Reklama

neděle 2. prosince 2018

Trump/Putin: Dohodli se na všem?

Radim Valenčík
2. 12. 2018     RadimValenčíkPíše
Dohodli a ani se nemuseli vidět. Trump Putinovi dostatečně názorně předvedl, jak těžké jsou boje v hybridní občanské válce v USA mezi řádně zvolenou administrativou a zdegenerovaným jádrem současné globální moci, které je nejperverznější formou Deep State, jaká se kdy v této zemi vyvinula.


A tak, zatímco se v USA, ve světě i u nás odkopali ti, kteří by s radostí hnali svět do zničující války, jen aby zamaskovali skutečné zlo (někteří z naprosté hlouposti, jiní ze snahy zastřít před sebou samými, jakému hnusu slouží), normální lidé začínají chápat mechanismy fungování jádra současné globální moci.

To je to nejdůležitější. Právě tím, že se jádro současné globální moci zviditelňuje, stává se čitelným i to, do jakých krajností je ochotno zajít, dochází k vyzrávání současného veřejného vědomí a sebevědomí.

Konkrétní příklad: U nás v Česku fakticky skončila "vycházející hvězda" Tomáš Petříček. Zařadil se do stejné kategorie představitelů krajní servility vůči současné globální moci, jako třeba Petr Pavel.

A na Ukrajině? Porošenko je na tom o hodně hůř, než rozehrál zoufalou či spíše hloupou hru vabank, kdy spoléhal na to, že jej podpoří největší darebáci naší planety. Dostatečné podpory se mu nedostalo a nemohlo dostat, za to darebáci a jejich poskoci se zviditelnili.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6413-trump-putin-dohodli-se-na-vsem.html

37 komentářů :

 1. Mám Pocit že Petříček skončil hlavně na svojí totální hloupost a vůbec k tomu nepotřeboval globální moc. Snad jen pro ránu z milosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Ukrajině a v Povolží přišel na ně Petříček,
   Za pomodi eskadrony rozšlapal jim košíček.

   Smazat
  2. Veselovský dále předsedovi TOP 09 připomněl schizofrenní postoj ČR vůči Ázerbájdžánu, když Schwarzenberg v roce 2012 vyznamenal jednoho z tamních občanských aktivistů, "který byl pronásledován velice tvrdým režimem", a týž rok Česká republika do Ázerbájdžánu vyvezla materiál za několik milionů, "který se používá na potlačování nepokojů, jako je třeba slzný plyn". Schwarzenberg, překonávaje sebe sama, novináře ujistil, že pokud je transfer vojenského materiálu, díky němuž se destruují práva lidských bytostí, v souladu s právním řádem ČR, je to v pořádku. Veselovského ale schizofrenní politika bývalého ministra zahraničí v nedbalkách nezaskočila. Schwarzenberg se k tomuto tématu dále vyhýbavě vyjadřoval, vymlouval se na svou špatnou paměť a mimo jiné upustil další perlu s tím, že slzný plyn za zbraň nepočítá.

   Šéf TOP 09 se jako obvykle se zmýlil, neboť i slzný plyn může zabíjet ZDE. Je doopravdy groteskní a tragické v jednom gardu, když o vývozu zbraní do zahraničí rozhoduje i jedinec, který ani nedokáže určit, co lze považovat za zbraň.

   Opět: utlačitelský režim v Ázerbájdžánu udržuje vesměs vřelé styky s Bílým domem, jenž mu v letech 1992 až 2010 zaslal finanční pomoc dosahující téměř jedné miliardy dolarů ZDE. Potlačování demonstrací, politicky motivovaná stíhání disidentů či zatýkání a odsouzení několika novinářů -- to je chmurná realita dnešního Ázerbájdžánu viděná optikou Human Rights Watch ZDE

   Veselovský v grilu pokračoval, když uvedl, že za posledních deset let, kam spadá i funkční období ministra zahraničí Schwarzenberga, Česká republika do již zmíněné Saúdské Arábie, která má slovy interviewujícího novináře "stejné, ne-li větší problémy s dodržováním lidských práv než Čína", vyvezla vojenský materiál v hodnotě více než 20 miliónu eur; jinými slovy: Česká republika prodává Saúdské Arábii zbraně. "Je to v pořádku?" zeptal se Schwarzenberga Veselovský. "Dle mého názoru v zásadě ano," šokuje šéf TOP 09 s tím, že "Saúdská Arábie je v jistých oblastech naším docela cenným spojencem".

   A domnívám se, že zde je právě zakopaný pes. Česká diplomacie v čele s Karlem Schwarzenbergem navazovala obchodní a další styky s klientskými režimy Washingtonu, aniž by ji rmoutilo tamní hromadné porušování lidských práv. Tedy celou lidskoprávní koncepci, u jejíhož zrodu stal Václav Havel, který tuto štafetu symbolicky předal Karlu Schwarzenbergovi, vnímám jako nadmíru cynickou, selektivní a pokryteckou -- a smím konstatovat, že lidská práva jsou pouhým vedlejším produktem "humanitárního diktátu" Bílého domu, který entuziasticky přijal jak Václav Havel, tak posléze Karel Schwarzenberg.

   Vedle této agendy stojí nová lidskoprávní koncepce Petra Druláka, jež je ve srovnání s ní hluboce humanistická, a proto českými liberály démonizovaná, neboť se odchyluje od onoho diktátu -- v zámoří se už proti ní vyrojily nespokojené hlasy -- a také proto, že částečně boří svatý obrázek prvního polistopadového prezidenta.

   Zdroj:http://www.blisty.cz/art/75486.html

   Smazat
 2. Petříček se chová jako by byl členem TOP 09,dodělává zkázu Soc.demokracie, kterou začal Zaorálek se Sobotkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co Špidla s Grosem? To bylo nic?

   Smazat
  2. Prostě něco jako Langšojdrlaudátová.

   Smazat
 3. PANE DOCENTE VÁLEČNIKU NA KONCI VÁM CHYBI NÁVOD CO DĚLAT

  nebojte se napsat,že členové ČSSD se musi naučit odehnat svou verchušku do hnoje kam patři,jinak jim nepomůže dávat členské přispěvky degenerujici straně,která zdá se zaspala dobu,kdy se musi přejmenovat,nebot alternativa,která je nyni už HLAVNI PROUD ví,že lže už v názvu,že je sociálni a schvaluje už TŘICET LET použitelný zákon o referendu neumi to a nevi,že Sociálni stát chybi v Ústavě,která možná ani neplati,protože v tom referendu schválena nebyla,protože zapinkkali všechno a jdou ke dnu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice dobrá "hraběcí" rada, ale už jen chybí, kdo by měl a mohl tu věrchušku sundat!

   Smazat
  2. PANE VVENC.JE TO JASANÉ,OSV SPOLEČNOST VOLIČŮ

   která je nepolitická a v tomto okamžiku jediná,která je toho co snad chcete schopna!
   Sledujte jeji

   A NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ a za b.
   B.HLEDÁNI SIL K JEho USKUTEČNĚNI!

   Přejeme vám a vaši iniciativě OSV co nejvice úspěchů.
   Míru zdar ,anebo taky ne popdepsáno HzNR

   Smazat
  3. Pozor na tzv. OSV. Jejich rpogram je snůška blábolů a oni sami jsou hrstka samozvanců, ztroskotanců a pohrobků svého guru. Nikdo je nečte, nikdo je neposlouchá a nikdo je nezná. Jen zaplevelují weby svými žalostnými výlevy... Přestaňte si jic všímat a vymřou jako dinosauři.
   Bývalý "člen" OSV, který pochopil, co jsou zač.

   Smazat
 4. No jo čssd se stala b-týmem stop09 takže ti politici stojí za starou bačkoru.

  OdpovědětSmazat
 5. Že má Petříček nízké IQ, to bylo lidem patrné již po jeho prvních krocích na ministerstvu zahraničí. Navíc již předem bylo jasné, že je to figurka řízená Pochem. Co je ovšem zarážející je ta skutečnost, že věrchuška ČSSD nebyla schopna pochopit, že Petříček je jeden z dalších hřebíků již téměř stlučené rakve pro ČSSD. To tam nemohli dát nestranického odborníka obdařeného diplomatickými zkušenostmi? Pokud by chtěli, věřím, že takový by se našel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 22:23 - nemohli, museli vyhovět pražskému demokratickému centru! Kdyby to šlo jinak, určitě by to Hamáček rád udělal.

   Smazat
 6. Také jste dnes viděli ve zprávách, jak si Putin plácnul s vrahem Chášadžího princem Salmánem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tahle Vše principiálnost mě baví... Asi jako když lidem říkám, že by se měl omezit provoz automobilů ve městech ve prospěch veřejné dopravy, a takoví blbci mi na to odpovídají "tak choď pěšky ty", co bys se tím asi tak změnilo pane chytráku? Já bych chodil pěšky, a ve městě by byl stejný bordel jak dřív, komu by to pomohlo?

   Smazat
  2. Vypil jsi flašku jako rus a není ti rozumět. Napiš to ráno.

   Smazat
  3. 23:22
   No ty ani tu flašku nepotřebuješ. Ty jsi opitý politikou Kalouska. A o Rusech víš naprostý hovno.
   Naposledy jsi byl tak akorát na vinobraní na Moravě nebo na nějaké diskopárty.

   Smazat
  4. 22:31 Potřebuji vysvětlit, proč USA podporují Saudy, nebo že by je ovládal Putin? Váš komentář je velmi veselý.

   Smazat
  5. 0:04 Jsem rád, že vám můj komentář připadá velmi veselý, aspoň se zasmějete. Na to, proč USA podporuje Saudy nejsem odborník. Vždy jsem si ale myslel, že se to týká něčeho kolem ropy. Nebo snad né? Raději si to ale zjistěte u někoho povolanějšího než jsem já. Já jsem jen viděl v televizi, jak si Putin plácnul s vrahem, kterého neovládá(aby bylo po vašem). Víte, my si takhle s klukama plácáme u mariáše, když se nám povede něco obzvláště dobře zahrát. To už je ale jen můj subjektivní dojem.

   Smazat
  6. 0:04 Ještě mě napadlo 004, myslíte, že Putin a Salmán hrají mariáš? a myslíte že by nepřijeli na čtyřku? A nepřivezli by sebou novičok? a nebo kyselinu?

   Smazat
  7. 22:31
   Putin si s ním plácnul, Trump mu prodává ubraně za stovky melounů a dává mu zelenou neomezeně vraždit lidi. Každý holt dělá, co je mu blízké.

   Tidehunter

   Smazat
  8. Anonymní 2. prosince 2018 22:31
   Proč si myslíte, že co řekne CIA, Reuters,.. je pravdou?!

   Smazat
  9. 10:45 Neříkala to CIA ani Reuters. Byla to časová sekvence ze setkání.

   Smazat
  10. 0:02 Flaška, flaška - to mi něco říká, hele nebyl to náááhodou ten vandrák chrchlavej v ošuntělejchch džínách, vytahaným svetru, co tobě a podobnejm rudejm čurákům udělal pořádnej rejhanec přes plány? Protože tvůj zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se přeci dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Viď že mám pravdu .. :D:D:D

   Smazat
 7. 1:43 Máte jistě pravdu. Jen poznamenám, že pro nás maloměšťáky je družení s vrahy považováno za neúnosné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý článek a s tím odkopáváním má pan Valenčík také pravdu. Čím více blbců se odkope tím lépe, jelikož to hodně lidem otevře oči. Aottj.

   Smazat
 8. Petříček,je Pocheho potrat,proto jedná,jak Poche uzná za vhodné!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Když prezident Zeman do té funkce Petříčka jmenoval tak toto všechno co se tady píše o něm nevěděl ? To bývalý prezident Klaus by ho do té funkce určitě nejmenoval . Ten přece věděl všechno .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 8:30 - věděl a udělal to dobře. Proč by měl násilím měnit vzletné cíle ČSSD? Těch, kteří upřednostňují zájmy EU oproti ČR je sdostatek.

   Smazat
  2. Ví leda hovno, tenhle zdegenerovaný präsident, co ho v 73 letech postihla frustrace - tedy diagnóza F73 - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   Smazat
 10. Petříček dříve skončil než začal,teď se jen hledají slova...od středy ho bude zaměstnávat EU ve firmě Pošva...takový schopný všeho schopný nemůže existovat nazmar,kdyby ho měl platit ušácký protektor....

  OdpovědětSmazat
 11. Náš ministr zahraničí sedí v Bruselu. Na to, jak rychle zaujímá stanoviska lze očekávat, že příště bude komentovat věci, které teprve nastanou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:30):
   Příště už ale bylo! To například, když dvojka stropničok & babičok podle pokynů západních centrál řízení světa a Vesmíru z pražské ambasády RF vyhodila tři ruské diplomaty, aniž by kdy vyčkala na výsledek řádného prošetření té britské provokace zn. novičok, která skřípe dodnes. Není vyšetřena. A taky nikdy nebude. Kdo by se obtěžoval?!! ...
   O to však nikdy nešlo, jen o tu chvilku teatrálního vyhazování ruských diplomatů! Dnes již to je jen zapomenutou zprávičkou předevčerejších novin, které jsou už - jak známo - krajně nezajímavé. Zato je tu Krymský most a kerčský průliv.

   Smazat
 12. Jakoby na podobné počínání měli v soc.-dem. patent.
  Mimo vládní "odpovědnost" je jejich rétorika plna obhajoby zájmů lidu obecného, sotva se však dostanou k výkonné moci, obracejí na obrtlíku o 180° a hájí zájmy horního promile vládců Vesmíru.
  Je to komplex méněcennosti nebo docela obyčejné patolízalství/korytářství? Stávají se tak nevěrohodnými a nevolitelnými. A lidi jim to - těmto petříčkům - brzy spočtou ...

  OdpovědětSmazat
 13. Peťánek je mladej a potřebnej. Kdo by mu dal na vilu, chalupu,
  auta, jachtu, vrtulník a jiné minimální životní potřeby ?
  Stačí zpívat podle dodaných not a bude za vodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 10:15 - spuhlas, ale nemusí mu to vyjít, čas eurohujerské politiky se zkracuje (viz Italie, Francie, V4. Trump, brexit..)

   Smazat
 14. Hlavně se Salmánem jsou dohodnutý už dávno, vědí jak se má nakládat s nadrzlejma žurnáčema!:)) - https://stars24.cz/zpravy/ze-sveta/6381-video-putin-se-na-summitu-g20-pratelsky-high-five-pozdravil-se-saudskym-princem

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.