Reklama

čtvrtek 20. prosince 2018

Turčinov pohrozil, že vyhodí Krymský most


20. 12. 2018     mk.ru/politics
Šéf Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny se pochlubil bojovou silou země a překročil při tom všechny meze. Ukrajinský politik a šéf jednoho ze silových rezortů Alexandr Turčinov prohlásil, že rakety protiletadlových komplexů Ukrajiny jsou s to i zničit nepřátelské lodě, i zbourat "vychvalovaný most".


Tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Alexandr Turčinov v rozhovoru s BBC uvedl, že ukrajinská armáda dokáže v oblasti Černého moře vyhodit "jakoukoli přepravu nebo most".

Úředník poznamenal, že Ukrajina pracuje na zdokonalení pobřežní stráže a zlepšuje své ukazatele v oblasti protiletadlových zbraní. To umožní Ukrajině zničit jakoukoli loď potenciálního nepřítele na vzdálenost 300 km. Dodal také, že nebude těžké odstranit jakoukoliv překážku a most, který je "velice vychválen". Toto obsahuje velmi jasnou narážku na Krymský most.

Turčinov již dříve řekl, že Ukrajina hodlá opakovat svou provokaci s průchodem námořních sil Ukrajiny přes Kerčský průliv.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

72 komentářů :

 1. Tihle vládnoucí ukrajinští šílenci jsou opravdu schopni vyvolat konflikt nevídaných rozměrů

  OdpovědětSmazat
 2. VYBORNA zprava!!! Vyhlaste valku NEJVETSIMU agresorovi, tedy Rusku!! Vzdyt i Ceska republika, presneji: Platci dani, vam na to, v raramci NATO, PRISPEJEME!! VERIME vam, ze mate NEJSILNEJSI armadu v Evrope, branite nas proti RUSKU!! Jen rada: Nez odpalite rakety, zjistete si, zda je nekdo NEUKRADL!! :-) Od pristiho roku budete OSLAVOVAT Banderu. Eu ani SS to NEVADI!! Tedy provolavam slavu Banderovi a fasismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hovnolulu ty už se ani podepisovat nemusíš. tvoje posty jsou stále lepší a lepší. Hrom do tebe...

   Smazat
  2. Pepíčku, kolikrát ti mám říkat, že se nemáš učit dopředu! Tvoje soudružka - paní učitelka - ze Sorosova institutu politicko národní debilizace.

   Smazat
  3. JA NECHAPEM AKO TAKEMUTO CHOREMU DAJU VOBEC MOZNOST HOVORIT V BBC ZE ZNICI MOST V RUSKU RAKETAMI. !!!!!! VED JEMU V PRVOM RADE MALI DAT ODBORNU LEKARSKU POMOC!!!Co by sa stalo" Asad by prehlasil ze dokaze znicit uctievanu SOCHU SLOBODY" Vie si niekto predsavit tie reakcie??????TATO SPOLOCNOST JE CHORA A VELA LUDI V NEJ!!!

   Smazat
  4. Chytrému napověz.. Vždyť se přímo veřejné přiznali k provokaci, kterou Ukrajina testuje Rusko. Nevím, zda velmi iniciativně nepřekračuje rámec úkolů, které dostala.

   Smazat
  5. Zničit most na Krym, to by zřejmě bylo poslední, co by tato "proevropská" vláda na Ukrajině udělala. Ani USA by nevystrčily nos ze svého "pelechu", mají svých problémů, že neví kde začít

   Smazat
  6. 14:52, proti stavbě mostu protestoval celý demokratický svět. Jistý evropský politik prohlásil, že Krymský most je ekvivalent jaderné bomby. Útok na něj bude považován za zcela oprávněný a statečný čin, kterému budou tleskat. Hysterie dosahuje nejvyšších pater.

   Smazat
  7. Turčynov,Jaceňuk,Porošenko,Ťahnybok,Jaroš, Kolomojskij,Tymošenková atd....to je ta nejhorší neofašistická a neobanderisktická ukrošpína, která byla do svých pozic dosazena po převratu v r.2014 americkou CIA a MZ USA, společně za souhlasného hýkání kašparů z Bruselu. Takže nyní máme v Evropě tuhle odpornou bandu ukromagorů, kteří jsou ochotni klidně rozpoutat světovou válku, a kteří budou skákat tak, jak jim páníček z USA poručí.Je to nanejvýš odporné a hanebné, že si něco takového pěstujeme v Evropě i ve 21.století, naprosto nepoučeni minulostí a v nesmyslné nenávisti vůči Ruské Federaci, proti níž je celý tento cirkus namířený,protože globalizátorští hybatelé v zákulisí mají zálusk právě a výhradně na destabilizaci RF a její přírodní zdroje, které jim nepatří. R.T.

   Smazat
 3. no stačí se na pána podívat a je to jasný. Ten běs v očích hovoří za všechno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To asi ne, ale je pravda, že se lehce podobá Čikatilovi.

   Smazat
 4. Kyjev doslova touží po vyvolání konfliktu s Ruskem, ale potřebuje do tohoto konfliktu za každou cenu zatáhnout NATO. A spolek NATO si uvědomuje, že tento kyjevský svéhlavý a hazardní způsob by znamenal konflikt celosvětový.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kyjevská nazi junta krachuje, krachuje Ukrajina, turistický ruch z EU, pod heslem "PŘIJEĎTE SI K NÁM SVOBODNĚ ZAHAJLOVAT", také nevynáší, krádeže ruského plynu a ruské nafty už nejsou co byly - a rabín Porošenkovi podstrčil výtisk Vladaře Niccoly Machiavelliho.

   Smazat
  2. Sebevraždu lidstva zaručíme, když svěříme moc pomatencům.

   Smazat
  3. 10:43 Nepanikař! USA mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané azbucké sloty! Máme právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 5. Slavku, NEJSEM ten IDIOT!! To byla IRONIE!!! Mohls to pochopit z VICE indicii!! Treba z toho, ze USA nazyvam SS!!! :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tedy omluva.. a pf 2019 pokud jej přežijem

   Smazat
  2. Kluci, tady končí sranda, prosím omezte ironie.

   Smazat
 6. A co na to demokrati v EU. Příprava a vyzývání k terorismu nevadí, oslava Bandery nevadí. Ono poskokům USA ambasády to totiž nesmí vadit. Nebylo by drbání za ouškem.

  OdpovědětSmazat
 7. Já myslím, že ta prasečí tlama by měla dostat po tlamně.

  OdpovědětSmazat
 8. Vyhoď sám sebe, ty turdebile na fotce.

  OdpovědětSmazat
 9. https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/584845/auto-vjelo-v-nemecku-do-davu-jedna-zena-zemrela-na-miste-je-nejmene-6-zranenych.html

  OdpovědětSmazat
 10. klasické prasa nechutné

  OdpovědětSmazat
 11. A pak se zase budou divit,ze nekde neprojedou....."inteligent"

  OdpovědětSmazat
 12. Samozvaný prezident - Oleksandr Valentinovič Turčynov bývalý hlavní agitátor komsomolu a předseda Komunistické strany Ukrajiny v Dnětropetrovské oblasti dále WIKIPEDIA (tzv. nová krev Ukrajiny?)
  Samozvaný premier - Arsenij Petrovič Jaceňuk bývalý aparátčik všemožných funkcí dále WIKIPEDIA (tzv. nová krev Ukrajiny?)
  Bolševik Štětina je objevil na smetišti dějin " SLÁVA PRAGUE " ???


  Ramón HUAWEI®

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My take nebudeme podporovat konkurecni boj...a "Huhlavy"(tak mu rika kamarad) zustane v nasem "nakupnim kosiku" dokud sami neuzname,ze nema potrebnou kvalitu...coz se zatim nestalo

   Smazat
  2. Budu jen parafrázovat Lenina - V době, kdy se naše strana stala strnou vládnoucí a vládní, se do jejích řad nahrnuli kariéristé, které by bylo nutno postavit ke zdi a zastřelit.

   Smazat
 13. Banderovci z Kyjeva potřebují zasadit zbídačelou a zkorumpovanou zemi do nějakého odpovídajícího rámce. Otevřená válka s Ruskem by se hodila asi nejlépe (aby se mohli na "zlé" Rusko na věky vymlouvat).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VYMLOUVAT SE NA RUSKO BUDOU, ALE PŘEDTÍM ZDRHNOU, NO PŘECI V TOM BORDELU NEZŮSTANOU SAMI A ZA NIMA NAŠE MAJDAN SEBRANKA. TADY CHCÍPL PES!

   Smazat
 14. On vlstně ten patologický ukropský psychopat není vůbec sám, stačí se podívat na ty tzv. "politiky" v celé tzv. "eu", aby člověku došlo, že vlastně celá ta sebranka jak v Bruselu, tak i ve Washingtonu, to je jedna veliká psychiatrická léčebna, utržená ze řetězu, o tzv. "nato" už ani nemluvě a čím dále, tím více se obávám velkého konfliktu, který, pokud do toho skutečně ten těžce nemocný spolek psychopatů zatáhne Rusko, velice špatně skončí pro celý svět. Je velmi tragické pro celou planetu, že takoví psychopaté mají prst na jaderné spoušti?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak . Tento "člověk ?" už na první pohled je psychopat a tlumočí pouze výroky a přání svého páníčka ze zámoří . Jestli pak se někdy vůbec dostane před soud a jaký trest mu bude vyměřen ?

   Smazat
 15. Ten fašoun si tak může nadělat do trenek na to nemá aby zničil most.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázka zní, zda má výše uvedený slovní průjem povolený, nebo přímo nařízený páníčky z USA. Pokud nemá tak asi brzy nepříjemně tvrdě narazí. Pjakin o něm už dávno mluvil něco v tom smyslu, že je to cvok a že špatně skončí. Tak možná brzo uvidíme, dnešní tiskovku s Putinem, tito fašouni, velice těžce rozdýchávají a tak vyšilují. Aottj.

   Smazat
 16. Ta fotka nahoře je Turčinov. Můj odhad, jen na základě fotky: na první pohled, blb nejen na pohled.

  OdpovědětSmazat
 17. Nabrousit sekeru a rozsekat Turčinovi tu jeho chorou kebuli!!

  OdpovědětSmazat
 18. Turčynovovi podobní byli často dekorováni za Visíře Řádu svatého Viselce

  OdpovědětSmazat
 19. Ukrajina je exotickou zemí. Je s podivem, že sem její občany stále někdo tahá. Hlavně, že tu v byly v 90tých letech obavy z působení ruskojazyčných mafií. Mimochodem vrah z Teplic - Ukrajinec, lupiči z Teplic - Lotyši a když si člověk představí co všechno zůstane neobjasněné... Pro tyto země platí jiná kritéria, stran úcty k životu zákonům. Takže si nedělám iluze, ano, Ukrajina něco vyprovokuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáte pravdu. Je to jako s jinými migranty. První se do pohybu dávají dobrodružní lidé, kterým doma hoří půda pod nohama - kriminálníci.

   První várku Bengálců, které z Evropy poslali domů postrkem, byla na letišti jejich mateřské země odmítnuta s tím, že si Bangladéš nepřeje vracet své zločince!

   Smazat
 20. Ukrajina je perla demokracie víchodu,to nás učili ve škole a je to ve wikipediji a když to nevíte tak dostudujte si dejepys ze základní školy o fungováni demokracie a ješte jednou si prostudujte Havlovi spisy a jdete na divadelní představení hospoda od guru všech dramatykú.Já sem kultúrne vzdelán a jdem z dobou v ideách EU a NATO.S USA na viěčné časy a nikdy jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:55 Nauč se pravopis inteligente!!!

   Smazat
  2. 5:55 je rekordman na 5ti řádcích nasekat 7 chyb je zatím bez konkurence.

   Smazat
  3. 10:57 - Já jsem našel 5 chyb. Stejně je to za 5.

   Smazat
  4. 5:55 vtipné!

   Smazat
  5. Vykašlete se na pravopis a zkuste pochopit myšlenku autora. V.J.Horák

   Smazat
  6. Jako Slovák rodem chápu, že kluk z Ukrajiny má problémy s češtinou. I když žiju v české části bývalé Republiky Československé a čtu české knížky od svého útlého dětství, stále mám sem tam také problémy s Češtinou. Já také souhlasím s výše uvedeným názorem, že myšlenka má přednost před gramatikou. Také ovšem nemůžeme upřít rekord pisateli v počtu chyb v češtině, se učit, se učit, se ...

   Smazat
  7. chyb je 9, ale zřejmě jde o humorné střevo.

   Smazat
  8. 16.54 Máte sice pravdu, ale kdo chce číst puristicky napsané texty v souladu s posledními pravidly jazyka českého, jistě je nalezne na stránkách ÚSTAVU PRO JAZYK ČESKÝ AV ČR... kam ovšem nepíší pracující v jiných oborech, kteří vyšli školy před desítkami let a jazykozpyt nikdy nebyl v centru jejich zájmů.

   Smazat
 21. Amerika končí v Sýrii.
  Tlupy vycvičených zabijáků potřebují novou práci.
  Doma v USA jsou nežádoucím zdrojem kriminality.
  Tak uvidíme kam se pohne síla demokracie*

  OdpovědětSmazat
 22. Je to blázen, hoďte na něj síť! Asi si neuvědomuje, že pokud by se odvážil poškozovat někomu jeho majetek, tak dotyčný tomu nebude jen tak nečinně přihlížet. A pokud spoléhá na pomoc protektora, je naivní. Saakašvili také spoléhal.

  OdpovědětSmazat
 23. Diskuzi jsem nečetl, ale můj názor je ten, že slintá a slintá a slintá a.......A kdyby vypálili rakety, vypálí Rusko Ukrajinu, západ bude slintat a slintat a slintat....... ale na rozpoutání třetí světové kvůli zkurveným ukrofašounům nebude mít koule!!!

  OdpovědětSmazat
 24. USA byla zrozena jako země univerzálního potlačování všech, co nestáli v otrockých službách kapitálu. Samozřejmě i USA politici jsou tomuto zákonu podřízeni: buď sloužíš zisku kapitálu a nebo padni. A protože i jiné ekonomiky ve Světě vzkvétají, tak USA kapitál se cítí povinován v zájmu vlastních zisků, druhé potlačovat, jejich rozvoj zadržovat ze všech sil. Jak? No nejjednodušeji se to jeví "sankcemi" - to je USA vynález a praxe. ZA KAŽDOU CENU MUSÍ BÝT STÁT A NÁROD, KTERÝ BY MOHL DOSTIHOVAT USA PONÍŽEN, DECIMOVÁN, OKRADEN, SANKCIKONOVÁN. Ta hrůza, že by mohl být ve světě někdo rovnocenný USA, to by politici a kapitál USA nepřežili. Proto potlačují USA státy a národy, proto je rozvracejí, válčí proti nim, provádí genocidu, dávají (jako třeba CZ) pod svoji kuratelu, proto jim diktují, co smí a nesmí, proto se pasovali po pádu německého nacismu do role nadlidí, kteří vše nejlépe ví, umí a a hlavně nakomandují.

  OdpovědětSmazat
 25. Už aby to bylo. Ten most je okupace Krymu a plus oříznutí části Ukrajiny od moře. On si Putin zahravá ale až s toho bude globální konflikt, tak ty sráče v ČR, co to podporují půjdu osobně vykleštit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po globálním konfliktu již žádná mrtvola nemůže kleštit jiné mrtvoly.

   Smazat
  2. 11:30 ale jo. Ty zombici budou a budou ještě, k dispozici. Mě jen sere, že na NR a jinde se píše o něčem, co se nestalo a, když se to nestane (jako vždy), nikdo nenapíše (Lavrov),, byl to omyl,,. Hlavně, když je o čem psát. Postpartajní spoluobčané mají chytrosti plnej zadek ( nevím čím) a ukecanej rypák Ruskou ideologii. Těbůh. Ruku na srdce, kolik těch literárních fikcí, co NR uvedla jako fakt, co by jasná zpráva se za posledních pár let ukázalo jako pravda? Vaše hlasovací krabičky máte v hlavě a konečné řešení lidstva atom. vákou už od doby Stalina. Tak kurva, kdy ta válka už konečně bude?

   Smazat
  3. Čekám Tě u dveří, demente. V.J.Horák

   Smazat
  4. 12:05 Horáků dej adresu. Tobě rád ukážu jak se za socialismu a v Sovětských republikách tloukla pravda do hlavy. Už aby ti vzal truhlář míru kokote. Jen mě překvapuje proč tebe a pár dalších stejně založených tato země t.j ČR nedá na seznam,, Nežádoucí,,. Komunisti by na takové parazity jako ty už použili metodu zvaná dekapitace.

   Smazat
  5. Horáku, nedej se i když 12:30 má nějak podezřelé, mezinárodní asi iosobni zkušenosti, ale kdo ví ze které strany.

   Smazat
  6. Těšíte se !až budete třepetat nožičkami : matko země ,co si to zplodila !!! VRÁSNĚNÍ na toho ubožáka človíčka , to prase si nic nezaslouží ,pokud okamžitě !!! Zničil tuto krásnou planetu !

   Smazat
  7. 12:52 Horák hrdina asi nebude, tak stejně jako kunčofti podobného ražení. Rudoprdelníci mají jen pár hrdinů. Páfka Korčagin, anebo Jujka Fučíků, jenže cedit krev tu vlastní chtějí jen na internetu a to za pomoci psaného slova a to, kdo má lepší intelektuální vzdělání, takže pracující lid je bez vzdělání předem vyloučen a proto jako vždy se na ten lunpenproletariát nehledí, ačkoli ti,, Oni,, hlásají, že je to pro ně,.

   Smazat
  8. Hrdino 13:18 už si jsi omyl krev z bojů proti Rusům na Ukrajině. Kdybych Tě viděl ze samopalem, byl bys mým hrdinou Ty. V.J.Horák

   Smazat
  9. 13:35 Horákové. Mě ta Ukrajina je u prdele stejně,, kak celája rasija,,. Já se ještě,, pa ruský,, učil ale,, já už zabudol,,.


   Smazat
  10. Doposud jsi měl celou ukrajinu v prdeli, teď ji máš u prdele jelito anonymní13:34,13:18, 12:30,atakdále. Alespoň jsi si ty ukrajince vyrval z prdele, alespoň nějaký pokrok. Teď vyndej penízky ze šrajtofli a běž banderovcům strčit do kapsy spropitné, ať tě pečlivě chrání před Putlerofským rudým nebezpečím z východu, tak jak tě kdysy chránil ukroBáťuška Brežněv i s ukrokamarilou bratů Kličkový dočasně umístěných v kasárnách u Prahy, chránit tě před nebezpečím z divokýho západu.

   Smazat
 26. Ty vole 11:56 v r.193O málokdo věřil, že bude válkaa zaplať Pánbůh, že Hitler neměl atomovku, stačili USA. Válka bude, až někdo zmáčkne to červené tlačítko a věř, že se jim ruka chvěje nedočkavostí. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Hitler odmítal takové nehumánní zbraně! Jako rytíř a tajný aristokratista byl pro čestný boj muž na muže! Odmítal posílat masově ženy na frontu jako to dělala bolševická zvěř nebo používat chemické a biologické zbraně jak to plánovali zločinní Anglosionisté v čele z gaunerem Čurčilem! Když mu naznačili že by Třetí říše mohla vyvinut atomovou bombu, odmítl to slovy, že by ji pak získali i jiní a to by vedlo k tomu, že jeho slovy "Země by opět putovala Vesmírem neobydlená!". Když pan Geobbels zneužil Vůdcova slova o tom, že "tento německý národ, který prohrál válku již nemá valnou cenu" a navrhl použít proti mongolským hordám v Berlíně plyn, pan Hitler to z principálních důvodů rázně odmítl!

   Smazat
 27. Bohatýre, "Horáků" jak jsi napsal je u nás spousta, adresy je pro Tebe škoda, protože by Tě z toho ústavu pro duševně choré, nepustili a pokud ano se svojí inteligencí by jsi asi zabloudil. Raději spolykej ty prášky, ať se ošetřovatel nezlobí, nemuse by Tě pustit k PC(mobil Ti doufám sebrali).
  Neber to tak, že se Tě bojím, ale ve svém věku už nemám potřebu se s někým prát. Překvapuje mě, že takového hulváta,dementa neurvalce, no prostě blbce tady administrátor trpí. Neboj se rakev mě nemine exote. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Horáku, divíte se že toho psychopata administrátor trpí. Ať. Váš problém je ten, že reagujete na tyhle psychoše a sám se pak snižujete na k jejich úrovni. Odznělo tady nejmíň tisíckrát: nereagovat na troly! Pak nemusíte chodit nikam za nikým na férovku. A vůbec ne k nějakýmu retardovi.

   Smazat
  2. 17:5O Děkuji za trochu morální satisfakce, ale k jeho úrovni se určitě nesnižuji. Nechci ho mlátit,sterilizovat, ani přiklopit víko jeho rakve. Chci jenom upozornit na jeho zvrhlost a nenávist. V podstatě mu přeji hezké Vánoce a mír v duši na kleco vém lůžku.V.J.Horák

   Smazat
  3. 20:53 morální podporu ty Jelínku nepotřebuješ, snad jen trochu dovzdělat ale mír ná duši ti dá určitá míra pochopení toho, co je pro jinýho celkem v pohodě. Znal jsem kdysi na vojně jako záklaďák podobné vemeno stejného ražení téhož ducha a po 89tym to byl a snad je těžký kapitalista. Když jde o peníze,tak jde ideologie stranou

   Smazat
 28. Kdyby to myslel vážně, nemohl by o tom mluvit...riskoval by životy svých vojáků*

  OdpovědětSmazat
 29. To mne podrž, kolik uvedomelych zaměstnanců z odboru MV pro boj s ruskými troly a jiných zaměstnanců podobných neúčelnych a národu nepřátelských organizací se vrhá na pana Horáka, za účelem vydělat si jidášsky groš. Já v jeho příspěvcích nevidím nic zaváděného, možná jenom přesahují intelektuální úroveň kritiků. Go je najednou pravdy a lásky, přeloženo do češtiny zloby a nenávisti. Inu však i na vás dojde. Nezapomeňte, že máte vyměnit Huawei za Apple, nebo ty groše stejně nebudou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jisté gramaticke chyby v textu jsou způsobeny naseptavacem, omlouvám se

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.