. Tyto akce nejsou projevem síly, ale naopak, jsou projevem slabosti. Ale slabosti i jejich loutek rozesetých po světě. Zde těch kanadských, které předstírají, že se americký zákon musí aplikovat ve světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chce to klid a trochu času, právě je v procesu likvidace amerických loutek, z nichž největší byla asi Frau Merkel a hned po ní Eman Makaron. Taková Therese May se do této první ligy ani nedostala, ta prochází procesem samolikvidace.

   Smazat
 6. Pokud porušila zákon USA, tak nevidím v jejim zadržení sebemenší problem! USA není Rusko, kde se zákony a smlouvy nedodržují a kradou se cizí uzemí, jako Krym.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je v tom, že ten zákon je v jurisdikci pouze v rámci USA a nemá co dělat s mezinárodní právem a ani s Kanadou, kde ji zadrželi zcela protiprávně. Pokud by ji zadrželi na americkém území, to by bylo jiná situace.

   Smazat
  2. 9:21 místní službu konající khaki-mozek zasahuje. Jenom pro blbečka se americký zákon rovná celosvětově platnému :-)

   Smazat
  3. Z jakého titulu by měl někdo dodržovat nesmyslné a navíc nespravedlivé americké zákony? Když je jejich obyvatelstvo tak tupé, že ty blbosti dodržuje, je to jejich problém, kdo jim však dal právo s tím otravovat ostatní svět? Jakým právem, ptám se? Snad právem silnějšího? kde je ta jejich takzvané férovost? Neboj, to už dlouho trvat nebude, Jandíčku buzíčku.

   Smazat
  4. Mohl by ses trefit do nějakého amerického zákona, který by umožnil připevnit ti k makovici elektrody a byl by od tebe pokoj.

   Smazat
  5. Hlavně zákon někoho můžu porušovat jen u něj a formou sídlaspolečnosti zase jen v tom státě kde se tento zákon zrodil. Já maximálně můžu tento zákon aplikovat ve formě nevpuštění do země, neobchodování s takovou společností která tento zákon nedodržuje a podobně. Nemůžu ale takového občana zadržovat nebo dokonce nechat zadržovat.Až Čína vyhlásí obdobné sankce na USA za podporu Ujgurů, a začne zavírat US sebranku po celém světě, tak co potom? Já vím, kdo by byl ale v roli mopslíka , kterým je nyní Kanada? Každý je připosratý. To o něčem vypovídá.

   Smazat
  6. Docela tady bulíte dobře vás 5 strejcu,ale jak píši, USA není Rusko, kde si vykládají zákony po svém a kradou cizí uzemí, moře, lidi, lodě, tak se s tím smiřte, že není všude bordel jak v RUSKU. Myslím, ale, že to je nad vaše chápání.

   Smazat
 7. Takhle to dělali piráti vždycky:
  Chytili si nějakého šlechtice/boháče a chtěli za něho výkupné. Výkupné může být kulatá sumička, nebo protislužba.

  Říká se tomu vyděračství.

  Když před asi dvěma lety? chtěli Bulhaři plynovod (Jižní proud) z Ruska, udělal si John Mc Cain (dej mu ďábel věčnou lázeň) výlet do Bulharska, a druhý den Bulhaři plynovod odmítli. Nevím, čím je McCain zastrašil, ale je to také jasné vyděračství.Protože teď Bulhaři žádali Putina, aby zase Jižní proud vedl k nim a ne do Turecka, ale Putin už nechce. Nevěří jim. Členové EU jsou snáze vydíratelní, protože na ně míří tlaky jak z EU, tak z USA.

  Že je vyděračství běžnou technikou, která je v zemi svobody doma, člověka vždy znovu zamrzí, ale nepřekvapí.
  PB

  OdpovědětSmazat
 8. I kdyby Huawei byla kosmetická značka, tak v rámci boje proti
  Číně budou všechny uživatelky zatčeny.

  OdpovědětSmazat
 9. Je to tak, že Číňan už nechce a ani nemusí dělat američanům otroka za misku rýže. A protože jak již kdysi řekl Putin, impérium nepotřebuje partnery ale vazaly, stává se Čína pro USA nepřítelem. Američani teď hledají nový stát, který by mohli zotročit. Tím novým státem má být Indie. Impérium teď podle několika zdrojů vyvíjí obrovské diplomatické úsilí, aby si podvázalo Indii. Indie s miliardou otroků se má stát novou Čínou.

  OdpovědětSmazat
 10. Osobně jsem zvědaví,jak toto dopadne.
  Ten USA zákon je nesmysl,zakazovat obchodovat Číně s Iránem.

  OdpovědětSmazat
 11. Může někdo vysvětlit, jaká je závaznost dodržování USA sankcí proti Iránu třetími zeměmi? Když vyhlásí Rusko sankce proti třeba Německu, může být proto ve Švýcarsku zadržen USA občan za porušování ruských sankcí?

  OdpovědětSmazat
 12. Amíci jsou jednoznačně nejarogantnějším národem na světě. Dosud nepochopili, že svět se mění a že stále míň zemí je na ty jejich manýry zvědavých.

  OdpovědětSmazat
 13. A Skripalovi jsou kde?

  https://cz.sputniknews.com/svet/201812108667677-viktoria-skripalova-julie-drzeni-britanie/

  OdpovědětSmazat
 14. Co už s nějakou Číňankou ...

  OdpovědětSmazat
 15. Co s tebou....do kafilerky?!

  OdpovědětSmazat
 16. Pomsta za Huawei! V Číně byl zakázán prodej iPhone :-)

  OdpovědětSmazat
 17. V Číně pootočili pár raket na Kanadu.

  OdpovědětSmazat
 18. Číňané, Číňané přicházejí - zpívejme přátelé !!! Už vidím zemanovské čecháčky, jak úderničí v poklusu jako čínští kuliové pro čínské investory a kopou zemanův bezvodý kanál, až celí sežloutnou a oči se jim sešikmí, jak budou zisky z "rodinného stříbra" putovat do Číny. "...a za hrnec stuchlé rýže poníženě důtky líže, jimiž tisíckrát byl bit ..." (Svatopluk Čech - Písně otroka)

  OdpovědětSmazat
 19. 11:29
  Jdi si s Hutkou zapět píseň o vás dvou......Píseň zaostalýho kokota!!!!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My zpíváme vždycinky k věci, a tohle je o tobě, Putlerprde:)) - https://www.youtube.com/watch?v=yd3oWq7d_aU

   Smazat
 20. Jo Jo,Píseň zaostalýho kokota je k věci,je o vás dvou vy HAVLOUNTERMENSCH!!!!!!!!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Holka nešťastná ruská, měl asi čínskej mobil! - https://www.sport.cz/ostatni/bojove-sporty/clanek/1050293-tragedie-vychazejici-hvezdicka-bojovych-sportu-zemrela-smrt-nasla-ve-vane.html#hp-sez

   Po zapojení do chujlostanský sítě se z něj stala smrtící zbraň! Škoda že si to nemohla vyměnit z tebou, zbyečnej putlerprde, co nectí matku a otce svého!

   Jo ty to nevíš?! Tak ti to povim! Havel byl tvůj fotr, kterej tě namrdal týhle kurvě a ta tě pak potratila!!!!!˘ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Ten potrat pak komouši naložili do maus-oleje a odvezli do Chujlostanu jako delikatesu pro Putlera. Od tý doby co ji sežral poletuješ u jeho lejnolíhně - stal si se putlerprdem!!!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.