Reklama

středa 19. prosince 2018

Trump velí

Erik Best 19. 12. 2018    EB 
Emmanuel Macron řekl 11. listopadu Fareedu Zakariovi na CNN, že by bylo velkou chybou, kdyby evropské země navyšovaly své rozpočty na obranu jen proto, aby mohly kupovat americké zbraně. Andrej Babiš se dva měsíce předtím vyjádřil podobně. Když Trump nepřímo nabádá Evropany, aby kupovali americké zbraně, čímž by vyřešil deficit obchodní bilance s Evropou, není na tom podle Babiše pro Českou republiku nic dobrého. 


Transatlantický tlak v této oblasti zesílil tento týden, když jeden z Babišových podřízených, Dušan Navrátil z NÚKIBu, vydal zákonné varování před použitím technických nebo programových prostředků Huawei a ZTE Corporation. Pokud je to jen první krok na cestě k podobnému zákazu, jaký Trump podepsal 13. srpna jako součást zákona Defense Authorization Act, mohlo by to narušit práceschopnost české vlády...dokud vybavení nenahradí technologie schválená USA. Trump hraje o hodně a Navrátil si možná ani neuvědomuje, že se stal ochotným pěšákem.

32 komentářů :

 1. Tak nám zabili rozum, paní Milerová. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 2. Trump velí se nebáti záhubcíííí tělesnýýýýých, pakli kdo proň (a Jůesej) život sloooožííí, vječný míti buuuudéééé ....

  OdpovědětSmazat
 3. Měla bych dotaz. Tu Merkelovou odposlouchávali Číňani na mobilu Huawei?
  Takže si můžeme vybrat, jestli nás budou odposlouchávat Amíci nebo Číňani?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne ne, to pletete zdánlivě podobné věci, které spolu nesouvisí.

   Smazat
  2. 19:40 = se neplete. My obyčlidi používáme stařenku Nokii,která je bezpečná a baterka ji vydrží dva dny zahoďte Smartphony a zvesela zpět do jeskyň nebo do větví.

   Smazat
 4. Ten Dušan je ztracenéj, protože je rafinovanéj, je to zkrátka prase, ten Dušan Navrátil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Peníze nesmrdí. Panu Navrátilovi obzvlášť dolárky ne.

   Smazat
 5. V čem se to tedy liší od totalitních režimů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to je totaltní režim,existuje něco jiného než totalita?

   Smazat
  2. ad 20:30 Že se vyvíjí k vyšší efektivitě, kam se na něj hrabe ....

   Smazat
 6. Tak 40 amerických senátorů vyzvalo Trumpa, aby v Černém moři provedl proti Rusku mnohonárodní operaci (RIA.RU z 19.12. t.r.). Dnešní Hitlerové mají největší vojenské loďstvo na světě. Jsem zvědavý, zda tam Babiš a Zeman úslužně pošlou alespoň parník Vyšehrad... o pardon, to naštěstí nepůjde. Vyšehrad byl jako celá bývalá "Pražská flotila" zprivatizován - takže u Karlova mostu na pravém vltavském břehu operuje černošské rejdařství jako v New Orleans... a KAPERSKÉ LISTY současné mezinárodní právo neuznává.

  Ovšem USA má štěstí, že má u nás své PIRÁTY. Tak ti to Černé moře i Azovské pro NGO vybojují... i když ten jejich dreďák na žádného Morgana nevypadá. Izraelci jim možná věnují nějaký starý schrott schiff. Mohou ho pojmenovat Primátor Hřib. A na Sevastopol... za světovou Chazárii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co hulíš za matroš?

   Smazat
  2. 21:30 Ať si počkají až bude neckyjáda a použité loďstvo můžou usa poskytnout.

   Smazat
  3. 2130 hulí dobrej matroš,příspěvek je skvělej,podobným způsobem přežili Čechoslováci první protektorát......jdu zahulit,ať mně něco napadne!

   Smazat
 7. Prospěl by článek, ve kterém by odborník, dobrý popularizátor techniky, srozumitelně vysvětlil, co jsou prostředky provozu internetových sítí, co jsou koncová zařízení (kam patří mobilní telefony), co jsou sítě mobilní telefonie, jak, kde a k čemu všemu jsou tyto sítě využívány, jak a jakými prostředky mohou být narušovány a jak z nich lze vytěžovat a jaké informace. Co tedy je kybernetická bezpečnost a jak si lze představit skutečnou, otevřenou "kybernetickou válku". Jisté je, že zejména protivné mocnosti se i v tomto prostoru, prozatím v relativní tichosti testují.
  Jednou věcí je mezimocenské "soutěžení" a napětí, druhou záležitostí je boj o trhy a obchodní válka za klidu zbraní. Za globalizace propletenec k nerozuzlení s trvajícím a rostoucím rizikem globální, horké války. Kdo na ní objektivně nemá zájem, jsou ti slabší, ale historicky přirozeně sílící. Kdo to je, je patrné. Tak to vidím.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Na okamžik odbočím. Televizi už léta nemám ale rozhlas jsem si ponechal, od Majdnu s ním na zahradě u kurníku úspěšně plaším kuny.
  A najednou navečer z Radiožurnálu ohromující zpráva. Že Globální pakt OSN o migraci nepodepsaly USA a několik dalších zemí. Ještěže jsem ho nezrušil! To bych se dověděl "prd"!
  ....... a takhle taky. Děda.

  OdpovědětSmazat
 10. Paříž v plamenech, zpravodajské služby využili francouzské stávkující a ničí Paříž.
  Uvidíme jak dlouho motýl Emanuel bude poletovat*

  OdpovědětSmazat
 11. Navrátil si možná ani neuvědomuje, že se stal ochotným pěšákem.
  Nebo spíš placeným, užitečným idiotem.
  Mě se to strašně "líbí". Nejdříve nadnárodní koncerny stěhovaly do Číny jednu fabriku za druhou, samozřejmě ve vidině tučných zisků z levné pracovní síly, a když tím Číně pomohly do sedla, a to jak ekonomicky, tak vojensky, tak brečí nad rozlitým mlékem?
  S mírnou nadsázkou, z Číny a ostatních levných destinací už dovážíme úplně všechno. Hadry, boty, elektroniku, auta ...a moc neschází, aby jsme si tam jezdili i pro rohlíky. Nejde jen o to, že jsme tím v Evropě přišli o miliony pracovních míst. Jde o to, že duševně zakrňujem. Celá odvětví zde přestala existovat. S fabrikami zanikly i odborné školy, které dřív připravovaly ke svým profesím dělníky i technický personál. Zanikla vývojová pracoviště. Dříve jsme byli schopní vyvinout a vyrobit celé technologické celky. Zbraně, letadla, automobily, elektrárny, cukrovary,... Co umíme dnes? Už neumíme ani poctivě pracovat. Nedávno jsem viděl krátké video o představách absolventů našich škol. Žádný z dotazovaných se nezeptal, co bude vlastně dělat. Všichni se ptali na plat, zda budou mít vlastní kancelář, svůj počítač, služební telefon a auto. Něco jako zápal pro jím vybraný obor, po tom ani náznak. Jak mi to kdysi řekl jeden řidič. Když mi řeknou "Nalož hovna a odvez je do mincovny, tak naložím hovna a odvezu je do mincovny".
  Zatím jsme schopní alespoň robotovat v montovnách. Budeme toho schopní za dvacet let?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Montovny odvezou jinam.Tam,kde budou montovat za jeste mensi plat.

   Smazat
  2. Buržousti potřebovali zlikvidovat vzdělanou dělnickou třídu. To se jim povedlo a navíc jsme namísto tvorby zabředli do nesmyslné spotřeby čehokoli. Vrátí se nám to jako bumerang.

   Smazat
 12. Tak ten Ondra predci jen neni blbej , kdyz rika , ze to neni v poradku , ze Trump vyzyva eu , aby kupovali zbrane od USA a tim si vylepsovali svou financni bilanci ...

  OdpovědětSmazat
 13. Mám mobil Huawei, jsem spokojený, oči mám stále stejné. Šmírování všech a všeho běží v celé elektronické komunikaci, zvláště po 11.9.2001.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Závidím, máte přístroj jenž nemá ve světě obdoby...technologická zaostalost*

   Smazat
  2. Huawei zaostalý není. Ale co vy?

   Smazat
  3. SIM karty mají již od samého počátku schopnost být sledovány těmi "správnými" lidmi a my zde řešíme jestli nás někdo odposlouchá. Inu do telefonu se nevykecávám a neříkám to, co nechci aby bylo slyšeno těmi zlými ať jsou odkudkoli

   Smazat
  4. ...špatně jsem se vyjádřil ?
   Huawei má jako jediný na světě technologicky nepřekonaný čip a mnohé další...opravdu bych si dopřál*

   Smazat
 14. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 19. prosince 22:53.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 15. Další důkaz nelidskosti US prezidentů!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Proslavená knihovna klasiků marxismu-leninismu-stalinismu-putinismu obsahuje SPOUSTU svazků, přesvědčivě popisujících nelidskost US prezidentů – např. jejich přímo ZUŘIVOU snahu o zachování evropských hodnot typu kapitalismu, demokracie, křesťanství apod.

  Nyní se objevil další důkaz: Vyšlo najevo, že George Bush starší, jeden z nejhorších válečných zločinců všech dob, anonymně finančně podporoval jakéhosi hnědého haranta na Filipínách.
  Prostě: G. Bush starší, jenž je NAVĚKY vinen dočasným ústupem socialismu ze Západní Asie, naší domoviny, financoval JEDINÉHO chudáka, navíc Neslovana!!  Připomeňme si neoddiskutovatelný fakt: Kdyby místo G. Bushe, a předtím JEŠTĚ HORŠÍHO Ronalda Reagana, v USA vládl někdo tak přátelský k Vůdcům Velikého Ruska (resp. SSSR, to je totéž) jako je náš Doník, tak …
  Tak jsme my Češi a Rusové žili v socialismu a blahobytu NEPŘETRŽITĚ, bez té nešťastné pauzy havlismu a gorbačovismu.

  A také pracující na celém světě by žili v míru a socialismu, nebýt Gorbačovovy zrady – PŘESNĚ TÉ zrady, na níž měl G. Bush st. přímo LVÍ PODÍL.
  Ano, i ten malý hnědouš z Filipín (pro nás roduvěrné Čechy a Rusy příslušník nepřizpůsobivé menšiny, jako Rom či Arab) by žil v socialismu, nebýt protisocialistických, protisovětských akcí jeho „mecenáše“ G. Bushe staršího.
  A jak PŘESNĚ víme my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, v socialismu (resp. putinismu či babišismu) se žije SKVĚLE.

  Prostě: Nejlépe pomůže Filipíncům Veliký Putin, BJJP, ruku v ruce s čínskými soudruhy – žádné almužny jednotlivcům, nýbrž VÍTĚZNÁ VÁLKA za nastolení našich západoasijských hodnot!

  Ano, teprve konečné zničení USA a EU, těch ZARYTÝCH obránců kapitalismu a demokracie, otevře cestu k socialismu resp. putinismu celému lidstvu – nejen nám Čechům, ale i těm Filipíncům.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 16. "Servít je vůl" bylo kdysi na každém pánském hajzlíku, prý i na Cheopsově pyramidě (to nevím, znám jen z vyprávění starců). Asi tunajší Radosta zatoužil stanout na jeho místě(rozuměj-Servítově). Q.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.