Reklama

neděle 30. prosince 2018

To je vítězství: arabské země uznaly Asada

Ljubov Stěpušova 
30. 12. 2018    pravda
V Sýrii probíhají významné události, které skutečně bojové akce přesouvají do procesu politického urovnání. Arabská knížátka, která Američané označují za "špatné hochy, ale naše", si najednou uvědomila, že se v očích "mezinárodního společenství" mohou kdykoli stát adepty na roli "řezníka" svých národů.

Poté, co Donald Trump ohlásil stažení amerického vojenského kontingentu ze Sýrie, světová média oznámila, že syrská armáda překročila řeku Eufrat a vstoupila do zóny odpovědnosti USA a kurdských domobranců, kteří byli dříve USA podporováni. Syřané v pátek oznámili, že vstoupili do Manbidže, kde je americká vojenská základna, a vyvěsili tam svou státní vlajku. Přičemž to bylo provedeno na pozvání kurdské strany.

Turecké zdroje a Pentagon tuto skutečnost popřely a poukázaly na to, že pokud vstoupili, bylo to jen na okraj města. Ale Recep Erdogan neodkladně vysílá své lidi do Moskvy.

Neméně důležité jsou i jiné informace. Spojené arabské emiráty (SAE) a Bahrajn šest let po uzavření znovu otevřely své diplomatické mise v Damašku. Ve čtvrtek poprvé od roku 2011 odlétlo osobní letadlo ze Sýrie do Tunisu. Na letišti delegaci Syřanů slavnostně uvítali místní úředníci s portréty Bašára Asada. A Saúdská Arábie prohlásila, že nemá nic proti návratu Sýrie do Ligy arabských států (LAS). Rijád informoval všechny arabské země o svém postoji, oznámil arabský televizní kanál Al-Mayadeen s odkazem na diplomatické zdroje.

Ve čtvrtek Anwar Mohammed Qarqash, ministr zahraničních věcí Spojených arabských emirátů oznámil, že bude možné obnovit členství Sýrie v Lize arabských států, pokud budou souhlasit všechny členské státy. To všechno jsou velká politická vítězství Asada a Sýrie, která končí jejich izolaci v arabském světě. Je pozoruhodné, jak se svět mění, když USA přestávají být "světovým četníkem".

Zdá se, že všechna arabská knížátka, která Američané označují za "špatné hochy, ale naše", si najednou uvědomila, že se v očích "mezinárodního společenství" mohou kdykoli stát adepty na roli "řezníka" svých národů. O tom svědčí i podpora v LAS sudánského prezidenta Umar al-Bašíra, který je na Západě ponižován a který nedávno navštívil Damašek. Připomeňme si, že právě monarchie Perského zálivu sponzorovaly teroristy DAEŠ, takže jejich uznání legitimity Asada znamená odmítnutí sponzorování teroristů.

Jak řekl Pravdě.Ru Vladimír Fitin, ředitel Centra pro Blízký a Střední východ Ruského institutu strategických studií, "po rozhodnutí amerického prezidenta o stažení vojáků ze Sýrie se nejdůležitější otázkou stává, kdo zaplní toto vakuum".

Turci podle experta "už dlouho mluví o nutnosti vytvořit bezpečnostní koridor po celé délce turecko-syrské hranice a především za Eufratem, tedy na severovýchodě země. Kurdové by chtěli získat alespoň symbolickou autonomii. A syrská vláda potvrdit územní celistvost své země v předválečných hranicích".

Tyto problémy nelze vyřešit bez účasti Ruska, řekl Vladimír Fitin. Podle názoru experta je "zřejmá nezvratná tendence k návratu uznání legitimity syrského vedení". Arabské státy to už pochopily, ostatní jsou na cestě k tomu. "Je třeba očekávat obnovu Sýrie v LAS a v tomto procesu autorita Ruska, podporujícího legitimní vládu země, sehrála, ne-li hlavní, pak velmi důležitou úlohu", poznamenal politolog.

"Mír se těžko rychle obnoví, protože tam je ještě ozbrojený odpor, ale budování mírové architektury v Sýrii, přirozeně, získá novou dynamiku", uvedl Vladimír Fitin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Ovlivnovani voleb v Syrii se hrube nezdarilo..Ani prudce jedovatej plyn nic nezmoh a Usaci prchaji Bezpodminecne a dobrovolne.
  Trump taky slibil ,ze taky zmizi z Afganistanu co nevidet !!
  See you later the TrollGater.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No - vpodstatě plní své volební sliby. Amerika first. Pochopitelně ještě musí seškrtat dotování své nenažrané armády, která se jeví jako bezedná díra ekonomiky. Vždyť Rus za zlomek nákladů dokáže mnohem víc. To se ovšem nebude líbit zbrojním magnátům USA. Takže bude opět scenář Kennedy? Tolik mazanej a drze bezohlednej jako byl např. Adolf Ronald není. Jeho protivníci to už je ovšem jiná.....

   Smazat
  2. Nejen ovlivňování voleb, zejména natažení potrubí ze Saudske Arabie přes Sýrii do Evropy se nezdařilo. Vo tom to bylo.

   Smazat
 2. To musí být rána pro našeho nejchytřejšího politika Štecha, když prohlašoval, že Asad musí pryč. Hamáček měl myslím podobný názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:35 ...a jaká rána to musí být pro naše "demokraty" a jejich ministra zahraničí Pocheho? Aj, čo to tárám, pro Petříčka?

   Smazat
  2. Opravdová rána pro tyto ne-politiky nastane,
   až zmizí Americký vliv na naši politiku*

   Smazat
  3. Jaci demokrate ! fašističtí zloději budou vyznamenávat banderovce !!! viz Hašek .

   Smazat
  4. A za koho bojuje Petříček na Ukrajině, za banderovce. Opět stojíme na špatné straně. Rumunsko nezvládne řídit EU, myslím si, že EU se rozpadá. Ten binec co je v EU není ani třeba řídit. Angela opouští loď jako první a měla by si to "vychutnat".

   Smazat
  5. 4:55 Jaká rána prosím ? Kariérní diplomat nemá problém s tím mít šikmé oči nebo chodit do mešity. Ví, co je to cool.

   Smazat
  6. Stepan Bandera byl vlastenec, který bojoval za vytvoření svobodného Ukrajinského státu.

   Smazat
  7. 11:43 soudruh Adolf Hitler byl vlastenec, který bojoval za vytvoření svobodného celoevropského Německa a ty, kteří nesouhlasili, museli být likvidováni, stejně postupoval soudruh Bandera.

   Smazat
  8. Štěch, Hamáček, Poche, Petříček - výstavní skříň ČSSD :-)

   Smazat
  9. Kdyby naše státní zastupitelství a policie dodržovaly zákony, tak by příznivce Bandery vysbíraly jedna dvě. Ale protože tu náckovskou havěť máme i v Europarlamentu (např. soudruh Štětina, člen korespondent KGB), tak se nic nestane a náckové mohou svůj mor šířit dle libosti dál.

   Smazat
  10. 12:12 "Štěch, Hamáček, Poche, Petříček - výstavní skříň ČSSD" - Gdě u těbja sloveso, tovaryšť?

   Smazat
  11. 12:10 Rudocancy! Pan Stepan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.

   Smazat
  12. 16:15 To jste někde okopíroval? Když ve vašem textu vyměním Stepana Banderu za Adolfa Hitlera, Ukrajince za Němce a Rusy ža Židy, tak jsem totéž už kdysi slyšel.

   Smazat
  13. 17:23 Nebo za mě a za Čechy! A pak to shrnout mým prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života Čechů!!! Pouze pokud napneme k tomuto cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali tuto zem darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat!

   Smazat
  14. 12:20 Bělocancy! Nebýt Ruska a VŘSR, Ukrajina by neexistovala. Navzdory kecům tohoto pána (paní), který je duševně spřízněn s nacistickými řezníky, nelze doložit vůbec žádný "status prastarého dějinného národa". Nebezpečí Ukrajině hrozilo vždy spíš od západu, ať už to bylo Polsko nebo v novodobé historii Německo. Spolu s Ruskem dokázala Ukrajina vystoupat na špičku SSSR a od okamžiku samostatnosti setrvale klesá až k momentálnímu postavení nejchudší země Evropy. Tam ji dovedli pučisté z Majdanu a novodobí spojenci ze Západu. Dokud si Ukrajinci neuvědomí, že pro Evropu mají smysl jen jako levná pracovní síla, nebude v zemi dobře.

   Smazat
  15. 22:47 Rudocancy! Ukrajinu stvořil německý generál Hoffmann. Sám se k tomu ve svých pamětech přiznal. Ale to přeci byla jen sranda, tady vo tohle vůbec nejde ... když si pustíš tato slova (jestli neumíš ukrajinsky, jsou tam ruský titulky!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak sám tvůj šéfik David přiznal, jeho příslušníkem se může stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže, idiote! Jeden negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští!

   Smazat
 3. Ano to je skvělé je třeba návrat k normálu a respektování mezinárodního práva.

  OdpovědětSmazat
 4. Neprejnici Syrie a Asada , vylizte nam prdel !

  OdpovědětSmazat
 5. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  Giaonhan247 chuyên dịch vụ mua hộ hàng mỹ uy tín với các loại nước hoa pháp chính hãng từ dịch vụ mua hộ nước hoa pháp uy tín, và bảng giá cước gửi hàng đi mỹ cũng như hướng dẫn cách mua hàng trên ebay việt namcách tính thuế khi mua hàng trên Amazon uy tín, giá rẻ.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.